N 5 G pers| i audio-video Gemeentelijk beleid Tilburg remt woningbouw V 1.998, 898 50 itenbv Elegance in Turnhout Een nieuw modehuis voor de vrouw van nu Stimulerende maatregelen zijn mogelijk IKV-kern Udenhout en Biezenmortel T.A.K. onafhankelijk maandblad 1.398,- 1.698,- 1.998,- Beeldende kunst manifestatie Bloemen J en Planten groenejgujoud «Warmte in west» Tilburgse Onderwij sdagen De Kring, is er ook voor jou! Reünie «Het Centrum» Hyacint Hobby-produkten bij Vergeet-me-niet Vloepsuper! in D’n Egelantier 3 iruari 1983 paginal!) DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 24 februari 1983 pagina 11 praten, 1 poli jotter stimulerende lijk pk Programma-weekoverzicht Korvelseweg 203, Tilburg 436401 12.00 uur 12.00-18.00 uur 13.00 uur GRUNDIG KLEUREN-T.V. 14.00 uur 15.00 uur Is' 15.00 uur ileet 16.00 uur 19/3, 26/3, 2/4 15.00 17.00 uur 17.30 uur 20.30 uur 21.30 uur 23.00 uur Bols en Kooi jmanbv 4 9 Autobedrijven met het accent op service zaterdag 5 maart UIT VOORRAAD («verbaar Compact Disc-spelers en Philips «laaer—beeldband Ook hebben wij nog enkele overjarige en Occasion HIFI-apparatuur mot grote kor tingen o.a. JVC - Sansui - Sony - enz. SCHEERBLAD kopen naar de SERVICE SHOP lopen neester en :lemans en Creaties van deze vaak de f en andere 4 uur opname Elektronisch) c.o.-afst. carburator afst. ontsteking afst. UIT VOORRAAD leverbaar nieuwste Philips kleurontype 26CS 3895 HIFI-steroo Philips 3380 nu speciale prijs NATUURLIJK VAKKUNDIGE PLAATSING EN SERVICE _5 vereni /ij dit j roept m kennen? Sa- i, discussiëren, een win! hun zelf ïriode van twee conclusie dat 66 cm grootbeeld 30 kanalen afstands bediening Stereo voorbereid Met teletext MET TELETEXT Tilbt Golr en, of sschop Zwij- FISHER VIDEORECORDER zfascggJOSBP Tilburg .43.55 van sso. 'akten e onder- t-me- ont- VHS-recorders v.a. Philips VR 2023 nu Grondvest zullen groot aant komt dat de voor indiv ak- en n met /kties. schikt tm De Kie- Bejaar- via ka- een fo- ing met engroep PHILIPS-ERRES AUDIORACK Zoals wij van Tumhot VIDEO-BANDEN 3 UUR E 180 of L 750 PER STUK: 32,- 3 stuks voor 89,- Tilburg: technische dienst tel. 436100 “»urg: Besterdring 87-91, tel. 431489 irle: winkelcentrum «De Hovel tel. 345537 Fred van der Vleuten Broekhovenseweg 289 Tilburg Elisabeth Ziekenhuis Tilburg Openings manifestatie “J (alle IPRIJS: in het hartje iwe fraaie mo- ics van deze topmerken sieren pagina’s van Vogue, Moda in re modebladen. Alle bovengene april werken tentc Deze week iedere avond v.a. 17.00 u. zuinigheids- beurt 3 maart t/m 10 april enoemde lokaties plus de Synagoge, Willem II str. 20 zulen vanaf 3 maart t/fmf 10 ^toongesteld worden van de kunstenaars. open tot 19.30 uur zaterdag van 9.30-12.00 uur Deze manifestatie zal naa tal kortstondige beeldende vitéit r ties bestaan t lingen, verspre caties in de st zaterdag opend met een de verschillenc meer informatie Manifestatiekrant open die volgende week op een groot aantal plekken in de stad gratis is af te halen. j al schreven, lout, in de nieuv wij niet alle adressen hebben achterhalen vragen wij u: zeg voort! Vij hopen :m je m?" Lage Witslebaan 78, Telefoon 013-63.4 laast een aan- ue kunst-acti- formances en installa- een aantal tentoons 1 over verschillende manifestatie cieel worden laristieviering vanuit de an het jongerenkoor Ko- Avondoverweging - 22.15 2 x 25 watt-ver- sterker Gevoelig tuner Elektronisch cassettedeck Dolby HIFI-platenspeler In luxemeubel met glasdeur In de Gasthuisstraat, de drukste winkelstraat in het hartje van gezellig Turn hout, opent morgen een van de exclusiefste damesmodezaken van onze regio haar deuren. Veel mogelijkheden Je ziet, veel verschillende mogelijk heden. Sommige groepen houden van af gelegenheid om hun i met beide handen jnheid tenslotte die zich doet, gezien de bepaald -limte die daarvoor juut in i ui/urg beschik- tilbury. 6755 stappo^oorwa? 227 gemeentelijke overheid heeft ide middelen en mogelijkheden ningbouw te stimuleren. Om te noemen: gemeentelijke nog in erfpacht uitgeven srend-goed-belasting om- grondrecht». Zie voor daarbij de Koerier van voor de woningzoe- ilburg, voeren B&W “gelen in die de wo- «fzienbare tijd op- Het aantal kunstenaars dat dit jaar deelneemt is al even imposant: hon- derdtien. Zij grijpen de j werken te tonen aan, een gelegen niet vaak voorde p niet overvloedige ruimte die norihaal gesproken in Tilburg baar is. Het is al weer enkele jaren geleden dat de IKV-kern van Udenhout en Bie zenmortel een discussie-avond belegd heeft over de vrede. Dit jaar is erg be langrijk. omdat er in Genève onderhan deld wordt over de terugdringing van kernwapens in Europa. In de landen van de Europese Gemeenschap wordt er overal over gepraat. Waar treft u een zaak aan waar u ook deze accessoires op uw gemak kunt uitkiezen, nadat u in een rustige en ontspannen atmosfeer hebt genoten van een collectie modieuze kleding? Organisatie Acht instellingen tekenen voor de organisatie van de Beeld - Manifestatie Tilburg 1982 rieën Kokon, Resy Muijs Stichting voor Kunst Enm ting Musische - Schouwburggalene, net ivuitureei trum en natuurlijk de Vereniging Middenbrabantse Kunstenaars. andere grondpo- idacht van de lande- litieke partijen. Zij en eerlijke verde- i allemaal veroor- Zij beschouwt iedere Neder- op een i werken dezaak Elégance, waar mevrouw A. Priems-Bresser uw gastvrouw is, waar u in een luxueuze ambiance, in com fortabele paskamers uw keuze kunt maken, onder het genot van een gezel lig kopje koffie. I Naar aar j «Weer I burg» van vorij vingen schriftel^ I onze lezer STICHTING VOOR KUNST ENNU, Wilhelmina- park 53 Installatie Lydeke Kruk Perfomance Sybille gieten A N Mutsaers, Ph. Vingboonstr./Gasthguisring «Naar en», performance Hans Stevens CAFÉ DU COMMERCE, Stadhuisplein 368 Ton Lebbink, Sammy America, Kees van Kalmt- CAFÉ VERKOCHT, Magazijnstraat 2B Performance Mc. Kinsey Van Gunnik Supermarkt Welzijn m.m.v. ceremonieme nadenkbureau meneer de directeur Jan Nele Maria de la Playa STUDIOZAAL/STADSSCHOUWBURG «Voeten van de vloer» m.m.v. Paul van Kemenade, Niko Langenhuysen, Jan Wirken, Willem Kühne, Big Bamboozle en Zuidamerikaanse muziek. In deze nieuwe zaak heeft elke mo debewuste vrouw nu de mogelijkheid haar voorjaars- en zomergarderobe te verrijken met de creaties van grote hui zen. Zo kunt u er uw keuze maken uit o.a. linnen deux-pièces van Chiwitt en Louis Féraud, zijden robes van Studio Dress, Felicitas/Queisser en Frank Olivier. Ook vindt u in maison Elégan ce van mevrouw A. Priems-Bresser de exclusiviteiten van Jacques Molko en Zucchero en de fraaie stoffen in zo merse kleurtjes van Eicke Hasselbach. van de samenleving, met name voor de werkgelegenheid. Daarom is het zeer urgent alle gedachten en krachten ge richt op het ontwikkelen en voeren van een principieel en doelmatig grondbe leid te bundelen.» Kortom, verwen uzelf eens met een dagje uit in het gezellige winkelstadje Turnhout en breng dan beslist eens een bezoek aan Elégance, want Elé gance is er voor de vrouw met stijl, Elégance is er voor u. Onder deze titel verschijnt opnieuw de tentoonstelling gemaakt door de Stookkostengroep Tilburg West. De tentoonstelling is eerder gehouden in wijkgebouw ’t Sant. Vanwege het enor me succes is besloten om deze tentoon stelling opnieuw te houden. «Warmte in West» is nu nog groot ser en actueler. Nu werken naast de Stookkostengroep Tilburg West ook de STN, Tegengas en energie-informa- tieburo «de Knijpkat» mee. De vernieuwde tentoonstelling gaat verder onder meer over stookkostenre keningen; isolatiemogelijkheden; stadsverwarming en de diverse meet- en regelsystemen. «Warmte in West» is te bekijken vanaf maandag 28 fe bruari tot en met vrijdag 4 maart over dag en ’s avonds in wijkgebouw ’t Kie- vitslaer, Reinevaartstr. 55. De toegang is gratis en voor uw vragen zijn men sen van de Stookkostengroep Tilburg West aanwezig. Van 1 tot en met 8 maart a.s. organi seert de Katholieke Onderwijs Vakor ganisatie (K.O.V.), afdeling Tilburg, de Tilburgse Onderwijsdagen. Deze dagen, gehouden onder het alomvat tende motto «Onderwijsperspectieven, met realiteitszin», zijn toegankelijk voor alle onderwijsgevenden en be langstellenden. Voor inlichtingen kan men terecht bij de secretaris van de afdeling Til burg van de K.O.V., telefoon 04255- 1535. Straks hebben de bijstandsmoeders zelfs niet meer het geld om één tanden borstel te kopen de TAK doet verslag van een konfrontatie tussen deze vrou wen en politici; akute nood versus nietszeggendheid. Verder onder andere artikelen over het woningbouw-experi- ment in de wijk Goirke/Hasselt, dat kortstondige beeldende kunst-acti- voortijdig genekt dreigt te worden en iten als performances en installa- over de opgeblazen berichtgeving rond uit een aantal tentoonstel- de branden in de Veestraat. Kuituur preid over verschillende lo- komt aan bod in een artikel over de stad. De manifestatie zal volksmuziekgroep Pendel en de maan- 5 maart officieel worden ge- delijkse filmagenda. Een jaarabonne- i reeks van activiteiten o ment op TAK is te verkrijgen bij het ide locaties. Sla voor TAO, Nieuwlandstraat 39, 5038 SM tie de Beeldende Kunst Tilburg, tel. 013-435039. Losse num- rant open die volgende mer$ zijn te koop bij TAO, Vrije Boek- )t aantal plekken in de handel, Gianotten en Het Nieuwe Centrum. veel jongerer In vaste mensen, op week. Iedere gramma. Wil je drugs, hypnosi soorten politie, buro, pc kamer? Of een keer gaan kijken op het kan tongerecht, bij een bakker zelf brood bakken, politieburo, drukkerij, moskee of bij de radio? Zelf iets doen, bijvoorbeeld fotogra feren koken, kleien, glas in lood, schminken? Een avondje er uit? wisseling, niet teveel praten, liever er- Eens iets anders dan iedere avond gens gaan kijken, zelf doen. T.V.? Anderen kiezen een thema, dat ze Andere mensen leren kennen? Sa- echt uit willen spitten, bijv, je eigen men praten, lachen, discussiëren, mening er over vormen, iemand uitno- zwemmen en een weekendje weg? digen die er veel van af weet, een gezel- Dan is de Kring iets voor jou! lig avondje tussendoor, een keer ergens gaan kijken, er samen over praten, want van de anderen kun je ook leren. Basisgroepen Maandag, dinsdt Jndcrdag zijn er zu basisgroepen no- Op vrijoagave avonden», dat i een die op X anderen mensen groepen, die op men. Zo’n «open zijn, een feestavond, muzie thema-avond met dia’s of fill ook organiseert een basisgroep avondje, bijv, een dropping, een kleed feest of een spel'—2-J Veel te doen Mensen die op de Kring zitten kun nen ook nog: een extra avond komen sporten, gitaar leren spelen, meedoen met onze biologiese tuin, goedkoop onze kursussen koken, naaien en pot tenbakken volgen en natuurlijk de weekendjes weg, met je eigen basis groep of met de hele Kring. Er is veel te doen op Kring, het is gezellig en je steekt er wat van op! Wil je meedoen of eerst meer weten, bel dan naar de Kring, 4349.77 Oi kom eens langs op de Biss senstraat 26, in ’t centrum. De Kring is speciaal voor jongeren tussen de 17 en 30 jaar, die werken of werkloos zijn. isdag en groepen, En niemand treft er schuld... De Stichting Grondvest stelt: «Grondproblemen zullen opgelost worden, zodra een groot aantal bur gers tot het inzich komt dat de huidige grondproblematiek voor de samenle ving in de meeste individuen enorm schadelijk is.» Op de Kring komen iedere week erg sel jongeren. groepen van zo’n 10-12 een vaste avond in de Maandag, dinsdag, woensdag groep maakt zelf z’n pro- donderdag zijn er zulke vaste g_ basisgroepen noemen wij die. meer weten over uitkeringen, Op vrijdagavond zijn er vaak «open Lise, de muziekwere'd, avonden», dat wil zeggen voor ieder- acupunktuur, arbeids- een die op de Kring zit. Zo leer je ook mbakken, EHBO of de 2e anderen mensen kennen, uit andere -- J:p andere avonden ko- <open avond» kan van alles feestavond, muziekavond, .«’s of film. Soms n basisgroep zo’n iropping, een ver- elletjes-avond. De TAK is een onafhankelijk Til- burgs maandblad en wordt uitgegeven door het Tilburgs Aktiegroepen Over leg (TAO). Het februari-nummer is voor een flink deel gewijd aan het CDA. Op zaterdag 5 maart organiseert de reisvereniging «Het Centrum» een re unie. Omdat het bijna 10 jaar geleden is dat deze vereniging is opgeheven vonden wij dit een leuk idee. Hierbij roepen wij dan ook alle oud- leden en anderen op die ooit met deze reisvereniging naar Oostenrijk zijn ge weest. Daar kunnen het v-~ Wij hopen op een grote opkomst, neem je man, vrouw, vriend of vrien din mee. Hoe meer zielen hoe meer vreugde. Ons contactadres is M.v. Helvoirt Engel, Dillenburglaan 7, 5046 LT te Tilburg. Tel. 425026. Wij zien u graag allemaal op zater dag 5 maart om 20.00 uur bij Hoogar- die Gasthuisring 61 te Tilburg. ONTVANGST VIA KANAAL I (pastorale dienst kanaal 3) aangesloten tehuizen: Verzorgingscentrum Het Laar via de FM-band; Verzorgingscentrur vitshorst via kanaal 4; Verzorgingscentrum De Heikant via kanaal 3; 1 dencentrum Ant. van Padua via kanaal 4; Verpleeghuis De Hazelaar naai 1Maria Ziekenhuis via kanaal 4 of 3. PROGRAMMA-OVERZICHT - WEEK 9 Zaterdag 26 februari 6.00 Lichte grammofoonmuziek - 10.30 Luisterservice met verzoekplaten, om 11.00 uur het regionale nieuws, dag-agenda, felicitatierubriek, mededelingen en actualiteiten - 12.00 Lichte grammofoonmuziek - 16.00 Regiosport - wekelijkse sportuitzending met vraaggesprekken, reportages, sportuitslagen, de rubriek de Club van de Week en muziek - 18.00 Gebedsdienst vanuit de kapel van het St. Elisabethziekenhuis - 18.30 Lichte grammofoonmuziek - 22.00 Avondoverweging -22.15 Met romantische muziek de nacht in. Zondag 27 februari 6.00 Lichte grammofoonmuziek - 10.00 Plechtige Eucha aula van het St. Elisabethziekenhuis met medewerking var ningshoeve - 11.00 Lichte grammofoonmuziek - 22.00 Grammofoonmuziek. Maandag 28 februari 6.00 Lichte grammofoonmuziek - 10.30 Luisterservice - met het regionale nieuws, de dagagenda, de felicitatierubriek, mededelingen en verzoekplaten - 12.00 Grammofoonmuziek - 18.00 Gebedsdienst vanuit de kapel van het St. Elisabeth ziekenhuis - 18.30 Grammofoonmuziek - 22.00 Avondoverweging - 22.15 Lichte grammofoonmuziek. Dinsdag 1 maart 6.00 Lichte grammofoonmuziek - 10.30 Luisterservice - met het regionale nieuws, de dagagenda, de felicitatierubriek, mededelingen en verzoekplaten - 12.00 ANP nieuws - 13.00 Zonder commentaar - gevarieerd programma - 16.00 Nog vele Ja ren - programma voor de wat ouderee luisteraars met informatie, gesprekjes, ac tualiteiten en een verhaal van Piet Schuurkes - 18.00 Eucharistieviering vanuit de kapel van het St. Elisabethziekenhuis - 18.30 Grammofoonmuziek - 22.00 Avoïhl- overweging- 2215 Lichte grammofoonmuziek. Woensdag 2 maart 6.00 Lichte grammofoonmuziek - 10.30 Luisterservice - ochtendprogramma met het regionale nieuws, de dagagenda, felicitatierubriek, mededelingen en verzoek platen - 12.00 ANP nieuws - 12.03 Grammofoonmuziek - 13.00 Zonder commen taar - gevarieerd programma - 16.00 Ginne Kant - sociaal-kultureel programma waarin wordt ingehaakt op activiteiten die de komende twee weken in Midden- Brabant plaatsvinden. Voorts een uitgebreide agenda, theaterindrukken en infor matie over exposities - 18.00 Eucharistieviering vanuit de kapel van het St. Elisa bethziekenhuis - 18.30 Grammofoonmuziek - 22.00 Avondoverweging - 22.15 Grammofoonmuziek. Donderdag 3 maart 6.00 Lichte grammofoonmuziek - 10.30 Luisterservice - met het regionale nieuws, de dagagenda, de felicitatierubriek, mededelingen en verzoekplaten - 12.00 ANP nieuws - 12.03 Grammofoonmuziek - 15.30 IGassiek uurtje vanuit het Mariazie- kenhuis. Wekelijkse uitzending, waarin de klassieke muziek de boventoon voert. Een programma dat wordt verzorgd door de Activiteiten Begeleiding van het Ma- riaziekenhuis in samenwerking met Radio Elisabeth - 18.00 Eucharistieviering vanuit de kapel van het St. Elisabethziekenhuis - 18.30 Grammofoonmuziek - 22.00 Avondoverweging door Ds. J.A. van Boven - 22.15 Lichte grammofoonmu ziek. Vrijdag 4 maart 6.00 Lichte grammofoonmuziek - 10.30 Luisterservice - met het regionale nieuws, de dagagenda, de felicitatierubriek, mededelingen en verzoekplaten. Vandaag met als extra de weekendtips - 12.00 ANP nieuws - 12.03 Lichte grammofoonmuziek - 18.00 Eucharistieviering vanuit de kapel van het St. Elisabethziekenhuis - 18.30 ^Grammofoonmuziek - 22.00 Avondoverweging - 22.15 Lichte grammofoonmu ziek. Idende Kunst 983: de gale- jses en Zero, de Stieh- fer gelegenheid van het naderende Vorming Tilburg, de afscheid van de gemeenteraad van lene, het Kultureel Sen- CDA-fraktievoorzitter Van Logtestijn -van kijkt de TAK terug op de laatste 25 jaar in Tilburg«Een kwart eeuw Roomsch Rentmeesterschap». Ook publiceert de TAK een uitgebreid in terview met Van Logtestijn. Zaterdag a.s. opent «Vergeet- niet» haar deuren. De winkel is i staan doordat drie mensen op een ge geven moment geen raad meer wisten met hun zelfgemaakte spullen. De ge dachte, dat er best meer mensen met dit probleem zouden zitten, bracht hun op het idee om te bekijken of er Iedereen is eigenlijk tegen die din gen, maar men is het niet eens over de manier waarop we ze kunnen weghel pen. De argumenten voor en tegen zijn legio. Daarom willen we samen zoeken naar goede en gefundeerde argumen ten. In ’t Zolderke wordt op donderdag 3 maart om 20.00 uur daarover een fo- nundiskussie belegd. De forumleden zijn: Denis Hen- drikx, pastoraal werker uit Tilburg- Noord. Wil Verheggen, arts uit Tilburg en mevrouw Ciel Verhoeven die zich bezig houdt met vredesopvoeding. De thema’s die besproken worden gaan rond de punten: de opstelling van de Kerk in deze kwestie; hoe kijkt de ge zondheidszorg naar de gevaren rond de bewapening en wat kunnen we doen voor de vredesopvoeding. De heer H. Tops zal gespreksleider zijn om de discussie zo vruchtbaar mo gelijk te laten verlopen. Iedereen is van harte welkom in ’t Zolderke in Udenhout. Beeldende kunst in Tilburg: talrijke kunstenaars wonen in en om de stad, maar relatief zelden krijgt het publiek de kans om een representatief over zicht te krijgen van de vruchten van de arbeid van al die schilders, tekenaars, grafici, fotografen, beeldhouwers, tex tiele vormgevers en performers. verantwoordelijk is voor het opjagen van de grondprijzen (Volkskrant 3-2-83). Nu brengt Stichting Grondvest al meer dan 10 jaar een andere grondpo- litiek onder de aand"-1-* lijke en lokale poli wil een rechtvaardige i ling van de door ons Hike zaa^te grond-waarden. dit als een grondrecht: - lander heeft evenveel recht o" stukje grond om op te leven en wi als ieder ander (rechtsgelijkheid). In de praktijk blijkt dat het handig is als de één veel grond gebruikt (niet bezitten) voor bijvoorbeeld de produk- tie van levensbehoeften. De ander be perkt zich tot een stukje woon-grond. Echter als iedereen evenveel rechten heeft, dan moeten we de totale op brengsten (voor zover waarde van de grond) samen delen. Dit kan door een (gemeentelijk) grondpolitiek te voeren, waardoor de opbrengsten van ons aller grond in de gemeenschapskas vloeien en ons alle maal ten goede komen. De aarde, ook de Tilburgse grond, is er voor iedereen. Nu zijn het de specu lanten en de «stille» beleggers die er met ons gemeenschapsbezit vandoor gaan. In oktober 1982 heeft Stichting Grondvest een brief gestuurd aan alle gemeenteraden in Nederland, dus ook aan de Tilburgse raad. Daarin staat het voorstel gemeentegrond voortaan slechts in erfpacht uit te geven. De ge meenteraad is bevoegd dat te beslis sen. Daarbij dient de gemeente zich niet als partikuher grondeigenaar te gedragen, maar als belangenbehartiger van zijn burgers. De belangen van de grondgebruikers komen op de eerste plaats. (Een spekulant «gebruikt» de grond niet in die zin). Om de negatieve effecten van de nu veelal toegepaste erfpacht te vermij den, wordt er gewezen op een nota «Gemeenten en grondpoliek», samen gesteld door twee stedebouwkundigen uit Zeist. De gemeente Tilburg kan daarmee direct aan de slag. De brief eindigt met: «Een juist grondbeleid door de gemeenten is van het grootste belang voor de ekonomische situatie Voor veel mensen is het pas lente, als ze weer eens een bos Hyacinten in huis kunnen halen. Momenteel zijn ze weer overal te koop, deze oerhollandse bolbloemen. In diverse tinten trekken ze de aan dacht en verspreiden daarbij een geur die je letterlijk en figuurlijk met de neus op het voorjaar drukt. De bloem dankt zijn naam aan Hya- kinthos. Volgens de legende was dit een fraai gevormde jongeman die door Apollo hevig zou zijn bemind. De Hyacint stamt af van de in het wild groeiende Hyacinthus oriëntalis. (Als gewas is hij even oud als de tulp. Echte belangstelling voor de Hyacint, die tot de lelieachtigen behoort, kwam pas aan het eind van de zeventiende eeuw, toen er een grotere kleurenvaria- tie ontstond. Naast de blauwe en witte kleuren kwamen er toen de tinten rose, rood en geel. Snij voordat de Hyacint in de vaas wordt gezet, met een scherp mes ’root- een stukje van de stengel af, alsmede van het blad. Als dan nog speciaal bol- bloemenvoedsel aan het water word) toegevoegd, heeft men zo lang moge lijk plezier van het geurig «bosje voor- ikeltje kon komen waar mensen If gemaakte spullen kwijt kon den. Eind 1980 ging men van start in de Kapelstraat. Te klein Na een periode van twee jaar kwam men tot de conclusie dat de winkel ruimte te klein werd. Steeds meer men sen kwamen hun uit-hobby-vervaar- digde spullen brengen en de klanten kring werd steeds maar groter. Er werd uitgezien naar een grotere ruimte waarin de, met de hand gemaakte spullen, beter tot hun recht kwamen. Al snel werd het pand aan de IJzer- straat 1 la aangeboden. Maar liefst elf mensen waren bereid om ook een stukje van de last te dra gen zodat de groep nu bestaat uit veer tien mensen. Toen het pand aan de IJzerstraat vrij kwam konden we aan de slag met de opknapbeurt en nu zijn we zo ver dat we de winkel kunnen openen. Wat er te koop is Het is onmogelijk om in dit klein stukje alle artikelen te noemen maar het is zeker dat ze allemaal gemaakt zijn van, voornamelijk, natuurlijke ma terialen zoals hout, steen, glas, wol, riet enz. Al met al de moeite om regelmatig een kijkje te komen nemen bij «Ver geet-me-niet» aan de IJzerstraat Ha, waarvan de opening zal starten met een «open dag» op zaterdag 26 februa ri 1983. inleiding van het artikel te weinig huizen voor Til- in de Tilburgse Koerier ige week, 17 februari, ont- I wij o.m. onderstaande I ilijke reactie van een van I zers. Deze fraaie en modieuze kleding stukken zouden niet compleet zijn zonder de bijoux van Langani, de shawls van Montana en de ceintuurs van Lass Zondagavond 27 februari speelt in D’n Egelantier de groep Vloepsuper! Vloepsuper! is de opvolger van de band RK Veulpoepers BV. Het repertoir, dat helemaal nieuw is, bestaat bijna hele maal uit nederlandstalig werk. De mu ziek is niet te vergelijken met wat de Veulpoepers speelden, behalve dan dat het nog steeds swingt en heel aansteke lijk werkt. Internationale Vrouwendag In de week voorafgaand aan de In ternationale Vrouwendag op 8 maart, zullen in kafee D’n Egelantier enkele avonden worden georganiseerd. Het programma ziet er als volgt uit: woensdag 2 maart: een optreden van de vrouwenkabaretgroep Permanent. Hun programma, dat bestaat uit sket ches en liedjes, heet «Permanent in du- bio» en gaat over het heen en weer ge slingerd worden tussen gevoelens, den ken en het verstand. Aanvang 20.30 uur; donderdag 3 maart: film «Not a pretty picture» zaterdag 5 maart: mannenavond, door de mannenbeweging; zondag 6 maart: ’s middags e rumdiskussie, ’s avonds afsluitii een optreden van de vrouwet Fatso. HEUVELPOORT Performance Herman Brand «De Poort» van Niko de Wit STUDIO 38, Wilhelminapark 38 «Actions» KULTUREEL SENTRUM, Koningsplein 1 «Het kunstwerk zal worden geopend» Performance Hans v/d Markt, Michel Kuipers, Ar jen Duinker en Kees van Uden SCHOUWBURGGALERÏE, Schouwburgring «Opening» GALERIE ZERO, Willem II traat 18 Trio Steve Clover STICHTING MUSISCHE VORMING, Willem II straat 29A Installatie «De strop» Jan Doms GALERIE RESY MUIJSERS, Nieuwlandstraat 22 Bewegingsinstallatie «Tillen» Toine Horvers (tevens 12/3, STIC! In 1982 werd de stad eigenlijk voor I het eerst opgeschrikt door een massale uitbarsting van expositiedrang. Meer I dan zestig kunstenaars kregen toen te gelijkertijd de kans hun werk te tonen, i De organisatie van dit gebeuren was in I I handen van de Vereniging van Mid- I denbrabantse Kunstenaars, de M.B.K., die van de gelegenheid ge- i bruik maakte om de gemeentelijke overheid een nota «Kunst Retour» te 1 doen toekomen waarin deze op haar nogal verwaarloosde verantwoordelijk heden wordt gewezen. De situatie is er niet echt veel beter op geworden. In het kader van de alom gesignaleerde depressie wordt het culturele klimaat, zoals dat zo fraai heet, er bepaald niet zonniger op. Het wintert ook in de kunsten. Misschien ligt daarin een extra mo tief voor een jaar groot aantal culturele instellingen om dit jaar gezamenlijk op te treden en opnieuw en grootser, aan dacht te schenken aan de activiteiten 2 van regionale kunstenaars. Een voldoenc om de woni er twee fc grond alléén i en de onroer zetten in een de problemen 22/12/82. Helaas kenden hier in Tilbv (nog) geen maatregeli ningnood binnen afz lost. Volgens de Koerier van 17 februari ’83 zakt de woningbouw in en kunnen we eind jaren tachtig wellicht 30.000 woningzoekenden tellen. Eén van de instrumenten die een gemeentelijke overheid heeft is het voeren van t speciale GRONDPOLITIEK. Voor beelden in het buitenland laten zien hoe de bouw-aktiviteiten direkt toene men indien slechts een deel van de grondwaarden belast wordt! Nu wordt er een politiek gevoerd die voordelig is voor de (groot)grondbezitters, de spe- kulanten en die leegstand (vooral kan toren) en verkrotting (vooral huizen) bevordert. De pohtieke partijen, in dit geval de gemeenteraad, zullen moeten besluiten deze heilloze weg te verlaten en recht te gaan doen aan alle burgers die géén (huurjwoning bezitten en diegenen die gebukt gaan onder de (te) hoge onroe- rend-goed-belasting. Met de laatste groep wordt alleen de eigenaars-bewo- ners bedoeld. Zeker niet de huisjesmel kers. Naar een (grond)politiek Herhaaldelijk lezen we in de dagbla den dat de gemeente het wonen duur der maakt (Het Nieuwsblad van het Zuiden 15—1—83) en dat de gemeente VERHUUR RUIM DUIZEND VIDEOFILMS systemen) DE BESTE KWALITEIT. HUUR! 10,- voor 3 dgn.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 11