o De lokale omroep steekt haar antennes uit O DA'SPAS PRIJS Suwno ÖiW DENISSEN Bij de sociale dienst zijn nog wel lichtpuntjes VERF-BEHANG VERF-BEHANG De BKW valt erdoor... waardoor? Publieke Werken in de fout Gordijnen Het instituut Sociaal Raadsman is verhuisd NU Proefblaozen en de «affeseerplenkskesstoet» Gerard de Lange. Voor korting. 19,95 “we v— dat r bde- Een woordvoerder van de gemeente ves 'gmg van de gemeenteraad voor de bevestigde deze gang van zaken en ver- helft van 1983 een feit zal zijn», zegt telde dat naar aanleiding van dit de heer Corsmit. «Het draait enkel om «foutje» er aanstaande vrijdag overleg een f'nancieel detail en daar zal het plaatsvindt tussen publieke werken en niet op stuk lopen» Tilburg in fragmenten Koerier luari 1983 pagina 30 Oplage 76.700 ex. J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 BEHANGMARKT Besterdrïng 79 Berkel-Enschot en Udenhout gen, wore Gaat de functie aangehaakt worden bij het IMW Vrijdag en zaterdag betalen bij l Wer Tel. 42.60.41 - 42.60.42 Jules Verneweg 104. st. annaplein 16. tel. 430617 DeW Donderdag 3 tebruari 1983 26e jaargang nr. 1299 nullijn, iedereen mode -- r bruari vanaf 13.00 ..ourgs Centrum een bon- zijn van bekende en min- :arnavalsmelodiën. Uitgave De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Douwes OprichterJ.G.H. de Beer jnteerd w «affeseerde tar op «aan, Tilburg-Heuvelstr. 105c. Tel. 013-421245. De roepen. I schijn vs gemeente heeft wat een waarschip J u mee, met dit c je. Meedoen kar kunt u zich ren, die op in «Het Br organisa- n een en- krijgen. februari Alle kinderbroeken Diverse merken, modellen, kleuren en al le maten V. Lieshout’s Bakkerijen Hoefstraat 151 - Rozenstraat 54 Eind deze week g Tilburgers over loks aangeschreven om hun mening te is samengestc commissie advit Het college zal beslisser zover is, moet er nog veel gebeuren. 5 februari in het Centrum alsof er die ru- Wat er staat, espondentie blijven van van onder site: een «“■■ng, wa efileert gaan deze rkt voorbij. bij de dingen i de vori- de vaste rechtstreekse verkoop af fabriek worden op maat gemaakt dubbele dichting tegen tocht vragen geen onderhoud Renoveer en isoleer voor eens en altijd kosten kunnen variëren var jaar tot 40,- per jaar. I gaan wanneer mensen in e- dium te kennen geven geen hebben aan lokale omrc Socis ïreen die klachten heeft t< t met alles te maken kur hten betreffen raken hebben, ïrsoonlijke of re- uisvesting, met :n, sociale en woon- rtenzaken, en andere n op al die rstituut So- Miele voor alle onderdelen en gratis advies ssss HANDYMAN kis maandags vanaf 13.00 uur geopend Tel. 013-436877 4 Redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013 /430783-430898 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. ,™...agen itje voor pre- werken gaat rrbij aan de af net de gemeente -emaakt heeft. i geen speelterrein. :r van de gemeente stigde deze gang van zaken en ver- dat naar aanleiding van dit utje» er aanstaande vrijdag overleg itsvindt tussen publieke werken en betreffende wethouder de heer Lambers. it na-oorki ie afgebeelde fragmenten i wordt wekelijks een prijs verloot, die iel Gianotten. De prijs bestaat uit één ■«even fotoboeken over Tilburg, te we- ,_n boven» en «Ge waart maar arbei- 8 februari, vóór 18.00 uur, depone- p de enveloppe dient u duidelijk te Uw klachten worden vertrouwelijk behandeld en alles gebeurt gratis. De Sociaal Raadsman bemiddelt, hij on derneemt actie, hij helpt u met be zwaarschriften, hij wijst u op beroep- kheden in het recht en natuur- iseert hij en geeft informatie. gaat een aantal enquêteurs kale omroep. Daarnaast wor i hüi. ii.eiiing te geven over ■oosteld door de adviescommissie wu.ies uitbrengen aan haar opdrachtgeefster, e zal dan een voorstel doen aan de gen ;n over het wel en wee van het lokak Tevens verzorgen wij de begrafenis sen voor de protestantse begrafenis onderneming. Tel. 42.55.25, b.g.g. 43.33.70 i dat niet alle o >urg actief zijn toegestuurd dan alsnog tot 12 reentelijk informatiecentrum ier afhalen. Verse roombroodjes 5 halen Dames- en klndermode Plusstraat 26, hoek Koopvaardijstraat Het instituut Laten we eerst een levensgroot mis verstand uit dë weg ruimen. Als we over Sociaal Raadsman praten dan hebben we het niet over een persoon maar over een buro of een instituut dat zo heet. Het toeval wil echter dat slechts een persoon werkzaam is op het instituut Sociaal Raadsman. Het ligt dus voor de hand te denken dat die persoon, de heer P. Corsmit, de sociale raadsman is. Nee, hii is werkzaam bij het instituut Sociaal Raadsman. Werkzaamheden Hét instituut Sociaal Raadsman is voor iedereen die klachten heeft tegen zaken die met alles te maken kunnen hebben. Of het nou klachtf die met de overheid te ma. met erfrechten, met perst latieproblemen, met hui onderwijszaken, arbeidszaken, en medische dienstverlening e en leefmilieu, met-consument sociale verzekeringszaken er voorzieningen, met klachten gebieden, kunt u bij het insi ciaal Raadsman terecht. Nog niet officieel De verwachting was dat de officiële ’ublieke werken heeft een aannemer goedkeuring van de gemeenteraad snel iracht gegeven om tekeningen te zou afkomen. Helaas, die laat nog gaan maken op dat terreintje voor pre- steeds op zich wachten. Toch wil het miewoningen. Publieke werken gaat instituut Sociaal Raadsman al bekend- daarmee helemaal voorbij aan de af- heid geven aan haar verhuizing naar spraken die zij samen met de gemeente de Willem Il-straat 31 in Tilburg. de betreffende wethouder de heer Deu heer K van Hoekel, directeur van het IMW, verwacht ook dat de Waar mensen werken worden fouten gemaakt, een overbekend spreekwoord dat we allemaal kennen en dat beslist ook weleens op ieder van ons van toe passing zal zijn geweest. De gemeentelijke dienst publieke werken heeft het echter wel erg bont gemaakt. Wat is het geval? Op de hoek van de Kwaadeindstraat en de Tongerlose Hoefstraat ligt een gaan vervullen in de uitzen- van de lokale omroep. gemeente geeft die leuze op bij- sre wijze inhoud door als eerste ite in Nederland de mogelijkhe- aanzien van juête duide- g van de Til- neente dus als louwd. verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enechot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek Bij 'n overlijden in uw familie, zo wel 's nachts als overdag, belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over BEGRAFENISONDERNEMING Wllhelminapark 127 Tel. 42.55.25 b.g.g. 43.33.70 Naar aanleiding van het bezoek van Bart Denissen en Patrick von Grumbkow aan Den Haag hadden wij een gesprek met hen. Dat gesprek heb ben we in de vorm van een interview zo letterlijk mogelijk weergegeven. Mocht u na lezing van dit interview een reaktie willen geven, dan vragen wij u die reaktie liefst schriftelijk te doen en ter attentie van de redaktie te sturen naar de Tilburgse Koerier. Het interview kunt u lezen op blz. 13. Stolbergstraat, hoek Emmastraat. Iedere deelnemer krijgt traditioneel een Vetlèren Medollie, maar maakt te- vens kans op een van de drie ludieke prijzen die door een deskundige jury verdeel worden onder de beste, maar bovenal de meest carnavaleske deelne mers. Vanaf 15.00 uur loopt u mee met een bonte stoet van deelnemers, onder muzikale begeleiding van heel veel car navalsmuziek. Een evenement dus, waarvoor u alleen maar uw step uit het «schop» moet halen en zorgen dat u zich tussen 14.00 en 15.00 uur aan meldt. gemeente heeft begin 1975 het instituut Sociaal Raadsman in het leven ge- n. Nu het instituut aan haar negende levensjaar is begonnen, heeft het er alle van dat een oudere leeftijd in de huidige vorm niet bereikt zal worden. De - namelijk plannen het instituut op te heffen. Maar, het ziet er nu naar uit dat het instituut opgeheven gaat worden terwijl de functie toch behouden blijft. Het instituut Maatschappelijk Werk zou dan de verantwoordelijkheid gaan dragen voor de Sociaal Raadsman. Stel dat de Tilburgse Koerier een we kelijkse rubriek had waarin leuke, inte ressante, eigenaardige of merkwaardige gebeurtenissen werden verhaald dan zou u deze week een boeiend stukje kunnen lezen over kleinschaligheid en principes. De rubriek van deze week zou dan zo beginnen. Vorige week presenteerde hét Buro kleinschalig Werk een krantje «Vrij Baan» geheten. In die eenmalige krant staan allerlei behartenswaardige artike len over kleinschaligheid en kleinschali ge bedrijfjes. Kleinschaligheid veronder stelt volgens Paul Nijskens van het BKW een manier van werken die mens en milieuvriendelijk is en waarvan het rendement dienovereenkomstig is. Het werk staat centraal bij kleinscha lige bedrijfjes, werk dat zinvol is. Een niet minder belangrijk aspect van klein schalige bedrijfjes is zelfbestuur. Dat houdt in dat alle werknemers van zo’n bedrijfje participeren in het beleid van hun bedrijfje. Er is dus geen baas, geen directeur en alle bedrijf sleden streven er naar evenveel of even weinig te verdie nen. Kleinschaligheid, zou je kunnen zeg gen, heeft voor een groot deel de com mercieel gerichte manier van werken in geruild voor een mens- en milieuvriende lijke werkwijze. Kleinschaligheid staat de laatste jaren in een groter wordende politieke en eco nomische belangstelling en is, zo geen allesomvattende oplossing voor de werk loosheid, zeker toch wel een lofwaardig zoeken naar andere wegen om te komen tot een zinvollere maatschappij. Hoe vreemd is het dan te bemerken dat «Vrij Baan» vanwege haar vorm door de mand valt. Want hoewel in het bewuste krantje een kleinschalige drukkerij, genaamd «Overmorgen klaar zeker», aan het woord komt, is het krantje toch niet bij een kleinschalige drukkerij van de per sen gekomen. Integendeel: via een Til- burgs huis-aan-huisblad waarvoor zelfs op pagina drie via een foto reclame ge maakt wordt, is «Vrij Baan» in Breda bij drukkerij/dagblad De Stem van de drukpersen gerold. De Stem, vergelijk baar met het Nieuwsblad van het Zui den, is zeker geen kleinschalig bedrijf. Deze gang van zaken is zeker merk waardig als bij navraag blijkt dat een Tilburgse kleinschalige drukkerij «Werkwinkel» geheten uit de Nieuw - landstraat het karwei zonder problemen had kunnen klaren, zelfs tot een oplage van 100.000 exemplaren. Wat mogen de drijfveren van het BKWgeweest zijn om zo te handelen? Is het zo dat principes bij een belangrijk vertegenwoordiger van kleinschaligheid inwisselbaar zijn voor geld? Als dat zo is, dan kun je stellen dat het Buro Klein schalig Werk op een onbegrijpelijke ma nier haar nest bevuild heeft. Het BKW heeft dan zichzelf en daarmee ook de kleinschaligheidsbeweging een dikke on voldoende bezorgd voor het vak geloof waardigheid en zou haar uitgangspunten nog eens kritisch moeten bekijken. Vrij Baan» is tot stand kunnen ko men met gemeenschapsgelden en het had daarom al voor de hand gelegen dat die gelden in Tilburg besteed werden. Gezien de ideologie van de kleinschalig heidsbeweging zou het niet meer dan normaal geweest zijn dat een Tilburgs kleinschalig bedrijfje «Vrij Baan» ge drukt had en niet een grote drukkerij uit Breda. We doen voor een keer al briek deze week wel is. h staat er dus. KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook in kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis wel meer of minder bekend in de oren klinken. Ook bij de sociale dienst ontwikkelingen niet ongemerkt Integendeel, een aantal werkers sociale dienst volgt die ontwikkel op de voet en twee van hen zijn ge week op bezoek geweest bij kamercommissie van sociale zaken in Den Haag. Er werd daar een hoorzit ting gehouden door de kamerleden die zitting hebben in die commissie. klein, aardig grasveldje. De buurt heeft daar leuke plannen mee. In overleg met de gemeente, publieke werken en het buurtcomité is afgesproken om in ruim het kader van het project buurtaanpak was het veldje in te gaan richten als speel- de ?n tuin voor kinderen. De gemeente is met een begroting gekomen van onge veer 12.000. Het buurtcomité heeft zelf een begroting gemaakt en blijft daarmee onder de 10.000. Gemeente en buurtcomité waren het in elk geval duidelijk met elkaar eens over de be stemming van het terreintje. Maar wat blijkt nu? Woningen Pi' opdn gaan Voor baby vindt u bij BABY-HOME alles wat uw hartje begeert. Een ver antwoorde baby-uitzet, grappige mo dieuze schoentjes, baby-kindermeu- beltjes, de nieuwste kinder-war.del- wagens, buggy’s, kinderstoelen, bo xen en naast goedgekeurde auto stoelen nu ook baby-kinderspeeltjes. Ja, Inclusief, bij BABY-HOME een vakkundige en vriendelijke begeleiding. Komt u gerust vrijblijvend kijken naar al dat liefs op meer dan 450 m2 bedrijfsruimte. BABY-HOME Alleen Willem ll-straat 88-90 TILBURG Geen reclame Let wel: het gaat in deze enquête uitdrukkelijk niet om bedrijven. Even min wordt er in deze fase aandacht be steed aan reclame door bedrijven. Dat neemt niet weg dat de adviescommis sie daar niet over nadenkt. Maar vol gens dé heer Wentink is dit op het mo ment nog een te ingewikkelde zaak. Een voorbeeld daarvan is dat niet he lemaal duidelijk is wat onder een be drijf verstaan moet worden, is dat de melkboer of een vliegtuigenfabriek? Een ander punt waar de gemeente raad nog een aardige kluif kan aan hebben, is het feit dat niet alleen Til burg is aangesloten op het kabelsys teem. De gemeentes Berkel-Enschot en Udenhout zitten op dezelfde kabel. Zij zullen dan ook als in de toekomst de lokale omroep gerealiseerd is, onge vraagd mee kunnen genieten van de lokale omroepprogramma’s uit Til burg. De vraag is of ze dat wel willen. Zeker wanneer de uitzendingen alleen maar over Tilburg zullen gaan. Onder een steeds wisselend motto tracht de commissie publiciteit en eve nementen van de Carnavalsstichting Tilburg het Tilburgse publiek te verras sen met het ludieke evenement «Proefblaozen». Want ook dit jaar zullen minstens 11 orkesten, afkomstig van de diverse carnavalsverenigingen, hun instrumen ten danig op de proef stellen, zodat ze met carnaval zeker kunnen zijn van hun repertoire. Op zaterdag 5 febn uur zal het Tilburgs Ce te kakafonie zijn ««n L der bekende can voorzitter van de adviescommissie niet beantwoorden. Dit voorval in verband met de verhoging van de abonne mentskosten als de lokale omroep via de kabel zou gaan gebeuren. Wel deel de de voorzitter mee dat dat een poli tieke kwestie is die thuishoort in de ge meenteraad. Tenslotte wordt in de en quête nog een vraag gesteld over wel Of geen behoefte aan reclame. De gemeentelijke sociale dienst mag zich in een verhevigde belangstelling verheugen. Dat is niet vreemd. De maatschappelijke ontwikkelingen ver tonen de laatste tijd flinke plooien. De rechten van uitkeringsgenieters, en dat worden er steeds meer, worden op nieuw getaxeerd, mede door het feit dat er steeds meer en meer geld voor uitke ringsgenieters opzij gelegd moet wor den. Termen als ontkoppeling, bevriezen en inleveren zullen i< Instellingen Zoals gezegd: er gaan 1800 instellin- verenigingen, clubs, etc. benaderd worden en wel schriftelijk. Die enquête is wat minder ruim opgezet als het om het aantal vragen gaat: 12 in totaal. De vragen uit die enquête: wat is het doel van de organisatie, tot welke cate gorie behoort de instelling, uit hoeveel leden bestaat ze, hoeveel mensen val len er onder het zorggebied van de or ganisatie. Verder wordt er gevraagd of de organisatie op de een of andere ma nier betrokken zou willen worden bij het lokale omroepgebeuren. Tenslotte volgen nog enkele vragen over mogelij ke interesse in samenwerking met an deren. Hét kan zijn ties die in Tilbi w quêteformulier toege Die kunnen dan alsno bij het geme een formulk Door, voor en met Tilburgers De voorzitter van de adviescommis sie is dr. A. Wentink, een onafhankelij ke deskundige. Die voorzitter legde af gelopen maandag het een en ander uit over de enquête. Hij benadrukte daar bij dat lokale omroep naar de mening van de commissie een zaak moet zijn «door, voor en met Tilburgers». De commissie is nu al van mening dat vooral vrijwilligers een belangrijke rol Het kan verkeren. Waar wij vorige week op deze plaats nog uitgebreid de lof trompet staken omtrent de overstelpende hoeveelheid goede inzendingen waarmee u ons elke week weer verblijdt, dit keer waart een zweem van ontgoochelig door ons toch al grieperig gemoed. Hadden wij te hoog gegrepen, te ver ook terug in het ver leden Hoe dan ook, slechts weinigen onzer trouwe correspondenten wisten ons te melden dat het fragment van vorige week toebehoorde aan de voormalige vismarkt aan het eveneens verdwenen Willemsplein. Het Willemsplein vormde zo 'n beetje het middelpunt van een wijk die, zoals het Parijse cityplan van Hausmann onder Napoleon III, ook Tilburg in diezelfde tijd in één keer aan een planmatig opgezet centrum moest helpen. De Tilburgse Hausmann was de bekende Henri van l uider, architect van o.a. het Tilburgse raadhuis. Van Tulder kocht in 1866 uit de nalaten schap van Koning Willem II een groot deel op van de paleistuin die bij het nu nog bestaande paleisraadhuis hoorde. Dit gebied heette in de volksmond de «Konings- waai», en zo bleef ook de woonwijk heten die er door van Tulder werd neergezet. In de vorm van een stralenbundel komen Koningstraat, Anna Paulownastraat. Prinses Sophiastraat enzovoort uit op onze pfaatselijke Place de l'étoile, het Willemsplein, waarbij, als we de vergelijking doortrekken en veranderen wat er veranderd moet worden, het paleis - raadhuis ons Elysée is en de vismarkt de locale «Hallen» (Ja ja, zien wij u schrijven, horen wij u brommen, zo lust ik er nog wel een paar). De vismarkt was weer een van die karakteristieke en sfeervolle Tilburgse ont moetingsplaatsen, die in de jaren zestig moesten wijken voor moderner opvattingen van stadsaanleg. Overigens was het saneren ofwel volledig afbreken van de Ko- ningswaai nu eens geen overbodige luxe, want deze wijk was in de betrekkelijk kor te tijd van haar bestaan (1875-1960) vrijwel volledig aan verkrotting ten prooi geval len. Dat sanering in de ogen van het toenmalige gemeentebestuur identiek was aan volledige uitroeiing van de bestaande stratenstructuur ten faveure van een nog steeds zeer omstreden nieuw stadcentrum, is een opvatting die vandaag waarschijn lijk niet meer zo ’n massale bijval zou oogsten. De vismarkt was gebouwd met gebruikmaking van onder meer gietijzer voor de slanke steunpilaartjes onder het overdekte gedeelte: een typisch stijlkenmerk van de Art Nouveau uit de periode rond de eeuwwisseling, waarin de markt tot stand kwam (1889-1890). De banken, waarop de vis werd gefileerd en vervolgens tentoon gesteld door de handelaren, waren vervaardigd uit graniet, een materiaal dat bij de inrichting van viswinkels destijds veel werd gebruikt. Vooral op vrijdag was het in/ op de vismarkt een gedrang van jewelste, immers in de tijd van zijn bestaan 1890- 1961) bloeide het roomse leven nog in al zijn rijkdom, inclusief een massaal heiligen van vasten- en onthoudingsdagen waarop het malse carbonaadje versmaad moest worden ten behoeve van een scholletje of kabeljauwfilet. Dat de vismarkt ook voor andere doeleinden werd gebruikt, toont de foto hierbo ven, die in 1954 is gemaakt van de aldaar op dat ogenblik gehouden konijnenmarkt, waarbij de granieten tafelbladen hun nut bewezen wanneer er opgeruimd moest worden: u ziet op de voorgrond de konijnekeuteltjes liggen. Welke jongeling hier zo ernstig in de camera blikt, komen we nog wel te weten... Tilburg in fragmenten is een serie van de Tilburgse Koerier in samenwerking met Ronald Peeters van de gemeentelijke archiefdienst. Gedurende enige tijd zullen er in de Tilburgse Koerier wekelijks foto's verschijnen waarop een gedeelte van een gebouw of straatsituatie staat afgebeeld uit het na-oorlogse stadsbeeld. Aan u lezer, is vervolgens de opdracht uit te maken waar de afgebeelde fragmenten bijhoren. Onder de inzenders van de juiste oplossing wordt wekelijks een prijs verloot. ter beschikking wordt gesteld door Boekhandel Gianotten. De prijs bestaat uit een Ivan de drie door Boekhandel Gianotten uitgegeven fotoboeken over Tilburg, l [ten «Tilburg in Beeld 1865-1945», «Tilburg van boven» en «Ge waart maar der». Uw oplossing moet u uiterlijk op dinsdag 8 februari, vóór 18.00 u— J~ ren bij de burelen van de Tilburgse Koerier. Op vermelden «Tilburg in fragmenten». De winnaar krijgt van ons bericht. Over de uitslag wordt geen corres gevoerd. Ook nadere inlichtingen over de afgebeelde stadsgezichten b harte welkom, maar wilt u ons die dan schriftelijk geven Wij wensen u ook deze keer veel genoegen en succes met het thuisbrengen van onderstaand Tilburgs frag ile winnaar van vorige week is A. Eras. Kamerlingh Onnesplein 27, 5021 NN Til- bUDeze heeft van ons bericht ontvangen. s op pad om vragen te stellen aan 600 trden nog eens zo’n 1800 instellingen sr lokale omroep in Tilburg. De enquê- e lokaal omroepbeleid. Eind mei zal de het college van B W. smeenteraad, die dan uiteindelijk de omroepbestel. Maar voor het zaak spoedig rond zal zijn. Op de vraag wie nu uiteindelijk de verant woordelijkheid gaat dragen over de Sociale Raadsman antwoordt hij het volgende «De heer Corsmit die nu in dienst is van het instituut Sociaal Raadsman wordt bij ons gedetacheerd. Dat houdt dus in dat wij dan nog niet de volle verantwoordelijkheid dragen. Pas wanneer de Sociale Raadsman, de functionarissen daarvan, bij ons in dienst komen, dragen wij de volle ver antwoordelijkheid. Een voordeel van die laatste constructie is dat een vrij dure begeleidingscommissie kan weg vallen; dat scheelt aardig wat geld». De beide heren zijn het er over eens dat er misschien een bezwaar ingé bracht kan worden tegen het onder brengen van de functie van Sociaal Raadsman bij het IMW en dat is dat een cliënt minder makkelijk zal gaan klagen bij de instelling waarover hij te klagen heeft. «Maar daar staat toch ook weer het vreselijk grote voordeel tegenover dat het maatschappelijk werk via haar wijkburo’s het instituut Sociaal Raads man veel dichter bij de bevolking kan brengen», aldus de heer van Hoekel. Adres De Sociaal Raadsman is dus voor taan gehuisvest in de Stationsstraat 31 bij het Instituut voor Maatschappelijk Werk, tel. 013-367110. Het spreekuur is van 9.00 u. tot 12.00 u. van maandag tot en met vrijdag. Ontwikkelingen De gemeente was dus van plan dit instituut op te heffen. Maar tijdens de laatste convenantsbesprekingen, toen de grote politieke partijen met elkaar in onderhandeling waren over beleid en wethoudersverdeling, waren die partijen het er snel over eens dat het instituut Sociaal Raadsman wel mocht verdwijnen maar dat de functie behou den moest blijven. De Sociaal Raads man moest dan dus ergens onderge bracht worden, bij de een of andere in stelling die zich beweegt in het maat schappelijke vlak. Tegelijkertijd deed zich een andere gebeurtenis voor. De ruimte waar het instituut gevestigd werd opgeëist door de raad voor uv inspraak. De Sociaal Raadsman en de raad voor de inspraak zaten name lijk in hetzelfde gebouw. Welnu, de So ciaal Raadsman moest het veld ruimen en kon onderdak krijgen bij het Insti tuut voor Maatschappelijk Werk, daar was ruimte over en gezien de plar lag deze verhuizing voor de hand. kunnen dingen a De gemeente geeft die zondere wijze inhoud doo gemeente in Nederland de den en wenselijkheden ten aar lokale omroep via een enqt lijker te krijgen. De mening burger wordt door de geme~ een belangrijk punt bescho De enquête De enquête die onder 600 inwoners van Tilburg gehouden gaat worden, zit vrij eenvoudig maar degelijk in elkaar. De vragen, 18 om precies te zijn, zijn zogenaamde gesloten vragen waarop men enkel met ja of nee hoeft te ant woorden. Met die vragen probeert de commissie inzicht te krijgen in de wen sen en behoeftes van de inwoners van Tilburg. De 600 inwoners die onder vraagd zullen worden, zullen represen tatief zijn voor de Tilburgse bevolking. Er kan dus een betrouwbaar beeld ver wacht worden. Er wordt gevraagd naar belangstel ling voor lokale omroep, naar voor- keur voor kabel of ether. Een andere vraag gaat uitgebreid in op mogelijke programma’s. Ook de tijden van uit- r zendingen worden besproken evenals r het kanaal, als het gaat over uitzending via de kabel. Een volgende vraag be treft een financieel aspect. «Wat zou u er voor overhebben?» De mogelijke »an 20,- per Hoe het zal r een later sta- ■en behoefte te troep kon de Affeseerders Onder toeziend oog van Stichting Tilburgs Centrum kunt u echter ook geconfronteerd worden met talloze ac tieve «affeseerders» die per stép, of wat daar op dat moment voor door mag gaan, deelnemen aan de Affeseerplenkskesstoet En als u, als echte Tilburger, weet i «affeseerplenkske» is, krijgt u lijnlijk ook de kriebels en doet J:‘ carnavaleske voorproef- an dus. Vanaf 14.00 uur i opgeven bij de organisato- r dat moment zitting hebben Iruin Kaffee» in de Jul. van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 1