i □ers G MUS vogel- 1995, 595,-k 1495, Bij de sociale dienst zijn nog wel lichtpuntjes Picturediscs Afscheid/bevordering reservist J. Van Hoof K;:„ 00 uur De Beer Medical Supplies 89,- Karpetten Vakantie in eigen land Het Baanlozencentrum brengt Marjol Flore TEGELHAL GOIRLE 4 9 ©koppelmans .TECHNISCH BUREAU JOOSEN BV/RADIO-TV^ 9 VIDEO SELECT» VIDEO-FILM-VERHUUR 28?2.m Actie Tankslagruim 100 tanks leeggepompt Donderdag 3 februari 1983 pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER rqari 1983 pagina 12 Steeds volop keus in wand- en vloertegels VLOERTEGELS 18.00 te Rechts: com. R. Gerrand. Links: brigadier J. v. Hoof Altijd paraat hten r de in ied Donderdag 10 februari len.» vloertegel»^ maal rege- doel heb- In totaal 4000 m’ verkoopruimte m 36, Von Suppestraat 35. Tilburg Telefoon 013-551933 1995,- 2895,- st. annaplein 16. tel. 430617 oefe- per als ALLES IN ÉÉN HAND: Grote sortering spelcassettes Enorme sorterir Loewe-Opta, Mil 32 kanalen, 66 cm teletekst Onze prijs mderd niet meer de Actie tot nu voldaan moet e normen. DRIE-IN-EEN COMBINATIES Industriestraat 6, tel. 013-346147 TELEVISIESPELLEN Intellivision Philips Atari Lage prijzen VORSELAARS BOUWMARKT PHILIPS leleteksl e Verbetert de woonsfeer i de laatste jaren juist aan de jneel is toebedeeld. PHILIPS 66 cm 12 kanalen Onze prijs ...ers) gehoord m die een bij- i het woord. Zij tellen wat het uitkering te le- VIDEO-CASSETTES E 180 3 voor Openingstijden: ma. 13.30-1 di.t.m. do. 9-12.30 13.30-18 vrijd9-12’30-13.30-21.00 u za. 9.30-16.00 u. Ook het adres voor al uw sanitair. Alle prijzen incl. B.T.W. inks een aantal i er dus toch wel 1 I Havep ALLE PHILIPS TELETEKST KLEUREN-T.V.’S UIT VOORRAAD LEVERBAAR Donderdag koopavond grotere oplagen daalt aanzienlijk, tot Zelfs n BTW bij afname i Belangstellende v.w.b. de mus tal uiterst fraaie pertoire-selectie lige achtergron neel repertoire Buddy Holly Zelfs is het gen om n bleu, jn L Hoe hebben jullie het gesprek met de ka- lercommissie ervaren? Keuze uit ca. 30 nieuwe modellen 1695,- 1495,- 1895,- ing kleuren-T.V.’s, o.a.: Philips, Gründig, ITT, Greatz, Saba, litsubishi, Sony, Salora, Panasonic, Erres, enz. commissaris beidseisen reserve-politie en haalde dit diploma met zeer hoge punten. div. merken: Akai, Sony, Braun, Sansui, Silver, Technics, Pioneer I positieve elementen I wat fricties? van Wel- leeft. Er is de bij- zuinigin- Al met al een poiitie-collega, die een zeer goede staat van dienst heeft en zich in de 32 jaar dat hij actief aanwe zig was, zich voor de samenleving van Tilburg heeft waar gemaakt. worden door onze eigen technische dienst geïnstalleerd en begeleid door onze bekende service en nazorg. (Ruime parkeergelegenheid). I BENELUXLAAN 615042 WK TILBURG - TELEFOON 01 3-670537 - OP KOOPAVOND GEOPEN^-^ jlce mo- op, om zich in te zetten, jonge reserve- geest en stond AUDIO-SYSTEMEN Grote sortering Op de meest onwaarschijnlijke menten dook Van Hoof op, om ten dienste van de politie Ook stimuleerde hij de j~ politiekrachten in die gee hen met raad en daad bij. luvi poli keuzes zijn duidelijk, er is een flinke amermeerderheid te vinden die het huidige i leid onderschrijft. veel mogelijk ontzien. Hoe kan je in vredes naam van uitkeringstrekkers verwachten dat zij zich positief opstellen tegenover overheid als diezelfde overheid ze financieel de grond in boort! Bart D.: Ik denk dat we als overheid, als GSD Til burg moeten reageren op deze seintjes van bijvoorbeeld maar weer de bijstandsvrou- 'u“ ~™'en heel serieus gaan naden- inen samenwerken. ivi. ue neer, a, immunologie srhandeld. Er wor igische middelen gefa seginnen we voorlopig dus de heer de Beer. mogelijk dat we toch anders over gaan v voudige middelen zelf Compleet met boxen reeds v.a. Immunologie is een richting uit de medische wereld. Onderzoekers en medici die zich bezighouden met immunologie bestuderen de afweermechanismes van het menselijk lichaam, vooral in verband met het menselijk weerstandsvermogen te gen infectieziekten. was i zo- :weld en Jigheden e hebben - de bij de reserve-politie diende. Hij de zich in het reserve-politiekorps positief opgest hij te vinden, geefs een beroep op 1 alle oefeningen en k maar zeer weini VHS nu reeds v.a. BETAMAX nu reeds v.a. VIDEO 2000 nu reeds v.a. LAGE PRIJZEN div. merken o.a. Panasonic - Akai - Grundig - Hitachi - Saba - Philips - Telefunken - Mitsubishi - Sony - Fisher - Sharp - etc. LAAGSTE PRIJZENI - HOOGSTE INRUILWAARDE - BESTE SERVICE Informeer naar onze zeer gunstige Inrullvoorwaarden. Vr.: Maar dat betekent toch weer meer perso neel erbij! Bart D.: En daarmee is de cirkel rond en daar heeft ook onze directeur weinig invloed op. een hoek gedrukt. E Maar toch moet het op de een of andere lingen afgekondigd manier duidelijk worden dat dit een heilloze ben: bezuinigen, weg is; er zou misschien wat meer naar de Vr.: basis geluisterd moeten worden. En met ba- We moeten allemaal bezuinigen, sis bedoel ik dan die mensen die direct in P.v.Gr.: contact staan met die mens die met zijn pro- Maar dan moeten we de minima toch zo- 20x20 div. kleuren NU Meubelmaker Van Hoof is gehuwd met Johanna Kiernans. Uit dit huwelijk zijn 11 kin deren geboren. In de burgermaat schappij was Van Hoof meubelmaker. Nadien werd hij afdelingschef in een timmer-aannemersbedrijf. Hij werkte een groot aantal jaren bij dezelfde aan nemer. Hij «zit» nu een paar jaar in de W.W. omdat het bedrijf waar hij werk te geen voortbestaansmogelijkheden zag. Om toch nog actief bezig te z:j“ meldde hij zich bij de haanlozen, was hij zich nu als hoofd timmerbezighe- den voor de maatschappij nuttig maakt. mercommis P.v.Gr.: Wat mij vooral opviel, was het gegeven hoe ver die mensen van de praktijk afstaan. Zaken worden benaderd met een koelheid en een kilheid waarin duidelijk werd dat de- o zijn ze mensen zich niet kunnen inleven in wat We hebben bekeken welke ontwikkelingen vaar het betekent in deze tijd van een minimum- zich hebben voorgedaan vanaf 1979: het ehe- uitkering te leven. In schril contrast was de aantal mensen dat zich bezighoudt met con- spontaniteit en hartelijkheid waarmee ik tact met de cliënt, onderzoek, - aan het eind van de zitting werd benaderd rapportage, in Tilburg heten die fun door twee Tilburgse bijstandsvrouwen die rissen consulenten, is gestegen met 1 heel gelukkig bleken met het feit dat er ook diezelfde periode is het aantal aa» - vanuit de werkers een reactie was gekomen. voor een uitkering of voor een anders ge financiële hulp gestegen met 34%! Daarnaast wordt er vanuit het ministerie verplicht opgelegd dat jullie nog ieder half jaar een contact hebben met een cliënt? Bart D.: Ja. als je bedenkt dat in die 4 jaar tijd dan ook nog eens het aantal verplicht te verrich ten herzieningen is toegenomen met 65%, dan kun je je wel voorstellen dat we voor rme problemen staan. Hoewel toch i GSD nog person Bart D.: Deze opmerking is een pluim op de hoed van onze direkteur. Ook hij zit met handen en voeten gebonden aan het college van B&W en aan eisen die het ministerie stelt. Toch, is het hem gelukt de problemen helder te maken en er personeel bij te krijgen. maar sche heeft belai aan b.v. he. dat nog st allergieën de imrpunok het menselijk fecties voordt Wanneer Van Hoof een ongeval/ aanrijding passeerde, maakte hij zich meteen (in welke kleding ook) actief en regelde het verkeer daar waar dit nodig was. Bij branden meldde hij zich steeds vrijwillig, wanneer hij ervan hoorde of zelf waarnam. irdt begeleid door Thom Jan uitstekend pianist, die in alle i de show meegaat en daar- irgt voor een begeleiding die Een avond die u echt, niet mag missen in het Baanlozencentrum in de Voltstraat. Aanvang 20.30 u. «Humor en Hartstocht» heet het programma van Marjol Flore wat zij dit seizoen in de Nederlandse theaters brengt. Het is een produktie die steeds goede tot zeer lovende kritieken krijgt. Belangstelling De Beer Medical Supplies levert de immunologische produkten die zij uit het buitenland, vooral uit Amerika, betrekt veelal aan ziekenhuizen en uni- versiteitslaboratoria. «Wij leveren dus zeker niet aan par- uitwijk ticulieren en zijn dus geen bedrijfje dat afschei weinig in de belangstelling staat», al dus de heer de Beer. «Toen wij ons hier vestigden bleek er plotseling wel belangstelling te bestaan voor onze zaak. Die belangstelling werd ingege ven door angst voor milieuverontreini ging. Het is echter zo dat ons bedrijfje schoon is, angst voor het milieu inzake ons bedrijf is dus totaal overbodig», aldus de heer de Beer, die zich al goed op zijn gemak voelt in zijn nieuwe om geving. De heer Van Hoof werd zaterdag middag in de kantine van het hoofdbu reau gehuldigd door onder meer de hoofdcommissaris, de heer T.P. de Vries, commissaris R.F.D. Gerrand en inspecteur van politie F. Koolhof, commandant reserve-politie. Amerika Immunologische produkten worden in de medische wetenschap gebruikt en vragen een erg specialistische berei dingswijze. Vooral in Amerika is men daarmee ver gevorderd. De heer de Beer heeft zich door zelfstudie de be nodigde kennis eigen gemaakt en kan zich nu op de hoogte noemen van de «ins en outs» betreffende immunolo- gi;. Zijn achtergrond, clinisch-che- misch microbiologisch analist «ver raadt» zijn interesse voor de immuno logie. Waardevol Immunologie is een vrij onbekende Vraaggesprek met Patrick von Grumbkow en Bart Denissen, medewerkers van de ge meentelijke sociale dienst Tilburg, n.a.v. hun bezoek aan de vaste kamercommissie sociale zaken in Den Haag. De komende maanden staan in het kader van een nieuwe ragepicturediscs Misschien heeft u ze wel eens gezien, die langspeelplaten met een foto er in. On der de groef bevindt zich, in plaats van het normale zwarte vlak zoals u dat gewend bent, nu een schitterende kleurenfoto. Nu is zo’n LP-picturedisc-produktie op zich vrij kostbaar en in principe slechts bij zeer grote oplagen mogelijk, maar het Nederlandse projectburo LW Project Consultancy uit Lisse heeft een systeem opgezet, waarbij, mits besteld in de periode van 1 februari t/m 31 maart 1983, zo’n picturedisc nu voor iedereen haalbaar wordt. Promotie-artikel, souvenir, etc. Clubs, verenigingen, zaken en be drijven, maar ook particulieren kun nen reeds vanaf een minimum van 25 stuks, compleet met hoes, al voor 20,90, excl. BTW, per stuk hun eigen LP-picturedisc laten vervaardigen. Bij Reservepolitie In iijn toespraak ging Gerrand in op het instituut reservepo litie, dat ingesteld is bij besluit van 2 september 1948. De doelstelling i toen om bij eventuele calamiteiten als natuurrampen, oorlogsgewi andere buitengewone omstandig reservisten achter de hand te 1 ter verlening van de bijstand aan beroepspolitie in de uitoefening van algemene politietaak. In Tilburg o nen de 40 reservisten tweemaal maand om de praktische zowel theoretische kennis op peil te houden. Met name worden de reservisten inge zet voor de carnavalsoptocht, konin- ginneoptocht, kermis, de avond vier daagse wandeltochten, sinterklaasop tocht, alcoholcontroles en de regeling rondom voetbalwedstrijden. t deze stuksprijs z.viia naar 8,85 excl. van 1.000 ex. Ten hebben daarbij iziek de keuze uit een aan- ie en zeer gevarieerde re- ies. Van stijlvolle, gezel- rondmuziek tot een origi ne van wefeldartiesfen als I en Johnny Cash. et, maar uiteraard dan te- een bepaalde meerprijs, mogelijk eigen muziek, bijvoorbeeld van amateur-artiesten, -groepen, -zangkc ren en -drumbands, op te nemen en l reproduceren. Inlichtingen Staro, de Nobelstraat 131, Tilburg. Tel. 0L3-555621. Pioneer va. 1195,- Akai 2x20 W 1095,- Marantz2x20W 995,- f wordt alles geregeld. Het Tilburgse be olie, drijf Oil Recycling is speciaal inge- olieschakeld voor het leegpompen van tanks. Schriftelijke informatie over de actie in de vorm van een folder is te verkrijgen bij onder meer de benzine- verkooppunten in de stad en bij het gemeentelijk informatiecentrum aan het Stadhuisplein. Daar is ook een ten toonstelling te zien over de actie. In 1954 was er een vacature in de rang van hoofdagent, waarop Van Hoof solliciteerde. Hij werd in die rang aangesteld op 1 januari 1955, on danks het feit dat hij slechts vier jaar bij de reserve-politie diende. Hij heeft reserve-politiekorps zeer positief opgesteld. Voor elke inzet was Men deed nooit tever- hem. Hij bezocht lessen en ontbrak lig op appel. De Streek VVV wil daarbij de hel pende hand bieden en wijst de asp rant vakantiegangers alvast de weg winkelcentrum Heuvelpoort, waar een aantal etalages zijn ingericht met als thema «lekker wég in eigen land». De Streek VW Hart van Brabant heeft er voor gezorgd, dat de VW’s van Noord- en Midden-Veluwe en Te xel expositiemateriaal beschikbaar stelden om een etalage in te richten. Voor diegene die het carnaval willen ontvluchten zijn er aantrekkelijke kro- kusvakantie-aanbiedingen. Voor meer informatie kan men .te recht bij de Streek WV Hart van Bra bant aan de Spóorlaan 416A, ook over reserveringen en boekingen weet men daar alles te vertellen. erg waardevole tak van de medi- wetenschap. De immunologie langrijke diensten bewezen iet kankeronderzoek en doet steeds. Ook op het gébied van i en transplantaties beweegt mologie zich, want overal in “,:jk lichaam kunnen zich in doen. Vr.: Terwijl er toch ook kamerleden aanwezig waren die pretenderen wel degelijk op te ko men voor groepen die het het moeilijks! heb ben in onze samenleving. Afgelopen zaterdagmiddag nam het Tilburgse politiekorps afscheid van re- serve-hoofdagent J. Van Hoof, die de pensioengerechtigde leeftijd bereikte. Hij heeft 32 jaar als reservist .gediend en werd tijdens dit afscheid bevorderd tot reserve-brigadier. Met zijn 32-jarige staat van reserve- dienst is de heer Van Hoof een van de langst dienende reservisten in Neder land. duidelijk bleek hoever politici doorvoeren n afstaan! We spraken bijvoor- iswaar één vertegenwoordiger van WAO- individualis ie zei heel duidelijk dat een over- hebben ma nensen tot armoede dwingt, men- I sen kweekt die niets te verliezen hebben en h r zich tegen diezelfde overheid zullen oprich- ogen van het ten. Een ontwikkeling die we serieus moeten bijstandsgelde nemen. om. P.v.Gr.: Vr.: Ook de bijstandsvrouwen voelen zich in Is dat niet wat concreter aan te geven? ii. -,e(jrukt. Er worden allemaal rege- Bart D.: d die maar een doel heb- Bij de uitvoering van de ABW speelt vaak mee een belangenafweging rondom bijvoor beeld de vraag of een bepaalde situatie een noodzakelijk karakter draagt. Vragen zou den kunnen zijn: is er sprake van een nood- zakelijk verblijf van een minderjarige buiten het gezin, is er sprake van een noodzakelijke verhuizing, in hoeverre kan men iemand x. 'verwijten dat er een schuld is ontstaan in de .betalingen van gasrekeningen, is een voort- Izetting van de studie voor deze persoon op dit moment noodzakelijk etc. etc. Door der gelijke vragen niet meer serieus te nemen, d.w.z. door het achterwege laten van een goed onderzoek, worden de bijstandsont- vangenden in de kou gezet. Wat kunnen jullie eraan doen dat mensen liet in de kou worden gezet? Samen: Pat en Bart zijn het erover eens dat zo snel en duidelijk mogelijk een aanvraag voor financiële hulp moet worden afgewik keld, daar zijn ze in principe voor aangeno men. Daarnaast vinden beiden dat men de ogen niet moet sluiten voor de seintjes die allerlei groeperingen geven. Zij vinden dat bv. de akties van bijstandsvrouwen serieus genomen moeten worden. Gemeentebestuur en direktie van de sociale dienst zullen vol gens hen aanzetten moeten geven op welke manier met die signalen moet worden om gegaan. Maar ook werkers en cliënten moe ten over deze zaken meedenken. Patrick en Bart benadrukken dat het een groot goed zou zijn als werkers en cliënten samen op een lijn konden gaan zitten met extra na druk op het woord samen. Ook zouden zij het erg op prijs stellen als er mogelijkheden ontwikkeld kunnen worden om binnen de sociale dienst te komen tot een zekere een heid van visie en mentaliteit. met een aantal maat- Neem de revi- de plicht is er aan moeten wor- Jaartoe het feno- .jies» ingevoerd. Om te voldoen aan de eisen van Na twee maanden Actie Tankslag zijn er in Tilburg meer dan hor in gebruik zijnde olietanks leeggepompt. De hoeveelheid olie die i toe heeft opgeleverd, bedraagt ongeveer 55.000 liter. Eind november is de gemeente-actie begonnen om oude olietanks op te sporen en die vervolgens te laten leegpompen. De ervaring leert dat nogal wat mensen die tanks hebben laten zitten toen ze in het verleden zijn overgeschakeld van oliestook op aardgasverwarming. Met n3me als de tanks nog geheel of gedeeltelijk zijn gevuld met stookolie, kunnen ze gevaar opleveren. De olie kan in de bodem terechtkomen als de tankwand gaat scheuren. Die kans is aanwezig, omdat vroeger de wanden van olietanks nogal dun waren. Boven dien is het niet uitgesloten dat een oude tank gaat verzakken. Het opspo ren en leegpompen van niet meer in gebruik zijnde olietanks voorkomt de- ze gevaren. Bovendien kan de olie die wordt leeggepompt, worden gebruikt voor nieuwe stookolie. De eigenaar krijgt dan ook minimaal een dubbeltje voor elke liter bruikbare olie. Veel aanvragen Afgelopen vrijdag heeft burgemeester d’Hondt een nieuw bedrijf geopend aan Na twee weken actie had de ge- 'k' Slibbroek i" Hilvarenbeek. De Beer Medical Supplies B.V. is de naam van het meente reeds zo’n veertig verzoeken ,,lvl,we bedrijf De Beer Medical Supplies legt zich toe op import en export van binnengekregen om niet meer in ge- ,mmuno ogtsche middelen, bruik zijnde olietanks leeg te pompen. Het aantal aanmeldingen is inmiddels opgelopen tot ongeveer 150. Ruim honderd tanks zijn er nu leeggemaakt. Op verzoek van het gemeentebestuur van Goirle heeft Tilburg zijn actie on- langs tot deze buurtgemeente uitge- De Actie Tankslag duurt nog tot 1 - mei van dit jaar. Mensen die willen 'meedoen met de a< bpnemen met Gv Bouw- en Woni /'Tuinstraat 1, Echte Tilburger De heer Van Hoof werd op 19 ja nuari 1923 te Tilburg geboren. Hij be zocht de L.O. Ambachtschool (L.T.S.) en leerde hier voor timmerman/meu belmaker. Hij solliciteerde op 13 december 1950 bij de Reserve-Politie en werd aangesteld als reserve-agent op 15 fe bruari 1951. Hij begon meteen aan de studie voor het diploma bekwaam- blemen om raad bij de GSD komt vragen. Wordt er te weinig naar de basis geluis terd? Bart D.: Ik denk wel dat je dat zo kan stellen. Consulenten noch teamleiders zijn verte genwoordigd in het beleid, dat is indirect voor cliënten ook een slechte zaak. Uitein delijk heb jij als werker i'-~ de cliënt en dat contact zou <j. in het beleid vertaald moeten Ondar bestaan P.v.Gr.: Ik geloof dat dit soort zaken veel te ma ken hebben met een verschil van visie en mentaliteit. Ruw gezegd, een verschil van visie tussen mensen die direct contact heb ben met mensen en anderen die daar geen of een indirect contact mee hebben. De laatste groep vertoont daarom de neiging zaken afstandelijker te bezien. Vr.: Volgens mij is dat ook heel goed. Het kan relativerend werken met betrekking tot rap porten en adviezen die jullie uitbrengen, juist omdat jullie zo direct met problemen van mensen worden geconfronteerd. Bart D.: Dat is zonder meer wagr, die toetsing, dat relativerende aspect behoort er ook in te zit ten. Maar ik denk dat je het nu ook weer niet moet overdrijven. Wil je als bijstands- maatschappelijk werker zowel het belang van cliënt als organisatie dienen, dan moet die werker ook vertegenwoordigd zijn in het Voelen jullie je wat dat betreft niet serieus genomen? P.v.Gr.: Zo zou je dat wel kunnen zeggen, ja. Een aantal zaken is heel goed geregeld. Een an der aantal minder goed. De consulent is daardoor de klos en wordt al ‘te vaak ge bruikt als een soort vergaarbak van allerlei problemen die niet goed lopen. Daardoor ontstaat er een druk op die werker vanuit de organisatie maar ook vanuit de cliënt die een antwoord wil hebben op zijn hulpvraag. Je moët van goede huize'komen, wil je- niet onder zo’n druk bezwijken. Ik ben het met Bart eens dat het veel te maken heeft met een verschil van visie en mentaliteit binnen verschillende geledingen van de organisatie. Daardoor ontbreekt het de basis aan steun en begeleiding. Als je de basis buiten een lijkh----o-7—.-.-- aantal essentiële zaken houdt, terwijl die ba- bijzondere omstandigheden voor individuen sis wel altijd klaar staat om allerlei puin van en gezinnen bijstand te verstrekken naast de de huidige malaise op te ruimen, kweek je gebruikelijke periodieke bijstand voor de al- onrust, mensen haken eerder af. gemeen noodzakelijk bestaanskosten! Vr,: Bart D.: Even terug naar afgelopen donderdag. Er Door geen rekening te houden met bij heerste in Den Haag vaak een wat grimmige zondere omstandigheden, dus niet zoals dat sfeer. met een moeilijk woord heet «te individuali- Bart D.: seren», kan men aardige bezuinigingen Ja. heel duidelijk bleek hoever politici doorvoeren. Hierdoor ondergaat metn wel- van mensen afstaan! We spraken bijvoor- iswaar één van de pijlers van de ABW, het beeld een vertegenwoordiger van WAO- individualiseringsprincipe genoemd. Dat trekkers. Die zei heel duidelijk dat een over- hebben maar weinig mensen in de gaten, heid die mensen tot armoede dwingt, men- Kontrole op de uitvoering van de ABW niets te verliezen hebben en houdt in de praktijk slechts in dat men in de elfde overheid zullen oprich- ogen van het ministerie niet te royaal met kkeling die we serieus moeten bijstandsgelden omspringt en niet anders- De vakantie in eigen land blijkt ieder jaar weer populairder te worden. En te- Ja daVis ni recht, want Nederland heeft nogal wat m redelijke! te bieden. Niet alleen voor een uitge- mensen dat z, breide zomervakantie, maar ook voor een weekje of weekendje tussendoor in het voorseizoen of zelfs in de winter. direct contact met wen. We moeter :ou door de werkers ken hoe we kunn 1 worden. Vr.: Ik neem aan dat de Ned. Org. zijnswerkers daar een visie op he een pamflet verschenen: «Armoede, standspraktijk onder druk van bezu gen». Bart D.: Daar staat in grote lijnen in hoe het vol gens ons zou moeten. P.v.Gr.: Maar dat heeft heel veel te maken, zo niet alles, met politieke keuzes! Die Bart D.: Praktijkmensen weten beter, althans zou den beter moeten weten, de maatschappe lijke weerstand wordt groter en is straks veel te groot. Je ziet dat mensen de krachten gaan bundelen, bijstandsvrouwen maër ook jongeren op wier uitkering wordt gekort. Een slechte zaak als je bedenkt dat dat de mensen zijn de toekomst. P.v.Gr.: Het NOW wil daar zo snel mogelijk op inspelen, én met onderzoekscijfers in de hand: volgens de studie «Inkomen en Rondkomen» van het Sociaal Cultureel Planbureau zitten 35,5% van de eenouderge zinnen onder het minimuminkomen. Nu probeert men op allerlei gebied een meer uniforme uitvoering van de sociale wetge ving door te voeren. Er is een tendens dat zoveel mogelijk het verschil in interpretaties van bijvoorbeeld de ABW wordt weggeno- m<Vr.: Dat klinkt toch heel redelijk, gelijke be handeling voor iedereen! P.v.Gr.: Toch beweren wij dat onder het mom van die zogenaamde gelijkheid voor de wet voor iedereen op een zeer subtiele manier op bij standsuitkeringen bezuinigd kan worden. Immers, juist de bijstandswet biedt moge lijkheden om, door rekening te houden met j-J:-'-’den voor individi Vóór de pauze brengt zij nieuw Ne derlands repertoire en na de pauze een mixture van Engelse, Franse, Duitse en Nederlandse nummers. Marjol Flo re is een top-artieste, een theaterdier vol dynamiek, beweging en expressie. Het programma bevat teksten van overwegend positieve inhoud, af en toe jkend naar de weemoed van het «.^.,eid, maar altijd gedragen door een warme menselijkheid waarin je on voorwaardelijk gelooft. Een stormach tige spontaneïteit, waarmee zij zich volledig geeft, waarlijk van top tot teen. Ze wor sen, een 1 nuances van mee zor «af» is. 1 In het gloednieuwe bedrijfje wor den, onder de directie van de heer P.C.M. de Beer, allerlei middelen die met immunologie te maken hebben, - - verhandeld. Er worden geen immuno- de actie, kunnen contact logische middelen gefabriceerd. «Daar de gemeentelijke dienst beginnen we voorlopig niet aan», al- T de dus de heer de Beer. «Maar het is goed tel. 363000. Van daaru.t moeeliik dat w'e daar in. de toekgmst ""in denken en een- gaan samenstel- iu net waar het om draait: je o jkerwijs verwachten van deze uall mensen dat ze dat dan ook doen. Kijk, enorr voordat wij van het NOW (De Nederlandse yr Organisatie van Welzijnswerkers) gehoord |_]0 werden, waren enkele mensen die een bij standsuitkering genieten, aan het woord. Zij konden heel realistisch vertellen wat het ',v! werkelijk betekent van een uitkering te le- SP,_ ven met alle problemen die daaruit voort- j ln vloeien. Hoe vaak noodgedwongen schul- een den gemaakt moesten worden en hoe diep contacten met bijvoorbeeld kredietbanken ingrijpen in hun financiële bestaan. Vanuit de kamerleden werd er nogal eens gehamerd Er zijn dus nog we| lichtpuntjes, op het noemen van cijfers. «We hebben cij- Bar( p fers nodig! Harde cijfers!» En vragen als: Zeker,"zonder meer. Binnen onze GSD «Is het allemaal echt zo slecht?» En «Om een aantal zaken goed geregeld. Ais hoeveel mensen gaat het dan?» Toen ik het voorbeeld zou je kunnen noemen ons zoge- woord kreeg, heb ik vooraf gesteld dat het naamde «werkboek»; we hebben te maken een onjuist uitgangspunt is mensen die van met zovee] regelingetjes en uitzonderin- getjes dat het vaak niet meer mogelijk is tus sen de bomen het bos nog te zien. Het is binnen de GSD gelukt al deze regelingen en werkafspraken systematisch op papier te zetten en er is heel goed mee te werken. P.v.Gr.: Tilburg is, geloof ik, de 8ste stad van Ne derland. We staan onder een enorme druk, iedereen let op je, vooral als er gen fout wordt gemaakt. En waar mensen werken, worden nu eenmaal fouten gemaakt. Als je dat bedenkt, lopen een aantal zaken hele maal niet slecht. Ik dank dat er op de admi nistratie bijvoorbeeld heel erg hard wordt gewerkt. Op de laatste vergadering van het NOW hoorde ik van een aantal collega’s dat de eenmalige uitkering nog niet rond was terwijl dat soort zaken bij ons heel snel wordt afgewerkt. Bart D.: We gaan gelijk op met een schappelijke ontwikkelingen. 1 sies waar we het over hadden: nu eenmaal dat deze gedas den. Onze direktie heeft da meen «schriftelijke revisie in ieder geval -,J het ministerie, Vr.: Je kijkt wat gereserveerd. Bart D.: Zeker, ik weet best dat er volda worden aan bepaalde vastgelegde maar... P.v.Gr.: De vraag is of het benaderen van mensen op een schriftelijke wijze wel de juiste is. Bart D.: Volgens mij hebben mensen behoefte aan een persoonlijk contact. Ook voor werkers is het belangrijk dat er persoonlijk een ge sprek wordt gevoerd met cliënten. Schrifte lijk contact kan onmenselijk zijn en roept toch weer allerlei vragen en onduidelijkhe den op. Er zouden toch mogelijkheden on derzocht moeten worden om dat persoonlij ke contact in stand te houden. een uitkering leven, te vragen naar cijfers; zij kunnen iets vertellen van de praktijk, die vaak heel schrijnend is, maar het op tafel leggen van cijfers is niét hun taak, maar juist een taak van die kamerleden; zij heb ben de middelen in handen om die cijfers op tafel te leggen! Toch zijn er wel enige cijfers door je ge noemd. P.v.Gr.; Inderdaad, sommige zaken liggenheel duidelijk en dat mag best genoemd wórden. Neem de cijfers die voor onze dienst gelden. We hebben bekeken welke ontwikkelingen zich hebben voorgedaan aantal mensen dat zich bezrw tact met de cliënt, onderzoek, advisering en :ten die functiona- :t 19%. In aanvragen iderssoorti- ënt, o Tilbc

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 13