Video KULTUREEL SENTRUM BEDDENOPRUIMING Anita Meyer en Jack Jersey in 8ste Nacht der Naastenliefde i I FiLMHUiS Rapporti Impari Nieuwe eksposities Kultureel Sentrum Groenendaal-bedden Oktober Tweehonderd snaren en een riet Ontwerpen voor de massamedia GRATIS Jeugdcafé ’t Tref DANSSCHOOL Amateur- kunstenaars Bols en Kooi jmanbv Pantserkruiser Potemkin Het Brabants Orkest peR handel en lijsten. Re volutionaire rust en t prolet tie de i arbeiders cht, het i ondertussen Het voorlopi] en de macht i Het werkteater met «Gebroed» Paradise Jazzband in «Den Hemel» grootse kollektie Desiree verlovingsringen Danssukses Boutkan inschrijving nieuwe danscursus De Fezelaer The Thuerd Set in de Jazzcorner CVANIERSEL januari 1S85 pagina u Donderdag 27 januari 1983 pagina 17 Dt TILBURGSE KOERIER 1 -PERSOONS 225,- sprei 1495,— Eiken hemelbed hemel waaron- 103 zaterdag (excl. olie, materiaal) alle merken OPEN tot 19.30 u. Zaterdag 9.30-12.00 uur /speal weer Jan Klaassen is in het ziekenhuis opgeno men en er weer levend uitgekomen. Pier- Hart Brabantlaan 731 Tilburg .013-682358 ingeru ïrijen. BRESSON Korvelseweg 117a, Tilburg (door de poort), 013-425020 autobedrijven met het accent op service 498,— 479,— 25,- 998,— 995,— Zaterdag! (treden var laar en z dialect). afé ’t Tref, Zeshoe- >ut. werken vanuit de ,s uitzondering, is Donderda^ tureel Sent Van- doorsmeren en olie verversen vanaf 19.00 draaien als gavond iassi uit :n op- elt gi- j (ook n, die voor-, u, zijn: pop- keramiek, inst, deegfi- 59,- 79,- 39,— nubliek.te Tilburg .43.55 gaat groot Ibert FEESTARTIKELEN SCHMINKEN FOPARTIKELEN ETALAGE-KADO JANSEN KORVELSEWEG 257 TILBURG - TEL. 43.08.01 V.H.S. BETAMAX VIDEO 2000 U kunt vioolcor (Ct lag 27 januari om 20.30 uur in het Kul- :ntrum. 2-PERSOONS 298,— 315,— 325,— 179,— MOLENWIJK TANDTECHNIEK i arbeidt de mensen prijzen >rtiment e Witsiebaan 78, elefoon 013-63.4 Aanvangi maandag dag va. iai 'on9 cursus begin februari, vanaf heden inschrijven idag t.m. vrijdag van 17-20 uur, zaterdag en zon- vanaf 20.00 uur. Heuvelhof Heuvelstraat Telefoon 013- 424333 Exclusieve schilder stukken en reproduktïes en hèt adres voor het NCI _jn puzzelboek, An- r van het Kunstschrift it. Door middel van '»ram- n goe- en der t The Paradise Jazzband in café «Den Hemel», Iet is eigenlijk heel toepasselijk: deze combinatie Oostnederlandse titel door de Nederlandse professional dansers. De trainers van bovenge noemde paren, Thérèse en Kees Boutkan, men ook deel aan deze belangrijke wedsl Zij wisten zich te pl haalden daar een 4de Vanaf de maand februari zullen maande lijks weer één of twee exposities gehou den worden. De onderwerpen, lopig op het programma staan, peil, textiele werkvormen, houtsnijwerk, volksschilderkur Een herdenkingsfilm tr- tienjarig bestaan van c blik naar Moskou en Lenin 1917. Het beschrijft de 8 ma. i het Kerenski-r i het kortin f et en een i teld. Zelf itserkruiser «Potyomkin» en de steun trozen van de Potemkin worden door vartiermeesters afgebeuld en mishan- eageren zo hun eigen haat tegen de Vakulintchuk, een der zeelieden, imeraden op voor een algehele op- :kt op 14 juni ’s morgens uit, i geweigerd hebben bedorven scheepsarts was goed- v op het repertoire szet, met een nieuwe spe- geschreven door Jan eft als thema: de een z’n Clubs voor tieners, twens en gehuwden, ook amateur- en professionaltraining. >r ƒ5,-) worden personen en vier vormgevers nader belicht, —■At een algemeen inleidend ei varen opdrachtgever. De radio zal op woensdag 2 februari a.s., tussen 10.50 en 12.00 uur via de zender Hil versum IV, een opname uitzenden van het concert door Het Brabants Orkest onder lei ding van Krzysztof Penderecki. die gemaakt werd op 29 januari 1983 in het Casino Den kam, het breker tuaties. Soms Soms hebben ze de g<~» een korte, samenhangc.. waarbinnen zich door d* deling een zekere verar Wie wil genieten van bijna zes uur non- stop amusement gebracht door een keur van Nederlandse en Belgische artiesten en wie gelijkertijd een geweldig sympa thiek doel wil steunen, die moet het ko mende weekeinde zeker een bezoek bren gen aan de Goirlese Sporthal «de Has pel» aan het Grobbendonckpark te Goirle. Op zondagavond 30 januari speelt Speel- groep Filiassi uit Hilvarenbeek in trefsen- trum Lieve Hemel. Ze zullen dan het stuk Pierlala spelen. Het stuk dat opnieuw van Filiassi is gez lersbezetting, is Naaykens en heef dood is de ander z’n brood. specialisatie is de abstractie in de foto- rafie zonder dat hij onbegrijpelijk wordt. Jean .uiter opteert bewust voor kleur. Hij zegt r: «Het wezen van de fotografie is om rtimaal te registreren wat je ziet. Ik kijk in cur, ik denk in kleur. Wat ik zie of bedenk is :;n zaak, maar de fotografie moet het feilloos utleggen. Ik zou het ook kunnen schilderen, aar ik heb voor de fotografie gekozen om alle 7*949) alle app. demonstratieklaar concurrerende f zeer groot assor eigen service vakkundige voorlichting TECHN BUREAU JOO8ENBV BENELUXLAAN 61 -TILBURG^® TELEFOON 013-670537 ^1 OP KOOPAVOND GEOPEND 9eopend ZXo™ 29 januari is er in ’t Tref een an Peter Dictus. Peter speel zingt daarbij nederlandstalig J. Hij schrijft de teksten en compo neert de muziek zelf. Peter heeft ook in het voorprogramma ?ev< van Gerard van Maasakkers gespeeld en' '®n deze zegt van hem «Veelbelovend, hij heeft goede teksten die soms komisch en soms ernstig zijn. Toen al was Peter bezig een eigen stijl te ontwikkelen». Zaterdagavond kunt u zien of hem dat is gelukt, ’t Tref is geopend om 20.00 uur en hej optreden van Peter begint om 21.30 uur. Tot ziens in Jeugdcaf venstraat 54. Udenhou de finalewedstrijden op de hometrainers en de daaraan verbonden huldigingen. De achtste Nacht der Naastenliefde, wel ke zal worden gepresenteerd door Locale Omroep Goirle-presentator Joop Natrop, zal naar verwachting tot omstreeks 03.00 uur duren. 27 januari t/m 27 februari Ekspositie van vijf fotografen, nl. Michel Szule Krzyzanowski, Jean Ruiter, Hans van Meer wijk, André Thijssen en Albert Giordan. Galerie Fiolet in Amsterdam werd ach) jaar ge leden door Marijke en Ger Fiolet gestart en heeft in die acht jaar bewezen in staat te-zijn kwaliteit in de fotokunst in een vroeg stadium te presenteren in altijd zeer bijzondere tentoon stellingen. Met de fotografen Krzyzanowski, Ruiter, van Meerwijk, Thijssen en Giordan brengt het Kultureel Sentrum in samenwerking met Galerie Fiolet een representatief overzicht van wat heden ten dage onder fotokunst ver staan wordt. Vier van de vijf Wi fotografie. André Thijssen, als 28 januari t/m 27 februari 1983 secretariaat vn» in de Ontmoetingsruimte van het Kultureel werk van deze v Sentrum. daaraan vooraf gesprek met een i Zaterdag 22 januari hebben 8 wedstrijdparen van Dansschool Boutkan deelgenomen aan de Oostnederlandse Damkampioenschappen in Oldenzaal. Deze belangrijke wedstrijd stond onder auspiciën van de N.A.D.B., en werd be oordeeld door een internationale jury der de wereldbefaamde Dorris Lavelle. O.VUL, wrax- Het werd een 8root sukses voor de Tilburgse burg, als op- dansers, want alle paren behaalden de finale. HR Handels- Afdeling Ball-Room senioren 2de plaats Hr. Mevr. v. Berkel. Afdeling Latijnsamerikaanse dansen in de 2de klasse 3de plaats Berry Va gangelt - Alexia Brok, en kampioen Hans Ht gers - Christien van Hoof. Op deze avond werd ook gestreden om de Houten ledikanten Binnenveringbedden Opklapbedden Donsdekbedden 15% Polyetherbedden 100% wollen dekens Chenille spreien Matrasdekken Boxspringcombies Eiken Ledikanten Ook in 1983 wil «Marché aux Jacqueli nes» amateurkunstenaars de gelegenheid ven om hun werk te exposeren. Bij ve- i is de expositieruimte in de Lange- straat reeds bekend, vooral ook door de variatie in een twaalftal tentoonstellingen, die het afgelopen jaar gehouden zijn. Op zaterdag 29 januari treedt in folkso- cieteit de Fezelaer, Oisterwijksedreef 12 te Haaren Fladderak op. Fladderak vormt de nieuwe traditie in de Nederlandse folkmuziek. Ze brengt eigentijdse nederlandstalige en eigen volksmuziek. De groep bestaat uit Gerard Kwak met o.a. citers, banjo en draailierMariet Van Swigchem met viool Anne Van Ommen met cello en fluitKees Kranen met gitaar en Bra bantse balk zang allemaal. Het optreden begint om 20.30 uur. Vanaf 28 januari zal voortaan elke vrij dagavond levende muziek te horen zijn bij de nieuwste jazzclub in Tilburg de Jazz corner in de IJzerstraat. Willem Kühne (piano) Hein van de Geyn (contrabas) Herman van Haaren (viool) Sjoerd Rolsnia (saxofoon) Deze nieuwe Tilburgse formatie speelt geïm proviseerde muziek, waarbij gecomponeerde stukken als uitgangspunt dienen. De vier muzi kanten zijn afkomstig uit verschillende stro mingen en hebben eerder met elkaar gespeeld in andere bezettingen. Willem Kühne en Hein van de Geyn hebben hun verbondenheid met de bebop en de moderne jazz en zijn van de «oudere» lichting. Herman van Haaren stu deert klassiek viool aan het conservatorium in Tilburg en Sjoerd Rolsma houdt zich voorna melijk bezig met de hedendaagse geïmprovi seerde muziek. Bij de formgie van de groep werd bewust geen slagwerker* betrokken. Dit qm de muzikanten ruimere mogelijkheden te bieden in tempo eh dynamiek. guren, terwijl steeds een aparte plaats blijft ingeruimd voor het exposeren van schilderijen, tekeningen, aquarellen én grafiek. Ook bijzondere verzamelingen komen in aanmerking. Voor mensen, die hun vrije tijd besteden aan het artistiek bezig zijn, is deze op roep bestemd. Om over de drempel te stappen en alléén of met een groepje, uw werk te laten zien! De exposities duren steeds 3 tot 5 dagen. Voor nadere inlichtingen: Mej. Betty van den Assem, Jan Aartestraat 84, 5017 EE Tilburg. De muziek zal op deze avonden verzorgd worden door het trio «The Thuerd Set» bestaande uit Jean-Marc Bouyeure op gi taar. de Amerikaanse pianiste Debbie Poryes en de reeds enige tijd uit Amerika teruggekeerde Tilburgse bassist Hein van de Geyn. Jean-Marc Bouyeure is docent gita lichte muziek op de conservatoria te Ai hem en Tilburg. De Amerikaanse Debbie Poryes is voor enige tijd in ons land en speelde reeds jaren als professioneel pia niste in clubs en café’s in en rond San Fransisco. Hein de Geyn is de Tilburgse bassist die al sinds 1980 heen en weer reist tussen de USA en Nederland en hier en daar met vele prominente jazzmusici op het podium heeft gestaan. Elke vrijdagavond zal dit drumloze trio swingende bebop ten gehore brengen tot' twee uur ’s nachts. lala (de verpersoonlijking van de dood) gaat naar hem op zoek, om hem alsnog mee naar het dodenrijk te nemen. Maar Jan Klaassen zou Jan Klaassen niet zijn als hij Pierlala niet zal kunnen verslaan. Hoe?, dat kunt U komen horen en zien in Lieve Hemel. Speelgroep Filiassi bestaat dit jaar 10 jaar. En het aantal stukken dat het speelt, en gespeeld heeft, het succes dat de groep altijd al geoogst heeft, en het 10-jarig be staan ervan zijn een degelijk bewijs van het kunnen van de spelers. Het stuk begint om 20.30 uur precies in Trefsentrum Lieve Hemel, Holstraat 4, Hilvarenbeek. De nacht Al deze artiesten zullen ook acte de pre sence geven op de tot in de wijde omtrek befaamde «Nacht der Naastenliefde» die op zaterdagavond omstreeks 21.15 uur een aanvang neemt en waaraan verder wordt meegewerkt door Anita Meijer, Jack Jersey, Kikki Amity en de Belgische meidenpopgroep Bordeaux Rouge. Voor aanvang van de «Nacht» kunnen wieler- sportliefhebbers eerst nog genieten van voorwaardelijke steun in je eigen ontwikke- J. Frank en René Groothof spelen tal van herkenbare scènes, die het stuk misschien wel bestempelen tot «mannentheater». Een voor stelling waar vaart, humor en diepte in zit. Frank en René dansen en acteren dat het een lust is en zorgen onder begeleiding van him pianist voor ontroerende muzikale episoden. Beleefd aanbevolen. Het Filmhuis Tilburg vertoont in de film zaal van de Stadsschouwburg op vrijdag 28 en zaterdag 29 januari om 23.00 uur de klassieke film «Pantserkruiser Potemkin» (Bronenosez Potyomkin) van de Russische regisseur Sergei Eisenstein uit 1925. Deze film in zwart-wit duurt 63 minuten. De film is gemaakt als herinnering aan de op stand van 1905. Hij geeft een periode weer van een van de vele opstanden tegen het tsaristi sche bewind. Het verzet van de matrozen van de pant - van het i De matr hun kwa deld deze rea officieren af. stookt zijn kar stand en deze breekt nadat de matrozen g. vlees te eten dat door de gekeurd. Vakulintchuk wordt hierbij door een schot troffen en sterft. Zijn lijk wordt overgebra naar Odessa en plechtig rondgedragen. De manning krijgt voedsel en de inwoners bren eer aan de gestorven man die het teken tot opstand gaf. Het tsaristische leger houdt daar op een strafexpeditie en richt een bloedbad on der de bevolking aan. De matrozen komen bevolking te hulp. Dan verschijnt de ad raalsvloot, die tegen de muiters moet optrec De Potemkin, bereid tot het uiterste te ve'chi stoomt langzaam op, doch de 12 schepen van de admiraalsvloot laten de kruiser ongehinderd passeren, terwijl alle manschappen van dit es kader de opstandelingen toejuichen. Van donderdag 27 januari tot en met woensdag 2 februari vertoont het Filmhuis in de filmzaal van de Stadsschouwburg iedere avond om 20.30 uur (behalve op zon dag) de klassieke film «Oktober» van de Russische regisseur Sergei Eisenstein uit 1925. Deze film in zwart-wit duurt 80 minu ten ter gelegenheid van hel de revolutie, een terug- “ningrad in het jaar j-naanden durende re geringstijd van het Kerenski-regime. Het verhaal in het kortin februari wordt de tsaar afgezet en een schijnbaar progressief be wind ingesteld. Zelf de mensjewieken hebben allerminst het idee de oorlog te beëindigen. Het volk lijdt honger. De bolsjewieken, onder lei ding van Lenin, werken onder de massa’s. De strijdbaarheid onder boeren en arbeiders neemt toe. Massademonstraties zijn aan de or de van de dag. De reactie laat op schieten, de bruggen naar arbeiderswijken v den opgehaald, de burelen van de Pravda plunderd. Dan valt generaal Kornilov Pet burg aan om de kontrarevolutionaire rust orde te herstellen, maar het proletariaat slaat zijn aanval af. Kerenski, die de macht had, steekt geen hand uit. De arbeiders blijven zich bewapenen, Kerenski vlucht, het winterpaleis wordt bestormd en ondertussen begint het tweede Sovjet-kongres. Het voorlopig bewind wordt aangehouden en de macht gaat over naar de arbeiders, soldaten en boeren. Donderdag 3 februari om 20.30 uur in de theaterzaal van het Kultureel Sentrum. Spelers: Frank en René Groothof: stimulator: Michiel Berkel; muziakele begeleiding: Paul Prenen. Een verhouding tussen broers kenmerkt zich onvo, door twee tegengestelde begrippen: afstoten en ling, aantrekken. Frank en René Groothof, leden herke van het Werktheater, hebben over dit thema een schitterend theaterstuk gemaakt met dé toepasselijke titel «Gebroed». Je broer mag enerzijds niet té dicht op je huid komen te zit ten, want dan verlies je je eigen identiteit, maar anderzijds heb je die ander hard nodig als een Ruiters grafie Ruite daarover: details te kunnen weerg Hans van Meerwijk (1949) beperkt zich tot simpele geometrische vormen, soms herken baar als objecten, een enveloppe, een blad pa pier, soms uitsluitejrd abstract. Zijn composi ties lijken geworteld in de strenge geometrische abstractie van De Stijl. Kenmerkend voor zijn foto’s is het mysterieuze effect van het licht. André Thijssen is voornamelijk bekend als schilder en tekenaar. Hij fotografeert ook en voor hem is de camera dan ook een stuk ge reedschap. Zijn werk is constructivistisch op het architectonische af. Zijn gecombineerde beelden «Constructions» zijn soms met gr tijdsverschil ontstaan en hebben als doel i «onvei wacht evenwicht» te creëren. Alt Giordan woont en werkt in Nice. Zijn eerste be roepsmatige opleiding betrof de architectuur. Later legde hij zich toe op (mode) fotografie en de produktie van audio-visuals. Zijn werk is klassiek van aard en tendeert naar het geënsce neerde stilleven. Zijn grote drukken (50 x 65 cm) zijn zeer geraffineerd van zwart-wit toon. Een tentoonstelling samengesteld in opdracht en onder verantwoordelijkheid van het toen malige ministerie van CRM door een project groep bestaande uit Ton Haak, Walter Nikkels en Swip Stolk. Grafische vormgeving speelt in onze, door 'massa-media beheerste cultuur een belangrijke rol: het gezicht van iedere krantenpagina, ieder tijdschrift, boek of televisieprogramma, wordt niet alleen bepaald door.de inhoud ervan, maar zeker ook door het uiterlijk. Vormgevers, wer kend voor een massamedium, hebben tot taak de inhoud van bovengenoemde produkten dui delijk en overzichtelijkheid aan het publiel presenteren. Voor deze tentoonstelling zijn vormgevers, professioneel verbonden aan massa-medium, uitgenodigd: Swip Stolk, werk zaam voor de VARA, Kees Endenbu maakredacteur in dienst bij he blad, Pieter van Delft en zijn thon Beeke. de vormgever van Openbaar Kunstbezit kijkmappen, videobanden en een diaprogra ma krijgt de tentoonstellingsbezoeker een g de indruk van de ideeën en de werkwijzen i informatieve catalogus (te koop’ bij het voornamelijk bekend als schilder/tekenaar. Voor hem is de camera dan ook een stuk ge reedschap, net als een penseel. Deze tentoon stelling is tot en met 27 februari te bezichtigen in de ekspositieruimte van het Kultureel Sen trum. Zoals altijd vrij te betreden en voorzien van een gratis informatieblad. Michel Szule Krzyzanowski (1949) fotografeert uiteenlopende onderwerpen zdals het «van gen» van zonlicht, het aftasten van een berg kam, het breken van een stok of alledaagse si- - zijn het afzonderlijke foto’s. 1 gestructureerde vorm van ngende reeks van beelden, jt de tijd, beweging of ban verandering voltrekt. Jean keuze uit diverse merken o.a. Akai - Sony - Panasonic - Saba JVC - Hitachi - Philips - Telefunken - Fisher - Grundig - Mitsubishi - etc. Zondagmiddag 30 januari a.s. speelt Tilburgseweg 20 te Hilvarenbeek. He van namen. De «Paradise» is huisorkest in de Oosterhoutse Jazzclub ’t Kerkepadje en heeft in de afgelopen jaren een groot aantal bewonderaars gekregen. Derhalve zeker geen onbe kend orkest in onze contreien. Het repertoire van de Paradise Jazzband bestaat behalve uit dixieland- ook uit swing en mainstreamstukken. Enthousiasme en spontaniteit, gecombineerd met een geva rieerd repertoire, vormen de kracht van dit swingende orkest, In de loop der tijden heeft de «Paradise» talloze gastsolisten begeleid. Het afgelopen jaar werd o.a. met Rod Mason, Benny Waters, Ella-Rose Mitchell en Ria de Boer op getreden. Het is niet uitgesloten dat het orkest a.s. zondag een bekende gast mee brengt. Het optreden begint om 16.00 uur. Voor de allerkleinste bezoekers is een crèche aan- Op vrijdag 28 en zaterdag 29 januari a.s. organiseert het comité wielerweekend Goirle voor de achtste keer een gran dioos sport- en showevenement, waarvan de baten ten goedé komen aan dé Sport- groep Gehandicapten Goirle. Allereerst zullen vrijdag a.s. uur de hometrainers volop zo’n 25 viermans of viervrouws wieler ploegen strijden om de gele truien, de ge le petten, de bloemen, de bekers of zo maar de herinneringsvaantjes en vele in dividuele belangstellende wielerrportlief- hebbers hopelijk een gooi zullen doen naar het individueel open kampioen schap van Goirle met als inzet de Gerrie Knetemanwisselbokaal. Deze avond die voor een ieder gratis toegankelijk is zal tot ongeveer 24.00 uur duren. Het com mentaar bij de wedstrijden zal worden geleverd door organisator/speaker Peter Verhoeven, die er telkens weer in slaagt deze wielersportaVond tot een geweldige happening te laten’uitgroeien. Bejaardenmiddag Gewoontegetrouw vindt op de zaterdag van het wielerweekend tussen 13,30 en 17.00 uur de bekénde bejaardenmiddag plaats. Op die middag worden alle be jaarden, zieken en gehandicapten uit de gehele regio uitgenodigd om gratis te ko men genieten van een amusementsmid- dag waaraan een keur van artiesten me dewerking zullen verlenen. Elk jaar op nieuw is deze middag een geweldig festijn waaraan bijvoorbeeld in 1982 meer dan duizend bejaarden zieken en gehandicap ten veel plezier hebben beleefd. Op deze middag zullen o.a. optreden, de zanger Jan Pasmans uit Hilvarenbeek, Greg Maedow, Peter Hill met zijn band en de zangeres Getty, de Vlaamse entertainer Juul Kabas, tonpraoter Huub Hermans, de Stichting Carnaval Ballefruttersgat, de Golden Bis Band en zangeres Corry Ko- nings. luisteren naar: Penderecki: Adagiet- Paradise Lost»; Szymanowski: uolconcert no. 1 opus 35, soliste Christia- Edinger; Penderecki: symfonie no. 2 Tiristmas-symphony). Vrijdag 28 en zaterdag 29 januari in de theater zaal van het Kultureel Sentrum. Aanvang 20.30 Een samenwerkingsproject van Hans Bosch en mimeteater Termiek. Een stuk oorspronkelijk bedoeld om uitgevoerd te worden op de buiten muur van de Bijlmer Bajes. Het stuk zou in drie delen, op drie avonden in de schemering, worden uitgevoerd. Door verschillende oorza ken werd er door de directie geen toestemming verleend voor dit project. Niet het stuk was de oorzaak van de weigering, maar interne proble men in de bajes zelf. Uit die gegevens is Rap porti Imari ontstaan. Een happening, bewerkt voor theater. Spelers: Hans Bosch, Egbert Kreiken, Trudy van Haaster, Jacques Kriek. Naar een idee en onder regie van Hans Bosch. Speladviezen van Jim van de Woude (Hauser Orkater/De Horde) en bewegingsadviezen van Job Leering. Belangrijke lijnen in het stuk zijn: Binnen en buiten, wisseling van podium naar publiek met daartussen een stuk niemandsland. Door ge luid, licht en beweging wordt eerst op het po dium een «gevangen zijn» gecreëerd. In het middenstuk is het niemandsland belangrijk, hierin kan het stuk alle kanten opgaan. In het laatste gedeelte worden de rollen omgedraaid en wordt de tribune podium en andersom. Een van de belangrijkste bijgevoegde lijnen voor de theaterproduktie is het boek van Do rian Gray van de Engelse schrijver Oscar Wil de. Het thema van dit boek, waarin de hoofd persoon zichzelf ten val brengt na zich bewust te zijn geworden van zijn eigen (gevangen) si tuatie, past indirect op het basisidee van Rap porti Impari. Het goede doel Dé opbrengst van het gehele evenement, die moet komen uit de entreegelden voor de Nacht en de toegezegde steun van tientallen sponsors, komt geheel ten goe de aan de Sportgroep Gehandicapten Goirle, een sportgroep die elke dinsdag de mogelijkheid biedt aan zo’n 70 min- dervaliden uit Goirle en de regio op ver antwoorde wijze sport te bedrijven. Tot op heden kunnen ten behoeve van de sportgroep elk jaar opnieuw al dan niet aangepaste of speciaal vervaardigde sportartikelen worden aangeschaft en ontspanningsavonden voor mindervali- den en bejaarden worden georganiseerd. Wie dus wil genieten van sport en amuse ment en tegelijkertijd wat aan naasten liefde wil doen, kan het komend weekein de niet wegblijven van het 8ste Goirlese wieler- en amusementsweekend. Sporthal de Haspel in Goitle is met de BBA bus lijn 4 (uitstaphalte Tilburgseweg) en lijn 5 (uitstaphalte Martin Luther Kinglaan) zeer gemakkelijk te bereiken. TILBURG lijsten! kunsthandel-LijstenspecialisP Alleen Besterdring 46. telefoon 431386

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 17