J EN 9 L 9 SBB» Op ts FILMS 45, 75,-) KULTUREELSENTRUM GOEDKOOP GEBRILD BU BRILJANT I The Platters in The Talk X Penderecki in Brabant 62 69 56 35 92 81 25 98 96 90 56 45 35 35 26 Rock en Roll- avond 63 OPRUIMINGS- AANBIEDINGEN 26 'Rapporti Impari— Donderdag 20 januari 1983 pagina 23 uari 1983 pagina 22 DE TILBURGSE KOERIER 1 ikman ten. ■t'-T Tweehonderd Kunst Nu debat Donderdag 27 januari 20.30 uur in het Kultu- i hi I beleid Pianist Willem Kühne. i Brabants orkest brengt: i/ Krysztof Penderechi. Danssukses Bout kan Korvelseweg 203, Tilburg 436401 Concert agenda film en toneel Successen dansschool van Opstal BRESSON nagement (Rij The Platters (U.S.A.] JSD Korvelseweg 108 cl een dansvoorstelling in afleveringen Dansproduktie met «Feuilleton», mass snaren en een riet list van wereldformaat, is te t ;r concerten dirigeert. Enseml kinderwagens, reiswiegen, ledi- kinderstoelen, flessenwarmers, REKENMACHINE BATTERIJ kopen naar de SERVICE SHOP lopen /ar- jur avant- s dode- iject valt ook in Til- wel op de volgende ste eisen stelt aan lie, zowel als aan «Twi- luldr vide» BRILMONTUREN KIJKERS BAROMETERS MICROSCOPEN Nu voordelig schoenen kopen Twee paar halen één paar betalen dames-, heren- en kinderschoenen OF EN! :en jp N BRILJANT IDEE IN DE OPTICIENSW^ OF De opticien zonder kapsones heet u van harte welkom. Zaterdag centrum Hilvare- noj kui die j nier die op schappe (het best; een ter, die tot nadenken stemt. 20.30 uur. Show- en activiteitendag in Berkel-Enschot Harmonie 2 «Cat people» Evenals vorig jaar in de maand januari heeft Muziekvereniging «Concordia» ook voor 1983 een show- en activitei tendag georganiseerd op 23 januari a.s. in de cafézalen van café «Concordia», burg. Brendersstraat 3 te Berkel. Aanvang 11.00 u., sluiting 17.00 u. speelt. Vrij hangt bover Het ver! schrijver heeft uitw de oplossing van een toneelsti is. Een stuk over Op vrijdag 21 januari a.s. verzorgt René Frijters in samenwerking met The Talk te Tilburg een optreden van de Amerikaanse groep The Platters. Op koopavond geopend. TECHNISCH BUREAU JOOSEN BV/RACIO-TV^I BENELUXLAAN 6 i 5042 WK TILBURG TELEFOON 013-670537 l januari op in 1 febr. in Den Haag. maart een concert in iw in Amsterdam. j treedt the Gap Band, Yarbrough People. Goody op. Trekker-trek wedstrijden zijn zaterdag 5 truari in de Ahoy in Rotterdam. --van Chris de Burgh is bijna uit- formatie van The Platters Ernst Wright (solo-tenor), ■nour (tweede tenor), Paul Rivers (bas) en iOp het programma staat: een informa- tie-tentoonstelling met als natuur, die ren, vogels en waaraan medewerking wordt verleend door: Rijkspolitie (afd. veldpolitie), het Brabants Landschap, Vogelvereniging «Onze Vogels», Kleindierenclub Verkel-Enschot en jdierenarts v. Riel. Donderdag 20, vrijdag 21 en zaterdag 22 jan. 20.30 uur. Theaterzaal «Feuilleton» is het nieuwste programma van Dansproduktie en is ontwikkeld naar een idee van dansers/ choreografen Pauli ne Daniëls en Beppie Blankert, in samen werking met regisseur Marien Jonge- waard. De muziek van Harry de Wit is speciaal voor deze voorstelling gecompo neerd en wordt door hemzelf «live» uitge voerd. Gast-dansers: Helga Langen, Ar nold Goores en Wil Tiggeiman. Techniek: Marieke van den Dolder; geluid: Robert Bosch. Daarbij zijn zelfs vier eerste plaatsen te noteren: «The Great Pretender» in 1955, «My Prayer» in 1956 (recent uit gebracht grote hitnotering voor Ray Goodman Brown in 1981), light Time» en Smoke gets in eyes» in 1958. i.m. ichtin burg - concert pauze 21.30 uur Ontmoeting Krzysztof Pen derecki/Jo Elsendoom vrijdag 28 januari 1983 - Stadsschouwburg - o.a.v. Het Bra bants Orkest - 20.15 u. - 3de abon nementsconcert Serie B. zondag 30 januari 1983 - Harmonie Theater - Stationsstraat 28 - i.s.m. Harmonie Theater - 16.00 uur - Films met experimentele muziek. Het Penderechi-proje burg te beleven, en w data en plaatsen, woensdag 26 januari 1983 1 De Natura Sono- eerste strijkkwartet, internationale jmponeren in een sche, melodische /rnfonie en vooral nadise Lost (opera het dingt In navolging daarvan, wordt op zater dag 5 februari in het Jan van Besouw- huis te Goirle, een beurs voor babya louden. Tussen 10 en 13 ui e aanstaande ouders tegen 'js hun uitzet aanvullen, .isen, die nog spullen op staan, doen we een op- vrijdagavond 4 fe- 10 uur ’s avonds te Krzysztof Penderecki, componist van wereldformaat, is te gast bij Het j Brabants Orkest dat hij in vier concerten dirigeert. Ensembles uit Het Brabants Orkest zullen ook vrijwel al zijn kamermuziek uitvoeren, terwijl eveneens een Filmprogramma georganiseerd wordt met 12 korte films van Poolse cineasten waarvoor Penderecki (elektronische) muziek compo neerde. EXTRA OPRUIMINGSKORTING op al onze: Draagbare radio - zwart-wlt-tv’e autoradio’s - cassette-recorders scanners - klokradio’s isprekerboxen eobanden - cassettebanden etc. Briljant slaagde erin ondanks de scherpe-prijzen-politiek een enorme ■F keuze, aan monturen te brengen. Overzichtelijk gepresenteerd in F een sfeervolle optiekzaak. Philips kleuren-tv66cm Teletekst kleuren-tV66cm Draagbare kleuren-tv Video-recorders: op aiie systemen nu extra lage prijzen Marantz stereo-rack-systeem, 2 x 20 w 999,- Akai stereo-rack-systeem, 2 x 20 w 1.099,- Pioneer stereo-rack-systeem, 2 x 25 w 1.099,- Philips stereocombinatie incl. boxen v.a. 499,- Panasonlc stereocombinatie Incl. boxen v.a. 539,- Krzysz- Brabants Conservatorium, Aula - -r bij i.s.m. Brabants Conservatorium/ ditio- Stichting Muziek Evenementen Til- - 20.15 uur - Kamermuziek- Vrijdag 28 en zaterdag 29 januari in de theaterzaal van het Kultureel Sentrum. Aanvang 20.30 uur. Een samenwerkingsproject van Hans Bosch en mimetheater Termiek. Een stuk oorspronke lijk bedoeld om uitgevoerd te worden op de buitenmuur van de Bijlmer Bajes. Het stuk zou in drie delen, op drie avonden in de schemering, worden uitgevoerd. Door verschillende oorzaken werd er door de directie geen toestemming verleend voor dit project. Niet het stuk was de oorzaak van de weigering, maar interne problemen in de bajes zelf. Uit die gegevens is Rapporti Impari ontstaan. Een happening, bewerkt voor theater. Spelers: Hans Bosch, Egbert Kreiken, Trudy van Haaster, Jacques Kriek. Naar een idee en onder regie van Hans Bosch. Speladviezen van Jim van de Woude (Hauser Orkater-De Hor de) en bewegingsadviezen van Job Leering. v.a 1.395,- v.a. 1.995,- v.a. 739,- -Stadhuisplein 4. (Schouwburgringl& uj/tff^-v tegenover Stadsschouwburg. I i I B Maandag gesloten, donderdag koopavond. I pp**] T SCHO'NENHUIS De huidige bestaat uit: Kenny Seymour (tw& Robi (barriton), Bob Karin (harmony). Toegangsprijs 10,- p.p. Kaartver koop bij «Carte Blanche» Heuvel 16, Tilburg en bij het V.V.V.-kantoor. Wedstrijd Wedstrijd tussen Stichting Openbaar Carnaval Berkel-Enschot en carnavals vereniging «Den Groaten Haomer» georganiseerd welke van deze raden der «zotten» is nog wijs genoeg om de meeste worsten te doorslaan? Aanvang 14.30 u. Tenslotte is er poppenkast. Voor de al lerkleinsten wordt regelmatig een voorstelling gegeven. De bezoekers kunnen bij al deze in stanties, terecht voor uitvoerige infor matie over natuur - dieren - vogels. Er is ook ’n fancy-fair: ballen gooien, touwtje trekken, luchtbuks schieten, grabbelton, worst-slaan, enveloppen stand, naam pop raden, rad van avon tuur, cavia’s lopen en sjoelwedstrijd. Vele attracties, waar men voor een ge ringe bijdrage vele, vele aardige prijzen kan behalen. rtituur die de hoogst 1 orkest als ensembl individuele musici. In het symfonische programma dat Penderecki dirigeert is ook een werk van Karol Szymanowsky (1882-1937) opgenomen; die zou men de «Poolse Rachmaninov» kunnen noemen. De bijzonder getalenteerde Christiane Edinger (die tientallen vioolconcerten «op afroep» uit het hoofd kan spelen) is hierbij de soliste. Deze Duitse violis te, die onlangs in de jury van het Tromp Muziekconcours zitting had, trad reeds meermalen in Nederland op, ook met Het Brabants Orkest. Tijdens de verschillende manifestaties rond Krzysztof Penderecki kan men enigszins een beeld krijgen van de veelzijdigheid van een belangrijk, fan tasierijk componist die ook een groot dirigent is. Afgelopen maandag 17 januari j.l. werd in de Bosbad-hallen in Hoeve de finale gehouden van Ballroom dansen, en tevens werd er een Latin wedstrijd gedanst uitsluitend voor de 1ste klasse en hoofdklasse. De resultaten van de ballroom wed strijd zijn als volgt: Kampioen: in de 3de klasse nieuwelin gen, Peter Robben - Petra v.d. Wouw. Kampioen: in de 2de klasse Wil v. Roessel - Petra Mommers en een 3de plaats voor Herk v. Poppel - M.L. Boekholtz met de Latin wedstrijd zijn in de 1ste klasse op een 3de plaats geëindigd: Hans v. Marwijk - Marion Boeser. Deze wedstrijd telde ongeveer 500 deelnemende paren, afkomstig van elf N.B.O. dansscholen. The Commodores treden 31 Carré in Amsterdam, 1 Shirly Bassey geeft 1 r het Concertgebouw in 30 januari tree'’1 r &Pe De febr Het concert verkocht. Theaterreserveringen tussen 10-16 u. bij de VW’s: VW Tilburg, Spoorlaan 416A, tel. 013- 351135 VW Oisterwijk, De Lind 57, tel. 04242- 82345. WIJNAND VAN LIESHOUT «Geënsceneerde foto’s» Tot en met woensdag 26 januari kunt u in de Ontmoetingsruimte van het Kultureel Sentrum de foto-expositie van de Tilburgse fotograaf Wijnand van Lieshout bezichti gen. Kunstcriticus Chris Bergman schreef over de twintig kleurenfoto’s. «Zo zijn deze foto’s in tweeërlei opzicht adembenemend: enerzijds door de onheilspellende inhoud, anderzijds door de onweerstaanbare schoonheid van structuren, van vormen, van kleur, lichtval en compositie. Het is het exacte evenwicht tussen vorm en inhoud dat dit werk zo fascinerend maakt. Deze tijds documenten, waarvan niet met zekerheid is vast te stellen over welke tijd - verleden, he den of toekomst - zij handelen, lijken soms op apocalyptische visioenen, hebben dezelf de aantrekkingskracht die gebaseerd is op de herkenning van een waarschijnlijk onom stotelijke waarheid». Wezen van de klank In de jaren rond 1960 werd hij erkend als de leider van de toenmalige garde die zich losmaakte van de cafonie en de seriële techniek en voor al «het wezen van de klank» als uit gangspunt - of doelstelling - koos. In Penderecki’s vroege orkestwerken wordt «het onmogelijke» van instru menten gevraagd. Celli worden achter de kam gestreken, op het instrument wordt geklopt, en zo meer. Met een ongebreidelde fantasie schiep tof Penderecki werken die dichter natuurgeluiden liggen dan bij tradi nele orkestwerken. Waarvoor hij be wondering en kritiek mocht oogsten. De bekendste voorbeelden van zijn «klankmuziek» zijn ris I en II en zijn et Penderecki volgde de tendens om weer te com traditioneel harmonise! stijl. Zijn tweede symf het Adagietto uit Parat uit 1979) zijn nauw verwant aan het laat-romantische idioom van Mahler en Sjostakovitsj. Sjostakovitsj De laatste componist beschouwt Pen- Baanlozencentrum orkestwerken hebben een briljante Zondag 23 januari 14.00 uur in de expositie ruimte van het Kultureel Sentrum. Toegang vrij. Op zondag 23 januari om 14.00 uur vindt een discussie plaats tussen Frans Haks, di recteur van het Groninger Museum en Ed Wingen, redacteur van het beeldende kunst tijdschrift Kunstbeeld en als kunstredacteur werkzaam bij het veelgelezen ochtendblad De Telegraaf. Over de nieuwe schilderkunst is in ander half jaar alles al gezegd en geschreven. Er is benadrukt dat zij niet echt «nieuw» is, en in veel gevallen niet eens, of niet uitsluitend, schilderkunst. Het is een noemer waarmee critici de huidige kunstproduktie onder scheiden van het niet-schilderen in de voor gaande decennia en deze beschrijven als een nieuwe stap in de schildertraditie. Iemand die het daar nadrukkelijk niet mee eens is, is Ed Wingen. Hij viel met name het voortvarende beleid van Haks aan in de Telegraafartikel (12-11- 82): «Haks hijgerige poging om bij de tijd te blijven bergt het gevaar in zich, dat het Groninger Museum straks met een collectie onvolwassen kunst opgescheept zit. Kunst die bovendien al bij voorbaat passé is». Zondag de 23ste bent u tevens in de gele genheid om voor het laatst een blik te wer pen op die «onvolwassen» kunst. En wan neer u er toch bent, kunt u zich net zo goed in de discussie mengen. Rob Schoonen pro beert, als discussieleider, het een en ander te structureren. De catalogus Kunst Nu, waar in u meer kunt lezen over het beleid van Frans Haks is voor 22,50 te koop aan het secretariaat van het Kultureel Sentrum. reel Sentrum. Willem Kühne (piano) Hein van de Geyn (contrabas) Herman van Haaren (viool) Sjoerd Rolsma (saxofoon) Deze nieuwe Tilburgse formatie speelt geïmproviseerde muziek, waarbij gekompo- neerde stukken als uitgangspunt dienen. De vier muzikanten zijn afkomstig uit ver schillende stromingen en hebben eerder met elkaar gespeeld in andere bezettingen. Willem Kühne en Hein van de Geyn heb ben hun verbondenheid met de bebop en de moderne jazz en zijn van de «oudere» lich ting. Herman van Haaren studeert klassiek viool aan het conservatorium in Tilburg en Sjoerd Rolsma houdt zich voornamelijk be zig met de hedendaagse geïmproviseerde muziek. Bij de formatie van de groep werd bewust geen slagwerker betrokken. Dit om de muzikanten ruimere mogelijkheden te bieden in tempo en dynamiek. De wedstrijddansers van dansschool Boutkan hebben een suksesvolle dans- week achter de rug. Eerst waren het hun trainers Thérèse en Kees Boutkan de Nederlandse kampioen- ppen voor professionals Allround t zwaarste kampioenschap wat er staat) hun debuut maakten en met- 1 de finale bereikten in het hele ster ke veld van dansers. Het eindresultaat over 10 dansen was een voortreffelijke 5e plaats. Maar het bleef daar niet bij want hun amateur- paren namen deel aan een grote inter nationale wedstrijd in Amsterdam. En 6 paren bereikten in de verschillende klassen de finale. De uitslag was als volgt. Seniores ball-room: 5e plaats Hr. Mevr, van Berkel. Afdeling Latin- mens en au American: kampioen Berry Vangan- mens( gelt - Alexia Brok. Dit paar promo- het vernuft veert na hun zoveelste sukses naar de in de 2de klasse. Afdeling Ball-Room: 6de Sh; plaats Erik Wöhler - Karin Vermue, 5de plaats Berry Vangangelt - Alexia filmliga Brok, 2de plaats Lesley Fens - Jeanny 1 9 Ax, Vlemmix, eveneens een tweede plaats voor het paar Henry Schelle en Lianne Luites. Een prima resultaat voor deze jonge ploeg van dansschool Boutkan, zij zullen beslist nog vele suksessen boeken in de toekomst. «L’état de siège» De film begint met een informatieve, sobere scène. Er staat een auto geparkeerd in de stad Montevideo een grote auto op een af gelegen plek. Overal rijden politiewagens, scherpe blikken van agenten zoeken de stra ten af en fouilleren de vorbijgangers. In een geparkeerde auto wordt het lijk gevonden van Philip Mike Santore. Een officiële be grafenis volgt, in aanwezigheid van diplo maten en hoge funktionarissen uit het leger. Waarom is deze welisaar rijke, maar onbe kende vader van een groot gezin door de stadsguerrilla gegijzeld? Waarom hebben ze de eveneens ontvoerde konsul van Brazilië vrijgelaten maar deze funktionaris van het A.I.D. (Agence for International Develop ment) doodgeschoten? Net als bij «Z» is de vorm van de film die van een spannende thriller. Politiek geënga geerde films zijn vrij zeldzaam. De meeste regisseurs die iets te zeggen hebben, laten zich gewoonlijk niet inspireren door een konkreet politiek gegeven, maar meestal door het menselijk tekort op welk terrein dan ook. En politieke films die meesterwer ken zijn, lijken nog zeldzamer. Toch is het Costa-Gavras rta «Z» opnieuw gelukt. Stichting Dansproduktie uit Amsterdam is een moderne dansgroep die in 1977 werd opgericht door een collectief van dansers/ choreografen met de bedoeling tot geza menlijke produkties te komen. Dansers van het eerste uur zijn Bianca van Dillen en Pauline Daniëls. In 1980 voegde danseres Beppie Blankert zich bij Dansproduktie. Vanaf 1979 treedt de groep met opmerkelij ke produkties voor het voetlicht: in 1979 «Lopen», in 1980 «Even» en in 1981-1982 «Kwintet». Het nieuwe programma van Dansproduktie is dit keer geen collectief werkstuk, maar een voorstelling naar ideeën van Beppie Blankert en Pauline Daniëls. Es sentieel is de wijze waarop «Feuilleton.» tot stand is gekomen. Elke aflevering (elke voorstelling) zal in principe het produkt zijn van verandering. Danscriticus Mare Jonkers schreef over de ze voorstelling: «Er zijn weinig landen op de wereld waar de moderne dans zich zo veelzijdig ontwikkelt als in Nederland. De tijd lijkt voorbij dat we de voorbeelden uit de Verenigde Staten of West-Duitsland moeten volgen om aansluiting te vinden. Het wordt zelfs hoog tijd dat het buitenland kennis neemt van het artistieke niveau van een aantal dansgroepen uit ons land. Deze gedachte overviel me na het zien van de eer ste versie van Feuilleton van de stichting Dansproduktie». Let op Deze voorstelling is voor houders van een geldig CJP te zien voor slechts ƒ2,50. De geboorte van The Platters vond plaats in 1953 toen zij een contract te kenden met Federal Records. Er wer den toen alleen Up Tempo Rock Blues opgenomen. Na het uitbrengen van een 8-tal geflopte singels nam de manager maatregelen om uit het slop te geraken. Er werden zangers gewis seld en de ingreep bleek succes te heb ben. Hun manager Buck Ram bleek een slimme vogel te zijn, want hij bracht The Platters bij Mercury onder contract. Op dat moment waren The Platters sa men met The Pinquins de populairste groep. Dan nemen The Platters één van hun weinige Federal Ballads, de Buck Ram-Compositie «Only You» op, met overdonderend resultaat. De single werd niet alleen een hit in de Verenigde Staten maar verkocht ook daarbuiten voortreffelijk. Daarna weten The Platters als geen andere groep hun succes te continue ren. Veelal gesteund door T.V.- en filmoptredens, bereikten zij in de jaren ’55 t./m. ’62 niet minder dan 34-maal de Amerikaanse top 100. In de hoofdrollen Nastassia Kinski en Mal colm McDowell. Na een lange vliegreis ziet Irene Gallier met verlangen uit naar het weerzien met haar broer Paul die ze sinds jaren niet meer heeft gezien. Met haar bagage in haar hand kijkt ze rond op het vliegveld van New Orleans. Ze wordt verwelkomd door een goed uit ziende jongeman die zich voorstelt als haar broer Paul. Hun ontmoeting is hartelijk en emotioneel. Wat Irene opvalt, is dat in de gedragingen van Paul iets vreemds is waar te nemen. Tel kens als hij zijn hand op haar schouders legt, voelt zij het aan als een «klauw». De enige die zich nog vreemder gedraagt, is de vrouw van Paul waar hij mee samen leeft. Zij is een echte griezel en in haar ogen heeft ze die vreemde blik alsof ze meer weet van Paul dan ieder ander. Irene gaat alleen op stap, bezoekt winkels en restaurants. Paul is onvindbaar en moedelijk op weg naar één van zijn op drachten. Zij voelt een innerlijke dwang om naar de dierentuin te gaan, en vooral tot de luipaarden voelt zij zich aangetrokken. Niet alleen zij maar ook de dieren worden zenuwachtig en woest als zij haar zien. De directeur van de dierentuin en zijn assisten te geven geen aandacht aan het geheel. Maar dan gebeurt er iets vreemds tussen Irene en het luipaard.... Dan begint Paul Schraders film pas goed. Harmonie 1 De man met het dodelijke oog» Sean Connery in de rol van Patrick Hale, een buitengewoon populaire tv-verslagge- ver. Hij bevindt zich in Arabië en is op het spoor van wapensmokkelaars. Als hij kennis maakt met een mooie Amerikaanse journa liste, Sally Blake (Katharine Ross) blijkt al ras, dat er veel meer aan de hand is. Hij is er getuige van dat ze wordt vermoord. Patrick roept de hulp in van zijn vriend, Koning Awad. Deze zet hem op het spoor van terro risten. Onderweg redt hij een wapenhande laar, een Mr. Unger uit de handen van woestijnrovers. Deze blijkt onderweg naar Awad en in zijn koffers bevinden zich 2 atoombommen, die hij wil verkopen. De CIA en de FBI worden ingeschakeld, en de President. Dan ontwikkelt zich een strijd Gedurende de zestiger en zeventiger om het bezit van de machtige bommen, jaren vinden er vele bezettings-wisse- New York wordt bedreigd^ls ze in handen lingen binnen de groep plaats. Ook in vailen van terroristen. De spanningen op in- 1978 lanceert Buck Ram weer een ternationaal nivo verscherpen zich en na ix j ix veel geharrewar worden de atoombommen nieuwe plaat voor de voor zoveelste onschëadelijk gemaakt. Als Amerika ten keer herboren Platters. strijde trekJt te|en de Arabische terroristen, Naast swingende disco-versies van alle zjt in het voorste gevechtsvliegtuig weer Pa- grote successen, blijkt uit enkele balla- trick Hale, de ongekroonde koning van de des, dat Buck Ram ook nu weer enkele grootste kijkdichtheid. goede zangers bij elkaar heeft ge- Camera 1 bracht. «A midsummer night’s sex comedy» De regie en de hoofdrol is van Woody Allen met in de verdere rollen Mia Farrow en José Ferrer als de bekendsten. Andrew en zijn vrouw Adran ontvangen een paar vrienden voor een midzomer weekend in hun romantische huis aan de rand van het bos. Het zijn professor Leopold Sturgis en zijn verloofde Ariel Weymouth, die bin- nekort in het huwelijk zullen treden. En ver der Andrews beste vriend de «rokkenjager» dokter Maxwell Jordan met zijn vriendin van het moment - de verpleegster Dulcy. De liefdesperikelen van deze mensen, die erg verschillend van aard zijn, lopen zo hoog op, dat de professor op ’n fcoogst be langrijk moment de laatste adem uitblaast in de armen van zijn geliefde. Als de ande ren later verslagen bij elkaar zitten, zien zij tot hun verbazing, hoe Leopolds geest het raam uitzweeft. En zij horen zijn stem die hen toeroept dat hij nu samen is met andere geesten van mensen die op het hoogtepunt van extase zijn overgegaan... Midi «Jaws» Want u 'als consumenC niet te wachten op^^^^ beunhazerij! O.K. een bril mag gerust vlijmscherp geprijsd zijn Graag zelfs. Maar nooit en te nimmer ten koste van de kwaliteit, da’s duidelijk. Briljant Brillen is eén vakman die scherp kan prijzen. LAGE EENHEIDSPRIJZEN... 45.- Voor een goed montuur. 75. voor y| een nog beter montuur Dat is de prijspolitiek van Briljant. En in glazen doet ie ook niet kinderachtig Hij kan al ’n komplete bril leveren, inkl. glazen vanaf 98,-. All-in! (Dit geldt voor glazen t/m 4.) k ...ENDEKEUZEISENORM. x^.dag 22 januari wordt in jongeren- ”’"im Lieve Hemel, Holstraat 4, uvarenbeek, de Rock ’n Roll-periode )g ’s nieuw leven ingeblazen. Het vet- liventijdperk heeft z’n charmes en zullen nog ’s op ’n rockende ma- r herleven op die avond. Vetkuiven, leren pakken, motorfietsen, Bill Haley, flitsend gitaarwerk... Wie er erg aan verknocht is en de sfeer nog eens wil proeven of bepalen kan dan nog ’s met de beentjes op de vloer. Jeugdsentiment of niet, sfeer heeft het altijd! Dus, als je komt, vergeet je kuif niet. Tot dan. Om 21.00 u. beginnen we. De witte haai is weer terug in Tilburg. Het grote succes van deze Spielbergfilm vroeg om hervertoning. Als er een mensenvijande lijke haai is gemeld en er slachtoffers vallen, gaan enkele stoere lieden de zee op om de killer te vangen. Maar de reuzenhaai is ge vaarlijk, bloeddorstig en slim. De jagers worden gejaagd, de rollen zijn omgedraaid. Het wordt een bloedstollende strijd tussen mens en dier, waarbij uiteindelijk de uitge- iseneter het af moet leggen tegen uuit van de mens. hoofdrollen Roy Scheider, Robert law en Richard Dreyfuss. Penderecki’s muziek werd ook ge- part bruikt in films als «The Exorcist» en een «The Shining». Dat is echter geen oor spronkelijke filmmuziek, maar be staande composities die als effect aan (dreigende) beelden werden toege voegd. Krysztof Penderecki werd in 1933 in Polen geboren. Hij woont in Krakau, waar hij directeur van het conservato rium is. Drie maanden per jaar be steedt Penderecki aan concertreizen, die hem in concertzalen over de hele wereld brachten. Donderdag 20 januari maakt U kennis met de schrijfster, actrice Ineke Wie- lens uit Udenhout. Zij speelt een door haarzelf geschreven en geregisseerde eenakter «Nokkenastuimelaar». Vóór de pauze brengt zij dit stuk waar in zij een jonge vrouw, Karin Verbrug gen, ten tonele voert, die de nodige te leurstellingen in haar leven heeft on dervonden. Tot een eigen verwerking en een leren omgaan met deze groten deels frustrerende ervaringen is het echter niet gekomen. Door een tele foontje laat op de avond wordt voor Karin wellicht een mogelijke oplossing aangedragen voor de toekomst. Na de pauze maakt u kennis met de toneelgroep «De propyleeën», die de eenakter «Hangs Over Thy Head» j vertaald betekent dat: Het j en je hoofd. verhaal gaat over een anonieme sr, die vijf willekeurige mensen itgenodigd om samen met hem ossing te zoeken voor het slot ‘stuk, waaraan hij bezig :r de totale vernietiging van de aarde en de dreiging van een atoom-oorlog. Zijn er overlevingskan sen? Kan de dreiging worden afge wend? Een eenakte Aanvang 2 Beurs voor babyartikelen Boxen, I kantjes, e.d. Bij de een staan ze op zolder en de an der zoekt ernaar. Alles wordt nog steeds duurder, dus ook de babyartikelen. Gebruikte, maar nog goed bruikbare artikelen zijn dan ook erg gewild, maar kom er maar eens achter, waar die te krijgen zijn. In Goirle is al enige tijd ervaring met organiseren van tweedehandskle- ’beurzen. Iging :bruar te Goir tikelen gehc kunnen de een billijke prijs Aan al die mense zolder hebben roep om deze op bruari tussen 7 en komen brengen. Hier wordt dan in overleg met u de prijs bepaald. Voor meer inlichtingen, bel 345131. fft

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 23