maar komen Uil Laat de schillenboer A GERARD DE LANGE IS OPEN Jö baltels audio-video opruimen videofilms DENISSEN i 3 Tilburg in Fragmenten Gemeentelijk Informatiecentrum slaat aan Stichting Musische Vorming naar een nieuw beleid Met ons afval gebeurt meer dan u denkt Afvalbegraafplaats Spinder» inuari 1983 pagina 34 p. m Vrijdag en zaterdag van tot V. Lieshout’s Bakkerijen Hoefstraat 151 - Rozenstraat 54 KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN Tel. 42.60.41 - 42.60.42 Jules Verneweg 104. Voor extra korting: zie pagina 18 5 halen 4 betalen Verse tompouchen afvalbe- t zowat Maar maakt de goede een meenschaf voedsel v zienin uitoef vriendelijke wijze. Dienstverlening «Wij zijn een dienstverlenende instel- Voor meer informatie en het komende weekend naar 013-366503. MUNT- EN POSTZEGELHANDEL J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 GESCHUIMD VINYL volledig wasbaar met zeep 14.95 LAKVERF (beperkt kleurassortiment) 3kg12.50 BLOEMETJESBEHANG blauw - rose - groen - geel 4>95 chine ze <u en v mint iitje. L.209 rsonen I isch contact BEGRAFENISONDERNEMING Wilhelminapark 127 Tel. 42.55.25 b.g.g. 43.33.70 sussen Dat blijft j kunnen Oprichter J.G.H. de Beer t ingang 1 het ge- ilaatsen. 3 te vin- :n- iat w w her- zijn. Het punt is cheiden inzamelen mensen erop kun- stichting tt u bellen grenzen aan de afvalbegraafplaats, die De huidige afvalbegraafplaats in Tilburg politici Mgr. W. Mutsaerts, de als bisschop van Den in vroeger kelijke wel en tot etn öv alles bij was dan stortplaat het storte punt de realiseren één hanu. Afval uit de keuken, doorgebrande televisie deren en gras uit de tuin, i Afval uit de fabriek, afval wat allemaal. Tevens verzorgen wij de begrafenis sen voor de protestantse begrafenis onderneming. Tel. 42.55.25, b.g.g. 43.33.70 In het verleden erg centraal bij wel zo, alleen I~—Oplage76.500 ex. Bij 'n overlijden in uw familie, zo wel 's nachts als overdag, belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over Redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013 /430783-430898 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur. rechtstreekse verkoop af fabriek worden op maat gemaakt dubbele dichting tegen tocht vragen geen onderhoud Renoveer en isoleer voor eens en altijd van de Tilburgse Koerier in samenwerking met jke archiefdienst Gedurende enige tijd zullen er foto's verschijnen waarop een gedeelte van een JW of straatsituatie staat afgebeeld uit het na-oorlogse stadsbeeld. Aan u, lezer, i de opdracht uit te maken waar de afgebeelde fragmenten bijhoren, zenders van de juiste oplossing, wordt wekelijks een prijs verloot die ino wordt gesteld door boekhandel Gianotten. De prijs bestaat uit één I^,r boekhandel Gianotten uitgegeven fotoboeken over Tilburg, te we- Bccïi 1555 '.“15», «Tilburg van boven» en «Ge waart maar arbei- oplossing moet u vóór dinsdag 25 januari, 18.00 u-, deponeren bij de bure- Tilburgse Koerier. Op de enveloppe dient u duidelijk te vermelden «Til- 5urg Noord, tegen de grens van >p Zand, ligt de huidige af Spinder. Daar wordt gestort uit Tilburg. ie gemeente Tilburg i i de stortplaats. Alle ge- lijk te zijn daarmee een boterham te verdienen, denkt u maar eens aan de autosloperijen in dit verband. Maar ook de gemeente blijft hier niet passief in. De gemeentelijke huisvuilophalers waarschuwen de stichting La Poubelle als «witgoed» zien staan. Met «wit goed» wordt een ijskast, een wasma- 'line, e.d. bedoeld. Die stichting haalt dan op, repareert ze indien mogelijk 1 verkoopt ze tegen lage prizen aan .Ader draagkrachtige huishoudens. enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook in kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis „Ven Besietd” Besterdring 54 Tel.: 013-430053 De nieuwq postzegelkatalogus Nederland 1983 is uit!!! Supplementen: DAVO: Nederland, Kristal - Lux - Nor maal Imports: Nederland - Suriname - Ned. Antillen - Indonesien Leuchtturm: Nederland Exelent: Nederland Andere landen komen later. AANBIEDING: Leuke series België en Liechtenstein, postfris zonder plakker, met hoge korting. Wij zijn maandag en dinsdag gesloten. Geen cultureel welzijnswerk In zijn nieuwjaarsrede deed Jan Doms uit de doeken dat de stichting een 80- tal mensen in dienst heeft, waarvan het overgrote niet bestaat uit een soort culturele welzijnswerkers, maar uit mensen die behoren tot de beroeps groep (beeldende) kunstenaars. Want voor dat welzijnsinsteUingsgedeelte ontbreekt bij de stichting de subsidie. «Wij zijn dus geen cultureel werkin- stelling», zegt Jan Doms. Wat de stich ting dan wel is en wil zijn, is een ander verhaal. t stonden de curst de stichting. E de opzet zou Het gemeentelijk Informatiecentrum, gelegen aan de achterkant van het gemeen tehuis draait ruim half jaar. Het gebouw werd half juli 1982 voor het publiek opengesteld en tot en met 31 december 9.566 personen een beroep op het cen trum, op zoek naar informatie. Het blijkt overduidelijk dat de gemeente Tilburg er een belangrijk communicatiekanaal bij heeft gekregen dat aanslaat bij de bevol king. Totale OPHEFFINGS UITVERKOOP met kortingen 25° 50 SPECIAALZAAK IN PERZISCHE TAPIJTEN JOEP STRAATMAN Noordhoekrlng 19 Tel. 422584 Afvalweekend Het afval, ons afval, staat dit weekend sterk in de belangstelling. De stichting «Over-Leven» organiseert dit weekend een afvalmanifestatie in het A N Mutsaertscomplex, aan de Gasthuisring te Tilburg. Aan deze ma nifestatie nemen diverse groepen en instanties deel. Er zullen diverse ten toonstellingen te zien zijn, u kunt ruim geïnformeerd worden dus. U kunt ook uw licht opsteken bij de forumdiscus sie op zondag. Op zaterdag en zondag treden vanaf 17.00 u. diverse muziek groepen op. Zaterdag gaan de deuren daar om 11.00 u open, zondag om 10.30 u. De stiching doel te kome zelfvoorzienende kleinschalij houding. Daarnaast wil de het --- zen het i cursu die ir Tentoonstellingen en voorstellingen Het aantal bezoekers van tentoonstellin gen over de gemeente in het Informatie centrum valt wat tegen. Ook tegenval lend is het aantal bezoekers van de dia- en filmvoorstellingen. Mogelijk kan hier in meespelen dat het publiek te weinig op de hoogte is van de activiteiten in het In formatiecentrum. Daar kan echter veran dering in gaan komen en wel vanaf dit moment. De Tilburgse Koerier gaan met i van nu wekelijks een agenda van 1 meentelijk Informatiecentrum pk Die agenda zal steeds op pagina 3 den zijn. Makkelijk en nuttig voor u. Voor baby vindt u bij BABY-HOME alles wat uw hartje begeert. Een ver antwoorde baby-uitzet, grappige mo dieuze schoentjes, baby-kindermeu- beltjes, de nieuwste kinder-wandel- wagens, buggy’s, kinderstoelen, bo xen en naast goedgekeurde auto stoelen nu ook baby-kinderspeeltjes Ja, Inclusief, bij BABY-HOME een vakkundige en vriendelijke begeleiding. Komt u gerust vrijblijvend kijken naar al dat liefs op meer dan 450 m2 bedrijfsruimte. BABY-HOME Alleen Willem ll-straat 88-90 TILBURG werkt moet worden aan het minder la ten ontstaan van afval. Met andere woorden: de levensduur van allerlei gebruiksvoorwerpen zou verlengd moeten worden. «Maar ja», zegt hij, «daar strijk je de economie natuurlijk mee tegen de haren in». Daarnaast zou repareerbaarheid van de gebruiks eieren vergroot moeten worden. «Waar nu iets aan elkaar gesmolten of gelijmd is, zouden schroefjes moeten zitten bijvoorbeeld. Of als nu het dopje van je fietsdynamo versleten is, zou je een nieuw dopje moeten kunnen ko pen en geen totaal nieuwe dynamo, zo als nu het geval is.» Ook de scheiding vooraf van het afval zou zorgvuldiger moeten gebeuren. «Je kunt een aantal dingen bewaren waar van je denkt dat je ze later misschien nog eens nodig hebt.» De scheiding achteraf zou volgens de heer Mertens ook nog steeds kunnen verbeteren. Over het gescheiden ophalen van afval hebben we het al gehad. 60 Ongeveer 4 van de vragen werd schriftelijk afgehandeld en 30 werd doorverwezen naar gemeentelijke diensten en externe instellingen. Met het grote aandeel van de mondelinge afwerking bewijst het centrum dat het een «eerste lijns» funktie vervult. versleten' meubels, kapotte ijskasten, zonder meer daar sies, puin van een gesloopt muurtje, bla- zien dat afval niet tuin, oude kranten, afgedragen kleding, manier J van bedrijven, afval van wie weet den. St< woord heet Afval dat opgehaald wordt door de gemeentelijke dienst Rei- Maar toch stadsgewest Tilburg niging en Vervoer, afval dat particulieren storten op de afval- raakt een keer vol. iaren 70 hun afval begraafplaats, al dat afval komt bijeen op de afvalbegraaf- Noord, «Spinder» genaamd, raakt vol en moet de komende logal wat gemeentes. burg Noord. Maar de tijd is voorbij dat dat afval jaren uitgebreid worden. lerkel-Enschot, Gilze-Rijen, beek, Hoge V Zand, Moer_ :n West Middelbeers Meer mogelijkheden Deze vorm van hergebruik verdient het volgens de heer Mertens om gesti muleerd te worden. Een probleem ech ter daarbij is volgens hem dat de «vraagkant» niet altijd even sterk is. «Voor oud papier, metaal, glas, bouw en sloopafval, textiel en meubels speelt dit niet zo. Anders wordt het echter als het gaat om schillen en ander groer teafval. Hoewel ik van mening ben dt een schillenboer in Tilburg geen senschim behoeft te zijn. Het pui '-‘-r met het gesel luisvuil dat de n nen rekenen. Het heeft totaal geen zin als er onregelmatig gescheiden afval opgehaald wordt. Regelmaat is hierin een vereiste. Maar er zijn zeker moge lijkheden voor particulieren om hier een bestaan te vinden en de overheid zou daarbij ondersteunend kunnen werken, meer dan dat ze nu doet.» ten draaien en dan wel een afgeslankte stichting», aldus Doms. Want volgens hem zal het aantal ate liers teruggebracht kunnen gaan wor den tot drie. Die drie zijn dan Atelier- Theater 't Heks, het Atelier Zouaven- laan 77 (samenvoeging Atelier de Schuur, de Keet en Atelier het Wan delbos) en het Duvelhok. «Al met al vraagt dit om een duidelijk gemeentebeleid en de stichting Musi sche Vorming wil daar graag op haar wijze een steentje toe bijdragen», aldus Jan Doms. Jongerenbeleid Volgens Doms is het jongerenbeleid een apart punt in het verhaal. Hij maakt duidelijk dat jongeren niet over ruime geldelijke middelen beschikken om financiële bijdragen te leveren. Voor die categorie zal dus naar andere wegen gezocht moeten worden. Jan Doms denkt daarbij speciaal aan de mogelijkheden die in het Cultuurfonds en het Jeugdfonds besloten liggen. verachljnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enachot, Oltterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek gestort werd. Steeds meer begint men in te *t altijd afval is, maar op de een of andere r nog gebruikt kan worden of weer gebruikt kan wor- teeds meer afval wordt, zoals men dat met een Engels et, gerecycled. ch zijn er «Over-Leven» heeft als ten tot een niet-egoïstische j iige levens- ie stichting gebruik van alternatieve geneeswij- i bevorderen.. In de praktiijk komt erop neer dat de stichting lezingen, sussen en activiteiten organiseert in dit kader passen. Verder streeft de stichting ernaar om buiten de stad zelfvoorzienende woon-werkge- hap op te zetten, die zijn eigen verbouwt, eigen energievoor- ingen heeft en enkele ambachten efent. Dit alles op mens- en milieu- Dat een aantal inzenders in het fragment van vorige week de vroegere vismarkt meenden te herkennen, verbaast ons toch wel een beetje. Wij zien eerlijk gezegd maar weinig punten van overeenkomst tussen die markt en het fabriekscomplex van de wollenstoffenfabriek Frans Mutsaerts en Zoonen. waaraan de overgrote meer derheid van u, inzenders, het fragment terecht toedichtte. Niet alleen door de prominente ligging in het hartje van de stad op één van de be langrijkste verkeersknooppunten en een dominerend deel uitmakend van drie stra ten Spoorlaan, Noordstraat en l'trechtsestraat - ook anderszins was de fabriek van Frans Mutsaerts één van de grootste en belangrijkste van Tilburg er werkten vrij veel mensen en de familie Mutsaerts behoorde tot het hoogste échelon van de plaatselijke fabrikantenkaste zij leverde niet alleen ondernemers, maar ook p en kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders één van hen was Mgr. W. Mutsaer voorganger van de legendarische Monseigneur Bekkers Bosch. Als we nu de hierboven afgedrukte, in 1962 gemaakte, foto bekijken, zien we een stuk Spoorlaan dat niet meer bestaatop de foto loopt de Spoorlaan tussen fa briekscomplex en spoorlijn door, terwijl nu de Spoorlaan verlegd is van de noord- naar de zuidkant van het overigens zeer gedecimeerde geheel. Zoals op de fragmentfoto vorige week te zien was, vermeldden twee gevelstenen de jaartallen 1849 en 1899. Dit gebouw, het kantoor van de onderneming, is dus in 1899 gebouwd, bij het vijftigjarig bestaan van de fabriek. Verder bevonden zich op het door een zeer solide muur omgeven terrein nog diverse stallen van vroegere en latere datum. In een nog na de oorlog aanzienlijk opgeknapt gebouw zijn nu Bow ling Brimon en drukkerij Het Nieuwsblad ondergebracht, terwijl in het achterste op de foto zichtbare stuk fabriek de laatste jaren de Tilburgse Ford-garage (eerst Knegtel. nu Obam) onderdak heeft gevonden. Behalve de op de foto zichtbare hoog bouw van spinnerij, twemerij en garenmagazijn, was er ook nog de weverij die in laagbouw het eerste gedeelte van de Noordstraat bezette tot aan - als we ons goed herinneren - de schoenwinkel van Brands-Brands. In de Utrechtsestraat tenslotte stond nog een oud kantoorgebouw, dat grensde aan het trottoir dat aldaar voorzien was van een soort doorzichtige steentjes als bestrating. Doorlopend kwam je dan weer op de spie Spoorlaan-UtrechtsestraaL waar de op de achtergrond zichtbare poort nog een teken van belangrijkheid doorliet, namelijk een stukje spoorlijn, dat speciaal ten behoeve van Frans Mutsaerts en Zoonen van het emplacement was afgetakt. De belangrijkheid van het bedrijf heeft nog vrijwel tot op de laatste dag van zijn bestaan gehoor gevonden bij de gemeente Tilburg. Im mers, zo gaat het verhaal, voor de verbreding van de Spoorlaan na de aanleg van het Hoogspoor, zou Frans Mutsaerts een stukje van zijn gebied moeten afstaan. Hij vond dit niet aanvaardbaar en liet de gemeente weten in dat geval zijn bedrijf te zul len sluiten. Dus ging het Tilburgs gemeentebestuur voor de wolfabrikant door de knieën en ging de verbrede Spoorlaan om de andere kant van bet bedrijf heenleg- gen. Amper was men met de aanleg van het nieuwe stuk Spoorlaan begonnen, of de textielfabriek sloot voorgoed haar poorten. Dat was in 1965. In de daaropvolgende jaren is een groot gedeelte van het complex afgebroken, met name het stuk Spoorlaan vóór de garage, de bowling en de krant bood i tijden plaats aan weefgetouwen en andere symbolen van Tilburgs betrekke vaart. Tenslotte nog iets over het stukje Spoorlaan op de voorgrond op de foto is er net een nieuw wegdek van klinkers aangelegd, dat er volgens ons nog steeds ligt, als parkeerterrein voor de bowling en Het Nieuwsblad. Voor wandelaars was het trot toir aan de spoorzijde 's winters een bezwaarlijk trajectniemand achtte het zijn plicht, gemeente noch N.S., om hier ooit sneeuw of bladeren te ruimen. Op de Spoorlaan rijdt een gevaarte dat nog steeds tot de minder welkome verschijningen op Tilburgs wegen behoorteen DAF-lesauto van het leger. Deze voor die tijd zeer geavanceerde voertuigen, leken overigens vroeger in nog veel overstelpender mate onze stad te teisteren. Tilburg in fragmenten is een serie Ronald Peeters van de gemeentelijk in de Tilburgse Koerier wekelijks ft gebouw of straatsitua' is vervolgens Onder de inze ter beschikking v van de drie door ten «Tilburg in Beeld 1865-1945» der». Uw oplossing moet u vóór di len van de' burg in fragmenten». De winnaar krijgt van ons bericht. Over de uitslag wordt geen correspondentie ge voerd. Ook nadere inlichtingen over de afgebeelde stadsgezichten blijven van harte welkom, maar wilt u ons die dan schriftelijk geven Wij wensen u ook deze keer veel genoegen en succes met het thuisbrengen van onderstaand Tilburgs fragment. De winnares van deze week is mevrouw T. de Jong-van Doren. Ringbaan Noord 330, 5046 AE, Tilburg. Zij heeft van ons bericht ontvangen. Niet onder het kleed vagen De heer Mertens, directeur van de ge meentelijke dienst Reiniging en Ver voer vertelt dat er meer gebeurt met het afval dan door sommigen wel eens gesuggereerd wordt. «Er wordt wel- eens gezegd dat wij het afval onder het kleed zouden vegen; zo van weg is weg. Ik moet daar protest tegen aante kenen», aldus de heer Mertens. Binnen stadsgewestelijk verband gebeurt ge woon meer. Nederland en ook Tilburg loopt voorop in de wereld als het gaat om afval verwijderen. In Nederland zijn de zaken vrij goed geregeld, wat natuurlijk niet wil zeggen dat het niet beter kan. Maar denk eens aan het glas echte» inzamelen, denk eens aan gerecycled ^an nu papier, aan het grote bouw- en sloop afval. Men kan zeker niet zeggen dat wij het afval onder het kleed vegen.» Het is inderdaad zo wanneer men er wat beter over nadenkt men welhaast tot een soortgelijke conclusie moet ko men. Het glas inzamelen in glasbakken is daar een goed voorbeeld van, maar ze ker niet het beste. Het gescheiden op- Controle en beleid halen van metaal is een beter voor- De heer Mertens wij heel graag kwijt beeld. Want het blijkt namelijk moge- Op huj{jjge stortplaats erg goed gecontroleerd wordt. Het is zelfs zo dat de controlemethode die in Tilburg gehanteerd wordt, uitgangspunt gaat worden in een aantal ministeriële richtlijnen die landelijk gebruikt zullen ^aan worden. «Over Tilburg kan men 'per se niet zeggen dat er zomaar ge stort wordt», aldus de heer Mertens. Daarnaast maakt de heer Mertens dui delijk dat afval een lange-termijngege- ven is. Maar dat neemt volgens hem niet weg dat men zich daarom maar niet met een lange termijnplanning zou moeten bezighouden. Integendeel. De heer Mertens benadrukt dat er ge- alle soorten ne*-e° A G alle systemen Hf9 Besterdring 87-89, Tilburg. 013-431489 Winkelcentrum 'DE HOVEL' Goirle 'Q De Stichting Musische Vorming is het jaar 1983 begonnen met het uitspreken van nieuwe beleidsvoornemens bij monde van Jan Doms, directeur van de stichting. In zijn nieuwjaarsrede maakte hij een vergelijking met het bestuur van de stichting Musische Vorming en het bestuur van de Elfstedentocht. Beide besturen stellen hun beleid vast onder het motto «Het kan vriezen of dooien». Voor het laatste be stuur is het niet anders, het bestuur van de Musische Vorming wordt er door be zuinigingen toe gedwongen en wenst daarom een ander beleid te gaan voeren. Hoe anders We spraken daarover met Jan Doms. Nog voor jaren ruimte De huidige stortplaats Spinder biedt nog ruimte tot ongeveer 1985. Binnen het stadsgewest Tilburg is men dus een tijd geleden al naarstig op zoek gegaan naar een andere toekomstige stort plaats. Men vond een geschikte plaats aan de rand van noord-oostelijk Til burg de Kouwenberg. Maar de reali sering daarvan en de mogelijke bebou wing in dat gebied zijn niet op korte termijn in te passen. Daarom heeft men dichter bij huis gezocht en wel bij de bestaande stortplaats. Het is name lijk mogelijk de bestaande stortplaats nog uit te breiden in de richting van Loon op Zand. Daarmee kunnen we vooruit tot ongeveer 1996. ling», zegt Jan Doms. «Maar niet al leen voor de bevolking, ook voor de beroepsgroep (beeldende) kunstenaars. In deze tijd waarin het aantal moge lijkheden voor kunstenaars steeds meer versmalt en verschraalt, wil de stichting Musische Vorming de kun stenaar ook wat bieden. Niet alleen de deelnemer kan wat leren bij ons, ook de kunstenaar kan bij de stichting Mu sische Vorming aan zijn trekken ko men», aldus Jan Doms. «En dat is be langrijk in een tijd waarin het beroeps perspectief aan het af nemen is». veranderen. Die veranderende opzet zal echter wel ondersteund moeten worden door de gemeente. Wat het waard is In het praten over een «vernieuwde» stichting Musische Vorming, valt re gelmatig de naam van de gemeente» «De stichting Musische Vorming is nu met de gemeente aan het praten over een nieuw beleid. Wij willen eigenlijk van de gemeente weten wat het haar waard is om de stichting Musische Vorming te laten blijven bestaan», ver telt Jan Doms. «Daarbij denken wij dan aan het sub sidiëren door de gemeente van de voorwaarden (bijv, de lokaties en het personele apparaat) om de stichting Musische Vorming te laten draaien. De kosten van het programma wat de stichting kan bieden, zou grotendeels gefinancierd kunnen worden door de deelnemers aan dat programma. Kort gezegd is dit voorstel samen te vatten in de vraag wat het de gemeente waard is om een goed geoliede stichting te la- Spinder In Tilbv - v’--J. Loon op Zand, ligt d graafplaats Spinder. al het afyal niet alleen de gebruik van meentes van het s t storten sinds de jaren /.<j daar. En dat zijn nogal wat gemeentes. Alphen en Riel, Berkel-Enschot, Dies- sen, Dongen, Gilze-Rijen, Goirle, Haaren, Hilvarenbeek, Hoge en Lage Mierde, Loon op Zand, Moergestel, Oisterwijk, Oost en West Middelbeers Udenhout. Het stadsgewest heeft een stortplaats besloten omdat dat j elkaar genomen goedkoper dat elke gemeente haar eigen its had. Ook is de controle irten, een belangrijk en actue ie laatste jaren, makkelijker sren; je houdt het zogezegd in ind. Volkshuisvesting en gemeentezaken Uit de tellingen van het gemeentelijk informatiecentrum is op te maken dat van de 9.566 personen die een beroep hebben gedaan op het centrum er 6.698 het centrum daadwerkelijk be zocht hebben op eigen houtje. Met groepsbezoeken kwamen er 1.209 per sonen binnen en 1.659 personen heb ben in dat half jaar telefonis gehad met het centrum. Veel van de gestelde vragen hadden te maken met volkshuisvesting en ge meentezaken, 2.505 vragen in totaal. Zo’ 620 vragen hadden te maken met ruimtelijke ordening en onderwijs. Ruim 700 vragen betroffen namen en adressen van diverse instellingen. Rond de 1.000 vragen werden gerubri ceerd onder de categorie «overigen». Veel mondeling afgewerkt Een groot deel van de vragen werd meteen mondeling afgewerkt, ongeveer É-a.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 1