dftuoorst 1» ALLEEN VOOR KINDEREN TILBURG wolft IER CC STHDSSCHOUb.lBiJFrü fia él Xx# Nol Vromans, SUIS personeelsfunctionaris, kiest kunstwerk van de week Globe speelt Eczeem» van FiLMHUiS Gerardjan Rijnders DONSDEKBEDDEN >end WTe Musical «Amerika Amerika» rï populaire root muzi- al'de'be- publiek. Jozef van den Berg terug met: «De dans van de Bultenaar» Duet tor one Donderdag 20 januari 1983 pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER januari 1983 pagina 161 d 16549 Ballet van Ankara La dolce vita en Bommerson L1 Mon Oncle Opc film Werknemers, Frits Lambrechts: en nu ter zake De EXTRA AANBIEDING 1-persoons van 350,-voor 2-persoons van 550,-voor Lits-Jumeaux van 650,-voor THEATER. FILM EN ANDER NIEUWS Schotse folkgroep Silly Wizard Tilburg §ehir tiyatrosunda türk folkloru Met onze nieuwste donsvulmachine maken wij donsdekbedden met de beste ganzedons, geïmpor teerd uit Oost-Europa: 275,- 475,- 575,- rö- i, onderweg van Rotter- i de Nieuwe Amsterdam euwste voorstel- 9 en vrijdag 21 Anouk Aimé Zuny en Magal &>EME x- .t 300.000,- jeving «ii in Tilburg Meer dan 2000 banden. Verhuur alle systemen VIDEOFILMS en verkoop van lege videotapes tegen de LAAGSTE PRIJZEN Geen lidmaatschap. Geen borgsom. Ook overzetten van 8 mm films en dia’s op videotape. Een videofilm van de beste kwaliteit huur je bij: slaapwinkel schouwburgring 25, tilburg - tel. 422122 FEESTARTIKELEN SCHMINKEN FOPARTIKELEN ETALAGE-KADO JANSEN KORVELSEWEG 257 TILBURG - TEL. 43.08.01 •’anaal Komitee Tilburg, >urg. enlandse jrg- :n Centrum, Voltstraal t er een overle- regisseur Oncle». land, amoureuze komische situaties erdag 27 januari in de schouw» natie van idio-zaal evecht met ;s, probeert i de «ande- hysterische wonderzoe- ti vriend Steiner in een pleegt, na n het leven Eventueel gevuld naar uw eigen warmtebehoefte Ook vullen wij bestaande donsdekbedden bij waarvan het staat, heeft 17 en Zeeland, i bestaat uit Martin, def, beschrijven de films. Ook na e gaan we hier mee door, i al heel wat kinderen wéten, is middag lang al spelend ont- een film in elkaar zit en i tot de t it moment Stewart (zanj Cunningham (accor thesizer, elektrische Jones (gitaar, mande Hadden (harmonium, elektr ,.1.1)1 GE hobby, -peel uw eigen elek- /ersi orgel of piano. Soundtech, Mo- Tilburg, tel 1 BRUILOFTEN EN NADERINGEN hebben i modern ingerichte zaal. bespreken: café Bie- Goirkestraat 50. Tel.; getroffen wordt door multiple jsverschijnselen veroorzaakt. 1 meer kunnen spelen. Op aandringen van haar man, een befaamd cornpon zij hulp. Wij zijn getuige van het aangrijpende gevecht dat zij levert met chiater, tot zij tenslotte zelf een beslissing neemt. te zien in ate- atelier Wandel- dpoort (29 jan.). Deze i om 1,6.00 Nationaal Ballet van Senegal Het Nationaal Ballet van Senegal maakt r een toernee door Nederland. Dit gezel- ip dat bestaat uit veertig m< zal op zaterdag 29 januari een voorstelling verzorgen. Het optreden is samengesteld uit liederen, bewegingen en melodieën, die voortkomen uit de herinnering van eeuwen en laat het werkelijke gezicht van Senegal en Zwart Afrika zien. Het succes dat thans genoten wordt, is te danken aan de schoonheid van de rijke folklore, maar ook omdat iedereen zijn talenten eraan heeft toegevoegd. van de figure f) spottend hu rmeende op'~ dope) var,, sr helpen: i blijft» De Zeeuwse «hoge» luchten en de Ooster- schelde (die hij bij voorkeur niet op zondag, maar juist als alles in vol bedrijf is, bezoekt), zijn voor Ben van Rooy uitstekende inspira tiebronnen. Het kunstwerk van de week is daar een voorbeeld van. Silly Wizard wordt binnen de wereld var internationale folkmuziek beschouwd één van de meest bekende en p groepen van dit moment. Hun groot kaal vakmanschap en de originele pr» tie van hun repertoire winnen overal wondering en het respect van het pi Op zondag 23 januari zal deze forma 14.30 uur het podium van de Stuc betreden. Tijdens een live-optreden van Silly Wizard springen vooral het bovennatuurlijke, rappe accordeonspel van Phil Cunningham en als tegenhanger hiervan het uiterst gedragen, aparte stemgeluid van Andy Stewart in het oor. Hun debuut-elpee werd door Europa’s grootste folkkrant «Acoustic Music» uitge roepen tot de beste folkelpee. Silly Wizard bestaat momenteel uit de volgende mensen: Andy Stewart (zang en tenor-banjo), Phil Cunningham (accordeon, tin whistles, syn- e piano en zang), Gordon iola en bodhran), Mame nium, elektrische piano, gi taar, synthesizer, elektrische basgitaar en zang). Verder restaureerde I meter hoog beeld van de Achelse Kluis. Nol houdt niet op bij het restaureren op zich: interessant vindt hij het om te achterhalen waar en door wie zo’n beeld dat hij onder handen heeft, is gemaakt. VIDEOTHEEK Korvelseweg 85 - Tilburg Tel. 013/366131 dag 25 en woensdag 26 januari om i uur in de Studio-zaal. Nol Vromans oefent zijn functie uit bij het Accountants- en Belastingadviesbureau N.C.B. N.C.B. staat voor Nederlandse Christelij ke Boerenbond, waarbij Nol opmerkt, dat de C niet al te streng opgevat moet wor den; ze werken voor mensen met allerlei geloofsovertuigingen. Het Brabantse bureau, hoofdkantoor in Tilburg nevenvestigingen in Brabant c Het totale personeelsbestand 479 personen. Het Accountants- en Belastingadviesbu reau houdt zich bezig met administratieve dienstverlening, accountantswerk. belas- tingadvisering en bedrijfsjuridisch werk. Ze verrichten hun werkzaamheden t.b.v. hun cliënten zonder winstoogmerk. Hun klantenkring bestaat uit agrarische onder nemingen, niet agrarische ondernemin gen. scholen, stichtingen en particulieren. Spclaliteiten- restaurant presenteert exclusieve gegrilde vleesspecialiteiten 1 Turkse raki en wijnen Geopend vanaf 18 u. f 's Maandags gesloten J «Eczeem» is de derde zogenaamde «vakan- «klassieken» aan, en gooit deze structuur en tiecomedie» van de hand van Gerardjan daarmee de inhoud dusdanig overhoop dat Rijnders, dat door het beroepstoneel in Ne- in zijn eigen stukken één grote menselijke derland wordt opgevoerd. In 1977 werd comedie - met tragikomische ondertoon - door het Projekttheater «Dolly, of avaca- zichtbaar wordt. do’s bij de lunch» uitgebracht, gevolgd door De noodlotsgedachte achter het stuk houdt «The Rhinestone Queen» in een voorstel- zeker geen aanval in op één van de figuren ling van het Onafhankelijk Toneel in 1978. van het stuk, maar toont (zelf) spottend hun Op dinsdag 25 en woensdag 26 januari aller ellende, waarvoor de vermeende oplos sing (de kerk, de drank en de dope) varië ren, maar hen geen steek verder helpen: ec zeem zit in het bloed en dat «bloed blijft». «Eczeem» wordt gespeeld door Liesbeth Coops, Wim van der Grijn, Nora Kretz, Gijs de Lange, Bets varuder Wal, Han ckhoffs, Ton Selter, Ton Zeegers en Bert lbos. De regie is in hónden van Paul Vermeulen Windsant, die samen met Hans in ’t Veld ook de decors en kostuums ont wierp. Dinsda 20.30 u Kunstwerk van de week is een initiatief van de Tilburgse uitleen. Wekelijks motiveert een lezer/lezeres waarom een werk uit de Kunstuitleen zijn/haar speciale voorkeur I 22 Ocak 1983 cumartesi günü saat 20.15 - llmvl| I de jehir tiyatrosunda (Stadsschouwburg) z]; ke I Ankra Folklör Grubu gösteride bulunacak- ,ratie I tir. Bu ejsiz folklör gösterisinin girij fiatlari §e- I hir Tiyatrosunun (Stadsschouwburg) kasa- I sinda 11, 15 ve 19 gulden tutmaktadir. Ayri- I ca bu fiatlara yer ayirtma esnasinda 1.25 I -gulden daha eklenmektedir. I «MJluslararasi Komite Tilburg’ün giris fiatla- I *>fini Tilburg ve sevresindeki Türkler i?in I ucuzlatilmasi üzerine olan istegi bajariyla I Stadsschouwburg müdürlügü ve, belediye I idaresi tarafindan kabul edildi. Onun i?in a f* I salonundtf iyi bir yer i?in bilet satin alabilir- I 'er- I Adresler: Internatior I Poststraat 22, Tilburg I Stichting Buiten'., 1 Noordstraat 80, Tilbur I Buitenlands Baanlozer 18, Tilburg. I Yer ayirtma tarifi 1.25 gulden de bu fiat I rin iyine dahildir ve yukarida belirtil I adreslerden 21 ocak cuma günü saai 16.00’ya kadar alinabilinir. In de schouwburg-zaal speelde Jozef van den Berg op 30 oktober zijn nieuw ling «De dans van de Bultenaar». Deze voorstelling komt op donderdag 20 i januari nog twee keer terug in de studio-zaal van de Stadsschouwburg. Jace van de Ven schreef over deze voorstelling in Het Nieuwsblad van het Zuiden o.a. «Deze nieuwe theaterproduktie is niet door iedereen met gejuich ontvangen. Men vond dat de poppenspeler meer bij zijn poppen moest blijven en ook wel dat zijn nieuwe stuk teveel trage en weinigzeggende momenten vertoonde. Zo dit bij de première al het geval mocht zijn, dan heeft Jozef van den Berg in korte tijd wat aan dit euvel gedaan, want het geen hij in Tilburg liet zien, was zonder meer groots. Want of hij nu met of zonder pop pen speelt, in iedere figuur die hij voorstelt, presenteert hij een facet van zichzelf en is hij met hen op zoek naar datgene wat de mensen drijft». «De dans van de Bultenaar» was evenals «Moeke en de dwaas» voor mij een gebeurtenis van de eerste orde van één van onze grootste theaterpersoonlijkheden. De poppenspeler gebruikt minder poppen, maar niet minder zichzelf». GEWELDI natie bij I rat 51, «STORMBOY» in kinderfilmhuis Woensdag 26 januari om 14.00 uur kan je in de filmzaal van de Stads schouwburg kijken naar de Australi sche film «Stormboy». Het is het ver haal van Mike. Hij woont met zijn va der ver weg van de bewoonde wereld in een natuurreservaat in Zuid-Austra- lië. Mike geniet van de vrijheid maar is ook vaak eenzaam. Dit wordt doorbro ken door de komst van Bill. Bill woont al vanaf zijn geboorte in het natuurre servaat. Ook leert Mike meneer Persi- val kennen, een pelikaan. Alle leuke dingen en alle vervelende dingen die Mike met hen meemaakt, kan je woensdag bekijken in de Filmzaal, Stadsschouwburg. De toegang is ƒ2,50. Daarna is «Stormboy» lier De Keet (27 jan.), a bos (28 jan.), Kino Heuvelj jan.) en atelier ’t Heks (31 ja filmvoorstellingen beginnen i uur. FILMSTUDIO 26 januari Kino Heuvelpoort De afgelopen kerstvakantie zijn we in de Kino in de Heuvelpoort begonnen met het maken van eigen F’ Henk de vakantie gaan we hie Zoals nu r’ dat een rmu dekken hoe wat je ermee kunt doen. Voor 5 gulden ben je lid en kan je mee doen. «The Rhinestone Queen» in een vuuiswi- ling van het Onafhankelijk Toneel in 1978. Op dinsdag 25 en woensdag 26 januari speelt Globe in de studio-zaal «Eczeem». In alle genoemde stukken wordt door de auteur het «herhalingsprincipe» in de taal toegepast om de cirkelredeneringen, waarin de personages gevangen zitten duidelijk te Gj. maken en hiermee de onoplosbaarheid van Kgrt|, hun probleem aan te geven. Rijnders hikt, E(je|h naar eigen zeggen, tegen de structuur van de Verrrll De musical «Amerika Amerika» van Jos Brink en Frank Sanders veroverde het afgelopen seizoen alle grote Nederlandse podia. De zalen puilden uit. Ook in Tilburg. De musical, die geregisseerd is door Jo Dua, is dit seizoen nog een aantal avonden in de schouwburg te zien. Aan de voorstelling wordt naast Frank Sanders en Jos Brink meegewerkt door Caroline Kaart, Lucie de Lange, Mary Michon, Simone Kleins"*» Annelies Balhan, Barrie Stevens, Peter van Leeuwen, Roel Tijhof, Gred Buter en Adri Feklerhof. Het orkest staat onder leiding van He»» Bokkinga. «Amerika Amerika» speelt aan boord van de Nieuwe Amsterdam, het trotse vlaggeschip van de Holland-Amerika lijn, dam naar New York in 1939. Het draait allemaal om de jonge entertainer Benjamin Benjamins die zijn engagement op d aangrijpt om in Amerika, het moderne beloofde land, een veilig heenkomen te zoeken. Hij is uiteraard niet de enige op het schip. Benjamin raakt verzeild in diverse amoureuze komische situaties. Een komedie vol emoties, hartstochten, jaloezie en intriges. Maandag 24 t./m. donderdag 27 januari in de schouwburg-zaal. Ton Meyer en Jan Bommerson, van «3x bellen» (samen 1ste prijs Camaretten ’77) telling is zaterdag en Jank (jan, 21de prijs Camaretten ’75) en jr te zien in de Martin van Dijk, afkomstig uit Groningen, Turkse gemeen- Spelen hun nieuwe programma «Zonen», na eciale reduksie-re- zo’n 200 voorstellingen van «We zitten toch vtie van de Stads- op rozen» te hebben gegeven. Met dit eerste -it het Intematio- programma oogstten zij veel waardering tgesteld. Deze voor wijze waarop zij inhoudelijk als ook 1 zijn verkrijg- qua vorm en presentatie en met veel gevoel F "se Tilburg voor humor hun voorstellingen, vaak in di- liting Buitenland- rekt contact met de zaal, presenteerden. lat 80) en bij het Het woord «Zonen» impliceert een ver- itrum (Voltstraat band. Een relatie tussen drie jongens waar binnen vele conflicten besloten liggen. Na tuurlijk geen alledaagse conflicten, want daarvoor komt een mens tegenwoordig niet naar het theater, maar veeleer een strijd te gen de haast onvermijdelijke aanpassing binnen een gemeenschap. Macht en On macht binnen een groep. «Zonen», broers, kennen eikaars problemen, eikaars frus- ies en gaan er meedogenloos mee om. Er zou iets moeten zijn van solidariteit, maar waarom ontbreekt deze dan? Liefde en haat, een oerstrijd, Blijkt de mens dan toch uiteindelijk de natuurlijke vijand van de mens? Zaterdag 22 januari om 20.30 uur in de Stu dio-zaal. Naast het hoofdkantoor in Tilburg, zijn nog 8 van de nevenvestigingen deelnemer aan de kunstuitleen. Grote stimulator van de «kunst bij de N.C.B.» is Nol Vromans. Hij doet dit al jaren met groot enthousiasme en dat is de reden dat we hem zijn gaan opzoe ken, temidden van het met kunstwerken be klede kantoor van het Accountants- en Be lastingadviesbureau aan de Spoorlaan. De meest voor de hand liggende vraag was natuurlijk waaróm Nol er zo’n voorstander van is, de kantoren met kunst te verfraaien. Daarop kwam een antwoord om «U» tegen te zeggen: «Uit het oogpunt van de ergono mie, dat is de leer van het verzamelen van kundigheden en begrenzingen van de mens en het toepassen van die kennis bij het aan passen van de (werk)omgeving aan de mens met het doel het geestelijk en lichamelijk welzijn te bevorderen». En om dat geestelijk welzijn gaat het volgens Nol m.b.t. de Kunstuitleen. Voor Nol houdt de weten schap niet op bij een goede stoel, een bu reau en verlichting. Voor hem zijn bij een verantwoorde kantoorinrichting planten en kunstwerken onontbeerlijk. Die kunstwer ken wil hij niet «opdringen»; zijn ervaring is dat men aanvankelijk vaak niet erg en thousiast reageert, maar hij probeert men sen er naar «te laten kijken», en probeert uitleg te geven over technieken e.d. Zijn er varing is dat men als er meer begrip ont staat, erg blij is met iets moois aan de muur op kantoor. Nols waardering voor kunst is al jaren gele den ontstaan toen hij geregeld bezoeker was van het atelier van een bevriende kunste naar. Dat gaf hem de gelegenheid zelf crea tief bezig te zijn en het was aanleiding tot vele gesprekken over kunst in het algemeen. FILMS VAN TRNKA No’ heeft twee &ote hobby’s: hft opknap- «z. pen van oude gipsen beelden en ze zo goed in Kino Heuvelpoort mogelijk in de oude staat beschilderen. Dat j - betekent dat hij een drukke tijd achter de Zaterdag zijn er 1 tekenfilm en 2 pop- heeft. ku(JJes herders k penfilms te zien van Jin Tmka. Tmka rond de kerstdagen aan zijn oog voor komt uit Tsjechoslovakije en is vooral bijgetrokken, bekend om zijn mooie poppenfilms. De tekenfilm gaat over een opa die met veel zorg een biet kweekt. De biet wordt zo groot dat alle mensen uit het huis mee moeten helpen om de biet uit de bloempot te trekken. De poppenfilm «De Hand» is het spannende verhaal over een potten bakker die bloemen kweekt in zijn zelf gemaakte potten. De Hand wil de pot tenbakker overhalen om alleen nog maar beelden van hem te maken. Maar dat wil de pottenbakker nooit doen. Wat nu? De andere poppenfilm heet «De Grobotmoeder». De film speelt zich af in de toekomst. Dank zij de ruimtevaart zijn heel veel mensen op andere planeten gaan wo nen. Een klein meisje van een van deze planeten brengt in de vakantie een be zoek aan haar oma op aarde. Als ze na de vakantie terug komt op haar eigen planeet zijn haar ouders niet thuis. Maar ze hebben een grobotmoeder voor haar gekocht. Dat is een robot die er een beetje uitziet als een grootmoe der. Het lijkt heel gezellig, maar het meisje denkt daar andèrs over. Dit alles kan je zaterdag 22 januari be kijken in de Kino in de Heuvelpoort. De toegang is gratis. Films van Tmka. Zaterdag 22 januari, Kino Heuvelpoort, 2 uur. Het Turkse folklore-ensemble «Ankara» werd in 1975 opgericht met als doel in het bjnnen- en buitenland de Turkse kunst en cultuur naderbij te brengen. De choreogra fen van het ensemble houden zich hierbij strikt aan de oude traditionele Turkse volksdansen, hun muziek en klederdracht. Op het repertoire van het ensemble staan volksdansen uit de verschillende landstre ken met al hun eigenaardigheden. Het folk lore-ensemble «Ankara» treedt regelmatig op in Turkije, was in bijna alle Europese landen te gast en maakte toemees door Afrika, China en Japan. De groep toont door middel van gebaren de mentaliteit, de ziel en het karakter van het Turkse volk. De volks worden door instrumenten als de baglama, cura, dümbelek en def, beschrijven de vreugde, verdriet, de smart en heldendaden en drukken de levensopvatting van het volk Met deze volksdansen en hun indrukwek kende figuren en fascinerende klederdrach ten biedt de Turkse folklore een uiterst kleurrijk schouwspel. Deze fascinerende voorstek 22 januari om 20.15 uur schouwburg-zaal. Voor de 7 schap in Tilburg gelden speci gelingen, die door de direct» schouwburg in overleg met naai Komitee Tilburg zijn vastg gereduceerde toegangskaarten baar bij het Internationaal Komitee (Poststraat 22), bij de Sticht’— se Werknemers (Noordstraat Buitenlands Baanlozen Centrum 18). Op donderdag 27 januari wordt film gedraaid van de onlangs c den Franse filmkotniek en re' Jacques Tati, namelijk «Mon Jac ques Tati is een van de meest op merkelijke figuren in Franse komedie films; hij heeft zich een reputatie over de hele wereld verworven. «Mon On cle» werd gemaakt in de jaren 1956 - 1958. Het is (gezien door de ogen van een kind - vandaar de titel van de film) een konfrontatie van de moderne wereld met zijn mechanische onmense lijkheid met de vriendelijke zachtheid van het Verleden, gesymboliseerd door Mohsieur Hulot. Aan vang 20.30 uur. I Een lichtcirkel staat op het midden van I toneel. Daarin bevindt zich een rrian, I zich gevangen waant in zijn eenzaamheid. I Hij kijkt terug op zijn leven en maakt de ba- I lans op; In een voortdurend geve I zichzelf, zijn verleden, zijn relaties. I hij uit de lichtcirkel te breken en d< I ren» te bereiken, contact te maken met de I buitenwereld. Frits Lambrechts speelt dit, JOsée en Dolf de Vries spelen op vrijdag 21 januari in de schouwburgzaal in een door hemzelf geschreven programma geheel ie van E|ise Hoomans het intrigerende toneelstuk «Duet for one» van Ton SZlf aanVde pLo'en'op^ndere fnsUu^ Ketnpenksi. Het decor werd ontworpen door Huub van Gestel. Josée Ruiter speelt I menten, reageert op geluiden uit de samen- hlenn een violiste van wereldfaam die getroffen wordt door multiple sclerose, een leving, die hem bereiken en maakt zijn eigen ongeneeslijke ziekte die verlammingsverschijnselen veroorzaakt. Zij zal nooit balans op. meer kunnen spelen. Op aandringen van haar man, een befaamd componist, zoekt Regie: Jan Ritsema. Vrijdag 28 januari om zij hulp. Wij zijn getuige van het aangrijpende gevecht dat zij levert met haar psy- I 10.30 uur in de Studio-zaal. Filmhuis Tilburg vertoont van don dag 20 tot en met woensdag 26 jan in de filmzaal van de Stadsschouw burg, iedere avond (behalve op zon dag) om 20.30 uur de film «La dolce vita» van de Italiaanse regisseur Fede rico Fellini. Deze zwart-wit film duurt 173 minuten en werd gemaakt in Italië en Frankrijk-in 1960. Scenario: Fede rico Fellini, Tullio Pinelli, Ennio Flaiano en Brunello Rondi. Camera: Otella Martelli. Muziek: Nino Rota. Met o.a. Marcello Mastroianni, Yvon ne Furneaux, Anouk Aimée, Anita Ek- berg, Alain Cuny en Magali Noël. Centraal in deze film staat de eindelo ze verveling van de Romeinse bour geoisie. Marcello, als journalist werk zaam voor sensatiebladen is de hoofd figuur uit de film. We zien hem op re portage als een Christusbeeld per heli kopter op de torenspits van een kerk wordt geplaatst, als de filmster Sylvia (Anita Ekberg) Rome bezoekt en uit verveling een bad neemt in de Trevi- fontein, als twee kinderen het slachtof fer worden van F kers en als zijn depressieve bui zelfmoord eerst zijn beide kinderen om te hebben gebracht. Marcello is voortdurend «op jacht», is betrokken bij een groot aantal feesten, probeert een roman te schrijven, heeft een verhouding met een gravin die zich stierlijk verveelt, heeft eindeloze knok partijen met zijn vriendin Emma en beleeft een weemoedige ontmoeting met zijn van hem vervreemde vader. Zo komen we op zijn tweede hobby; die heeft te maken met graven naar het (eigen) verleden als lid van de Heemkundige Kring in Hilvarenbeek. Kunstwerk van de week wordt voor Nol Vromans «Haven» van de kunstenaar Ben van Rooy met de volgende motivatie: «Bij de door Ben van Rooy toegepaste schildertechniek (olieverf op papier) is door zijn gebruik van heldere-kleuren, de loop van de kwast heel duidelijk te zien. Mij spreekt aan. de wijze waarop de schilder op een tamelijk klein vlak er toch in is geslaagd om een grote ruimte zowel in de breedte als in de diepte weer te geven. Hij heeft het ge schilderd zoals je in werkelijkheid een ruim te bekijkt. Op de voorgrond de enigszins fi guratief en op de achtergrond de contouren van de opvallendste objecten. Bovendien is hij er in geslaagd om zowel boven als onder de horizon deze vlakken te vullen waardoor een goede compositie onstaat. Het schilderij straalt een evenwicht uit en geeft tegelijker tijd bedrijvigheid uit». Ben van Rooy woont en werkt sinds enkele jaren in St. Maartensdijk in Zeeland. Daar vóór was hij als kunstenaar en organisator van tentoonstellingen bedrijvig in Tilburg. Het wonen in Zeeland is altijd zijn ideaal ge weest: hij houdt van ruimte en vrijheid (een zelfde aantrekkingskracht die voor hem ook van Schotland en Bretagne uitgaat). Ben van Rooy schildert «naar de natuur»; hij schildert de natuur niet na. maar probeert dat wat hem in een landschap bewogen heeft, de opgedane gevoelens, op papier of doek te

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1983 | | pagina 17