X fa ©Köppelmans KOPPELMAf^ GO RDÏJNEN VS J"") ONS VAKMANSCHAP B W-besluiten Gezamenlijk de informatiemarkt op Kamerkoor 1 Diverseaanbiedingen I I gedwongen Weller 32?5 Van der Vliet Autoschade ELHSSEBUIBE - B TEGELHAL GOIRLE N TER KENNISMAKING met onze grandioze gordijnencollectie 19,75 Sbison lumen Thennwfiané 89.75 Door stijging Strengere eisen bij verstrekken gedwongen verkopen gemeentegarantie - 59.75 M Stookkostengroep Tilburg West Dongen zingt in Heuvelkerk 20,90 Brabantse orgelagenda winter 1982-1983 ^’‘vloertegels 18,90 45,90 Donderdag 2 december 1982 pagina 23 DE TILBURGSE KOERIER »r 1982 pagina 22 23 november 1982 Steeds volop keus in wand- en vloertegels t I Marjan Taminiau in boerderij Denissen In 2 kleuren Inclusief meten en maken p.m. verbetert de woonsfeer p.m. Standaard De grond kussen G. Witlox oyerlatenL Centaurusweg 71, Tilburg Telefoon 013-555955 T ariefverhoging elektriciteit Hobby geschenken Kamerhoog weefstof in schaduwstreep Soldeerpistool gen 100 Watt .55, nu Doe-Kado-Doos van 30,50 voor zal het koor o.l.v. directeur Jo Missa Brevis VII KV 194 van jrdbra- Elektro techniek? 781 roolkinde- ver gaan et So- 3,9 miljoen Industriestraat 6, tel. 013-346147 HET PLAATSEN VAN IS VOORAL EEN KWESTIE VAN VAKMANSCHAP.. Houtdraaibank Houtklover met steel itiecommissie verk Tilburg kinderva- vijf jaar, 7 rekening Fantasiestof 120 cm breed In 3 leuke dessins Inclusief meten en maken van Orlando di Lasso Duruflé («Ubi caritas William Byrd («Deo De Europes het heel wat zeker omdat het or nis ontbreekt. De i de problemen en woning, tot il van executies Openingstijden: ma. 13.30-18.00 di.t.m. do. 9-12.30 13.30-18 u., vrijd. 9-12.30-13.30-21.00 u. za. 9.30-16.00 u. Vermogs Van 41.5 sn doen, 1 of ken- >ap gaf bij- dollar uit micro-chip jitgaf en handen 4820 Van 109,- nu iting Musische Vor- ort van ƒ21.756,- in ^Poppe! Ook het adres voor al uw sanitair. Alle prijzen incl. B.T.W. 5 te komen op de werkgele- ie, het sociale beleid van besteedt ook aandacht van de het stij- /-ti van iculiere eigena- "5 worden meer ge- n het hy- lenen en i tot vorde- ipstraat 28. wordt vast- i bouwland in 5.640,- Perceel kterrein bij leg- isverwarming. Gewicht 3 kg met 90 cm lange hickorysteel Nu irag als gevolg van n 1,2 miljc - 3 ton en waren er 15 executies. De L....V.U, die blijven openstaan, bedra gen per woning vaak tienduizenden gul dens tot soms 1 ton. Misvattingen Overigens bestaan er n< tingen over de betekenis tegar afwijzen Sticht! i ongedekt tekor die 1982 voor Noon vastgesteld Aan de Wolterbeekstraat 50 in Tilburg is gevestigd Van der Vliet Autoschade, een be drijf dat zich zoals de naam al aangeeft, toelegt op het herstellen van schade aan uw automobiel. In het bedrijf va hele bedrijf en i zijn auto gaat i hele schadeget Van op het inbouwen in in ieder merk en Weefstof in schaduwstreep 120 cm breed In 2 kleuren Inclusief meten en maken t voorzien. i in Groenewoud “loemisterij- m de Stich- newoud. De komt vanaf ermanent ter beschikking Ipenlokaal 1983 per- fflSÏÏ deze voorzieningen Het is een publiek geheim dat steeds meer werkgele le Europese industrieën zoals de staal-, f Maar komen daar genoeg banen voor in de pk De Gemeenschap, Japan en de Verenigde State voorop te lopen in de micro-chip-, comput toepassing daarvan op kantoor, fabriek en tl i skent boven van het EG-on- 1 namelijk alleen een bij ook notaris) en voor ieringskosten. Eerst zelf De gemeente dwm pers van een wonir de gemeente gara theek, eerst zelf J“g van eigen mvn zij zichzelf I le problemen in loopt de gen 1981 telde van Van der Vliet Autoschade staan de cliënt en zijn auto centraal. Het i de hele bedrijfsvoering zijn daarop gericht. De zorg voor de cliënt en t erg ver. Van der Vliet Autoschade verzorgt het totale pakket rondom het =ebeuren. Van verzekeren tot en met het repareren van de schade en alles wat met deze za ken te maken kan hebben. De Stookkostengroep Tilburg Wes1> r (STW) houdt van maandag 6 december t/m vrijdag 10 december een tentoonstel ling in wijkcentrum 't Sant. De tentoon stelling heeft als naam «Warmte in West» gekregen. Op deze tentoonstelling is een enorme verzameling kranteknipsels rond om de stookkostenproblematiek te zien. Verder valt er doorlopend een STW-dia- serie over o.a. stadsverwarming te bekij ken. De tentoonstelling geeft verder volop in- begroti LPM’wbrUik|inh<lebOUh Meldingsplicht m het leven roepen voor Terugvo^erir bouwbedrijven die LPG-installaties willen sticht gebruiken voor verwarming van keten voor verm< betonverharding. Dienst Bouw- en Woning toezicht kan daar aanwijzigingen geven of verbruik verbieden.- Sinds 1 oktober ƒ982 geldt verbod voor gebruik LPG in de bouw. In praktijk blijkt toename gebruik. Tweede herziening bestemmingsplan De Blaak Nadat raadscommissie ruimtelijke ordening/ openbare werken/stadsvernieuwing op 26 november is gehoord definitief besluit ne men over tweede herziening bestemmings plan De Blaak. Hierdoor kunnen in'totaal meer en goedkopere woningen worden ge bouwd op 51 vrije sectorkavels. Bijstelling nonnen gemeentegarantie Bijstelling van de normen voor verkrijging gemeentegarantie ter financiering van eigen woning. Definitieve bijstelling, nadat make laars hun visie hebben gegeven en raadscom missie financiën/personeel/planning is ge hoord. Werkgroep Natuurbehoud en Milieubeheer Indien de gemeenteraad akkoord gaat, straks een advies uitbrengen over al dan niet onder steuning van Werkgroep Natuurbehoud en Milieubeheer Tilburg. Werkgroep heeft hier om verzocht en tevens om subsidie, die was toegekend aan Vereniging Milieudefensie maar nooit is uitbetaald. Oninbare vorderingen Voor een bedrag van ruim 32.000,- schul den oninbaar verklaren, die waren ontstaan door toepassing van politiedwang. Registratie woningzoekenden Kostenverdeling systeem gecentraliseerde in schrijving van woningzoekenden op basis, van woningbezit corporaties en gemeente en een vaste bijdrage van 43.000,- per jaar on der voorwaarden over een periode van 7 jaar vanaf 1982. Eerste bijdragen onder aftrek van kosten bijhoudeh registratie in 1982. Woningbouw 1982 ~maar ook het wikkelen en de verkoop van elektromotoren en het aanleggen van beveiligingssystemen is Baeten's pakkie an. Bel 013-353355 vooreen vrijblijvend Wittebollestraat 20, Tilburg. Schadeherstel Bij Van der Vliet Autoschade is h schadegebeuren dus zoals gezegd hand. Het bedrijf is ingericht o: voorkomende schadegevallen nen pakken. Van kleinere p1' tot zeer gecompliceerde geva mogelijkheden zijn in huis om weer voor 100% te herstellen, zo heer Van der Vliet. Zo heef de beschikking ov ken waarmee iedei ook in orde gebra. de normen zoals fende fabriek 2 drijf, zo vertelt de een specif" ook iedei Met ingang van 1 januari 1983 zullen de elektriciteitstarieven gemiddeld met 3,5% worden verhoogd. De begroting 1983 zal aangepast worden daar aanvan kelijk gerekend was op een verhoging van 4%. De huurprijs voor elektrische boilers zal met 4% stijgen. Tarieven vastgesteld voor grootverbruikers. In december zal aan de raad worden voorgesteld de tarieven voor kleinver bruik van elektriciteit met 2,18% te ver hogen, onder voorbehoud van goedkeu ring door het Ministerie van Economi sche Zaken. Dit betekent dat de gemid delde dagprijs per KWH van 20,94 cent naar 21,40 cent zal stijgen. Daarin zit 10,30 cent voor brandstofkosten en het vastrecht dat zal stijgen van 5,50 naar 5,65 per maand. op hun cht. Zo °p- igen :drag, :htin- formatie over: stadsverwarming, gasprij- zen en energiebesparing. Behalve deze 3 grotere onderdelen wordt er ook volop puur praktiese informatie gegeven over bijv, de wijze waarop Uw stookkostenre kening wordt samengesteld ën hoe U die rekening moet lezen. Naast de genoemde stichting Energie Anders is deze tentoonstelling ook moge lijk gemaakt door de Gemeentelijke Energiebedrijven. Overigens is de toe gang gratis en is de tentoonstelling ook voor rolstoelgebruikers goed te bekijken. Het adres van wijkcentrum ’t Sant is Be- neluxlaan 74. De paus doet het geregeld, als hij een volk bezoekt. Het is een veelzeggend gebaar, het spreekt van liefde en eerbied voor het volk, dat hij ontmoet, via de grond, die het draagt en die het leven en voedsel geeft. Aarde en grond betekenen zoveel voor het menselijk leven: ze geeft en blijft maar geven. de andere helft voor zijn rekening neemt. Een aantal andere programma’s zijn al aan de gang. Een initiatief was bijvoor beeld het vierjarenprogramma (1979- 1983) voor data-verwerking dat 28,5 mil joen dollar kost en nieuwe toepassingen voor de data-transmissietechnologieën wil bevorderen en gemeenschappelijke technische normen wil aanleggen. Zo werd steun verleend voor het opstellen van een gemeenschappelijke computer taal en voor een internationaal informa tiesysteem voor havens en rederijen. Dit programma wordt misschien tot 1986 verlengd met behulp van ongeveer 34 t miljoen dollar. Vierjarenplan Om Europa in staat te stellen de ontwik keling bij te benen van de volgende gene ratie geïntegreerde circuits,- werd een vierjarenprogramma gestart waarmee on geveer 45 miljoen dollar gemoeid is en dat tot doel heeft onderzoek en samen werking te stimuleren. 1 Om weer terug genheidssituatie de Gemeenschap aan het herscholen van werknemers om hen in staat te stellen met computers te werken. Bovendien worden schoolki. ren en studenten aangemoedigd trouwd te raken en te leren om te g met data-verwerkingstechnieken. Het ciaal Fonds geeft hier zo’n 3,9 dollar voor uit. (Eurofocus) later problemen. In de nieuwe normen worden vakantiegeld en kinderbijslag niet meer tot het inkomen gerekend. Eerst Zelf sparen Overwerk alleen voor zover het om per- De gemeente dwingt dus als het ware ko- manent overwerk en dus om een perma- pers van een woning, die graag willen dat nent stukje inkomen gaat. de gemeente garant staat voor hun hypo- Prohlemen theek, eerst zelf te sparen voor een be- Problemen voor de koper kunnen er ook drag van eigen geld. Hierdoor bescher- taan, wanneer de financieringskosten men zij zichzelf tegen eventuele financië- de aankoop van een woning ook be- le problemen in de toekomst. Tegelijker- moeten worden uit de hypotheek- tijd loopt de gemeente zelf minder risico. Voor de hoogte van de geldlening In 1981 telde de gemeentelijke hypo- uitgegaan van de stichtingskosten theekbank 31 executies van woningen, nieuwbouw en verwervingskostep bij Het totaalbedrag aan resterende schul dstaande woningen. Hiertoe behoren de den als gevolg van die executies bedraagt aankoopsom en bij nieuwbouw de rente ruim 1,2 miljoen. In 1979 was dat be- tijdens de bouw. Volgens de huidige nor- drag 3 t< men voor gemeentegarantie mogen de fi- schulden, nancieringskosten (hypotheekakte, ka daster, provisie geldgever, garantiekos- ten) hierbij worden opgeteld. Voor een hypotheek over dat totaalbedrag geeft de gemeente dan garantie. In de nieuwe re geling verlangt de gemeente dat de koper van een nieuwbouwwoning voor de te maken financieringskosten over het nodi- De Tilburgse schilderes en tekenares Marjan Taminiau eksposeert nog tot en met zondag 5 december tekeningen en schilderijen in F.kspo boerderij Denissen te Berkel-Enschot. auditing PON-projecten renteloze lening van 52.354 verstrekken; in kosten van loonadministratie wordt niet Sociaal-culturele voorzieningen 1 De noordelijke barak aan de Bk straat wordt in beheer gegeven aan - ting Samenlevingsopbouw Groene" discoruimte in boerderij Vissers kul 1 februari 1983 permanent ter bes voor de jeugdbibliotheek. Het welf in boerderij Paulusse vanaf medio I manent ter beschikking voor Knibbel-Knabbel-Knuisje. gen 1983 worden t.l.v. deze herschikt. Overleg zal gevoerd worden over Multi-func- tionaal gebruik van boerderij Paulusse ten einde voor 1 juni 1983 definitieve regeling op te stellen. Verzoek om niet-bestede subsidies aan te wenden voor nieuwbouw afwijzen. Verbouwingskosten t.b.v. jeugdbibliotheek subsidiabel en t.l.v. jaarrekening 1982 Open bare bibliotheek. In 1983 zoeken naar mogë- lijke ruimte voor activiteiten voor jongeren uit «nieuw Groenewoud». Bowlingcentrum Lovensestraat Geen verkoop woning Lovensestraat 191 naast bowlingcentrum. Eigenaren bowling verbouwen woning zodanig dat toekomstige bewoners geen geluidsoverlast ondervinden. Verhuiskosten vorige bewoners mogelijk la ten betalen door bowling-eigenaar. In de praktijk komt het helaas maar al te vaak aan op de kleine lettertjes in de Thermopane-garantie: Door ondeugdelijke plaatsing van de glaszetters vervalt de aanspraak op deze, overigens wèl deugdelijke, garantie. Ons vakmanschap garandeert een perfecte plaatsing; zoals het hoortl Zondag 5 december - de eerste zondag van de maand december - zal de hoogmis in de Heuvelkerk worden opgeluisterd door het Kamerkoor van het Muziekinsti tuut Dongen - Gilze en Rijen. De gast- predikant is dan dr. J. Holman S.V.D., docent in de exegese van het Oude Testa ment aan de Theologische Faculteit Til burg. Niet alleen in eigen huis, maar o.a. ook in de Tilburgse Heuvelkerk heeft het Dongense kamerkoor zijn kwaliteit bewe- Zondag Janssen de Mozart uitvoeren. Daarnaast zullen wer ken te horen zijn v («Laudent Deum»), et amor») en V. Gratias»). De hoogmis in de Heuvelkerk begint zondag 5 december om half twaalf. St.-Annaplein 16 Tel. 43061 7 Zojuist is voor de twaalfde maal de Bra bantse orgelagenda verschenen. Aan deze orgelagenda werken alle achtentwintig orgelkringen en -comite’s in Brabant mee. ’De agenda geeft een totaal-overzicht van alle concerten die van november 1982 tot en met april 1983 in de provincie Noord- Brabant worden gegeven: ruim zestig. De agenda is een uitgave van Het Noord- brabants Genootschap. Verkrijgbaar door overmaking van 1,50 op postrek. nr. 1092410 t.n.v. Het Noordbrabants Genootschap, ’s-Herto- genbosch, onder vermelding: orgelagen da. als de mens haar niet bederft en vergiftigt, haar verzorgd en vertroetelt. We zongen het in een verouderd lied van «Neerlands dierb’re grond*. De paus gaat veel op reis en daardoor dreigt dat kussen een gewoontegebaar te worden, niet waarschijnlijk in zijn bedoeling, wel in ons. die het zien gebeuren, het sprekende, het verrassende is er af. Als er maar een liefde-verhouding blijft en groeit tussen de aarde en ons. tussen de mens en de grond van zijn bestaan. Mooie velours gordijnstof In de kleuren bruin, beige en rood f 51 fi Inclusief meten en maken Jf J p m. uunuuKnuiu lo TILBURG Bil Centaurusweg 71, Tilburg Telefoon 013-5 20 x 20 0 0 50 div. kleuren NU t^ y per m2 ge eigen geld beschikt. Bovendien moet hij beschikken over een bedrag van 4.000,- voor de eerste inrichting van de woning. Wil een koper van een bestaande woning gemeentegarantie voor een hypo theek, dan moet hij eigen middelen heb ben voor betaling van de helft van de overdrachtskosten (registratierecht, ka daster, notaris) en voor het geheel van de financie „elegenheid verloren gaat in traditione- textiel-, steenkool- en scheepsbouwindustrie. J- plaats in de industrieën van de toekomst? muiten zijnjn een bittere strijd gewikkeld om tter- en data-verwerkende industrieë thuis. Hoe doen de Europeanen het? het hele jl in één is ingericht om alle ^opvallen aan te kun- plaatschades ’evallen. Alle «in uw wagen en, zo zegt de eft het bedrijf -10 over richt- en meetban- ivdere auto van welk merk bracht kan worden volgens oals die door de desbetref- zijn gesteld. Het schadebe- ie heer Van der Vliet, is lialisme. Het personeel gaat dan w». .vder jaar cursussen volgen om steeds maar bij te blijven. Voor iedere be handeling: uitdeuken, spuiten, etc. heeft het bedrijf specialisten in dienst. Het bedrijf beschikt over een checklist, een lijst van mogelijke werkzaamheden voor het herstel van schade met daarop maar liefst 50 punten. Dat loopt van het uit elkaar nemen van de auto via de werkzaamheden in de plaatwerkerij en de spuitkabines tot het weer in elkaar zetten van de auto. Zijn er daarbij gecompli ceerde werkzaamheden aan bijvoorbeeld de motor dan worden er specialisten van dat merk ingeschakeld om dit te herstel len. Van der Vliet Autoschade mag vele parti culieren tot zijn klanten rekenen maar ook zogenaamde fleetowners, bedrijven met ’n heel wagenpark. Daarnaast ko men ook veel garagehouders bij het be drijf aankloppen als zij te maken krijgen met gecompliceerde schadegevallen die beter door de specialisten van Van der Vliet kunnen worden opgelost. Naast het herstellen van schade legt der Vliet zich ook toe op het inbou van tuimel- en roldaker elk type auto. B. en W. van Tilburg-hebben in principe besloten strengere eisen te gaan stellen bij de behandeling van verzoeken om gemeentegarantie voor hypotheken. Zo worden vakan tiegeld, kinderbijslag en niet-permanente overwerkvergoeding niet meer meegeteld bij de berekening van het bruto inkomen van mensen die om gemeentegarantie vragen. Verder worden de financieringskosten en overdrachtskosten bij aankoop van een nieuwbouwwoning of bestaande woning nog maar voor de helft of helemaal niet meer meegerekend bij de vaststelling van het hypotheekbedrag, waarvoor garantie wordt ge vraagd. De aanleiding voor bijstelling normen voor gemeentegarantie is gend aantal gedwongen verkopen woningen, waarmee particuliere eig ren en de gemeente de laatste tijd geconfronteerd. Hieruit is onder n bleken dat kopers van woningen potheekbedrag, dat zij willen le waarover zij gemeentegarantie willen hebben, vaak niet afstemmen op werkelijke financiële draagkracht, komt het nogal eens voor dat de brengst van een woning na gedwonj verkoop veel lager is dan het bedr waarvoor de koper financiële verplicht gen is aangegaan. Tot nu toe worden bij berekening van het bruto inkomen van de koper vakantie geld en kinderbijslag opgeteld bij het normale bruto loon. In de praktijk echter blijkt dat men dat soort inkomen hard nodig heeft om te besteden aan hetgeen, waarvoor ze zijn bedoeld. Door ze toch mee te tellen bij het inkomen, op basis waarvan het hypotheekbedrag wordt be rekend dat He koper aankan, ontstaan er ;se Commissie denkt dat we it beter zouden kunner ons niet aan geld )e Gemeenschap j voorbeeld zo’n 470 miljoen voor het ontwikkelen van de terwijl Japan 240 miljoen dollar ui 40 van de wereldmarkt in 1 heeft. De Amerikanen bezitten eveneens 40 van de markt zodat er voor Europa 20 overblijft. Te laat zijn de ogen van de lidstaten opengegaan voor het feit dat hier een eind aan móet komen. Vele zijn nationale onderzoeksprogramma’s be gonnen. Frankrijk zal bijvoorbeeld de komende vijf jaar 20 miljard dollar inves teren in zijn elektronica-industrie. Tegelijkertijd is de Gemeenschap ervan overtuigd dat Europa door samen te wer ken zijn concurrenten kan inhalen. Vooruitstrevend Op verschillende gebieden werkt men reeds samen. De meest recente en voor uitstrevende onderneming van de Euro pese Commissie is het ESPRIT-program- ma. Hierbij werken de onderzoekslabora toria van vooraanstaande Europese elek tronicabedrijven samen aan onderzoek ?BSto^9 MM KOOPAVONDEN GEOPEND Woningbouw 1982 Overzicht vermeit per 1-11-1982 776 in uit voering genomen woningen en een prognose totale nieuwbouw en verbouwingen HAT voor 1982 van 1135. Enkele aanvullingen aanbrengen en toezenden aan commissies RO en Vhv. Gemeentewoning Advies vragen aan inspecteur Volkshuisves ting i.v.m. procedure tot onbewoonbaar- verklaring van pand Hoefstraat 94. Vorderingsadviescommissie Overeenkomstig advies overgaan ring van woning Prof. Kernkamp De vergoeding voor de eigenaar wor gesteld op 491,- per maand. Verlenging kennisduur Voorstel aan de raad de tijdsduur van de kermis definitief vast te stellen op negen da gen. Dit jaar was kermis bij wijze van proef verlengd van 6 tot 9 dagen. Aan een aantal ingekomen bezwaren kan gedeeltelijk tege moetgekomen worden, bij de opzet van de kermis. In enkele gevallen kan dit een ver mindering van de opbrengst tot gevolg heb ben. Het sluitingsuur wordt bepaald op 24.00 uur en tijdens week-einden op 00.30 uur. Overtreding hiervan en van o.a. geluids- voorschriften kan leiden tot uitsluiting van volgende kermis. Grondverkoop Voorstel aan de raad tot verkoop perceel grond van 134 m2 aan de Heubergerstraat t.b.v. uitbreiding tuin k 50,- pier m2 en een toeslag van 1750,- voor de bouw van gara-- ge wanneer het bestemmingsplan dit zal toe- Bezwaarschrift 1982 ter b Bezwaarschrift tegen onttrekking aan het f200 000- openbaar vervoer van een gedeelte van de Stichting’ I Pater Geurtjensweg. Het algemeen belang 1 wordt gediend door industrievestiging en ap pellant wordt in zijn belangen niet geschaad. Voorstel aan de raad tot onttrekking met on- gegrondverklaring bezwaarschrift in decem- Grondaankoop Aankoop 2.07.65 ha wei- en plan Vossenberg voor 125.1 moet worden gebruikt als werkt gen van kabels en aanleg stads Subsidies Subsidie R.K. Gemengd Zangkoor Loven- Besterd met ƒ814,95 verhoogd i.v.m. subsi diabel stellen van uitgaven voor muziekstuk- Definitieve subsidie 1981 voor Tilburgse Muziekschool vastgesteld op 1.613.434,44, hetgeen inhoudt dat 162.565,56 dient te worden gerestitueerd. Extra aankoopsubsidie 1$ bants Natuurmuseum ƒ4.800,- Garantiesubsidie van maximaal 1.780,- uit Cultuurfonds voor Comité Orgelconcerten Petrus en Pauluskerk t.b.v. 7 concerten; idem van max. 5.000,- aan Stichting Musi sche Vorming t.b.v. INSEA-congres. S.M.V. Verzoek t ming om sting 1982 ten laste te laten komen van :nde jaren. S.M.V. dient sluitende be- ;.g 1982 op te stellen. ordering MHJ hting maatschappelijk hulp aan jongeren verzoeken aan te tonen dat een gewetensbe zwaarde die men heeft aangetrokken en in een bestaande vacature is ingezet. Is dit het geval, dan 57.219,- in mindering brengen op maximale subsidie 1983; zo niet, dan 78.632,- (volgens eerder besluit) in minde ring brengen. Kasverschillen (ƒ7.200,-) ge zien de door de gemeente toegestane explo sieve groei van activiteiten in 1979 en 1980 kwijtschelden. Bewonersdeskundige Goirke-Hasselt Gedeputeerde Staten positief adviseren op aanvraag half-time kracht voor bewoners deskundige Goirke-Hasselt, die zich speciaal bezighouden met de nieuwbouw op terrein Mommers-Dröge. Stichting Bewonersonder- steuning Goirke-Hasselt heeft aanvraag in middels gewijzigd van full-time naar half-ti- Benoeming Marokkaans onderwijsassistente Tijdelijke benoeming van een Marokkaans onderwijsassistente in de periode 1 januari 1983 tot en met 31 juli 1983 bij het openbaar onderwijs. Ouders en Internationaal Komité informeren; Internationaal Komité tevens uitnodigen voor gesprek met portefeuille houder onderwijs. Stuurgroep stadsvernieuwing Naar aanleiding van integratie bureau Stads vernieuwing in bedrijf Publieke Werken sa menstelling stuurgroep stadsvernieuwing wijzigen: gemeentesecretaris geen lid meer, wethouder Lambers wordt voorzitter, af vaardiging vanuit afdeling financiën. Over een half jaar zal evaluatie-orgaan adviseren over het voortbestaan van de Stuurgroep. Jeugdige werklozen Crm-gelden sociaal-culturele voorzieningen jeugdige werklozen, voor zover bestemd voor de regio-gemeenten, aan deze gemeenten volgens verdelingsplan uitkeren. Emancipatiecommissie Installatievergadering emancipat op maandag 29 november 14.001 Subsidie stichting kindervakantiewerk Terugbetalingstermijn stichting l kantiewerk Tilburg verlengen tot wat betekent dat tot en met 1987 gehouden zal worden met een jaarlijkse kor ting van 2.605,- Opening school Akkoord met programma voor officiële scholencomplex «Gesworen Hoek» op 16 december om 14.00 uur. Kleuterschool Auteurslaan Bedrag van ƒ3.440,- beschikbaar stellen voor verbetering kunstverlichting kleuter school Auteurslaan 9. Salariskosten niet-onderwijzend personeel en a’ Aan de raad mededeling doen van door B en proe w vastgestelde vergoedingen voor de salaris- atn‘a: kostenv an het niet-onderwijzend personeel teri behoeve van het buitengewoon onder- Taalcursussen Italiaans cultureel Instituut een leslokaal in o.l.s. Centrum ter beschikking stellen voor het organiseren van Italiaanse taalcursussen. Electrische installatie Een bedrag van 6.690,- ter beschikking stellen voor verbetering en uitbreiding van electrische installatie bijzondere lagere school Wethouderslaan 1. Renteloze leningen Stichting bewonersondersteuning Goirke- Hasselt renteloze geldlening van 5.396,- verlenen in kader werkgelegenheidsverruim- de maatregel, zijnde het restant van het voor 1982 ter beschikking gestelde budget van nogal wat misvat- is van de gemeen- irantie. Velen denken dat, wanneer huiseigenaar zijn met garantie ver kregen hypotheek niet meer kan betalen, de gemeente opdraait voor het resterende bedrag. Diezelfde gemeente echter wordt de nieuwe schuldeiser van de dan inmid dels voormalig huiseigenaar en treedt dus in plaats van de hypotheekbank. De schuld blijft dus bestaan, ook al is ze vaak niet invorderbaar vanwege het te kort schietende inkomen van degene die de gemeentegarantie heeft gekregen. Wordt echter dat inkomen na verloop van tijd groter, dan eist de gemeente de schuld alsnog op. De financiële positie van de aanvankelijke koper wordt hier door dus uitzichtloos. Met de nieuwe normen voor het verstrekken van ge meentegarantie wil de gemeente dat soort problemen voorkomen. Tegelijkertijd wordt nagegaan in hoeverre door onder meer budgetbegeleiding vanuit de Sociale Dienst voor mensen, die in f' zijn geraakt met een eigen uitstel en uiteindelijk afstel kan leiden. Voordat de nieuwe normen definitief worden, krijgen de makelaars in Tilburg nog gelegenheid tot commentaar. Ook de raadscommissie voor financiën, perso neel en planning moet zich over de stren gere eisen uitspreken. om zodoende een gezonde toekomst te creëren voor deze industrie. De komende tien jaar zal ongeveer 1 mil jard dollar worden besteed aan projecten zoals de vijfde generatie computer. De Gemeenschap betaalt hiervan een deel en de rest is voor rekening van de bedrijven. Deze computer is zo simpel dat iedereen hem kan bedienen. De gedachte achter dit programma is inspanningen te bunde len en strategieën te coördineren op het gebied van onderzoek voordat een idee op de markt komt. Nieuwe aanpak Het Esprit-programma betel dien een nieuwe aanpak t derzoek. Vroeger werden overhei dslaboratoria betrokken bij sa menwerking; nu komen daar ook een aantal bedrijven bij. Het plan bevindt zich nog in een beginstadium zodat vol gend jaar pas een reeks modelprojecten van start zullen gaan. Op basis van de al dus opgedane ervaring zal een bredere en lange termijn strategie worden uitge voerd. Deze projecten zullen ongeveer 25 miljoen dollar kosten waarvan de Gemeenschap de ene en het bedrijfsleven Marjan Taminiau studeerde aan de Akademie voor Beeldende en Bouwende Kunsten te Til burg. Daarna aan de Rijksakademie te Amster dam en zij voltooide haar opleiding aan de Staatsakademie te Zagreb, Joegoslavië, Al jaren laat zij zich inspireren door het micro leven. Speciaal insekten hebben haar aandacht. Op vele doeken en tekeningen zijn zij dan ook terug te vinden in vormen en kreaties die ech ter afwijken van wat de natuur biedt. Zij eksposeerde o.a. eerder in Tilburg, Eindho ven, Maastricht, Amsterdarp, Enschede, Groningen, Oss, Madrid, Viego, Barcelona, Krakau en Brussel. De tentoonstelling is geopenddonderdag vanaf 20.00 uur. Vrijdag en zaterdag gesloten en zondag gepend van 12.00 tot 19.00 uur. Vanwege de beperkte openingstijden heeft de organisatie de mogelijkheid geseshapen de ten toonstelling ook op afspraak te zien. Tel. 332810 koper kunnen er ook ontstaan, wanneer de financieringskosten voor de aankoop van een woning ook be taald moeten worden uit de hypotheek lening. Voor de hoogte van de geldlening wordt uitgegaan van de stichtingskosten bij nieuwbouw en verwervingskostep bij bestaande woningen. Hiertoe behoren de nieuwbouw de rente is de huidi itie moger '’--ikakti koops :ns de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 23