1 06 c 'fyeher.s F' 'Is Nooy’s Volkstheater: De Jantjes Romeo en Juliette Folkkonsert: Maluzerne FiLM HUiS Yol «ML Video Aspekten van realisme Nederlands danstheater Video-programma Televison by artists Jazzkonsert: De Springband F1LMHU1S Al E LOB RA MA eoorepronkehj- Cinemathema Melodrama ne doet zijn best Het cinemathemafestival is woensdag j.l. losgebarsten in de filmzaal Kriegel en Does kindertheater door Dames Heren Schlussakkord La Habanera Magnificent obsession Marx Brothers in Cocoanuts A time to love and The tarnished angels Donderdag 2 december 1982 pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER nber1982 pagina 16 Heuvelring 37 ESCORTVOORDEEL Zarah Lear X KRING Breien en haken Vrijdag’ mensen - die - werken tussen 17 en 30 jaar Vormingscentrum voor Wij hebben nog niet voldoende deelnemers voor de volgende kursus- sen Veel zan; volle dek diënten v en gezell zig. «De Nooy, - Zuiderhoek. 5 uur in de vindt e Stud >r de uitvoerir rkende bigbar 150,- g als vc later ibanera, >rdt isch, Uf denberg jrscherp erminez geen plaats is tische situaties. Yilmaz <i ökten uitgebalanceerde eenheid waarbin- en kans krijgen. tigen de sterren van het lylor en Paul Newman, 1 geldt ook een speciale, gere de tweede film voor half geld CTs3FsCCs~üs~ss ss.sDs T» Df iDi"- S S SS^."..SS Si.' i wo way-mir- Zondag 12 de- hands». Robin Tom Sher- 13.30 USA, ,’s zijn Monta- iing met ,:?fd op voelt e «vij- )p het nood- lodelij- t. Theaterunie: wolkbreuk Vrijdag 10 december 22.30 uur Regie Hans Detlef Sierck. Duitsland, 1936. niet voldoende deelnemers om deze kursus te starten, jor beginners. dagavond. 10 lessen zonder materiaal. «Wordt nooit verliefd». «Omdat ik je hou» en «Nou tabé dan» kent Van Hollandse Pot tot Fijne Keuken Leer hoe je zelf goede dagelijkse en feestelijke maaltijden kunt samen stellen en bereiden. Een kursus van 19 lessen, waarvan de laatste les een ekskursie is. Startbinnen 2 weken. Kosten 150,- all-in. Betaling als volgt: inschrijving ƒ25,-, tijdens 1ste les ƒ65,-, een maand later 60,-. Donderdag 9 december 2230 uur Regie Hans Detlef Sierck. Met o.a. Zarah Leander - Duitsland, 1937. De s-1 Philips. T krijgt Phili nieuwere imp Het repertoii Omdat het o Alle kursussen starten' om half acht ’s avonds en eindigen omstreeks tien uur. Deze kursussen zijn niet bedoeld voor mensen met een HBO- of hoge re opleiding of mensen die dagonderwijs volgen. Informatie voor alle kursussen en opgaven telefonisch onder nr. 421499 of 434977, maandag t/m vrijdagochtend tussen 9 en half één. Inschrijving dinsdag-, woensdag- of donderdagavond tussen acht en elf uur op bovengenoemd adres. - volgens Kom-pnncipe Bp Alle pnjzernnkl btw en montage. Bisschop Zwijsenstraat 26, Tilburg Tel. 434977 en 421499 Woensdag 8 december 20.30 uur RegieDouglas Sirk. Met Jane Wyman, Rock Hudson. Agnes Moorehead. Otto Kruger. Barbara Rush. - USA, 1953. net ciiicnniiiKziiiairauvai 1» woensdag j.l. losgebarsten in de filmzaal van het Kultureel Sentrum. Een zeer bijzonder thema, waarbij alle - altijd zo verguisde - Amerikaanse melodrama's uit de kast zijn gehaald. Deze films uit de jaren 30 uit Duitsland en de jaren vijftig uit Amerika breng witte doek zoals Rock Hudson. Zarah Leander, Barbara Sta nwyk, Liz Tayl weer levensgroot terug. Voor deze speciale melodrama-voorstellingen geldt o< prijs; Wie twee voorstellingen op één avond gaat zien, kan d tree Stemhjelm, een Zweedse, komt •en cruise onder de bekoring van nder andere door het lied La Hat en door de eilandbewoners. Ook wor efd op de plaatselijke grootgrondbezit- i Pedro de Avila. Op het laatste moment van het schip om op 'het eiland te VERLOVINGSRINGEN voor een gouden toekomst Wij tonen u gaarne de opnieuw uitgebreide collectie in gladde en bewerkte modellen of ringen met briljant. Woensdag 8 december 14.00 uur in de theater zaal van het Kultureel Sentrum Dames Heren, zo langzamerhand oude be kenden in het Kultureel Sentrum, spelen dit keer een wonderlijk en fantasierijk toneelstuk over twee jongens die in een grote kist wonen. Ze zijn nog nooit uit die kist geweest. Kriegel verslindt stripverhalen over avonturen in de grote wereld. Hij heeft grootse fantasieën, maar hoe het echt in de wereld toegaat daar heeft hij geen flauw idee van. Does doet niets anders alien gestreefd naar een u e Nederlandse musici een I 130 uur in de Studiozaal. umentatium geeft aan de melodieën een :le klank zonder evenwel de test aan te tasten. Maluzerne- iet hele publiek aan het dansen te krijgen op melodieën uit de Franse streken Bretagne, Berry. Auvergne, Gascogne, Lorraine, Vendee, Bourgogne en dansen uit het Canadese Quebec en het Noordamerikaanse Louisiana. Ook wor den de algemeen bekende dansen als de polka, de wals, de mazurka, de Schots en de ronde dansen uit de Renaissance niet vergeten. Zo herstelt Maluzerne de oude traditie van de bij hun voorouders zo geliefde momenten waar muziek en dans samengaan «tot aller plezier». De bezetting: Jacques Blackstone (zang, piano, synthesizer, bas), Bërnhard Dimet (zang, draai lier, gitaar, dulcimer), Michel Lecam (zang, viool, gitaar, trekzak); Francois Saddi (zang, kromhoorn, diverse fluiten, perkussie). De eerste film van The Marx Brothers was te vens een van de eerste geluidsfilms. De kamera was door de nieuwe geluidsapparatuur nog niet zo mobiel als tegenwoordig en voornamelijk aan die omstandigheid hebben we te danken, dat we een tamelijk getrouwe weergave over- Juwelier - Horloger Schouwburgring 27, Tilburg BISTRO L’ESCAF^GOT woensdag t.e.m. zondag v.a. 17.30 uur Voor reserveringen en inlichtingen, ook betr. bruiloften, recepties, jubilea, familiefeesten of andere bijeenkomsten: tel. 013/430738 Astree oic rende een i Rico, onde gezongen Ze Verliefd vp uv piaai»vuj»v ter Don Pedro de Avila. Op het laatste n springt ze van het schip om op 'het ei! 'blijven en met hem te trouwen. Tien jaar verstrijken. Altree heeft een zoontje, maar heeft genoeg van het eiland en wil terug naar Zweden. Al tijden heerst er een koortsepi demie, die door Don Pedro en de autoriteiten verzwegen wordt, uit angst voor mogelijke schadelijke gevolgen voor de export van fruit naar Amerika. Het huwelijk lijdt onder dit al les. Als Don Pedro weer eens van een overdadi ge maaltijd geniet, bezwijkt hij zelf (terwijl Astree La Habanera vertolkt) aan de ziekte die hij verborgen tracht te houden. Zijn landgoed wordt overeenkomstig zijn laatste wens veran derd in een bejaardentehuis en Astrée keert te rug naar Zweden, met Sven, een Zweedse dok ter, die probeerde de epidemie op medische wiize te bestrijden. Zondag 5 december 13.30 uur «Two ror», John Watt, Canada, 1982. cember 13.30 uur «Dam these l Collyer, USA, 1982 «TVideo», man, Canada, 1982. Zondag I9 december l uur «Local TV News», Dara Birnbaum, L 1982, «Lost city found», Randy Berer USA, 1982, 13.30 uur. Deze programma’s J tevens op aanvraag beschikbaar. Eind van de maand, om precies te zijn van 26 december t/ m 31 december, is een aantal theatervideotapes beschikbaar van o.a. Festival of fools, en Inter nationale theatergroep Kiss. mg en dans, een lach en een traan, sfeer- lekors en kostuums. Kortom: alle ingre- voor een avondje onvervalste romantiek -lligheid zijn weer in ruime mate aanwe- «De Jantjes», in een bewerking van Dick Nooy, komt op vrijdag 3 en zaterdag 4 decem ber in de Stadsschouwburg om 20.15 uur in de Schouwburgzaal. GEOPEND: donderdag 2 december vrijdag 3 december zaterdag 4 decembt zondag 5 decembt v.a. 21.00 uur ing, kreati' vrneerdheid. Op de achtergrond ie en nieuwe politici (Colijn, Drees v) hun partij mee... euker Kollektief probeert een J te forceren uit de heersende ngen, die zo voelbaar zijn in i de militaire dienst. ,k gaat het in «Wolkbreuk» om de aag: word je steunpilaar of ontrege- e maatschappij, die het liefst meelo- ct. De regie is in handen van Lode- vormgeving is van Frank Ra- De liederen worden begeleid op oude instru menten als draailier, viool, kromhoorn en trek zak, maar ook op hedendaagse instrumenten als basgitaar en synthesizer. Hun uitgebreide Het Antwerpse «gezelschap van de witte kraai» speelt Shakespeare’s Romeo en Juliette op vrij dag 3 en zaterdag 4 december in de theaterzaal van het Kultureel Sentrum. Aanvang 20.30 uur. Regie, vertaling, bewerking en toneelbeeld Sam Bogaerts; spelers Brit Alen, Mirei Bonte, Warre Brogmans en Ludo Hellinx. Italië, Verona. De families Capulet en l guë leven in zeer slechte verstandhoudi o elkaar. Romeo Montaguë is hevig verliefd een zekere Rosalinde. Juliette Capulet t zich erg alleen. Toevallig ontmoeten beide anden» elkaar op een bal; het is liefde op eerste gezicht. Ze willen onmiddellijk en n gedwongen in het geheim trouwen. De dodelij ke afloop van deze liefdesgeschiedenis is ge noegzaam bekend. Interessanter is het daarom de interpretatie van Sam Bogaerts te kennen. «Romeo en Juliette, dat doorgaat als prototype voor een romantisch toneelstuk over liefde, is helemaal niet romantisch. Niet «gevoel en ver beelding» overheersen, maar banale oppervlak kigheid en gebrek aan verbeelding.'Bovendien bevat het meer uitingen of gebeurtenissen die getuigen van haat en afgunst dan van liefde». Bogaerts beschouwt het drama dan ook als een ironische tragedie; ironie die niet alleen të vin den is in het taalgebruik, maar ook in de dra matische konstruktie. De ironie is een aandui ding dat «Romeo en Juliette» niet zomaar te beschouwen is als een «melodrama met nood lottige afloop», maar als een meewarige kritiek op een samenleving. De voorstelling vertelt een verhaal over een aantal mensen die in een groep samenleven en toont daaruit het ontsta ne gedraggeweld, nijd, afgunst, geldlust te genover drang naar liefde en emancipatie. Ze toont de tragiek van gebeurtenissen «per onge luk» én de tragiek van de ironie van het nood lot en menselijk bestaan. Dat vele momenten van de voorstelling eerder komisch als tragisch zullen ervaren worden is, volgens Bogaerts. een tijdverschijnsel. Tentoonstelling met werk van Jan van den Berg, Theo L’Herminez en Ans Markus Nog t/m 12 december is in de Ekspositieruimte van het Kultureel Sentrum de ekspositie «As pekten van realisme» te zien. Drie kunstenaars uit Brabant, Jan van den Berg, Theo L’Herminez en Ans Markus expo seren 45 olieverven die een zeer persoonlijke vi sie op het realisme laten zien. De kritikus Chris Bergmans wist in een recensie onlangs schillen tussen de drie kunstenaars haar te treffen zo kiest de Tilburger L’Her voor een benadering waarin in geen pla voor droombeelden of surrealistische situaties. Zijn schilderijen laten een wereld zien die ook in werkelijkheid gemakkelijk aangetroffen kan worden, al is het dan wel dat hij nu en dan ta melijk hard is in zijn oordeel over 's mensen uiterlijk. Jan van den Berg daarentegen legt een voorkeur aan de dag voor raadselachtige of ge laden situaties... Iets dergelijks doet zich ook voor bij Ans Markus. Haar werk kent een gro tere thematische eenheid, er is meer overeen komst tussen de schilderijen onderling, maar ook hier blijft de betekenis duister». De ekspositie, die zeer goed wordt bezocht, toont overduidelijk aan dat ook in het stadsge west Tilburg realistische kunst van hoge kwali teit wordt geproduceerd; kunst die het beslist verdient in Tilburg getoond te worden. Katalogus gratis. Een kabelsysteem in Toronto sponsorde John Watt bij de organisatie van zijn Television by artists. De zes delen, gemaakt voor minder dan 10.000 gulden, zijn televisie én gaan over televi- dan slapen en durft nauwelijks onder zijn de kens vandaan te komen. Kriegel wil wel eens kijken wat er in de wereld te. beleven valt. Zoals in alle voorstellingen van Dames He ren, is ook in deze vporstelling de vormgeving (het dekor, de kostuums, het licht etc) erg be langrijk. In Kriegel en Does wordt er ook weer volop aan akrobatiek, beweging en clownerie gedaan, het stuk is gebaseerd op een boek van F.K. Waechter. Hij is een van de bekendste schrijvers van Duitse kinderboeken. Regie: Serif Gören. Van 2 tot en met 16 december, iedere avond om 20.30 uur. behalve op zondag in de filmzaal van de Stadsschouwburg. Na 7 jaar in de gevangenis gezeten te hebben, ontsnapte vorig jaar november de cineast Güney uit Turkije. In die 7 jaar schreef hij romans, gedichten en 3 scenario’s die door Zeki en Serif Gören met gedetailleerde aanwijzingen van Güney verfilmd werden. Voor de film «Yol» waren op het moment van de ontsnapping net de opnamen achter de rug. De montage en eindafwerking van de film kon Güney weer zelf ter handen nemen. Tot mei van dit jaar bleef Güney ondergedoken en kwam toen naar Cannes voor de presentatie van «Yol». Tien dagen later was hij samen met Costa-Graves (Missing) de winnaar van De Gouden Palm voor de beste film van het festival. OBAM Tilburgs nieuwe a iktieve Ford dealer, Spoórlaan 175, Tilburg - 013/350045. Bij langdurige reparaties gratis OBAM taxi of gereduceerde huurprijs op een leen-auto. (Budget rent a car) In 1920 schreef de jonge tegelschilder en akteur Herman Bouber samen met Louis Davids en Margie Morris een toneelstuk met liedjes, ge baseerd op de problematiek van de werkeloze die tekende voor zes jaar Indië, de zogenaamde Koloniaal. Zijn stuk «De Jantjes» haalde in het volksschouwburgje in de Amsterdamse Plantage meer dan duizend voorstellingen. Sindsdien is het vele malen opgevoerd, eerst door de Boubers. later door het Amsterdams Volkstoneel van Beppie Nooy. Het werd ver filmd met Henriëtte Davids. De liedjes zoals «O mooie Westertoren», «Draaien altijd maar Regie: Robert Florey en Joseph Santley. Sce nario: gebaseerd op musical van George S. Kaufman en Morrie Ryskind. Kamera: George Folsey. Montage: Barney Rogan. Muziek: Ir ving Berlin. Vrijdag 3 en zaterdag 4 december om 22.30 uur in de filmzaal van de Stads schouwburg. Wij hebben nog ni Deze kursus is voc Kursusdag woensdt Kosten 55,- voor 1 Maluzerne bestaat uit een viertal musici die. verbonden door de liefde voor muziek en dans, traditionele liederen uit verschillende streken van hun land zingen en daarnaast bovendien hun eigen komposities brengen. In het kader van de reeks folkoptredens, geor ganiseerd door de Stadsschouwburg, v' vrijdag 3 december om 21.00 uur in de zaal hun optreden plaats. In het Central Park in New York wordt een zelfmoordenaar gevonden. Het blijkt Christian Müller te zijn, die wegens een verduisterings- zaak met zijn vrouw Hannah uit Duitsland ge vlucht is. Hun zoontje Peter is in Duitsland bij pleegouders ondergebracht. Toen deze hem slecht behandelden kwam hij terecht in een kindertehuis en vandaar bij de dirigent Garvenberg en diens vrouw Charlotte. Het huwelijk tussen Charlotte en haar man is slecht. Zij heeft een minnaar omdat haar man zich helemaal aan zijn werk wijdt. Hanna keert naar Duitsland terug en slaagt erin gouvernan te te worden bij de Gravenbergs. Als zij al te veel beslag legt op haar zoontje, en bovendien nog uitkomt wie haar man was, wordt ze ont slagen. Charlotte wordt ondertussen gechan teerd door haar minnaar. Als ze de druk daar van niet meer aankan pleegt ze zelfmoord, net op het moment dat Hanna terugkomt om Peter mee te nemen. Hanna wordt dan van moord beschuldigd, maar in de rechtzaal blijkt de wa re toedracht. Hanna wordt dan verenigd met Peter en Garvenberg. Met o.a. Frits Lambrechts en Olga 1 Woensdag 8 december om 20.15 schouwburg-zaal. Woensdag 8 december 22.30 uur tegen non-konformisme. anders gezegd J1C muzikaal gevecht om lucht en macht. In jq5oU^aS 'r breuk» botsen dood, aftakeling, vernie- noraal op de wil tot po- Een ongebruikelijke Amerikaanse Sirk. De film Uiviteit, fantasie en sek- speelt niet in Amerika, maar in Duitsland in a o» a» jlet ]aatste oorlogsjaar De film gaat niet over het middle class gezin, maar uitsluitend over liefde in barre tijden. De Duitse soldaat Ernst Graeber leeft aan het eind van de oorlog in een hel. Met andere sol daten trekt hij doelloos door een doods land- schap. De nederlaag is onvermijdelijk. Ze heb ben de opdracht iedereen die ze gevangen ne men te doden. Pas als een jonge gevoelige sol daat zelfmoord pleegt, gloort er hoop. Het is toch mogelijk om aan deze hel te ontsnappen. Graeber krijgt drie weken verlof om naar huis terug te keren. Daarna moet hij terug naar het front, een zekere dood tegemoet. Vrijdag 10 december, 20.30 uur llie bad and the beautiful Regie Vincente Minnelli. Met Kirk Douglas, Walter Pidgeon, Lana Turner, Dick Powell - USA, 1952 (118 min.). Een big star, Georgia Lamson (Lana Turner), een succesvol schrijver en een notoir regisseur worden benaderd door Jonathan Shields (Kirk Douglas) om mee te doen aan een fantastisch projekt. Al eerder hebben ze met hem te maken gehad. De regisseur raakte zijn droomfilm aan Jonathan kwijt, de aktrice - dank zij hem groot geworden - werd opzij gezet omdat ze verliefd werd op Shields en de schrijver verloor zijn vrouw door toedoen van Shields. Deze film is Minnelli’s briljantste drama-regie. «Wolkbreuk» is een heftig muziekspektakel, waarin het politieke gedonder niet van de lucht is. In de titel zitten de namen verscholen van Jan Wolkers en Willem Breuker, beide tegen draadse kunstenaars. Idee en tekst zijn afkom stig van literair kritikus/vertaler Graa Booms- ma. Met als uitgangspunt de romans «Terug naar Oegstgeest» en «De Walgvogel» heeft Graa Boomsma vorm gegeven aan het op leven en dood gerichte schrijverschap van Jan Wol kers. Het thema: macht versus mondigheid, konfor- misme tegen non-konformisme, anders J «Wolkbreuk» uv>».u u«n tiging en verstikkende mc litieke veranderir suele ongeborne blazen oude en en Terlouw)r Het Willem Breu muzikale uitweg i machtsverhouding het onderwijs en Uiteindelijk g.-»' centrale vraa laar van de i pers kweekt. wijk de Boer, de Vrijdag 10 december om 20.15 uur in de schouwburg-zaal. De eerste voorstelling, die het Nederlands 3«banstheater dit seizoen in Tilburg verzorgt, be vat drie balletten: «November Steps» in een choreografie van Jiri Kylian op muziek van To ni Takemitsu, «De Glagolitische Mis» in een choreografie van Jiri Kylian pp muziek van Ja- nacek en «Mada» in een choreografie van Ja mes Vincent op muziek van Martinu. De voor stelling wordt begeleid door het Nederlands Bïlletorkest o.l.v. dirigent David Porcelijn. ^«November Steps» is het «Japanse» ballet, dat Kylian in 1976 maakte. Het neemt een beetje ‘aparte plaats in in zijn oeuvre doordat choreo grafie en muziek zich op twee verschillende Konten lijken af te spelen. De vorm doet dan ook sterk denken aan de Japanse Noh-spelen. t«Nsa Glagolskaja» (De Glagolitische Mis) is het grootste ballet van Kylian zowel in bezet- ting (elf danseressen en elf dansers) als in de muzikale begeleiding: een groot koor, het Ne derlands Balletorkest en vier internationale so- Aan deze eerste choreografie van James Vin- fcCent (nadat hij al enkele jaren suksesvolle bal- i letten voor de Aspirantengroep van het Neder landse Danstheater gemaakt heeft) wordt mee bewerkt door vier danseressen en vijf dansers. Donderdag 9 december 20.30 uur Regie Douglas Sirk. Met Jack Carson, Dorothy Malone, Robert Stack en Rock Hudson - USA, 1958 De verslaggevej Burke Devlin legt een buiten gewone belangstelling aan de dag voor de Shummans, die in vliegshows optreden. Hun wereld lijkt hem een ontsnappingsmogelijkheid uit zijn eigen wereld. Roger Shumman, die pi loot was in de eerste wereldoorlog treedt hu (1932) op als luchtacrobaat. Aan zijn act ne men ook zijn vrouw Laveme, zijn zoon‘en de mecanicien Jiggs deel. Devlin wint het vertrou wen van Laveme, die hem vertelt over haar on gelukkige leven en liefde voor Roger. Als Roger bij een ongeluk omkomt, wijst ze Devlin af en kiest ze voor een rijke man. De vlin overtuigt haar er echter van dat het voor haar zoon belangrijk is dat ze naar haar woon plaats terugkeert. schatrijke playboy Bob Merrick krijgt een >eluk met zijn speedboot. Zijn leven wordt ~d door het beademingsapparaat van dokter Terwijl Merrick behandeld wordt krijgt Philips een hartaanval. Door de afwezig heid van het beademingsapparaat sterft hij. (De één zijn dood is het leven van de ander). Merrick, die zich schuldig voelt probeert de wlduwe van Philips met geld te helpen. Helen weigert dit. Meteen is duidelijk dat Helen en Bob zich tot elkaar aangetrokken voelen. Hoe sterk Helen nogal passief ook naar geluk verlangt, steeds gebeurt er weer iets waardoor het geluk hen ontglipt. Fijne keuken Een kursus van 10 lessen, waarvan de laatste een ekskursie is. Een kursus waarin je veel onbekende groente- en fruitsoorten leert berei den. Startbinnen 2 weken. Kosten 80,- all-in. Betaling 25,- bij inschrijving, de rest tijdens 1ste les. De Spring-Band werd begin 1979 opgericht door trombonist Willem van Manen vanuit het idee om met een aantal professionele musici een groot orkest te formeren voor de uitvoering van eigentijds materiaal. Daarbij wordt gestreefd naar een synthese tussen het bekende bigband idioom en de nprovisatievormen zoals die zich de laatste 15 jaar in Europa voordoen. rire bevat naast werk van Van Manen ook bijdragen van andere musici uit het orkest. orkest een aantal top-musici bevat die ook elders veel gevraagd zijn, wordt er bij iedere toernee naar gestreefd binnen een beperkte periode (meestal één maand) te repeteren en konserten te geven. Deze gekonsentreerde manier var, werken blijkt de motivatie en het uiteindelijk resultaat ten goede te komen. In de huidige samenstelling heeft Van Manen nen naast veel bekenden ook enkele jonge I Vanavond, donderdag 2 december, om 20.3 aalf jaar stilte is het stuk weer van stal J door Nooy’s Volkstheater, de meest <se» tak van de twee nu bestaande volks- “t, onder de zonen van Beppie Nooy heeft het verhaal flink opge- de armoede en ellende in het Jor- :n van de jaren twintig zien, zonder an zijn amusementswaarde te ont- rr,lijkheid wordt er niet minder om, uidelijk ook een middel om de el- Irinken. Tefsen, Hanny Vree, Dick Rien- x Kappers. Michiel Kerboscli lady Alfredo, Lucie Steyn Ank van der Moer, Henk Mok anderen. draaien», «V zoveel van je iedereen. Na twaa gehaald theatergroepen. Nooy. Dick Not frist. Hij laat de daanse leven v» het stuk van doen. De vrolijk maar is wel duic lende weg te dru Met: Carry T stra, Mamix Blokker, Mad) Tromp, f en vele ar De realisatie van deze voorstelling is in handen van: Frans Boelen, Kitty Knappert, Bert Stoots en de gebroeders Nooy. houden van een Broadway-revue uit de jaren ’20., Want «Cocoanuts» was evenals «Animal Crackers», oorspronkelijk een toneelproduktie van de Broers. Groucho is in deze film de eigenaar van een hotel van 600 kamers in Florida, waar de rijke mevrouw Potter (Margaret Dumont, door de Marx Bros meegenomen van Broadway) een van de gasten is. Al gauw begint de jacht op mevrouw Potter, haar geld en juwelen, en haar mooie dochter (Mary Eaton). Groucho, Chico, Harpo en Zeppo treden gevieren op in en para- die op «Carmen», getiteld: «Thq tale of a shirt». <1 inst aktt om

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 17