•HO B r BOEREN TROMMELS o' A0 »“r ^Exclusieve GStijlmeubelen J. KLOMP z SIMOTEX f 120,- St. Nicolaas-Aktie Hasseltstraat 4 video-recorders MG G Tilburgers op T.V. in programma over alcohol-gebruik van onze collectie St Nicolaas aanbieding in de Hasseltstraat Hasseltstraat BV Jaarlijkse clubmatch kynologenvereniging «Tilburg» 1 Rijschoolwereld geschokt door I plannen nieuwe rijexamens ^1^010 Donderdag 11 november 1982 pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER imber 1982 pagina 10 rosser •o,- K.v.K. noW.K. 14/82 van 8 november t/m 4 december 1982 cs/e modes eding Goirle, Dorpsstraat 5 Orthop. en maatschoenmakerij 1982. 9.00-22.00 u. DINSDAG 16 nov. Schoenhandel 9.00-22.00 u. WOENSDAG 1 7 nov. 9.00-21.00 u. DONDERDAG 18 nov. 9.00-22.00 u. VRIJDAG 19 nov. 10.00-17.00 u. ZATERDAG 20 nov. Glas- Behang - Verfhandel thermopane en polypane* In voorraad nu 24.95 Snijden van glas, 's zaterdags tot 4 HASSELTSTRAAT 242 - TILBURG - 013-422838 Hasseltstraat 150 Tel. 422976 795,- HERENKONFEKSIE MODES i In echt leder. Hasseltstraat 240, Tilburg - Tel. 420016 's maandags gesloten I lïïïïlï jrtr.yiaaf WOND Sint hoeft dit jaar niet ver te iopen zelfs hij gaat zijn kleding bij Bas Lemmens kopen DEELNEMERS C. v. Bezouw, schoenhersteller Harrie Broeken, kachelspecialist Simotex, speelgoed en textiel Jac. Wijffels, slagerij C. Trommels, schoenen Slijterij «De Hasselt», K. Horsten J. Tooten, hairstylist J. Klomp, Orthop. en maatschoenmakerij Modehuis Trés Jolie Handelsonderneming De Wijsjes Leverancier voor alle ziekenfondsen en instellingen Babypop 60 cm 2995 zelfs over Tilbt Dat de honde Alle koopavonden geopend :j STEUNZOLEN ELASTISCHE KOUSEN WANDELSTOKKEN Handelsonderneming De Wijsjes IMPORT-EXPORT HASSELTSTRAAT 137 - TILBURG Tel. 013-432648 's Zaterdags gesloten Hasseltstraat 189-191 TILBURG Telefoon 421390 Hasseltstraat 141 1 Korvelseweg 255 Broekhovenseweg 58 Tilburg, Hasseltstraat 141 frans van aarle Diverse soorten FIGUURGLAS Hasseltstraat 142. telefoon 432718 PALETPLEIN 10 rELEFOON 676663 logelijk te maken om deze show te nemen, is de vrij. De keuringen vangen 1.30 uur. Speciaalzaak in knopen en damesmode-artikelen bekend staan om hun affectie hond. In het land spreekt men Crèmekleurige knielaars voor Drukkerij A. Reijnen H. Mommers-Vercammen, drogisterij Bas Lemmensherenkonfeksie modi Frans van Aarle, fotografie P. Remmers, glas, behang, verf Boeren Hasseltstraat stijlmeubelen Frituursalon «De Hasselt» Bloemensalon Flamingo Veti, installaties en verlichting Stalpers, rookartikelen Schoenhandel met 25 jaar ervaring Hasseltstr. 1 74, Tilburg - Tel. 432126 DONDERDAG KOOPAVOND Hasseltstraat 166 - Telefoon 013-436779 - Tilburg Broekhovenseweg 73 - Telefoon 013-358439 Sint heeft geen probleem met parkeren in de Hasseltstraat sser n 1 90,- rkl»u bezorgen op alle tijden Q/Vat je ofi een ander niet vindt CracHt CPiet en de goede Sint ooor extra Cage Cij de zaCzn aan de O/Vijejei Hasseltstraat 234, Tilburg Donderdagavond koopavond 013-426384, voldoende parkeergelegenheid. burg als de hondenstad. ienliefhebberij in deze stad niet iets is van de laatste jaren bewijst,' wel het feit dat de vereniging enige jaren geleden haar 75-jarig bestaan vierde en een van de oudste kynologenvereniging in Nederland is. Om het iedereen m< een kijkje op entree geheel aan om 10. aan c gehei seerde postj klungelige o Ontroering: ambtelijl hoeveel Vermaak: Vlie pakket! Twee Theatertje siusstraat Alhier. bestaat dat?». Over deze vraag geven deelnemers van twee Til- il-groepen aanstaande zondag in de Open School-uitzending hun sprek met presentator Bob Loeven. Het Te- >ndag 14 november uitgezonden om 15.30 iber om 15 uur. Open School, die werkt met volwassenen, jongen WOrdt door voorlichting en gesprekken aandacht gegeven' aan de vraag welke achtergronden daarbij een rol spelen en op welke manier men hulp kan geven om van een verslaving af te komen. Andere activiteiten Binnen de Open werp alleen ter sprake in groepen neer daar belangstelling voor is. El isulta- derwerp wordt steeds door de groep zelf Drugs gekozen. Bij een thema als «Alcohol- of een Drugverslaving» is dat vaak in het twee de deelnemers elkaar al goed kennen. Andere onderwerpen zijn bij voorbeeld «Wonen in Tilburg», «Werk en Werkloosheid»... Steeds z:; het dagel Daarna naar e:; Engels, Wie be Voow uw Sint Nicolaas-inkopen in SPEELGOED TEXTIEL in kadoverpakking mutsen - sjaals - handschoenen - wanten enz. naar i Vliegende jet en het postpakket Dwaze gebeurtenissen in een vreemd, Lijsterbesplein, 3568 PH, in Tilburg, ja héél vreemd postkantoor. Een schit- aan ons vertonen. Spanning: wat is het terend nieuw stuk van het kleurrijke geheim van dat o, zo slordig geadres- twéetal Ad van lersel en Bram Wiers- seerde postpakketje? Sensatie: zal de ma. klupgelige oom Hendrik gaan vliegen? Tot en met zondag 28 november geven Ontroering: blijft meneer de Bruin zijn zij iedereen die ouder is dan 4 jaar ambtelijke starheid trouw? Lering: weer de gelegenheid, zich kostelijk te hoeveel kost een postzegel van 70? vermaken met Kobus, Oom Hendrik, Vermaak: Vliegende Jet en het Post- meneer de Bruin en oma. Iedere zon- pakket! Twee keer per week in het dagmiddag en woensdagmiddag om 3 Theatertje van Sapperlipopet, Diony- uur zullen deze figuren de gang van za- siusstraat 11a, 5038 G eh... 3058 H.. ken in het hulppostkantoor aan het s zijn het onderwerpen waar men in igelijkse leven mee te maken heeft, laast volgen de deelnemers, steeds eigen keuze, vakken als Nederk sis, Duits, rekenen en typen. belangstelling daarvoor heeft, kan zich aanmelden bij de Open School, Wil- helminapark 36, tel. 362008. Op zondag 14 november organiseert de K.V.-Tilburg wederom haar jaarlijks clubmatch in het restaurant van de Beekse Bergen (Strandpark). De leden hebben wederom hun best gedaan om de bezoekers zoveel mogelijk van de in hun bezit zijnde rassen te to- Er werden voor deze match 150 honden van verschillende rassen ingeschreven. Men kan zeggen dat dit voor liefhebbers een prachtige gelegenheid is om deze ras sen van dichtbij te bekijken en er iets meer over te weten te komen. Vijf inter nationaal bekende keurmeesters zullen de honden beoordelen en voor de micro foon bespreken. Iedereen weet dat de Til burgers voor de het deelnemen aan het verkeer. Voor de autorijschoolbranche heeft het nieuwe plan ook nog het nadeel dat er omzetverlies door het niet meer nemen van theorielessen ontstaat en de instructeurs worden «gedegra deerd» tot onderwijzers in praktische rijvaardigheid in plaats van de ook in de Wet Rijonderwijs Motorvoertuigen bedoelde totaalverkeerseducatie. Wrange vruchten Leerlingen zullen de wrange vruchten plukken van een noodzakelijk langere en dus duurdere praktijkopleiding, omdat een deel van de theorie tijdens de praktijklessen extra moet worden verklaard en toepasbaar gemaakt. Het COA vindt verbeteringen in rij examens uitstekend maar dan wel in samenspraak met vertegenwoordigers uit de rijschoolwereld. Het thans voor- ge- liggende plan toont aan, hoe hard dit tot nodig is. «Jeugd-alcoholisme, burgse Open School-groepen aanstaand mening. Zij doen dit vanaf de tribune in gesf leac-programma «Open Schooltijd» wordt zonda uur en herhaald op woensdagmiddag 17 novembvi De rijschoolwereld, georganiseerd in het COA (Centraal Orgaan Algemene ver- B keersinstructiebedrijven) is geschokt door de plannen van het CBR (Centraal Bu ig reau Rijvaardigheidsbewijzen) om te komen tot een geheel nieuwe opzet van de rijexamens. In deze opzet zou het theorie-examen volledig worden losgekoppeld van het praktische examen. Aspirant-automobilisten of motorrijders kunnen dan i voor een luttel bedrag op een examencentrum, waarvan er maar liefst dertig in ons land kunnen komen, een certificaat behalen. ft Alleen met dit certificaat kan het prak- Eén SOOrt examen tische rijvaardigheidsexamen worden aangevraagd. Het nieuwe theoriecerti- Een groot bezwaar is bovendien dat er H ficaat blijft, ongeacht het aantal keren in het nieuwe systeem slechts één soort dat men voor het praktisch examen theorie-examen wordt afgenomen dat zakt, geldig. niet speciaal is geënt op de specifiek verschillende categorieën motorrijders, personenautomobilisten en vrachtau- torijders. Deze hebben ieder toch heel eigen aspecten met betrekking Het COA noemt het publiek maken van deze plannen ongelooflijk prema tuur en onzinnig. En zeker niet alléén omdat het CBR heeft nagelaten over leg te plegen met de rijsphoolorganisa- tie. Het COA vindt het CBR-plan vooral niet goed omdat hierdoor de onontbeerlijke wisselwerking tussen theorie- en praktijkopleiding teloor gaat. Omdat theorie en praktijk niet meer samen goed afgestemd op elkaar kunnen worden onderwezen, bestaat het gevaar dat de theoretische ver- keerskennis en de bedieningsvaardig- heid van de auto beide wel aanwezig zijn maar praktisch niet goed samen gaan. Met name werkt dit een minder goed sociaal verkeersgedrag in de hand. Het progrmma wordt ingeleid met een korte film «Waarom gaat eeen drinken?». Vervolgens wordt een over zicht gegeven van de toename van het al coholgebruik, waarbij aangetoond wordt dat een onschuldig pilsje niet minder al cohol bevat dan een borfel in zo’n klein glaasje. Enkele deelneemsters van de Til- burgse Open School wordt'naar hun per soonlijke ervaringen gevraagd. Aan het programma wordt verder meegewerkt door een deskundige van het Cons tiebureau voor Alcohol en (C.A.D.) en Joost Prinsen brengt leidje van Jules de Corte ten gehore. Stilstaan bij alcohol felDe twee Open School-groepen uit Tilburg zijn uitgenodigd om aan dit pro gramma hun medewerking te geven, om dat beide groepen zich gedurende enige tijd in dit onderwerp verdiept hebben. Het gaat daarbij niet alleen om de vraag waarom het alcohol-gebruik onder jonge ren toeneemt. Ook wordt stilgestaan bij andere vormen van verslaving. Binnen de School komt zo’n onder- sprake in groepen wan- angstelling voor is. Elk on- it steeds do gekozen. Bij Drugverslavii de jaar, als d.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 11