I 3 ONS VAKMANSCHAP 1 II Kino kino kino kino Expositie John G. en Mainsqueeze in ’t Kijkhuis Ferdinand Slock XAND Prinsenbal 1982 Ikoon van het kruis in Nederland 50r» Franciscus: Actie comité Trouwlaan Tilburgse 2e- handsmarkt onnavolgbaar concreet. Zes of negen dagen kermis Grote country en westernavond Modern maanonderzoek J ELHSSERUICE TILBURG Eli TOS DienmcfianÈ Sinterklaasmiddag Loven-Besterd «Danko» Volkstoneel in «De Hoorn» Insea congres Tweede orgelconcert in de Petrus en Pauluskerk Brabantse Pijprookkampioenschappen r Wie niet tot liefde komt, leeft in gestorven staat» rpnse ilzaak Tentoonstelling over Suriname f ns/t ij Tuincentrum «Geef elkaar de ruimte» Theateragenda Dropping Laat je niet kisten Donderdag 4 november 1982 pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER 'ember 1982 pagina 8 NOVEMBERAGENDA ig tal van andere ge- kRIANNE PETC'.. )EN Riel ilitei* werking X' eet klaar als derde daseweg 104 >urg kerkhof) 013-423967 Programma-weekoverzicht jeugdboeken ge- lar huis genomen G. Witlox Ierland" nu in voor uw openhaard en allesbrander ook kleur /5 ’trokken ook naar Ixton op Zand i en wel op zaterdag 6 november e vaak aan Joor onde in het teke- met de musical december in Carré i kun je bellen 1. 420400. i «’tZandelnd. I. Tel. 04248-1333 De treedt op zat Mains A.s zat 3306. aide De han< werkinj Centaurusweg 71, Tilburg Telefoon 013-555955 Leo v. lersel Besterdplein 3 Tilburg Tel. 426584 iS- HET PLAATSEN VAN LS VOORAL EEN KWESTIE VAN VAKMANSCHAP.. Dit jaar is Sinterklaas uitgenodigd om sa men met de kinderen van Loven-Besterd en met hun ouders, een gezellige middag te vieren. BLOUSES TRUIEN VESTEN SPENCERS gebreide MANTELS tot maat 54 2 uur, Kultureel Sentrum, jziek. .22.15 uur: lit in. t over een ...filmpje ge- »n de kinde- sten. kan tot en met 12 ;meentebestuur i i dit jaar kermis drie dagen langer duurde dan voorgaande Typestoel met liftomatic verrijdbaar- verdraaibaar 199.50 echt, kunt U in de >ereid wordt. «Danko» is geboren in Valencia en is lar professioneel artiest. boprteland geniet «Danko» een bekendheid mede door zijn twee diver- iopelijk in ■liek laten insten. e prijzen. »n begroeten. Gigant ircuits. Deze Joh de R&B, Rock i an Noord-Brabant, biedt pensionstal- •n over de verer op het volg torstr. 50 te illende prijzen, deze fels met daarboven :hte afzuigkappen. htaar - ex-Thin Lizzy, Smith - Sax - ex-Colos- T, Diana '’trompet, Keith namen prima avond. Iedereen in Tilburg november bij het gen mening over de kennis van kend maken. Dit omdat de I geobsedeerd door i vindt daar telkens grammofoonmuziek. Dienst - servicepro- regionale nieuws, de ZOVER gebouwd. weer voor U klaar Op 8 november a.s. wordt in de kelders ran Kasteel Nemerlaer te Haaren (N.- Br.) wederom de Brabantse Pijprookwed- strijd georganiseerd. Het twaalfde seizoen van Stichting Kar naval Udenhout (SKIJ) wordt op zaterdag 6 november a.s. geopend met het Prinsen bal 1982. aanraking groep onder Op 6 november in de Heuvelpoort, om 1 uur zal Kino geopend worden. Kino is de naam van iets wat met kinderen en film te maken heeft. In de kelder van de Heuvelpoort heeft de Stichting Musische vorming in samenwerking met het kinderfilmhuis van het Kultu reel Sentrum iets speciaals voor kinderen georganiseerd wat tweemaal in de week terug zal komen. J bij de Til- Vereniging n gehouden het modem tal voor kinderen tij- nnekoekjes bakken. Op 12, 13 en 14 november zal Tilburg bol staan van de aktiviteiten. Op die dagen zal heel, nou ja heel, kreatief Tilburg zich góden en godinnen van de muzen wanen. Fotoalbum uitvoering kunstleer stuks O A voor «llJ?- nog aller- r daarvoor 22.15 morgenvroeg. ïbracht. 5 plus minus 20.00 uur; Kasteelhoeve zal ver zijn. Inschrijving is vrijdag 5 november geeft Peter Hamill een concert in uwburg van Amsterdam. Het Brabantsch Pyproockersgilde, dat dit gezellige gebeuren organiseert, heeft een aantal zeer fraaie pijpen als prijzen weten te bemachtigen. Zo mag de kam- St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg publiek feit dat jpgeno- >mt. sinds 12jaa In zijn gebc geruime l.p.’s «Vacantiones en Mallorca» en «Ra- mon/Danko». Dat Danko bij in de smaak vt I over 14 dagen men single «Cant heeft de «Veilig er» uitgebracht. De-, i compleet mogelijk emeente als Tilburg i neersveiligheid van basis van de gegevens uit de- e actie «Geeft elkaar de ruim- Spaanse zanger-gitarist «Danko» it op in Hotel «De Ouwe Zwengel» aterdag 6 nov. a.s. vanaf 22.00 u. Om 3 uur en 4 uur gebeuren er i lei gekke en leuke dingen, maar moet je zelf maar gaan kijken, meer ver klappen we niet. Voor verder inlichtingen naar Rudi Klumpkens, tel. grammofoonmuziek. Dienst - servicepro- regionale nieuws, de k voor de jarigen, en en verzoek- grammofoon- AANGESLOTEN OP RADIO ELISABETH ZIJN: ziekenhuis en het St.-Elisabethziekenhuis. Programma-weekoverzicht Ontvangst St.-Elisabethziekenhuis: kanaal 1-3 Pastorale Uw verzoekplaten kunt u dagelijks aanvragen via de telefoonnummers: Woensdag 10 nov. In ’t Kijkhuis aan de Koestraat om 22.00 u. Johnny G. oftewel Johnny Götting. Deze naam roept herin neringen op van recensies in de div. mu- Het tweede orgelconcert in de serie muzikale uurtjes in de Petrus en Pauluskerk op maandag 8 november, zal verzorgd worden door Bram Beekman die niet alleen in ons land maar ook daarbuiten reeds een grote bekendheid geniet. ook brandstoffen Toin Horvers, Ernst inigingsorkest Vaal- srica, Dansers-collec- Verder zullen er verschillen- s en shows te bezien zijn. zta dagen is in in samen- tten. i half tien zal de Jeugdprins worden yrgesteld aan de haozen en haozinnen om 11.11 uur wordt de nieuwe Prins van d’n Haozenpot op spectaculaire wij- als in de ze bekend gemaakt en voorgesteld. Daarna is er een groots en ongetwijfeld zeer gezellig bal met erg veel muziek, dat tot ver in de vroege uurtjes zal voortdu ren. M.Ö5. Telefoon Q 95 klapper In de praktijk komt het helaas maar al te vaak aan op de kleine lettertjes in de Thermopane-garantie: Door ondeugdelijke plaatsing van de glaszetters vervalt de aanspraak op deze, overigens wèl deugdelijke, garantie. Ons vakmanschap garandeert een perfecte plaatsing; zoals het hoortl Vanaf woensdag 27 oktober is er in de jeugdafdeling van de Openbare Biblio theek filiaal ’t Sant een tentoonstelling over Suriname. Deze tentoonstelling is gemaakt om kinderen kennis te laten ma ken met de Surinaamse cultuur. nsqueeze iterdag «Mainsqueeze» in ’t Kijk huis om 22.00 u. Ondanks dat er nog maar enkele maanden voorbij zijn ge gaan sinds het laatste optreden van «Mainsqueeze» treedt deze groep weder om op in het Kijkhuis. Mede ter voorbereiding op de internatio nale Taizé-jongerenbijeenkomst die om streeks de komende jaarwisseling in Ro me wordt gehouden, zal een ikoon van het kruis een rondgang door Nederland ma ken. Op 4 december om 13.30 wordt de Sint met z’n Pieten verwacht in het Patronaat op het Willibrordusplein. Dus kinderen van Loven-Besterd, als jullie zin hebben in een gezellige middag met spel en ver rassingen dan moet je je opgeven vóór 6 november a.s. bij Prince, Enschotsestraat 140. Iedereen is hie de toegang jaar zal het seerd in Bos en Duit voor de feestvierende nen ter beschikking sen uit de omgeving zullen kompleet hun raden van elf het Prinsenbal lui bijzet t< Om ht voor0'* en om bed van worden mensen ui dariteit met het realiteit van de wachten. Op vrijdag 3 dec. om 19 uur zal het Ikoon te zien zijn in de kapel van de Zus ters Visitatie, Bisschop Zwijsenstr. 5. Voor inlichtingen: Jan Glorius, Backstraat 19, Tilburg, tel. 013/3533 luatie van de ervaringen de kermis van dit jaar zijn opgedaan. Tij dens en na de kennis zijn al vanuit ver schillende richtingen verschillende gelui den naar voren gekomen, zowel positieve als negatieve. Van groot belang zijn de meningen van de bewoners, winkeliers en horeca-ex- r ploitanten rond de kermisterreinen. Zij sump' worden dan ook direct benaderd met een wordt bewonersbrief. Echter iedereen kan zijn ervaringen tot en met 12' november schriftelijk bij het college van Burge- aankomst meester en Wethouders bekend maken, moede";'* door speelgroep De gemeenteraad zal er dan dit jaar nog mogelijk t een besluit over nemen. in de Kasti l TEL. 013-421605 a? ziekbladen - van optredens in de Melk weg - Paradiso - de Gigant e.a. clubs in het Pop-circuits. Deze Johnny G pakt sounds uit de R&B, Rock Roll en de Reggae- en vermengd dit met het aparte stemgeluid - en de speciale sound van de slide-gitaar - tot een warme shuffle. Hij wordt begeleid door 2 percussionisten en een bassist. lein Gott in der Höh’ sei Ehr, Christ un- ser Herr zum Jordan kam, An Wasser- flüssen Babylon; 7. Fantasie en F in g. Als raamwerk van dit programma funge ren twee grote werken - Preludium en fu ga in d en de zeer bekende Fantasie en Fuga in g. Daarnaast als derde grote werk de 2e Triosonate in c. Dit prachtige Bach-pro- gramma wordt verder aangevuld met eni ge kleinere werken die zeer verschillend zijn van stijl en karakter. Ongetwijfeld een progr amma dat veel or- gelliefhebbers door de figuur van J.S. Bach enorm zal aanspreken. Het orgel concert begint zoals gebruikelijk om kwart over acht en wat ook het vermel den waard is, de kerk is aangenaam ver warmd! De programmaraad heeft besloten om het succesvolle programma «Aauwverwetste leut» onder de titel van «Den Zuuten in val 2» dat bomvolle zalen in Kaatsheuvel heeft get te halen a.s. Het programma is door Piet Borsten uit Kaatsheuvel geschreven. Het stuk speelt zich af rond de tachtigste verjaardag van grootmoeder Bet, die te vens herdenkt dat ze zestig jaar lid is van de Congregatie, de Missienaaikring, de processie naar Kevelaar, het Sint-Petrus Liefdewerk, de Coöperatie, de- Geitenfokvereniging en de Baaienrok- kengilde. Kaarten kunnen vanaf heden afgehaald worden aan de kassa van de Hoorn tij dens kantooruren en bij Kantoorboek handel van Dongen. Aanvang: acht uur. In Tilburg wonen ongeveer 160.000 men sen waarvan 1.600 Surinamers. Naast boeken over Suriname zijn er ook ver schillende gebruiksvoorwerpen uit Suri name tentoongesteld. Er is een keuzelijst van jeugdboeken ge maakt die gratis mee naar huis genomen mogen worden. Jeugdafdeling van de openbare biblio- teek ’t Sant, Beneluxlaan 74, telefoon 671597. De openingstijden zijn: maan dag t/m vrijdag van 2 tot 6 uur. Dinsdag en vrijdagavond van 7 tot 9 uur. Eric Bell - sologit Dick Heckstall - Sr seum, Keef Hartley - drums, Wood - zang, Victor Brox zang/tro John O’leary - mondharmonika, Tillman - basgitaar, en Dave Mc keyboards. Deze veelzeggende n zullen borg staan voor een prima groepen bestaande uit .1 3 en maximaal 6 personen. De Kasteelhoeve wordt u naar le plaats gebracht, vanwaar zen de groepjes in de duis- bosrijke omgeving, met de stap gaan. Na af- een uniek eindpunt in de eld, om gezellig na te genot van een gratis /tensoep, of een kon- eindpunt de Kas- Op zaterdag 6 november a.s. organi seert de Kamavalvereniging De Post stampers een grote country- en wes ternavond in de zaal van de Nieuwe Koninklijke Harmonie, Stationsstraat 26, Tilburg. Op deze avond zullen twee zeer bekende bands optreden o.a. Tulsa (bij de meeste mensen beter bekend als Ruud Hermans band). Als tweede band Silver Eagle Ex press die de laatste tijd veel van zich heeft laten horen. Deze twee bands zul len afwisselend optreden. De aanvang van deze avond is 20.30 uur. De kamavalsvereniging De Poststampers heeft dé laatste jaren veel van zich laten horen door het presenteren en organise ren van de bekende in en mindervalide karnaval in Tilburg. Nu hebben zij zich ingezet onder het motto «Betaalbaar karnaval voor iedereen». In Tilburg zal in november een veilig- heidsaktie voor het fietsverkeer starten met als thema «Geef elkaar de ruimte». Deze actie wordt verzorgd door de ge meentelijke Werkgroep Verkeersveilig heid. Dezelfde werkgroep heidsnota Fietsverkeer ze nota geeft een zo beeld van wat een geme kan doen voor de verkee fietsers. Op b ze nota is de te» opgezet. Een van de conclusies uit de nota is dat meer dan de helft van de slachtoffers on der fietsers tussen de 10 en 25 jaar oud is en dat de fietsers het meest in botsing met personenauto’s raken. In de actie wordt dan ook om meer begrip gevraagd van de fietsers voor de auto’s en anders om ook van de auto’s voor de fietsers. j het Nederlandse valt blijkt uit het zijn in ons land opg into del Mar» uitkomt Ooit treffen woorden je ineens. Je vindt er iets van je eigen ervaring, er wordt verwoord wat eigenlijk moest zijn. Het woord hierboven is er zo een, gevonden in een vers. Het is een zogenaamde «paradox», een schijnbare tegenspraak, «leeft» en «gestorven» op één regel. Levend en toch dood. Je leven is eigenlijk geen leven, als jeniet tot liefde komt. Je «staat», je bestaan is dan een «gestorven staat». Wie zijn leven (alleen voor zichzelf) wil bewaren, zal het verliezen. Je moet het vermenigvuldigen door het te delen met elkaar. Het is net als met het licht, de vlam als ze zich over velen verdeelt groeit het gezamenlijk licht en ze verzwakt er zelf niet door. Leven en vreugde doorgeven is leven en vreugde voor allen. Op vrijdag 5 november a.s. zal burgse Astronomische 1 «Wega» een lezing worden door dhr. Van Diggelen over K maanonderzoek. 8 November is in Amsterdam in het Concertge bouw een concert van Charles Aznavour. Jasperina de Jong treedt op Fien van 26 oktober t/m 30 de in Amsterdam. 7 November g de stadsschouv John Denver geeft enkele concerten in Neder land. 21 November in de Rai in Amsterdam en 17 en 18 november in het Congresgebouw in Den Haag. Gilbert Bécaud treedt 22 november op in Carré in Amsterdam. 21 November geeft Phil Collins een concert in het Congresgebouw in Den Haag. Er zijn alleen nog kaarten voor het concert van Kid Creole and the Coconuts voor het concert op 19 november in de Rodahal in Kerkrade. De voorverkoop voor Holiday on Ice in de Edenhal in Amsterdam is begonnen. Het fes tijn vindt 19 november tot en met 5 december plaats. De kaarten voor het Europees kampioenschap boksen zijn totaal uitverkocht. Ook voor Holiday on Ice in Rotterdam is de voorverkoop begonnen. Het vindt plaats van 23 tot en met 28 november in de Ahoy. Ook al is de VW geopend tussen 9.00 - 18.00 uur, de theaterreserveringen kunnen meestal alleen gedaan worden tussen 10.00 - 16.00 uur. VW Tilburg, Spoorlaan 416A, tel. 013- 351135. VW Oisterwijk, De Lind 57, tel. 04242 - 82345. Op zaterdag 6 november wordt een grote rommelmarkt gehouden in de oude meis jesschool aan de Wassenaerlaan (ingang Piet Heinstraat). De openingstijd is van 10.00 u. tot 16.00 u. Verkocht wordt een overtollige schoolinventaris, die bestaat uit o.a. meubelen, wandkaarten, prenten, boeken, kerststallen, schoolborden, etc. Er is tevens een grote verzameling zeer goede tweedehands kleding aanwezig. A.s. zaterdag 6 november, wordt er weer door diverse verenigingen en particulie ren, van elf tot drie uur een tweede- handsmarkt gehouden in de zaal van Bet Kolen aan de Broekhovensweg. Volgens opgave van vele deelnemers zal er een groot aanbod zijn van allerlei goed bruik bare goederen, kleding, schoeisel en vooral ook speelgoed. Inl. tel. 013-420812. pioen zich de gelukkige bezitter weten van handgemaakte Grand Seigneurpijp. Ook voor de beste dame is een mooie prijs ter beschikking gesteld. De deelnemers krijgen ieder een goudse, stenen pijp, drie gram baai-tabak, een stamper en twee lucifers. Wie, na deze vakkundig gestopt te hebben, de pijp het langst brandend weet te houden, mag zich «Brabants Kampioen Pijproken» noemen. FILM KIJKEN EN MAKEN Wat is dat iets? Voor kinderen van 8 tot 12 jaar zal er vanaf aanstaande zaterdag iedere zaterdag oni 2 uur film gedraaid worden. De films zullen voor alle kinde ren toegankelijk zijn. Op elke woensdag middag om 2 uur zal in dezelfde kelder van de Heuvelpoort vanalles georgani seerd worden voor kinderen die lid zijn of willen worden van de kinderkino. Op die woensdagmiddagen zullen de kin deren dan bezig zijn inet film maken (en daar komt heel wat bij kijken) en met de kinokrant die gaat over film. Van de kin deren die mee willen doen op de woens dagmiddag en lid willeh worden van kino wordt verwacht dat zij belangstelling voor film hebben en meer willen dan al leen maar film kijken. Het is niet de be doeling dat er alleen maar amusement wordt aangeboden aan de kinderen; nee, zij moeten duidelijk interesse hebben in veel wat met film te maken heeft. Het ligt in de bedoeling dat de films die de kinderen zelf maken vertoond gaan worden op een videoscherm in de Heu velpoort. t Wat de kino-krant betreft: ook die gaat gemaakt worden door de kinderen. zijn °P vrijdagavond 5 november a.s. orga- r |,e. niseert de Stichting Programma Com missie Oud Tilburg vanuit wijkcentrum De Kasteelhoeve, Hasseltstraat 256, een dropping. Aan deze dropping kan iedereen deelnemen. Jeugdige lopers echter alleen onder begeleiding van een J volwassene. luit nemen over de Gestart wordt .in tijdsduur van de kermis zes of negen minimaal Jen. Hiervoor is behoefte aan een eva- Vanuit D die gedurende een onbekende met tussenpoze zijn al vanuit ver- temis van de b'f— nodige instrukties op loop wordt u op ee gelegenheid gestel praten onder het genot van een kop heerlijke erwtensoep, of een tptie naar keuze. Vanuit het eir *dt u daarna door ons naar teelhoeve teruggei De vertrektijd is op de lelijk 1.00 uur z_ slijk tot en met vrijdag 5 november kasteelhoeve. Negen dagen kermis was echter maar een experiment. De gemeenteraad zal dit jaar het definitieve besluit nemen over de Tussen zondag 7 november, wanneer het begin van de tocht plaatsvindt in de Sint jan in Den Bosch, en dinsdag 7 decem ber zal deze ikoon, eenzelfde kerk van het Franse dorp Taizé staat, da gelijks op een andere plaats het middel punt van een gebedsbijeenkomst zijn. Telkens zal daarbij een aksent gelegd worden op de verbondenheid met die mensen overal in de wereld, maar ook in eigen vorming, die lijden, verdrukt wor den, slachtoffer van oorlog en geweld zijn, moeilijke tijden doormaken. Deze pelgrimage van het kruis is een teken van Christus’ pelgrimage door het lijden van de wereld en van ieders opdracht mensen van bevrijding, vrede en verzoening te worden. In iedere plaats wordt een groepje ge vormd, dat bij die gelegenheid een «ge- verzoening» houdt. Daarvoor ritgenodigd die uit soli- lijden om ons heen de Opgestane willen ver- ierbij van harte welkom en is uiteraard gratis. Ook dit Prinsenbal worden georgani- )uin, waar alle zalen ien haozen en haozin- staan. Diverse Prin- -it met luister Op donderdag 4 november 1982 treedt in ’t Theater Baanlozencentrum de pantomi- mespeler Cor van Geffen op om 20.30 u. Het pantomime-programma van Cor van Geffen is een verzameling van korte acts die in elkaar overlopen. De nadruk wordt gelegd op de pantomi me, waarbij enkele clowneske tintjes en een muzikale ondersteuning door gitaar en dwarsfluit ervoor zorgen dat het geheel een niet al te steriel gebarenspel is gewor den. Met dit programma wordt dan ook ge streefd naar een meer toegankelijk maken pantomime en de clownerie voor >ter publiek. pauze worden de acts gebracht :n kist, die als centraal speelele- - Wo. 3 nov., «Fietsendieven - Do. 4 nov., 4 uur, atelier de Keet, «Fiet sendieven». - Vr. 5 nov., 4 uur, atelier ’t Wandelbos, Fietsendieven - Za. 6 nov., 1 uur, Kino Heuvelpoort, Opening met korte tekenfilm en filmacti viteiten. - Ma. 8 nov., 4 uur, atelier ’t Heks, «Fiet sendieven» - Wo. 10 nov., 2 uur, Kino Heuvelpoort, korte animatiefilms. - Wo. 10 nov., 2 uur, Kultureel Sentrum, Soepgroep met «Valse wimpers». - Za. 13 nov., 2 uur, Kino Heuvelpoort, poppenfilms van Co Hoedeman. - Wo. 17 nov., 2 uur, Kino Heuvelpoort, de kinderkrant maken. t L - Wo. 17 nov., 2 uur, Kultureel Sentrum, «Ciske de rat». - Do. 18 nov., 4 uur. atelier de Keet, «Ciske de rat». - Vr. 19 nov., 4 uur. atelier 't Wandelbos, «Ciske de rat». - Za. 20 nov., 2 uur, Kino Heuvelpoort, «Als zes vingers aan een hand». - Ma. 22 nov., 4 uur, atelier ’t Heks, «Ciske de rat». - Wo. 24 nov., 2 uur', Kino Heuvelpoort, zelf een film maken. - Wo. 24 nov., 2 uur, Kultureel Sentrum, Wiedes met «Doe normaal Joh». - Za. 27 nov., 2 uur, Kino Heuvelpoort, «Als de kater komt». Talloze kunstenaars, kunstemakers en kunstminnaars zullen op die dagen se beentjes voorzetten en het hopel groten getale opkomende publi delen in hun kundigheden en kur Een bezonnen greep uit de deelnemers De grootste luxe na de kleurenteevee,1 Paul van Kemenade, Bonis, Gemeentereir bleek, Sammie Americ tief Tilburg, i de exposities organisatie van de drie daf iden van Insea Nederland, ii ig met de Vereniging voor Creativi- teitsontwikkeling, de Akademie voor Beeldende Vorming en de Stichting Mu sische Vorming. Voor kaartverkoop en inschrijvingen bellen naar 013-43.04.08 en vragen naar Margriet Schoenmakers. PROGRAMMA VAN A.S. ZATERDAG Om 1 uur zal de film «openingsspeech» van Norman McLaren vertoond worden. De film gaat over iemand die een ope ningsverhaal wil gaan houden maar daar niet erg w mee komt. Dan komt de film «Sander tekent een sprookje». Met een krijtje tekent Sander een eigen wereld. Na deze film gaan de kinderen zelf een eigen wereld tekenen. Om 2 uur komt de film «animation pie». Dat gaat filmtaart of over hoe een tekenfil maakt wordt. Na die film gaan c ren zelf iets tekenen en taart eter Hij studeerde aan het Brabants Const vatorium bij Louis Toebosch en behaal in 1972 het solistendiploma met aanteke ning improvisatie. In 1975 behaalde hij de prijs van uitnemendheid nadat hij nog een jaar bij Anton Heller in Wenen ge studeerd had. Verder was hij nog prijswinnaar bij or- gelconcoursen te Bologna en Brugge. Hij gaf veel concerten in West-Europa en maakte verschillende plaatopnamen. In 1980 werd hij benoemd tot hoofdvak le raar orgel aan het Brabants Conservato rium. Voor zijn programma koos hij uitsluitend werken van J.S. Bach. Het zijn: 1. Prelu dium en fuga in d; 2. Fantasia con imita- zione in b; 3. Trio in G; 4. Fuga in g; 5. Triosonata in c; 6. Choralvorspiele Al- Wanneer u zich wilt opgeven voor dit evenement, dan kan dat bij het secreta riaat van het Brabantsch Pyproockersgil de, Korte Hoefstraat 22, Tilburg, tele foon 013-352487. van de p» een grotei Voor de vanuit eer ment op de bühne staat. Het gedeelte na de pauze is iets experi- menteler, meer gebaseerd op symbolen. Dit gedeelte, dat ook wel «ontmoeting» genoemd mag worden, is het verhaal van een man die in zijn leven op deze wereld vanuit een vrijheid-blijheid-positie de klim te maken heeft naar dreiging, angst, lijden en dood. muziek. 13.00 uur: Zonder Commentaar - muzikale wereldreis met ieder half uur een stukje Nederlandse kleinkunst. 18.00 uur: Eucharistieviering vanuit de kapel van het St.-Elisabethziekenhuis. 18.40 uur: Lichte grammofoonmuziek. 22.00 uur: Avondoverweging. 22.15 uur: Sfeer volle muziek. Woensdag 10 november 6.00 uur: Lichte 10.30 uur: Tot Uw gramma met het regiuiuuc lueuw», uc dagagenda, actualiteiten, rubriek voor de jarigen, mededelingen en verzoekplaten. 12.00 uur: Lichte grammofoon-muziek. 13.00 uur: Zonder Commentaar - geva rieerde grammofoonmuziek met ieder half uur een stukje Nederlandse klein kunst. 18.00 uur: Eucharistievier 18.40 uur: Lichte grammofoonmuz 22.00 uur: Avondoverweging. Met sfeervolle muziek de nacht Donderdag 11 november: 6.00 uur: Lichte grammofoonmuziek. 10.30 uur: Tot Uw Dienst - servicepro- gramma met het regionale nieuws, de dagagenda, actualiteiten, rubriek voor de jarigen, mededelingen en vrij baan voor uw muzikale groeten. 12.00 uur: Lichte grammofoonmuziek. 18.00 uur: Eucha ristieviering. 18.40 uur: Lichte grammo foonmuziek. 22.00 uur: Avondoverwe ging. 22.15 uur;: Met sfeervolle muziek de nacht in. Vrijdag 12 november 6.00 uur: Lichte grammofoonmuziek. 10.30 uur: Tot Uw Dienst - serviceprogramma met het re gionaal nieuws, weekendtips, agenda, ac tualiteiten, mededelingen, rubriek voor de jarigen en verzoekplaten. 12.00 uur: Lichte grammofoonmuziek. 18.00 uur: Eucharistieviering. 18.40 uur: Lichte grammofoon. 22.00 uur: Avondoverwe ging. 22.15 uur: Non-stop muziek. Zaterdag 13 november 6.00 üur: Lichte grammofoonmuziek. 10.30 uur: Tot uw Dienst - servicepro gramma met het regionale nieuws, actua liteiten, dagagenda, mededelingen, ru briek voor de jarigen en verzoekplaten. 12.00 uur: Lichte grammofoonmuziek. 16.00 uur: Regiosport - wekelijkse uit zending rond de regiosport met vraagge- sprekjes, reportages, de club van de week, tussen- en einduitslagen van de vandaag gespeelde wedstrijden in Mid- den-Brabant en muziek. 18.00 uur: Gebedsdienst. 18.40 uur: Lichte gram mofoonmuziek. 22.00 uur: Avondover weging 22.15 uur: Sfeervolle grammo foonmuziek non-stop tot morgenvroeg. De verzoekplatenservice kunt u ook tele fonisch doorgeven. Iedere dag van 10.00 - tot 12.00 uur. Telefoon: 39126.27 - 39.26.28. Het is al weer 10 jaar geleden dat de laat ste bemande maanlanding werd uitge voerd. Sindsdien is de maan een beetje in de vergetelheid geraakt. Echter in labora toria worden nog steeds de maangesteen- ten en de foto’s van deze maanreizen be studeerd. Dhr. van Diggelen heeft in het verleden diverse boeken geschreven over verp. De lezing begint om 20.00 ie Ypelaar, Correlistraat 10. mgstellende is welkom. De De wedstrijd, die om 20 uur begint, is sa men met de prijsuitreiking, een avond vullend gebeuren. Denk niet dat alleen doorgewinterde pijprokers aan dit evenement kunnen deelnemen! In voorgaande jaren hebben verschillende pijpenamateurs heel scher pe tijden weten te roken. Eenmaal zelfs heeft een dame die nog nooit gerookt had, de eerste prijs gewonnen. Op zaterdag 6 november wordt er in de Theologische Faculteit Tilburg een Sym posium Franciscus gehouden. Het pro gramma duurt van 10 uur tot 17.15 uur met gelegenheid tot lunch. Er zullen twee inleidingen gegeven wor den. Een inleiding door Dr. Wal hert Bühlmann ofmeap. «Franziscus, bruder aller menschen - Heute». En een inlei ding door Dr. J. Groot Wassink «Fransis- caanse spiritualiteit in een technisch-we- tenschappelijke cultuur». Tenslotte zal er nog een tnysterie-spel vertoond worden: «Sacrum Commercium» «Pipelare». ONTVANGST VIA KANAAL 1 (pastorale dienst kanaal 3) AANGESLOTEN TEHUIZEN: Verzor gingscentrum Het Laar via de FM-band; Verzorgingscentrum De Kievitshorst ka naal 4; Verzorgingscentrum De Heikant kanaal 3; Bejaardencentrum Ant. van Padua kanaal 4; Verpleeghuis De Haze laar kanaal 1Maria Ziekenhuis kanaal 4 of 3. PROGRAMMA-OVERZICHT Zaterdag 6 november 6.00 uur: Lichte grammofoonmuziek. 10.30 uur: Tot Uw Dienst - servicepro gramma met de regionale nieuws, de dagagenda. de felicitatierubriek, actuali teiten, mededelingen en verzoekplaten. 12.00 uur: Lichte grammofoonmuziek. 16.00 uur: Regiosport - wekelijks pro gramma rond de regionale sport met vraaggesprekje, de club van de week, re portages, tussen - en einduitslagen van de regiosporten actuele informatie dit al les af gewisseld met grammofoon. 17.50 uur: Overschakeling naar de kapel van het St.-Elisabethziekenhuis voor de ge bedsdienst op zaterdag. 18.40 uur: Lich te grammofoonmuziek - ook ’s nachts te beluisteren. Zondag 7 november 6.00 uur: Lichte grammofoonmuziek. 10.00 uur: Plechtige Eucharistieviering vanuit de aula van het St.-Elisabethzie- kenhuis met medewerking van een gast koor uit Tilburg of omgeving. 11.00 uur: Lichte grammofoonmuziek. 14.00 uur: Regiosport Extra - rechtstreeks verslag van dé voetbalwedstrijd in de eredivisie tussen Willem II en Ajax vanuit het sta dion in Tilburg. Verder worden ook an dere regiosporten belicht en wordt deze uitzending afgewisseld met grammofoon muziek vanuit de studio aan de Hilva- renbeekseweg. 17.00: Lichte grammo foonmuziek. 22.00 uur: Avondoverwe ging - daarna vervolg lichte grammo foonmuziek tot morgenvroeg. Maandag 8 november 6.00 uur: Lichte grammofoonmuziek. 10.30 uur: Tot Uw Dienst - servicepro gramma met het regionaal nieuws, de dagagenda, de verjaardagsrubriek, mede delingen, actualiteiten en verzoekplaten. 12.00 uur: Lichte grammofoonmuziek. 18.00 uur:Gebedsdienst vanuit de kapel van het St.-Elisabethziekenhuis. 18.40 uur: Lichte grammofoonmuziek. 22.00 uur: Avondoverweging. 22.15 uur: Grammofoonmuziek tot mc Dinsdag 9 november 6.00 uur: Lichte 10.30 uur: Tot Uw gramma met het regio dagagenda, de rubriek actualiteiten, mededelingen platen. 12.00 uur: Lichte In de kashal van de Nederlandsche Mid- denstandsbank N.V., Stationsstraat 14 te Tilburg exposeert van 28 oktober tot 25 november 1982 Ferdinand Slock. Ferdinand Slock werd in 1910 gebor Sas van Gent en woont sinds 1936 i: aangrenzende Westdorpe. Als jong t naar kwam hij eind dertiger jaren in dienst van architekt Callebout in Gent. Mede door diens toedoen kwam hij in king met de Belgische schilders- die grote naam heeft verworven de naam «De Latemse School» en bezocht hij zes jaar de «Hoogere Schil derschool» van Oscar d’Hooge te Gent. Het Vlaamse landschap onder steeds wis selende en machtige luchten wordt zijn inspiratiebron en olieverf het middel om zijn visie op het linnen te zetten. Steeds opnieuw raakt hij geboeid door het spel van licht en donker, en de wijdsheid van het landschap in zijn Vlaamse land.In 1971 begon hij een nieuwe studie teke nen en schilderen aan de Academie voor Beeldende Kunsten te St.-Niklaas, een studie die hij in 1981 met goed gevolg af sloot. Nog steeds wordt hij zijn eigen omgeving en weer inspiratie. dit onderwen uur in de Iedere belan toegang is gra Wega De Tilburgse Astronomische Vereniging «Wega» is de Tilburgse afdeling van de Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde. Iedere maand is er een bij eenkomst waarop regelmatig gastspre kers worden uitgenodigd. Behalve bijeen komsten worden er ook kijkavonden ge houden. Op deze avonden kan men door een telescoop waarnemingen doen. Ook zijn er nog excursies, filmavonden en speciaal voor de jongeren de jongerenbij eenkomsten. Deze bijeenkomsten zijn eenvoudig van aard en op jongeren afge stemd van 10 tot 16 jaar. Er worden op deze bijeenkomsten regelmatig eenvoudi ge astronomische instrumenten gebouwd. Meer inlichtingen over de vereniging op 5 november of op het volgende adres: P.v.Iersel, v. Goorstr. 50 te Tilburg, tel. 425411.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 9