BER 1 o Monumenten en Monumentenzorg in Tilburg Johan Melissant Nieuw in Tilburg en auto’s 1 OPENING FEESTWINKEL LEFM Jhomas JANSEN audio-video Nota: monumentenzorg in Tilburg Kijkwijzer van het Edukatief Centrum geven I WHUUT. Kursussen Een nieuw stadsembleem De presentatie van de nieuwe Stadsprins grootse kollektte Desiree verlovingsringen asn013-424333 ember 1982 pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 4 november 1982 pagina 7 o tegen q/zen. J menu arg wel dient. iat 103 Rêdactie Al voor heeft u ezien. BRESSON zo’n super T.V.-beeld. ens bij uil» OPENING dinsdag 9 november Receptie van 17 tot 20 uur Verkoop start 10 november 9 uur iwerken, figuren len, bankjes, kenen Maak van uw T.V.-beeld een super scherm Voorheen verkochten wij deze artikelen reeds op ons adres Korvelseweg 257. Maar door plaatsgebrek konden wij deze artikelen niet genoeg tonen. Eindelijk is er in Tilburg weer een speciaalzaak in feestartikelen en etalagematerialen. Nu kunnen wij onze kadowinkel uitbreiden en tevens de feestartikelen en etalage-materialen in ons filiaal Korvelseweg 237 volledig tonen. 9 ?k, If revolutie. Lefra. n waarmee u in naakt wat u wilt, [swandjes op lestendig muurtje kerke enser Boom de of idres, sftijd, lies een oktober >urgs Jmatig tage in Een dierenoppas trappist en i :n op ni Ook I II zullen iS .cherpe Komt u eens kijken welkom bij van belkom Etalage en feestartikelen Korvelseweg 237 Tilburg. Tel. 430801 dec U 1 I, Het be nelijk voór- f, die onder Prins geen it spektakel int: De be- i Raad voor carnavalsjaar. Presentator Video-aanbieding - 3-uurscassette E-180 of L-750 3 voor 1 00,- Vldeorecorders v.a. 1298,- plaatsen. Inlichtingen 507. nog enkele f ive: tel. 6365( Aan de Spoorlaan nummer 6 is gevestigd Johan Melissant autoverhuur, autorij school en takel- en bergingsbedrijf. Het bedrijf van Johan Melissant biedt ruime mogelijkheden op het gebied van auto's. De autoverhuur behelst bijvoorbeeld 55 personenwagens, bestelbussen en busjes, personenbussen en busjes, vrachtwagens en zelfs personenbussen voor rolstoelver- Er zijn derden bestaan Inlichtin park 26, ien nu i fraaie van 18 u. dag komt dit embleem (naar an Studio Villevoye) in de ver- latsen in de stad, .entrum Wagner- ie Miro en in het centrum van can men de kramen aantreffen :t gratis informatie- int», en een gratis irplaat voor de kinderen, tevens in de genheid wordt gesteld «Dokmar- =donateur) van de Camavals- tig Tilburg te worden of zich nu net nieuwe stadsembleem aan te blijven. Het moge eige sn, maar men merkt de vaak pas op als ze verdwe- bouwt iktische Tilburg, Besterdrlng 87, tel. 431489 Golrle, Winkelcentrum «De Hovel», tel. 345537 Technische dienst, tel. 436100 waar ook asf beleid een o echter voornamelijk l zijn door de Tilburgse bei maar mentenzorg in een stad, waar het publiek ir oorzaak zich onvoldoende bewust is van de waarde van de historische omgeving, zou vechten zijn tegen de bierkaai. Drs. A.P.J.M. Plevoets to’s gaat bij hét onderwijs aan volwassenen Als tegen de middag het bestuur van de op scholen of tijdens cursussen en andere Camavalsstichting bij de woningen aan- bijeenkomsten. U zult zien dat leren niet komt om de Prins te vragen, is de verwar meer zo schools is als vroeger. Leren kan ring en de ruzie ten top. ook leuk zijn en gebeurt vaak in een ont- spannen sfeer. Veel activiteiten vinden De Knoppen» die met 50 acteurs en ac- plaats in uw eigen buurt of wijk. tnces dlt verhaal êes,alte geven hebben met groot enthousiasme, drie maanden gerepeteerd om u een onvergetelijke avond te bezorgen. ien, vormt vrijwel de. m tijdsbestek van 80 straatbeeld sinds 1901 Rond de bekendmaking op 11 nov. a.s. door de Camavalstichting Tilburg Wie voor het inden aan »het Nieuw land» op de komende seizoen Prins Carnaval van Tilburg wordt, heeft de Feestcommissie o.l.v. Toi- is er waarschijnlijk geen ne van Loon wel iets heel bijzonders in huis (lees: Stadsschouwburg) gehaald, 's langrijkste van de avond, de presentatie van Prins en Raad van elf, wordt nameli af gegaan door een groot aantal oud-prinsen en oud-leden van de raad van elf, di de naam «De Knopperts van Toen» de aanwezigen het toneelstuk «Van de Pr: Kwaad» gaan spelen. Toen in 1975 de raadsleden Plasmeyer en Willemsen het ini tiatief namen om te komen tot een gemeentelijke monumen tenverordening en -commissie, werd in Tilburg de eerste stap gezet op weg naar een structureel monumentenbeleid. De monumentencommissie die in 1976 in werking trad, kreeg als voornaamste opdracht mee het uitbrengen van adviezen aan B en W over het te voeren monumentenbeleid. "iden, wordt in onderling overleg met deelnemers(sters) nog bekeken. kunt zich nog opgeven tot en met 10 november, bij: dhr. Ad Mols, Angela- school, Elzenstraat 64, tel.:423141, Buurtcentrum «In de Boomtak», F straat 81, tel.: 430920. Een telefoontje een briefje in de bus, met naam, adn (eventueel) telefoonnummer, en leef v is voldoende. Educatief centrum In Tilburg is van alles te doen voor bui tenlandse en Tilburgse mannen en vrou wen, ouderen en jongeren, voor werken de en werklozen. Er zijn mogelijkheden voor hen om weer te gaan leren, aan emancipatie te doen, om gemiste kansen in te halen. Mensen kunnen om verschil lende redenen iets willen doen. Sommi gen willen hun vrije tijd beter besteden, hun zelfvertrouwen vergroten of meer kennis opdoen. Anderen willen meer zicht op hun leefsituatie en hun mogelijk heden. Ouderen bereiden zich voor op hun pensionering en vrouwen willen ge miste kansen inhalen. In de Kijkwijzer laat men met foto’s de persé of een instrument te et is genoeg van muziek cursussen vanaf 8 novembe avonden en middagen, dacht besteed aan het fot kere-kamerwerk en theorie. cursussen voor beginners, gevor- en vergevordereden. De groepen i uit maximaal 7 personen en de en duren 2'A uur. ingen: Bert Koenderink, Juliana- 6, Tilburg. Tel. 422399. De Prins Direkt na de afloop van dit wacht een volgend hoogtepun kendmaking van de Prins en I het komende 3 140-Tel. 424738 rkeren voor de deur verschillende moge lijkheden zien. Die fo- geven u een idee hoe het er aan toe t bij het onderwijs aan volwassenen scholen c'"’ inkomst Vanaf die ontwerp var koop. Óp een drietal plaat te weten: in het winkelcer plein, bij de de stad, kaï waar men naast het blad, de «Dwèlkraar kleur;' geleger deur» stichting reeds het schaffen. De publiciteiten en evenementencommis sie, die deze «promotiedag» organiseert, heeft gemeend dat de introduktie van het nieuwe stadsembleem een feestelijk tintje nodig heeft. Daarom stelt deze commis sie iedere Tilburger, die a.s. zaterdag een stadsembleem koopt, in de gelegenheid zich, in gezelschap van het mannetje dat op het embleem is afgebeeld, te laten fo tograferen. Tot ziens op zaterdag 6 november a.s. Old timers Zoals al gezegd: Johan Melissant ver huurt alles op autogebied. Van personen wagens via busjes naar vrachtwagens. En nu we het toch hebben over vrachtwa gens: ook voor het groot rijbewijs en chauffeursdiploma leidt hij op. Op een grote vrachtwagen met kombinatie, sa men zo’n 20 ton, kunt u rijles krijgen. Tenslotte kunt ai ook voor old timers bij Johan Melissant terecht, speciaal voor bruiloften en andere feestelijkheden. Het Edukatief Centrum heeft een KIJKWIJZER opgemaakt. Deze KIJKWIJZER wil aan volwassenen laten zien wat er in Tilburg voor mogelijkheden zijn om weer te gaan leren. De Kijkwijzer wil de drempels tot de verschillende mo gelijkheden zoveel mogelijk wegnemen. De Kijkwijzer moet een uitnodiging in houden voor volwassenen om iets te gaan doen. Deze Kijkwijzer wordt deze week ver spreid over heel Tilburg. Op heel wat verschillende plaatsen zult u de Kijkwijzer tegenkomen. Hij ligt ter in zage bijv, in de bibliotheken, buurt- en wijkhuizen, wijkinformatiecentra, in wachtlokalen enz. Tapdansen In Tilburg wordt er een kursus Tap dansen georganiseerd voor danspeda- gogen uit Noord-Brabant. De kursus wordt gegeven door Willie de Vries uit Oss. Willie de Vries begon zijn opleiding in Amsterdam bij Benjamin Feliksdal en ging vervolgens naar de bakermat van de Tapdans: de Verenigde Staten. Hij nam daar les bij Jerry Ames (auteur van The book of Tap). Kathy Rob Riedel. Victor Griffen en de ook in Nederland bekende Carol Hess. Sinds 1976 heeft Willie de Vries een eigen studio in Oss en vanaf 1 1981 is hij verbonden aan het Tilbt Danscentrum en geeft hij regelt les aan de internationale Danssta Brugge. De kursus Tapdansen vaoor dansdo- centen wordt gegeven op woensdag avond in de studio’s van het Tilburgs Danscentrum die zich m het nieuwe gebouw van het Brabants Centrum voor Amateurtoneel bevinden, Ring baan Oost 8. 5013 CA Tilburg, tel. 013 - 432772. De kursus start op wogasdag 3 novem ber. Vooral het laatste, het rolstoelvervoer, is vrij nieuw voor Johan Melissant. De bus- sen zijn kompleet ingericht voor dit spe ciale vervoer. Deze bussen worden, zoals alle bussen, auto’s en vrachtwagens van Johan Melissant, zonder chauffeur ver huurd. Wel heeft J. Melissant een ver gunning aangevraagd bij de gemeente om wagens met chauffeur te mogen gaan ver huren voor lokaal en interlokaal vervoer, maar die vergunning is door de gemeente in eerste instantie geweigerd. Als reaktie daarop heeft Melissant een bezwaar schrift ingediend bij Gedeputeerde Sta ten. Het bezwaarschrift is daar nu in be handeling en «we hebben goede hoop- dat het erkend zal worden. Wij willen na melijk erg graag uitbreiden. Vooral het rolstoelbusvervoer met chauffeur is iets wat we graag willen gaan doen. We heb ben er de bussen voor, we hebben er de chauffeurs voor, er zijn zelfs al stichtin gen die werken met gehandicapten, die erg geïnteresseerd zijn; dus waarom niet?» aldus Johan Melissant. «Daar naast lijkt het ons een gezonde konkur- rentie en we wachten met spanning op het groene licht», besluit hij. Johan Melissant is momenteel 60 jaar; zijn zoon Frank van 20 zal als alles goed gaat, in de loop der tijd het bedrijf van zijn vader ovememen. Muziek in de Kierschool Op woensdagochtend 10 november gaat een nieuwe cursus muziek van start in de Kierschool. Dat is een «school» voor vol wassenen. De muziekcursus is een keer in de week. In deze cursus wordt er op allerlei ver schillende manieren een eigen weg ge zocht in bekende en onbekende muziek, in klassiek en pop. Natuurlijk wordt er ook zelf muziek gemaakt, en wel zo dat iedereen mee kan doen. Deelnemers hoeven dan ook niet muzikaal te zijn kunnen spelen; het te houden. Er zijn r en opgav Natuurvoeding Op 9-16-23-30 nov. en 6-13 dec. organi seert de stichting «Over Leven» een kookcursus voor mensen die al wat meer ervaring hebben in het bereiden van na tuurvoeding, maar graag hun kennis wat willen uitbreiden. De cursus wordt gegeven door Riekie Heerkens, die reeds eerder in verschillen de plaatsen in Brabant kookcursussen heeft gegeven. Plaats: Sancta-Maria Huishoudschool, Schiphollaah 45. Tijd: 19.00-21.00 uur. Tevoren opgeven. Tel. 013-366503. Fotografie Bert Koenderink start weer nieuwe foto- mber, op diverse Er wordt aan- Jtograferen, don goed voorbeeld van wat monumentenzorgen een (ensemble) noemer hele Nieuwlandstraat. Tussen de twee hier afgebeelde opnamen ligt een jaar, maar afgezien van de twee één-verdiepingshuizen links is het st niet wezenlijk veranderd. En ofschoon lang niet alle panden gemeentelijke, laat staan op de Rijksmonumentenlijst prijken, is er waarschijnlijk geen straat in Tilburg meer te vinden, die zo sfeervol monumentaal in de brede zin des woords is. Een toneelstuk, geschreven door Mare Taminiau, vol satire op de Prinsenkeuze in Kruikenstad, dat daarbij ook nog eens enkele andere typische Tilburgse zaken op de korrel neemt. Onder regie van An nie Ketelaars-Meulenbroek laten de «Knopperts» u kennis maken met twee families, die naast elkaar wonen, aanvan kelijk goed bevriend met elkaar. Echter, op het moment dat zij zoals ge bruikelijk de zondagmorgen bij elkaar willen gaan doorbrengen, lekt het uit dat een van beide gezinshoofden gevraagd zal worden Prins te worden voor het ko mende carnavalsjaar. Dit nieuws zorgt voor grote spanningen binnen beide families. Tussendoor ko men verschillende Tilburgse personen op om hun visie over de stad te geven. isser, een wielrenner, een i nog diverse andere karakters uet mis te verstane wijze hun mening. Ook Mgr. Zwijsen en koning Willem II zullen hun zegje doen over Til burg van vroeger en nu. Als tegen de middag i Camavalsstichting bij komt om de Prins te vr Frans Remmers zal de ludieke presenta tie bij de aanwezigen introduceren. Na afloop van het gebeuren in de grote zaal van de Stadsschouwburg kunt u in de Studiozaal nader kennis gaan maken met zowel de voortreffelijke akteurs en aktrices, als met de nieuwe Prins en zijn raad van Elf. Dat alles onder de carnavaleske klanken van de Hofkapel «De Sleutelsollers» en een groot aantal huisorkesten van de di verse carnavalsverenigingen zoals: Frut- blaozen, de Zooi (die tijdens het toneel stuk ook voor de muzikale begeleiding zorgen), de Nissels, Blaos en Pieplust, de Fènpruuvers, enz. Misverstanden Deze misverstanden heersen o.a. al ten aanzien van de vraag waartoe monumen tenzorg dient en - nog fundamenteler - wat een monument eigenlijk is. In de pu blieke opinie wordt bij een monument meestal gedacht aan een oud tot zeer oud bouwwerk met een zekere schoonheids- waarde of waarde vóór de architectuur geschiedenis. Aan dergelijke monumen ten is Tilburg niet rijk. De conclusie dat Tilburg monumentaal gezien een arme gemeente is of is geworden, moet echter bestreden worden. Vaak tracht men de waarde van een object te omschrijven met termen als mooi, oud, van nationaal belang, indrukwekkend enz. Degenen die actief zijn in de monumentenzorg be schouwen dit echter als een te enge bena dering. Omschrijving De Nederlandse monumentenwet en de daarop geënte Tilburgse monumenten verordening verstaan onder monumenten «alle zaken, die van algemeen belang zijn wegens hun schoonheid, hun betekenis voor de wetenschap of hun volkskundige waarde. «Dit kunnen dus roerende en onroerende objecten zijn, woonhuizen, industriële objecten, bomen, kerken, hun -inventaris maar ook nederzettingsstruc- turen. De monumentenwet en -verorde ning sluit bij het laatste aan met het be grip stads- of dorpsgezicht, waarmee men volledige historische ensembles (gebou wen, bomen, wegen, pleinen, wateren heeft. Kaartenverkoop aan de kassa van de Stadsschouwburg. Ook op 22 november zal «Van de Prins geen kwaad» te zien zijn in de Stadsschouwburg. sluit bij he stads- of dc edige histor bomen, we etc.) op het oog he Verruiming Wanneer we deze verruiming van het be grip monument op onze locale situatie toepassen, wordt duidelijk dat ook Til burg nog veel waardevols te bieden heeft-. We denken hier aan fabrikanten-, we vers- en arbeiderswoningen, oude fa briekscomplexen, winkelpanden, aan 1kelijke objecten, maar ook aan oude ïmbles zoals Goirkestraat, Nieuw landstraat, St. Josephstraat én aan en sembles die alleen al om de structuur in teressant zouden zijn de Schans (oude herkomst), Wilhelminapoort, e.a. Alle voorbeelden illustreren hoe de Tilburgse leef-, woon- en werkomgeving zich ont wikkeld heeft. Bij een dergelijke verruim de opvatting van het begrip monument, rijst bij velen de vraag of monumenten zorg zo niet leidt tot blinde behoudzucht. Deze bezorgdheid is begrijpelijk. Monu mentenzorg mag niet verstikkend werken voor de ontwikkeling van de stad. Men dient zich dan ook grondig af te vragen waartoe monumentenzorg wel dient. Argumenten Al meer dan een eeuw worden hiervoor oudheidkundige en cultuur-historische argumenten aangehaald. Hierbij wordt dan ook gedacht aan de bouwkundige en schoonheidswaarde van een monument. In de loop van de twintigste eeuw ging men - vergelijkbaar met de steeds ruime re opvatting overTiet begrip monument - ook de argumenten waarop monumen tenzorg steunt, verruimen en verdiepen. Zo ging men zelfs een economische waar de zien het monument als attractie in de recreatieve en toeristische sector. Verdie ping vond vooral in de laatste twintig jaar plaats. Men benadrukt nu de waarde van monumenten en monumentenzorg voor een betere woon- en leefomgeving. Herkenningspunten Vooral na de revolutionaire inplantingen van grote woonstructuren, hoogbouw en «recht-toe, recht-aan»-ruimtelijke orde ning, is het velen duidelijk geworden dat mensen in hun omgeving behoefte heb ben aan herkennings- en oriëntatiepun ten. Sterker nog, de individuele mens heeft nood aan de mogelijkheid zich te kunnen identificeren met zijn omgeving, simpeler uitgedrukt, het «zich thuis voe len». Deze sociaal-psychologische argu menten wijzen er op dat in een stad als Tilburg, die misschien niet zo rijk is aan monumenten in de enge zin, gewerkt moet worden aar» een totaalvisie op de ruimtelijke ordening, op de inrichting van onze leef-, woon- en werkomgeving. Dit dient dus mede te gebeuren vanuit de optiek van bescherming van oude omge vingen of elementen daaruit. «Anonieme» monumenten Wanneer men zich bewust is van de mo numentale waarde in ruimere zin, zal men inzien dat - behalve de Hasseltse kapel, Paleis Raadhuis, Heikese kerk, Tongerlose hoef, e.d. - ook de op het eer ste gezicht meer «anonieme» bestandde len van ons historisch milieu waard zijn Nu bioscoopplezier bij u thuis voor het hele gezin Past op elke T.V. va. 37 tot 66 cm Blijvende scherpte kleuren Ideaal voor speelfilms! Ideaal voor T.V.-spelen! Ideaal voor teletext! Kom kijken - uw video specialist In praktijk betekende dit 7 het voordra gen vr. L ..2._ op een gemeentelijke monumentenlijst. Zij bestaat nu uit een vijftal deskundigen die de monumentenproblematiek volgen vanuit hun specialistische achtergrond: de juridische, architectonische, sociologi sche, economisch- en cultuurhistorische invalshoeken. In de pas Hoewel de gemeente hiermee keurig in de pas loopt met de oplevende belang stelling voor monumenten, sinds het Europees monumentenjaar 1975, komt deze ontwikkeling voer Tilburg in menig opzicht te laat. Elke oudere Tilburger weet van de sloopdrift in de jaren vijftig en Zestig die zoveel waardevols verloren deed gaan. Hoewel de monumen- tencommissie door het werken aan de lAJeiDaar plaatsing van ±100 monumenten veel Het streven naar een leefbare omgeving, heeft proberen te redden, ontglippen nog waar ook aspecten van het monumenten- steeds objecten die bescherming zouden beleid een onderdeel van vormen, moet verdienen. echter voornamelijk gedragen worden Naast economische overwegingen zijn door de Tilburgse bevolking zelf. Monu- vaak misverstanden bij het publiek, i ook in ambtelijke kringen daar van. Noordhoek school voor volwassenen Bij voldoende belangstelling start in ja nuari 1983 een school voor volwassenen in het buurtcentrum «In de Boomtak»; voor wijkbewoners van de Noordhoek van 18 jaar en ouder. Het uitgangspunt voor de school is dat gene, wat cursisten zelf willen leren en belangrijk vinden. Er wordt uitgegaan van onderwerpen die de groep zelf kiest. Of de bijeenkomsten van de school voor volwassenen overdag of ’s avonds plaats- om bewaard te van objecten om geplaatst te worden aardig klinken, "jke monumentenlijst, monumenten v rijftal deskundigen nen zijn oblematiek volgen Hoewel de monumenten-commissie be perkt wordt in haar activiteiten door een tekort aan ambtelijke ondersteuning, tracht ze op selectieve wijze, op basis van inventarisatie en onderzoek, het aanwezi ge monumenten-potentieel op zo ade quaat mogelijke wijze te beschermen. Dat zij daarbij ook denkt aan nederzet- tingsstructuren, boerderijen, stoffering van het stedebouwkundig landschap (bo men, e.d.), historische ensembles, fa brieksschoorstenen, arbeiderswoningen, sociale woningbouw, enz., moge uit het bovenstaande duidelijk geworden zijn. Alweer geruime tijd zijn de leden van de Camavalsstichting Tilburg doende met de organisatie van aktiviteiten en evenemen ten in het kader van Camaval 1982/83. De eerste resultaten van die aktiviteiten zullen zaterdag 6 november a.s. het licht zien, wanneer een groot aantal enthou siaste Duvelèrs en Schrobbelèrs (leden van de Camavalsstichting Tilburg), het Tilburgse publiek laten kennis maken met het nieuwe stadsembleem. zijn en gebeurt vaak in een ont- sfeer. Veel activiteiten vinden plaats in uw eigen buurt of wijk. Achterin dit boekje vindt u een adressen lijst. De nummers van de pagina's komen' overeen met de nummers voor de adres sen. Voor meer gegevens over tijd en kos ten, kunt u terecht bij de instelling of het buurthuis die de activiteit organiseert. Heeft u nog andere vragen? Bel dan ge rust het Educatief Centrum, Wilhelmina- park 25-tel. 365321. De monumentencommissie heeft op eigen initiatief de nota «Monumen tenzorg in Tilburg» uitgebracht. In deze nota geeft de monumenten commissie haar visie ten aanzien van de begrippen monumenten en monumentenzorg. De commissie geeft met name een opsomming van argumenten en daaruit af te leiden criteria voor het geven van een be schermde status aan objecten van cultuur-historische waarde (hierbij worden de criteria, opgenomen in de gemeentelijke monumentenver ordening ruimer geïnterpreteerd). Opvallend is dat de laatste tijd in toenemende mate waarde wordt ge hecht aan sociaal-psychologische argumenten. In de nota wordt ge steld dat daarbij het monument moet worden gezien als een onder deel van een omgeving, met als ge volg dt het «monumentenbeleid» een integraal beleid dient te zijn. Dit integraal beleid kan worden ge realiseerd door middel van bestem mingsplannen. Een recent voor beeld hiervan is de «Oude Heikant» dat is aangewezen als beschermd stadsgezicht. Verder stelt de monumentencom missie een indeling van de Tilburgse monumenten in zes hoofdcatego- riën voor. Naar deze categoriën zal het aanwijzingsbeleid zich moeten richten en in aansluiting daarop het gehele monumentenbeleid. Het college van burgemeester en wethouders stemt in principe in met de nota «Monumentenzorg in Til burg». Er dient echter rekening ge houden te worden met de bezuini gingsmaatregel «afbouw inventari satie Monumenten». Hierdoor zal nauwelijks ruimte blijven voor het inventariseren van monumenten. Met resterende kapitaal zal vooral aandacht moeten worden besteed aan «ensembles» zoals beschermen van straat- en stadsgezichten (bijv. Oude Heikant) en nog maar inci denteel aandacht aan afzonderlijke panden. Dit standpunt zal worden meegenomen in de begrotingsverga- dering van de raad. De nota «Mo numentenzorg in Tilburg» zal van daag in de raadscommissie voor so ciale en culturele zaken worden be sproken. Te gelijkertijd van het verschijnen van deze nota heeft drs. A. Plevoets lid van de gemeentelijke monumen tencommissie, op ons verzoek een artikel geschreven over «Monumen ten en munumentenzorg in Til burg». Dit artikel drukken wij hier bij af. Een j

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 7