de no a 1I Apollo ’77 viert eerte lustrum Winkelcentrum BESTERD strooit weer met geld Trefsentrum Moergestel folkweekend met primeur gelijk. iet Militaire voertuigen in het Autotron 1995 5995 TEGELHAL GOIRLE 25, Donderdag 4 november 1982 pagina 25 OETILBURGSE KOERIER ember 1982 pagina 24 Verschijning Unicef-kalender 1983 Steeds volop keus in wand- en vloertegels 18.00 Morino ii 1 ’int oj Open brief er uitstekende Kaarskens Processie Galerie Zero door ■het bedrag blijft [ragen. De STZAAL Voorlichting over studies en beroepen dertrui Volkswagen impenset mode iring 193 The Key Stork Jazz Men Barokconcert in Oisterwijk Oostenrijkse keuken in La Colline Presentatie Salzburgerland, Wagnerplein lijvoorbeeld gnaar EN UW JDBUFFET 3ARBECUE Aanvulling prijzenpot 1982 en zaterdag heater ’t J «De Treur inses» en .per erd bin- WASAUTOMAAT-POMP kopen naar de SERVICE SHOP lopen !5 VD Tilburg 48 84 loemd :ld. In Industriestaat 6, tel. 013-346147 in Weer Galerie tna, rresco- Marais zijn riode. Het pro- id. Werken voor ;n gamba, en luit en Löch Holz Hopende dat met vrien^-'* Medeklinke als ’s morgens. Als g vaart dit jaar vergezi dameskoor «Noordl van frater van Asten. wing moes- >ij akkoord ieuwe eis zijn boos. Die boosheid i brief die gericht is aan smeenteraadsleden en aan de c open brief. g, Ko en ge- ig 12 Openingstijden: ma. 13.30-1 f di.t.m. do. 9-12.30 13.30-18 vrijd. 9-12.30-13.30-21.00 u. za. 9.30-16.00 u. Jtwi Ook het adres voor al uw sanitair. Alle prijzen incl. B.T W. dan de laatste week. Het advies van Win kelcentrum Besterd luidt derhalve: begin direct te kopen en zorg dat u zo vlug mo gelijk meedraait in deze aktie. /aar het orkest oorspronl gebied rond Leid n Haag (stork=ooie- ingen: C. Bouma, Boomstraat 67, 4373. Op zaterdag l aan Sonerien in haar bestaan het Trefsentrum zal aan doen. Deze Bretoense groep zal vooral traditio nele dansmuziek uit de streken «Plinn», «Fisel» en «Montagne» vertolken. Aan vang 21.00 uur. CLANNAD organi- edbeurs >er van 10- De intocht c tijdens de intocht van St.-Nikolaas 14 nov. a.s. zal winkelcentrum Besterd avJef zijn. St.-Nikalaas heeft aan winkel centrum Besterd 4 speciale zwarte pieten beschikbaar gesteld. Deze zullen tijdens de intocht lekkernijen uitdelen aan de en, maar zij nemen ook alle teke- of andere dingen, welke de kinde- 13 november is het de beurt uitj i Du die voor de vierde maal In het weekend van 13 en 14 november organiseert het Trefsentrum in Moergestel twee grote foikoptredens van Sonerien Du en Clannad. De Key aan de re lijk (key=s vaar). In tegen: se oude Jazz Me blank of Dixie! hele scala van r Zangeres Ria vast bij Billie raid en Sop! kaarten wordt dit jaar vooral waterprojecten. Gebrek aan v water blijkt de oorzaak te z:: van de ziekten bij kinderen wikkelingslanden. zal dan ’s r in ’t Wit voor een 3 novem- rsportfes- sf winter- «De boze tovenaar», «De goede Fee», «De slimme Dwergen, «De Treurige Ko- ning», «De schone Prinses* en «De dap- e Prins». Drei Bagatellen van Jürgen chter, Festliche Ouvertur van Alfons Izschuh en Alpenland-Rhapsodie. r niet meer mee gespeeld nog goed uit ziet (puzzels olschaatsen, auto’s, blok- r>ppen, treinen, noem maar toch maar in de kast staat, 5 bepalen samen een ’t verkocht worden. I van te voren inleve- openingsuren: maandag- plaats aan 100 voertuigen slenstands. Wie mee wil opgeven bij het Autotron, 5150 AB in Drunen, telefoon >or f 5.000- jaar gegroeid slechts f 3.618- Korvelseweg 203, Tilburg 436401 Opbrengst De opbrengst van de actie Unicef-wens- irten wordt dit jaar vooral besteed aan ïrprojecten. Gebrek aan veilig drink- sr blijkt de oorzaak te zijn voor 80% ziekten bij kinderen in veel ont- Kruisboogschiet- wedstrijden Ter gelegenheid van het 11-jarig bestaan in 1983 is de carnavalsvereniging de Vro lijke Schutters er in geslaagd in samen werking met het kruisbooggilde «Sint-Jo ris» (die in 1983 500 jaar bestaat) een voor Tilburg uniek evenement te organi- Op zondag 7 boogschietweds ïven, in ontvar daas zoeken - of tekeningen tu«. daar leuke kadc Ook aan het publi tocht gratis deelt uitgereikt, waarop gels zijn geplakt. E de aktie deel t HiFi-Video-studio S&w AUTOVERHUUR speciaal weekendtanef Het Gemeenschappelijk Instituut voor Beroepskeuze (GIB) staat van 8 tot en met 12 november a.s. met een stand in de Openbare Bibliotheek Tilburg. Bezoekers van de bibliotheek kunnen al lerlei informatie doorlezen over vervolg opleidingen na de basisschool en middel- bare school, over omscholing, bijscho- van La Colline krijgt voor l‘ng, vrijetijdsbesteding e.d. heid de hulp van een Oos- Deze informatie, overacht lijkt dus verzekerd. nine wildtijd en dan Nederland maar zeker ook waar veel ree, haas en wild- «tse wordt verschalkt. Wild- srechten nemen dan ook een op de Oostenrijks tenrijks accent wor 120. V.A.G.-dealer voor Audi, Adr.v.d.Ven. Ringbaan Noord 65, 1 halogeen mistlar 121. Veti installaties en verlichting, Hasseltstraat 175, 1 Philips party-grill twv 89,- 122. v. Gestel tin speciaalzaak, N.S.-plein 19, 4x1 blaker incl.kaars i ƒ37,50,- 14 november vindt er ’s middags een reden plaats van Clannad. Dit kon- betekent tevens een primeur voor Nederland. Clannad is namelijk onlangs TILBURG. - Met een even interessant als muzikaal programma gaat het accordeon- ensemble «Apollo ’77» op zondag 7 november zijn eerste lustrum vieren. Dit gebeurt in de Tilburgse Stadsschouwburg met een reeks concerten waarin diverse accordeon- ensmebles optreden zowel van amateurs als van beroepsmusici en van een slagwerk- groep. artikelen. Dit komt duidelijk tot uiting in het verloop van de actie Unicef-wens- kaarten. In de series kerstkaarten zijn duidelijk enige uitschieters aan te wijzen. Speciale interesse bij het publiek bestaat b.v. voor de doos met een selectie van 10 verschil lende onderwerpen, ook het sneeuwas- sortiment is zeer populair en de vlinders op de mooie waterverftekening uit Chi na. Zeer opmerkelijk is dat het bedrijfsle ven steeds meer gebruik maakt van Uni- cef-kerstkaarten bij versturen van goede wensen naar vrienden en relaties. Naast de kerstkaarten en de pasvt nen kalender 1983 brengt Unicef actie ook een bureau-agenda schenk-artikelen zoals puzzels, ventsboek of het zozeer gelie. boek voor kinderen. zorgt voor en in de pauze is er ie te drinken. Het "ld wordt is een ko mt 1745. Bijzonder ng van een luit: nu /ergeten instrument maar in die instrument wat veel gebruikt De bewoners van de woon-werkvereniging «de Medeklinker!» en de aanleiding daartoe verwoorden zij in onderstaande open het college van B&W van de gemeente Tilburg, aan de geme frakties van de politieke partijen. Hierbij publiceren wij die o[ In Galerie Zero, Willem II straat 18, is een expositie van olieverfschilderijen van Wim Lemmens te zien. De tentoonstel ling is geopend: donderdag, vrijdag en za terdag van 14.00 tot 18.00 uur en zal du ren tot en met 25 november a.s. Wil Lemmens uit Tilburg stelde eerder schilderijen tentoon bij Galerie De Biest set, Galerie Insaid te Oisterwijk, De Goudkuil te Gouda, Marian Coenen te Udenhout, het Kritzraedthuis te Sittard, de Hogeschool te Tilburg, de Krabbedans te Eindhoven en ’t Kruithuis te Den Bosch. In restaurant La Colline, Heuvel 39, wordt van maandag 8 nov. en in de daar opvolgende week bewezen dat de liefde voor Oostenrijk ook zeker voor een deel door de maag gaat. deze gelegenheid de hulp van een Oos- Deze informatie, overzichtelijk gerang- tenrijkse kok. Succes lijkt dus verzekerd. schikt in mappen, is - buiten deze week - Herfsttijd is per definitie wildtijd en dan te raadplegen bij het GIB zelf, Wilhelmi- niet alleen in Nederland maar zeker ook napark 16, Tilburg. in Oostenrijk waar veel ree, haas en wild- Medewerkers van het GIB z;- zwijn ter plaatse wordt verschalkt. Wild- bliotheek bij de stand aanwe gerechten nemen dan ook een belangrijke helpen bij het opz plaats in op de Oostenrijkse menukaart, tiemateriaal of or Het Oostenrijks accent wordt gecomple teerd met wijnen uit dit land. VLOERTEGELS 20 x 20 Q Q 50 div. kleuren NU O j per m2 Wij stelden een huurpijs voor van f 168, - p.p. j maand, gebaseerd op het puntenstelsel. Na tv maanden onzekerheid, niet reageren van de ge meente op ons voorstel, tientallen telefoontjes van ons, besloot de gemeente half september de kale huurprijs te verlagen tot f30.000- (is 215, -p.p.) Dit werd ons telefonisch meegedeeld. Wij beslo ten hier mee akkoord te gaan. Wij stelden ons dus in op de verhuizing, wederomToen kwam er echter wéé r een flinke kink in de kabel! In de brief van 20 sept. stelde de gemeente ineens als voor waarde dat wij wél zelf de verbouwir ten bekostigen. Wij antwoordden dat wij a gingen met de huur, maar niet met de nie dat de verbouwing door ons bekostigd zou den. Wij waren niet vermogend om dit op brengen en om dit in zo’n kort tijdsbestek n even te organiseren. Wij vroegen de gemeente ons vóórd okt. schriftelijk te antwoorden, echter, drie dagen na de verhuisdatum van 1 okt. kwam de gemeente pas met een schriftelijk antwoord, wat hier op neer kwam: drie dagen geleden zullen jul lie niet verhuizen!!! Inmiddels hadden wij op straat moeten horen dat de gemeente al 6 andere mensen in het pand gezet had en dat tepvijl de onderhandelingen nog niet afgelopen waren. In haar brief van 4 okt. bevestigde de gemeente dit. Zij benadrukte daarin nogmaals: de verbouwing moet straks door jullie bekostigd worden. Verder werd erin gesteld dat bewoning van pand Lange Nieuwstraat 200, over 6 maanden beëindigd moest worden (in aansluiting hierop hoorden wij 20 okt. dat een sloopvergunning was afgegeven). Nou daar komt ie dan Wij zijn verschrikke lijk kwaad over deze gang van zaken. De ge meente onderschat de ingrijpendheid van een be slissing van ons om te verhuizen. (19 mensen) Een groot huishouden moet opnieuw op poten ge zet worden elders Er moesten mensen afvallen omdat de Ruyterstradt 5, plaatsen te weinig bood, een paar mensen zijn al verhuisd. Het langdurige onderhandelingsgehannes met de gemeente en het intern overleg hierover belem merde overige individuele en groepsaktiviteiten behoorlijk Door het hele wip-wap -gedrag van de gemeente: verhuizing, geen verhuizing (wan neer???) werd op iedéreen hier emotioneel een zware wissel getrokken. Als dan het resultaat moet zijn, dat achter onze ruggen om besloten wordt andere mensen tijde lijk in de Ruyterstraat te vestigen, mag duidelijk zijn dat het gemeentemotief hiervoor «de druk van de ketel halen» door ons als «sollen met mensen ervaren wordt. Immers biet de druk van onze ketel was te hoog maar de gemeente zat door de trage onderhandelingen met een leeg komend pand in de maag zonder daar een defi nitieve bestemming voor te hebben. De gemeente werpt een blaam op zichzelf door zo onduidelijk en louter zakelijk-financieel uiteinde lijk over de (woon)-toekomst van zoveel mensen te beslissen. En dit terwijl wij al die jaren een fat soenlijke bereidheid tot onderhandelen hebben getoond. Erg gelukkig «Ik ben erg gelukkig met deze prijs», al dus mevrouw v.d.Sterren. «Door de kwa liteit van de artikelen en de vriendelijk heid in deze KAASLAND-VERS-winkel •'bezocht ik deze toch elke week. Deze 1 fiets is nu toch gewoon fijn meegeno men?» De Cash and Carry was erg blij de prijs aan mevr. v.d.Sterren te kunnen overhan- digen. voor het uitwisselen van materiaal en er varingen. Als speciale attractie is er de mogelijkheid gratis een rondrit te maken in een oude GMC. Verzamelaars, in het bezit van voertuigen en ander materiaal dat in de Tweede We reldoorlog de dienst uitmaakte, mogen aan deze ruilbeurs meedoen. Voorwaarde is dat het spul van voor 1945 moet date ren. Ook Militaire vliegtuigen en vaartui gen mogen ter ruiling worden aangebo den. Het is niet toegestaan om wapens of onderdelen daarvan in te zetten. De markt biedt f en 70 onderdel doen kan zich Postbus 51,51! 04163-73631. Op het programma staan barokwerken uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk. Namen als Dowland, Fresco- baldi, Huygens, Couperin en h bekend uit de barokperio' imma is zeer afwisselend. gamba, clavecimbel en- solo, luit-solo, sopraan e.« «un m gamba en allerlei andere combinaties worden gespeeld. Hans Bol een korte toelichting er gelegenheid om koffie clavecimbel dat bespeeld pie van een Dulcken uit is ook de medewerking een wat vergeten instrur tijd een werd voor continuo. sversche- of in zijn en ge els, een ad- liefde kook- In de buitengemeente wordt het vertrek aangegeven door de leiders. Het geza menlijk vertrek van de colonne heeft plaats vanaf de Schouwburgring om 7.45 u. De aankomst ’s avonds zal zijn om 19.00 u. aan de Schouwburgring. Van daar rijden de autobussen dezelfde route 1gastkoor zal de bede- ezeld worden door het dhoek» onder leiding Op accordeongebied wordt het optreden van het Morino ensemble het hoogte punt. Dit ensemble bestaat uit professio nele musici, afgestudeerd van het Bra bants Conservatorium: L. Buys, A. Cop- pelmans, P. Comperen, J. Heuer, D. Ki- vits, R. Robeer en M. van Wanrooy. Het ensemble krijgt assistentie van de slag werker M. Spikmans. Het Morino En semble voert werken uit van Gerhard Mohr, Adolf Götyz, Wolfgang Jacobi en een fantasie over «Parlez-moi d’amour» van Rudolf Würthner. Tenslotte kan men bij deze lustrumvie ring de slagwerkgroep «Concordia» uit Hilvarenbeek beluisteren o.l.v. J. Ber- tums, waarbij Johan van de Wouw de be lichting en de gesproken tekst voor zijn rekening neemt. Het ensemble bestaat uit een flinke groep slagwerkers en enkele blazers, die achtereenvolgens uitvoeren «Intro», «Tropical», «Slagwerkfanta- sie», «L’ayo», en «Popov». Apollo ’77 heeft voor deze lustrumviering op hoog niveau een programmaboekje beschikbaar. Kaasland Sticker- prijsvraag uitslag In de sticker-prijsvraag, waarvoor de klanten van KAASLAND in de Cash and Carry gedurende 3 weken deze zaak moesten bezoeken om een 3-tal stickers te kunnen sparen en op een deelnamefor- mulier een slagzin moesten afmaken heeft mevrouw v.d.Sterren, Enschotsestraat 204 uit Tilburg een fiets gewonnen. november zal een kruis- istrijd plaatsvinden bij café Bet Kolen aan de Broekhovenseweg te Tilburg. Voor deelname aan deze wedstrijden worden carnavalsverenigingen uitgeno digd om te schieten voor de wisseltrofee en nog andere mooie bekers. Ook damesploegen en individuelen kun nen deelnemen. De wedstrijden vangen aan om 10.00 üur en zullen tot 17.00 uur grar duren, waarna te 20.00 uur de prijsuitrei- luit en g king zal plaats vinden in onze Residentie gamba-sol café «De Triangel» Lancierstraat 70 te Tilburg. Inlichting tel. 36431 Op zaterdag 6 november a.s. zal in de Jazzclub ’t Kerkepadje te Oosterhout «The Key Stork Jazz Men» samen met de vocaliste Ria de Boer optreden, aan- 21.00 u. ^*y Stork Jazz Men dankt de naam ue regio, waar het orkest oorspronke- is opgericht, het gebied rond Leiden sleutel) en Den Speel-o-theek speelgoedbeurs Speel-o-theek Hart van Brabant or; seert weer haar jaarlijkse speelgoed! en wel op zaterdag 13 november vat Speelgoed waar niet meer mee wordt en wat er n - compleet! - rol kendozen, popf op) en wat tocl kunt u inleveren. We prijs en óp 13-11 kan U kunt het speelgoed ren tijdens de openir^ a avond van 7-9 uur en zaterdagmorgen van 10-12 u. bovendien donderdagavond 11 november vanT-9 uur. U vindt de speel-o-theek in het kinder dagverblijf «Het Zonnelicht» aan het Frans Sametpad, een zijweg van de Reit- se Hoevenstraat. De doelstelling van de speel-o-theek is speelgoed uit te lenen aan kinderen die extra aandacht nodig hebben. Voor in lichtingen 671389 tijdens de openings- Liefhebbers van oude legervoertuigen en onderdelen daarvan kunnen zondag 7 no vember terecht bij het Autotron in Dru- nen. Daar is dan van elf tot zes uur de grootste militaire voertuigen en onderde- lenruilmarkt van Nederland. Deze markt is een gezamenlijk initiatief van de verzamelaarsclub «Keep Them Rolling» en het Autotron. Elk jaar is de ze traditionele ruilbeurs een happening voor liefhebbers van oude legerspullen. Ze komen naar Drunen met allerhande materieel, doorgaans tot in de kleinste details gerestaureerd. Oude jeeps, GMC-, pantser- en rupsvoertuigen, dikwijls voorzien van vlaggen, schoppen, emble men, benzineblikken en camouflagema- teriaal. De markt is bij uitstek een plaats Is32,11.5,12Marionetten Het lustrumvierende Apollo ’77 voert ol.v. Peter Comperen de kostelijke suite «Marionetten» uit van Adolf Götz met jls onderdelen «Feest in het Kasteel», in de Openbare Biblioteek Tilburg, ningsplein 1 (hal) gebruik worden maaktmaandag 8 tot en met vrijdag november van 13.00 tot 21.00 uur. De openingstijden van de informateek op het GIB, Wilhelminapark 16 zijn maan dag 14-19 uur vrijdag 14 - 17 uur. Een GIB-medewerker is dan aanwezig ter assistentie of voor een gesprek. naar Scherpen heuvel Op zondag 7 nov. a.s. zullen honderden pelgrims uit Tilburg en omstreken de 55ste bedevaart naar de Kaarskens Pro cessie in Scherpenheuvel medemaken. Ten behoeve van de pelgrims zullen vanaf diverse punten in de stad de pelgrims op gehaald worden. De uren van vertrek zijn: Pius X-kerk 7 uur, Fatimakerk 7.05 u., kerk Broekho ven één 7.10 u., Koestraat hoek Leonard v. Vechel str. 6.50 u„ Hoefstr. kerk 7.00 u’, Bejaarde Centrum Heikant 7.05 u., Heikant kerk 7.10 u., Vlashoflaan 7.15 u., Stokhasseltlaan hoek Dirigentelaan 7.20 u., Heikantlaan hoek Mascagnistr. 7.25 u., Lage Witsiebaan hoek Lavendelweg 7.30 u., Bejaarden Centrum Kievitshorst 7.30 u., Ringbaan West Vredekerk 7.35 u.. Hart v. Brabantlaan hoek Beukenstr. 7.35 u, kerk Ringbaan-West 7.00 u., Kor- velplein t.o.v. A.B.N.-bank 7.10 u. Stichting Muziekevenementen Oisterwijk organiseert op zondag 7 nov. om 20.15 uur een concert met barokwer ken in de Ned. Kerk te Oisterwijk aan de Kerkstraat. Solisten zijn Jannie de Goede sopraan. Kees Dirkx luit. Hans Bol Viola da gamba en Riet Staudt clavecimbel. In deze open brief willen de bewoners van de woon-werkvereniging «De Medeklinker!» aller eerst hun verontwaardiging kwijt over de onder handelingen met de gemeente over hun vervan gende huisvesting Daarna doen zij u, gezien de huidige situatie, een alternatief voorstel. Eerst in vogelvlucht een schets van de gang van April van dit jaar bood de gemeente tenslotte een pand aan in de Ruyterstraat dat o.a. met het oog op herhuisvesting van «De Medeklinker!» aan gekocht was. Ervan uitgaande dat de gemeente raad waarschijnlijk zou besluiten dat de muziek school (die 'ook al jaren aan het lijntje gehouden worden) op de plaats van de Medeklinker! ge bouwd zou worden, besloten de bewoners het al ternatieve pand (Ruyterstraat 33) in principe te willen huren. In het eerste huurvoorstel van de gemeente wordt een kale maandhuur gevraagd van f 350, - p.p. (incl. 450, -). Met een der gelijke huur zou de gemeente het pand in 25 jaar terugverdienen en de restwaarde nog in handen houden. Genoemde huur was voor ons niet op te brengen, temeer omdat wij als woongroep-leden niet in aanmerking kwamen voor individuele huursubsidie. Gevonden voorwerpen vanaf 25 oktober t/m 1 november 1982. Inlichtingen hoofd bureau van politie. Portemonnaie, klein licht bruin, opschrift Monschau, Dtslnd, met geld; portefeuille, t.n.v. B. Gillis te Oisterwijk; bankbiljetten t.w.v. 600,-; bankbiljet, t.w.v. 10; 2 VW-geschenk- bonnen t.w.v. 25,-; rijbewijs t.n.v. Hr. P. Botden, Veldhoven; tas, vend, met 10 boe ken, 1 boek van Toon Kortooms; tas, op schrift, Sarto, met reclame materiaal; tas, opschrift Xenos, met cassette bandjes en bladmuziek; girobetaalpas, t.n.v. H. Stoep- ker, Tilburg; bril, zilvérkl. in bruine koker; 4 vlaggen en vlaggestokken, diverse kleu ren; winkelwagen, edah; verzekeringsplaat bromfiets, FZZ 654; rozenkrans, zilver; handschoen, blauw, skai maat 9, vend.; le deren wanten, bruin; autosleutel Citroen, gevonden 28.10.82; broekhaak met 13 sleu tels, gevonden okt. 82; sleutels 3, 28 oktober 1982; rood etui opschrift beste wensen. Toos en Tonny, RKC 2 sleutels gevonden 30.10.82; zwart etui/2 sleutels gevonden 27.10.82; bruin etui met 3 sleutels, gevon den 30.10.82; bruin etui, opschrift motor shop BV 17 sleutels gevonden 28.10.82; sleutelbos, in zwart etui met 6 sleutels, 29 oktober 82, gevonden; 1 autosleutel, Mister minit. gevonden 30.10.82; 5 sleutels LOS, gevonden 27.10.82; bruine veter met 2 sleu tels, gevonden 28 oktober 82; ring met 3 sleutels, gevonden 26.10.82; ringz. met 2 sleutels wo no 962043, gevonden 27.10.82; rood etui met 3 sleutels, gevonden 29 okto ber 82; diverse rijwielen teruggevonden; di verse voorwerpen waarvan eigenaar zich niet gemeld heeft; kat grijs Vi jaar oud; bas taard reu, kleur zwart; pauw; fox, zwart wit teef; poedel 4 mnd, licht bruin, reu; chow- chow, reu, zwart; poes wit bruin zwart; bas taard, muis grijs; poedel grijs, reu, met vlooienband en touw, gevonden in Goirle. Daarnaast is er een tentoonstelling te aai van historische instrumenten, waar in het publiek kennis kan maken met de ontwikkeling van de accordeon in de loop van zijn 150-jarige geschiedenis. De viering van het eerste lustrum be- jint zondag 7 november om half één met «n koffieconcert. In aansluiting daarop wordt de tentoonstelling geopend. Om half drie beginnen de concerten van de andere ensembles. Accordeonvereniging «Acordeola» uit Waalwijk voert o.l.v. M. van Wanrooy wrken uit van Adolf Götz, Renato Bui, Beethoven en Jörg Draeger; Kon. Erk. Accordeon Harmonie «Fortisimo» uit Goirle speelt o.l.v. W. van Puijenbroek werken van Rudolf Würthner, J.B. Kok en arrangementen van Van Puijenbroek, Linard en Schlunck; het accordeon-en- semble van de Gemertse Muziekschool voert o.l.v. Mayke Hendriks werken uit van Helmuth Herold, Felice Fugazza, Al fons Holzschuh en Adolf Götz; het ac- cordeon-ensemble van de Oisterwijkse Muziekschool speelt o.l.v. M. van Wan- eooy werken van Holzschuh, C. Schnei- der-Kraiipel, J. Cleber, F. Loewe, F. Knittel. F. Stimemann en J. Schrammel. va 111,- incl 400 kmverzekering. BTW HERTZ autoverhuur (Auto Nellen) hoek nngb West'H v Brabantlaan Tilburg. 013-637777 Gezien het voorafgaande, gezien uw briej van okt. waarin u op uw standpunt blijft staan dat wij de verbouwing van jullie pand (Ruyterstraat 33) moeten betalen, zien wij op dit moment geen re den met u opnieuw onderhandelingen aan te kno pen omtrent genoemd pand. Wij pleiten er wel voor dat Ruyterstraat 33 een definitieve bestem ming tbv. «groepswonen» krijgt, want nog wordt groepswonen teveel gemarginaliseen nen het woningbouw- en huisvestingsbeleid. Ten slotte pleiten wij ervoor dat het huidige door ons bewoonde pand (Lange Nieuwstraat 200 voor alsnog niet gesloopt wordt. Nu B&W in sept. j.l. besloten heeft om de bouw van de muziekschool op het perceel van Lange Nieuwstraat 200 voor lopig voor 4 jaar uit te stellen is het motief tot sloop o.i. vervallen. De huidige situatie is identiek aan die van 1978 toen wij dit pand betrokken. De gemeente zag toen nog geen reden om het pand te slopen omdat een eventuele bouw van een mu ziekschool nog wel 3 jaar op zich zou laten wachten Hiermee werd goede woonruimte voor 20 mensen in stand gehouden. Nu er geen nieuwe bestemming is, cq noodzake lijk is, vragen wij u om in deze dezelfde politiek te voeren als in 1978. Dus niet slopen! Dat dit standpunt ook gedeeld wordt door een meerder heid van de buurtbewoners mag u genoegzaam bekend zijn uit de correspondentie van de werk groep Lange Nieuwstraat. Hopende dat u ons standpunt deelt tekenen wij, met vriendelijke groet, woon-werkvereniging De Medeklinkert zijn in de bi- nwezig om te ozoeken van het informa- >m vragen te beantwoor den. Ook is het mogelijk een gesprekje met hen te voeren. Van deze service kan Nog net voor het hoogtepunt in de grote actie Unicef-wenskaarten is. de Unicef- kalender 1983, een nieuw product toege voegd aan de series kerstkaarten en ca- deau-artikelen, die op het moment overal in Nederland worden verkocht ter Finan ciering van de hulp aan kinderen. De fraaie Unicef-kalender 1983 bevat 24 kleurenfoto’s van kinderen en hun le vensomstandigheden in verschillende we relddelen. Het formaat uitgevouwen is 29 x 42 cm. Naar verwachting zullen van de kalender, die overigens in Nederland werd geproduceerd, zo’n 100.000 exem plaren worden verkocht. Lichte stijging Gelukkig toont het publiek in Nederland aanhoudende belangstelling voor Unicef- Tableau Vivant in D’n Egelantier Woensdag 10 november presenteren twee mensen een tableau vivant in Café D’n Egelantier, Boomstraat 39. Ine van de Ven, afgestudeerd aan de kunstacademie van den Bosch, vooral werkzaam in de grafiek en Jeroen Steeghs, ambtenaar en zelf verder niet actief in de beeldende kunst, beide wo nend in Tilburg, maken die avond een «live»-schilderij (zonder titel) waarin ze zelf ook een plaats innemen. Het gaat hierbij vooral om het beeld wat gepresen teerd wórdt, waar de cafébezoekers af en toe een blik op kunnen werpen. Het ta bleau vivant «duurt» van 22.00 tot onge veer 01.00 uur. De Stichting Vriendenkring Oostenrijk in samenwerking met de Ned. Ski. Ver. afd. Tilburg organiseert van 8 t/m 14 nov. een Salzburger-Festival op het Wagnerplein te Tilburg. Vijfentwintig zaken zullen gedurende de ze periode deelnemen aan een etalage wedstrijd die opgezet is voor de aldaar gevestigde winkeliers. Etalages zullen op kunstzinnige wijze het Wagnerplein sieren met Salzburger-attri- buten. Een kijkje is de moeite waard om de sfeer te proeven van Salzburgerland. In het kader van deze presentatie zal 12 en 13 november ’s middags optreden een uit 40‘personen bestaande muziekkapel uit het gebied Flachau/Wagrain en St.- Johann-Pongau. «Deze kapel uit Oostenrijk i 'avonds 12 en 13 november Paardje (Lijnsheide) te Tilburg v<. grandioos Festijn zorgen. Op 13 i ber ’s avonds zal ook een wintersf tival worden gehouden inclusief sport modeshow. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. In de voorverkoop bij de Stichting Vrienden kring Oostenrijk, Paus Adriaanstraat 64 en bij lederhandel A. van Spaendonk, Wagnerplein te Tilburg. De tijd is weer daar dat men in verband met het St.-Nikolaasfeest, meer inkopen gaat doen dan men normaal gewend is. Men is van Winkelcentrum Besterd ge woon dat zij in deze tijd akties onder neemt om het voor ’t kopend publiek aan trekkelijk te maken hun aankopen in «den Besterd» te gaan doen. En inderdaad, dit jaar «strooit» geno winkelcentrum als het ware met gek de St.-Nikolaas-aktie 1982 stellen zij een prijzenpakket beschikbaar van maar liefst 15.000,- in contanten. De aktie begint op 6 november en duurt vier volle weken. Bij elke bestede 10,- ontvangt men bij elke deelnemende winkelier, die herkenbaar is aan het raambiljet, een Be- sterd-zegel. Die zegel dient geplakt te worden op een kaart die gratis beschik baar wordt gesteld bij al deze zaken. Op iedere kaart kunnen 20 zegels geplakt te worden. Iedere volle kaart kan in een speciaal hiervoor bestemde bus gestopt worden, die staat bij de voorzitter van de vereniging, dhr. Terloo, Besterdring 61 (Rianne). Iedere volle kaart trekt dan mee. Ieder weekend vindt een trekking plaats waarbij uitgeloot worden: 1 prijs mi 1.000, 1 prijs van 500, 1 prijs van 250 en 20 prijzen van f 100. 'e prijswinnaars zullen bij alle winke liers en in de pers bekend gemaakt wor den. De niet uitgelote kaarten trekken opnieuw mee in de volgende rondes. Hieruit kunt u zelf concluderen dat u de eerste week/weken nog meer kans heeft «stelling tot de meeste Nederland- e stijl-orkesten heeft de Key Stork fen zich niet beperkt tot het spelen één stijl, zoals New Orleans, oud dand, maar bestrijkt het ge- ragtime tot mainstream. de Boer zingt sedert 1979 pantser- u de Key Stork Jazz Men. Haar re- rtoire is voomamelijke beïnvloed door die Holiday, Fats Waller, Ella Fitzge-, J °ophie Tucker. uitgebreid met zangeres Triona Ni Dhomhnaill, o.a. bekend van de legenda rische Bothy Band. Het is het enige kon- sert van Clannad in Nederland. Gezien de te verwachten opkomst wijken we voor dit konsert uit naar «Den Boog aard». Voor dit optreden wordt een voorver koop georganiseerd die gestart is op 29 oktober. Kaarten zijn verkrijgbaar bij platenzaak «Tommy» of op woensdagmiddag/zon dagavond in het trefsentrum. Telefonisch reserveren is niet mogelijk. «Een balletje opgooien» Dit is een dansvoorstelling/workshop van Marianne Bloos en Carla Hamel. Ma rianne en Carla, beiden docenten dansex- pressie, kunnen via de Stichting Musische Vorming Tilburg, worden geboekt voor het geven van workshops op scholen, in buurthuizen, jongerencentra, kleine thea ters, etc... De voorstelling, die zij nu ont wikkeld hebben, wordt dan ook in het ka der van de workshops gespeeld. In de voorstelling tonen zij hun werkwijze. De voorstelling is mede geïnitieerd het zgn. SECU-projekt. D.w.z. dat op het ™enblik enkele scholen betrokken zijn _.j het uitwerken van de voorstelling/ workshop voor onderwijs. Hierbij is ech ter niet exclusief voor scholen gekozen. Mensen, uit welke kring dan ook, die be- i langstelling hebben voor dit projekt, kunnen Marianne en Carla aan het werk I zien op vrijdag 5 en zaterdag 6 november I otn 10.30 u. in theater ’t Heks, Canner- toe groot voor de st,aat 1 in Tilburg- Op zondag 7 novem- het uw verzekerings- êeven “J daar van 11.00-16.00 u. een tsinformatiekantoor J^kshop waar geïnteresseerden aan deel kunnen nemen. Voor nadere informatie kunt u zich wen den tot de afdeling ondersteuningsaktivi- teiten van de Stichting Musische Vor ming Tilburg.(Vragen naar Margriet Schoenmakers/ Pietjan Dusee). in de sp enen aan dig Lw tijdens Ook op h actie' centr beschikbaar r gest lekke kinderen, maar - ningen o« «uuliv ren gemaakt hebben om aan St.-Nikolaas te geven, in ontvangst. Samen met St.- Nikolaas zoeken zij er de mooiste dingen i uit. De kinderen kunnen lootjes mee verdienen. vubliek zullen tijdens de in- Inemerskaarten worden p reeds enige Besterdze- Een goed begin om aan te nemen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 25