ECKER 1 r* M a GEZIEN BIJ ECKER 4 1 50 3 IS ER IETS TE VIEREN??? DE EIKELAAR Joke en Jan van Hoof Q 2.999, --- iZomermode 1983 Sf Jazz-ballet 5 Toontje Lager in het Trefcentrum Moergestel <4/ Ga dan eens in Diessen informeren bij CAFE-RESTAURANT Even bellen voor een afspraak: tel. 04254-1238 a BRESSON VICE Lightening Pearl Jazz Oisterwijk Time is on our side v.a. 1.299,- interieur Dragonslayer» of «Te vuur en te zwaard» «Fitzcarraldo» «Serie Noire STAANDE W. KLOKKEN audio-video a Toneelcentrum BCA in sfeer Commedia dell’arte. iktober 1982 paginal DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 14 oktober 1982 pagina 19 ;en; Jazz Old Maniaks; The Juggets Jazz Band; Golden Washboai /ooltown Reformation en de Amerikaanse negerzangeres Jean Shy. DUTCH SWING COLLEGE Tentoonstelling. 1.900, Danscentrum >.500 ering iktie. Camera I 1 oontje Lager. Uitholling Overdwars Harmonie II D IB.V. rich I heeft 50 a Grotestraat 143 - Waalwijk - Tel. 32066 J.v.Hoof, Julianastraat 16, 5087 Diessen - Tel. 04254-1238 F 3 zeer gezellige zalen, voor zowel grote als kleine partijen Gespecialiseerd in het verzorgen van: diner, bruiloften, personeelsfeesten, recepties, etc. Ook een barbecue-avond, koud buffet of b.v. een originele Brabantse koffietafel, geserveerd in de klederdracht Makkelijk bereikbaar (slechts 12 km vanaf Tilburg), zeer ruime parkeergelegenheid aanwezig Prijzen?? Kom eens even kijken!!! Er op of er onder Nr. 90 zondagavond Spellbound Heuvelpoort Cinema I Filmliga AMBASSADE BIOSCOOP wordt dan (takel in de en Jean Besterdr Winke En toch vakkundige eigen service! zien). Os Het pas geopende toneelcentrum van het Brabants centrum voor het Amateurto neel start het weekend van 15 - 16 - 17 oktober in het teken van de Commedia de c serie te bezoe- dell’arte GROOTSE KEUZE VIDEORECORDERS 30 verschillende! 013-431489 EL' Goirle ïbeu- t on- ugen, I wit, ie be- groen, ide- en >■900^ Ecker Interieur is dealer van een aantal topmerken: Leolux, Pastoe, Gelder land, Auping, Van Besouw, Lattoflex, Interna, Lübke, HiHsta, Thonet, Ken- dix, Tulipan, Fuggerhaus, Interlit, Vorwerk, Omnia Riegel, Castelijn, Weston. lia» uit He Breugel be voorstel!, Zondagmic iiniiimiiiiiiiinh dring 87-89, Tilburg, 0 kelcentrum DE HOVEL Leolux’ nieuwste creatie is het model Mink. Noncha lant geplooide stof of leder in de hoeken maken dit zitmeubel tot een stre ling voor het oog. Grandioos afgewerkt. Verkrijgbaar als fauteuil, 2-zits en 3-zits. Een rechte ruglijn kan óók. Dit meubel verwierf internationale onder scheiding. Kom 'm bekijken, beproeven en neem een kleurenfolder mee! t een inleiding irecteur van de blijft het publ: gen in plaats van Het succes van groepsleden ertoe zich professioneel i gaan houden. reca bedrij- ret centrum -J-- en/of i^e jazz r'ide en de hiermee op shops duren van 12.00 uur - en zo mogelijk wordt er aan van het middagprogramma presentatie verzorgd. optreden plaats van de n in Moergestel. :t de bedoeling binnen 3 Nederlandse teksten. De lens groeide snel. «Als ik dit project niet had afgemaakt zou ik een man zijn zonder dromen en dat wil ik niet», zegt Wemer Herzog over «Fitzcarral do», zijn meest verbijsterend filmavor to nu toe, dat in 1982 in Cannes de r DRAAGBARE VIDEO-SET Milaan en München of omgekeerd, om blote zonnejurkjes te bestelïen. Wat wij bij diverse collecties zager aren fleurige kleuren en veel irdblauw, roze en paars, maar de <e hoofdkleur wordt een midden houdt tussen line Middags vanaf half twee staat het tark aan de Gemullenhoekweg /oor de jazzliefhebbers. Oisterwijk bereidt zich voor op een jazz-gebeuren dat door enkele jazzfanaten is opgezet; dit alles vanuit een beperkt budget maar met veel medewerking van zeer gerenomeerde orkesten zoals: Dutch Swing College; Dixiland Pipers; La Vida jazz band; Lamarotte; Oliever dan Thuis; Dixie One and Seven; Triptrappers; Ons Genoegen; Jazz Old Maniaks; The Juggets Jazz Band; Golden Washboard jazz band; Wooltown Reformation en de Amerikaanse negerzangeres Jean Shy. In juni 1979 werd Toontje Lager ge vraagd mee te werken aan de neder- landstalige verzamelelpee «Uitholling Overdwars» en nam het openingsnum mer «Kontaktrock» voor zijn reke ning. Dit nummer is sindsdien regel matig voor de radio gedraaid. Ook de platenmaatschappijen roken iets en in oktober 1979 mocht Toontje Lager de single «Ja Verrek» opnemen. Na een optreden in het voorprogram ma van Raymond van het Groenewoud in Paradiso Amsterdam, was de landelijke belangstelling ge wekt. In februari 1979 kwam ef een optreden voor het toen nog verse Va- ra-radioprogramma «De Popkrant». In die tijd werd de groep nog veelal ge- ilier- zien als geëngageerd: Toontje Lager In- kreeg een interview met de Nieuwe Li- irgse nie en trad op tijdens een anti-kem- Til- energie-manifestatie in het Belgische Doel, voor 15.000 mensen. Keith Richards, Charlie Vyman en Ron Wood zijn de «Time is on our side», de concert- n de spectaculaire trip die de Rolling in 1981 door de Verenigde Staten Heuvelhof Heuvelstraat 103 Tilburg Telefoon 013-424333 Première voor Nederland. In het donker Engeland van de 6e eeuw woont de laatste tovenaar van zijn tijd. Ul rich betovert nog steeds zijn omgeving heeft mysterieuze krachten over de elemen ten en kijkt in de toekomst. Zijn leerling Galen is nog niet zover om het rijk van zijn mester over te nemen, maar moedig is hij wel, Als Ulrich sterft moet Galen maar zien, dat hij met behulp van een amulet het mon ster kan doden dat de bevolking bedreigt. De draak is kolossaal, kan vliegen en vuur- spuwen en kan dus alleen gedood worden via magische krachten. Galen weet het kar wei te klaren, na een adembenemend ge vecht. Na een mystiek bovenaards contact met Ulrich, zijn leermeester, vindt hij zich zelf in een wereld waar geen plaats is voor magie, tovenarij en wat dies meer zij. hl^ ’n Nieuwe «King-Kong»-parodie, kompleet .met ’n monster met gevoelens en de maag- zlJn 1 delijke jonkvrouwe die bijna in de klauwen vertn van het monster terecht komt. dus. voorspeelprogramma door Juan Toyes, die op de middagen de work shop «spelen met maskers» zal verzor- gen. Daarnaast zullen Rudi Corens uit Antwerpen en de heer Koefoed ook workshops leiden, respectievelijk met als onderwerp «spelen met de comme dia dell’arte figuren» en «maskers en grime». De worksl 16.00 uur het eind een Mick Jagger, Watts, Bill Wy sterren in film van de Stones ii. intuur maakten. regie- «Time is on our side» wordt gedistribueerd door Hal Ashby Film terwijl Ronald L. Schwaïy de film produceerde en Hal Ashby de regie voerde, geassisteerd door Pablo Ferro, waarbij Caleb Deschanel en Gerald Feil achter de camera’s stonden. «Time is on our side» is een regelrechte po ging om de Stones bij hun uitvoering te la ten zien en geeft een voortreffelijk beeld van de dynamiek van het concert. De beelden il lustreren de interactie tussen de leden van een magnifieke band op het toppunt van zijn kunnen en leggen de opwinding en ver voering vast van wat wel beschouwd wordt als de indrukwekkendste rock and roll toer- nee die ooit is gehouden. Bij «Time is on our side» zit de toeschou wer nog beter dan op de voorste rij hij be vindt zich op het podium, vlak naast de Sto nes, dichterbij dan hij ooit is geweest. De Nederlandse première van «Time is on our side» gaat vanavond in Heuvelpoprt-Ci- Workshops. Op zaterdag- en zondagmiddag is er yoor «Fitzcar voor belangstellenden gelegenheid tot crew en een i het volgen van workshops. Het work- Nicholson, Ji shopprogramma start op beide da"“" «a, om 11.00 uur met een zeer informs Het Tilburgse danscentrum staat be kend om zijn ruime aanbod van ver schillende dansvormen, zoals: klassiek ballet, modern ballet, dansexpressie, K volksdans, indiasche dans, dansspel 1 voor kinderen, tapdansen, en het mo- I menteel zeer geliefd jazz-ballet. Boven dien is het mogelijk om buiten de ge wone lessen te werken in voorstellings- groepen. Het nieuwe seizoen is al weer begon nen maar bij voldoende deelname star ten er per 1 november weer nieuwe les sen in alle dansvormen. Op dinsdagavond 19.30 uur kunt u ge heel vrijblijvend komen kijken naar een les jazz-ballet gegeven door Karin van Aarle. Dit is bedoeld voor diege nen die er interesse in hebben om zelf zoiets te gaan doen en willen weten wat er zoal gedaan wórdt in een les jazz-ballet. Het is ook mogelijk om bij andere dansvormen te komen kijken. Hiei voor kunt u een afspraak maken. lichtingen hierover bij het Tilbui I danscentrum, Ringbaan-oost 8, I burg, tel. 432772. de Commedia dell’arte geïnspireerde kunstwerken zijn overzichtelijk opge hangen en neergezet en ook zijn er veel maskers, dékorontwerpen, foto’s en kostuums te bewonderen. Een onder deel van de tentoonstelling is ook de informatie-stand met literatuur over commedia dell’arte en er zullen dia ries en video-banden over het tot stand komen van Commedia-voorstel- lingen vertoond worden. De tentoonstelling is slechts ken tijdens het Commedia festival. Kortom, het publiek hoeft zich geen seconde te vervelen. Inlichtingen en voorverkoop Toneel- centrum BCA, Ringbaan Oost 8, tel. 013-363936. Zeven amateurtoneelgroepen nemen in totaal twaalf kortere of langere voorstel lingen voor hun rekening. Daarnaast is er een tentoonstelling ingericht, zullen er een aantal workshops gegeven worden en is er film-, dia en videomateriaal te be kijken. Van vrijdagavond tot en met zondagavond zal het toneelcentrum open staan voor iedereen. ingsruimte en Een gecjeelte van de fabriekshal van den ingencnt. het voorma|jge 3_suises gebouw is in gericht als tentoonstellingsruimte. Op Op zondagmiddag 17 oktober vindt er om 14.30 uur een c nederlandstalige groep «Toontje Lager» in het Trefsentrum «Toyntje Lager» werd in februari 1978 opgericht met J maanden op de planken te staan met eigen muziek en NCT groep bleek bij het publiek aan te slaan: het aantal optredens KLEINSTE EN LICHTSTE KLEUREN VIDEO-SET IN NEDERLAND RECORDER: superlicht, slechts 3 kg, volautomatisch, stilstaand beeld, speelt ±45 minuten op een accu. OPLADER: laadapparaat voor de accu en voeding voor thuis op uw kleuren-TV af te draaien. CAMERA: klasse-apart 6 x motorzoom met macro richt microfoon. Volautomatisch met monitor! (voor direct terug 2 Compleet bij Bartel Geen 4999,- De meeste Oisterwijkse hore ven welke gelegen zijn in he hebben gedurende de zaterdag ei zondag dus levende muziek. De cafés zoals de Taverne de Line Dorpsherberg starten reeds hie donderdag, en vrijdagavond. Voor de echte jazzliefhebbers wordt het dus «muziek» smullen, met als on betwist hoogtepunt een nachtoptreden van de Dutch Swing College Band. Zij zullen vanaf zaterdagavond 1.00 uur trachten hun enorme reputatie waar te maken. Het programma van het totaal geb ren start met een streetparade, met der andere de looporkesten: Lamarot te, The Juggets jazzband en de Trip- trappers, welke eindigt in de Weyen bergh, waar om 17.00 uur een ruil beurs voor instrumenten wordt gehou den. Op dat zelfde moment opent het Par tycentrum De Gulle Ark zijn deuren voor de echte jazzliefhebbers, omdat hier de Dixieland Pipers met o.a. klari nettist Jan Morks en comettist Bert de Kort het publiek een jazzschotel van ongekende kwaliteit zullen voorzetten. Vanaf half tien ’s avonds treden in de Taverne de Lind (La Vida jazzband), in de Dorpsherberg (Oliever dan thuis), in l’avenir (dixieland One and Seven), in Oude Nest (Triptrappers), bij Willen Vermeer (Jazz Old Ma niaks), in de Dorpspomp (The Juggets jazzband) en in de Weyenbergh (Ons Genoegen) voortreffelijke jazzorkesten op. De zaterdag wordt dan gesloten met het nachtspektakel in de Weyenbergh met de Dutch Swing College en Lama rotte het internationaal bekende loop- orkest. Zondagochtend wordt de dag geopend met een jazzmis in de kerk aan De Lind met medewerking van La Vida jazzband (bekend van het jazzfestival in Eindhoven en ook de horen ’s zater dagsavonds in Taverne de Linde) met zang door de negerzangeres Je Shy. ’s Midd vogelpar open vo< In december 1980 was de situatie enigszins gewijzigd. Na een half jaar sleutelen aan een nieuw repertoire pre senteerde Toontje Lager zich voor Ra dio Oost met een nieuwe zanger annex gitarist: Erik Mesie. De groep groeide naar volwassenheid. De pers schreef o.a.: Toontje Lager weet dankzij verstaanbaarheid een geanimeerde sfeer te scheppen. En het moet gezegd dat mede door de volumineuzere stem van Erik Mesie, die op de elpee nog niet van de partij was, het totaalgeluid van Toontje Lager op de planken beter uit de verf komt...». De zondagavond, waar normaal de bruine koffie, het warme worstebrood en de gordijnen de sfeer bepalen, is nu het decor voor Spellbound. De groep voelt zich prima thuis in Nr. 90. Dit is niet alleen te danken aan het feit dat enkele bandleden uit Oisterwijk af komstig zijn. Ook het latin geluid, de fusion-achtige composities en de swin gende ritmes vinden een gevoelig ge hoor (en gewillige voeten) bij de te recht kritische bezoekers. Het pro gramma van de groep is behoorlijk uit gebreid en veranderd: nummers die al te moeilijk waren, zijn geschrapt en vervangen door stukken onder het motto «voetjes van de grond». Normaal viert het ontmoeten in knus se omgeving hoogtij, wat een bezoeker de kreet «bruin kaffee» ontlokte. Om te laten zien dat deze kreet onterecht is, en er prima geswingd kan worden, Spellbound, zondagavond 17 oktober, aanvang 21.00 uur in jongerencentrum Nr. 90, Vloeiweg 90 te Oisterwijk. Nieuw Toneelcentrum. Op 1 oktober werd het nieuwe toneel centrum aan het BCA aan de Ring baan Oost 8 te Tilburg geopend. In het verlengde van de ingebruikname van die nieuwe huisvesting is nu de fa briekshal op de tweede verdieping in gericht als (tijdelijke) theaterakkom- modatie. Er is een provisorische ver rijdbare tribune gebouwd, die afwisse lend voor twee speelvlakken kan wor den opgesteld. Vandaaraf heeft men een goed zicht op de verrichtingen van de speelgroepen tijdens het festival. 1 Daarnaast is een gedeelte van de hal ingericht als tentoonstellir-- zal er een foyer-hoek wordt Programma. Het Comedia-festival duurt één avond en twee volle dagen. Op vrijdag 15 ok tober worden het festival én de ten toonstelling om 21.00 uur geopend en daarna volgen drie korte voorstellin gen. Om 20.45 uur: Toneelgroep Pommo- dore uit Eindhoven met «Rariteiten». Om 21.45 uur: Tilburgs danscentrum bir met een op de Commedia dell’arte ofi geinspireerde dansvoorstelling. Om 22.30 uur: Mac’s Theattre uit Breugel met «Adagio ma Seguro». Alle drie deze voorstellingen zijn eigen produkties, geheel in de stijl van de Commedia dell’arte. Op zaterdag 16 oktober start het mid dagprogramma van voorstellingen met toneelvereniging «De Sirkul» uit Til burg met «De warhoofdige Minnaar» van Wim Burkunk om half twee. Om half vier treedt de Gronings neelgroep «Ridicule» op mei Grando teatro Ridiculo», een produktie, gevolgd door de dans stelling van het Tilburgs en eventueel workshopprestaties. Het zaterdagavondprogramma start met een herhaling van «II Grando Teatro Ridicolo» om 20.00 uur, ge volgd door Molière’s «Schelmenstre ken van Scapin» door de groep «Tha- Jaarlem. Mac’s Theatre uit lesluit de avond met hun Hing «Adagio ma Seguro». jmiddag opent het Tilburgs Danscentrum met het programma om 14.00 uur en om half drie speelt toneel groep «Kras» de familievoorstelling «Koppijn», weer een zelfgemaakt stuk. Om half vijf wordt het middagpro gramma afgerond met eventuele work- shopresultaten. Op de slotavond van het festival slechts één voorstelling, en wel door de Tilburgse vereniging «Amatovka» met hun tekstielproject «Schering en in slag», ook een eigen produktie. Het afwisselende programma toont veel eigen werk van de groepen, iets wat geheel aansluit bij de Commedia dell’arte-traditie. Op vrijdagavond zal het festival ge opend worden met een inleiding door mr: T. Frenken, directeur van de Cul turele raad Noord-Brabant. In juni 1981 was de groep rijp voor een nieuwe, ditmaal volwassenere, elpee die de titel «Er op of er onder» mee kreeg. Van deze elpee werd de single «Net als in de film» getrokken. Toontje Lager mag inmiddels een be kende live-groep genoemd worden. De publieke belangstelling blijkt groot ge worden: de zalen zijn steeds goed ge vuld. Bovendien blijkt het vernieuwde repertoire goed aante slaan. Vaak blijft het publiek een nummer doorzin gen in plaats van om meer te roepen. Het succes van de band heeft de groepsleden ertoe doen overgaan om zich professioneel met muziek bezig te Momenteel is de aandacht van de con sument gericht op de wintermode. Dag- en weekbladpers besteden aan dacht aan shows van modekoningen in innen- en buitenland, waarin warme «f feestelijke kleding getoond wordt. De aandacht van de confectie-indus- trie loopt echter een jaar vooruit. Deze zomer hebben zij alweer de collectie voor de zomer van 1983 klaarge stoomd. Inkopers van modehuizen en bouti ques reizen momenteel van Parijs naar dell’arte, het zeventiende eeuwse maskertheater uit Italië. arraldo» trok Herzog met zijn wisselende ploeg acteurs (Jack -Jason Robards en Mick Jagger lagen lieten het afweten, Klaus Kinski volbracht datief het schier onmogelijke) voor een jaar naar het oerwoud van Peru om de ongelooflijke wapenfeiten van Fitzcarraldo, «de held van het nutteloze», zonder truuks op het doek te brengen. Fitzcarraldo is een operaliefhebber die vast besloten is voor Enrico Caruso en Sara Bernhardt een operagebouw neer te zetten in de Amazone-jungle, opdat deze geliefde artiesten daar zouden kunnen optreden in een opera van Verdi. Het ontbreekt hem echter aan geld: al eerder heeft hij zonder succes geprobeerd ijs te verkopen aan de In dianen en het volk van de rubberplantages. Een vriendin (Claudia Cardinale) is b'ereid haar spaarpot te openen voor de financie ring van een expeditie naar het binnenland, waar een nog niet ontgonnen gebied met ca outchouc bomen ligt te wachten op de man die de jungle kan bedwingen. Fitzcarraldo slaagt erin met hulp van een legertje India nen, die denken aan een zegebrengend ritu eel mee te werken, een stoomboot over een berg heen te slepen van de ene rivier naar de ander, waar stroomversnellingen de bene denloop onbevaarbaar maken. Als de onderneming tenslotte lukt, worden c de trossen door de Indianen gekapt en de ^rank Poupard is een huis-aan-huis- boot wordt in de stroomversnellingen mee- verkoper en een doortrapte sjacheraar gesleurd en botst tegen een rotswand, Alle van allerlei nutteloze rommel. Op zoek moeite tevergeefs. Fitzcarraldo verkoopt het naar een wanbetaler komt hij aan de schip en laat, ten overstaan van de verbaas- deur van een oude feeks die haar min- Frank en biedt hem Mona aan bij wij ze van betaling. Maar Frank Weigert. Daardoor komt hij in de problemen omdat zijn baas geld wil zien voor de verkochte waar. Deze laat Frank arres teren. Mona krijgt hem echter op borg tocht vrij (het geld voor de borgtocht heeft ze van haar tante gestolen). Zij vertelt Frank dat haar tante nog veel meer geld in huis heeft. Frank ziet in eens mogelijkheden om los te breken uit zijn vernederende baan, zijn sloerie van een vrouw en van zijn schulden. Langzaam rijpt er een moordplan in Franks warrige hoofd. Met tantes geld zullen Frank en Mona hun ellende ontvluchten, een zonniger leven tege moet. Maar het loopt allemaal niet zo goed af als zij gedacht hadden. Na drie moorden (waaronder die op zijn vrouw) raakt Frank het geld kwijt aan zijn baas, die achter de waarheid kwam en hem ging chanteren, en alles wat hem rest, is het maken van een rondedans met zijn geliefde Mona midden in de nacht. Frank, volkomen schreeuwt dat ze nu eindelijk vrij en naar het buitenland kunnen trekken. Een regelrechte tragedie bij leurij ware hardblauw langrijke dat het 1 legergroen. Qua motief is de streep erg populair, te danken aan de Italiaanse modekoning Armani. Ook zijn laag ingezette mou wen doen het de volgende zomer goed^ Roklengte ligt tussen de 65 en 72 cm en is dus wat korter (op of net onder de knie) dan de voorgaande jaren. Voor de jonge dames zijn minirokjes nog populair. (CONSU) e to- «II :igen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 19