Actie «water» in de eerste helft van oktober audio-video 2950 s Tien procent méér aanvragen voor eenmalige uitkering verwacht 799 De sterrenhemel in oktober 180 325199 195350 169423 BISTRO 175399 299285| Philips kleuren T.V. Misschien nieuwe inspraak over cash and carryterrein De Harmonie is nog een echte sociëteit Nostalgische balavond STEREO TELETEXT 275225 319259 195445 295259 259249 125350 89 79 179159 X" 991 iktober 1982 pagina 6 Donderdag 7 oktober 1982 pagina 7 DETILBURGSE KOERIER Wie moet wat aanvragen? Het bestuur aal aar STOFZUIGERSLANG kopen naar de SERVICE SHOP lopen Korvelseweg 203, Tilburg 436401 SSSSS*®*» West Voor natuurbehoud en milieubeheer ERIDANUS Oost West deze pla- zien in de e z' is welis- Zlen Bij nl. in de tzijn L’ESCA^GOT Uit voorraad leverbaar Ook alle Philips video-recorders in voorraad v.a. 1998,- Ko#ïe RE60UMJ JAZZ RAM Arrangementen in herfstvakantie op Camping Beekse Bergen. De Muze houdt auditie 9 oktober a.s. - Wooltown Jazz Society: 5 orkesten in Postelse Hoeve 13 oktober: de Brabantse beken ’n Huwelijksverhaal Advocaatijs met veenbessen slui- Goed uit menu Garnalensalade CASSIOPEIA Omdat water noodzakelijk is voor alle levende wezens in de natuur, omdat de mens voor honderd en een doelen water Centraal magazijn van de Vincentiusvereniging Veemarktstraat 37, Tilburg Giro 1158555 ’uit- THE GALLERY Heuvelring 37 Open woensd. t/m zond, vanaf 17.30 uur om- r uur e groep vlucht- Ze ko- type 26 CS 3880 tzeem iniger ywas iue lucht- irerzachter iur lokjes POESMAN Heeft U geen gironummer ia tius te Tilbu-"' Bij voorbaat u< in aanmerkin° ;n voor infvi- t invullen van gevestigd in nte van het ig (aan de kant en koffieshop, het Oost op de tzuiverd a ndley ter n zon partner ek niet togen we weer veel of met een betere 'De ongev jiog s*~- vanaf maand aar Roms 'het optr muziekg tergrono op u 1 der bê\ door kunt Tilburg: Besterdring 87, tel. 431489 Golrle: Winkelcentrum «De Hovel. 345537 lezir nati storinger komen 2 van een t kan verzet De Nieuwe Konii het volgend jaar bestaat deze oudste sociëtei Naast de andere eerbiedwaardige fel «Souvenir des Montagnards» Harmonie in alle eerbiedwaardig! <e mogel: lige mani te brengen. De Werkgroep Natuurbehoud en Milieubeheer Tilbi omgeving heeft voor de eerste hejlft van oktober een t activiteiten georganiseerd rond het thema «water». leuren. .e N.K. t uitge- 1, zo 9 11 oktober: de Noordzee >urg en aantal het Noordbrabants Natuurmu- terstraat 26 in Tilbt verschillende aspecten rond is er een educatie-pakket sa- eugen.o „u,» en stromen gestort afvalwt zodat de rivieren ;lfreinigen< de Acht personeelsleden vormen de bezet ting van dit bureau, van wie één baliein- formatrice. Zij zijn speciaal voor deze taak geworven, om overbelasting van de sociale dienst te voorkomen en om een (kleine) bijdrage in de werkgelegenheid te leveren. ingen te voorkomen is het ijk vooraf te reserveren, te- 77.25. bij êoed ject ‘nh< ien, den: 9 oktober: open dag Afvalwater- zuiveringsinrichting-Noord Deze avond zal worden afgesloten met de vertoning van de film «Wat met de Wadden», die een beeld geeft van de veelzijdige rijkdom aan natuur op de Waddeneilanden en in de Wad denzee zelf. an’dromeda Gegrilde Casseler rib met zuurkool en gekookte aardappelen VEULEN0 x,“X 'ar'e^\ nog geen duide- die voor buiten- oven rij 57 - 4EET Steeg- leng Pollux^/ Noord F ha STEENBOK-'^ Zuid "twega ■e KLEINE BEEK Gregor tie op 1 gevo de Ji vóór Christus c Juliaanse kaler jaren van 365 daf schrikkeljaar Gemiddeld di de volto een omk eeuwen i In 1582' «dagen stand. alleen di 1582 volj nodig heeft en omdat waterverbruikers meteen waterveront- reinigers zijn en dat weleens problemen schept. Op 3 avondengehouden in het Noordbraban' seum, zal worden ingegaan op het thema «water» en verder is mengesteld voor scholen. Naast gezuiverd water blijft er na het hele proces ook een slibmassa over die naar een slibverwerkingsinstallatie wordt gevoerd waar het zeer sterk wordt ingedikt en waarna het naar'de stadsgewestelijke stortplaats wordt af gevoerd. pakket achter- vpor de docent en voor lessencycli. Het pak- 1 op alle bovengenoemde avon- het museum ter inzage liggen en In het algemeen wil de sociëteit aar Stationsstraat een eiland van rust zijn in de vermaak- en uitgaanswereld, die in Tilburg zoals overal elders, wordt JACHTHONDEN Er komt misschien een nieuwe inspraakronde over de woningbouw op het Cash and Carryterrein tussen de Lanciersstraat en Tivolistraat. Dit hangt af van de plannen, die het Pensioenfonds PGGM de komende tijd gaat ontwikkelen. PGGM. eigenaar van het cash and carryterrein, heeft zijn eigendom aan de Lanciersstraat onlangs aan de ge meente te koop aangeboden. AFHANDELING De formulieren worden samen met be wijsstukken en ander gevraagd materiaal (dit staat aangegeven in de formulieren) ingestuurd. Wie hierbij vergissingen maakt, krijgt vanzelf bericht met aanwij zingen hoe verder te handelen. Er wordt gestreefd naar afhandeling alle aanvragen vóór de jaarwisseling. 1 betaling geschiedt in het algemeen per bank of giro. WALVIS 'J Camping Beekse Bergen biedt tijdens de herfstvakantie (15t/m 24 oktober a.s.) aantrekkelijke mogelijkheden om er op een voordelige manier een kampeerva- kantie door te brengen. Daarvoor zijn een aantal zgn. arrange menten samengesteld die naast het ver blijf op deze in de bossen gelegen cam ping ook een aantal extra’s bieden, aankomst worden de kampeergasten getrakteerd op zgn. Schrobbelèr of Trap pist bier, twee regionale dranken. Daar naast brengen ze tijdens hun verblijf een bezoek aan het bekendste safaripark per safaribus, waarbij veel wetenswaardigs wordt verteld over de verschillende die ren in het park. Tevens kunnen ze onbe perkt het recreatiepark van Beekse Ber gen bezoeken waar ook extra activiteiten worden georganiseerd. Er zijn arrange menten voor een verblijf met eigen tent of caravan van ’n weekend of midweek een van de luxe 6-persoons stacaravans te huren. Om teleurstellin wel noodzakelijl lefoon 013-35.77 Wilt u meer weten over sterrenkunde, of hebt u belangstelling voor een om- gevingskaartje van de planeet Neptu- nus, dan kunt u voor gratis informatie terecht bij de stichting De Koepel, Nachtegaalstraat 82-bis, 3581 AN Utrecht, tel. 030-311360 (ma. t/m vr. 9.17 uur). eveer honderd leden zien elkaar steeds regelmatig en willen nu af volgende week één keer per tnd aan de donderdagse bijeen- isten een extra cachet geven door" ■treden van een sfeervol, rustig (gezelschap, dat beschaafde ach- idklanken zal verzorgen, waar- 1 ook een dansje kunt wagen bevreesd te zijn dat u uw pa, het lawaai van de muziek verstaan. Op diezelfde avond zal ook de film «Levend water» worden vertoond, die een beeld geeft van de verontreiniging afval van rivieren en de bestrijding daarvan, het i De film laat duidelijk de kringloop van het water zien en met opnamen van micro-organismen wordt het zelfreini gend verm< legd. 8 oktober: de afvalwaterzuivering Sinds mensenheugenis wordt afval water in rivieren en stromen gestort. De hoeveelheid gestort afvalwater was voorheen gering, zodat de rivieren niet boven hun zelfreinigend vermogen werden belast: m.b.v. de in het water aanwezige zuurstof konden bacteriën de meeste afvalstoffenafbreken. De hoeveelheid en de samenstelling van ons huishoudelijk, industrieel en agra risch afvalwater is echter zo sterk ver anderd dat het zelfreinigend vermogen wordt overschreden. Daarom worden er waterzuiveringsstations gebouwd. hercules/\ ANCENDRACERf' NOOKDEKKKOON boote'\ f' BEDRAGEN De uitkering bedraagt nu maximaal 300, voor ongehuwden zonder kinde ren; 400, voor éénoudergezinnen met één of meer kinderen en 450, voor gehuwden/samenlevingsverbanden. Cri teria zijn: aanvrager woont vanaf 1 ja nuari in Nederland, voert vanaf 1 januari een eigen huishouding en geniet een mi nimuminkomen. Op welke .wijze de uit keringen tot stand komen, staat in de for mulieren die vanaf 11 oktober in alle postkantoren en agentschappen verkrijg baar zijn. Voor alle duidelijkheid: min derjarige, thuiswonende kinderen en be woners van bijvoorbeeld bejaardentehui zen krijgen geen uitkering. FORMULIEREN In de formulieren'' eenmalige uitkering 1982 kan iedé/een precies nagaan of hij inklijke Harmonie is een begrip in Tilburg. Geen wonder, want bestaat deze oudste sociëteit van onze stad 140 jaar. genootschappen zoals de Koninklijke Liederta- en de sociëteit «Philharmonic» is ook de N.K. iedwaardigheid nog springlevend. Mars vinden we in de vroege avondu ren laag in het zuid-westen. Begin ok tober is de planeet nog tot 19.30 uur te zien en eind oktober tot 18.45 uur. Op 21 oktober 1982 staat de maansikkel twee graden ten noorden van Mars. Op 25 oktober passeert Mars 2!6 graad ten zuiden van de planeet Neptunus. Neptunus is thans tijdelijk (tot eind deze eeuw) de planeet die het verst van zon staat. De planeet is alleen te 1 met een verrekijker of teleskoop en men moet ook nog precies weten waar te zoeken. Op vrijdagavond 8 oktober komt de heer Ketelaars van het Waterschap De Dommel aan de hand van een dia-serie het hoe en waarom van de zuivering van ons afvalwater belichten. BUITENLANDERS EN ZELFSTANDIGEN Op dit moment bestaat 1 lijkheid over^e regeling landers zal gelden. Na 5 oktober worden nadere mededelin gen gedaan. Zelfstandigen kunnen dit jaar nog geen aanvraag indienen. De gemeente Tilburg verwacht dit jaar ruim tien percent méér aanvragen voor de een malige uitkering dan in 1981. Toen werd door 9.800 mensen een aanvraag ingediend, waarvan bijna zestig percent werd gehonoreerd. De verwachting dat nu 11.000 mensen een aanvraag zullen indienen, is gebaseerd op de verslechterde economische omstandigheden, de grotere bekendheid met de uitkering en een lagere drempel door de «ambtshalve toekenning». Bovendien vallen méér mensen binnen de termen van de uitkering door de hogere bedragen. gedomineerd door het disco-gebei Graag zouden de leden van de Harmonie hun gelederen wat 1 breid zien met nieuwe medeleden, vanaf 30 jaar, die ongetwijfeld zullen genieten van de zacht-nostalgieke at mosfeer waarin men rustig met vriend, vriendin of relatie van gedachten kan wisselen onder het genot van een goed glas, een prima sigaar, en éénmaal per maand van sfeervolle muziek. Is uw belangstelling gewekt? Op don derdag 14 oktober, ’s avonds vanaf on geveer 21.00 uur, bent u welkom in de N.K. Harmonie. Voor verdere inlich tingen kunt u ook terecht bij Jacq. van Loon, tel. 550460. 400 jaar kalenderhervorming '"‘o 15 oktober 1582 werd door Paus irius XIII een belangrijke korrek- 11 het gebruik van de kalender in- voerd. Vóór die tijd gebruikte men Juliaanse kalender (ingevoerd in 46 door Julius Caesar). De aider telde telkens drie igen en vervolgens één van 366 dagen, .wviu dus 365,25 dagen. De aar- tooit echter in 365,2422 dagen iloop rond de zon en na enkele 1 is het verschil goed merkbaar. 12 liep de kalender maar liefst 10 achter op de werkelijke zonne- Gregorius XIII korrigeerde niet Jie tien dagen: na 4 oktober 1582 volgde 15 oktober 1582, maar bo vendien bracht hij een verfijning aan in de kalender. De eeuwjaren die niet deelbaar zijn door 400 zouden geen schrikkeljaar meer zijn. Op die manier zal pas na 3000 jaar de kalender één dag uit koers zijn. Ons huishouden bestaat nu al tamelijk lang. En ’n wrange verzuchting ontsnapt ons: Hebben wij elkaar werkelijk gevon den Jij blijft voor mij ’n ander wezen dat heel dichtbij en "heel ver weg is. Ongenaakbaar, Soms. Onuitsprekelijk en klankloos. Even goed ben ik voor jou, geheimzinnig, on doorgrondelijk, bijna een vreemde. Zij die je liefhebt, maar niet helemaal in bezit neemt. Haar, die je wel neemt op sommige ogenblikken, maar die je weer laat vallen, zoals ’n adelaar zijn meege- sleurde prooi plotseling loslaat: valt zij jammerlijk verwond te pletter. Zou de liefde dan toch eigenlijk niets an ders zijn dan beloften? Beloften die ons leeg achter laten, zodra de grote gloed die twee lichamen tegelijkertijd deed gloeien, gedoofd is? Maar als dit niet zo is dan blijven er, ver- derreikend dan een belofte, voor ons Jan, nog nieuwe ruimten over om te ontdekken. Een bron in de woestijn waaruit wij einde lijk als ’n hert zonder weerga, samen kun nen drinken. Meteoren Rond 21 oktober mc «vallende sterren», naam: meteoren verwachten. Vooral in de nanacht (nacht van 20 op 21 okto ber). We kunnen onder gunstige standigheden wel 20 meteoren per verwachten. Ze behoren tot de der Orioniden (hun schijnbare v,u, punt ligt in het sterrenbeeld Orion), zijn vermoedelijk afkomstig van de 1 meet van Halley die eind 1985 begin 1986 weer in de buurt van de zon en aarde wordt verwacht. Meteoren zijn lichtflitsen hoog in de aardse atmos feer. Ze ontstaan doordat stofdeeltjes of kleine steentjes (meteoroïden) uit de ruimte in botsing komen met de mole culen van de lucht. De moleculen wor den daardoor electrisch geladen en dat gaat met lichtverschijnselen gepaard. Zaterdag 9 oktober a.s. moet 't in de Postelse Hoeve te Tilburg weer een geweldig feest wor den voor diegenen die van gezelligheid, swingende muziek en sfeer houden. De Wooltown Jazz Society gaat nl. weer een avond organiseren op de bekende nostalgische leest geschoeid. Liefst 4 orkesten zullen hun muzikaal aandeel aan deze avond leveren. Vanaf 21.30 uur tot in de kleine uurtjes moet de Postelse Hoeve weer bol staan van gezelligheid in een sfeer zoals we die nog kennen uit de jaren 50-60. Dat de Wooltown Jazz Society in staat is zo’n groot festijn te doen slagen hebben ze al een aantal keren bewezen. Naast de Hondulu Strings, La- marotte, The South Jazz Band en The Wooltown Jazz Band zal als 5e orkest The Rebound Jazz Band uit Arnhem dit feest muzikaal opluisteren. Op 9 oktober a.s. om 15.30 uur wordt er hecrème I een au<^***e gehouden in het gebouw van V S.V.T. De Muze, Spoorlaan 171, Tilburg. 4 OQC Uit de gegadigden zal een tiental mensen TUv VVV gekozen worden om mee te werken aan een productie o.l.v. Ciel Werts en Peter van Meel. De hoofdlijnen van deze productie wor den in hoofdzaak bepaald door Ciel en Peter voor de verdere invulling tekent de hele groep. E e.a. zal tijdens de auditie op 9 okt. uitgelegd worden. Gedacht Wordt aan mensen met enige theater-er- varing, terwijl muzikale kwaliteiten tot aanbeveling strekken. Inl. tel. 366214. INFORMATIE, Behalve voor .wat betreft de ambtshalve toekenning heef/ de sociale dienst geen functie voor de aanvragers. Informatie wordt vanaf 11 oktober gegeven door het «bureau eenmalige uitkering». De tele foonnummers worden zo snel mogelijk bekendgemaakt. BUREAU EENMALIGE UITKERING Vanaf 11 oktober is het bureau eenmali ge uitkering geopend. Daar kan iedereen die voor een uitkering in aanmerking denkt te komen aankloppen voor infor matie en voor hulp bij het i het formulier. Het bureau is de voormalige expositieruimt stadhuis, tussen vooringang z‘ van de Paleisring dus) er Voor een goede bewegwijzering bij stadhuis wordt gezorgd. rooster, het laten bezinken van zware stoffen in een zandvang en het laten opdrijven en afromen van lichte stof fen. Hierna blijveh» in het afvalwater nog opgeloste enJjf zwevende stoffen aanwezig. Bij de biologische zuivering worden organismen die ook in de na tuur werkzaam zijri en die veel van de ilstoffen als voeding gebruiken aan werk gelaten. Die micro-organis- men hebben daar veel zuurstof bij no dig en dat wordt dan ook in grote hoe veelheden aan de beluchtingsbakken togen van het water uitge- toegevoegd. In aansluiting op de voorafgaande avond houdt de Afvalwaterzuiverings- inrichting-Noord aan de Bos en Beemdweg in Tilburg óp zaterdag f oktober van 10.00 tot 15.00 uur een open-dag. De Noordzee is een ondiepe zee die veel te verduren heeft: hij wordt om sloten door 8 dichtbevolkte, hooggeïn- dustrialiseerde landen, er is een druk scheepvaartverkeer, er wordt intensief op gevist en er is olie ejn gaswinning in opgang gekomen. De gevolgen van al die activiteiten bedreigen de Noordzee steeds meer. Deze belangrijke levens bron voor mens en dien takelt hierdoor r be- af en als er niet ingegrepen wordt 7ater wordt dat steeds erger. Vervuiling Het afvalwa- door ongelukken en lozen van afval naar zee, overbevissing en omploegen e van de bodem zijn de; grootste boos ting doeners. Alleen wanne’er iets heel dui- gsin- delijk misging werd er ingegrepen, maar wetgevers hebbert zich nog nooit veel om de zee bekommerd. Heeft U goederen, zoals kleding, dekens, meubilair, énz enz. te missen, breng ze zaterdag, 9 oktober naar het centraal magazijn. Veemarktstraat 37 (achter de kerk van de Heuvel). Het magazijn is die dag van 9.00 tot 16.00 uur geopend om uw goederen in ontvangst te ne- Geef gul, want vele minderbedeelden en in het bijzonder de mensen in de ontwikkelingslanden hebben het hard nodig. Zware voorwerpen, zoals meubilair en beddegoed, kunnen eventueel worden opgehaald. ien goederen te missen, uw geldelijke bijdrage is eveneens geweldig welkom. Ons sr is 1158555 (ten name van de penningmeester van het centraal magazijn Vincen- aurg). latdankll! Vier planeten De kleine planeet Mercurius is na 10 oktober, 1982 ’s ochtends vroeg zicht baar laag boven de oost-zuid-oostelij- ke horizon, vlak voordat de zon op komt. Op 17 oktober is de hoekafstand tot de zon het grootst gezien vanaf de aarde. Mercurius staat van alle plane ten het dichtst bij de zon en dat be moeilijkt het waarnemen van d- neet. We kunnen hem alleen zie schemering. Een verrekijker is «vu»- waar niet per se nodig, maar is een groot hulpmidel bij het opsporen van Mercurius. Op 15 oktober staat de smalle maansikkel bij Mercurius. De 'J onderscheidt zich - ook in een te- maan bevindt zich dan een graad of IeskooP - nauwelijks van een ster- vijf ten noorden van de planeet (één PuntJe; Ejn goede detailkaart van de graad is tweemaal de diameter van de r*etr®f?ende hemelstreek is dus onont- maanj heerlijk. Na enkele uren is de verplaat- De eerste dagen van oktober is ook sinê van. Neptunus t.a.v. de sterren Venus, zij het met moeite en alleen bij goed te z,en' Neptunus en Mars staan goed helder weer, als ochtendobject >n grensgebied van de sterrenbeel- boven de oostelijke horizon te vinden, den Slangedrager en Schutter, even vóór zonsopkomst. Afvalwater verontreinigd met afval stoffen van huishoudelijke aard en met industriële afvalstoffen en regenwater verontreinigd met allerlei stoffen die het onderweg naar de riolering heeft meegenomen worden op de Afvalwa- terzuivering-Noord gezuiverd alvorens ze in de rivier de Zandley terechtko men. Op de open-dag kan men onder geleiding het proces dat het afvalwi doorloopt zelf bekijken. F' ter wordt uit het riool opgepompt, waarna het onder vrij verval de gehele zuivering kan doorlopen. De zuiver bestaat bij de AfvalwaterzuiveringSm- richting-Noord uit 2 fazen: allereerst vindt mechanische zuivering plaats en daarna biologische zuivering. De mechanische zuivering bestaat uit het afvangen van grove delen in een Het Pensioenfonds zag geen kans om op een economisch verantwoorde wijze wo ningen te bouwen op het terrein in over eenstemming met het bestemmingsplan Tivoli I. Dit ontwerpplan, dat momenteel voor overleg bij andere instanties ligt en op 8 oktober aanstaande, morgen, wordt behandeld door de provincie (provinciale planologische commissie), is in de afgelo pen jaren met inspraak totstandgeko men. Volgens het plan kunnen er op het cash and carryterrein maximaal 270 wo ningen komen, waarvan 60% laagbouw en 40% in gestapelde vorm. GEMEENTE KOOPT NIET Burgemeester en wethouders hebben be sloten niet op het aanbod van PGGM in te gaan. De huidige financiële situatie laat aankoop niet toe. Bovendien is het twijfelachtig of het terrein op niet al te w lange termijn bebouwd kan worden zon- wordt de der andere woningbouwprojecten opzij te ryterrein 1 Op maandagavond IJ oktober komt Cato ten Hallers van'de Werkgroep Noordzee, die zich terj doel heeft ge steld aantasting van het natuurlijk mi lieu van de Noordzee tegen te gaan een ing houden over dé Noordzee, de tuurlijke samenleving in zee, de ver- ;en en hoe er tot een beheer ge- zou moeten worden dat ons gezonde zee m de toekomst ekeren. j In de formulieren 1982 kan iedé/een precies nagaan of hij in aanmerking komt en voor welk be drag. Die formulieren komen pas op 11 oktober beschikbaar. Verschillende aan vragers hebben formulieren van vorig jaar gebruikt en ingestuurd. Deze aan vragen zijn niet geldig. De formulieren kunnen tot 15 november gorden ingestuurd. Èliënten van de sociale dienst die een uit kering genieten ingevolge de Rijksgroep- regeling Werkloze Werknemers (RWW) of de Algemene Bijstandswet (ABW) Roeven geen aanvraag in te dienen. De .sociale dienst stelt vast of zij voor een uitkering in aanmerking komen en han delt de uitkering verder automatisch af. Cliënten die een uitkering genieten inge volge de Wet Werkloosheidsvoorziening (WWV) moeten wel de uitkering z aanvragen, evenals cliënten die uitsl tend een bijzondere uitkering genieten. Overigens krijgt iedereen die bij de socia le dienst bekend is, een brief thuis, waar in staat of hij al dan niet zelf een aan vraag moet indienen. Dit zal tijdig gebeu ren. Alle avonden vinden plaats in het Noordbrabants Natuurmuseum, Kloos terstraat 26 in Tilburg en beginnen om 20.00 uur. De toegang is gratis. Het educatie-pakket voor scholen De WNM-Tilburg en omgeving heeft rond het thema «water» een edu catie-pakket voor scholen samenge steld. Met name vennen en beekjes hebben als uitgangspunt gediend voor een aantal practische opdrachten voor leerlingen van verschillend niveau. Daarnaast omvat het grondinformatie voorstellen ket zal den in l te koop zijn. De laatste avond van deze actie is gewijd aan de Brabantse beken, al sinds jaar en dag e$n <belangrijk ele ment in het Brabantse landschap. Op woensdagavond 13 oktober ver borgt Harro Kraal van de Brabantse ivmieu Federatie een avond waarop het Brabantse beken-landschap cen traal staat. Hoe staat het ermee, wat heeft men er in de loop van de jaren aan veranderd, waren dat verbeterin gen of misschien toch niet, wat is het beste beleid met betrekking tot de Bra bantse beken: allemaal vragen die aan de hand van dia’s aan de orde zullen komen. Voor reserveringen en inlich tingen ook betr. bruiloften recepties, jubilea, familie feesten of andere bijeenkom sten tel. 013-430738 zetten, gelet op de aantallen woningen die Tilburg op dit moment mag bouwen van het rijk. Tenslotte wil de gemeente, met het oog op renteverliezen, zijn huidi ge grote voorraad bouwgrond in de oude stad niet nog verder uitbreiden. Burge meester en wethouders gaan ervan uit dat PGGM zelf woningen in de premie- huursfeer bouwt op het cash and carry terrein. WIJZIGING BESTEMMING? In overleg met PGGM zal worden nage gaan in hoeverre voor een bouwplan, dat voor het Pensioenfonds wel economisch uitvoerbaar is, een wijziging van het be stemmingsplan nodig is. Het college zal dan tevens bezien in hoeverre zo’n wijzi ging en dus het bouwplan op het eerste gezicht aanvaardbaar is. Komt een der gelijke bestemmingsplanwijziging er, dan inspraak over het cash and car- heropend. FB 1, eid

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 7