TILBURG IN BEELD 1 945 -1980 Toch bodemverontreiniging op terreinen Janssens - de Horion en Verschuren Kinderboekenweek in de jeugdbibliotheek Verschijnt binnenkort geschreven door Ronald Peeters Optreden Fay Lovsky en Jan Rot Concertagenda Het Werken Trio Drumfanfare «Prins Willem Alexander» Hlliiil Internationale naïeve kunstmanifestatie TILBURG IN BEELD 1945-1980 i; DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 7 oktober 1982 pagina 19 tober1982 pagina 1( Janssens - de Horion Tien dagen feest 13 t/m 23 oktober Filiaal Trouwlaan. Woensdag 20 okto- theek. groep Drukwerk geven oncert in de IJsselhal in Wat en waar “j Naam: Adres: Fay Lovsky Postcode: Woonplaats Datum: Handtekening: Komt het boek na berichtgeving ophalen U Wenst het boek per post te ontvangen (verzendkosten worden berekend) okto- iag 10 e met tureel imma 3 van de Kinderboekenweek van 13 t/m 23 oktober 1982 van de bo- ion en Ver- getrof- <t voor Zorg dat u er op tijd bij bent en reserveer nu al een exemplaar door de bestelbon in een envelop zonder postzegel te sturen naar antwoord no. 145, 5000 WB Tilburg. I--- Dit boek is verkrijgbaar bij Boekhandel Gianotten in de Heuvelpoort zanne Boland Becker, be Ivan Lid allen uit Joegos Donderdag ma rond het boden bootje». De kinderboekenweek valt gedeeltelijk in de herfstvacantie. De centrale jeugdbi bliotheek is dan ook ’s morgens open van 11 tot 1 uur. heeft N.O.S.-ja braak gei scène, 2 De overige verontreinig ray, Su- Nadia 14 oktober 4 uur. Progra et bekroonde boek «Het v ■o toernee. grote zaa 7. Aan vang: 21.00 °raad van het i>it is voor 1 het geva gt 450 mil roeden bes De expositie is geopend zaterdag 9 c ber van 11.00 u. tot '19.00 u. en zondt oktober van 11.00 u. tot 18.00 u. Programma «Inspekteur Vrijdag 15 oktober, 4 uur. Kinderboe- kenweekuurtje over «Reizen». 11 uur. Program boek «De metro Het laatste deel van de Geschiedenis van Tilburg in foto's gaat over een paar weken verschijnen! Van het eerste deel zijn zo’n 8000 exemplaren verkocht en de reakties waren unaniem zeer positief. Wij twijfelen er niet aan dat dit nieuwe deel over de periode 1945-1980 nog meer zal aanslaan. Want juist in deze periode is Tilburg enorm veranderd. En de meeste Tilburgers kunnen zich dat nog maar al te goed herinneren. Tilburg groeide van 110.000 inwoners naar een stad met meer dan 150.000 inwoners. Een groei die werd opgevangen in nieuwe wijken die letterlijk uit de grond werden gestampt. Tegelijkertijd werden grote delen van de binnenstad met de grond gelijk gemaakt. Tilburg is al lang niet meer de stad die beheerst wordt door fabrieksschoorstenen en kerktorens. Het is goed dat alles is vastgelegd. Alles wat is verdwenen en wat is gekomen in deze periode. Vastgelegd in een schitterend gebonden boek van 206 bladzijden met bijna 600 foto's, voor een groot deel door lezers van de Tilburgse Koerier ingestuurd. Het grootste deel van het boek gaat uiteraard over het stadsbeeld zoals dit in de loop der jaren veranderde maar ook andere facetten worden belicht zoals onderwijs, industrie, allerlei gebeurtenissen enz. Wij menen dat TILBURG IN BEELD 1945-1980 een boek is dat in alle Tilburgse huiskamers gelezen moet worden!! Wij hebben mede daarom de prijs even laag weten te houden als in 1979 nl. 39,50 bij voor intekening en 47,40 m.i.v. 30 oktober a.s. Ondergetekende besteltex. TILBURG IN BEELD 1945-1980 te gen de intekenprijs van 39,50 (m.i.v. 30 oktober 1982 47,50) Cliff Richard geeft 22 oktober een concert in de Doelen in Rotterdam. André Hazes en de gn op 22 oktober een concei i m uc uwcmdi m Zwolle. Millie Jackson treedt 1 november op in Carré in Amsterdam. In de Edenhal in Amsterdam treden 8 no vember op Kid Creole and the Coconuts. Het concert van Joe Cocker in Eindhoven is helemaal uitverkocht. irijf- Doemaar geeft een concert in de Stadsge- oek: hoorzaal in Leiden. riffel Er zijn nog kaarten verkrijgbaar voor het concert van Kool and the Gang, zij treden op in het Congresgebouw in Den Haag. 19 oktober is er een concert van Motorhead in de Stadsgehoorzaal in Leiden. 16 november treedt Rainbow op in de Ahoy in Rotterdam. Voor meer informatie tussen 10.00-16.00 bij de VVV’sin: WV Tilburg, Spoorlaan 416 A, 013- 351135; VVV Oisterwijk, De Lind 57,04242-82345. Drummer Jan Wirken, bassist Bert Pa- linckx en saxofonist Sjoerd Rolsma heb ben onlangs een plaat opgenomen, die is De kinderboekenweek gaat dit jaar over reizen. Boeken lezen kan reizen beteke nen: wegdromen in een verhaal, lezen over andere landen, nieuwe mensen ont- ber. Feestmiddag, moeten. uitgebracht op Haast. De plaat aanstaande gepr burgse publiek ir II straat 5. Als sterdamse tromp aangetrokken. I kend van het Wi van zijn, eigen Vorden. het kor i het platenlabel B.V. t wordt vrijdag 8 oktober rresenteerd aan het Til- in café Paradoks, Willem s gastsolist werd de Am- rpettist Boy Raaymaekers Boy Raaymakers is be- /illem Breukercollectief en kwartet met Marten van rnsert begint om 22 uur. i opper- taal on grond, die deze 1. Op een diep is geen vervuiling sloot. Bij Prins Willem Alexander zijn er diverse vakatures wegens het uitbreiden van ons aantal leden door aankoop van instrumentarium. Nu dit seizoen voorbij is en er tijd aanbreekt zich voor te bereiden op het komende seizoen, is het een mooie gelegenheid voor degenen die zich nu opgeven om zich verder te onplooien. Wil men verdere gegevens hieromtrent, dan kunt u ten alle tijden telefonisch of schriftelijk contact opnemen t zemuntwegóó, tel. 013/630932. Ter hoogte van de vroegere weverij is het grondwater onderzocht. Het blijkt van goede kwaliteit, al is het sulfaatgehalte aan de hoge kant. Sulfaat kan bij hoge concentraties (hog^r dan 2.000 milligram per liter water) beton- en staalconstruc ties aantasten. Bovendien moet dan de zuurgraad van het grondwater erg laag te grond zijn. Dit is voor het onderzochte water eptevan niet het geval. Het sulfaatgehalte be draagt 450 milligram per liter water. Het vermoeden bestaat dat het sulfaat afkom stig is uit cement van vroegere funderin gen. Het is de derde manifestatie. De vorige twee manifestaties trokken erg veel be- zoekers. Het blijkt steeds weer dat de naïeve schilderkunst erg aanslaat bij het publiek. Hopelijk zullen ook dit jaar Filiaal Stokhasselt. Woensdag 13 okto- Steeds weer nieuwe avonturen die je zelf ber: Voorleesuurtje met dia’s. Woensdag meemaakt op je reis in de jeugdbiblio- 20 oktober: tekenfilms. Filiaal Vredespa- theek’ rochie: woensdag 13 oktober, 14 uur. Voorleesuurtje met dia’s. ’t Sant. Woensdag 13 oktober: van bekroonde boeken, puzzel- De Tilburgse groep «Het Werken Trio» na het behaalde succes op het jazzfestival 1981 een snelle door gemaakt in de Nederlandse jazz- Ze waren in juli dan ook aanwezig op het North-Sea-jazzfestival 1982. i Centrale jeugdbibliotheek: «Op reis met een boek»; uit een speciale boekenweek- I koffer verschijnt iedere dag tijdens een kinderboekenweekuurtje een verhaal, ge- .dicht of poppenspel. hebben medewer- ium van Publieke ijn van buurtbewoners igers van de Buurtraad op twee plaatsen mon- genomen. Ongeveer midden op het terrein, waar vroeger de ververij heeft gestaan, zijn op drie plaat sen bodemmonsters genomen tussen 0 en 2 meter beneden maaiveld. Deze mon sters en mengsels daarvan zijn eerst be oordeeld door te kijken en te ruiken. Ze vertoonden geen bijzondere of abnorma le kenmerken. Een ingenieursbureau heeft onderzocht of en in welke hoeveel heid de monsters polycyclische aromaten (aanwezig in teerachtige stoffen en bij in menging mogelijk kankerverwekkend) en andere aromaten bevatten. De aangetrof fen hoeveelheden blijven alle zeer ruim onder die, welke volgens normen van de Inspectie voor de Volksgezondheid nog toelaatbaar zijn. Ook de aangetroffen hoeveelheden metalen in de bodem dui- eid van veront- geen aanwij- in de grond Op zondag 10 oktober zullen Fay Lovsky en Jan Rot optreden bij de KWJ. Fay Lovsky en Jan Rot. twee van de meest belovende nieuwe gezichten in de neder- landse popmuziek. Ze hebben de handen ineen geslagen voor een najaarstoemee. Een goed initiatief en een interessant dubbelprogramma. Naast de verschillen in stijl, heb ben Jan en Fay een aantal overeenkomsten. Beiden zijn liedjesschrijvers, beide werken ze met bandrecorders en allebei zijn ze toetsengericht. In totaal zullen dertig kunstenaars uit heel Europa exposeren. De manifestatie wordt gehouden in Boerderij Denissen, Gen. Eisenhowerlaan 3 in Berkel-En- schot. ibliotheek van filiaal ’t Sant toonstelling over de schrj' iper die voor het boel pot» de Gouden Griffel Op 25 juni van dit jaar L kers van het laboratorii Werken in het bijzijn en vertegenwoordige Loven - Besterd op sters van de bodem w i op het terrèir j heeft gestaai iemmonsters Nog steeds weten niet alle kinderen dat Filiaal je gratis boeken kunt komen lenen in de voorlezen jeugdbibliotheek. Ook al is het altijd de tocht, rebus, moeite waard om naar de bibliotheek te f komen om boeken te lezen of te lenen, tijdens de kinderboekenweek is het feest E en dus een extra reden om eens een kijkje I te komen nemen. Gerard de Nijs uit Kaatsheuvel. Verder zullen er werken geëxposeerd worden van o.a.: Gorki Bollar uit Urugua van der Weghe, rsaaia beiden uit België; Ivan Rabuzin, «ckovic, Mitja Rojc en Premerl, pslavië en vele anderen. misch afval. Ook op de plaats van de vroegere wasserij is op eén diepte van één meter een laag aangetroffen met een vrij hoog loodgehalte. Vermoedelijk afkom stig van een vroegere kapotte rioolput of rioolaansluiting. De laag heeft een vlakte van vier bij vier meter. Tot< geveer twintig kubieke meter verwijderd moet worden. Ook is geen chemisch afval. één tot twee meter i meer aangetroffen. 5 bodemmonsters hebben geen iging aan het licht gebracht. ber, 11 uur. Kinder- rrd. Half twee, pro- I gedichten. II oktober, 11 uur. Kinder- turtje. ktober, 11 uur. Programma en dia’s. Deze vier opgewekte heren, v.l.n.r. Loek de Kok, trompet; Bert Rémy, gitaar; Karei van Bladel, drums en Cor van Berkel, sax, vormen samen de combo The Old Ti mers. Het bijzondere aan hen is dat ze als combo op zaterdag 16 oktober a.s. alweer 20 jaar bestaan. Natuurlijk moet dat gevierd worden en dat gebeurt dan ook diezelfde dag met een groot feest in de Postelse hoeve. Naast de old timers zal een flink aantal andere or kesten deze jubileumviering luister bijzetten, hoofdzakelijk in dezelfde stijl als de old timers: lekkere evergreens, dixieland en dansmuziek. y Voorverkoopadres is sigarenmagazijn Hettema, aan het Wilhelminapark: inlichtin gen kunt u krijgen via tel. 553834. Maandag 18 oktober 11 uur. Pr rond het bekroonde boek «i Kaasjager». Dinsdag 19 oktober, rond het bekroonde t Magnus». Woensdag 20 oktober boekenweekganzebord gramma rond Donderdag 21 boekenweekuv Vrijdag 22 okt over andere landen met muziek Woensdag 13 oktober, half twee. Ope ning Kinderboekenweek met poppenspel en puzzels. Optocht van reizende kinde ren voor het centrum. Onderzoek heeft uitgewezen dat er toch sprake is van lichte verontreiniging dem op de terreinen van de voormalige textielfabrieken Janssens - de Hork schuren (voorheen Van Spaendonck) aan de Koestraat. Het onderzoek naar eventuele bodemverontreiniging op het terrein van Janssens - de Horion is gehouden op aandrang van buurtbewoners. Het ging hier om een aanvullend onderzoek. Eind 1981 had gemeentelijk onderzoek uitgewezen dat terrein niet veront reinigd is. In overleg met buurtbewoners en oud-werknemers van de textielfabriek is in juni van dit jaar een tweede onderzoek gehouden. Nu is gebleken dat er daar geen spra ke is van bodemverontreiniging. Op het terrein van Verschuren zijn wel twee kleine verontreinigingskernen aange fen. Deze zullen worden verwijderd, wanneer het terrein bouwrijp wordt gemaakt de woningbouw, reeds volgende week. Op het terrein van de voormalige textielfabriek Verschuren wordt nog dit jaar begon nen met de bouw van 56 woningen. Verschuren gegevens hieromtrent, dan bij de h. J.v.d. Bosch Krui- Op dit terrein zijn 1 onderzocht. Bij het gehouden met de vroeg* Alleen in de wasserij zijn c bruikt. In het zuid-oostelij terrein waren twee olietan in de grond moeten zich r tanks bevinden. De bode niet onderzocht, omdat dat terreing te verhard is met klinkers. Dat gele voor de plaats van het hoogspanningsge- bouw, dat nog gesloopt moet worden. Op de plaats van de vroegere wasserij bij de Enschotsestraat zijn over een pervlakte van drie bij drie meter en een diepte van twee meter vetachtige stoffen aangetroffen, die in hoeveelheid boven het toelaatbare liggen volgens de normen van de Inspectie voor de Volksgezond heid. Totaal gaat het om ongeveer twin tig kubieke meter grond, die verwijderd moet worden. Deze grond is geen che- 20 oktober: prijsuitreiking titelverhalen, rebus en kleurplaat. Filiaal Lyndacker: iedere dag van 4 tot 5 uur eenjkinderboekenweekuurtje. Puzzel- tocht. Wat is er allemaal te doen? 13 oktober, half twee: voorleesuurtje dia’s. In de teaterzaal van het Cultu In alle jeugdbibliotheken in Tilburg kun Cetrum is 27 oktober nog een «Kinder- je kijken naar tentoonstellingen over de boekenweekspel: Tijl Uilensiegel». kinderboekenweek, de bekroonde boeken en over reizen. Voor kinderen tot 8 jaar is er een kleurplaat uit het bekroonde boek: «De eend op de pot». Voor kinderen vanaf zeven jaar zijn er verhalen waarin boektitels verstopt zit ten. In de centrale jeugdbibliotheek is er een I tentoonstelling van tekeningen vol ver rassingen en grapjes van Joost Roelofsz, die dit jaar voor zijn boek «Voor en Ach ter» bekroond werd met een Gouden Penseel. In de jeugdbil is er een tentc ster Nannie Kuij «De eend op de I kreeg. italen i den niet op de aanwezighek reiniging. Tenslotte zijn er zingen dat er kleurstoffen voorkomen. Op aanwijzingen van buurtbewoners is op het terrein in de buurt van het Molen- bochtplein gezocht naar vroeger zoge naamde blauwsloten, die in het verleden door textielfabrieken werden gebruikt voor waterafvoer. In de bodem, die op drie plaatsen tot een diepte van twee me ter beneden maaiveld is onderzocht, zijn -jngen gevonden over de aan- in verontreiniging of blauw- bodem én grondwater t onderzoek is rekening .egere bebouwing, jn chemicaliën ge telijk deel van het tanks aanwezig en nog één of meer iem is daar Fay Lovsky en Jan Rot spelen ieder een aparte set en maken daarbij gebruik van 3 dezelfde begeleidingsgroep. Deze muzi- kanten zijn even indrukwekkend als hun reputatie bij o.a. Bram Vermeulen en Pee Wee the Specials: Jan de Hont-gitaar, S Jacob Klaasse-piano en synthesizers, Pe- ter Warnier-bas en Frans Hendriks met zijn elektronische drums. Twee buitenbeentjes met een gerouti- neerde band samen op toernee. Op zon- ig 10 oktober in de grote zaal van de WJ, Korte Tuinstr. Korvelseweg 243, Tilburgy Komend weekend, zaterdag en zondag, 9 en 10 oktober, organiseren Galerie de Ganzerik uit Oisterwijk en Galerie de Hamer uit Amsterdam een grote, interna tionale kunstmanifestatie van «Naïeven». weer veel mensen de weg naar de mani festatie vinden. Om de kwaliteit hoeft men het niet te laten: van Nederlandse naïeven is werk te bewonderen van Wil lem Westbroek, Ilona Schmit, Marit L’Herminez uit Berkel-Enschot en j Fay Lovsky debuteerde vorig jaar met I het plaatje «Sound on sound» en met de I elpee «Confetti». «Confetti» werd bui- tengewoon goed ontvangen. Ze kreeg een zilveren harp en had drie hitjes met «Maggie», «Christmas was a friend of J mine» en «Automatic pilot». Onlangs kreeg ze een edison voor «Confetti». Jan Rot lukt het met «Counting sheep» en «Bobby, Roger Eileen» van de bij- behorende elpee «Single», waar hij met zijn vorige bands Streetbeats en Ratata niet aan toekwam: doorbreken. Hij is volledig bezeten van liedjes schrijven. RONALD PEETERS

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 19