z II !H»1 'B I 9 0 1 9 60 4251 795. 375| 4951 423| '2591 155* Dertiende Derde Wereld Rommelmarkt op het Mill-Hillcollege BETAAL MINDER Oktober: wijnmaand BISTRO Patiëntenrecht V KLEINMEUBELEN RESTANTEN AAN VAARWEL-PRIJZEN J.H. Leopold Stichting 495,- Gang naar Fietsenhandel voor onderdelen wordt steeds vaker gemaakt Fuji en gemeente tekenen contract ndag 20 september a.s. om 16.00 uur tekenen Fuji Photo Film Co. het gemeentebestuur van Tilburg het contract, waarbij de gemeente lapanse producent van fotomateriaal twintig hectare grond van het in- ;rrein Vossenberg overdraagt. Hiermee wordt de komst van Fuji naar officieel vastgelegd, mi van dit jaar had de president Fuji-concem, de heer Minoru aan het mini.' 70 Jaar Mariaschool, Ulo, Mulo, Heuvelse Maria Mavo In Hoogvenne vierde bovengenoemde school feest vanwege haar 70-jarig bestaan. Vrij dag a.s. vinden dé feestelijkheden een hoogtepunt in een grootse reunie. 399, Onze naam HEILE SCHOORSTR. 80 Dus bl| de bekende speciaalzaak TIVOLI MEUBELEN 99,- 1.350,- 465,- 39,- 149,- 1.095,- MANOU-TOTAAL DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 23 september 1982 pagina 7 mber 1982 pagina 6 verhuistransfor- erdag koopavond s Foto van Aarle L'ESCAI^GOT Bij de opening om 10.00 uur s morgens waarin de geschiedenis van de school in 4 3-2-1 bankstel 2-zitsbank Kapstok Mimiset 3-2 bankstel Spoorlaan 432, tel.: 013- tijc In 0 tel.: die- tel.: ook ap onze k Zilverkasten - stij tapijten - verlicht Knopstoel Overal 150,- het Mill-Hill- imelmarkt. Dit terdr tot 1 DOKTERS WEEKENDDIENST ra in de v itober dras om de f Venneweg zater- za- van tel.: 674590. Stokhasselt, RONICS Manou Hangstoel Compleet met kus- oppvolger. 1 ook voortar aantal, richting De set n 2 dagen klaar) buizen, transis- heer stijl, met vormen o.a. Juf Van het zusters, welke c stijlkasten - secretaires - fauteuils - 2-zitters - bankstel - :hting - grenen kleinmeubelen - luxe artikelen, enz. jnen is Impodra n wordt in okt< wijnmaand rastisch uit- een waardebon voor het openhaardblokken, iria Lucullus; 1 rap- bestemd voor —landen. Met s aan 36 pro- steun van n prachtig assortiment wijne i al grote assortiment wijnen u Dagelijks geopend 2,50 I ƒ4,00 f2,00 f2,50 Manou-draaifauteuil in fijne ribstof Europese 4| kwaliteit J Nog steeds goed gesorteerd in o.a. TV-kasten - lectuurbakken - bartonnen - wijnta fels - poufs - spiegels - fauteuils - hoekstoelen etc. Bij de grootste en voordeligste manou-speciaalzaak van Midden-Brabant heeft Imj Wijnclub» de Irrpcd: matie over de club, maatschap verplichting gelmatig gt wijnen. Op behan- Naast vier produktiebedrijven in Japan heeft Fuji nog vier kleinere vestigingen in Brazilië, Korea, West-Duitsland en En geland. In totaal werken in die bedrijven 15.000 mensen. passeren. Dit is op het marktterrein ver krijgbaar bij de vervoerscentrale. wijn. Ook worden er i wijn de zevende gra- Mededeling van de rijkspolitie «Het te verwachten grote tal kan de verkeersveilig brengen. Daarom dienen verwijzingsbc van de politi Tegen fout-parkee moeten optreden». Panoramafoto in noordwestelijke richting. ote bezoekersaan- ligheid in gevaar n de bezoekers de sborden en de aanwijzingen Tie nauwkeurig op te volgen. eerders zal de politie N.a.v. de festiviteiten heeft een oud-leerling, Anton Kwantes, een boekje samengesteld het kort wordt belicht. drijf i. In zijn ge kijf in 1987 in het werk aan met eigen distilleerderijen, en wijnkopers zorgt voor i, tegen scherpe prijzen. tijd - voor de rijk is. cwekkend assor- ENTREEPRIJS: tot 13 jaar vanaf 13 jaar woensdagmiddag woensdagavond VOOR GOEDKOOP SCHAATSPLEZIER Rocket club Zeer gerieflijk. Bekend model. prachtige aantrekkelij- het geval is. Impodra, irdering voor de af concert agenda ciif Richard geeft 22 oktober een concert in de Doelen in Rotterdam. UB - 40 geeft enkele concerten in Nederland. 5 oktober in de Vereeniging in Nijmegen en 6 oktober in de Doelen in Rotterdam. Kool and the Gang geeft 9 oktober een concert in de Edenhal in Amsterdam. The Pointer Sisters treden 29 september op in het Congresgebouw in Amsterdam. Doe Maar geeft een concert in de Stadsgehoor zaal in Leiden. Het concert is 28 oktober. 15 oktober is in de Ahoy in Rotterdam een AVRO’s platengala. Enkele optredende arties ten zijn b.v. Four Topa, Randy Crawfort, Yves Duteil, Robby André Hazes KUNSTIJSBAAN «TILBURG tiënten onder Massai in Kenia probeert betere sanitaire voorzieningen te krijgen. Tenslotte vraagt zuster Truus Lemmens voor haar kindertehuis in Pakistan een koelcel met dieselaggregaat om de etens waren goed te houden. Alles bij elkaar een hele lijst, maar als de opbrengst die van de vorige 2 jaren evenaart (ongeveer ƒ55.000,- netto), kan men al deze mensen echt helpen. Op maant1 LTD en h aan de Ja[ dustrieter. Tilburg c Op 10 juni van dit jaar had de presii van het Fuji-concem, de heer Mir Ohnishi, aan het ministerie van Econo mische Zaken, de provincie en het ge meentebestuur laten weten dat het be drijf van plan is zich in Tilburg te vesti gen. Een vestiging van Fuji in Tilburg zou het eerste volledige produktiebedrijf van het concern buiteh Japan worden. 1984 kan hiervan de eerste fase realiseerd. Wanneer het bedr volle omvang draait, biedt l Alle verhalen maken een auto- 'ische indruk, et zijn ik-figuur ■lederla it de roman Hölderlins (1770-1843) was een ilosoof, wiens leven en gedachten van grote invloed zijn op Fre- riks. Hij vertaalde gedichten van hem en las er veel over. Hölderlin liet zich inspi reren door de Griekse natuurfilosoof Empedokles. Het trje Empedokles-Höl- derlin-Timon Kaspar speelt de hoofdrol in Hölderlins Toren. Freriks heeft de sterke drang om te ver baliseren, om gebeurtenissen zó vast te houden in taal, en tegelijkertijd de grote angst dat je die gebeurtenissen niet in taal kunt verwoorden. Moerges- ji% a ii i c ï-M eigen naam moeten kunnen uitkiezen. «Ja maar dat kan toch helemaal niet!» Nee, maar het zou wel belangrijk zijn. Want 'n naam is nogal wat. 'n Naam zegt toch iets van de persoon die hem draagt. En je móet er heel je leven lang mee doen, niet? ’n Naam kan heel je gedrag en heel je per soon beïnvloeden. Zo schreef G. Bomans eens: «Als ik Piet had geheten, was ik ’n heel andere mens geworden». Zou dat niet kunnen? ’n Lichtvoetige naam zal iemand misschien ook lichtvoetiger door het leven laten gaan. Er zijn 1l- tlviBtK paaldef tieek Peterse-Dings, pro/- 572165. theek Heijdens, Molen fietsers dergelijke kleine reparaties zelf verricht, 15% laat die door een gezinslid of een kennis verrichten. De overigen gaan naar de fietsenvakman. Voor meer ingewikkelde reparaties ligt dat anders. Daarvoor gaat ongeveer de helft van de fietsbezitters naar de vakman. De vele doe-het-zelvers hebben een sterk gestegen vraag naar onderdelen, repara- tiemateriaal en fietsgereedschap veroor zaakt, waarvoor men vooral naar de er kende fietsenhandel gaat en slechts bij uitzondering naaf een andere verkoop plaats. Om aan deze toenemende en ge varieerder vraag te voldoen heeft de fiet- senvakhandel het assortiment op dit ge bied de laatste jaren aanzienlijk verbreed. Opmerkelijk is dat de doe-het-zelvers over het algemeen veel frequenter zorg aan hun fiets besteden dan fietsers die het onderhoud geheel aan de fietsenma ker overlaten. Allerlei Men kan nog spullen irileveren op het Mill-Hillcollege aan de Venneweg te Goirle tot en met zaterdagmiddag 2 uur. Erg welkom ook zijn prijsjes v deling Fancy-fair, gebak voor de koffie shop, bloemen en planten voor de plan- ten-afdeling. Op zondag 26 september opent de markt om 10.00 uur ’s morgens. Tot dat tijdstip moet de poort beslist dicht blijven, be halve uiteraard voor marktpersoneel. Men houde er rekening mee dat in de voorgaande nacht de klok wordt terugge zet. Om 5 uur 's middags wordt dê markt weer gesloten. Men kan gekochte spullen ook zelf ver voeren, maar daarvoor is wel een ver voersbewijs nodig om de parkeerwacht bij de afgesloten Venneweg te kunnen Deze foto is zondagmiddag 12 sept. gemaakt bij de «Dahlia-middag». De omcirkelde figuur kan op ons buro de volgende prijzen komen afhalen ƒ10,- van de Tilburgse Koerier; 7.50 van Plantenkas Groenewoud, Stappegoorweg; Kruikenzeiker Streek-VVV Hart van Brabant, Spoorlaan 416A; twee kaartjes van Poppentheater Saperlipopet, Dionysiusstraat 11A; waardebon voor een jaar abonnement Openbare Bibliotheek. Koningsplein; waardebon voor ijstaart 12 personen. Ad Bertens, Ringbaan-Oost 16; een waarde bon van Broodje Jantje, NS-plein; waardebon t.w.v. 7.50 Kadowinkel Wolbret, Besterdring 179; een waardebon voor haarverzor- ging 10,-, dameskapsalon Ter Rele. Bemarduspiein 22; waardebon 10 - Broer de Laat. Oerlesestraat 20; slijpen van een handzaag, gereedschap en profielsiijperij GPS, Ringbaan-Oost 144A; een waardebon voor 1 doos Fa. Pekomy, Lovensestraat 10, Tilburg; een waardebon voor een pannekoek naar keuze voor 2 personen, Restar tim-reistas. De winnaar v.d. vorige week Leon de Nijs, Nijverstraat 109, Tilburg. Het boekje opent met een voorwoord van de huidige direkteur, de heer C. Verhoe ven. Hij memoreert met name het klein schalige karakter van de school, wat zijn inziens bijdraagt aan een prettige sfeer op school. Vervolgens laat Anton Kwan- tens zien dat de school door de tijd heen, is gegroeid tot een school die past in deze tijd. Het is een verhaal van meegaan met veranderingen in het onderwijs. 1912-1941 De school startte in 1912 als een R.K. Meisjess gymruin kleuters, Ulo-afdelii De architvi innerlijk verantwoordelijk was, was de Goyaarths. Het uiterlijk, de bouw- heeft neo-classisistische tendenzen een duidelijke invloed van nieuwe o.a. Jugendstil. t begin af aan waren religieuzen, I>iu zusra», in de weet met het lesgeven. Tot rELLIKAANHAL welke orde die religieuzen behoorden wordt in het boekje niet duidelijk ge- maakt. In 1915 werd de school aan de vóórkant uitgebreid met 3 leslokalen en in 1921 volgde er een verdere uitbreiding. In 1921 ook werd de Uloschool een Mulo- school. Tot 1941 bleef de school, door de zusters gerund, ijverig meisjes de kans ge ven onderwijs te volgen. Oorlog In 1941 werd de school ingenomen door de Duitsers die er een opleidingsscl voor soldaten van maakten. In 1944 werd Tilburg en de school bevrijd en Engelse soldaten vonden er een onderkomen in. Na de oorlog werd het lesgeven hervat, maar de lagere school verdween. Waar- Een toenemend aantal Nederlanders sleutelt zelf van tijd tot tijd aan de fiets ïlua„ ow- voor onderhoudsbeurten en kleine repa- nogeliik orp rat'es, zoals een band plakken of de ver- iraktiikadres Achting herstellen. Uit een recent onder zoek van de Nederlandse Stichting voor de Statistiek is gebleken dat 71% van de '■•’I namen die helemaal niet bij ’n be- uue persoon passen. ybeert u zelf maar eens combinaties te maken. Piet Bomans bijvoorbeeld. Als ze ’n andere naam hadden gehad, hadden wij misschien heel anders tegen hen aangeke ken. Nu kunnen de Engelsen wel zeggen: What is in a name?» Maar er zit heel veel in ’n naam. Soms te veel. Door de per soon in kwestie niet te dragen. Soms te weinig. De persoon is veel rijker dan de naam doet vermoeden. Weet u wat de oude Romeinen zeiden: «Nomen est omen». De naam is 'n voorte ken. Het is ’n levensprogramma. Je moet je naam waarmaken. Daarom zou je hem ook zelf moeten kunnen uitkiezen. Enkele Topa, Randy t>y Vinton enz. s en de groep Drukwerk geven in de IJsselhal in Zwolle een concert, 22 oktober. 8 oktober geeft Joe Cocker een concert in de jubileumhal in het P.O.C. in Eindhoven. Voor meer informatie tussen 10.00 uur en 16.00 uur bij de VW’s. WV Tilburg, Spoorlaan 416A, tel. 013-351135. WV Oisterwijk, De Lind 57, tel. 04242 - 82345. ZATERDAG 25 SEPTEMBER ZONDAG 26 SEPTEMBER Bij spoedeisende gevallen, wende men zich tot zijn huisarts op het praktijk- adres. HUISARTSEN GOIRLE De dienst loopt van zaterdag 8.00 - maandag 8.00 uur. Zo mc 12.00 of 17.00 uur op het pr van de dienstdoende arts. F. de Groot, lepengaard 25, tel.: 341765. Praktijk: Tilburgseweg 116c. HUISARTSEN MOERGESTEL Dienst: vrijdagavond 17.30 tot maan dagochtend 8.00 uur. v. Delft jr., Oisterwi tel, tel.: 04243-142 TANDARTSEN De weekeindedienst gaat in op dag om 8.00 uur. Er zijn zowel op terdag als zondag 2 spreekuren, nl. r 12.00 tot 12.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. A. Smeets, 425210. Privé: 332889. APOTHEEK WEEKENDDIENST Lange dienst: dag en nacht geopend; korte dienst: werkdagen van 8.00 tot 17.30 u. en van 17.30 tot 21.00 u. Za- Jag, zondag, feestdagen van 10.00 17.30 uur. VRIJDAG 24 SEPTEMBER Korte dienst: apothe Westermarkt 7, tel.: 67 Lange dienst: apoth::' bochtstraat 21, tel.: 426244. DIERENARTSEN ZATERDAG EN ZONDAG Rassenberg, Bosscheweg 110, 331648, alle afspraken, ook voor renkliniek, NS-plein. van Weelden, G. de Wetstraat 49, tel.: 425529. Riel en Bakx, l Dierenkliniek 554132. Dierenkliniek Boerhaave, tel.: 435568. Op de laatste zondag van de Nationale Vredesweek organiseert men op I college in Goirle ieder jaar de grote en alom bekende Derde Wereld Romr jaar vindt deze plaats op zondag 26 september a.s. De inspiratie daarvoor steunt op 2 poten: met de hele gemeenschap iets doen voor minder bedeelde mensen in de Derde Wereld en zo met inzet van eigen tijd en energie meewerken aan een stukje vrede er- gens op de wereld. Door de medewerking van honderden mensen uit de wijde omgeving is deze Derde Wereld Rommelmarkt uitgegroeid tot een niet meer weg te denken gebeuren in Goirle. Talloze gezinnen sparen over- "complete spullen een jaar lang op: niet meer naar de container, maar via het I Mill-Hillcollege voor de Derde Wereld! In 6 levensgrote tenten worden 20 aparte, C, 1even *Mntrekkelijke verkoopstands ingericht. Men vindt er ook een gezellig cafe-res- „p „r, „taurant en een fancy-fair met verschillen de attracties. Afwisselend treden ver- schillende muziekformaties op. In een kindercrèche worden de kleintjes leuk be- louden. Gekochte goederen kan tijdelijk in bewaring geven in een rencrèche of thuis laten bezorgen de vervoerdienst; beide tegen een Ine vergoeding. Ruim 700 jonge en dere medewerkers zorgen voor de ver- op van de goederen en voor allerlei rmen van organisatie en service. gaven wij een een samen iet boekje dat aangevuld :t een verhaal vol persoonlijke van een oud-leerling de >urg, oudste zoon van de iurg die van 1927 tot het ie jaren 70 op de Heuvel ge- met een wild-, vis- en komes- Woensdag 29 september komt Kerster Freriks naar Tilburg, in café Du Commer ce. De avond wordt weer georganiseerd door de werkgroep Literair Café van de J.H. Leopold Stichting. De avond begint om 20.30 uur. Kerster Freriks is geboren in 1954 te Djakarta. In 1959 is hij naar Nederland gekomen. Hij studeerde Nederlands aan de Universiteit van Amsterdam. In 1979 debuteerde hij in het Hollands Maand blad met de verhalenbundel Grand Hotel Lembang. iografische indruk, hoewel Freriks zelf it ontkent. Het zijn evenwel de herinne- ingen van het ik-figuur aan zijn jeugd in adië en later in Nederland. In 1982 verschijnt Toren. Hölderlin Duits dichter en fil gedachten van grote riks. Hij vertaalde g over. Hc Waar vindt U ons Heel eenvoudig, via de ringbanen. In de Sacra- mentsparochie, Ringbaan Oost ter hoogte van het oude Elisabethzie- kenhuis via J.-P. Coenstraat of Pelgrimsweg, dan 4e zijstraat. Makke lijk bereikbaar via de ringbanen - TELEFOON 42.34.76. Als gevestigde slijter met een ook aktief. Het normaal toch a gebreid. Er is «voor elk wat wils»; van eerlijke betaalbare tot hele mooie v diverse aanbiedingen gedaan waar men bij aankoop van zes flessen tis krijgt. De filiaalchefs van Impodra zijn ervaren vakmensen die hun klanten prettig en se cuur weten te adviseren. Want ondanks de lage prijzen van dit filiaalbedrijf met nu al 53 speciaalzaken, blijven service en advies hoog in het Impodra-vaandel ge schreven. Impodra, onderdeel van het Engelse Al lied Breweries, ’s werelds grootste dran- kenconcem, met ruim 90.000 medewer kers over de gehele wereld, is één van de belangrijkste pijlers van dit concern naar de consument. De binding brouwerijen goede produkten, Iets wat - zeker in deze l consument niet onbelangrijl Impodra heeft een indrukwi timent aan dranken in huis. Naast alle bekende en minder bekende merken ge distilleerd, bieren, wijnen en frisdrank, heeft Impodra ook een ruime keus in eigen merken. Dranken van bijzonder goede kwaliteit tegen vaak onverwacht lage prijzen. Met name het wijnassortiment is de moeite waard. Het is immers ook Impo dra niet ontgaan dat steeds meer mensen de betere en goede wijnen ontdekken. Nieuw initiatief van Impodra Om de steeds groeiende schare wijn liefhebbers nog beter te informeren, 'npodra de «Gouden Rank in het leven geroepen. In Impodra-filialen vindt U alle infor- waarvan het lid- gratis is. Zonder enige worden de clubleden re- geïnformeerd over de betere Op vertoon van de lidmaat schapskaart kan men o.a. wijnen kopen tegen nog ker prijzen dan normaal Een prima initiatief van waarvoor de klant veel waar heeft. Bij ons:__^ MANOU-STUNTS Wij leveren de complete kollektie van alle oe- kende fabrieken. Kasten - bankstellen - eethoeken - 2-zitters - lampen - slaapkamers - kleinmeubelen - meubelstof en kussens apart leverbaar. En onze prijzen zijn bij i klanten al lang bekend. DUS LAAG THE GALLERY Heuvelring 37 Open woensd. t/m zond, vanaf 17.30 uur Voor reserveringen en inlich tingen ook betr. bruiloften recepties, jubilea, familie feesten of andere bijeenkom sten tel. 013-430738 In kranten en op televisie wordt veel voor lichting gegeven over bepaalde geneeswij zen en over bepaalde medicijnen. Mensen raken daardoor steeds beter geïnformeerd over wat er met hun lichaam aan de hand kan zijn. Dat roept vragen op: waarom moet ik die bepaalde pil slikken, waarvoor is dat on derzoek nodig? Gevolg is dat tegenwoor dig de dokter en zijn patiënt vaak op een andere manier met elkaar omgaan dan vroeger gebruikelijk was. De MIKpunt patiëntenrecht speelt hierop in en geeft informatie over de spelregels voor de re latie tussen arts en patiënt. Zaken als het recht op informatie van de patiënt, het reent zelf een dokter te kie zen, de geheimhöuding van medische ge gevens enz. komen aan de orde. Daarnaast wordt verteld waar eventuele klachten over medische delingen terecht kunt. Speciale aandacht wordt gegeven aan de positie van mensen die in een psychiatrische inrichting ver blijven. MIKpunt is gratis af te halen bij de Vrij- willigerscentrale. Spoorlaan 320, en bij de sociaal raadsman, Willem II straat 31. omdat gebeurde wordt in het boekje niet duidelijk gemaakt. In 1964 werd de heer Beerthuizen direkteur van de Mulo en de zusters verdwenen langzaam maar zeker van het toneel. Beerthuizen wijdde veel van zijn energie aan het restaureren van de school want de oorlog was niet onop gemerkt aan het gebouw Moorbij gegaan. Ook werd er onder zijn leiding uitgebreid en gemoderniseerd. Mavo In 1971 werden de laatste Mulo-examens sschool met 15 leslokalen en een afgenomen en de Mavo werd de nieuwe imte. Er werd les gegeven aan oppvolger. In 1972 heette de school dan er was een lagere school en een ook voortaan «De Heuvelse Maria Ma- eling. vo». Iets daarna daalde het leerlingen- itekt die voor het uiterlijk en het aantal, dit kwam vooral vanwege de op- slijk was, was de richting van een Mavo in Berkel Enschot. literlijk, de bouw- De school slankte af tot een 8-klassig ge- tische tendenzen heel en dat is sindsdien zo gebleven. De vrijgekomen ruimtes worden vanaf die tijd door het Avondcollege benut. In september 1979 werd de heer Beert huizen opgevolgd door de heer C. Ver hoeven. Verhoeven kreeg het gedaan dat de dakkapellen weer met leitjes bedekt werden, wat oorspronkelijk ook zo ge weest was. In vogelvlucht g-- vatting van het boekj wordt met herinneringen heer H. Tecklenbu familie Tecklenbut einde van de vestigd was r.i tibleszaak. shool Het boekje wordt gekomplementeerd met een flink aantal foto’s die het tot een aardig geheel maken. Voor oud-leerlin- gen zal hét talloze herinneringen oproe pen aan hun schooltijd, doorgebracht op de Mariaschool in Hoogvenne. Rommelmarkt is altijd projecten in ontwikkelingsla de 12 voorgaande markten is jecten in 15 verschillende landen st verleend tot een totaalbedrag f420.000,-. Dit jaar is het geld bestemd voor 7 pro- ten in even zoveel landen. Deze pro- iiend door leden of rela- -Hillcollege ten bate van familieleden of vrienden, die in de betref fende landen werkzaam zijn. Het zijn al lemaal kleinschalige projecten, die met een bedrag van ƒ5.000,- tot ƒ15.000,- echt geholpen zijn. Voor Palmeiro dos Indos in Brazilië enkele kleine huisjes: voor 1.600,- verhuist men een arm gezin van een lemen hut naar een stenen huisje. In een droge streek van Ghana wil men waterpompen helpen slaan. In Haïti en Zimbabwe wordt steun gegeven aan een opleidingscentrum voor pastorale wer kers. Een fysiotherapeutisch centrum in ongeveer 270 personen. Met de vestiging is een investering gemoeid van 200 mil joen. Fuji Photo Film Ltd is na Kodak de grootste producent ter wereld op het gebied van fotomateriaal. De jaaromzet van het bedrijf bedraagt 15 miljard. De opbrengst van deze Derde Wereld Ml'

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 7