Herfst in aantocht: fiets hoeft niet naar zolder few few Keus. to ‘16500 TOYOTA CARINA 04242-85015-85358 04243-2110-1500 DE NIEUWE TOYOTATERCEL RUIMER DAN AL Z'N KONKURRENTEN VIER BIJ ONS DE AANKOMST VAN DE KNAPSTE IN Z'N KLASSE TOYOTA CRESSIDA DIESEL 7 i zomaar to !495 349S TOYOTA TOYOTA Bijeenkomst genealogen J.K.V. «avondje anders» Anton Pieck- ruilbeurs Donderdag 23 september 1982 pagina 17 DETILBURGSE KOERIER ber 1982 pagina 16 lend voor het sportieve, recrea- voor -hel per PHEN DeGoedNheuws dingen lectie leren >ding |S geopend DE TOYOTA DEALER WAAKT OVER UW AUTO EN AUTOKOSTEN. Tel. 420098 verhoging. 5 AUTOBEDRIJVEN a laars met voetbed e maand ijswijk RIJSWIJK TOENEN knnaplein 14 urg foon 350017 gd5 4995 er in hting uw en ien probleem d koopavond n 2995 seweg 173 6387 :er ■995 ebben net als de versteviging in de e en een voetvorm ooi. vormvastheid, prl- liteit en pasvorm is isduur langer. Ook er '.BTW f17.845,-■ De Tercel is al te koop modieus Bij ons is Voordeel Heel Gewoon. MAAKT UW KEUS WEL HEB EB4VOUOG mode Piusstraat 26 voor... >te plaat iltenwerk leuren. slang, r stsen. I sanering gaan zit de kans Honderdduizenden Nederlanders hebben deze zomer, begun stigd door het mooie weer, intensief gebruik gemaakt van de fiets. Velen zullen ook weer de voordelen en de aantrekke lijkheid van het fietsen, ook gedurende de vakantie, hebben ontdekt. Nu de herfst in aantocht is en de winter weer voor de deur staat, hoeft de fiets niet naar de zolder. Fietsen is niet gebonden aan een jaargetij. Dat geldt zowel voor het da gelijkse, utilitaire, fietsverkeer, als voor het sportieve, recrea- originele i, uit het ie teke- Veruit favoriet zijn bij utilitair fietsen de complete regenpakken met jack en broek, die goede en afdoende bescher ming bieden, gemakkelijk klein opgevou wen zijn mee te nemen en snel zijn aan en uit te trekken. Ook, vooral voor bood schappen doen, de speciale fietsregenjas- sen, die lang vallen zodat de knieën goed bedekt worden. Dergelijke pakken en jas- aan doen- - Onder het genot van een drankje kunt u rustig uw keuze bepalen 4 RIET Toyota brengt dit jaar alwéér het best denkbare auto-nieuws. Met 'n hele serie gloednieuwe, schitterende modellen. Voor onwaarschijnlijk bescheiden prijzen. Hier ziet u alvast 4 ijzersterke voorbeelden. Maar Uw Toyota-dealer laat u óók graag f de vele andere modellen zien. Welkom dus. f Bij de GoedMieuws Show van dit weekeinde! Zo liggen de feiten. Bij Hopmans en Bertens heeft u een formidabele keus. Want Toyota heeft 8 typen en in totaal 51 modellen. En op iedere Toyota krijgt U 2 jaar garantie, ongeacht de kilometers die U rijdt. Dat is pas komplete keus in komplete betrouwbaarheid. Voor elk type rijder, elk doeleinde en in elke prijsklasse is er een Toyota. Bij ons staan ze allemaal klaar om door U getest te worden. Zullen we daarom maar zeggen: tot ziens! «O. tieve en toeristische fietsen. Niet-fietsers hebben altijd een goeie smoes achter de hand: het weer. Zij Fietsen niet, omdat het in ons land zo vaak zou regenen, omdat het te vaak waait of omdat het te koud is. Zij, die regelmatig fietsen hoor je vrijwel nooit daarover klagen. Er is ook niet veel reden om te klagen. Je kunt bij vrijwel ieder weertype rustig blijven fiet sen, vooral als je zo attent of bereid bent met het weer reke ning te houden. Fietser laat je zien Die veiligheid in het nog steeds drukker wordende verkeer is natuurlijk erg be langrijk. Zeker in de herfst- en winter maanden als de dagen korter worden. Ook bij schemering en in het donker moet de fietser goed zichtbaar zijn. Zorg er daarom voor dat de fietsverlichting prima in orde is. Blijf met tenminste dagelijkse regelmaat controleren of de verlichting nog goed De afdeling 's Hertogenbosch-Tilburg van de Nederlandse Geneologische Vereni ging, houdt op dinsdag 28 september 1982 een bijeenkomst die begint om 20.00 uur in het Eurohotel, Hinthammerstraat 2 te ’s Hertogenbosch. Hier zal dr. J.W.M. Pijnenburg, archiva ris van het bisdom Den Bosch, vertellen over de inhoud van het bisschoppelijk ar chief en over het dit jaar geopende nieuwe archiefgebouw. Na een korte pauze wandelen we naar de Lange Putstraat 40. waar de spreker ons wil rondleiden in het nieuwe archief. Iedereen die belangstelling hiervoor heeft, leden of niet-leden, is van harte welkom. Inlichtingen: T. Goossens-lven, 013- 554313. Q95 ïuren W In de nacht van vrijdag op zaterdag (24/ 25 september) organiseert IKV-kem Til- burg-Noord een «avondje anders» en een nacht voor de Vrede». Een «avondje anders» van 20.00-23.00 uur in de Mariakerk. Muziek, zang, stilte en meditatie wisselen elkaar af. Om 20.30 uur verzorgt het koor Solidair een muzikaal intermezzo met lie deren tegen de oorlog en voor de vrede. Om 21.00 uur wordt de film SKIDOO gedraaid. Aan het begin van de avond zal de «Vredevizier» het programma voor de avond en nacht worden uitgereikt. Na de bijeenkomst in de Mariakerk, waarin de nadruk ligt om ethische en re ligieuze aspekten wordt er verhuisd naar Leharstraat 77, het voormalige jongeren centrum Vikon. Tijdens de nacht zal veel nadruk worden gelegd op de eigen kreativiteit van de aanwezigen. 0.00 uur een rustige start met een infor matieve documentaire; 1.30 uur: Spelen derwijs bekijken hoezeer de terminologie van oorlog (en in mindere mate die van vrede) in onze taal verankerd ligt; 4.00 uur: vanaf dat tijdstip worden er vredes- panelen, kollages en zeefdrukaffiches ontworpen; 10.00 uur: koffie voor en met belangstellenden. Iedereen is uitgenodigd om de kreatieve produkten te bekijken, een kopje koffie te drinkéh en/of met el kaar van gedachten te wisselen over oor log en vrede. Nadere informatie: IKV-kem Tilburg- Noord, Cannabichstraat 3,013/553904. Doelmatige regenkleding Neem nu de regen. Het regent niet zo vaak overdag en Ms het regent, bijna nooit een hele dag achter elkaar. Daarbij kan de fietser zich tegen een regen heel goed beschermen. Er is in de laatste jaren heel veel gedaan aan de ontwikke ling van zowel doelmatige als uiterst sen zijn er met vaste of afknoopbare ca puchon en er zijn ook opvouwbare fiets- regenhoeden. Dergelijke fietsregenskle- ding is vrijwel altijd uit kunststof en toch met ventilatie-mogelijkheid vervaardigd en de prijzen zijn, afgewogen aan het nut, laag. Bij het kiezen is de kwaliteit erg be langrijk en daarom is het goed niet op een koopje uit te willen zijn. De regenkle ding moet goed water- en wind-dicht zijn met extra verstevigde naden en voldoen de ventilatie. Dan kan geen regen of wind de fietser deren. Als je een lange dag gewerkt hebt, is een tocht door wat regen, als je goed beschermd bent, zelfs verfrissend. Bij de regenkleding kunnen rubber schoenen of laarzen worden ge dragen of speciale flexibele fietsover- functioneert. Dat is een kleine moeite, lengde maar is wel van levensbelang. Over het Maak c algemeen moet helaas gezegd worden dat de Nederlanders nogal slordig met hun fietsverlichting omgaan. Dat is ronduit roekeloos. Het begint met kleine manke menten, die gemakkelijk zijn te verhel pen. Een doorgebrand lampje kun je zo vervangen. Roest bij de contactpunten verwijderen en nakijken of de bedradi niet stuk is of dreigt stuk te gaan. ook eens naar de stand van de dynamo. Er is maar één goede stand en wel zo dat het wieltje van de dynamo op rand van de band aansluit. Dat is te con troleren door een liniaal langs de looplijn van de dynamo naar het hart van de as- moer te leggen. Als beide in eikaars ver- Op zondag 26 september a.s. wordt in sa menwerking met de Anton Pieck-club een eerste Anton Pieck-ruilbeurs gehouden in de Efteling. De beurs bestaat uit een 40- tal stands waarin leden van de club hun verzamelingen tentoonstellen en te koop of te ruil aanbieden. De verzamelingen bestaan uit c- tekeningen, etsen en grafieken, i hele oeuvre van de zeer bekende naar/schilder Anton Pieck. Daarnaast zullen ook tientallen boeken, drukwerken en kalenders waaraan Anton Pieck gedurende zijn lange artistieke le ven heeft gewerkt, te zien zijn. De ruilbeurs vindt plaats in de Panora- ma-zaal van het Café-Restaurant en gaat om 11.00 uur open. Familiepark de Efteling opent haar poor ten reeds om 10.00 uur, op deze één na laaste zondag van het seizoen, want zon dag 3 oktober a.s. is de Efteling voor het. laatst voor wat betreft het seizoen 1982 geopend. Dan hebben 1.600.000 bezoekers de poorten gepasseerd en kan het Familie park de Efteling terugzien op een goed seizoen. 5 liggen staat de dynamo goed, ook gebruik van banden met licht weerkaatsende zijkant-strippen. In Duitsland zijn deze banden dan wel spaakreflectoren al wettelijk verplicht ge steld en dat is niet voor niets. Reflecte rende banden zijn natuurlijk duurder dan gewone fietsbanden maar wel goedkoper dan ziekenhuisverpleging. Breng ook rading spaakreflectoren aan, die in de fietsen- i. Kijk handel te koop zijn. Je bent dan van op zij extra goed zichtbaar. Allemaal hulp middelen om als fietser in het donker be de kartel- ter gezien te worden. Goed onderhoud onontbeerlijk Wat over de aandacht over de verlichting ‘is gezegd, geldt eigenlijk voor de hele fiets, ’s Winters heeft de fiets door de weersomstandigheden wat meer te lijden. Daarom moet de fiets in deze tijd extra onderhoudsbeurten krijgen. De fiets moet tenminste iedere maand worden ge controleerd of alles nog feilloos functio neert. Dat is van levensbelang, maar ook nodig wil mén prettig fietsen. Een fiets, die nooit de vereiste sanering krijgt en waaraan onderdelen los gaan zitten, rijdt zwaarder en irritant en de kans op plot seling optredende mankementen wordt groter. Wie zelf zijn fiets deskundig wil onderhouden, moet bij de hand hebben het boek «Fietsverzorging» dat in ruim 250 bladzijden en boordevol afbeeldin gen een nietgeëvenaard handboek is voor het onderhoud en het zelf verrichten van reparties. De «bijbel» voor iedere fietser en ook nog spotgoedkoop. Door overma king van 14,50 op postgirorekening nr. 234567 kan «Fietsverzorging» worden aangevraagd bij stichting: fiets! in Am sterdam. Je kun het onderhoud van de fiets natuurlijk ook altijd aan de ver trouwde fietsenvakman opdragen. Het moet in ieder geval worden aangeraden de fiets tenminste één- of tweemaal per jaar door de fietsenvakman op alle tech nische aspecten te laten nakijken. Dat blijft noodzakelijk en het loont, want je fietst dan gemakkelijk, zorgeloos en pro- dukt-veilig. praktische en modieuze regenkleding voor mannen en vrouwen. Wie op een erg winderig en/of regenachtige dag op J straat rond kijkt, ziet hoe veelvuldig van tarbij degelijke en toch smaakvolle fietsre- :nbui genkleding gebruik wordt gemaakt. Het aanbod is dan ook groot en gevarieerd. Bij de fietsenvakzaak heb je keus uit een collectie in soorten, maten en kleuren. schoenen, zoals die er tegenwoordig ook zijn. Op fietsregenkleding zijn vaak re flecterende stroken aangebracht. Dat is belangrijk voor de veiligheid in het ver keer tijdens minder helder weer en vooral ’s avonds.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 17