99 95 I25 99 I GARANTIE UITBREIDING VAN DE KLOKKENHAL •©oesschoten u T r de KlOkklXllt L 1 795.- BUMS NGELDT DEN. Collecte voor Middenamerikaanse vluchtelingen Pas op voor Circus Holiday Were-Di werkt aan een nieuw clubhuis VHS NU Groene licht. Danslessen Conservatorium Van 28 september t/m 2 oktober bij de woninginrichters: Courgettes t/m zaterdag 25 september KST handel en lijsten- C.VANIERSEL «Open huis dagen» rond het Nederlandse meubel Tuincentrum ^oxenhcf' l TEL. 013-421605 i i L Mi DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 23 september 1982 pagina 11 -1982 pagina 10 Programma-weekoverzicht St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg ESEB Wer ENORME KEUZE VIDEOFILMS HUUR 3 VOOR 25,- De prijsgarantie van de Klokkenhal geeft u de zekerheid dat U, naast de prima kwaliteit van de klokken en de goede service, geen cent(en) teveel betaalt. gratis 3 uur band elektronische bediening afstandsbediening picture search voorprogrammeerbaar de ker i tie, zal ICHT J 1-3 Pastorale OP KORVEL Tel. 013-436884 - Korvelseweg 155a 5025 JD Tilburg Tegenover Rabobank door de poort. Denk aan inleveren van -013-432163. )ND. ircus, anno sneren al- 1 van Her- VOOR PRIJS- EN SERVICEBEWUSTE KOPERS In de handbs zich ging club! bouckoert y bromfietsen I bredaseweg 85-87SI iLX 013-434284 tilburg 'kunsthandel - Lijstenspecialist1 Alleen Besterdring 46, telefoon 431386 j ■dagagend mededelir Lichte Commc uur een s uur Eucli St.-Elisat worden v uur Avondove istriyd in Utrecht ding i de De Klokkenhal verkoopt alleen klokken van klokkenmakers met zeer ruime ervaring en een prima kwaliteit. Zoals Jung- hans, Warmink, Kiga, Orfac, de klokkenmakerij Jousteren, Christian Huygens, Joléma, Seiko, Mulders v. Dongen en nog vele andere. uren- ïdrag steed udelijke be- rekreatieve ingen, gezondheidszorg enz. AANGESLOTEN OP RADIO ELISAI Verzorgingscentrum Het Laar, verzorgingscentrum De Heika horst, bejaardencentrum Antonius van Padua, Verpleeghuis L SL-Elisabethziekenhuis. PROGRAMMAWEEKOVER2JIC Ontvangst St.-Elisabethziekenhuiskanaal Uw verzoekplaten kunt u dagelijks aanvragen via de telefoonnummers: 39.26.27 of 39.26.28 de ver- genoeg mogen jc heren rekenen op de aar e meerdere nu naar het eerste Exclusieve schilderstukken en reprodukties en hèt adres voor alle soorten lijsten of 50.87 p. mnd Ook alle andere video-recorders voor spotprijzen Hoefstraat 145 - Tilburg - DONDERDAG KOOPAVOI n bij Were- eindelijk al- video-recorder (made by JVC) >t aantal woningin- Dagen») die hele- igave van naam, voorkeur en even riftelijk aan 1, Kempen- ABETH ZIJN kant, verzorgingscentrum De Kievits- De Hazelaar, Mariaziekenhuis en het De klokkenmakers van de Klokkenhal hebben het besluit genomen om naast de prima kwaliteit van de klokken en een goede service ook de prijs te garanderen onder de naam Prijsgarantie ai uiegenen die veld is geld nodig iden-Amerika-ko- septem- collecte Zelfs mensen die circus meestal oerverve- lend vinden, genieten van de nieuwe pro- duktie van Circus Holiday, getiteld «Sal tarino». En waarom Omdat in Saltarino de leuk ste dingen van het circus gekombineerd worden met de plezierigste zaken uit het variététheater. Per slot van rekening ver andert alles tegenwoordig, dus waarom zou het klassieke circus niet een beetje met de tijd meegaan. trijken van de hieronder hrijfdata toch nog aan- elijk van de toeloop zul- cht alsnog geplaatst kun- Van dinsdag 28 september tot en met zaterdag 2 oktober zal een groot richters, verspreid over het land een aktieweek houden («Open Huis I maal geconcentreerd is op het Nederlandse meubel. VRIJDAG 1 OKTOBER 6.00 uur Hilversum 1 - 10.00 uur Lichte gram mofoonmuziek - 10.30 uur Tot Uw Dienst - ser- viceprogramma met het regionale nieuws, de dagagenda, de felicitatiedienst, berichten en mededelingen, actualiteiten weekendtrips en uw verzoekplaten. - 12.00 uur Hilversum 2 - Regiolokaal - programma over opmerkelijke informatie uit alle regio’s uit het land. Ook Ra dio Elisabeth werkt hier aan mee. - 18.00 uur Eucharistieviering vanuit de kapel van het St.- Elisabethziekenhuis. Aan studenten van de dansvakopleiding van het Brabants Conservatorium wordt elk studiejaar de mogelijkheid geboden om in diverse dansvakken onderricht te geven aan amateurs. Deze lessen vinden plaats in de studio's van het Conservato rium aan de Kempenbaan. Als gevolg van de brand die eind juni de dépendance van de dansvakopleiding in uv as legde, is de organisatie van de sta- ~*,'"->en dit jaar wat traag op gang geko- Dinsdag 28 september voorstellingen om 16.15 uur en 20.00 uur bel annex garantiebewijs al bij de fabriek bevestigd aan deze meubelen, terwijl het garantie-gedeelte is voorzien van een co- de-nummer. Het kan echter nog enige tijd duren voordat Nederlandse meube len, voorzien van dit garantielabel, bij al le winkels geëxposeerd staan. De bedoeling van de organisatoren van de aktieweek is het kopend publiek na drukkelijker te attenderen op het eigen, nationale meubelprodukt, dat tot nog toe niet direct als zodanig herkenbaar was. WOENSDAG 29 SEPTEMBER 6.00 uur Hilversum 1 - 10.00 uur Lichte gram mofoonmuziek 10.30 uur Tot Uw Dienst - ser- viceprogramma met het regionale nieuws, de ■dagagenda, de felicitatiedienst, berichten en Jclingen en uw verzoekplaten - 12.00 uur i grammofoonmuziek - 13.00 uur Zonder icntaar - muzikale wereldreis met elk half i stukje Nederlandse kleinkunst - 18.00 riiaristieviering vanuit de kapel van het abethziekenhuis - 18.40 Programma’s voortgezet door Hilversum 1 - 22.00 verweging en dagsluiting. Daarna vervolg programma’s van Hilversum 1. MAANDAG 27 SEPTEMBER 6.00 uur Hilversum 1 - 10.00 uur Lichte gram mofoonmuziek 10.30 uur Tot Uw Dienst - ser- viceprogramma met het regionale nieuws, de dagagenda, de felicitatiedienst, interne bericht geving, actualiteiten en uw verzoekplaten - 12.00 uur Lichte grammofoonmuziek 18.00 uur Gebedsdienst vanuit de kapel van het St.- Elisabethziekenhuis DONDERDAG 30 SEPTEMBER 6.00 uur Hilversum 1 - 10.00 uur Lichte gram mofoonmuziek - 10.30 uur Tot Uw Dienst - serviceprogramma met het regionale nieuws, de dagagenda, de felicitatiedienst, berichten en mededelingen, actualiteiten en uw verzoekpla- II ten - 12.00 uur Lichte grammofoonmuziek - 18.00 uur Eucharistieviering vanuit de kapel van het St.-Elisabethziekenhuis - 18.40 uur Hilversum 1 - 22.00 uur Avondoverweging ge volgd door de programma’s via Hilversum 1. gedeelte van dit geld uit aan de moorden de regering van El Salvador. Voor de opvang van al dieg vluchten voor al dit gewe en daarom zal het Midd mitee Tilburg in de week van 27 ber tot en met 3 oktober een houden. De opbrengst van de collecte is bestemd voor een tweetal projecten. dépenu. de as Ir gelesser mén. Geïnteresseerden kunnen zich daarom ook na het verste;1' te noemen inschrijf melden. Afhankelijk len zij dan wellichi c nen worden. Onderstaand overzichtje geeft de diverse mogelijkheden aan Klassiek ballet op woensdagmiddag tus sen 14.00 en 17.00 uur voor kleuters (2 groepen) en lagere-schoolkinderen tot 9 jaar (2 groepen). Start22 september a.s. Volksdans op woensdagavond van 19.15- 21.15 uur voor jongeren en jong volwas senen. Start 22 september a.s. Op don derdagavond van 18.30-19.30 uur voor jongeren en jong volwassenen. Start 23 september a.s. Keep Fit op vrijdagmorgen van 9.30- 10.30 uur voor dames en heren. Start29 oktober a.s. De lessen eindigen eind mei 1983. Inschrijving met opj adres, tel.-nr., leeftijd, tuele danservaring z.s.m. schril het Brabants Conservatorium, laan 27, 5022 KC Tilburg. met als klap op de vuurpijl de doden sprong van 15 meter hoogte, uitgevoerd door Le Great Moreno. Humor ontbreekt niet. Allereerst is daar de glimlach-clown Pierino, die met mime en muziek voor menig mooi moment zorg. De Zwitser Pierino won onlangs op het Wereldfestival van de Humor te Praag de eerste prijs. Schaterlachen kan men om dé Saltarini’s, een nog jonge clownsgroep die dank zij haar verfrissend lachwekkende ideeën een zonnige toe komst tegemoet gaat. «DE LEVENDE HAVE» Dieren horen natuurlijk in een cir'’11' zelfs al bewandelt Holiday met Saltarmo nieuwe wegen. Olifanten impor tijd. En zeer zeker de dikhuiden bert Fischer. De voorkeur van de kinde ren gaat steevast uit naar de Ark van Noah. Een bonte verzameling dieren, waaronder apen, ezels, honden, katten, vossen, ganzen en geiten die een vreed zaam samenspel laten zien. Circus Holiday biedt met zijn produktie «Saltarino» in totaal zo’n twintig attrak- ties, waarvan wij U snel nog even noe men Milco, de grote clown in mini-for- maat en het Duo Rone uit het Roemeen se Staatscircus met een adembenemend trapezenummer. DINSDAG 28 SEPTEMBER 6.00 uur Hilversum 1 - 10.00 uur Lichte gram mofoonmuziek vanuit de studio van Radio Eli sabeth - 10.30 uur Tot Uw Dienst - servicepro gramma met het regionale nieuws, de dagagen da, de felicitatiedienst, interne berichten en gelederen van Tilburgs grootste jalvereniging, Were-Di, maakt men op voor een drukke tijd. De vereni- wil namelijk geheel zelf een nieuw cidbhuis bouwen, nadat inbrekers op 26 juni het houten gebouw op sportcomplex de Kluit, dat Were-Di samen met twee korfbalverenigingen bewoonde, in brand staken. De brand was een slag in het gezicht van de 200 leden, die er voor en na het spor ten hun gezelligheid vonden. Maar men zat niet bij de pakken neer: een week na de brand was al een noodaccommodatie geplaatst en vermoedelijk op 1 oktober zullen de Were-Di-leden zelf hun nieuwe clubhuis gaan bouwen. Zélf, want de ver- zekeringsuitkering voorziet bij lange na niet in de kosten, die tën laste van de ver eniging zouden komen als een aannemer ingeschakeld zou worden, terwijl eniging zonder deze bouw al moeite heeft om alle eindjes aan el knopen. Een handjevol vakbekwame le- den-bouwvakkers, gesteund door vele goedwillende helpers. Samen zal het vol doende moeten zijn om het clubhuis te bouwen, waar de Weredianen van dro men. Het enthousiasme van de leden staat er borg voor, dat het zal lukken. gesteund door hulp vanuit de Verenigde Staten, maar ook vanuit Europese lan den. De totale militaire hulp vanuit de Verenigde Staten zal volgens de huidige plannen voor de jaren 1981 tot en met 1983 380 miljoen bedragen. De steun vanuit de Europese landen voor de rege ring van El Salvador vindt voornamelijk indirect plaats. Dit gebeurt via leningen aan internationale financiële instituten als de wereldbank. Deze bank leent het Rommelmarkt Doet de vereniging voor de bouw van het clubhuis geen beroep op derden, voor de exploitatie van de vereniging zelf is het af en toe nodig om het publiek te betrekken bij de activiteiten van de vereniging. Met name de stijgende zaal- en veldhuren drukken dermate zwaar op de vereniging, dat dit niet met contributieheffing alleen is op te brengen. Daarom organiseert Were-Di bijvoorbeeld elke twee jaar een Het geweld Volgens schattingen bedraagt het aantal moorden, waarvoor de regering verant woordelijk is, in Guatemala de laatste vier maanden dan ook zo’n 5.000. Vooral onder de Indiaanse bevolking op het 'platteland vindt er een ware slachting plaats. Een van de overlevenden die is gevlucht naar de Zuidmexicaanse deel staat Chiapas vertelt over een man die werd vermoord omdat hij er van werd verdacht de mensen van de verzetsbewe ging eten te hebben gegeven. In hetzelfde dorp waren volgens dezelfde overlevende al 400 mensen in mootjes gehakt. Er zijn al zo’n 100.000 mensen gevlucht naar deze Zuidmexicaanse deelstaat. Maar ook in het land zelf zijn een groot aantal mensen uit hun huis gevlucht uit vrees voor de nietsontziende terreur van de regering. De schattingen lopen uiteen van 250.000 tot 1.000.000, en dit op een totale bevolking van 7 miljoen. Verkiezingen In El Salvador zijn na de met fraude ge paard gaande verkiezingen de pogingen van de regering om de verzetsbeweging uit te schakelen onverminderd voortge zet. Het leger dat men inzet wordt hierbij rommelmarkt. Deze staat nu weer voor de deur. Zondag 26 september a.s. zullen s spullen die bij familie, vrienden en ïnnissen werden opgehaald aan de man worden gebracht in café het Molentje aan het Rosmolenplein. Blijven handballen Met al deze activiteiten is men Di niet vergeten, waar het uiten lemaal om draait: het handballen zelf. Met gepaste trots kijken de Weredianen terug op het afgelopen seizoen waarin het eerste damesteam promoveerde naar de landelijke tweede divisie en waarin het eerste herenteam de promotie slechts op een haar na miste. De dames wacht nu een zware competitie, maar zij weten zich gesterkt door de komst van enkele talent volle jeugdspeelsters en de terugkeer van enkele eerder vertrokken leden. Door een goede begeleiding van de jeugd "e steun van meerdere nu naar het eerste team doorstotende jeugdspelers. Voor hen is het seizoen dan ook alleen maar geslaagd, als zij zich na afloop van de zaalcompeti- die in oktober van start gaat, kam- ioen mogen noemen. Als dat lukt, dan z.al het feest zijn in het nieuwe clubhuis van Were-Di aan de Gershwinstraat in Tilburg-Noord. Te vervelen hoeft U zich dus beslist niet bij Circus Holiday. Integendeel. U moet drommels goed oppassen dat uw per soonlijke bezittingen U niet worden ont futseld door zakkenroller Borra, of dat U te diep in de ogen kijk van een van de verleidelijke haremdanseressen. Haremdanseressen verschijnen ten tonele in een oriëntaalse fantasie. Zij worden vergezeld van messenwerpers, vuurspu- wers, slangendames en krokodillen in een betoverend oosters sprookje. Een andere massascène vormt het optre den van Les Saltimbanques, een naboot sing van de illustere komediantengezel schappen uit de'vorige eeuw. Nostalgie ten top met een vettig lachende spullen- baas, die kapabele kaskadeurs, aktieve antipodisten en jolige jongleurs voorstelt, Zeer onlangs heeft de hoofddirectie van Fuji Photo Film in Japan definitief het groene licht gegeven voor de Europese vestiging in Tilburg. Hiermee is dan een periode afgesloten van ruim twee jaar onderzoek door het Japanse bedrijf naar een vestiging in West-Europa. Dit onderzoek heeft zich uiteinde lijk toegespitst op Engeland, Ierland en Nederland. In Nederland zijn diverse vestigingsplaatsen onderzocht, waarbij uiteindelijk de keuze op Tilburg is ge vallen. Deze keuze vindt zijn redenen onder meer in de gunstige ligging van de stad, de kwaliteit van het Tilburgse drinkwater en de rustige en groenrijke omgeving van de locatie op het industrieterrein Vossenberg - beide van groot belang voor de kwaliteit van de produktie -, het in Tilburg aanwezige arbeids aanbod en tenslotte de grote medewerking aan de vestiging van de betrokken instanties. Op 6 september jongstleden heeft de gemeenteraad het besluit genomen voor een bedrag van bijna 8 miljoen de twintig hectare op Vossenberg aan Fuji te verkopen. Afgelopen maandag is het contract voor deze grondverkoop gete kend. Voor Fuji Photo Film tekende de heer Kenzo Tatsuuma, manager over seas plant and machinery division, het contract. De burgemeester van Tilburg, drs. H.P.B.A. Letschert, zette namens het gemeentebestuur de handtekening. In de maanden maart en april van dit jaar kregen de twee Middenamerikaanse landen El Salvador en Guatemala volop aandacht in de Nederlandse pers. Aanleiding hiervoor waren de moord op 4 Nederlandse journalisten en de verkiezingen die in beide landen werden gehouden. Daarna werd het, met uitzondering van berichtgeving over de staatsgreep in Guatemala en korte berichtjes over moorden, betrekkelijk stil in de Nederlandse pers. Maar in beide landen ging het proces gewoon door. Beide regeringen willen kost wat kost het verzet de kopindrukken en laten hierbij geen enkel middel ongebruikt. ZATERDAG 25 SEPTEMBER 6.00 uur Programma’s via Hilversum I (Kanaal 1) - 10.00 uur Lichte grammofoonmuziek van uit de studio van Radio Elisabeth - 10.30 uur Tot Uw Dienst - serviceprogramma met het re gionale nieuws, de dagagenda, de felicitatie dienst, berichten en verzoekplaten - 12.00 uur Lichte grammofoonmuziek - 16.00 uur Regio- sport wekelijkse sportrubriek met tussen- en einduitslagen van het lokale sportgebeuren, in terviews, reportages, informatie en mededelin gen, de sportclub van de week én muziek. - 18.00 uur Gebedsdienst vanuit de kapel van het St.-Elisabethziekenhuis - uitz. van Past. - 18.40 uur Programma’s via Hilversum 1 - 22.00 uur Avondoverweging. Aansluitend vervolg pro gramma’s van Hilversum 1 ZONDAG 26 SEPTEMBER 6.00 uur Hilversum 1 - 10.00 uur Plechtige eucharistieviering vanuit de aula van het St.- Elisabethziekenhuis - 11.00 uur Muzikaal Gehonoreerd - uw muzikale verzoekjes worden non-stop ten gehore gebracht - 12.00 uur Lich te grammofoonmuziek - 14.00 uur Regie' rechtstreeks verslag van de voetbalwedst de eredivisie tussen Willem II en FC U vanuit het stadion in Tilburg. De uitzending wordt afgewisseld met andere regionale spe uitslagen en muziek vanuit de studio aan Hilvarenbeekseweg. - 17.00 uur Lichte gram mofoonmuziek 22.00 uur Avondoverweging. Aansluitend programma’s via Hilversum 1. Dit thema zal kenbaar gemaakt worden middels - onder meer - kleurige affiches, in speciale advertenties en voorts door Nederlandse meubelen in de winkels te voorzien van speciale labels, zodat men deze tijdens de aktieweek direct kan her kennen als produkten van Nederlands fa brikaat. Die labels zijn overigens de voorlopers van het onlangs geïntrodu ceerde speciale garantielabel voor Neder landse meubelen: sinds kort wordt dit la- De projecten - «Vluchtelingen in Guatemala» - Dit project is ingediend door het Comité Pro Justicia Y Paz de Guatemala (komitee voor rechtvaardigheid en vrede), een ker kelijke organisatie van priesters, religieu zen en leken. Het komitee werd in 1978 gevormd uit de verschillende basisge meenschappen die in die periode in Guatemala waren onstaan. Men wil voorzien in de tijdelijke opvang van 730 gezinnen in 7 provincies van Guatemala en in de hoofdstad. - Kinderkreche «Luz dilian arevalo» - Momenteel verblijven ongeveer 20.000 Salvadoriaanse vluchtelingen in Nicara gua, voor het merendeel vrouwen en kin deren. Voor de opvang van een aantal kinderen wil de AMES (Associatie van vrouwen van El Salvador) een echte kre- che oprichten. Dit zou de alleenstaande moeders de mogelijkheid bieden om te gaan werken en zo in hun levensonder houd te voorzien. Voor de inrichting en het laten draaien van de kreche gedur de het eerste jaar vraagt men een bed van 30.000 gulden. Dit geld zal best worden aan zaken als huishouc nodigdheden, materiaal voor r voorzienir mededelingen, actualiteiten en "erzoekplaten v 12.00 uur Lichte grammofoomeuziek - 13.00 uur Zonder Commentaar - muzikale wereldreis met elk half uur een stukje Nederlandse klein kunst - 18.00 uur Eucharistieviering vanuit de kapel van het St.-Elisabethziekenhuis - 18.40 uur Programma’s worden voortgezet via Hil versum 1 - 22.00 uur Avondoverweging. Aan sluitend vervolg uitzendingen via Hilversum 1.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 11