Grote streetparade tijdens FiLMHUiS Jazz Meeting .«F raptim-Koerier Tilburgs Danscentrum geeft demonstraties in kultureel sentrum 345, U reist per super vler-sterren touringcar met tollet, bar, 2 chauffeurs en stewardess. Gratis maaltijd en lectuur. Deens kunstenaarscollectief R 0 de Mor exposeert in Kultureel Sentrum 8 september t/m 10 oktober S.V.T. DE MUZE Internationale Nieuwe Scène Expositie Chileense schilderijen Pigs and Battleships Geschiedenis van de zonde Artist van de maand Koffiekonsert S.M.E.T. SPANJE-REIZEN Vanaf vrijdag gaat de nieuwe zaal van het Filmhuis Tilburg in de schouwburg draaien lint»* SMIS ,A Theater Toneel Theater Congres Kamers van Koophandel in Tilburg Moeder Courage door Eijanaika Gratis toegang K.S. verleden tijd Het was onontkoombaar ook de bezuinigingen bleven bij de filmhuis- en theateractiviteiten niet uit. Het Kultureel Sentrum - waar de voor stellingen om allerlei redenen gratis toeganke lijk zijn - stond voor de keuze om óf minder ac tiviteiten te organiseren, óf op een andere ma nier aan inkomsten te komen. sss University in St.-lnuU. Gmuhuyrer, spedi re- ddë september. IS er vanaf 20 uur een gelmatig met diverse Nederlandse symfonie-or- groot Chileens feest georganiseerd met kesten en maakt deel uit van het Phemios Trio, zang, volksdans en lekkere Chileense Als docent is hij verbonden aan de conservato- hapjes in de Schuur, Hoogstraat 33, riums in Tilburg en Maastricht. Oisterwijk. ber 1982 pagina 16 Donderdag 9 september 1982 pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER orgar dat e Tel 426333 al- Traditionele Jazzmis Spoorlaan 171 Stella Jazz Matinee DE ZANGERES ZONDER NAAM en een STillA CKPMS Banjolas/Besalu y van dit Orkesten uit binnen- en buitenland nbad i toilet (NL) The verkc ment de «Sonate i Poulenc en Nieuwlandstraat 2-4 Hoek Stationsstraat TILBURG Telefoon 013/421186 en met 15 iur, behalve a.s. kun je snnis komen kaart is niet De kaart bli 1983. Uiteraard z de normale reductie toepassing. I w ëHPMJ als ’t om reizen gaat... Heuvelring 31 Tilburg Tel. 013-435085 Wegens groot succes geprolongeerd vertrek op 18, 15 en 22 oktober in- ndhoven. Martin aan het Gérard van ules i de «Damesconfectle In het betere genre» meer in lanente jwburg. aan het Louis om 20.30 uur tg 16 sept. a.s. kun je tijdens proefles kennis komen maken ol en docente. Bel even 013- an kan mevr. v. Kasteren je tl en 17.00 uur alle gewenste i taurant s 11 jaar'n p in Tilburg en deNederlande stream Jazzme Jassband, Jazzband t het Cultureel Centrum en bij ;s Danscentrum, Ringbaan CA Tilburg. Opstappen in TILBURG <CS) 10-daagse reis Spanje (Costa Brava) volpension met excursies Motel Montemar te Pineda voorheen ge- erhuisd naar studio’s moderne Verschillende het Tilburgs 1 dag 11 septet verzorgen. het Cultun 15.30 uur.w s spreken is niet mogelijk, ,.«i Geopend vanaf 18 u. J s maandags gesloten f Telefopnstr. 33 (zijstraat^ K Heuvelstraat). J In 1969 vormde een groep jonge Deense kun stenaars en kunstenaressen het kunstenaarscol lectief R 0 de Mor (Rode Moeder). Met zo’n 8 - 10 mensen hebben zij sindsdien kunst gemaakt, los van de burgerlijke kunst en tegen de opvat ting in, dat kunst en politiek niets met elkaar te maken hebben. Een gedurfde stellingname in deze tijd, waarin de autonomie van de kunst weer volop wordt beleden. Van grote betekenis voor R 0 de Mor is de arbeiders- en studenten- 1 van het grafische werk van ït uit linoleumsneden, onder Js cliché’s voor het en dienen en dus de ÏS5,- nu voor voorstellingsgroepen van Danscentrum zullen zater- ptember a.s. 2 demonstraties i. Deze zullen plaats vinden in ireel Centrum om 13.30 en om De toegang is gratis. Plaats be- - -:-t mogelijk, dus zorg dat je Een literair-erotische film van Walerian Bo- rowczyk. De eerste lange Poolse speelfilm van Borowc- dagexcursie rondvaart gratis proeven in de wijnkelders van El Ramiro picknick-pakket voor de heen- en te rugreis 10 dagen maximale vakantie CTfttlTw miseren. Het is zeer waarschijnlijk, r maar liefst zo’n veertig horeca-be- ven inhaken op de Jazz Meeting Til- In de cafés gaan dan niet alleen jsentator J agavond, maar ook zaterdagmiddag, 'T... zaterdagavond, zondagmiddag en zon- 1 ou g. dagavond jazz-orkesten spelen. Daarmee Juliana zou Tilburg meteen één van de grootste „kroegentochten» van het land van de grond krijgen. hebben de horeca-mensen in de binnen stad zich verenigd. Zij willen drie dagen lang in het kader van de Jazz Meeting Tilburg de aktiviteit «Swing in Tilburg» Vrijdag 10 en zaterdag 11 september om 23.30 uur. ’t Verhaal speelt in 1961, in Yokosuka, een havenplaatsje dat dient als marinebasis voor de Verenigde Staten. Hier wordt het leven in Yokosuka bepaald door de aanwezigheid van Amerikaanse mariniers en drijft de ekonomie op dollars. In deze omgeving van bars, uit gaansgelegenheden, prostitutie en kleinhandel opereert een bende. Nadat het bordeel, dat de bende exploiteert gesloten moet worden omdat de prostitutie door de autoriteiten geregulari seerd gaat worden, zoekt de bende andere akti- viteiten: de varkensfokkerij. Regie: Shohei Imamura; met: Yuji Nagato, Mitzi Mori, Masao Mishima. Jan van Rijthoven zal hier het publiek informeren over het verdere programma van de Stichting Jazz Meeting 1 Op datzelfde tijdstip barst de muziek los in de Heuvelstraat, op de Oude Markt, op het Stadhuisplein, in de van Stolbergstraat, op de Schouwburgring en in het Winkelcentrum Heuvelpoort. Vanaf 17.00 uur is op het Heuvel- «krc plein de grote slothappening gepland van deze streetparade. Of het nog niet genoeg is, zullen de looporkesten op de hun bekende wijze in de straten voor de nodige sfeer zorgen. De Stadsschouwburg Tilburg start het theaterseizoen met een uniek project. Het Kollektief Interna tionale Nieuwe Scène speelt van 20 tot en met 25 september a.s. in de nieuwe theatertent van het gezelschap het toneelstuk «Moeder Courage en haar kinderen» van Bertolt Brecht. De tent wordt opgesteld op het evenemententerrein 't Laar. Het zijn de enige voorstellingen in de provincie Noord-Brabant. Het is de tweede keer dat de Internationale Nieuwe Scène met een tentprojekt in Tilburg komt. In oktober 1980 werd op het Besterdplein drie avonden «De Herkuls» gespeeld in een bomvolle thea tertent. Het werd een theatergebeuren, waar nóg over gesproken wordt in Tilburg. «Moeder Coura ge en haar kinderen» belooft eveneens een heel bijzonder evenement te gaan worden. Hoe reageren wij op de steeds sterker wordende oorlogsdreiging, atoombewapening, ekonomische krisis, groeiende manipulatie, vervuiling van ons leefmilieu? Wat is onze houding tegenover het groeiende opportunisme van mensen, die er steeds meer naar streven hun eigen beperkte «vrijhe den» veilig te stellen? Welk antwoord hebben wij op de vraag of er een andere keus mogelijk is dan er, binnen de gegeven situatie, het beste van te maken? Mevrouw Mary Servaes-Bey, geboren in Leiden, woonachtig in het Limburgse Stramproy. Dat zijn de korte personalia van de beroemde Nederlandse zangeres. Daar kan bijgevoegd worden: al zo’n 34 jaar in het vak!! En ondanks haar 63 jaar niet van de Bühne te branden. J/ertolkster van onvervalste smartlappen: «Weet je waarom ik huil», «In eénzame nachten» en zeemansliedjes: «In de ha ven» maar er is ook een andere Mary. die vrouw die vanuit haar hart Bryantlied» schreef en zich en diens homo-vervolgingen. vol overgave tijdens de Mia- Na de grote Jazz Meeting op zaterdag avond zal op zondagmorgen alle aan dacht uitgaan naar de Jazzmis in de grote zaal van de Tilburgse Stadsschouwburg. Vanaf 11.30 uur zal dit jaar The Wool town Jazzband voor de muzikale begelei ding zorgen, terwijl het jongerenkoor Koningshoeven eveneens medewerking zal geven. De Jazzmis vormt elk jaar een hoogtepunt in de jazz-driedaagse. Het is altijd zo geweest, dat vele jazzliefhebbers teleurgesteld moesten worden vanwege de enorme belangstelling voor dit evene ment. op tijd aanwezig bent. Het Tilburgs Danscentrum, v< vestigd Spoorlaan 424, is ver Ringbaan Oost 8. In 2 fijne wordt les gegeven in jazz-ballet, i dans, dansexpressie, tap-dans, indiase dans, dansspel en klassiek ballet. Namelijk «Het Anita I verzette teger Ze zong het v mi Nightmare. In de meest recente jaren trok ze belang stelling met liedjes als «Zacht oranje ro zen» (loflied op het Koningshuis), «Gewoon een lekker Hollands liedje» (ze is ook daarin een voorvechtster) en «Be denk toch voor je scheiden gaat». Mary is ontegenzeggelijk een zangeres die een aparte plekje verdient, gróte in het vaderlandse artiestenwereld je waar ze zich zo in thuis voelt. Verder deze avond een fantastisch optre den van 15 jr. te jong vooreen theatercursus? Je weet niet waar je bewegingstheater kunt doen? Hoe moet je je voorbereiden om op een toneelschool toegelaten te worden? Bel. 366214 (b.g.g. 351535) Daar weten ze 't antwoord. De Vereniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland, samenwerkings verband van de 35 Kamers van Koophandel, zal op 16 september in de Stadsschouwburg te Tilburg een congres houden over de ontwikke lingen op het gebied van de informatievoorzie ning aan het bedrijfsleven onder de titel «In formatica, wegwezen of wegwijzen De Kamers van Koophandel vervullen in het kader van haar dienstverlening aan het be drijfsleven een duidelijke wegwijsfunctie. De ontwikkelingen op het gebied van de infor matievoorziening zijn daarom voor de Vereni ging aanleiding hieraan een congresdag te wij- In onderstaand programma staan vermeld de invalshoeken van waaruit dit thema door de verschillende inleiders zal worden benaderd. Tijdens deze congresdag zal tevens een aantal demonstraties worden gegeven van apparatuur op hun gebied van de viewdata-technologie. Op zaterdag 11 september a.s. zal in De j, Stationsstraat 3 in Oister- tentoonstelling worden geopend leel van het werk van de Chileen- Veertig cafés Traditioneel startte de Jazz Meeting tijd op vrijdagavond met een Dixietocht. In een tiental horeca-bedrijven organi seerde de Stichting Jazz Meeting Tilburg konserten door jazz-orkesten. Dit jaar Zaterdagmiddag 25 september a.s. zal de Tilburgse binnenstad het domein zijn van een fors aantal jazz-orkesten. Op die middag vindt weer de jaarlijkse streetparade plaats in het kader van de negende Jazz Meeting Tilburg. Vanaf 13.30 dat er uur zullen op diverse plaatsen in de Tilburgse binnenstad zo’n zeven zitorkesten en twaalf looporkesten vrolijke oude drijven stijl klanken laten horen. Dit jaar is het terrein van de jaarlijkse streetparade aanzienlijk uitgebreid. Op het Heuvel- bur8- plein zal een orkest uit Keulen, The Climax Jazzband, vanaf 13.30 uur op een grote kiosk plaatsnemen. Presentator vnJdaf re programma van de Stichting Jazz Meeting Tnk..-„ zater de Oude Markt, «Toots» Thielemans (USA), The South Jazz Band (tijdens de Jazz Meeting viert dit orkest het 25-jarig bestaan), Tilburg Big Band, Climax Jazz Band (D), The Marktown Syncopators (NL), Kwartet Frits Kaatee met zangeres Jeanette Cor- dee (NL), de JoJo’s (NL), At the Jazz Band Ball Orchestra (Polen), Jazz Old Maniacs (NL), Jazz Band Origineel (NL), The Freetime Old Dixie Jazz Band (NL), dansgroep The Minstrels (NL) en Juggets Jazz Band (NL). De kaart- <oop voor dit geweldige jazz-evene- it start op 13 september. Direct na de Jazzmis zal het Stella-mati- nee aanvangen in alle zalen van de Stads schouwburg. Aan de matinee wordt mee gewerkt door het Swing Quartet Prague, de Wooltown Jazz Band, Ons Genoegen, het Kwintet Paul van Kemenade. Lama- rotte, de clowns Poets en Pats (kinderma- tinee) en de Dansafdeling van de Til burgse Muziekschool o.l.v. Els Mulders. De muziekschool verzorgt vier dansen, die precies in de sfeer van de Jazz Mee ting liggen. Volgende week zullen wij in dit weekblad nog uitgebreid op dit on derdeel en de andere onderdelen van de matinee ingaan. Aan de jaarlijkse streetparade zullen meewerken o.a. La Marotte, The Juggets Jazzband, Trip Trappers, Brandaris, Old Time Free-wheelers, Efkens Aanders, Scat Cats, Dirty Dozen, Mardy Graz, de PTT Harmonie, en de Heikant Harmo nie. Op dit moment wordt nog gewerkt aan uitbreiding van deze groep loopor kesten. De zitorkesten bestaan dit jaar o.a. uit Dixie One plus Seven, The Main- ien, The Freetime Old Dixie Schelde Dixies en The Climax uit Keulen. Op vrijdag 10 september a.s. organiseert Theaterburo René Frijters weer een op treden van een bekende artiest in de Talk of the Town in Tilburg. Ditmaal wordt dat een optreden van de «Koningin van het levenslied»: Jazz Meeting in schouwburg Zaterdagavond in alle zalen de Jazz Mee ting Tilburg 1982 met een tiental gewel dige orkesten uit binnen- en buitenland. Definitief op het programma staan: Jean Z1J Kunstkring, met wijk, een t« van een deel van het werk van de se kunstschilder Pato Madera. (Rode Moede- i zij sindsdien ijke kunst en tr i politiek niets 1 gedurfde stellin; de autonomie van i wordt beleden. Van grote e Mor is de arbeiders- en revolte van 1968 geweest. Deze belangrijke impuls leidde direkt tot het ontstaan van R0de Mor in Kopenhagen. Van af het begin was voor hen de esthetische vorm geving ondergeschikt aan dat wat zij door mid del van hun grafiek, affiche’s, foto’s, straat- theater en muziek te vertellen hadden. Kunst maken betekende voor hen niet de werkelijk heid mooier maken, maar juist de dingen dui delijk maken en laten zien hoe het anders zou kunnen. De wens om als groep te willen werken hield bovendien in dat er ook nieuwe werkvormen bedacht moesten worden. Hierover zegt een lid van R0de Mor, Dea Trier M0rch: «We be gonnen meestal met het bespreken van een idee of een concrete opdracht, vaak van een organi satie of een actiegroep, die ons vroegen een be paalde opdracht uit te voeren. Thuis maakten we dan, ieder vóór zich, lino leumsneden. Linoleum omdat dat praktisch en gemakkelijk is. Als we dan weer bij elkaar kwa men, bekritiseerden we eikaars werk, waarna we nog veranderingen aanbrachten om dan tenslotte die «collectieve affiche» samen te stellen.» Het overgrote deel R0de Mor bestaat andere omdat die direct als drukken van affiches kunnen drukkosten laag blijven. In de expositie staat de ontwikkeling van dit kunstenaarscollectief centraal. Rond thema’s als arbeidsverhoudingen, werkloosheid, inter nationale solidariteit, vrouwenstrijd en last but not least buurtwerk, wordt een beeld gegeven van de verschillende artistieke uitdrukkings vormen en werkwijzen. Belangrijk voor R0de Mor is dat zij willen laten zien hoe op een goedkope manier een kunstzinnig produkt ge maakt kan worden in samenwerking met de ge bruikers ervan. Kortom kunst om te gebruiken in de strijd. Te zien vanaf 8 september in het Kultureel Sentrum. Bent u in die période in het noorden van het land, maak dan gebruik om in de stad Groningen (Harmonie-gebouw) de an dere tentoonstelling Van R0de Mor te zien. In het kader van de manifestatie Zomerschrift, waarin aandacht besteed wordt aan de Skandi- navische literatuur, exposeert het collectief daar grafiek en affiches. zyk is gebaseerd op een roman van Stefan Ze- romski (1864-1925). Zijn «Geschiedenis van de zonde» is één van de weinige erotisch getinte Poolse romans. Het drama speelt zich af in het Polen van rond de eeuwwisseling, sterk onder invloed van Victoriaanse zeden en gewoonten. De Rooms-Katholieke kerk plaatste deze ro man op de index, vanwege het vermeende im morele karakter. Borowczyk’s interpretatie van de roman kan beschouwd worden als een plei dooi voor de vrije erotische beleving. En als vanzelfsprekend moeten kerk en dogma’s het dan ook ontgelden. Borowczyk werkt opval lend vaak met onafgemaakte scènes, en wordt een beroep gedaan op de fantasie van de toe schouwer. Dat deze techniek het meest is toe gepast in de erotisch getinte scènes zal nie mand verbazen. Na de hoofdfilm een kompilatie uit het ero tisch filmprogramma van de Frankfurter Buch- messe 1972 met o.a.: «L’Archichaut» (De artis- jok) van Michel Clarence (7 min.); «Silhouet- ..t® ten» van Peter Andersen (5 min.); «Les niesa- ventures du monsieur Gross «bitt» en «Ai-Lo- ve» van Taka Imura met muziek van Yoko Ono. Op de goede weg Het ziet er naar uit, dat Tilburg met dit negende jaar dat de Jazz Meeting Tilburg wordt georganiseerd op de goede weg is. Het bestuur van de Stichting Jazz Mee ting Tilburg heeft alle vertrouwen in het slagen van dit festival. De speciale aan pak, vooral te merken aan de diverse stij len van de optredende orkesten onder scheidt Tilburg van de vele andere jazz festivals, terwijl ook met zorg wordt ge werkt aan de kwaliteit van het totale pro gramma. THE DUTCH FOLLIES Een wervelende show gedaan door Ro-. bert Brouwers en Emesto Rozendal. Een show vol spannende, komische en gla mour effecten. Robert heeft een prachtige mime-act. Met zijn openingsliedje «Willkommen» uit de film Cabaret, was hij vorig jaar tweemaal te zien in «Vara’s Voorstel ling ling». Hij oogstte daarmee ontzettend suwe veel succes. vindt Terwijl Emesto een knappe vrouw is, die lurm de mensen zo weet te bespelen dat het woord Travestie als een totale verrassing komt. Kaarten zijn zoals gebruikelijk verkrijg baar bij Carte Blanche», Heuvel 16 en bij het V.V.V.-kantoor aan de Spoorlaan. Wat krijg ik voor mijn geld? reis per vier-sterren touringcar gratis maaltijd en lectuur in de t volpension in hotel met zwembe kamers met badkamer en i Nederlandse reisleiding excursie Botanische tuin bezoek Modas Kenia (gratis consump tie) raptim alt; nm rei. Regie: Shohei Imamure. Van 9 tot ei september, iedere avond om 20.30 uur op zondag. Shohei Imamure, de in 1926 in Tokio zoon van een arts, is geen onbekende Nederland. Al eerder zijn op het festival van Rotterdam zijn vroegere films vertoond als «Vengeance is mine», «The profound desire of the gods», «The insectwoman» en «Piggs and battleships». In zijn films kiest hij duidelijk voor het «echte» Japan en niet voor het «officiële» zoals dat zo vaak aan ons wordt voorgeschoteld, met de be toverende weftld van de theeceremonies, de onderdanige vrouw in kimono, de subtiele gra daties tussen de maatschappelijke klassen of de beleefdheidsformules. Zo ook in Eijanaika - wat letterijk vertaald zoiets als «Waarom niet?» betekent - trekt h:: die lijn door. De film speelt zich af tegen achtergrond van turbulente maatschappelijke veranderingen in het Japan van 1866, het tijd perk van de heerschappij van de shogoen, een soort hofmeier en de feitelijke heerser over het land loopt ten einde; de jonge keizer Moetsoe- hito neemt in 1868 zelf de touwtjes in handen. Daarnaast dwingen de Amerikanen met hun «open-door-policy» de Japanners hun eeuwen oude isolement op te geven. Eindelijk is het zover. Na vijf jaar heeft het Filmhuis Tilburg eindelijk een volwaardige perma vertoningsplaats. De nieuwe filmzaal van het Filmhuis Tilburg is gevestigd in de Stadsschouv Er zijn tachtig stoelen, de zaal is bereikbaar via de artiesteningang van de schouwburg Bouwmeesterplein en ook toegankelijk voor gehandikapten. Iedere avond draait er een film, behalve op zondag. Bovendien worden er op vrijdag en zaterdag nog een tweede avond voorstelling gedraaid. Eerste film Gekozen werd voor het laatste en dat betekent dat met ingang van september betaald zal moe ten worden voor de toegang van de theater- en filmactiviteiten in het Kultureel Sentrum. De toegangsbewijzen zijn vanaf een uur vóór de voorstelling verkrijgbaar in het Kultureel Sen trum; reserveren is in beperkte mate mogelijk. HOEVEEL GAAT HET KOSTEN Voor alle theatervoorstellingen betaalt men voortaan 7,50; voor een filmvoorstelling 6.-. Wilt u voordelig uit dan kan dat met de z.g. KORTINGSKAART die verkrijgbaar is in het K.S. en aan de kassa van de Stadsschouwburg. Deze kost u 15,- en de houd(st)er van deze kaart ontvangt korting bij de aankoop van toe gangskaarten voor het K.S., de Studio-zaal var de Stadsschouwburg en het Filmhuis Tilburg De reductie voor theatervoorstellingen is 2,5» en voor filmvertoningen 1,50. De kortings- t geldig voor de jeugdvoorstellingen, ■lijft van kracht tot en met 30 juni zijn behalve de kortingskaart ucties met C.J.P en 65+ van Violist Else Krieg en pianist Jan Gruithuyzen zullen het eerste koffiekonsert van de Sticht’-- Muziek Evenementen Tilburg in het nieuw, seizoen gaan verzorgen. Dit konsert vind’ plaats op zondag 12 september om 12.30 uui ui de Studio-zaal van de Stadsschouwburg. Op het programma staan de «Rapsodie voor viool en piano» van Claude Debussy, voor viool en piano» van Francis de «Sonate» van Maurice Ravel. Else Krieg studeerde viool bij Herman Kreb- bers, Davina van Wely, Franco Gulli en Rami Shevelov. In 1972 won zij de eerste prijs van het Oskar Back Concours. In 1974 werd haar de Prix d’Exellence toegekend. Zij begon alt viool te studeren om het repertoire te kunnen uitbreiden van het Phemios Trio, dat zij vormt met Jan Gruithuyzen en klarinettist Herman Braune. Als soliste is Else Krieg opgetreden met vele orkesten in binnen- en buitenland waaronder het Concertgebouworkest, maakte internationale toemees als soliste het Amsterdam Sinfonietta en het Engels Ka merorkest St.-John’s Smith Square. Jan Gruithuyzen werd geboren in Eind Hij begon zijn studie bij zijn vader, Gruithuyzen, en studeerde vervolgens aan het Deze politiek betrokken kunstschilder is Brabants Conservatorium bij Gérard van al enkele malen door de Chileense over- Blerk. In Parijs kreeg hij les van Jules Gentil en heid gevangen genomen, maar nog steeds behaalde het concours Licence de Concert». is hij actief in het solidariteitswerk. Er zijn cursussen «klassiek ballet» voor meisjes en jongens vanaf 8 jaar, maar ok volwassenen bieden wij de mogelijkheid met klassiek ballet te beginnen. Naast lessen voor beginners en gevorderden kun je in een voorstellingsgroep werken aan een dans en doe je de volgende keer voorstelling mee. De klassie- en worden gegeven door Wil- die als docente klassieke ïstudeerd aan het Brabants Donderde een gratis met scho 432772, d sen 14.00 -A

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 17