9 ai Koninklijk Tilburgs mannenkoor Sint Caecilia I w ■W-talen Creatief bezig zijn met volksschilderen en textielverven IEL SSEN r’82 Kleden als BK KS den Werkgroep Werkloze Onderwij sgev enden GEVONDEN SCHEERAPPARAAT- 9.- 9.- GR0E1BR1LJAMT uit eigen atelier CEEEHZSEi «Willempie» uit lijfsbehoud Service Shop "T=ïï;li:: ssutssa: gig: SS Open huis «Sylphide» Tierelantijnen in de Tuinstraat O W 1 ember 1982 pagina 10 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 9 september 1982 pagina 11 SCHOOT I, Tilburg nd van 9.00 - 13.00 uur lektie slijke wijze GEMAAKT NCIER y Koninklijk Tilburgs mannenkoor Sint Ceacilia dln»d. v. 20.00-21.00 u. dlnsd. v. 19.00-20.00 u. Naam Mw /Mei /Dhr >ende. laak er 1.013-435638. ED IJE VEEL AFGESTUDEERDEN ONDERDELEN laarmode Tilburg Veiligheid voor alles Drumbands Tilburg presenteren zich /oor iet hele lezin. juiste snit, lakkelijk te CURSUS BLOEMENSCHIKKEN nwoordi Miskin, RING EUZE ;S ben zenc irogramma voor beide dagen ziet er '»t uit t in de Volks- Iverven zal ve- jurtjes doorbrengen, niet al- dlderen maar ook met het Zaterdag 11 s Stadsschouwt NHAARD EEN IANDER bos is niet van de deler, vaïg- gant: Maar 1- SET i itoen opstrook juist te zetten t Baanlo- tel. irop zordt egin- :ls voor het g :hermingsmi< igheidskledin t behulp worden - Tilburg - Telefoon 013 - 424333 Postcode enwoonpl jaar weer veel :uterleid(st) ’.A. afgeko- Voor al die "roaniseert ptember ui het Baanlozen- gezellige middag. op een ludieke i over de aktivi- Natlonaal Instituut voor Onderwijs en Wetenschappen ftijdsgroe- Beat bal- Ikken en Elk jaar veranderen ze van locatie omdat ze met de drumbands proberen zo de ge hele Tilburgse bevolking te bereiken. Uitrusting De wedstr volledige worden uig zichtsbeschermir -schoenen, reed schap, moet voldoen, nog moet de r TTT Korvelseweg 203 TILBURG - Tel. 436401 trijd-onderdelen zullen in een veiligheidsuitrusting moeten ligevoerd. Helm, gehoor- en ge wenning, veiligheidsbroek en handschoenen en tenslotte ge- dat aan alle veiligheidseisen zijn voorgeschreven. Dan man een motorzaag mee lden in het berghok of de rommelkast, t zijn maar er alleen onooglijk uitzien: d waar het motief vanaf gesleten is, of waarvan je zegt «zonde om weg te gooi- vrije tijd en doorzettingsvermogen is van nlijks en moois te maken. Elementair II dlnsd. v. 19.00-20.00 u. O Conversatie dlnsd. v. 19.00-20.00 u. ten die nu of in de naaste toe- aan beweging en/of ontspan- gaan doen, is deze de moeite van het brengen voorzien van kettingrem, ket- tingvanger, gasbeveiliging, rubbers en handbescherming en dient hij te beschik ken over een beugelzaag, een bijl van mi nimaal 1000 tot 1300 gram en allerlei hulpmiddelen zoals gereedschapsset, kantelhaak, pakhaak en wig. Vermoede lijk zullen we als we naar Lage Vuursche gaan, eindelijk begrijpen hoe men ergens een wig tussen kan drijven. 1 156.-. in- materiaal, als mede een overzicht van de lesstof, de cursus Is dus volledig verzorgd. Iln september start ook nog gingsopleidlng bloemenschil binden (bloemlst-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een I briefkaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV), Sir Winston Churchlll- weg 2. 2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam. adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ont vangt u een bevestiging. Htsmerk ijkvrij) xtiment, idessins ostrook Ze zien er uit als «Wille den» is puur lijfsbehoud, wordt grote aandacht initiatieven, die door ontwikkeld. Om nog de bosbouw waarbij de veilij boswachterij De Vuursche houden. Voor diegene komst iets at ning zouden willen open dag zeer zeker bekijken waard. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen bij Studio Sylphide, Goirkestraat 81, 5046 GE Tilburg. Tel.013-435638. igewijden behoeft de i eigenlijk geen uitleg ïwijden en andere liteenzetting. Inge- gevaar ontbloot. De helm, gehoor- en gelaatsbeschermingsmid- len, de handschoenen het schoeisel, de Igordel, dan die dikke broek, neen, ele- nt zien die kerels in het bos er niet uit. aar veilig zijn ze wel! Nu zijn er in juni van dit jt mensen van de KLOS (Klei ers-opleidings-school) en de P.. men en werkloos geworden. Voor werkloze onderwijsgevenden orgar de W.O.O. op woensdag 15 septi 'om 2 uur ’s middags in h‘ "--- centrum te Tilburg een Op deze middag kom je manier wat meer te weten teiten en de mogelijkheden om nieuwe aktiviteiten te ontwikkelen. Als je dus werkloos bent en zin hebt om mee te ken aan bestaande aktiviteiten of ideeën hebt om iets nieuws op t n je van harte welkom in het icentrum, Voltstraat 18, Tilburg, 013-362457. Het centrum is bereikt met buslijn 2/6 of 1/3. Het pro; als volgt St.-Pieterspiein, 12 september: 1. De Scotjes van 13.00 tot 13.15 uur 2. Show band Tilburg Noord van 13.15 tot 13.30 uur 3. Sandy Boys and Girls van 13.30 tot 13.45 uur4. Drumband P.T.T. van 13.45 tot 14.00 uur 5. Prins Willem Ale xander van 14.00 tot 14.15 uur; 6. De Groeseindse Jagers van 14.15 tot 14.30 uur. Mondelinge cursussen voor volwassenen te Waalwijk aan de WalewIJc-Mavo, Taxandrlaweg 7 Verpakkingen En dan zijn er de regels voor het gebruik van persoonlijke beschermingsmiddelen zoals de helm, de veiligheidskleding, het schoeisel en andere beschermende «ver pakkingen». Het heeft immers geen zin er omheen te draaien: het werken in het hand als met behulp van sjablonen wor den geschilderd en kan met behulp van stempels een motief-serie worden ge drukt. sept, in de Studiozaal van de vburg. Twee voorstellingen: aanvang 15.00 en 20.00 uur. Toegang gra tis. «Sylphide» is een particulier instituut o. l.v. Nelly van Oers van Poppel, gediplo meerd balletpedagoge sinds 1965, waar al sinds 15 jaar lessen worden gegeven in Klassiek ballet. Jazzballet, Bewegingsleer en Hatha yoga. Speciaal voor die mensen die nog niet be kend zijn met het lessenprogramma van Sylphide wordt er nu een open dag geor ganiseerd. De opzet van deze open dag is belangstellenden een inzicht te geven in wat er zoal in de diverse lessen wordt be handeld. Demonstraties Op het programma van deze open dag staan o.a. een demonstratie kleuterrit- miek. Bij deze lessen, leeftijdsgroep 4-6 jaar, wisselen oefeningen en spel elkaar af. De kleuters worden zich spelenderwijs bewust gemaakt van een goede houding. Door middel van eenvoudige oefeningen wordt de basis gelegd voor het klassieke ballet. Ze leren luisteren naar en bewegen op muziek. De volgende programmapunten bestaan uit diverse demonstraties klassiek ballet, verzorgd door verschillende leeftij pen. Demonstratie Beat ballet: B. let speciaal voor de leeftijdsgroep van 8- 11 jaar. Bij deze lessen wisselen oefenin gen en basispassen van Jazz ballet elkaar af op disco muziek. Een prettige manier voor deze leeftijdscategorie om op fijne muziek iets aan houding en beweging te werken. Tevens een goede voorbereiding op de lessen Jazz ballet. Aansluitend vol gen diverse demonstraties Jazz ballet zo wel door kinderen als door volwassenen. Verder bestaat het lessenpakket uit les sen bewegingsleer waarvan ook verschil lende lesonderdelen worden gedemon streerd. Wat is bewegingsleer eigenlijk Nelly van Oers heeft puttend uit haar rij ke ervaring zelf in de loop der jaren een uniek programma bewegingsleer-lessen ontwikkeld. Zij omschrijft die bewegings leer als volgt: d.m.v. specifieke wekelijks variërende gymnastiekoefeningen op mu- Speciale gelegenheden Tegenwoordig wordt deze manier van schilderen niet alleen gebruikt om oude en nieuwe voorwerpen op te knappen of een eigen gezicht te geven, ook bij specia le gelegenheden zoals bijvoorbeeld een geboorte, een huwelijk of jubileum zijn zelf beschilderde gelegenheidsborden of zelf beschilderde geschenken een graag gezien kado. Daarbij worden niet alleen «oude» motieven gebruikt, want er is ook een hele eigentijdse stijl in de Volks schilderkunst, waarbij motieven van deze tijd worden geschilderd, motieven die bijvoorbeeld geïnspireerd zijn op bloe men die nü voorkomen zoals gipskruid, Jan Moenis Het schilderswerk uit Assendelft (Zaan streek) is bijzonder kleurig evenals dat uit Marken, waar vooral de klompen schilder Jan Moenis grote bekendheid verwierf; de dagelijkse zwarte klompen werden door Jan kunstig voorzien van de initialen voor de mannen en van de naam voluit voor de vrouwen zodat iedereen bij het naar buiten gaan onmiddellijk zijn 00 jongeren e'gen klompen op de stoep kon terugvin- mds. De or- den. In Hindeloopen schilderde men met veel minder vrijheid hier werd gewerkt met vaste kleuren en patronen - terwijl in Staphorst het zogenaamde stip-, tip- of drukwerk erg bekend werd; met speld- of spijkerkoppen werd de kleurige verf op de satijnen mutsen van de Staphorster vrouwen als het ware gedrukt. Het be kendste voorbeeld van de Amelander Volksschilderkunst zijn de zogenaamde levensbomen. Stadhuisplein, 19 september: 1. De Tiro- lers van 13.00 tot 13.15 uur; 2. De Jantjes van 13.15 tot 13.30 uur 3. Prins Johan Friso van 13.30 tot 13.45 uur; 4. Drumfanfare Volt van 13.45 tot 14.00 uur 5. Drumband Fatima van 14.00 tot 14.15 uur; 6. Prins Bemhard en Texas Girls van 14.15 tot 14.30 uur. cursus in de cursusplaats Waalwijk. Voor informatie en/of opgave: Bel 01717 - 2010' Afgelopen zaterdag 4 september heeft Tierelantijn, een winkel in tweedehands en zelfgemaakte kleding,haar deuren in een nieuw pand voor het publiek geopend. Na ongeveer drie en een half jaar in de Teiefoonstraat gezeten te hebben is nu een uitermate gunstig gelegen winkel aan de Tuinstraat nabij de achteringang van de V D betrokken. Voor heelwat ing - ~jJ- naam Tierelantijn eigenl meer. Voor de oningewij geïnteresseerden deze uit<? wijden mogen meelezen. Tierelantijn heeft in drie en een half jaar tijd een geheel eigen reputatie en bekend heid opgebouwd in de wereld van de «andere» modieuse kleding. Het ging en gaat Tierelantijn er vooral om leuke, be taalbare kleding aan de man en de vrouw te brengen. Die kleding was in het verle den enkel beperkt tot goede tweedehands kleding die zeker niet duur was. met de verhuizing naar de Tuinstraat 34 is hier in enige mate verandering gekomen. Tie relantijn verkoopt namelijk ook voortaan zelfgemaakte kleding, waarvoor overi gens hetzelfde uitgangspunt geldt: goed en niet duur. Naast kleding verkoopt Tie relantijn ook sieraden die het etiket bij zonder gerust opgeplakt mogen krijgen. Broches, oorbellen, hangers en wat dies meer zij vervolledigen uw nieuwe uiter lijk. Ja, dat uiterlijk van u. Uitgekeken op Elke bosbeherende werkgever is volgens het Landbouwveiligheidsbesluit verplicht veilige werkomstandigheden te creëren. Hij moet voldoen aan de wettelijke vei ligheidsvoorschriften en hetzelfde geldt voor het gebruik van machines zoals trekkers en werktuigen zoals bosmaaiers en motorzagen. Gereedschap Wanneer een bos kaprijk is of moet wor den uitgedund, of hoe ook maar het be heersplan luidt, zal er gezaagd en gekapt moeten worden. De spaanders vliegen in het rond. Er staat de boswerker daarbij een geweldig areaal aan gereedschap ter beschikking. Neem de bijlen; veldbijl, zware snoeibijl, halfzware snoeibijl, lich te snoeibijl en handbijl- Voor het omhak ken van dunne bomen wordt gebruik ge maakt van sikkel, rodax, kapmes, gertel of hiep, als u weet wat er zoal mee be doeld wordt. Van de sikkel bestaan ook weer enige soorten. Het is het slaggereed- schap van de boswerker, die verder te maken knjgt met bosmaaiers, met moor- zagen en uiteraard met de «wegslepers», de gemotoriseerde trekkers en die in na ture, de «onnavolgbare bospaarden» Zijn. Het K.T.M. St. Caecilia viert dit jaar na. 105-jarig bestaan, reden voor ons om vize vereniging in het voetlicht te plaatsen. Op 21 februari 1877 werd in de boven zaal van café J. v. Berkel, op de hoek Spoorlaan Heuvel de Liedertafel St. Caecilia opgericht. Zij werd opgenomen als onderafdeling van de Zonavenbroe- derschap met als directeur dhr. W. Reij- niers. St. Caecilia stond in die tijd beter bekend als «Het Zouavenkoor». In 1917 was er ook een onderafdeling van St. Caecilia een gemengd koor, dat in feite uit dames bestond. De toenmali ge directeur, Jan van Leeuwen, wist al in dat jaar met dit gemengd koor op een concours in de eerste afdeling de eerste prijs te halen. Echter in 1918 werd beslo ten het dameskoor en het mannenkoor te scheiden, dus die samenwerking was geen lang leven geblazen. Heel wat jaren heeft het mannenkoor ge repeteerd in café de Lindeboom op de Heuvel, maar na de totale verbouwing was daar geen plaats meer. Stond het koor na de bevrijding onder leiding van D. van Leeuwen uit Dordrecht, in 1971 werd Cees van Gorp benoemd als diri gent. In de tien jaren onder zijn leiding heeft hij als het ware het koor leven inge blazen door het repertoire naar alle kan ten uit te breiden. In 1981 is er, na een flinke onenigheid, een scheuring ontstaan. Een twaalftal le den en bestuursleden vertrok en richtte een nieuwe vereniging op, Hart van Bra bant. De voorzitter van Caecilia, Ad Verschu ren, hierover «Ja, dat was een moeilijke tijd en natuurlijk jammer voor de vereni ging. Maar we zijn nü toch weer een ver eniging die er zijn mag. We hebben naast onze gewaardeerde pianiste Mariska Swinkels, in de figuur van Jos Vinger- hoets een dirigent die door zijn groot en thousiasme en jeugdig élan ons enorm gestimuleerd heeft. Ik denk dat weinig anderen dat zouden zijn gelukt. Het is projekten gericht op de basisschool; n.l. een interkultureel projekt en een projekt over de natuur in de omgeving (van de school). Hier is een enquête aan vooraf gegaan waarin de behoefte aan projekten is getoetst. Deze enquête is op verschil lende lagere- en kleuterscholen in en rondom Tilburg verspreid en de behoefte bleek groot Daarnaast houdt W.W.O. zich ook bezig met de rechtspositionele zaken ten be hoeve van werkloze onderwijsgevenden. Zo is er bijv, een brosjure verschenen over invalwcrk en komt er binnenkort nog een over vrijwilligerswerk. Dan be staat er natuurlijk ook altijd de mogelijk heid om binnen de W.W.O. nieuwe akti viteiten op te zetten Milieuvriendelijk Belangrijk is ook dat alle verf die ge bruikt wordt even dik is, juist omdat er met meer kleuren op één penseel wordt gewerkt. De Plaka-verf van Pelikan bij voorbeeld is daarvoor erg geschikt. Bij het volksschilderen wordt meestal uit gegaan van vaste grondmotieven. Die kun je aanleren, natekenen of uit een spe ciale motieven-map ovememen. Met de aangeleerde techniek van de cursus en wat oefening kan zowel een 16-jarige als iemand van 74 jaar heel goede resultaten bereiken. En niet alleen op hout! Ook porselein, glas, metaal en zelfs kaarsen zijn te beschilderen. Wie zich eenmaal verdiept schilderkunst en het Textieh le plezierige uu leen met schil verder bestuderen van deze vormen van de schilderkunst. Er zijn talloze boekjes over verschenen en ook in verschillende musea zijn prachtige voorbeelden te be wonderen. □□□□□□□mama aammnamffiaa aaaaaaaaaaaaa Inlichtingen hoofdbureau van Politie. Portemonnaie, bruin met geld en 1 sleutel en boodschappenlijstje; portemonnaie, bruin kin der, met geld en 3 drukkers; portemonnaie, bruin heren met geld en 6 sleutels w.o. 2 assa- medaille; rijbewijs, kentekenbewijs, t.n.v. W. Arets, Hummelo en Keppel; bankpas GWK, t.n.v. C. Westland, Tilburg; blauw etui met 2 paspoorten J.v.d. Wiel Hilvarenbeek; 65 pas t.n.v. W.F.M. Rijnen, Tilburg; horloge, dames quartz, merk Pontiac; horloge, dames, zeshoe kig, merk Concorde, ronde wijzerplaat; trouw ring, goud. inscriptie, Ben. 3-8-1950; doosje met gouden oorbellen; gouden speldje, 585, in L-vorm; doos met dameslaarsjes, hemels blauw; plastic zak met gehaakte overtrek, groen, bruin, oranje. 2 kleedjes; fietstas, groen met regenpak grijs-groen; zilveren naamplaatje met inscriptie Anneke; babyschoentje, blauw, maat 21, merk Jochie; kentekenplaat 99 BA- .59; hark en schoffel; bruin etui met 3 sleutels met patiënten-informatiefolder; zwarte etui met 4 sleutels; ring met 6 sleutels; zwarte etui met 6 sleutels 1 mister minit; diverse rijwielen; bastaard bruin langharig, 3 maanden; poes, jong, grijs gestreept; teckel, bruin, reu; dog, bruin, reu; bouvier, zwart, reu; dobermann pincher, reu; bastaard, teef, zwarte witte pootjes; bouvier, zwart, teef; boxer, bruin zwart, reu; bastaard, zwart, grijs, bruin, teef; Ierse setter, klein, reu; bouvier met ketting, reu, zwart; bouvier, teef; herder, reu; bastaard, zwart langharig, reu; poes, 3 maanden, langha rig grijs, zwart. In een tijd van grote werkloosheid, vooral ook in het onderwijs, is er een werkgroep ontstaan van werkloze onderwijzers, onderwijzeressen en kleuterleid(st)ers. Dit omdat je samen toch kan proberen werk te verrichten ten behoeve van het onderwijs Zo is de W.W.O. (Werkgroep Werkloze Onderwijsgevenden) te Tilburg in februa ri 1982 gestart met het opzetten van twee te TILBURG-ZUID in de CA- &lenbergs,r“' De wekelijkse cursus bloemenschikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden. Na iedere les van 19.30- 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt clusief bloemen en het n modeshops, op zoek naar wat anders? Weinig geld en veel willen, je eigen iden titeit willen bepalen d.m.v. kleding, wie niet? Tierelantijn biedt aan: een assorti ment van spijkerjack tot avondjurk. Een assortiment om te kombineren, te probe ren, om uit te zoeken, om dat te vinden wat bij je past. Leuk, uniek, bijzonder, betaalbaar en volop keuze. ziek (zonder toestellen) krijgt men een betere houding, een fit gevoel, soepeler spieren. Kortom een prettige inspannen de, ontspannende typisch vrouwelr'- manier om op een verantwoorde wijzt iets aan conditieopbouw te doen. Ook het volgen van Hatha yoga lessen behoort bij Sylphide tot de mogelijkhe den. Hatha yoga is een middel om het natuurlijke in jezelf weer te ontdekken... dus niet leren op je kop te staan, maar je eigen benen. Tijdens de yogales wordt er gewerkt aan het lichaam met beweg gen en houdingen... eenvoudig, nii zwaar. Hierbij hoef je geen prestatie i veren, belangrijker is hoe je de ademha ling daarbij gebruikt. Yoga is niet een doel, maar veel meer een middel om je energie, die op bepaalde plaatsen «ge blokkeerd» kan zijn weer vrij te laten doorstromen. Apart daarvan is er elke les een speciale «adem-training» die tijdens het ontspannen goed nawerkt. De yogc lessen kunnen worden gevolgd door da mes en heren vanaf 18 jaar. In de loop der tijd is gebleken dat yoga een uitste kend hulpmiddel is bij het bestrijden van vervelende kwalen zoals migraine, hyper ventilatie, buikklachten, spanningen en «stress». Yoga werkt eveneens goed als voorbereiding en begeleiding van zwan gerschap en bevalling. De lessen worden door ervaren, gediplomeerde leerkrach ten gegeven. Op de open dag zult u van yoga geen demonstratie zien, wel zal een van de yogaleraren u wat nader over Ha tha yoga informeren. Tevens bestaat op deze dag de mogelijkheid voor een per soonlijk gesprek met een van de yogale raren. Tussen de diverse programma-onderde- len door zal er een uitgebreide collectie leskleding worden geshowd. Sylphide vertegenwoordigd o.a. de bekende mer ken Danskin, Dans-ez, Capezio, Papil- lon, etc... klaproos, korenbloem en dergelijke. Niet moeilijk Het leuke van dit volksschilderen is wel dat iedereen het kan. Als je maar een penseel kunt vasthouden kun je het leren. Het belangrijkste bij de Volksschilder kunst is een goede penseelbeheersing, omdat met zo min mogelijk penseelstre ken het motief moet worden aange bracht. Daarvoor worden dan vaak meer dere kleuren verf op één penseel gezet! Deze techniek kun je het beste van iemand met ervaring leren - op een cur sus «Volksschilderen» bijvoorbeeld. De ze cursussen worden in veel plaatsen in het land gegeven. Een basiscursus duurt gemiddeld 8 tot 10 lessen en na afloop heb je de schildertechniek al aardig on der de knie en kun je heel goede resulta ten bereiken. Daarna kun je dan zelf aan de slag of op een vervolgcursus nog extra technieken als bijvoorbeeld marmering Strijkstift Allereerst wordt het motief-ontwerp met een speciale strijkstift op patroonpapier getekend. Dan gaat het patroonpapier met de getekende kant tegen de stof on der de strijkbout en wordt het ontwerp op de stof gestreken. Met speciale verf wordt de gewenste kleur dan op de stof aangebracht waarbij hele fijne lijntjes en contouren het beste met een speciale te- tiel viltstift kunnen worden getrokken. Hierbij moet de verf goed drogen - ten minste 24 uur! De volgende dag komt het belangrijkste onderdeel van het textiel verven aan bod: het strijken. Door de be schilderde stof aan de keerzijde te strij ken wordt de verf gefixeerd waardoor hij in de stof dringt. Er moet zo warm moge lijk gestreken worden - katoen op de ka- toenstand van de strijkbout, linnen op de linnenstand, enz. Het strijken is absoluut noodzakelijk want anders is de verf bij de eerstvolgende wasbeurt weer verdwenen. Na het strijken blijft het motief echter onuitwasbaar en kleurecht op de stof zit ten. Vroeger deden de mensen dat ook al. Te gen het einde van de 17e eeuw toen de meubels van de «rijken» alsmaar meer besneden werden, probeerden de «gewo ne» mensen met behulp van verf deze fraai gesneden motieven te copiëren. In de 18e eeuw ontwikkelde dit «beschilde ren» zich tot een ware «volksschilder kunst» die in Nederland vooral rond de Zuiderzee veel werd beoefend. In Assen delft, Hindeloopen, Marken, Staphorst en op Ameland groeide deze manier van schilderen uit tot een echte «volkskunst». De jaarlijkse presentatie-optredens van de Tilburgse drumbands vinden dit jaar plaats op de zondagen 12 en 19 septem ber, op respectievelijk het St.-Pietersplein en het Stadhuisplein. Aan de presentatie- optredens nemen ongeveer 500 deel, verdeeld over 12 drumban.»». o,- ganisatie is in handen van de Tilburgse Muziek Federatie. Iedereen heeft, weggestopt op de zolder, in de keld wel oude spulletjes staan die helemaal niet kapot i een houten dienblad, een oude kolenkit, een bord een verveloos kastje. Allemaal van die dingen en». Met een beetje hulp, goed materiaal, wat al dat «waardeloze materiaal» iets heel persoonlijks en moois te mal niet alleen zijn enthousiasme maar ook dat van het bestuur dat ervoor gezorgd heeft dat we er weer snel bovenop waren. We hebben erg veel uitvoeringen gegeven en dat bevordert natuurlijk de animo tot zingen», aldus dhr. Verschuren. Uitvoeringen «Trouwens», zo vervolgt dhr. Verschu ren, «op 10 oktober geven we een jubi leumconcert met onze zustervereniging, het dameskoor St. Caecilia, en een aantal bekende solisten. We zingen dan o.a. een selectie uit l’Elisir d’Amore. We zijn ver der dit jaar begonnen met een koffiecon cert speciaal voor onze donateurs en dit met medewerking van o.a. de Tilburgse Muziekschool en het Brabants Conserva torium. Zoiets willen we elk jaar in de lente gaan doen in eerste instantie voor onze donateurs maar misschien ook wel voor een groter publiek als dat financieel haalbaar is. We hebben namelijk erg veel donateurs en willen we dat lenteconcert voor iedereen toegankelijk maken, dan hebben we een grote zaal nodig. Een an dere traditie moet de jaarlijkse deelname aan het Muziekfestival te Antwerpen zijn met ’s morgens een gezongen mis in de Textielverven De techniek van het volksschilderen is ook goed te gebruiken bij het beschilde ren van textiel. Een handgeschilderd bloemmotief op een sjaal of een zelf be drukt kinderjurkje geven veel voldoe ning,sparen geld, én oogsten bewonde rende blikken. Een vlak op een mooie rok, broek of bloes, die er niet meer uitgaat, kan het begin zijn van deze creatieve hobby. Want als die vlek met behulp van specia le textielverf eenmaal is omgetoverd tot een klein schilderijtje, zul je zeker verder willen gaan. En de mogelijkheden zijn eindeloos. Daarbij kan zowel met de Papillon Behalve kleding en sieraden heeft Tiere lantijn connecties met Papillon. Papillon is een bedrijf dat zich toegelegd heeft op balletkleding. Die balletkleding is ver krijgbaar bij Tierelantijn. Ook voor schmink, de betere, kunt u bij Tierelan tijn terecht. U kunt daar bestellingen doen en binnen afzienbare tijd kan Tiere lantijn u het gewenste leveren. Tierelantijn Drie en een half jaar geleden zijn Kees en Ben met de winkel begonnen. Na eerst een tijdje op de Kruikenmarkt gestaan te hebben besloten ze de stap naar een win kel te wagen. Daar hebben ze nog steeds geen spijt van. «Toen zich de mogelijk heid voordeed om in dit pand te trekken hebben we niet lang geaarzeld», vertelt Ben. «Vooral de gunstige ligging gaf de doorslag. Dat het gunstig ligt merken we nu al. Er komen belangrijk meer mensen binnen om eens rond te kijken, we heb ben goede hoop.» Tierelantijn is helder en licht ingericht. Veel wit met blauwe omlijstingen maken de winkel tot een open, prettige ruimte. Ook het witte, houten plafond draagt bij tot een opge wekte sfeer. kathedraal. Eerlijk, vaak hebben we te weinig tijd voor een nieuw repertoire, zo druk hebben wij het», verzucht Ad Ver schuren. Uitbreiding Eén wens heeft hij nog en dat is dat St. Caecilia nog wat groter mag worden. Over de kwaliteit van de zang is hij ook gezien diverse reakties, erg tevreden. Echter, het zingt wat makkelijker als je een koor van 50 leden hebt dan een koör van 40 leden, het huidige aantal. Om deze uitbreiding met nieuwe leden te stimuleren, willen St. Caecilia een aantal heren, die «de mannenzang» een warm hart toedragen de repetitie-avond op 13 september a.s. openstellen om eens ken nis te maken met het mannenkoor. Een goede gelegenheid om zelf eens te erva ren, hoe mannen onder vakkundige lei ding in een vriendschappelijke sfeer «se rieus maar ook gezellig» kunnen zingen. Ook U wordt uitgenodigd zonder enige verplichting, bij ’t gebruik van een kopje koffie eens te komen luisteren (meezin gen mag ook). Op maandagavond 13 sep tember van 20 tot 22 uur in de achterzaal van restaurant ’t Hoefke, Hoefstraat 181. lempies», de gehelmde boswerkers. Maar hun «belachelijk optre- id. Het is voorschrift bovendien. Aan die veiligheid in de bosbouw geschonken zowel in de opleidingen als in alle «veilig-werken»- de commissie «Bosbouwveiligheid» van het Bosschap, worden eens de aandacht te vestigen op de vakbekwame beroepsarbeid in ligheid vooraan staat, worden zaterdag 11 september in de (Lage Vuursche) de nationale houthakkerswedstrijden ge- »HELS .ESBRANDERS 3ESSOIRES HOUWEN ENHAARDEN HOORSTEENVEGEN

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 11