r i Behoefte aan bergruimte dikwijls onderschat 10 1 50% op diverse tuinmeubelen en kussens Enschotsestraat 133 TILBURG. Tal. 422769 83 Veel spektakel en volksvermaak bij jubileum 4' 117007 Hilvarenbeekse middenstand organiseert Hilvermert Theater S.V.T. De Muze BELLAIR1 in de Baselaer fBELLAIR’ Kortingen GRANDIOZE BRADERIE 256 Brabantse Dag Vereniging eigen huis praat mee over tarieven notarissen Open middag voor ouderen GEGARANDEERD altijd zon! GROENENDAAL J^SSWJ. V ormingscentrum «De Klos» Goirle V i ^3 BLIJF BRUIN met onze snelbruinapparatuur per keer 8.50 per kuur 10 x 75,— Enschotsestraat 133 TILBURG. Tel. 422769 BOUWEN VOOR DE BUURT DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 26 augustus 1982 pagina 7 jstus 1982 pagina 6 m me ieder Brabantse Dag in Heeze bestaat 25 jaar opge- >uwers, uit de Aanbieding matrassen 80-190 90-190 90-200 120-190 130-190 140-190 140-200 In POLYETHER 139,- 149,- 169,- 225,- 239,— 249,— 259,— DE GOEDKOOPSTE +.14 dik SG 30 In BINNEN VERING 179,- 198,- 239,— 1 1 VAN STAD EN LAND 298,— 339,— 379,— 398,- met stalen veren voor i* in de Ook 160 en 180 breed Zondag 29 augustus: rt textiel iven (korte kursus) n, 8-10 jaar onze visie van en ontspannen- tot VRIJDAG 27 ZATERDAG 28 AUGUSTUS Heeze 29 Augustus 1982 BEDDEN SPECIAALZAAK j wis aan jwijzeb 's Morgens gebeld, 's avonds besteld. Donderdag's koopavond srstr. 55 see NIJVERSTRAAT 121-119 TEL 430660 TILBURG BERKDIJKSESTRAAT 83 TEL. 674689 TILBURG sr te :iten dorpscentrum istus van bekende i uit Brabant en zaterdê iet 25 c intse it en met talloze stands en attracties: zoals oude ambachten, standwerkers, kermis, curiosa, sportdemonstraties enz. cen- >ies- te bekij sing te te b hang indit ken gen. een met de Via Sloop Naar dng. De dins- 14.00 VaKanlic muis en toch... Kom het beleven in WAALWIJKS CENTRUM breedst» - specie angsten iddag worden opge- 'alkeniers uit Reusel i Hilvarenbeek, die Van oudsher heeft de middenstand van Hilvarenbeek aan de weg getimmerd en ge toond dat zij er zijn In wat langer vervlot ling. Wat later kwamer sen van heinde en verre o; ten tot de avond was gevj ken. jong vol- .!e organi- ital kur- openbaar als id bereikbaar, uit Eindhoven Op zon- if 12 jthof in igustus a.s. van 12 K de moeite waard «Optocht in ir bekende ihtingen en aanmel- cht bij vormingset Thomas van Dii 5, tel. 342548. n,4-7 jaar )-14 jaar heid de elementen te combineren met losse planken, waardoor vrijwel iedere denkbare variatie mogelijk is. e sta- imbi- hoog- onroe- ifdeling deze Het ministerie van Economische Zaken heeft besloten de «vereniging huis» te laten meepraten over de te van de notaristarieven voor rend goed. Dat heeft de hoofdaf algemene prijspolitiek en diensten woonconsumentenorganisatie laten we ten. dat Bral august bezoel Brabants - een 5 Het zal weer een drukke worden rond de Vrijt] beek op zondag 29 aug tot 8 uur. Het zal ook zijn! Bij wijze van experiment is het mógelijk om vooraf woningen toe te wijzen aan bewoners van Goirke-Hasselt en ex-bewoners van Goirke-Hasselt. sing, 1 verbinding van glas, mengevoe den, wc Toepassingen winkelinrichtin ook heel bruikï woning, meubels kleinmeut prograr bij ond drie trekt tocht door juryuitslag ’s i wordt bekend in de tuin van er zullen diverse sportdemonstraties worden verzorgd, een kleine crossbaan wordt aangelegd, een kinderspeelstraat zal worden opgezet, er zal een aantal historische militaire voertuigen te zien zijn, waaronder enkele zeer eksklusieve modellen. Muzikaal zal de mid luisterd door De Val en Tammezuur uit Geïmproviseerde kastruimte Laat uw budget de aanschaf van meestal toch wel kostbare kastruimte niet toe, dan kunt u bergruimte creë ren door in bestaande nissen of bij voorbeeld onder het schuine dak van de zolder een rail van wand tot wand bevestigen, waaraan kleren opge- uangen kunnen worden. Ook kunt u, dien de wand ste i op dragers, aar Wilt u dergelijke bergruimte op goedkope en simpele wijze aan het llende demon- >en van zang, Iers, hal en/of overloop een logische eenheid vor- in uw bezittingen deels aan onttrokken, deels tentoonge- innen worden. Vooral in kleine :n is dit streven naar een op leid heel belangrijk. OISTERW1JK dere zondag msavond voor officer per ^savond voor ïolwassenen. heeft de «vereniging eigen huis» aan leiding gegeven om aan te dringen op spoed bij de herziening van de onroe- rend-goedtarieven, die al jaren geen enkele connectie meer hebben met de waarde van de notarisverrichting. De «vereniging eigen huis» heeft o.m. bepleit een pro deo-tarief voor het no tariaat in te voeren en te komen met een collectief tarief voor blok- of wijk- gewijze af te sluiten hypotheken waar voor de notaris de akten verzorgt. een kleine pskem, dje Idde. ntocht. Het pzet, istel- Ondanks alle sombere berichten over de bezuinigingswoede die als een spook door de Tilburgse culturele instellingen waart, hebben wij goed nieuws te mel den over de theaterwerkplaatsen van' S.V.T. De Muze. Sinds 1 augustus heeft «De Muze» de beschikking over 600 m2 eigen huisves ting waar alle activiteiten in onderge- Spoorwegen Heeze is zowel met het o1 met het eigen vervoer goed Per trein is het dorp vanuit en Weert prima te bereiken, dag. 29 augustus rijden vanaf 12 uur extra treinen naar Heeze en is de trein- prijs extra aantrekkelijk. Op vele tions in Zuid-Nederland zijn gecor neerde Trein-Toegangbiljetten koop, die reductie geven op de toe gangsprijs tot de optocht en de mid deleeuwse markt. Ook per auto is de reis naar He weinig problematisch. De plaats aan twee snelwegen en er wor parkeerplaatsen gerealiseerd. i mocht. logen jaren vond de Himito plaats, een grote binnententoonstel- ?n de braderies. Grote volksoplopen waren dat, waar de men op af kwamen en die de straten van Hilvarenbeek bevolk- .‘vallen. Daarnaast waren er beurzen, die volle zalen trok- Opbergsystemen Moderne huizen zijn als regel niet groot. Met de beschikbare ruimte moet meestal gewoekerd worden. De beste manier om hier over voldoende berg ruimte te beschikken, is het benutten van de wanden. Een gesloten kasten- wand langs de muur neemt een be scheiden plaats in beslag en biedt veel bergruimte. Met houten of metalen aanbouwrekken kunt u bergsystemen door het hele huis bouwen, die later, al naargelang behoefte, van samenstel ling gewijzigd of aangevuld kunnen worden. Keuken, kame kunnen zo men, waarir het oog steld kur behuizinger tische eenhc ys Van Qisterwijk Het cultuurhistorisch evenement, dat eind augustus onder de wat misleidende titel «Brabantse Dag» in het Zuidoostbrabantse Heeze wordt gehouden, beleeft dit jaar zijn zilveren jubileum. Dat betekent voor de naar verwachting 50.000 bezoe kers nog meer spektakel en volksvermaak dan voorheen. De Brabantse Dag wordt dit jaar gehouden tussen vrijdag 13 en zondag 29 augus tus en staat in het teken van het motto «Brabant op zijn breedst». Dat motto zal het meest in het oog lopen tijdens de grote folkloristisch-historische optocht,die zondagmiddag de 29ste door Heeze trekt. In deze optocht worden een groot aantal kenmerkende gebeurtenissen uit Brabants verleden op uiterst realistische wijze uitgebeeld. De meeste mensen vertonen de neiging de behoefte aan bergruimte te onderschatten. Pas als het huis helemaal is ingericht, komt men tot de ontdekking dat men eigenlijk kasten tekort komt. Voldoende bergruimte is een waarde vol bezit, een waarborg voor meer woonplezier. In een opgeruimd huis, waarin alles een vaste plek heeft, is het kunnen door middel van igsstukken met on kunststof of hout worden sa- ;voegd tot open scheidingswan- /oontorens en wandcombinaties. i ervan ziet u vaak bij ingen, maar zijn zeker kbaar en decoratief in de Zelfs tafeltjes, serveerwagens, voor stereo en T.V. en andere ubelen zijn leverbaar in dit ,ramma. Aanbouwsystemen waar- ander- en bovenbouw aan elkaar vastzitten kunt u naast elkaar schui ven. Bestaat het systeem uit een aantal kleinere elementen dan heeft u meer speelmogelijkheden. Deze kunt u zo wel naast elkaar, als op elkaar tegen de wand of vrij in de ruimte plaatsen. Vaak bestaat dan ook nog de mogelijk- leeze plaats ligt orden extra Het vormingscentrum voor jor. wassenen «De Klos» uit Goirle c seert dit seizoen weer een aants sussen. Een kookkursus voor iedereen, in schrijving is mogelijk tot 1 september. Een kursus: «Hoe zeg ik wat ik denk» voor vrouwen. Informatie over deze kursus wordt gegeven op 2 sept. om 9.30 u. in «De Klos». Een kursus: «Kom van je stoel». Voor vrouwen die meer in beweging willen komen: ontspanningsoefening, dans, spel, etc. Opgeven voor 1 september. Tenslotte een kursus «voeding/ge- zondheid». Inschrijven voor 1 septem ber. Voor verdere inliet dingen kunt u tereci trum «De Klos», senstraat 1, Goirle, prettig wonen en werken. Tijdrovend zoeken naar zaken waarvan u zeker weet dat ze er zijn, maar die door on overzichtelijk opbergen onvindbaar blijken, komt in zo’n huis niet voor. Daarom is het wellicht nuttig eens kritisch (ijken of voor uw bergruimteprobleem geen oplos- e vinden is. Aanbouwelementen Bij veel aanbouwsystemen is het door gaans mogelijk diverse onderdelen los bij te kopen. Planken, laden, deurtjes, plastic draadmandjes zijn dan op het standaard element afgestemd. Sommi ge elementen kunnen zo tegen elkaar geschoven worden dat ze in hoeken een hoek van 90° vormen. Er zijn ech ter ook systemen, met speciale hoek elementen, waardoor geen loze ruimte tussen de kasten ontstaat. Aanbouwelementen zijn verkrijgbaar in wit, gekleurd, fineer en massief hout. Onafgewerkte vurehouten ele menten kunt u zelf beitsen of lakken in de kleur die u wenst. Systemen van ronde of vierkante buizen, leverbaar in diverse kleuren en in chroom en mes- Kastdeuren Niet alleen de geboden bergruimte en het ui ter lijk van het opbergsysteem zijn belangrijk bij uw keuze, maar ook de binnenkant en technische bijzon derheden als scharnieren, schuifjes en handgrepen zijn zaken waar u bij de aanschaf van bergruimte op moet let ten. Ook aan het type deur dient de nodige aandacht besteed te worden. Scharnierende deuren vragen vóór de kast een vrije ruimte voor het openen van de deur. Dat kan in kleine ruimtes wel eens een bezwaar zijn. Dit pro bleem kunt u gedeeltelijk opvangen door in plaats van normale scharnie rende deuren te kiezen voor saloon- ce klapdeuren. Deze vragen slechts helft van de uitdraairuimte van een ge wone deur. Schuifdeuren vragen geen extra ruimte. Deze deuren kunnen voor elkaar langs open en dicht ge schoven worden door middel van pa rallel lopende railsen aan onder- en bovenzijde van de kast. Doordat de ene deur langs de andere schuift, vor men deze deuren in gesloten toestand nooit een geheel strakke wand, maar verspringen enkele centimeters, de deurpanelen zijn ook als spiegel ver krijgbaar. Maximaal toegankelijk zijn kastwanden die gesloten worden door harmonika- of vouwdeuren. Deze kun nen langs een of meer gelijders hele maal opengeschoven worden, en zijn in houten maar ook in kunstlederen uitvoering leverbaar. den en niets nieuws meer te bieden hebben, is de middenstand van Beek een oude vorm weer nieuw leven aan het inblazen. Een echte Hilvarenbeek se Hilvermert om de Vrijthof heen. Een mert waar aktief zal worden ge werkt om zijn kunnen en handel te to nen, waar de bakker en de slager, de ambachtsman en de winkelier zich zul len tonen en waar het gezellig toeven zal zijn. Een mert die een verzorgd aanzien zal hebben, iets'van standing, een dorp als Hilvarenbeek waardig. Het binnenveld van de Vrijthof zal at- traktief worden aangekleed. Er komt een dierenhoek van de Beekse Bergen, Tentoonstelling M usement brabant Aan deze expositie in het fraaie kasteel van Heeze wordt deelgenomen door 45 Brabantse musea. Met als centraal the ma «de markt» geven zij een overzicht van hun collectie. Opruimen Begin met opruimen. Gooi di waarnaar al jaren niet is omgei weg. Tien tegen één dat u van het be staan ervan niet eens meer afwist. Er zijn mensen die eindeloos lang van al les bewaren, maar er nooit meer naar omkijken. Er is moed voor nodig oi dergelijke zaken bij het grofvuil te ze ten, maar het schept wel ruimte. Sorteer wat u wél gebruikt naar soort, funktie en gebruiksfrequentie. Wat u regelmatig nodig heeft bergt u op in kasten die gemakkelijk toegankelijk zijn en die zich bevinden op een voor die dingen logische plaats. Seizoenge bonden zaken zoals kampeerartikelen, extra dekens etc. bergt u op in kasten op zolder, logeerkamer of berghok. Winterkleding kun u in de zomer ook daar een plaatsje geven. Als na het op ruimen blijkt dat u toch nog bergruim te te kort komt, kijk dan eens waar op welke wijze dit tekort kan word opgeheven. in de grote feesttent die zondagmiddag gratis toegankelijk is, muziek ten geho re zullen brengen. Over dit muziek feest leest u elders in dit blad meer. Kort geleden gaf de «vereniging eigen huis» te kennen ontevreden te zijn over de tarieven, die het notariaat in rekening brengt voor o.m. hypotheek- akten. Ook als zulke akten voor een heel woonblok moeten worden gepas seerd, rekent de notaris het volle tarief, terwijl hij de contractteksten panklaar van de bank krijgt geleverd, aldus de kritiek. De meer kritische notarissen binnen de Koninklijke Notariële Broe derschap zijn het met onze visie geheel eens, aldus de «vereniging eigen huis». Van de visie van de vereniging op de opbouw van de onroerend-goedtarie- ven van het notariaat is, aldus heeft Economische Zaken bevestigd, goede nota genomen. Het is de bedoeling van het ministerie door inschakeling van de «vereniging eigen huis» de inzich ten van de consument te betrekken in de uiteindelijke beslissing over de no taristarieven. Een woordvoerder van Economische Zaken, die nauw bij het overleg met het notariaat is betrokken, verzekerde de «vereniging eigen huis», dat de besprekingen tijdrovend zijn en dat er weinig schot in zit. Dat laatse Vlaanderen Van de rond 1500 deelnemers aan de optocht van de Brabantse Dag zijn er ruim vijfhonderd uit Vlaanderen af komstig. Trouwens ook aan de andere programma-onderdelen is de Vlaamse medewerking groot. Dat is gebeurd via het Verbond voor Vlaamse Volkskunst (WK) in Antwerpen. Aan de optocht doet een tiental Vlaamse volkskunst- groepen mee. Herinneringstentoonstelling Tot en met zondag de 29ste is in het Heezer gemeentehuis een herinne ringstentoonstelling te zien. Er hangen veertig immens grote foto’s uit de Bra bantse Dag-optochten van het verle den. Verder affiches, stickers, oude re keningen enz. enz. nieuwbouw op van opstal/atlanta Hiervoor kunt u zich tussen 30 augustus en 10 september melden op het buurtburo stadsvernieuwing, Smidspad 76 tussen 9.00 en 16.00 uur. In de laatste week van september zal de Samenwerking u via een brief laten weten of u voor een woning op het terrein van Opstal/ Atlanta in aanmerking komt. Indien noodzakelijk is het ook mogelijk dat een vertegenwoordiger van de Samenwerking en/of het buurtkomitee u thuis bezoekt. Bejaarde bewoners van Goirke-Hasselt zullen worden bezocht door vertegenwoordigers van de werkgroep bejaarden Voor inlichtingen: buurtburo, stadsvernieuwing, 352894. komitee via sloop, 431674. bracht kunnen worden. En dat zijn er nogal wat: We noemen 4 groepen theatrale vor ming in alle leeftijdscategorieën vanaf 15 jaar; de uitgebreide cursus vorming, bedoeld voor hen willen voorbereiden op het toelatings examen op een van de toneelscholen; 2 cursussen grime, 2 cursussen mime, de cursus bewegingstheater en de cursus acrobatiek. Het adres van «De Muze» is: Spoor- laan 171, 5038 BC Tilburg, te bereiken door achter de OBAM-garage door te lopen/rijden. Wie meer wil weten over «De Muze» kan een programmaboekje ophalen of telefonisch bestellen onder nummer 366214 b.g.g. 351535, vragen naar He- leen Sprenger. De or wagen de gei kunstgroepen, vrior de toesch beeld. optocht worden kenmerkende ten van Brabant uitgebeeld en name die aspecten die ook raling buiten Brabant hebben abant op zijn drie delen ge- >ch, bestuurlijk cultureel. Jens de vijf ki- zien zijn, wor- resenteerd door aners van Heeze Weekeinde 28-29 augustus ’- ie In het weekeinde van zaterdag 28 en zondag 29 augustus vinden in Heeze vele activiteiten tegelijk plaats. In de gemeentehuistuin wordt een complete middeleeuwse markt (de foor)- bouwd. Er zijn tientallen vuurspt hypnotiseurs, krachtpatsers, acroba- ten, kwakzalvers en goochelaars. Kreu pelen bevolken de foor, gebochelde be delaars proberen de bezoekers een aal moes afhanden te maken en allerlei kleinvee (ganzen, kippen, konijner e.d.) loopt vrij rond. Op het Strabrechtplein presenterer zich tachtig kunstenaars uit het hek land met betaalbare kunst, zich uit strekkend van schilder-, batik- tot j i siersmeedkunst. Topattractie is de eni- ge Nederlandse, die op de oorspronke- lijke manier Russische ikonen vervaar- digt. Op verschillende plaatsen in het dorp I (gemeentehuistuin, Kasteellaan en I Strabrechtplein) spelen vijftien ama- teurtoneelgroepen uit Brabant en II Vlaanderen zaterdag en zondag toneel: wagenspelen, volks- en kindertoneel. I: Vóór het gemeentehuis, op het Stra- brechtplein en vóór hotel «Hostellerie tocht Du Chateau» treden negen volksdans groepen uit Nederland en Vlaanderen 1 Zondagmiddag vanaf half d dan de kilometerslange opto< Heeze, waarvan de juryui avonds rond half negen gemaakt in de tent die i het gemeentehuis staat. Direct na afloop van de optocht (rond I vijf uur) wordt vóór het Heezerse ge- I meen tehuis een bourgondische maal- tijd geserveerd aan de optochtdeelne- mers. Er is een os aan het spit en het I geheel wordt een levende versie van I het schilderij «De boerenbruiloft» van p Pieter Breugel. Zoals gezegd vindt rond half negen in- de tent aan het gemeentehuis de prijs- II uitreiking van de optocht plaats, waar na de 25ste Brabantse Dag met een groot feest wordt afgesloten. Er is le- L vende muziek van «De Geldropse Ja- j gers» en «The Savoy Jazzmen». Het straatbeeld in Heeze bestaat 28 en r 29 augustus naast de vele bezoekers uit verschillende volksmuziekgroepen, die 111 veelal spelen op trekzakken en draai lieren en die van café naar café trek ken. Boek Een driekoppige redactiecommissie stelde het 150 pagina’s tellende boek werk «Optocht in Brabant» samen, dat speciaal ter gelegenheid van de 25ste Brabantse Dag door Uitgeverij Corrie Zeelen wordt uitgebracht, in het fraai geïllustreerde boek bijdragen over allerlei Brabantse optochten, pro cessies en stoeten en over de Brabantse Dag-optocht in het bijzonder. Mede werkers aan het boek waren onder meer de Brabantse journalisten Anton van Oirschot, Jace van de Ven en Bert Wunderink. Tijdens de Brabantse Dag is de uitgave (prijs tussen 18 en 20 gul den) op vele plaatsen in Heeze te koop. Op dinsdagmiddag 31 augustus orga niseert de aktiviteitenkommissie Groeseind-Hoefstraat een Open Mid dag voor alle ouderen uit Tilburg Noord-Oost. Dat wil zeggen Groeseind-Hoefstraat, Loven en Besterd. Dan zullen we wel laten zien wat er doen is op het gebied van aktiviteit voor ouderen in de Baselaer, zoals kur- sussen, voorlichtings- de aktiviteiten, enz. Ook zullen er verschilk straties gegeven worder sport en spel. Vanuit het bejaardenwerk zullen er stands staan met informatie op allerlei gebied: waar is het bejaardenwerk voor in de wijk; wanneer en waarvoor kan men er aankloppen; hoe schrijft men zich in voor een verzorgingste huis, bejaardenwoning, en nog veel meer. Iedereen is van harte welkom op dagmiddag 31 augustus vanaf uur in de Baselaer. Meer dan 15 modellen zonnehemels en zonnebanken vindt u bij de specialist Verkoop van zonne-apparatuur Bent U bruin, oog (en stof) ontrekken, dan kan een eenvoudig gordijn pf rolgordijn heel goed een deur vervangen. Kies dan wel voor een stofje dat past bij wanden en overige gordijnen. Zorgvuldig gekozen en geplaatst hoeft extra bergruimte in huis de ruimte niet nadelig te beïnvloeden. Als u bestaan de lijnen van inhammen, nissen, raam- partijen, plinten en deuren goed in acht neemt, en de lijnen van kasten of aanbouwsystemen daarop afstemt, kan bergruimte zelfs een belangrijkè visue le bijdrage leveren aan een ruimte en deze zelfs verbeteren. Laat uw woning inrichter u hierin adviseren. Het is zijn vak, nietwaar? Optocht optocht, die wordt gemaakt door ’enbouwers uit Heeze en omliggen- „emeenten en door Vlaamse volks- kunstgroepen, biedt een gevarieerd en voor de toeschouwers «volksvermake- lijk» In de aspect! dan met r hun uitstraling bunvu gehad. Het thema «Brab breedst» is daarvoor in a splitst: sociaal-economisct - historisch en religieus - c De voorstellingen die tijde lometer lange optocht te z: den bedacht en gepre zo’n achthonderd inwoi en enkele omliggende gemeenten, Uv zijn verenigd in bijna twintig vrienden kringen. Zij bouwen de wagens en brengen - onder begeleiding van be roepsregisseurs - hun spel. Een greep uit de voorstellingen i optocht op zondag de 29e augustus: - Bier brouwen in Brabant; - Dorpskermis; - Handel/marktgebeuren; - Jeroen Bosch; - Huisnijverheid (de Teuten); - Een keuterboer omstreeks 1915; - Het beleg van Den Bosch in de 80-jarige oorlog^ - Van wol tot trui; - De bouw van de St.-Janskathedraal; - Bedevaart in Brabant; - Klandestienejeneverstokerij; - Spokerij in Brabant. In Goirke-Hasselt zullen woningwetwoningen gebouwd worden op het terrein, gelegen aan de Kapelstraat tussen de Witte Bollenstraat en de van Hogendorpstraat (het terrein van Opstal/ Atlanta). Het gaat om ongeveer 50 woningen: eengezinshuizen en bejaarden woningen. De toekomstige bewoners zullen een belangrijke rol spelen bij het maken van de plannen voor deze woningen. De plannen worden gemaakt in samenwerking i projektgroep Goirke-Hasselt, het buurtkomitee Via Sloop Naar Nieuwbouw en de woningbouwvereniging de Samenwerking. De opdrachtgever is de Samenwerking. De vermoedelijke datum van oplevering is eind 1984, begin 1985. Deze woningen zijn bestemd voor bewoners van Goirke-Hasselt en ex-bewoners van Goirke-Hasselt. Kandidaten moeten wel binnen de toewijzingsregels vallen. De woningbouwvereniging De Samenwerking en het buurtkomitee Via Sloop Naar Nieuwbouw roepen belangstellende bewoners van Goirke-Hasselt en ex- bewoners van Goirke-Hasselt op zich te laten Inschrijven voor de Nu zachtjes aan blijkt dat braderie met kunstmarkt en oude ambachten zo langzaam aan gemeengoed zijn gewor- Programma Deze optocht en de vele andere Bra bantse Dagevenementen maken het kleine, 9000 inwoners tellende Heeze - J t nu al geheel in de ban is van de Brabantse Dag - aan het eind van istus zeer aantrekkelijk voor een »ek. Het programma van de 25ste itse Dag in vogelvlucht: Vlaams-Brabantse toneel- en volksdansmanifestatie óp zaterdag 28 en zondag 29 augustus met 25 deelne mende groepen; - een «foor» (middeleeuwse markt) met tientallen edelambachten, vuur- wuB. *.uui u, spuwers krachtpatsers, kwakzalvers, tevig genoeg is, plan- kVeupelen, acrobaten enz. enz. op za- terdaê 28 en zondag 29 ^gustus; - een kunstmarkt met tachtig kunste naars in hetzelfde weekeinde; - een overzichtstentoonstelling van 45 Brabantse musea met als centraal the ma «de markt» onder de noemer Musementbrabant - de uitgave van het boek Brabant», geschreven dooi Brabantse journalisten; - het optreden in het op 28 en 29 augus vol ksmuziekgroepen Vlaanderen; - een onderwijsproject voor alle 2000 kleuter- en lagere scholen in Noord- Brabant, speciaal ontwikkeld aan de hand van het thema «Brabant op zijn breedst»; - speciaal voor Heeze: een herinne ringstentoonstelling over 25 jaar Bra bantse Dag (vrijdag, zaterdag en zon dag). Geschiedenis De basis voor de Brabantse Dag werd in 1958 gelegd tijdens een borrelge- sprek tussen enkele Heezenaren in café De Zwaan. Het viertal - Jo Paans, Ti ny Aerts en wijlen Willy van Kemena- de en Cel van der Heijden - wilde hun woonplaats wat meer bekendheid ge ven. Dat moest gebeuren met een op- bedoening tocht, en die kwam er ook. i Hilvaren- Eind augustus 1958 trok e* stoet door de Heezerse dorps, een boerenovertocht uitbeeldt1 Het bleef niet bij die ene opto gebeuren werd steeds groter van opzet nieuwe elementen als een tentoonstel ling in het kasteel en een edelambach- tenmarkt werden ontwikkeld. En overigens: de traditioneel rond 50.000 bezoekers aan de Brabar Dag komen niet alleen uit Brabant de aangrenzende Vlaamse streken. Een onderzoek van het Nederlands Weten- theatrale schappelijk Instituut voor Toerisme die zich (NWIT) wee's enkele jaren geleden uit .dat een groot deel van de bezoekers van boven de Moerdijk komt. w

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 7