V,o65'a' INRUILRICHTPRIJZEN V-A-G Adr. van de Ven Tilburg B.V. Bij ff* 5,- in Eersel pjes Koffieconcert Jazz Band Orgineel o.l.v. Thieu Scheepens Missa Solemnis besluit Beethoven-cyclus Kil auto's van prijsbewuste consumenten die nu hun financiële slag willen slaan. Want wie nü bij ons een nieuwe Volkswagen of Audi koopt ontvangt GROEIBRILJANT uit eigen atelier van de re?s /uUe?. sna.arin- Talking Heads en U2 treden 1 juli op in de stnimenten centraal staan. Er zal een groenoordhallen in Leiden. aantal snaarmuzikanten uit Tilburg en Veertig theatergroepen dendaagse textiel Voor deze tentoc !4 juni 1982 pagina 12 TILBURGSE KOERIER Donderdag 24 juni 1982 pagina 13 Proefpersonen gezocht I en Tel 426333 resp. Fer l Straatmuzikanten- 1 juli op in de traat 72 tem hoof GEZOCHT: XLIST Bij vijfde Interland Festival Nederlandse naar Frankrijk reeks elling Merk en Type Eerste optreden «Brabant Koor» met Geen entree BMW 316 9.000 10.500 11.000 12.500 13.000 14.500 CITROEN 2CV6 SPECIAL 3.000 4.500 4.500 6.000 5.500 7.000 FIAT 127,1050 L 3-drs 8.250 4.500 6.000 5.500 7.000 6.750 MINI 1100 SPECIAL 3.500 5.000 5.000 6.500 6.500 8.000 MITSUBISHI COLT 1200 GL 7.000 8.500 8.500 10.000 OPEL KADETT 9.000 10.500 10.500 12.000 ie) RENAULT 4 GTL, 5-drs. 4.500 6.000 6.500 8.000 8.000 9.500 5000 AP, Til- 10.000 RENAULT 5 GTL, 3-drs. 6.000 7.500 8.500 10.000 11.500 FORD FIESTA 5.500 7.000 7.500 9.000 9.500 11.000 TOYOTA STARLET 4.500 6.000 6.000 7.500 7.500 9.000 VW POLO 5.000 6.750 6.500 8.250 8.000 10.000 VW GOLF 6.000 8.000 7.500 9.500 9.000 11.000 VW GOLF LS 7.000 9.000 8.250 10.250 10.000 12.000 VW GOLF DIESEL* 6.000 8.000 13.250 8.500 10.500 11.250 Bij Diesel km-standen resp.: 1978: 100.000, 1979: 75.000, 1980:,50.000. .Hierbij moet u met de volgende punten rekening houden. Audi tel.430617 op basis van diverse koerslijsten w.o. die van de ANWB/BOVAG. Het betreft hier een aantal voorbeelden van courante auto’s. Als uw auto er niet bij staat kunt u bij ons naar de juiste inruilrichtprijs informeren. TONEEL DANS MUZIEK MIME WORKSHOPS POPPENTHEATER jrsel. it de en «MS jmiseren erdag in Ook u* stof Volgens div. koers lijsten Volgens div. koers lijsten r voor het eerst wor en België zullen g« pen georganiseerd. 1982 ïrend kunnen deel- van het Bra- -j ac- :reni- Bouwjaar ’78 60.000 km Volgens div. koers lijsten Postbus 13-363S Volgens Adr. v.d.Ven Bouwjaar ’79 45.000 km Bouwjaar '80 30.000 km 26 en 27 JUNI 1982 uur bij d VWTil SpOOr.aa tel. 013-351L Uw V AG dealer voor Volkswagen Audi: Ringbaan Noord 65, Tilburg, Tel.: (0131-321411 king H nenoorc juni wi de StfJ |e Witsibaan a vellaan 245,- 350,- 137,50 200,- 260,- VW Oisterwijk De Lind 57 tel. 04242-82345 xtra korting oe-het-zelvers We noemen hier een kleine keuze uit het repertoire van Jazz Band Orgineel: on- •noot uit- irk Onze ngs- van Volgens Adr. v.d. Ven Volgens Adr. v.d. Ven Dat een vereniging niet stil mag blijven zitten als men centen binnen wil krij gen. daarvan is Harmonie Orkest Oisterwijk zich terdege van bewust. Daarom ook organiseren zij elke twee de en vierde zaterdag in de maand een 2e handsmarkt, en derhalve ook hou den zij op zondag 27 juni a.s. een Straatmuzikantenfestival. theater- irengen r kunste- igericht in marktplein. jaar veel belangstelling is Ie van de straatmuzikanten zijn, natuurlijk wil iedereen huis keren met de «Parel een schitterende ep of individuele .urnen. Een jury 30 stukken zijn gerepeteerd en ingestu deerd in het laatste anderhalf jaar. De herkenningsmelodie heet PEP. Een zéér geraffineerd stukje met een chro matische 5-stemmig intro, gevolgd door een 16 maten tellend apart maar werkelijk schitterende melodie. n oppervlak. Pus weinig PreeP 179,- p.mt. inpig gelegd Bisschop Zwijsensti Tilburg 01.3-421666^ Auto in goede staat van onderhoud, banden minimaal 50% profiel (ca. 4 mm) Kilometrage van ca. 15.000 km/jaar (meer of minder kilometers beïnvloeden de richtprijs) Schadevrij of onzichtbaar hersteld Auto in standaard fabrieksuitvoering Voor afwijkende uitvoering of leeftijd kunnen hogere of lagere prijzen gelden. interland totaal theater festival eersel Missa Solemni wordt van André Vandemc 3 25 juni in de Kerk w van Lourdes (Koninj iurg. De aan vang v. ).15uur. ti zijn van de bijna veer ime en poppens, :t festival gratis festival zijn er f grammaboekjes verkrijgbaar, naast het komplete speelplan formatie te ------ ■- 7 J groepen en hun produkties. Eersel is bereikbaar via de autosnel weg tussen Eindhoven en Turnhout. Voor meer inlichtingen: Toneelcen- trum BCA, Postbus 606, 5000 A?, Til burg, tel. 013-363936. rdhallen in Leiden. -1L-_ j wordt er een TT ‘n de Stadsbroek in Assen. 13 t/m 15 augustus wordt het nevo - Volks- dansfestival in de Groenoordhallen in Lei- iMIkw" den gehouden. Voor meer informatie tussen 10.00 - 16.00 de •aak. uur bij de VW’s uw adres voor het opnieuw YVVTilbu[8 tofferen van uw meubelen Dat er dit j~- van de zijde zal logisch zijr graag naar hu.o u van Brabant-bokaal», e- prijs die de beste groep straatmuzikant kan wint zal de muzikanten gadeslaan en waar deren op muzikaliteit, presentatie, ori ginaliteit, enz. Reeds 11 jaar 'n X-.™"'’”' Waar de Nederlander nog echt kan genieten van de fijne Turkse keuken! In een romantische sfeer l Reserveren gewenst. Geopend vanaf 18 u A s maandags gesloten J X.Telefoonstr. 33 (zijstraat^ Heuvelstraat). J reeks Emsti iagmiddag. Na nstige Muziek- reid worden en zondagnamiddag teren. In het slot- Heuvelhof - Heuvelstraat 103 - Tilburg - Telefoon 013 424333 (geef t„ji en 1 Moeilijk muziek van Beethovens Missa Solemnis is een die ook door c werk met een buitengewoon hoge vijfde symfonie, moeilijkheidsgraad. De liggingen van aan de slagvelden de stemmen zijn vaak ongebruikelijk J en voor een koor betekent dit werk een zware opgave. Dirigent André Vander- noot verklaarde echter op een persbij- eenkomst over de Beethoven Cyclus ,ee, dat hij zeer onder de indruk was van hetgeen Andries Clement in één jaar tijd met het koor én dit uitgesproken moeilijke werk heeft weten te bereiken. Solisten bij de uitvoeringen van de Missa zijn de sopraan Nelly van der Spek, de alt Jard van Nes, de tenor Hein Meens en de bas Wout Ooster- kamp. Booga Boo - Queen of Spades - Dead Man Blues - CHicago - Breakdown - Buffalo Blues - Wolverine Blues. Zo’n Op uitnodiging van het Franse minis terie van Cultuur heeft het Ned. Tex tielmuseum uit Tilburg een tentoon stelling samengesteld met werk van he- ielkunstenaars. r.v tentoonstelling werden wer- een aantal deelnemers uit de stellingreeks «Textiel Nu» ge- i van Tex textielkunst Er is een splinternieuwe Esperanto- kursus. Opgezet volgens de modernste methoden. Die kursus moet nu eens grondig worden getest voor hij als leer boekje wordt uitgebracht. Daar zijn proefpersonen voor nodig. Pen Die leren Esperanto in één jaar. Dat kan, omdat het een logische taal is. De begeleiding en korrektie van de taken zijn gratis. Van de proefpersonen wordt alleen een tientje gevraagd als tegemoetkoming in de portokosten. De hele grammatika zit er in en zo’n 1200 woorden. De kursus is vooral af gestemd op het praktische gebruik van Esperanto. Wie wil oefenen in het spreken van Es peranto (een fonetische taal overi gens), kan terecht op de kursus-week- einden, waarvan er ieder jaar 5-6 wor den gehouden in natuurvriendenhui zen in het hele land. Misschien dat u er al lang over denkt om eens Esperanto te gaan leren, om dat u nieuwsgierig bent hoe de taal in Kafee d’n egelantier Vrijdag 25 juni Fernando’s Ginga Het op een na laatste concert in de zomer zal in ieder geval gaan swingen. En hoe je de muziek van Fernando’s Ginga verder moet be-stempelen valt moeilijk te zeggen. Zoals ze zelf zeggen bewegen ze zich van typische folklore muziek naar de jazz; van Braziliaanse ritmen naar de Jamaïcaanse reggae, ’t Optreden begint om half negen. Teateragenda Zondag 27 juni ernstige Jackson Brown treedt 24 juni op in Ahoy in snaren )niliziek Het le Helderse Country en Western Festi- Bet laatste concert in de val vindt 3 juli plaats inde Mariedal. ge Muziek op de zonda; Het «Loosdrecht Festival» is van 12 juli t/m de vakantie zal het Ems 21 augustus in de Swingboei in Loosdrecht. programma meer gespreid wc 6 juli geeft Mink de Ville een concert in de niet meer elke laatste zcr J Vereniging in Nijmegen van de maand terugkc™. 25 juni wordt er een TT Pop georganiseerd omgeving optreden in een paar groe- iek in Assen. pen en solo, onder meer Frank Janssen (solo, luit), John Nuyten (gitaar), Ben Gogaard (gitaar) en Jean Mare Bouyeure (contrabas) die samen geïm proviseerde jazzmuziek spelen (resp. studenten en docent aan het Brabants Conservatorium). ’t Begint om vier uur. Met uitzondering van de aktiviteit van het Streekmuseum zijn alle aktiviteiten Het Brabants Orkest: en voorstellingen van de bijna veertig toneel-, muziek-, mime en poppenspel- Het Interland Totaal Theater Festival groepen tijdens het festival gratis te is voortgekomen uit de wagenspelfesti- volgen. Tijdens het festival zijn er pre vals die het BCA vanaf 1975 in het ka- grammaboekjes verkrijgbaar, waarin der van de Brabantse Dag te Heeze or- naast het komplete speelplan ook in- ganiseerde. Door het uitgroeien van formatie te vinden is over de speel- het festival naar de huidige proporties groepen en hun produkties. paste het gebeuren na enkele jaren niet Eersel is bereikbaar via de meer in de drukke toeristische mani festatie van de Brabantse Dag en werd gezocht naar een gemeente die naast goede financiële voorwaarden ook een aantrekkelijke speelplaats kon bieden. In 1978 werden die voorwaarden aan getroffen in Hilvarenbeek. Doordat deze gemeente door bezuinigingen dwongen werd het subsidie voor I festival te verminderen werd voor I' besloten van het festival een roulere festival, langs een drietal gemeenten, te maken. Zondag hoogtepunt Op zondag zullen ruim dertig groepen aantreden op het totaal theatercen trum omgebouwde hart van Een Een twintigtal groepen komen uit amateurwereld van Nederland Vlaanderen. Het merendeel van deze groepen spelen eigen gemaakt en eigentijds repertoire, veelal ontstaan uit improvisaties rond een bepaald thema. Een aantal groepen speelt op of vanuit een meegebrachte wagen, som mige spelen op een podium, andere op een vloer of op het kale plein. Op en rond het marktplein zijn in to taal tien speelplaatsen voorzien waar de deelnemende groepen hun voorstel lingen tweemaal zullen spelen. Naast deze groepen uit de amateurwereld zullen er, ter lering en vermaak, nog ruim tien professionele of semi-profes- sionele groepen zichzelf presenteren. Onder deze groepen treft men beoefe naars aan van acrobatiek, mine en dans. De ongeveer zestig voorstellingen zul len om ca. 18.00 uur zijn afgelopen, waarna een muziekgroep het festival vanaf de kiosk of het marktplein zal afsluiten. Expositie Tijdens het festival kunnen de tl bezoekers gratis een bezoek br aan een tentoonstelling door naars uit Eersel, die wordt ingc het gemeentehuis aan het ma Mocht u tijdens een bezoek aan het festival behoefte hebben om een drankje of een hapje te nuttigen dan is hier voldoende gelegenheid voor. De diverse Oisterwijkse kastelijns hebben hun steentje bijgedragen en ontvangen u graag op hun terrasjes. Harmonie Orkest Oisterwijk hoopt a.s. zondag 27 juni tussen 13 uur en 17 uur vele mu ziekliefhebbers te ontmoeten, en mocht u na het festival nog even willen praten, dan kunt u dit doen in café ’t Oude Nest, waar ook de prijsuitreiking zal plaatsvinden! Voor de echte jazzliefhebbers - vooral luisteraars - van een stuk jazzmuziek met een aparte sound en met verve ge bracht, wordt op zondagmorgen 27 ju ni a.s. van 13.00-15.00 uur een z.g. kof fieconcert gegeven in Hotel Rest, de Lindeboom op de Heuvel te Tilburg. f'cSti Veil ill Oisterwijk Het zeldzame is dat bovengenoemde orkestleden nu allemaal wéér in hun nieuwe orkest musiceren, m.n.v. Fer Damhuis wiens plaats is ingenomen door Ces Boot op sousafoon. Bij het 25-jarig bestaan van de Wool town Jazz Band werd er een optreden door deze «historische» Wooltown ge geven en het enthousiasme was toen zo groot dat er werd besloten met deze formatie opnieuw te gaan repeteren en een nieuw orkest te gaan formeren met een totaal nieuwe sound en repertoire-, keuze van zeer oude stukken, voorna melijk Jelly Roll Morton. Jazz Band Orgineel heeft nu een vijf- blazersbezetting die nodig is om de ge schreven arrangementen te kunnen spelen zoals gezegd van Jelly Roll Morton maar ook van Duke Ellington en Gershwin. De stijl die nu gebracht wordt door Jazz Band Orgineel is dus niet van dien aard dat men hoort dat er weer een nieuwe dixielandorkest is opgericht zoals er al zovelen zijn. De stukken die nu gespeeld worden, zijn practisch allemaal van tussen 1920- 1930 met als oudste een werk uit 1914. Alles zit véél geraffineerder in elkaar - met prachtige melodische akkoorden - vernuftige breaks - mooie tweestem mige fraseringen voor de twee trom petten - aangevuld en gedragen door dikwijls derde en vierstemmige partij en door resp. clarinet-trombone en sousafoon en ondersteund door zeer wisselende akkoordenschema’s via banjo en piano en ritmisch begeleid door de drums. Thieu Scheepens schrijft alle arrange menten zelf via originele pianopartijen en maakt verder het complete stuk af door zijn eigen nieuwe ideeën uit eigen gedachtengang-improvisatie. elkaar zit. Of omdat u vrienden kent, die er veel mee doen. Of omdat u over tuigd bent van het nut en de noodzaak van een neutrale internationale taal. Dan zou u nu de kans moeten aangrij- om voor een krisis-prijs met Espe- ito kennis te maken. De afdeling onderwijs FLE, Leidsevaart 52,, 2114 AD Vogelenzang (02502-6332, rita 18 uur) geeft graag meer inlichtingen. jaar, tussen 1819 en 1823. Het werk is te beschouwen als de «zuster» van de negende symfonie. Beethoven schreef het werk naar aanleiding van het feit dat zijn leerling en vriend aartshertog Rudolf werd benoemd tot aartsbis schop van Olmütz. Hoewel hem oor spronkelijk een uitvoering in een kerk voor ogen moet hebben gestaan, ont groeide de Missa het zuiver liturgische concept. Het werk is zeer persoonlijk waar het de emotionele expressie be treft. Vreemde harmonieën (men meende dat deze met de doofheid van de componist te maken hadden) en schreeuwende voorhoudingen, maar ook zeer emotionele bladzijden type ren het werk. Bij het «dona nobis pa- cem» (geef ons vrede) hoort men de pauken en trompetten uit de militaire muziek van het Napoleontische leger, die ook doordrong tot de Eroïca en de vijfde symfonie. Deze reminiscentie lagvelden van Europa compo neerde Beethoven in 1821, na te heb ben vernomen dat Napoleon op St.- Helena was gestorven. thovens Miss mvi leiding v o'-voerd op eve Vrouw hoeven) in Tilbt het concert is 20. De uitvoeringen worden mogelijk ge maakt door subsidies aan het Brabants Koor van de provincie Noord-Bra- bant, het Provinciaal Anjerfonds en de Federatie van Nederlandse Zangers- bonden district Noord-Brabant en door sponsoring van Soetelieve te ’s- Hertogenbosch. Een jaar geleden vond de eerste repetitie plaats van het «Brabants Koor». Dit uit ca. 100 leden bestaande vocaal ensemble heeft een bijzondere opzet. Het Brabants Koor zal voor het eerst te horen zijn in de Missa Solemnis, die de kroon vormt op de Beethoven Cyclus van Het Brabants Orkest Het Brabants Koor zal vooral worden ingezet bij bijzondere produkties van het Brabants Orkest die enkele ma len in verschillende steden worden herhaald. Tijdens het weekeinde van 26 en 27 juni organiseert het Brabants Centrum voor het Amateurtoneel (BCA) te Tilburg voor de vijfde maal een Interland Totaal Theater Festival. Dit internationale festival werd gedurende vier jaren gehouden in Hilvarenbeek. Dit jaar voor het eerst wordt het festival, waaraan een veertigtal groepen uit Ne derland en België zullen deelnemen, in Eersel, in het hart van de Brabantse Kem- Zusje van de negende Beethoven componeerde zijn Missa Solemnis in een tijdsbestek van vier Toen Thieu Scheepens zo’n 27 jaar geleden de nog steeds populaire Wooltown Jazz Band oprichtte, had hij zeker niet kunnen vermoeden dat hij op dit moment weer zijn trompet zou bespelen en leider zou zijn van de Jazz Band Origineel. We gaan terug naar 1955, Thieu Scheepens kreeg het idee om een dixielandorkest zéér op te richten en zocht kontakt met Piet Vriens - nu steeds de leider van de Wool town Jazz Band - en Jan Schepens (niet zijn broer, slecht met twee ee’s in zijn achternaam) en de eerste 3 orkestleden waren gevonden - resp. twee trompetten en banjo. Daarna volgden nog Henk Huijsmans op piano, Fer Damhuis op bas. Jack Stouten op clarinet, Sally Kox op trombone, en Domy van Vugt op drums. Het Brabants Koor wordt gevormd door een selectie uit Brabantse ama- teurkoren en het wordt per «project» samengesteld. De geselecteerde zangers nemen aan een project bants Koor op voorwaarde dat zij tief lid blijven van de «eigen» ven ging. Deze strict gehanteerde voor waarde is bedoeld om «concurrentie» met de Brabantse zangverenigingen te voorkomen. De leiding van Het Brabants Orkest heeft er zich onlangs van overtuigd dat het Brabants Koor een zeer hoog ni veau bereikt heeft. Het koor repeteert op zaterdagochtenden in het Brabants Conservatorium onder leiding van de directeur er van, Andries Clement. Deze tentoonstelling in de wandelgan gen van het gemeentehuis is bereik baar langs de hoofdingang van het ge meentehuis aan de markt. Tijdens het festival, enkel op de zon dag, organiseert het Streekmuseum van Eersel «De Acht Zaligheden» een «Oud Kempische landbouwdag». In dit kader worden demonstraties gege ven in oude landbouwmethoden, zoals dorsen met de vlegel, kaasmaken, bo teren, vlaswerken en touwslaan. Naast deze demonstraties zal een dansgroep en een blaasorkest dit gebeuren in de tuin van het museum opluisteren. ken van een aantal tentoonstellingreel selecteerd, aangevuld met werken kunstenaars die te zijner tijd het 1 tielmuseum zullen exposeren. Het is een verheugend feit, dat de «Textiel Nu»-serie, gestart in 1980, tot resultaat heeft een presentatie van Ne derlandse textielkunstenaars in Frank rijk. In de reeks «Textiel Nu» is de ten toonstelling in Frankrijk genoemd «TextileActuel 10». De deelnemende kunstenaars zijn: Raymond Both, Kathy Hoyer, Marjo lein Delver, Susanne Kittel-Haböck, Aggie Driessen, Willy Reppel, Gerda Edens, Jenneke Tas, Sebastian Holz- huber, Fiep Zwaan, Marian van der Horst-Lem. Deze tentoonstelling vindt plaats in de Ecole Nationale d’Art Decoratif d’Au- busson, Frankrijk, vanaf 5 juli en duurt tot 30 september. SCHOUWBURGRING 27 TILBURG Keuze uit vele modellen BAROMETERS Juwelier - Horloger B

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 13