95 VOOR BINNEN EN BUITEN... 75 8.-^^ jve ids ONS Q| VAKMANSCHAP ®beni)out 750 jaar Riel éc^e 5.00 Bord Shoarma Milieu en BRESSON^ Lezing Carol Christ Vijfde Helvoirts weekend weer veelbelovend Huisconcert kasteel Nemerlaer Joor'N IE. Verkiezings bijeenkomst «Goirle Anders» Spectaculair stuntwerk te paard uit Frankrijk Scouting St.-Lambertus Udenhout F estiviteitenprogramma Udenhout 750 jaar Genezen kun je zelf doen! Open dag van de «Kleine Meijerij» 34Ó T Shoarma werkgelegenheid S^nde 4 H E 7.00 Shoarma Speciaal 12.50 Kebab, Schaslik 5,00 Duitse herders in Tilburg GLHSSERUIEE o TILBURG Ril jag 20 mei 1982 pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 20 mei 1982 pagina 7 zich in de loop van de eeuwen aan Oister- witten! Ook andere grill-specialiteiten HEERLIJKE COMPLETE DINERS U kunt ook afhalen T.W. andags gesloten. te zijn rgd atchte it óm fl iding is 7 dagen geldig JUWELIERS - HORLOGERS Shoarma Kibboets, Tuinstraat 2C Brillen Verrekijkers Microscopen Barometers In vele motieven en dessins jtere bekendheid te g* cht door de verschiller oude- er een honden veel na- g 14.00 uur. Hier ;mand wil doen, jaar 1232 - nu dus Hendrik I o.a. reeft. P.J.M. Wuisman streekarchivaris. ^d. oor een en vakman 4242-17456 Heuvelhof - Heuvelstraat 103 H Telefoon 013-424333 kamer isens. ’t blauw en Leo v. lersel Besterdplein 3 Tilburg Tel. 426584 WOENSDAG 26 MEI - 14.00 uur - Kindermarkt in de feesttent. De markt is georganizeerd door de damesvoetbal- vereniging «Twinkle Stars». HET PLAATSEN VAN ThenmcfuuiE IS VOORAL EEN KWESTIE VAN VAKMANSCHAP.. BLOUSES TRUIEN VESTEN SPENCERS gebreide MANTELS tot maat 54 Wge- e nog king Voor Tijde in het kasteel, itieruiters van i pendeldienst lat wordt er over de volj s een stringent milieubelt (Hemel- 4-5 uur. jroep van de Catho- ie(KVO). demonstratie door de i hun «waar» aan de met verkoopartikelen, Jaar ZONDAG 30 MEI (eerste pinksterdag) - 09.45 uur - Eucharistieviering opgeluisterd door de harmonie MVC en het gemengd Udenhout. Daarna geeft de harmonie nog koffieconcert in de feesttent. - 14.00 uur - Drumbandconcours op het ter rein naast de feesttent in samenwerking met een aantal drumbands uit de omgeving. vanaf itkan»00’ H „axoop.-o"'’ I 2-zits vouwbank volgens oeroud principe. Te gek voor op je 1- aangekleed met wat leuke kusser Gemaakt van blank beuken met u naturel canvas. Deze tweezitter neemt u mee voor Geopend van 17.00 - 03.00 uur Weekend van 17.00 - 04.00 uur ZATERDAG 22 MEI - 10.00 uur - Ontvangst in het raadhuis door het g - 12.00 uur - Ideeën- e.. toonstellingen zijn - 20.30 uur - Beierse-avond in de feesttent. »jt van de Duitse gasten it gemeentebestuur. en doelmarkt. De ten- geopend van 11.00 tot 17.00 Scouting St.-Lambertus te Udenhout brengt een boek op de markt met als titel: «Leengoed en kasteel «De Strijdhoef» te Udenhout 1380-1982». Na twee jaar voorbereidng i geslaagd, met de deskundig king van oud-dorpsgentx, x>rt, een boek uit te geven, jdens de kasteeldagen, 20 tot 23 mei, wordt dit boek te koop aangeboden in de In en rond een grote feesttent zullen de volgende activiteiten plaatsvinden: Donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag): Vlooienmarkt van 12.00 tot 17.00 uur. Discoavond met d.j. Edvard Niessing van Hilversum 3 en formatie White La bel. Vrijdag 21 mei: Zeskamp, aanvang 20.00 uur. Zes Hel- voirtse teams nemen het tegen elkaar op in sport en spel. Op maandag 24 mei a.s. houdt GOIRLE ANDERS een grote verkiezings bijeen komst in Café de Kort. Kloosterstraat, vanaf 20.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst die een zeer ongedwongen karakter gaat krijgen (’n soort stuif ’s in), zal worden ingegaan op de uitkomsten van de enquête die GOIR LE ANDERS heeft gehouden. Rond half tien zal het GOIRLE AN- DERS-lid Jan Smidt (medewerker van het Bureau «Innovatie Nu» van het mi nisterie van Economische Zaken) een korte uiteenzetting geven van concrete plannen en ideeën die GOIRLE AN DERS heeft om de haanlozen zinvolle ar beid te bieden met de mogelijkheid dat een en ander uit kan monden in het op zetten van kleine ambachtelijke bedrijf jes. Daarna zal Kees Pas, Nr. 2 op de kandi datenlijst van GOIRLE ANDERS en verkeersplanoloog, ingaan op de ruimte lijke ordening in Goirle. Regisseur-stoel, geheel opvouwbaar en makkelijk mee te nemen. Met een aanpassende rugleuning. Hoort thuis op uw terras of in jouw progressieve en vlot ingerichte kamer. Uitgevoerd ook in blank beuken met blauw en naturel canvas. Meeneemprijs zijn we er in ■idige medewer- uoot Jan v.d. ven. MAANDAG 31 MEI (tweede pinksterdag) - 10.00 uur - Grote braderie door de winke liersvereniging van de Slimstraat en Van Hees wijkstraat. - 14.00 uur - Harmonieënfestival in de feest tent: - 20.30 uur - Slotavond. mee te nemen. Via de parkeer kelder rijd je onze winkel - bij wijze van spreken - zo binnen. VRIJDAG 21 MEI - 11.00 uur - Kasteelprogramma van de wel pen, verkenners en rowans. De tentoonstellin gen in het kasteel en de grote plantenschuur zijn 11.00 tot 17.00 uur geopend. - 19.00 uur - Aankomst gasten uit Rodgau/ Weiskirchen bij de feesttent. - 21.00 uur - Korenavond. De H.O.J. (Helvoirtse Organisatie voor de Jeugd) heeft voor de vijfde keer jen Hel voirts Weekend weten samen te stellen dat alle voorgaande jaren overtreft, het week end zal worden gehouden van donderdag 20 mei (Hemelvaart) tot en met zondag 23 mei op de rolschaatsbaan, nabij de Oude Kerk in Helvoirt. Vanaf verschillende invalswegen wordt het aangegeven. lieke Vrouwent - 21.00 uur - T, vereniging Tak Tiek. - 22.15 uur - Muziekoefening KPJ - 2230 uur - Vendelzwaaien gilde. - 22.45 uur - Volksdansen KVO. - 23.00 uur - Piramidebouw KPJ VRIJDAG 28 MEI - 20.00 uur - Kwis- en wijkenspel, georgani seerd door de buurtvereniging «De Achter hoek» in samenwerking met andere wijk- en buurtverenigingen in de feesttent. H— IS VOORAL EEN ■I KWESTIE VAN EL VAKMANSCHAP.. In de praktifk komt het helaas maar te aan op de sleme iffi letterties in de Thermopane-garantie Door ondeugdeli|ke rl plaatsing van de glaszetters vervalt de aanspraak op deze. 3 i 6*overigens wél deugdelijke, garantie 57 te) Ons vakmanschap garandeert een perfecte Sll plaatsing, zoals het'hoortI ■I Kasteellaan en/of bij de tentoonstelling van de heemkundige kring «De Kleine Meyerij» in de plantschuur van Boom kwekerij Udenhout. Na de kasteeldagen is het boek verkrijgbaar tot 31 mei op on ze verkoopadressen: sigarenmagazijn «De Roode Leeuw», Rabo-bank, Amro- bank, en op de balies van Huize Vincen- tius, Assisië, De Eikelaar en op het ge meentehuis. Welhaast uit het sprookje vandaan. Zo’n leuk en vlot fauteuiltje. Makkelijk bij te zetten op het terras, in de jeugdkamer, en op elk plekje waar onverhoeds een zitje nodig is. Gemaakt van stevig blank beuken en in de kleuren bordeaux en donkerblauw. Meegenomen voor de prettige prijs van en aan het vele en verschillende werk dat in Brabant e heemkundekringen en dat vooral in onze omgeving --g «de Kleine Meijerij». zal deze kring van 20 tot eren en wel in een loods van de boomkwekerij enover de oprijlaan van het »e feestelijkheden rond het Op maandag 24 mei organiseert de werk groep natuurbehoud milieubeheer Tilburg en omgeving een discussieavond met als onderwerp Milieu en werkgelegenheid in zaal «De Harmonie» in de Stationstraat. Aanvang 20.00 uur. Voor deze avond zijn alle zittende poli tieke partijen van Tilburg uitgenodigd. Om de avond wat extra luister bij te zet ten en de discussies «to the point» te houden is er een heus salonorkest aanwe zig. Gepraat wordt er over de volgende vra gen: is een stringent milieubeleid een lu xe voor ekonomisch betere tijden, of is een stringent milieubeleid een normale voorwaarde waaraan eigenlijk altijd vol daan zou moeten worden?; zou een goed milieubeleid een bedreiging voor de toch al niet rooskleurige werkgelegenheidssi tuatie in Tilburg betekenen?; wat zou, mede in het licht van de nti zeer beperkte overheidsgelden de beste strategie voor een vergroting van het aantal arbeids plaatsen in Tilburg zijn? DONDERDAG 27 MEI - 19.00 tot 22.00 uur - Avond verzorgd door kinderen van Huize Assisië, Huize Vincentius, Achthoevenschool, St.-Petrusschool en St.- Franciscusschool. r Onder dit motto start in september in f Haaren de Volksakademie voor Natuur- I geneeskunde. I De Volksakademie is een nieuw initiatief uitgaande van de stichting «De Light- I bergh» te Haaren. De akademie wil in de I regio Midden Brabant het gezondheids- j besef bij de mensen wakker maken d.m.v. I edukatieve aktiviteiten, waar de jaarkur- sus er één van is. Andere aktiviteiten zijn: weekenden, lezingen, ondersteuning en stimulering van soortgelijke projekten. De Lightberg is een leef- en werkgemeen schap die gestalte probeert te geven aan de ideeën van de «Nieuwe Tijd» door middel van kursuswerk, voordrachten, trainingsdagen en het telen van gezond j voedsel volgens de biologisch-dynami- II sche methode. f Om mee te doen aan de Volksakademie is geen bepaalde vooropleiding vereist. Iedereen kan er heen. Meer aanvraag I Op aanvraag is een brochure met meer uitgebreide informatie en een inschrij vingsformulier te verkrijgen bij: De Lightbergh, Eind 19, 5076 TD Haaren. Telefonisch te bereiken onder nr. 04117 - 2455, vragen naar Eva. DINSDAG 25 MEI - 19.30 uur - Demonstratie-avond van de ver enigingen, onder meer judoclub Bimo. - 20.30 uur - Vendelzwaaien door gilde St.-An- thonius-St.-Sebastiaan. - 20.45 uur - Volksdansgroep v snorganisatie ('z'"' Tafeltennisdemons ZATERDAG 29 MEI - 10.00 uur - Grote legowedstrijd voor de jeugd in de feesttent. - 20.30 uur - Ontspt door de Boerenbond. Zaterdag 22 mei: Voorjaarsmarkt van 10.00 tot 17.00 uur. Meer dan 130 deelnemers op de Helvert- se mért, vol met groenten, kleding, bloe men, speelgoed, antiek en noem maar op. Veemarkt van 10.00 tot 17.00 uur. Ieder een kan hier zonder marktgeld te betalen, handelen in groot- en kleinvee. Kinderspelnamiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor kinderen van basisscholen een leuke spelnamiddag, vanaf half twee aan melden. Country-festijn, aanvang 20.00 uur. Vo rig jaar goed voor ruim 600 bezoekers. Toporkesten uit countrywereld: Tulsa, Canyon Drive Band en De Grasshop pers. Zondag 23 mei Kindermarkt van 13.00 tot 17.00 uur. De kinderen brengen man. Kraampjes i spelletjes, hapjes en drankjes. Vorig zeer druk bezocht. Dienstenveiling, aanvang wordt een dienst die iemana wu aoen, verkocht aan iemand die zo’n dienst wil hebben, b.v. autowassen, kinderoppas, er zijn tal van mogelijkheden te bedenken. De opbrengst van de verkochte diensten is voor de Helvoirtse jeugd. Politieke markt van 13.00 uur tot 17.00 uur. Helvoirtse politieke groeperingen mogen hun zegje doen op deze markt, die wordt aangevuld met stands van belan gengroeperingen zoals Green Peace. In lichtingen over het Helvoirts Weekend kan men verkrijgen via Ad van Hattum, Paul Vlemmincxstraat 19, Helvoirt, tel. 04118-3137. Udenhoutse gilde, dat sinds dit jaar een keizer heeft, krijgt aandacht door een doorlopende diaserie. Tenslotte is een tentoonstelling van kastelen te bezichtigen, die de Kastelen stichting voor tj|pze gelfegenheid in Uden hout zal opbouwèn. Dit alles zal een gang naar de Udenhoutse Schoorstraat meer dan de moeite waard zijn. Openingstijden zijn: 20 mei vaartdag) 2 - 6 uur. ?1 - 23 mei 1 Een lekkere luie fauteuil die standen verstelbaar is. Fijn te gebruiken in ruimten waar geen zware meubelen kunnen staan. Hij is gemaakt van blank beuken en wij hebben hem in blauw en MB mee voor ZONDAG 23 MEI - 9.45 - H. Mis in de St.-Lambertuskerk door het gemengd koor uit Weiskirchen. Na afloop van de H. Mis ontbijt in feesttent van de Duit se gasten en hun gastheer en vrouw. Aanslui tend frühschoppen. - 11.00 uur- Markt in de laan van I - 12.00 uur - Door de Recreati, Udenhout zal op deze dag een met paardentram en huifkar verzorgd worden tussen de feesttent op het kermisterrein en het kasteel. De dienst loopt van 12.00 tot lö’.OO uur. - 13.00 uur - Concert op het kasteelterrein doordemondorgelclub «De Ademhappers». - 13.00 Wur - Op de weilanden rechts van het kasteel verzorgen de ponyruiters van Udenhout het volgende programma: 13.00 uur: ponyspe- len; 13.45 uur: ringsteken; 14.30 tot 15.30 uur: demonstratie door de Politiehondenvereniging «De Trouwe Wachter»; 15.30 uur: shownum- mer door de ponyruiters; 16.00 uur: patrouille- springen door de Rijvereniging St.-Lambertus. - 1330 uur - Optreden van de reidansclub van de KVO van Udenhout. - 14.00 uur - Activiteiten verzorgd en uitge voerd door Jong Nederland en Scouting Bie- zenmortel. Deze zullen allemaal iets te maken hebben met een kasteel en zijn bewoners. - 15.00 uur - Ballonvaart verzorgd door de ver eniging Hot Balloon. - 17.00 uur - sluiting van de kasteelfeesten met h'et opstijgen van de hete-luchtballon. - 20.00 uur - Speciaal voor de jongeren in de feesttent concert door «The Nervous Neigh bours en «American Gipsy». In de oude abdij van Tongerlo in België ligt een oorkonde uit het je 750 jaar geleden - en deze oorkonde vermeldt dat de Brabantse Hertog aan het convent van Tongerlo de bossen bij ODENHOUT in gebruik he Dit is de vroegste vermelding van Udenhout in de geschreven bronnen en men mag dus terecht aannemen, dat Udenhout in dat jaar - wellicht nog als een nietige neder zetting bij die bossen - bestond, een reden, om in 1982 een jubileum te vieren. In die vroegste tijd werd Udenhout geheel overheerst door het iets zuidelijker gelegen Oisterwijk. Men viel burgerlijk onder de Oisterwijkse schepenbank en kerkelijk onder de parochie van St.-Petrus te Oisterwijk. Langzamerhand hebben de Udenhouters wijkse macht proberen te onttrekken. In 1488 kregen we al - nog steeds onder Oisterwijkse pastoor - een eigen kapel met o.a. een aan St.-Lambertus toegewijd altaar. Daarnaast ontstond een eigen dorpsbestuur met slechts beperkte, hoofdzakelijk admi nistratieve macht. Eerst in 1722 - we hadden de 80-jarige oorlog en de naasting van de oude kapel door de hervormden toen al achter de rug - maakten de Udenhoutse katholieken zich vrij van Oisterwijk en ontstond de parochie Udenhout-Berkel met als eerste pastoor Elias Robben. Deze parochie bleef bestaan tot het midden van de vorige eeuw, toen zowel Udenhout als Berkel een eigen parochie werden. In 1810 - en we zaten toen in de Franse tijd en behoorden tot het kortstondige keu rijk van Napoleon - werd Udenhout een eigen gemeente met de notaris J.A. i Bosch als eerste «Maire» (burgemeester). Een tweetal monumenten van deze onafhankelijkheid vindt men nu nog aan de Slim straat, de z.g. Waterstaatskerk, die in de jaren 1840 en 1841 verrees en het in 1849 »<•- bouwde Udenhoutse raadhuis, dat nog slechts enkele jaren geleden aanmerkelijk v uitgebreid met een moderne nieuwe vleugel, maar waarvan het oudste gedeelte steeds de zetel van Udenhouts gemeenteraad is. Vele facetten uit het Udenhouts verleden zullen bij gelegenheid van deze feesten toch weer naar boven komen, zodat ze hier onvermeld mogen blijven. Dat dit verleden ook in de toekomst zal blijven leven, is mijn oprechte wens bij dit feest. Op zondag 23 mei a.s. komen op de ter reinen van de B.V.B. aan de van Vollen hovenstraat, de Nederlands beste raszui vere Duitse herders samen. Ook internationaal is er veel belangstel ling getuige de vele inschrijvingen uit o.a. Duitsland en België. Ruim 175 honden zullen aanwezig zijn, en de organisatoren, V.D.H. kringgroep «De Ypelaar» uit Tilburg hebben voor een formule gekozen waarbij de liefheb ber en de leek volledig aan hun trekken komen. Zo zullen er pups van 6 tot 9 mnd. - jeugdbonden van 9-18 mnd een tussen- klasse van 18-24 mnd en de volwassen honden van 24 maanden en ouder (die’ alle over een africhtingskenteken be schikken) te zien zijn. Om de Duitse herdershond ook op oi re leeftijd te kunnen beoordelen, is er veteranenklasse te zien, dit zijn ouder dan 7 jaar, waarvan er ook komelingen aanwezig zijn. De keuringen beginnen ’s morgens om 10 uur en zullen duren tot ongeveer 5 uur namiddag. Op zaterdagavond wordt er voor de ex posanten en gasten uit binnen- en bui tenland een «begroetingsavond» gehou den op het clubmatchterrein. Deze avond begint óm 20.00 uur. DONDERDAG 20 MEI - 9.30 uur - Officiële opening feestelijkheden. - 10.30 uur - Op het terrein van het kasteel een eucharistieviering gehouden. - 1130 uur - Vendelgroet door het gilde, waar na aanbieding van geschenken aan mevrouw C. Le Mire door het gemeentebestuur en de scou ting. Aansluitend vlaggenparade. 12.00 uur - Opening expositie van werken Eleonore en Arthur Le Mire. Vanaf 14.00 staat het kasteel voor het publiek open. - 1230 uur - Concert op de kiosk door de har monie MVC. - 13.30 uur - Muzikaal samenzijn in het sous- terrain van het kasteel. - 1330 uur - Concert gemengd koor uit Uden hout in de kiosk. - 14.00 uur - Opening van de heemkundige tentoonstelling georganiseerd door de Heem kundige Kring «De Kleine Meijerij». Deze ex positie wordt gehouden in de grote planten schuur Schoorstraat 21. - 15.00 uur - Finales van het Mari van de Bers- selaar-tomooi op het SSS-terrein. - 20.00 uur - Groot kampvuur bij het kasteel. - 2930 uur - Feestavond in de tent aan de Van Heeswijkstraat. Centaurusweg 71, Tilburg Telefoon 013-555955 «Symbolen van Godinnen en Goden in feministische Theologie» Carol Christ studeeerde theologie aan de Yale University, waar ze promoveerde op een proefschrift over Eke Wiesel. Op het moment werkt ze als «associate profes sor» voor vrouwenstudies van San José University, Amerika. Tijdens haar studie ontdekte ze dat het feit dat ze vrouw was een belangrijke fak- tor was in haar omgaan met theologie. Ervaringen die voor haar van belang wa re voor haar theologiestudie, werden niet erkend als waardevol door mannelijke docenten en medestudenten. In theologi- sche teksten van vrouwen als Simone Weil, Theresa van Avila, zocht ze haar herkenning van haar ervaringen, maar hun denken bleek sterk beïnvloed 1 door de heersende ideologie van manne lijke theologen. In haar werk als feministisch theologe ligt het uitgangspunt bij ervaringen van vrouwen. D.m.v. het analyseren van vrouwenlitera tuur (Doris Lessing, Margaret Atwood, Kate Chopin etc.) heeft ze in haar boek «Diving deep and surfacing» de spiritue- plaats le ontdekkingstocht van vrouwen op ander zoek naar eigen identiteit proberen te to’s en p’ omschrijven. boekje over Ook in de «Goddessmovement» vindt ze dezer daj inspiratie om de ervaringen van vrouwen ge er een spirituele fundering te geven. scout De lezing zal in het Engels zijn en vindt plaats op 27 mei van 13.30 tot 15.30 u. leuk te vermelden, dat er in zijn équipe een jonge Nederlander is, Edouard Spie- ro. Een Nederlander, die ruim 6 jaar in Frankrijk woont en met zijn dertiende jaar in Frankrijk bekend stond als de jongste stuntman van Frankrijk destijds met motoren. Deze jonge Nederlander, die sindsdien is overgegaan op cascade a cheval, heeft zeer veel toernees door ge heel Frankrijk gemaakt, maar dit is de eerste keer dat hij in zijn geboorteland optreedt. Op vrijdag 21 mei a.s. zal in een der zalen van kasteel Nemerlaer te Haaren een huisconcert worden gegeven in de serie «Brabant Klassiek». Het concert wordt verzorgd door Liesbet Kroese, sopraan; Maartje Vonk, blok fluit en Henk de Croon, virginaal. Uitgevoerd worden werken uit de 16e, 17e en 18e eeuw, o.m. van Cima, Caccini, Gabrieli, Cavalli, Frescobaldi en Carissi- mi voor de pauze en daarna werken van Swèelinck, Huygens, Teleman, Bach en Pepusch. Het huisconcert begint om 20.30 uur. In de Pellikaanhal. Le Sage ten Broekstraat 30, zal op 22 mei om 14.15 uur en om 20 I uur en op 23 mei om 14.15 uur een geweldig spektakel plaats vinden door «Les Cava- I liers voltigeurs de France». Genoemd gezelschap is dan op toernee in Nederland, en zal dan een sensationeel en adembenemend schouwspel - van ruim twee en half uur - ver- I tonen. Het programma bestaat uit 5 onderdelen. Verreweg het belangrijkste en het meest im ponerende deel van het totaal programma, is het riddertoernooi «Les Chevaliers d’Oc- citan» oftewel de Ridders van Occitanië. j De leiding van het gehele programma I heeft Henri Senecot. Henri Senecot die in 1967 is begonnen als stuntman te paard I en sindsdien in vele films en televisieuit- zendingen is opgetreden. Vele jaren heeft hij gewerkt als kozakkenruiter bij Frank- 1 rijks grootste circus «Jean Richard». 1 Henri Senecot staat in Frankrijk bekend I als één der beste «cascadeurs a cheval» E en wordt nog regelmatig gevraagd om op I te treden in films. Henri Senecot heeft sinds 1978 een équipe gevormd van jonge cascadeurs en geeft vele optredens in Frankrijk en buitenland, met ieder jaar I een ander programma. Voor dit seizoen - I 1982 - heeft hij speciaal voor Nederland 1 een programma samengesteld, met het I beste van zijn vorige programma’s en j hiervan een totaal gemaakt. Het is nog Om een grotere bekendheid te gever wordt verricht door de verschillende wordt gedaan door de heemkundekring 23 mei z.g. «Open dagen» organisere «Udenhout» aan de Schoorstraat te Udenhout,ongeveer tegenc Udenhouts kasteel. Het geheel is ingepast in het kader van de 750 jaar bestaan van Udenhout. Op deze open dagen zal aandacht wor den besteed aan archeologische vondsten in Midden-Brabant alsmede aan devotio- nalia-medailles, oude bidprentjes, stol pen met heiligenbeeldjes enz. - die nog in onze buurt bewaard zijn gebleven. Aandacht wordt tevens besteed aan oude veldnamen, nu nog gebruikt bij het geven van straatnamen. Uiteraard staat het ju bilerende Udenhout - in 1232 wordt de tts voor het eerst vermeld - meer dan ers in het zonnetje, o.a. door oude fo- i prentbriefkaarten, terwijl het over het Udenhoutse kasteel, dat igen zal verschijnen ook ter inza- sn te koop - het is een uitgave van iting Udenhout - zal liggen. Het P. S. Je kunt hem ook fijn in de tuin gebruiken. Een fijn klein bijzettafeltje, opklapbaar dus makkelijk voor bij de ligstoel in de tuin en op de tienerkamer. Blank eerste klas beuken. Afmeting: 45 x 45 cm. Voor Phjs van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 7