Q BELLAIR Vakantie thuis? ©koppelmans I 71 Maak het u dan gezellig! BELLAIR Nieuwe streekbusdienstregeling bij BBA Lilium 4 ar! S.E.T.-nieuws Z.M.V. The Saloon 19,95 8?° 109 vvtrc JE [sport - sport - sport - sporty ikelen B- en C-jeugd- tornooi bij S.V.G. Fietsgids voor Nederland TEGELHAL GOIRLE LESS 9,90 oenien en 225, 145, 295, 19, Rij vereniging «De Mierden» Tentoonstelling bomen, beesten, hout Sr KOMPLETE VAKANTIE-INSPEKT1E-BEURT VANAF 125; Lezing met dia’s over de das 27,50 toop van 4 stuks 1OO,- ERGENS GOEDKOPER Willem II-P.E.C. Longa - Caesar Zwolle Stijgende belangstelling voor fietsavondvierdaagse De landbouw presenteert zich Theater-agenda RKVV Hieronymus: 9e lustrum Frans Huysmans trofee Donderdag 20 mei 1982 pagina 19 DE TILBURGSE KOERIER 0 mei 1982 pagina 18 1 e soort wandtegels v.a. 143 (ex 43) p.m2 Industr. 6 IS A en P Reden keukens prijs! lit n kijken. 139 (ex Taunus/ IS I I I RJURKJES - 29,- 29,- KNALAANBIEDING 97, TILBURG moeite éél meer showroom staat Z4267SS slopp«900rw«9 227 kat. 1THEMD ieV^el kunststof hoge rug, wit, Kottier Futura kunststof tuinstoel wit - Oisterwijk - ’s- snbosch geen wijzi- >ruiker van ing ook en LX METOBAM'SX rTHEOV/D HEUVEL VERMIJDT U 7 1 ELK VAKANTIE/ j EUVEL! i van het sei- Itown Refor- :REN ITS JES rs is de lofoon Stap kunt Bij aan kt NEf Industriestraat 6, Goirle tel. 013-346147 m 164 i is. ver huis Wij gaan gewoon door met onze SPECIALE AKTIE in VLOERTEGELS OBAN-ItWI Aktieve Spoorlaan 175, Tilburg, 013 - 350045. Donderdag koopavond. Bert Rosit» 1 Bolk, 3. Hai st.annaplein16 tel 430617 tgen o tide bt in misverst De 4 cilinder auto’s kosten 150,— de 6 cilinders 190 per beurt. g zonnige Navy look en es iroepen. Daar- maakt van het wordt met kodenum- 140 (ex 40) Tilburg - Hertogenb gingen. krachtens het verdr loofd zijn. I de verenigi ook uit het |Ook niet-Ford-rijders [welkom Kom ook gerust met uw Opel, Volkswagen, Mercedes, FBROEKEN IEKEN EN ;s dekleuren 95 - 19,95 24,- 29, ipelbare nststof tuinstoel Dieren Behalve over de mens als gebr het hout, gaat de tentoonstellir Verstelbaar kunststof ligbed op wielen, hoge rug, wit, bruin, beige NGKOOPJES hebben jd. Prachtige Engelse en papieren met 30, 40 en korting. Willy Pijnen- Oude Markt 14. Het effekt van deze gunstige ontwikke ling vinden we terug in de dienstregeling. (j7 Goirle /^?ep °Kerk Poppel lijnnummers opge- getal 100. Op die lijnen af. ernum- 'OrZ\utekinZgUsUtS6 cilindlS 1657 "j“: Hilvaria S.C. t’ Zand en SVG i B- en een C-jeugdelf- wedstrijden vangen aan finales worden gespeeld >i. Direct hierna volgt de Op zondag 23 mei a.s. wordt bij de spoorweg dus ook bij de BBA - de nieuwe dienstregeli bij het openbaar vervoer jaarlijks wordt op mogelijke verbeteringen, Bij het doorbladeren van het bucu, gewijzigd. Verstelbare tuinstoel, bruin, beige In de meeste geva ging slechts uit de fer 1 voor het huidig 15 is dus 115 gewc wordt 105. De BBA heeft haar waardeerd met het getal 100. tregel wijken slechts zeven lijm lijnen worden namelijk echt ver Ivoor autobezitters: Igratis wegenkaart naar Ikeuze auto-shampoo- was-pakket met spons. IVoor caravanbezitters: (gratis kontróle op caravan jen aanhangsysteem! OBAM’s vaklui maken uw auto weer vakantieveilig door ’m na te zien op alle vitale onderdelen en zelfs bepaalde dingen te vernieuwen! Specialist in de merken Grosfillex, Allibert, Rovergarden, Herlag, Kettler, Onigard. Op woensdagavond 26 mei om 20.00 u. wordt door de vereniging van vrienden van het Noordbrabantse natuurmuseum een lezing met dia’s georganiseerd over de Das (meles meles), een van de in Nederland voorkomende marterachtigen. De das, waarmee men ook al in de tentoonstelling «Zoogdieren in Nederland» kennis heeft kunnen maken (dat kan nog steeds!), is een diersoort die zoals zovelen ernstig in zijn voortbestaan wordt bedreigd, ook in Brabant. De belangrijkste oorzaak van die achteruitgang is het verdwijnen van geschikt leefgebied: bossen met voldoende afmetin gen en weinig apart kunnen worden opger™’ bij zal gebruik worden gemaa lijnnummer, dat aangevuld v een (niet zichtbaar) 2-cijferig mer. /allen bestaat die wijzi- e toevoeging van het cij- iige lijnnummer. Lijn worden, maar lijn -5 Allibert volkunststof tuinstoel wit en incl. lar kussen waarmee men ook al in de tentoonstellir rnnen maken (dat kan nog steeds!), is eer vordt bedreigd, ook in Br is het verdwijnen van geschikt leefgebied: bossen verstoring van de rust. Vereniging das en boom De avond over de das wordt verzorgd door de heer J.J. Dirkmaat van de vereni ging «Das en Boom». Deze vereniging is een particuliere natuurbeschermingsor ganisatie dié ijvert voor de laatst nog resterende dassenpopulaties in Ne derland. Waarom? Omdat de laatste 100 schrikbarend veel dassenpopulat loren zijn gegaan. Het verdwijner Das uit de Ne als ons grootste landroofdier zou de zo veelste verarming van die fauna beteke- Door zich in te zetten voor de bescher ming van het leefgebied van de das pro beert de vereniging verdere achteruitgang een halt toe te roepen. Oorzaken achteruitgang De belangrijkste oorzaken van de bedrei ging van de das als diersoort zijn: wegen aanleg, huizenbouw, aanleg van indus- vuistr* Die lijr merd. Het hieronder vermelde lijnoverzicht geeft aan welke lijnen dit betreft. (Niet vernummerd worden de stadslij nen, maar die horen in dit verhaal ook niet thuis.) e eeuwen kent men de lelie. In de «iiuueleeuwen was de bloem het sym bool van reinheid, maagdelijkheid en kuisheid. De Fransen kozen de lelie in hun wapen en aan het eind van de vo rige eeuw dienden de wortels als grondstof voor sommige medicijnen. Aan het eind van de zestiger jaren heeft de lelieteelt zich op grote schaal ontwikkeld. Dankzij kruisingswerk en andere kweekmethoden is er nu een grote verscheidenheid in soorten en kleuren en zijn lelies het gehele jaar door te koop. Enkele bekende lelies Vanaf donderdag 20 mei (Hemelvaarts dag) is in het Noordbrabantse Natuurmu seum, Kloosterstraat 26 in Tilburg (achter de schouwburg) een nieuwe tentoonstel ling te zien met de titel «bomen, beesten, hout». De tentoonstelling gaat over bo men als leverancier van hout, en als voed selbron en woonplaats voor dieren. Wie de tentoonstelling bezoekt kan ken nis maken met kenmerken van onze in heemse bomen en eigenschappen van de houtsoorten, alsook toepassingsmogelijk heden. Waarom wordt een hamersteel ge maakt van essehout en waarom speel goed van beukehout? Om dat te illustre ren is ook gebruik gemaakt van een aan tal uit hout vervaardigde produkten. Voor de laatste thuiswedstrijd van Willem II, namelijk die tegen PEC Zwolle, op zater dag 22 mei a.s., zal het jeugdselektieteam van de SCT Willem II, dat tijdens de pink sterdagen meedoet aan een sterk bezet in ternationaal jeugdtoemooi in Kassel (W.- Dl) een voorwedstrijd spelen tegen de be kerwinnaar WSC CL uit Waalwijk. Deze voorwedstrijd begint om 17.45 uur. Misschien een aardige gelegenheid kennis te maken met de Willem II-jeugd. regen en de meeste streekvervoerbedrijven - suwe dienstregeling 82-83 ingevoerd. Dit betekent, dat ook -“"-s de klok gelijk wordt gezet, waarbij dan speciaal gelet ingen, aanpassingen en aansluitingen. t nieuwe busboekje valt voorts op, dat alle lijnnummers zijn Kontróle op werking instrumenten, ruiten- wissers/sp zuurgraad polen voorzien X'IÏM?.... motor, versnellingsbak, voor- en achteras, uitlaat- -- systeem, deurscharnieren, Volkswagen,Mercedes, deurrubbers, sloten (4- evt. Volvo, Toyota, Renault, smeren). Peugeot Audi, Fiat, Mazda, Vernieuwen van bougies, B.M.W., Talbot, Mitsubishi, kontaktpunten afstellen), Al dan niet met caravan! p-°-4 cili" d-“ s -- in zomerstand plaatsen. Op zaterdag 22 mei a.s. wordt voor de 2de keer dit B- en C-jeugdtomooi van S.V.G. ge houden. Er wordt gestreden om de Eduard Bergmans Wisseltrofee», genoemd naar een van de oprichters van S.V.G. Dit tornooi is speciaal georganiseerd om ook eens jongens van niet-selektie elftallen een fijne tomooidag te bezoegen. De deelnemende verenigingen zijn: SVSSS, Uno Animo, F'"' ”-J die dus ieder met een tal deelnemen. De v? om 11.00 uur en de finales omstreeks 16.45 uur. Direci prijsuitreiking. Onder de recreatieve fietsevenementen. die Toer- en Wielerclub Pijnenburg elk jaar organiseert neemt het enige meerdaagse gebeuren, de Avondfietsvierdaagse, een wel heel bijzondere plaats in. De zevende editie, die aanstaande maandag van start gaat heeft al zoveel voorinschrijvingen, dat de organisatie verwacht dat het aantal deelnemers van vorig jaar overschreden, of op zijn minst geëve naard wordt. en: 1Corine v. Roosm»- rt Graafmans, Rivaal, ita. >lk, Nillson; 2. Maarten I lans van Rooy, Odin. faarten Bagchus, Olympus; Braak, Purdey; 3. Paul v. latelle; I TopS’ I in 1 jaar ronken, maar oor andere Openingstijden: ma. 13.30- 18.00, di. t.m. do. 9-12.30- 13.30-18.00 uur/vrijd. 9-12.30-13.30-21.00 uur, za. 9.30-16.00 uur. Mede in verband met de invoering van de nieuwe lijnnummers volgt hieronder een overzicht van streekbuslijnen, die, waar nodig, aangevuld zijn met de voor naamste wijzigingen. 127 (ex 27) Breda - Oosterhout - Til burg met lijn 126 zorgt de ze lijn voor een kwartier- dienst Breda - Oosterhout. De treinaansluitingen te Tilburg zijn sterk verbeterd. Op 126 en 127 is ook de avondfrekwentie verbeterd. 136 (ex 36) Stopdienst Tilburg - Waal wijk - ’s-Hertogenbosch de treinaansluitingen in de avonduren (dus na 19.00 uur) zijn zowel te Tilburg als te ’s-Hertogenbosch aanzienlijk verbeterd. 137 (ex 37) Semi-sneldienst Tilburg - Waalwijk - ’s-Hertogen bosch geen wijzigingen. Zondag 23 mei van 11 tot 4 uur zetten in de Kempen wederom een aantal agrari sche bedrijven hun deuren wijd open. U zult ze kunnen vinden in Reusel. In dit tegen de Belgische grens gelegen dorp verdienen nog veel mensen de kost door te werken in de landbouw. De Boerenbond van Reusel zocht naar bedrijven, die een goed beeld zouden kunnen geven aan de moderne land bouw. Naast de in onze streek zeer voor komende melkvee en varkensbedrijven zult U hier kennis kunnen maken met de teelt van champignons, met een slacht- kuikenbedrijf, een bedrijf met pluimvee- moederdieren, een aspergekwekerij, een groentekwekerij met kassen en teelt van groente in de volle grond. Op een van de bedrijven zijn in de stallen een aantal soorten landbouwhuisdieren bijeenge bracht. Van diverse soorten zijn allerlei rassen te zien en hiervan vaak ook nog jong en oud. De tocht langs de bedrijven begint op het marktplein van Reusel. In de hal van de Rabobank worden routekaarten en rou tebeschrijvingen uitgereikt en tevens een beknopte beschrijving van de te bezoe ken bedrijven. De route is ook nog met pijlen aangege ven. De lengte van de route is 15 km, zo dat ook fietsend de tocht kan worden af gelegd. Omdat het bereik van het mobilofoonnet groter is dan het verzorgingsgebied van de BBA, kunnen mededelingen ook door chauffeurs van de omringende busbedrij ven worden opgevangen. Om misverstan den uit te sluiten is het daarom gewenst, dat een lijnnummer plus kode slechts één keer voorkomt. Landelijk is afgesproken, dat de BBA met haar lijncijfers boven de 100 gaat zitten. Vandaar deze vernum mering. Bij nadere beschouwing van het nieuwe busboekje, valt op een aantal verbeterde treinaansluitingen, een verhoging van de frekwentie op drukke lijnen, werpt de 39) Tilburg - Udenhout - ’s- Hertogenbosch er is een vroege verbinding Tilburg - Den Bosch bijgekomen. Af gezien van enkele detailver- beteringen in de ochtend spits is de aankomsttijd van de «scholenrit» te ’s-Herto- genbosch aangepast. Scho lieren opgelet 141 (ex 41) Tilburg - Oirschot - Eind hoven aan het aantal be staande reismogelijkheden is een 3-tal sneldienstritten op maandag t/m vrijdag toegevoegd tussen Oirschot en Eindhoven via de auto snelweg A-58 vertrek uit Oirschot 7.50 uur, vertrek Eindhoven 16.20 en 17.20 142 (ex 42) Tilburg - Hilvarenbeek - Oirschot - Eindhoven geen wijzigingen. Tilburg - Reusel - Eindho ven geen wijzigingen. 144 (ex 44) Eindhoven - Vessem - Ha pert op deze plattelands- lijn moest helaas één van de zes ritten worden geschrapt, omdat volgens de normen van het NVS het aantal rei zigers onder het gestelde minimum bleef. 145 (ex 45) Tilburg - Moergestel - Oisterwijk geen wijzigin gen. komst van de gelede bus zijn schaduw al vooruit en blijkt, dat de lancering vorig jaar van het Langstraatplan, het Kem penplan alsmede de sneldienst langs de Zuid-Willemsvaart bij de reiziger goed zijn aangeslagen. Deze konklusie valt ook af te lezen uit de uitkomsten van de jaarlijkse NVS (Nor- meringssysteem Voorzieningenniveau Streekvervoer) tellingen, die in november 1981 zijn gehouden. In 1981 werd 9% meer reizigers geteld dan in het jaar daar voor. trieterreinen, ontgrondingen en ruilver kavelingen. Vooral in onze provincie spe len de ontgrondingen een belangrijke rol. Zo voerde de vereniging Das en Boom actie tegen de ontgrondingen bij Beers nngsor- (Kraayenbergse plassen), samen met de Ste Brabantse Milieufederatie en de Milieu vereniging Land van Cuyk. Vaak zijn er alternatieven te bedenken voor bepaalde werken, waardoor het leefgebied van de das gespaard kan worden. Verheugend daarbij is, dat die 9% er niet alleen tijdens de spitsuren is bijgekomen. Weliswaar steeg de spits met 7%, maar de dalperioden stegen relatief nog meer het morgendal steeg met 15% en de avondpe- riode zelfs met 18%. Alleen het middag- dal bleef wat achter met een stijging van slechts 2%. IDER- t>e<3e N ^oer 60% lus sterk en end 28 176 Twee routes Evenals vorig jaar is er ook nu de keus uit routes van 35 of 60 km. Heeft men eenmaal voor een afstand gekozen, dan kan niet meer overgestapt worden naar de andere. De rou tes dienen in een zelfgekozen tempo, dat de 25 km per uur nooit mag overschrijden, te worden af gelegd. Elk wedstrijdelement is de Fietsvierdaagse vreemd. Kon het in het verle den nog wel eens voorkomen, dat deelnemers (met name op de lange route) er ware wieler wedstrijden van maakten, dit jaar zal de or ganisatie (er streng op) toezien, dat dergelijke Er zijn nog kaarten voor het derde concert van de Rolling Stones. Het concert is 2 juni in het Feyenoordstadion in Rotterdam. Yves Montand geeft 20 en 21 mei een concert in de Rai in Amsterdam. Timi Yuro geeft een aantal concerten in Neder land, 21 mei in de Rijnhal in Arnhem en 25 mei in de-Veenstra-hal in Enschede. We hebben nog enkele kaarten voor het con cert van Simon en Garfunkel. Het concert is 12 juni in het Feyenoordstadion in Rotterdam. Camel treedt 14 juni op in de Vereeniging in Nijmegen. Jazz-festival in Breda. Het evenement vindt 20 t/m 23 mei plaats. Pinkpop *82. Het festival vindt 31 mei plaats op het sportpark Daemen in Geleen. 26 mei treedt Rose Royce op in de Doelen in Rotterdam. Status Quo treedt 23 mei op in de Groenoord- hallen in Leiden. Jackson Brown treedt 24 juni op in Sportpaleis Ahoy in Rotterdam. Voor meer informatie tussen 10.00 - 16.00 uur bij de VW’s VW Tilburg, Spoorlaan 416A, tel. 013- 351135. VW Oisterwijk, De Lind 57, tel. 04242-82345. De reden van die vernummering landelijke invoering van de mobile op de bussen. Elke bus moet namelijk vooral over de dieren die óf de boom als woonplaats kiezen, óf hun voedsel van die bomen betrekken. We hebben het dan over de Boomkruiper die zijn voedsel zoekt tussen de boomschors (insekten), Al vele boktorren, die het hout opvreten, de be- Middeli ver, die het hout gebruikt om dammen aan te leggen en bijvoorbeeld de rode bosmier die voor zijn voedsel afhankelijk is van bomen. Van die rode bosmier is een levend nest in de tentoonstelling te bekijken. In samenwerking met de plantsoenen dienst van Tilburg is een wandeling door de stad uitgestippeld langs allerlei beken de en minder bekende boomsoorten. Zoals bij elke tentoonstelling is er weer een educatief programma beschikbaar voor het lager en voortgezet onderwijs, zijn; Hiervoor kunnen telefonische afspraken Lilium auratum met iets hangende, worden gemaakt: 013/423228. schaalvormige bloemen, wit met goud gele strepen en rode stippen. Lilium longiflorum met zuiverwitte bloemen in de vorm van een trompet. Lilium tigrinum, ook wel tijgerlelie ge noemd. Hij heeft hangende, oranjero de bloemen met bruine stippen. De meest populaire lelie is de En chantment. Dat deze oranjekleurige le lie zo geliefd is dankt hij niet aan zijn felle, zonnige kleur, maar ook aan zijn goede houdbaarheid. Hij behoort tot de Midcenturyhybri- den, waartoe ook de geelgespikkelde Destiny, de gele Copnecticut King en de oranjerode Fire King behoren. Dit zijn stuk voor stuk lelies die het in een vaas lang uithouden. Let wel op de meeldraden van sommi ge soorten. Ze hebben stuifmeel, dat wanneer het op kleding belandt, moei lijk te verwijderen is. 1 meten Pony’s: 1Ingrid Wulms, Junior; 2. Francien Janssen, Mariska; 3. Patty v. Bal- d?3. I Longa ontvangt a.s. donderdag het uit Limburg afkomstige Caesar. Voor Longa is het de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen. Een seizoen dat tot nu toe positief verlopen Longa staat op een derde plaats en de kans i een periodetitel is nog volop aanwezig. Om mee te spelen met de andere clubs die al een periodetitel op zak hebben, is het voor de zwart-witten niet noodzakelijk om als eerste te eindigen in de laatste periode. Een derde plaats op de eindranglijst is voldoende om in aanmer king te komen. Er moet in de resterende 2 wed strijden dan wel gewonnen worden. In het Longa-kamp hoopt eenieder dat na een boeiende en sportieve wedstrijd de 2 punten bij het saldo van Longa geschreven kunnen wor den, en waarom niet? Direct na afloop zal ter afsluiting i zoen het bekende orkest The Woolt mation o.l.v. Salley Kox acte de presence ge- Vrijdag viert Hieronymus in eigen kring het 45- jarig jubileum. Het jubileum krijgt een extra zondag haar promotie veilig stelde. Zij deed dit door de beslissingswedstrijd te winnen van Gloria UC. Hierdoor is de promo tie naar de le klasse van de Brabantse Bond een feit geworden. Van 19.30 u. tot 20.30 u. is er een receptie voor alle Hieronymusleden met partner en aansluitend een grote feestavond. Zaterdag 22 mei organiseert Hieronymus groot veteranentoemooi met aansluitend knallende feestavond. Meestal worden lelies in knop kocht en dat maakt dat men er in lang plezier van heeft. Om geel worden van het blad te voor- I komen is het goed een halve dosering 11 snijbloemenvoédsel aan het water toe te voegen. jaar al julaties ver- -j-.en van de Nederlandse zoogdierfauna Internationaal verdrag Overal waar de das wordt bedreigd kan men zich beroepen op een door Neder land mede ondertekend verdrag, het ver drag van Bern, «inzake de bescherming van Europese wilde dieren en planten in hun natuurlijke leefgebieden». Tal van activiteiten die de diverse over heden nog op stapel hebben staan, zoals ruilverkavelingen en wegenaanleg, be dreigen de helft van de nog resterende dassen in Nederland, activiteiten die irag van Bern ongeoor- i. De belangrijkste aktiviteit van iging Das en Boom bestaat dan het indienen van bezwaarschrif ten tegen dit soort plannen. Kreitemolen-F.C.K. 0-13 - In een zeer spor ve wedstrijd wist É.C.K. met 13-0 te winn Aangetekend dient wel te worden dat Kreite- molen maar met 8 man was. Eikenhoeve-Heidehoeve 1-3 - Ook deze wed strijd stond in een sportief kader, waarbij de sterkste heeft gezegevierd. Marcelis-De Laat 0-4 - Een goed spelend De Laat wist de winstpunten in eigen huis te hou- R.B.O.-Huijsmans 1-6 - R.B.O. speelde deze wedstrijd met 8 man. Dus voor de tegenstander niet zo moeilijk om deze in winst om te zetten. Kerkzicht-Akkermans 0-4 - Deze wedstrijd werd in de tweede helft gestaakt omdat Kerk zicht nog met zeven man overbleef, zij waren namelijk gestart met 8 man. Telleman-Knalpot 4-0 - In een leuke partij voetbal wist Telleman met vier tegen nul te winnen. v. Dooren-Woutini-Boys 0-2 - In een zeer har de wedstrijd waar links en rechts werd getrapt, hebben de Woutini-Boys aan het langste eind getrokken. ENSCHOTSESTRAAT 133, TILBURG TELEFOON 013-422769 taferelen niet meer voorkomen. Mocht dat toch het geval zijn, dan zullen maatregelen genomen worden. Draaiboek Start en finish van de Avondvierdaagse zijn dit jaar bij de Pelgrimshoeve aan de Pel grimsweg. Elke avond kan daar gestart wor den tussen 18 en 19 uur; vóór 21 uur dient el ke deelnemer zich hier ook weer afgemeld te hebben. Deelnemers die geen gebruik hebben gemaakt van de voorinschrijving, kunnen zich tijdens de Fietsvierdaagse nog inschrij ven bij het startadres, telkens vanaf 17.30 uur. Bij de inschrijving ontvangt men dan een deelnemerskaart, die elke avond diverse ma len dient te worden afgestempeld en een boekje met duidelijke routebeschrijvingen. Als men drie van de vier avonden meerijdt, ontvangt men na afloop een fraaie herinne- ringsmedaille. Service Zoals dat elk jaar het geval is, verlenen ook nu weer vijf rijwielhandelaren uit Tilburg (en voor het eerst ook uit Goirle) belangeloos hun medewerking aan de Fietsvierdaagse. El ke avond patrouilleren zij met verschillende materiaalwagens langs de routes, om waar nodig, technische bijstand te kunnen verle nen. Ook mensen van de EHBO-afdeling Til burg zijn tijdens het evenement aanwezig. De routes van de 35 en 60 km zijn totaal van el kaar gescheiden, zodat de deelnemers elkaar nimmer in de wielen kunnen rijden. De tradi tie, die al bij de eerste editie van de Fietsvier daagse is ontstaan en waarbij vrienden, fami lie en bekenden de deelnemers opwachtten met bloemen is elk jaar verder uitgegroeid. Reden waarom de organisatie ook dit jaar weer tijdens de laatste avond graag de gele genheid biedt de dappere fietsers en fietsters te verrassen met een fleurig geschenkje. Het is weer tijd om er op uit te gaan. Daarbij verheugt het eigen land zich de laatste jaren in een toenemende populari teit. Bovendien laten steeds meer mensen de auto staan en klimmen op de fiets - een ideale manier om het land te verken nen en mooie plekjes op te zoeken. Bij het maken van plannen kan de nieuwe Fietsgids voor Nederland goede diensten bewijzen. Deze Fietsgids is een handzaam boekje waarin 49 fietstochten, verspreid over het gehele land, zijn opgenomen. De Fietsgids voor Nederland is door Joh. Enschedé en Zonen exclusief voor de He- ma vervaardigd. Hij is in alle Hema-win- kels te koop en de prijs hoeft niemand af te schrikken. De wedstrijdsecretaris C.v. Kuik gaat bin nen het bestuur een andere functie bekleden en als afscheid van de senioren heeft hij een mixtoumooi georganiseerd. Dit mixtoumooi houdt het volgende in. Op i de namen van de keepers na zijn de namen van alle seniorenleden en die van de jeugd overgekomen naar de senioren in een en de zelfde pot gedaan. De leiders van de be staande elftallen hebben eerst elk een kee per getrokken en daarna uit die pot de rest I van het elftal, m.a.w. er wordt om de keeper een elftal gebouwd. Op deze manier zijn er acht elftallen ont- staan, welke in twee poules zijn ingedeeld. i De namen van deze acht elftallen zijn ge leend van de eredivisie. In poule één staan: I P.S.V., Feyenoord. Willem II en N.A.C. In poule twee zien we: Ajax, A.Z. ’67, F.C. Utrecht en Sparta. Het toernooi wordt dus gespeeld onder de j eigen leden. We hopen met z’n allen dat dit een geslaagde dag zal worden en wensen C. v. Kuik veel succes met de taak van vereni- gingssecretaris en bedanken hem voor alles wat hij in de afgelopen jaren voor de senio res gedaan heeft. Zijn opvolger J. v.d. Ven wensen wij uiteraard ook succes met de taak van wedstrijdsecretaris. Wilt u weten hoe het wedstrijdverloop wordt a.s. zondag, kom dan naar het Koos Errassportpark, Goirke Kanaaldijk 175 te Tilburg. Het voetbalelftal ZMV, voortgekomen op Louis van Buren uit de Tartinistraat en 6-6-1976 uit familie en vrienden van de fami- voortaan F.C. Kapsalon The Saloon, lie Meeuwsen te Tilburg (Zwagers, Meeuw- Saloon speelt in competitieverband op het sen en Vrienden) heeft vanaf begin dit jaar sportcomplex van cafqe de Financiën te een ander jasje aangemeten gekregen. Zij Loen op Zand en draait steeds bovenaan wordt nu namelijk gesponsord door kapper mee. Ook de 2de wedstrijd van de springcompeti- tie georganiseerd door de Tilburgse rijvere- niging en ruiterclub «De Mierden» was een groot succes. Het aantal deelnemers, zo’n 80 ruiters, was gelijk aan dat van de 1ste wed strijd die toen in Esbeek verreden werd. De ze wedstrijd werd gehouden in ruiterssport- centrum «Het Zandeind» in Riel. De uitslagen in de verschillende rubrieken waren (telkens de eerste drie): 80-90 cm: Pony’s: 1. Astrid van Lieshout, Peggy; 2. Si mone v. Gestel, Bonneur; 3. Pathy v. Bal- kom, Fleur. Paarden: 1. Corine v. Roosmo len, Pascal; 2. Rob v. Vers, Tristan; 3. Jan Geerts, Vital. kom, Fleur. Paarden len, Pascal; 2. B Brigitte de Laet, 1 1.10 meten 1. Nel Bagchus, Amour; 1.20 meter. 1. Ma 2. Nicole v.d. Ewijk, Sultan. 1.30 meten 1. Maarten Bagchus, Uskatelle; heet 2. Maarten Bagchus, Natouch; 3. Jan T The Springfield. De volgende wedstrijd in deze competitie heeft plaats op dinsdag 25 mei, wederom in ruiterssportcentrum «Het Zandeind* in Riel. oruir wast

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 19