GOIRLE WINKELCENTRUM S3 DAIHATSU GBmeubelen til AD CRUYSSEN 24 speciaalzaken onder één dak parkeergelegenheid.! 50 jaar de Kok Esbeek Polen HASSELTSE KAPEL 5e Moergestelse Jaarmarkt GROTE DOORBRAAK van ’a DAIHATSU-MODELLEN )O Aërodynamische racefietsen TEGELHAL GOIRLE 3.95 Daar gaat ie weer 19, voor wat betreft de 5 «C» B W-besluiten Tilburgs Kachelmuseum The Old Jazz Men op braderie Korvel rdag 29 april pagina U Donderdag 29 april pagina 15 OETILBURGSE KOERIER 1982 ERWINNING insporteur The Old Jazz Men Meer klanten 1 torensilo. Gerenommeerd nissie Opvang Vrije c lslsoPvan8*- e TaJxat Ook voor moeder »n Paardje" itraat 40 Ires voor jen. 3377 zS! üawls 1 e soort Tilburg p.m* Industr. 6 is de dat i Wilhelminapark 48, Tilburg, tel. 435365 magaziji s dat ser Vrijdags 's-avonds koopavond tot 21.00 uur. met >howhal Groeseindstraat 102D Geopend zaterdags en koopavonden I i jvend dichtingen. In de meimaand op zon- en feestdagen geopend bij de Concurrentie Cuore Charade Charmant Cruyssen m unieke eizoenplaatsen Dit alles daalde pr Met zien staat j aan koor, de twee hang- en sluitwe Jiiig volop parkeergelegenheid. vrijd. .00 uur, Industriestraat 6, Goirle tel. 013-346147 HO B0V4G sierstiksel Komt U ook eens naar ons gezellig winkelcentrum dealer van Tilburg en omstreken wandtegels v.a. de ser- Tilburg Ook het adres voor al uw sanitair Alle prijzen incl. BTW meer k want st den. op te geven bij C.v. Dijk, Pr. Irene- straat 5, Moergestel, tel. 04243-2414. Ie lustrum Jaarmarkt ers willen feliciteren i jubileum kunnen dit lag 28 april tijdens de tur aan Show- Vishandel «PETER» 2™30 aangrij- is tot 10 mei van Showroom ers, koel- en behoren tot (P) Goirle /S QKerk -Havep /poppel nping ek» geloven wat er weer te p het gebied van o.a. nog steeds. In werkplaats ge- ervlakte van I onmisbaar ten, vaatwassers, koel- en diepvrieskas ten en -kisten behoren tot het verkoop- programma, terwijl het klein-huishou- delijk elektrische artikel niet in het programma ontbreekt. En ook hier voor geldt, de service-monteur staat U klaar. Wij gaan gewoon door met onze SPECIALE AKTIE in VLOERTEGELS Openingstijden: ma. 13.30- 18.00, di.t.m.do. 9-12.30- 13.30-18.00 uur, 9-12.30-13.30-21 za. 9.30-16.00 uur. nog een veelzijdig varen en gereed- ine, ket- hamer, simpele iheden als ok: «Wat we lat dus over- rs en buiten- Is geven een blik op de ont- van kachels door de tijden museum is tijdelijk omdat —id na verloop van tijd een ande- Mvotemming gaat krijgen. zijn dus diverse kachels te bezichti gen zoals Belgische en Branbantse deer, 5 hanw iweer est dus deb verlening Ipcentrale-SOS-dienst en het verzoek een plan te elen en uit te voeren voor een -uurshulpverlening. Dit volgens an de Adviescommissie Opvang ereikbaarheid en Crisie''— En vergeet Moeder de Vrouw niet, april want die is ook gemechaniseerd in Pen, haar keuken, ook hierin is W. de Kok Esbeek gespecialiseerd, een keur van gerenommeerde merken wasautoma- 2* eist. Voor de vestiging van de tapijthan- del wordt wel een beperkt distributie- planologisch onderzoek vereist, aange zien het hier een nieuwe vestiging in Til burg betreft. De kachels wikkeling v heen. Het r het pane re bestei Al met al: W. de Kok b.v., Mechanisa- tiebedrijf, zoals de naam volledig luidt, is een gerenommeerd bedrijf gewor den. Een bedr door effic Dit jaar is het alweer de 5e jaarmarkt van Moergestel. De afgelopen 4 jaar hebben wij in totaal zo’n 150.000 men sen mogen begroeten. Wanneer de be langstelling voor de jaarmarkt blijft groeien, zal de organisatie ook probe ren te ijveren naar een grote Moerge- uitgenodigd zijl stelse jaarmarkt. Tot ziens op zondag 2 hetzelfde onden mei- legenheid tot d. Vanaf 30 april heeft Tilburg er tijdelijk een museum bij. In de Hasseltstraat 236 bij de firma Harrie Broeken, die 75 jaar bestaat, is' een ruimte ingericht met allerlei soorten kachels. om 15.30 uur, AZ 8 Alexander Smolar, in 1971 geëmigreerd uit Polen en sindsdien werkzaam in Parijs, lid van Comité de Coördination du Syndicat «Solidamosc» en France, is gevraagd een inleiding te geven over de ontwik kelingen in het wetenschappelijk on derwijs, een vergelijking voor en tij dens de liberalisatie en na de staat van beleg. Lezing en discussie in de Engel se taal. Programma: dinsdag 4 mei om 15-30 uur, AZ 7 Prof. dr. O. Kuschpèta zal een overzicht geven van de politieke consequenties van de Poolse bezetting. Drs. B. Tromp, wetenschappelijk hoofdmedewerker Sociologie aan de Technische Hogeschool Eindhoven, zal een inleiding geven over de interna tionale consequenties van de situatie in Polen. Paul Scheffer, publicist, is uitgenodigd zijn visie te geven over erwerp. Daarna is er ge- discussie. Vrijdag 7 mei Vanaf 11 uur ’s morgens tot 5 uur ’s middags speelt het swingende Dixie land en Jazz Orkest The Old Jazz Men op de braderie Korvel, met zang van good old Manus Wayers. Ter gelegen heid van het 1-jarig bestaan van dit or kest werd vorige week de eerste single opgenomen. Eind mei is die verkrijg- zijn MEUBELFABRIEKPARTIJEN. Niet te c i valt in massief grenen, vuren en eiken op LEDIKANTEN v.a. 6»,- incl. lattenbodem. NACHTKASTJES met lade nu 119,- LEDIKANT 90 x 200 cm massief van 398,- nu 249,- MASSIEF GRENEN SALONTAFELS v.a. 125,- De melkmachine deed zijn intrede en men kon het dealerschap bemachtigen van het bekende merk Alfa Laval, welk merk men nu inmiddels 25 jaar verkoopt. In 1962, Wim was 25 jaar, nam hij het bedrijf over van zijn vader. Naast vader Gerrit en zoon Wim werkten er toen nog twee mensen meer bij de Kok Esbeek. Een van hen, Cees Oerlemans, werkt er nu 1963 werd een nieuwe werk bouwd met een vloeropper 365 m2 met een toen al kantoor en onderdelenmagazijn. In maart 1963 werd de eerste nieuwe trekker verkocht, een Porsche, de fa brikant Porsche zou na ca. 2 jaar op houden trekkers te bouwen.' Korte tijd daarna heeft men toen nog Renault- trekkers verkocht. Wim kreeg het steeds drukker, verkoop - reparatie, klantenbinding enz. Daardoor werd in 1965 besloten de eerste trekkermon- teur aan te stellen. Piet Roozen maakte toen het aantal van vijf werknemers vol. In 1967 ging Wim de Kok weer op dealer-jacht en kwam met het dealer schap van ’s werelds grootste fabrikant van landbouwwerktuigen en -trekkers thuis, en werd dus dealer van John Deere - Trekkers enz. Uitbreiding In 1970 werd het bedrijf weer eens uit gebreid en er werd 560 m2 bijgebouwd voor het onderdelenmagazijn en op slagruimte. Ook het personeelsbestand groeide met de aantallen vierkante me ters, want in 1970 had Wim 10 mon teurs op de «loonrol» staan. In 1972 stierf vader de Kok nadat zijn gezondheid hem steeds meer in de steek Het. De moeder van Wim kan vandaag de dag nog in goede gezond heid getuige zijn van een florerend be drijf van zoon Wim en schoondochter Nu zijn er 7 medewerkers die dan 12,5 jaar bij de Kok Esbeek Altijd paraat Storingen aan de melkleidinginstallatie moeten direkt worden verholpen, dit duldt geen uitstel. In het maïsseizoen geldt dit eveneens. De hoogwaardige John Deere-hakselaars worden zo snel mogelijk ter plekke gerepareerd, zono dig komt de machine naar de werk plaats. Men kan daarom stellen dat W. de Kok met zijn medewerkers dag en nacht klaar staat. En wanneer we het magazijn doorlo pen, beseft men pas dat service heel “oog in het vaandel van W. de Kok Esbeek staat geschreven. Een totale voorraad aan onderdelen van ca. Onderzoek welzijnswerk Surinamers Opdracht aan Socio-Consultance NV te Leiden een onderzoek in te stellen naar het welzijnswerk onder Surinamers. De kosten 100.000,- komen ten laste van de rijksbijdrage extra bestuurskosten minderhedenbeleid. De Surinaamse groeperingen die bij het overleg met de gemeente betrokken zijn worden op de hoogte gebracht. De commissie sociale en culturele zaken wordt eerst nog ge hoord. Verhuiskosten Pinokkio Voorstel aan de raad een eenmalig- drage van 21.255,- te verstrekke.. richtingskosten en verhuiskosten speelgoedwerkplaats Pinokkio. scholings- en oriënteringsproject jeugdige werklozen verhuist van de Wijziging prioriteitenstelling bouwplan nen Ingestemd is met gewijzigde prioriteiten stelling om aan de eisen van het rijk te gemoet te komen. Alvorens prioriteiten stelling aan HID te berichten, zal eerst de cie Volkshuisvesting en Stadsvernieu wing gehoord worden. ““.lijke verhuring Gedeelten van de voormalige werf aan de Hendrik Zwaardecroonstraat zullen tijdelijk verhuurd worden aan de Regio nale Opleidingscommissie. Wijziging statuten Samenwerking Akkoord gegaan met de gewijzigde sta tuten van de woningbouwvereniging Sa menwerking. Door gewijzigde statuten wordt extra aandacht besteed aan de be wonersparticipatie. Het bestuur is nu verplicht om met de bewoners overleg te plegen betreffende zaken die betrekking hebben op het beleid en beheer van de woningen. Formatieplaatsbeheersing De formatieplaatsbeheersing zal aange past worden via het opstellen van dienst- plannen tot formatievermindering voor de voorspelbare vacatures, waarbij de VUT-vacatures alleen in uiterste instan tie mogen worden meegenomen en het instellen van een vacaturecommissie die voorstellen tot vervulling van spontane vacatures toetst op basis van de reeds eerder vastgestelde criteria. Erfpacht Het canonpercentage erfpacht vastge steld op 11%. De commissie RO en PW wordt gehoord. Verkoop grond Voorstel aan de raad tot verkoop van en kele tuinpercelen aan de St.-Annastraat en Bartokstraat voor 50,- per m2. 5 mei-viering In navolging van wat het Rijk heeft be paald, wordt 5 mei aangewezen als een "e dag voor het gemeentepersoneel. w laAatie onroerendgoedbelasting De taxatie van de maycrete-woningen aan de Ringbaan Zuid en de Jan Van Rijzewijkstraat worden verlaagd. Werkgelegenheidsplan Naar aanleiding van het Werkgelegen heidsplan van de minister van Sociale Zaken (le versie 1982) een aantal actie punten geïnventariseerd die terstond aangepakt zullen worden. Wethouder van Economische Zaken is bestuurlijk coördinator, groep werkgelegenheid (afd. financiën) is ambtelijk coördinatie- Bijstelling van de subsidie- en financie- ringregeling woningverbetering daar be staande regeling in standsvernieuwings- gebieden niet voldoende aanslaat. Aan vullende susidies voor aangewezen stads vernieuwingsgebieden. andere verruimin gen voor alle gebieden binnen gebied Oude Stad. Commissie stadsvernieuwing, waarna voorstel aan de raad. Inspraak bij nieuwbouwplannen Initiatief nemen tot overleg met Raad voor de Inspraak en Unie van Woning bouwcorporaties over inspraak bij wo- ningbouwplannen. Standpunt handha ven dat deze inspraak door corporaties zelf verzorgd kan worden en niet onder de werking van de inspraakverordening gebracht dient te worden. LATTENTAFELS, BOEKENREKKEN, MIMISETS in eiken en grenen. Prachtige eiken en grenen KASTEN. KEUKENSTOELEN, TAFELS, BARKRUKKEN keus uit duizenden stuks. EIKEN SALONTAFELS met tegelblad nu 240,- Leuke TEENERBUROOTJES 79,’° BUROSTOELEN v.a. 39,79 Kom vrijblijvend eens een kijkje nemen. Bij ons wordt U gezel L geholpen. De koffie enz, staat klaar en er is volop parkeergele baar. De A-kant is Nagasaki, met zang van Manus Wayers, ook wel «De Til- burgse Nat Conella» genoemd. De B- kant is een compositie en tekst van drummer Johnny Silver die ook zelf zingt. Het wordt een plaatje dat elke Jazz- en Dixieland-liefhebber zeker zal willen hebben. plattebuiskachels, cuisinières, schip pertjes, potkachels, ouderwetse haar den, waskachels, kookkachels, houtka- chels, allesbranders en diverse luxe ka chels. Het gaat hier om originele ka chels, geen nagemaakte dus, die uit de eigen verzameling van de fa. Broeken komen. Daarnaast kunt u uw Hcht op steken over energiebesparende appara tuur voor c.v. en lokale verwarming. Het museum is geopend tijdens de braderie op 30 april en verder op af spraak. Telefoon 426384. ld, kinderbad, met intieme bar RE Maasbree (bij Het Buro Buitenland van de Katholieke Hogeschool Tilburg organiseert twee bijeenkomsten over de situatie in Po len. Nadat op 13 december 1981 de staat van beleg werd afgekondigd, zijn de berichten uit Polen minimaal. Het laat zich aanzien dat de bezetting onher- roepelijk is. Wat zijn de internationale consequenties? Op zondag 2 mei zal de 5e Moergestelse Jaarmarkt worden gehouden. Het gehele Het tweede onderwerp dat aan de orde gebeuren zal plaatsvinden op het St.-Jansplein, de Kloosterlaan en Den Boogaerd zal komen is het onderwijs. Studenten (gelegen aan het St.-Jansplein). De aanvang zal zijn om 13.00 uur en de sluiting krijgen geen toestemming meer om om 18.00 uur. Op de gehele markt zullen ongeveer 180 marktkooplieden hun wa- naar het westen te gaan; de studenten ren aan de man/vrouw proberen te brengen. uitwisselingen zijn «voorlopig» ge stopt. gepaard gaande met een GROTE AUTOSHOW met sterk ge- irijzen, ook voor wat de occasions betreft. drijf t Riet. meer aan tz,o werkzaam zijn. De mechanisatie van de landbouw ontwikkelde zich, waarbij het doorzet tingsvermogen van Wim de Kok niet Khterbleef. Ook het personeelsbe stand kon niet achterblijven en groeide steeds door. In 1975 werkten er in to taal 17 monteurs, terwijl vandaag de dag 26 medewerkers zich inzetten voor de firma de Kok, soms tot laat in de tvonduren. Is de gemiddelde totale besteding per met 1 klant weliswaar in 1981 gedaald, wel Hier r klanten kwamen naar Esbeek, Kok t stilaan weet men Esbeek te vin- van Een buitenstaander heeft er geen C^PS notie van welke bedrijvigheid er schuil kelen gaat tussen de Oude Trambaan 14, Spaaneindsestraat en Kerkpad, daar in het kleine Esbeek. Kan men bevroeden dat ook in Esbeek een volwaardige computer is ingezet voor de financiële administratie en die straks de voorraad-administratie zal vastleggen? Naast de verkoop en reparatie enz. van de John Deere-trekker de eenvoudige en gecompliceerde werktuigen en de Een bedrijf dat goede merken voert, voor deze tijd uitgegroeide melklei- door efficiënte bedrijfsvoering kan ver- dinginstallaties, voersystemen, met of kopen tegen scherpe prijzen, die dan zonder computer en regelinstallaties, is ook nog ruimte laten om een vakkun- er de laatste jaren een tuin- en park- dige specialistische en snelle service te machine-afdeiing gegroeid, waarin van geven, dat vindt men niet overal, maar alles te koop is o.a. een grote verschei- wel in Esbeek. denheid in motormaaiers, zitmaaiers, Diegenen die Riet en Wim de Kok met 2-wielige tuintrekkers met een grote hun medewerkeer verscheidenheid aan daarbij passende met hun gouden j ploegen, frezen, zaaimachines, maai- doen op woensdag 28 april tijde machines, waarbij dan ook weer, de receptie van half zes tot acht ut Kok Esbeek eigen, de bijpassende ser- het bedrijf te Esbeek, ingang vice en nazorg. room Spaaneindsestraat. Om het hele scala van de Kok Esbeeks programma te bezichtigen, kan donderdag, vrijdag, zaterdag 3 T en 1 mei de gelegenheid aai pen, vanaf 10 uur ’s morgens uur ’s avonds en op zondag 2 i 10 tot 18 uur, ook ingang S Spaaneindsestraat. De standwerkers Op de jaarmarkt zullen ongeveer 25 standwerkers vertegenwoordigd zijn. Ook dit jaar zal er weer een standwer- kersconcours worden gehouden. De prijsuitreiking hiervan zal zijn te 19.00 uur in onze residentie, café ’t Centrum te Moergestel. De oude ambachten Zoals ieder jaar zullen ook dit jaar de oude ambachten niet ontbreken. Zij zullen weer staan opgesteld in Den Boogaerd. De Moergestelse amateurkunstenaars Voor het eerst zullen dit jaar een aan tal Moergestelse amateurkunstenaars hun werken aan het groot jaarmarkt- publiek tonen. De werken van deze mensen zullen zijn te bewonderen in Den Boogaerd. Straattoneel Een nieuw facet in het jaarmarktge- beuren is dit jaar het straattoneel. De toneelgroep «De Sirkul» zal op het pleintje voor het gemeentehuis en de Kloosterlaan een stuk opvoeren ge naamd «De Blinden». Het stuk gaat over drie blinden, de Witte uit Beek, de Strop uit Goirle en de Os uit Til burg, die besluiten op pelgrimstocht te gaan naar Rome. Hier willen zij de paus gaan vragen hun gezicht terug te geven. Zij zullen Rome echter nooit bereiken, maar in Brabant blijven rondzwerven. De kindermarkt Een speciaal nieuw element voor de kinderen is de kindermarkt. Het is de bedoeling dat de Moergestelse kinde ren aan deze markt meewerken door middel van hun eigen spullen te verko pen of te ruilen met die van andere kinderen. Het succes hiervan zal ge heel afhangen van de interesse en de inzet van de kinderen zelf. Kinderen die willen deelnemen aan de kinder markt dienen zich voor de jaarmarkt Eind april is het 50 jaar geleden dat G. de Kok, de vader van de huidige eigenaar Wim de Kok, zich vanuit Gelderland in Esbeek vestigde als dorpssmid. Dit hield in: het beslaan van paarden, het maken en repareren van eenvoudige handgereed- schappen en paardewerktuigen. Het maken van hang- en sluitwerk o.a. voor boer derijen, maar ook voor landhuizen en villa’s, waar dikwijls veel siersmeedwerk aan te pas kwam. Het siersmeden beheerste vader de Kok erg goed en als zodanig is veel werk door hem gemaakt o.a.: het komplete siersmeedwerk voor de in 1936 in voor Esbeek gebouwde R.K.-kerk door pastoor Houben, o.a. de poorten voor de doop- Het devies van Wim de Kok: kapel, de poort naar het koor, de twee grote lichtkronen, de later weggenomen verkopen, repareren we, gat preekstoel, maar ook alle hang- en sluitwerk van de deuren. al op. Voor boeren, burgers lui.» 700.000 gulden, nu ja, dan zit je dicht Ook treft men er r in de goede richting. Een vrij groot programma ijzerwaren en aantal onderdelen kost alleen maar schappen aan. De boormachii geld. Desondanks zorgt men er toch tingzaag, maar ook de spijker, hame voor dat het onderdelenmagazijn geen enz. en natuurlijk de nodige verlies oplevert. Een onderdeel moet er landbouw- en veebenodigdhe zijn als men het nodig heeft, gaat nage- extra service. noeg altijd op. Wanneer we dan eindelijk het gehele gebeuren hebben gezien, worden we nog geconfronteerd met een winkel met luxe- en huishoudelijke artikelen. r zwaait de vrouw van Wim de c de scepter. Ook dit is een staaltje vakkundigheid. Een doosje paper- kan men er kopen tot kado-arti- i in vele keuzemogeHjkheden. Daarom wordt deze winkel ook steeds meer bezocht door vele mensen uit de regio. Maar men kwam in die jaren (1932) in een dorp met alle «technische» proble men bij de dorpssmid aan, het repare ren van kachels, wasmachines. Smid de Kok nam ook het repareren en ver kopen van fietsen ter hand. Al deze ak- tivitei ten speelden zich af op een vloer oppervlakte van ongeveer 110 m2. Smid de Kok had in Esbeek zelf, maar ook in de direkte omgeving een zeer goede naam met betrekking tot zijn vakbekwaamheid en het verlenen van service, wat toen ook belangrijk was, en voor het feit dat gemaakte afspra ken altijd correct nagekomen werden. Gedegen opleiding Dit was voor zoon Wim de Kok de aanleiding om in 1955 na een gedegen opleiding in de zaak van zijn vader te gaan werken. Daarom moest Wim de Kok deels in de avonduren verder studeren en de nodige diploma’s halen. Zo heeft hij de opleiding leraar nijverheidsonderwijs gevolgd en leraar landbouwmechanisa tie en deze studies met diploma’s afge sloten. Maar met de reeds ingezette mechani satie van de landbouw, de melkmachi nes, de trekker, waardoor meerdere machines de «handarbeid» gingen ver dringen, verdween ook de «srnids- vorm» en moest dus Wim de Kok een keuze maken en de bedrijfsuitoefening omgooien in een andere richting, die van constructie-werk, waterleiding en/ of C.V.-installateur, zo als menigeen deze richting koos. Met de vooruitziende blik van Wim de Kok en de belangstelling voor de op komende landbouwmechanisatie was voor hem een keuze niet moeilijk, maar of die vooruitziende blik juist was, zou later pas duidelijk worden. Welke richting ook gekozen werd, in 1955 was een bedrijfskeuze net zo moeilijk als nu. 'Melkmachine Fietsenhuis Kees Smit heeft sinds kort de alleenverkoop van Tilburg verkre gen van het Belgische fietsenmerk Norta. Deze fabriek heeft in haar pro gramma 2 aërodynamische fietsen op genomen. Het aërodynamische in deze fietsen wordt bereikt door de frames en onderdelen zo plat mogelijk te ma ken waardoor de luchtweerstand ver kleind wordt. Het opmerkelijke bij dit merk is, dat ze zeer voordelig geprijsd zijn. Het model Norta F16 is gemaakt van bepaalde frame-buizen van Japans hi tensile staal en de onderdelen zijn uit koude gesmeed aluminium met afge platte vlakken. De remkabels zijn bin nenin de remgreep weggewerkt. Het model Norta Skimann 600 AX is gemaakt van afgeplatte (aërodynami sche) frame-buizen van Japans Tange Chroom molybdeen staal. Deze fiets is afgemonteerd met de volledige Skima- na aërodynamische 600 AX onderde- lengroep die een zo klein mogelijke luchtweerstand garandeert. De lucht weerstand wordt met bijna 20 ver minderd. Het model F16 is alleen leverbaar in de kleur zilver-metallic en het model Skimani 600 AX in de kleur aero- blauw en deze weegt slechts 8,9 kg. Beide modellen in 6 frame-maten. elling om s smoet te kc .elling aan - cie Vc" -’ aan de raad een eenmalige bij- wing ge- drage van 21.255,- te verstrekken in in- Tijdelijl- richtingskosten en verhuiskosten van speelgoedwerkplaats Pinokkio. Het scholings- en oriënteringsproject voor jeugdige werklozen verhuist van de Goir- kestraat naar de Piushaven. Naast het voomoemde bedrag komt een aanvullen de subsidie beschikbaar van 4,125,- in 1982. Beide bedragen komen ten laste van het activiteitenbudget werkprojecten in de begroting 1982. De raadscommissie economische zaken wordt gehoord. Subsidie emancipatiegroepen Opmerkingen over het raadsvoorstel om het sociaal cultureel programma 1982 te wijzigen in verband met de voorgeno- men subsidiëring van emancipatiegroe- peringen, gemaakt in de commissiever gadering van 1 april, worden van com mentaar voorzien. Het commentaar komt ter inzage voor de raadsleden en er wordt melding van gemaakt in het voor stel, dat overigens ongewijzigd gehand haafd blijft. Verkeer Oude Lind Voorstellen van het actiecomité Oude Lind om het verkeer ter plaatse veiliger te maken worden niet overgenomen. De situatie met kabels, leidingen en dergelij ke laat veranderingen nauwelijks toe. Bovendien is de noodzaak aan twijfel onderhevig. 7 X 24 uur hulpvc IMW, Hulpce RIAGG krijgen ontwikkelen 7 X 24-u advies var over «berei»u<uui Afwijzing verzoek Afwijzing van het verzoek van de Stich ting Open Centrum voor Werkende Jon geren om ontheffing van de richtlijnen formatiebeleid en formatieplaatsbeheer sing. Voorlopige begroting Poels Akkoord met de voorlopige begroting 1982 van Stichting Opvangcentrum Poels. De begroting is voorlopig omdat niet bekend is of maatregelen van CRM de opzet van Huize Poels kunnen wijzi gen. Voorstel aan de raad ook in 1982 een gedeelte van de pensionprijs voor zelfbetalers te subsidiëren. Verkeersmaatregelen De Oude Dijk tussen Kloosterstraat en de Nieuwstraat wordt opengesteld voor alle verkeer, zodat het verkeer dat het parkeerterrein aan de oostzijde van de Oude Dijk verlaat, direct via de Kloos terstraat de Schouwburgring kan berei ken. Het gedeelte van de Oude Dijk, tus sen de Nieuwstraat en een punt 50 meter ten zuiden van de Kloosterstraat in de richting van de kloosterstraat, wordt af gesloten voor alle verkeer uitgezonderd fietsers en voetgangers. Bedrijfscomplex voormalige garage Nef- In principe is vrijstelling verleend voor de vestiging van een bouwmarkt en voor een verkooppunt van tapijten in het Aankoop kunstwerken voormalig bedrijfscomplex van garage In het kader van de BKR-regeling wor- Nefkens aan de Ringbaan Oost. Omdat den kunstwerken aangekocht van: F. bij de bouwmarkt sprake is van een be- van Amelsfort, P. Beerens, Mej. M. Gie- drijfsverplaatsing binnen Tilburg is geen beis, A. Korsmit, W. van lieshout, Mej. distributie-planologisch onderzoek ver- J. Klinkum, Mej. C. Pópma, C. Segers en Zwembad Friezenlaan In afwijking van het besluit van 13 april jl. om de raad enkele alternatieven m.b.t. mogelijke openstelling zwembad Frie zenlaan voor te leggen, wordt thans be sloten tot openstelling gedurende het. sei zoen 1982. Ter dekking van de kosten zullen aangewend worden een beperking van het onderhoud, een post uit energie besparing in de Drieburcht en uitstel van een jaar van de bouw was/kleedaccom- modatie op de «Rooi Pannen». Boven dien wordt de verbouwing tot kantoor ruimten bij de stadssporthal enkele maanden opgeschort om zonodig een deel van de subsidie van CRM van 100.000,- die in eerste instantie hier voor werd bestemd, eveneens te kunnen aanwenden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 15