/Te gek op Combirek! men 13 V Toonbanken Jbïoemen en 3 3 2 2 The Paradise Jazzband in Brandpunt B W-besluiten Voor mijn kommuniefoto ga ik natuurlijk naar: Polek-prof aanvaardt zijn ambt Grafheuvels Rechte Heide Goirle Combift Jansen GIER Nederlandse fietsen Uwbalkon't hele jaar groen 75 9 met: BalkonGras beter verkocht oge Successen bij Accordeonconcours van J r® l Donderdag 22 april 1982 pagina 19 DE TILBURGSE KOERIER I 22 april 1982 pagina 11 de 13 regionale ring van de sntrum The- Scl frans van aarle Lid vereniging beroepsfotografen in Nederland B.F.N. Zijn wij GEOPEND van 11 uur tot 13 uur Uitsluitend voor kommuniefoto’s Met Sul A Vico Tjoa Hoe bloei. En Korvelseweg 85 Tilburg Etalage-, kado- en feestartiklen 90 9 Ziet u vanaf heden onze speciale kommunie-etalages. 75 9 Zondag 2 mei Zondag 9 mei en zondag 16 mei 25 9 DOKTERS WEEKENDDIENST (bruidsbloem) fam. Asclepiadaceae Korvelseweg 257 Tel. 430801 Tilburg in drie breedtes 100 cm breed 133 cm breed 1 200 cm breed Prachtige toonbanken - paktafel en opbergkast met 6 grote laden, zeer geschikt voor archief. korvelseweg 255, 5025 JG tilburg broekhovenseweg 58, 5021 LG tilburg dorpsstraat 5, 5051 CH goirle hasseltstraat 141, 5046 LJ tilburg telefoon 42 33 56 telefoon 43 37 14 telefoon 34 21 71 telefoon 3518 00 iingskosten de 1979 tin mmissie vooral het ent mten. i Joost Mels oene liferen enz. ste Is Yucca, Ficus, g van igsplan Or we f best; (Lekker grassig. Nooit drassig) 2d zal worde dngnaontii Bestuurs het gebou Kox: trombor abas, jppers idietegoed ’81-’82 rappers wordt uit- i de voorwaarden jongeren gekomen In kleur en op linnen, sta ik in de etalage. RKT» :in, wo keer voor fietsers ii ïrboden aa.. doornstraat I garantie te ;en van Wo- _en werking» jningwetwo- en zeven jastiaan- iciële re en en ander jas jse dat het Geluid ïrsoneel van de secretarie een Dienstoverleg instellen, iet voorstel van de commissie krijgt iteel karakter. nest. Draai Moeiende klit weg, tfgestc jongeren maximaal 2.050,- in het van de in oktober vorig i Chili-manifestatie. DIERENARTSEN ZATERDAG EN ZONDAG Rasenberg, Bosscheweg 110, tel. 33.16.48. alle afspraken, ook voor dierenkliniek NS- plein. v. Weefden. G. de Wetstraat 49, tel. 42.55.29. Riel en Bakx, tel. 67.45.90. )mdat er over de verkopen van nieu we fietsen geen - votaan, wordt v fietsenmarkt meestal van het cijfer binnenlandse men exemp1 Uit recent 75 9 Ven en behaalde 76 1 /2 pun In de afd. 4 is uitgekomen "punten, gekomen en. comen Corina Jan- '4 punten, tgekomen Wilma Wessels en behaalde 75 1/4 Zij die 70 of meer put haald mogen promovei gere afdeling, mt men pr- hier aan Joyeux» ;n zijn als van de 6 leden eindconcours n jaar. .1 XA.l groenenwoud w -- tilburg.^s^/42 6755 stappqgoorwag 227 ivoeren ter iiuviiiiging van tregelen, die op 1 juli van kracht worden, gaan uit van meer zelfwerkzaamheid van de markt kooplieden en leveren de gemeente 115.000,- besparing op aan reinigings- kosten. Invloed op kosten door uitbeste ding van marktreiniging wordt onder zocht. Resultaten van de maatregelen worden over ongeveer één jaar bekeken. ZATERDAG 24 APRIL ZONDAG 25 APRIL Bij spoedeisende gevallen wende men zich tot zijn huisarts op het praktijkadres. HUISARTSEN GOIRLE Zo mogelijk om 12.00 of 17.00 uur op het praktijkadres van de dienstdoende komen. R. v.d. Pant. Goirleseweg 37. Tilburg. Tel.: 42.26.84. Praktijk: Herstallenstraat 2a, tel.: 34.27.74. HUISARTSEN MOERGESTEL Dienst: vrijdagavond 17.30 uur tot maan dagochtend 8.00 uur. v. Delft jr., Oisterwijkseweg 67. Moergestel. Tel.: 04243-1224. TANDARTSEN De weekeindedienst gaat in op zaterdag om 8 uur. Er zijn zowel op zaterdag als zondag 2 spreekuren, nl. 12.00 tot 12.30 en 17.30 tot 18.00 uur. B. Reijnen, Korvelseweg 182, tel.: 013- 42.36.48 Het fijne van de meubelen van Pakhetmeubel is, dat je ze zelf naar je zin kan maken en ze zijn bovendien heel gemakkelijk in elkaar te zetten. Neem nu eens ons Combirek. Dit massief houten wand- en meubelsysteem biedt alle mogelijkheden tot combineren en tot spelen met ruimte. Wip daarom eens bij ons binnen en maak (kennis met het rek met de 1001 combinatiemogelijkheden.^ Ook kun je dan, als je dat wilt, een uitgebreide kleurenfolder meekrijgen met allerlei voorbeelden en een komplete lijst van onderdelen en prijzen. d.d. 13 april 1982 Bestemmingsplan Berkdijk I Gemeenteraad in de vergadering mei voorstellen het bestemmings Berkdijk I vast te stellen. Complex Appels Gemeenteraa pels aan de G Carré en poortgebouw Elisabetl Handhaving van het carré beth-ziekenhuis ten behc u. «e afd. 4 is uitgei en behaalde 72 1/2 p In de afd. 4 is uitgek en behaalde 79 punter In de afd. 3 is uitgekt sen en behaalde 75 3/4 In de afd. 2. is uitg 31p. mtr. 42,- p. mtr. 62,- p. mtr. I punten anten hebben be geren naar een ho- ret 75 of meer moet rromoveren. «Les Musiciens kan terecht blij zijn want 5 n gaan meedoen aan het medio oktober van dit Herkomst: Madagascar De Stephanotis is van de familie der zijdeplantachtigen. Het is een tro pisch gewas, dus kent geen rust periode. Hoofdaanvoer in de maan den april t.m. juni. Stephanotis «floribunda» dankt zyn naam uit het Grieks en betekent: krans-oor. d.i. de opstelling van de kroonbladeren in een 5-delige krans. «Floribunda» betekent: uitbundig, vol bloeiend. Vermeerdering: d.m.v. kop-stek. d.w.z.: u neemt een goed uitgegroeide top niet jong hart gebruiken. Doop het afge sneden stuk in stekpoeder of as en dan oppotten in een mengsel van turf en zand. Bij hoge temperatuur aan de wortel brengen. Het is ook moge|ijk zaad te kweken maar dit wordt weinig gedaan. Sporadisch produceert de plant één of meerdere naadpruimen die na 18 maanden rijpen en uitgezaaid kunnen worden. irging: de Stephanotis houdt van een lichte standplaats, zoals alle bloeiende planten, zonder zon. Omdat bij ons klimaat de lichturen teruglopen naargelang het seizoen, is voor dit typisch tropisch gewas toch een rustperiode nodig. Geef dus alleen in de groeiperiode volop water en de jonge plantenregelmatig Op vrijdagnamiddag 23 april a.s. zal Jörg Glombowski zijn intreerede op de hogeschool houden. Het gaat hier ech ter om net iets meer dan weer zo’n aka- demische traditie. Jörg Glombowski is verbonden aan de vakgroep Politieke Ekonomie en Maatschappelijke Orde n heeft een lan snis. j herinneren de Hoge- iws kwam .des. Vanaf i de Hoj voering v«u >mie om de momiestudie >are ekonomie van de dage- gewone men- staan van hen de grootste sone, vocals; Gerrit de Beer: banjo, gitaar; Jan van den Berg: contrabas, trompet; Fred Weller: drums; Maarten Kamphuis: piano, lei der. The Paradise Jazzband treedt vrijdag 23 april op in café Brandpunt van het Piusplein. Aanvang 22.00 u. Burgemeester drs. H.B.P.H. Let- onder meer doordat er paden in uitsle- schert van Tilburg zal vrijdag 23 ten. In 1980/81 zijn de heuvels op april (14.30 uur) een plaquette ont- nieuw gerestaureerd, een gezamenlijk hullen bij zes gerestaureerde graf- project van de Rijksdienst Oudheid- heuvels op de Rechte Heide onder kundig Bodemonderzoek te Amers- Goirle. foort en de afdeling Archeologie van De zes heuvels dateren uit de bronstijd de gemeente Tilburg. (1500 - 1000 v. C.). In die tijd zijn ze De plaquette die nu onthuld wordt, is opgeworpen boven begravingen. Ze uitgevoerd in brons en is van de hand dienden als grafmonument, gemaakt van de Chaamse beeldhouwer Ruud van heideplaggen. In 1935 zijn de heu- Ringers. De plaquette verschaft wan- vels opgegraven door prof. dr. A.E. delaars informatie over de grafheuvels, van Giffen, die de heuvels nadien heeft In het oudheidkundig centrum ,de gerestaureerd. In de loop van de tijd Oliemeulen» in Tilburg (Reitse Hoe- zijn de heuvels verwaarloosd. Ze raak- venstraat 30 B) is een permanente ten ten begroeid en de vorm ging verloren, toonstelling over de heuvels ingericht. De N.O.V.A.M. (Nederlandse Organi satie voor Accordeon en Mondharmo- nika) organiseert jaarlijks in de twaalf provincies voorspeeldagen (concours) met daaraan verbonden een eindcon cours (Ned. Kampioenschap). Op za terdag 17 april j.l. was de voorspeeldag Noord Brabant. Deze werd gehouden in Zundert en de voortreffelijke organisatie was in han den van de Acc. Ver. «Con Amore» eveneens uit Zundert. 6 leden van de Tilb. Acc. Ver. «Les Musiciens Joyeux» hebben deelgenomen en de resultater volgt: In de afd. 4 is uitgekomen Ursula v.d. jat 1982 (verdeeld over steunbibliotheken). Subsidie Scouting Subsidie voor Scouting Nederland dis trict Tilburg is voor 1981 voorlopig vastgesteld op 652,51. Zwembad Friezenlaan Wederom blijkt dat binnen de Dienst Sport en Recreatie geen structurele net- to-besparing van 200.000,- kan wor den gerealiseerd. Een incidenteel bezui- nigingsoverleg tussen de betrokken por tefeuillehouders heeft niet mogen baten. Aan commissie en raad worden volgen de alternatieven voorgelegd: A. aan vaarding zeker tekort op begroting Dienst Sport en Recreatie in 1982, door voeren enkele bezuinigingen en sluiting in 1983; B. terugdraaien raadsbesluit verbouwing stadssporthal i.v.m, kan toorruimten en sluiting in 1983; C. niet meer openstellen. College kiest voor B. choolgebouwen Reeshof I Het schoolterrein in Huibeven zal zo mogelijk betrokken worden in de eerste fase van bouwrijpmaken van Huibeven. Tevens zal extra terrein gereserveerd worden voor noodlokalen. Een r- “5“ vloeit voort uit een prognose dat het aantal geplande lokalen niet toereikend zal zijn voor opvang van leerlingen in pieksituatie en zal nog aan het overleg orgaan scholenbouw Reeshof worden voorgelegd. Warmte-isolatieklimleningen Voorstel aan de raad drie warmte-isola tieklimleningen aan te vragen t.b.v. in totaal 371 woningen. Dit op verzoek van de SVW. Contigent woningwetwoningen Het verslag van bespreking met de di recties bouwcorporaties waarin onder meer ambtelijke visie is gegeven op ge volgen contigentering woningwetwonin gen voor bouw in Reeshof in relatie met binnenstadlocaties. is als informatief stuk voor kennisgeving aangenomen. De problematiek zelf - verkleining con tigent woningwetwoningen (Reeshof enbf binnenstadlocaties) - zal bestuur lijk besproken en beslist moeten worden ter gelegenheid van herziening op basis van actuele gegevens van bouwprogram ma 2 (1982 tfn 1986). Tilburgs Avondcollege Voorstel aan de raad tot verhuur van het schoolgebouw Stuivesantplein 3 aan het Tilburgs Avondcollege tegen een huurprijs van 65.660,58 welke prijs per 1 juli verhoogd zal worden. De verhuur treedt in werking na ontruiming van het gebouw door de Bestuursacademie. Over enige jaren zal het gebouw moeten worden gesloopt. Ontwerp-bestemmingsplan «De Blaak» o Voorstel aan de raad om de beslissing Huisvesting geme omtrent vaststelling bestemmingsplan In 1983 uit he «De Blaak eerste herziening» met drie deren Dienste maanden te verdagen. Dit omdat de in- joen aanwend gediende bezwaarschriften niet binnen de daarvoor gestelde termijn gereed kunnen zijn. Bovendien is thans een ge- luidsonderzoek in uitvoering. Woningbouwvereniging Samenwerking Ingestemd is om aan de Woningbouw vereniging Samenwerking toestemming te verlenen om 2.442.789,84 over 1980 en 1.193.377,23 óver 1981 aan de alge mene bedrijfsreserve te onttrekken ter besteding van een groot aantal onder houdswerken en de sanering van het on- derhoudsfonds. Bijdrage verhuis- en herinrichtingskosten Voorste] aan de raad, naar aanleiding van een besluit van de minister van VRO met terugwerkende kracht tot 1 ja nuari 1982, de bijdrage in de verhuis- en herinrichtingskosten aan bewoners bij ingrijpende; woningverbetering en krot- opruiming te verhogen van 3.000,- naar f 4.000,-. Dit terwille van een bete re voortgang van de stadsvernieuwings activiteiten. Organisatie stadsvernieuwing Het college van B en W heeft besloten tot het instellen van een vernieuwde projectorganisatie voor de stadvernieu- wing. Deze zal bestaan uit een stuur groep, een kerngroep en een aantal pro jectgroepen. Om de overeengekomen constructie in de praktijk te toetsen wordt een proefperiode van een jaar in acht genomen, die geëvalueerd zal wor den. Om de kennis van en het inzicht in projectorganisatie te vergroten zal een kursus voor betrokkenen worden geor ganiseerd. In het kader van de inspraak op stadsvernieuwingsactiveiten zal de inspraakverordening aangepast worden. Een aparte werkgroep krijgt tot taak za ken nader uit te werken zoals verbijzon dering en mandaat projecten en -deelne- Lancierskazeme Bevorderd zal worden de verbouwing plan van de stallen van de Lanciersl zerne zo spoedig mogelijk afgero wordt. De Tilburgse Kruisverenigi wordt ingelicht, een wordt voor Boerderij De Blaak rijk: ƒ19.850,- Afgezien van enkele absoluut noodzake- ordt in minde- lijke voorzieningen is er geen begro- loitatiesubsidie tingsruimte voor verdere restauratie van boerderij De Blaak. Subsidiemogelijk heden in kader van DACW worden na der onderzocht. Welzijnswerk Surinamers Instelling van een stuurgroep welzijns- StCIlhllllOtis werk Surinamers. In de stuurgroep is de r gemeente met twee zetels vertegenwoor- jj-- digd, CRM met één en de welzijnsinstel lingen met zes. Beroepskracht jongerenwerk In principe komt er een beroepskracht voor het jongerenwerk in Tilburg Noord, door herschikking van middelen. Hier over wordt overleg gevoerd met SSK en Stichting Open Jongerenwerk Noord. Ook komt er een barak. De kosten hier voor, die hoger zijn dan de al eerder be schikbaar bestelde 5.000,-, komen ten laste van het jeugdfonds. Over plaatsing wordt overlegd met de betrokken instel lingen. Op initiatief van de politie wor den initiatieven ontplooid om te bezien scholen en universiteiten nog beheersen. Jörg Glombowski zal na melijk in zijn gewone kleding spreken, dus niet in zo’n zwarte rok en petje van eeuwen terug. De middag zal beginnen om vier uur en opgeluisterd worden door het socia listisch koor van Breda. Alles speelt zich af in en voor de Aula, waar er vanaf 17.15 uur een (elitaire?) borrel zal zijn. (PEMO). Deze vakgroep he. ge en roerige voorgeschieder Men zal zich misschien nog hoe enkele jaren geleden school regelmatig in het nieuv wegens allerlei studenten-aktk 1974 hebben studenten van school gestreden voor de invc het vak Politieke Ekonor eenzijdigheid van de ekor te doorbreken. De gangbt vonden zij te ver afstaan lijkse problemen van de «f sen» en teveel in dienst st die van onze ekonomie vruchten plukken. Manifestaties, akties In hun streven het vak politieke eko nomie in te voeren, vonden de studen ten steeds weer de gevestigde machten tegenover zich. Toch lukte het na veel manifestaties handtekeningen, diskus- sies, demonstraties en bezettingsakties tenslotte in november ’78 alles voor el kaar te krijgen om het vak van start te krijgen. Nu draait het vak dus al volop en moet alleen nog deze formaliteit vervuld worden. Studenten van de werkgroep Polek willen deze gebeurtenis nog eens aan grijpen om samen met iedereen die zich op een of andere wijze met de po litieke ekonomie verbonden voelt, op feestelijke wijze de noodzaak van de politieke ekonomie te benadrukken. Tegelijk zal er weer een klein stapje ge zet worden in de strijd tegen de ouder wetse en elitaire principes die hoge- aad voorstellen complex Ap- Goirkestraat te kopen. ”,!sabeth-ziekenhuis. van het Elisa- uiui» ten uciioeve van so- I ciaal-culturele en atelierruimten is om financiële redenen niet haalbaar. Ver bouwing van het poortgebouw ten be hoeve van wooneenheden voor alleen staanden en tweepersoonshuishoudens is haalbaar, als de verwervingskosten voor de gemeente tot maximaal 3 ton beperkt blijven. Deze mogelijkheid wordt nader bekeken. Keuzenota Kerngebied Instemmen met Keuzenota Kerngebied van het Stadsgewest Tilburg. Nota be vat beleidskeuze voor de verstedelijking van het Kerngebied (om Tilburg) als re sultaat van ondermeer inspraak en reac ties stadsgewest-gemeenten op eerdere discussienota. Verkeerssituatie Willebrordsplein Er bestaat verdeeldheid in opvatting be woners Willebrordplein over al dan niet veranderen verkeerscirculatie huidige si tuatie handhaven. Deel bewoners wil I verandering om door afsluiting van noordelijk pleingedeelte betere herin richting te realiseren. Een ander deel wil geen verandering. Besloten is tot die op- lossing die de minste kosten met zich meebrengt. Dienstoverleg Voor het per Commissie voor 1 Dit overeenkostig he vakorganisaties. De voorlopig experimenteel kar Financiering woningen Gemeenteraad voorstellen o verstrekken voor geldleningen vau r ningbouwvereniging «Samenwerkir ter financiering van acht woning» ningen in Stevezandsestraat en woningwetwoningen in St. Sebat straat. Ministerie stelt om financi denen geen geld beschikbaar. staalhandel Thijssen Metaalhandel Thijssen aan Oude Beek- se Pad nieuwe hinderwetvergunning verlenen. Aan van belang zijnde bezwa ren, die tegen de aanvraag voor de ver gunning zijn ingebracht, is tegemoetge komen. Bevel tot sluiting van het bedrijf handhaven, omdat Thijssen geen hin derwetvergunning heeft voor de ver branding van kabelafvallen in een oven met naverbrander (gebeurde aanvanke lijk in open lucht). Wisselwoningen Oerle Directie Volkshuisvesting verzoeken om Tilburgse Bouwvereniging acht extra wisselwoningen uit eigen bestand te la ten gebruiken ten behoeve van renovatie 220 woningen in Oerle. Verkeerslichten en voorrangswegen Tilburg Noord Op de kruispunten HeikantlaanBrück- nerlaan en HeikantlaanHaendellaan zullen verkeerslichten worden geplaatst. De Heikantlaan, Sweelincklaan, Vlas- hoflaan en Zuiderkruisweg worden aan gewezen als voorrangsweg. Indien geg ronde bezwaren hiertegen worden aan- ^gevoerd, zal de daadwerkelijke invoe rring pas plaatsvinden na de afronding van «het fiedspadenplan Tilburg i J Noord». Worden ér geen of ongegronde bezwaren aangevoerd, dan zullen de maatregelen op korte termijn worden ingevoerd. Beekse Bergen Ingestemd met het ontwerp-bestem mingsplan «Beekse Bergen», aangebo den door B en W van Hilvarenbeek. Het plan zal verder worden ingevuld in over leg met het recreatieoord. Voorzien zal o.m. worden voor maximaal 850 recrea tiewoningen. Subsidie TYSC Tilburg Trap Het resterende subsidie voor TYSC Tilburg Tra gekeerd, daar zij aan hebben voldaan. V erkeersmaatregeien In de omgeving van de Generaal Smuts- laan en het Rooseveltplein, wordt twee richtingsverkeer voor fietsers ingevoerd. Parkeren wordt verboden aan de west zijde van de Posthoornstraat tussen de Zevenheuvelenweg en de Lombart- Wijziging landelijk bibliotheekplan ’80’82 Bestuur Stichting Openbare Bibliotheek Tilburg, wil de Minister van CRM ver- zoeken het landelijk bibliotheekplan ’80'82 aan te passen, overeenkomstig de wijzigingen in het gemeentelijk biblio theekplan. Vergoeding regionale steunfunktie bibliothe- De kosten voor het secretariaat regiona le steunfunctie bibliotheken wordt voor 100 vergoed door het r voor 1982. Dit bedrag wordt ring gebracht op de exploitatiesubsidie in de materiële kosten: f 1.526,92 in of aan het verlangen van de naar eigen ruimte tegemoet kan worden. Verbouwing De Nachtgegaal Voor verbouwing van De Nachtegaal is de volgende opzet gemaakt: aankoop- kosten 198.000,-, verbouwingskosten ƒ807.000,-, inrichtingskosten 54.500,-. Voor het verschil met de oorspronkelij ke raming, 155.000,-, is dekking te vin den. Kredietvoorstel aan de raad. Gemeenschappelijke regeling Woonwagen- Uittreding uit gemeenschappelijke rege ling Woonwagenschap Midden-Brabant maximaal zes maanden opgeschort. In die tijd moet gezocht worden naar op lossingen voor de gesignaleerde knel punten. Hierbij wordt gedacht aan «af slanking» van de taken van het schap. Muurschildering Nijverstraat Toestemming tot beschilderir* gevel Nijverstraat 42 (wijkcenuuiu mc- Subsidie Chileense jo' Subsidie van max nadelig saldo t jaar gehouden Cu vjJüidstudie In het kader van het op te stellen ver- keers- en vervoersplan wordt een geluid- studie gehouden. De kosten 79.200,- komen ten laste van het rijk. W inkel-woonbestemming Instemming onder voorwaarden met winkel-woonbestemming voor het pand Capucijnenstraat 55. Brief SSK Een brief van de voorzitter van SSK aan raad en college, waarin uiteen wordt ge zet waarom men niet ingaat op de uit nodiging voor het overleg op 10 maart wordt ter kennisname aangeboden aan de commissie sociale en culturele zaken, onder mededeling dat het stuk betrok ken wordt bij de evaluatie van de proce dure welzijnsplanning. Tevens ter ken nisneming aan de gemeenteraad. Kostenoverzicht welzijnsplanning Een overzicht voorbereidinf' welzijnsplanning in de periode 1981 komt ter kennisneming van den van de commissie sociale en rele zaken. Het sluit aan op het e' tierapport dat op 6 mei in de commissie wordt besproken. Beide worden betrok ken bij de standpuntbepaling tegenover toekomstige procedures in de welzijns planning. jbsidie De Imme Voor project «biologische winkel De Raat» krijgt de stichting werkgemeen schap De Imme een voorlopige subsidie van 37.000.-. Het gaat om een éénma lige investeringsbijdrage. --’svesting gemeentelijke diensten uit het Fonds Onroerende Goe- iensten en Bedrijven 16,3 mil joen aanwenden ten behoeve van nieuw bouw huisvesting brandweer op locatie fabriekstraatNoordhoekring, gedeelte lijke nieuwbouw ten behoeven van Pu blieke Werken en diverse tijdelijke voor zieningen voor overige diensten en be drijven. Voorstel hiertoe in gemeente raad van 17 juni a.s. In gecombineerde vergadering raadscommissie algemene beleidszaken en ruimtelijke ordeningfxu- blieke werken op 21 april a.s. In komen de meerjarenbegroting middelen opne men ten behoeve van: nieuwbouw huis vesting Politie op locatie Korte schijf- straatNoordhoekring; renovatie hoofd gebouw Publieke Werken en huidige hoofdgebouw Politie ten behoeven van Publieke Werken; realisering hoofdkan toor Dienst Sociale Werkvoorziening op nog te bepalen locatie; realisering com- binatiegebouw op locatie Nulplus voor huisvesting Archiefdienst, Woning- dienst. Bouw- en Woningtoezicht in combinatie met een parkeergarage. Reiniging marktterreinen Op 1 juni a.s. maatregelen inv voorkoming van verontreinig marktplaatsen. De maatr 1 juli van kracht worden mest. Draai een volgroeiende en bloeiende plant NOOIT van het licht weg, anders worden de knop pen afgestolen. Wilt u de plant aan de groei houden in de winter dan moet u zorgen voor voldoende kunstlicht bv. 100 Watt 1 en zo blijft de Stephanotis groeien en bloeien. De bloemen worden veel in bruidsboeketten verwerkt, vandaar de naam: bruidsbloemen. Ze zijn ook heerlijk geurendOmdat het een stevige groeier is op maar enkele stengels per plant, plaatst men meestal een boog van ijzerdraad in de pot en leidt daarlangs de ranken. Hoe ouder de plant, hoe rijker de bloei. Verpotten van de Stephanotisplant in het voorjaar met bij voorkeur leemachtige grond of gewone pot grond vermengd met zand. Om te voorkomen dat het blad van de Stephanotis uitdroogd. in onze vrij droge huiskamer, kunt u het beste de plant op de ouderwetse eiland- metode kweken, d.w.z. plaats de pot op een schoteltje omgekeerd in een overpot en doe hierin een laagje water, maar zo dat de plant het wa ter NIET raakt. En natuurlijk veel sproeien met liefst onthard water. Groen-tip: let in deze weken extra op de grote temperatuurverschillen bij dag en nacht i.v.m. het vroegtijdig naar buiten halen van uw planten. Uw met zorg gekweekte planten moeten nog wennen aan het plotselinge felle zonlicht en de eventuele tocht of trek in de huiskamer, waar de plan ten de hele winter goed beschut ge staan hebben. een ver- I van de hun gaf een lichte stijging te naar 63%. Onder invloed van de teruggelopen afzet daalde produktie van 1,322 mln. stuks in 1 tot 1,209 mln. in 1981, een verschil 8,5%. Dat het belang van de verschillende exportmarkten de laatste jaren sterk is toegenomen blijkt uit de uitvoercijfers. steeds Terwijl het in 1978 nog om een kleine 206.000 fietsen ging, lag het totaal in 1980 reeds op rum 417.000. In het ach ter ons liggende jaar heeft deze stijgen de lijn zich voortgezet; er werden bijna 434.000 fietsen uitgevoerd, ongeveer 4% meer dan in 1980. De importen liepen daarentegen aan zienlijk terug. Tegenover de ruim 548.000 van 1980 stonden er het afge lopen jaar 452.000 (-18%). APOTHEKEN Korte dienst: werkdag van 8.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur; ook op zon- en feestdagen. Lange dienst: dag en nacht geopend. VRIJDAG 23 APRIL Korte dienst: Apotheek «De Quirijnstok», Beethovenlaan 240. tel.: 55.59.33. Lange dienst: Apotheek St. Joris, Korvelseweg 116a, tel.: 42.68.34. In november 1981 vierde The Paradise Jazzband temidden van vele fans, vrienden en kennissen uit de jazzwe- reld het 10-jarig jubileum in de Ooster- houtse Jazzclub 't Kerkepadje, waar de band sinds 1975 huisorkest is. Als één van de toonaangevende Bra bantse jazzorkesten trad The Paradise Jazzband op met diverse gastsolisten, onder wie Conny van Bergen, Beryl Bryden, Sheila Collier, Ria de Boer, Gene «Mighty Flea» Conners, Peter Allen, Benny Waters, John Cole en Rod Mason. De stijl van The Paradise Jazzband zou men Swing-dixieland kunnen noe men. Een moderne Nederlandse vorm van de Dixielandmuziek. Al bestaat we fietsen geen exacte verkoopcijfers het repertoire voor een groot deel uit bestaan, wordt voor het volgen van de spontaan gespeelde Dixieland, toch fietsenmarkt meestal gebruik gemaakt worden Swing- en Mainstreamnum- van het cijfer over het aantal voor de mers zeker niet vergeten. Of een fijne binnenlandse markt beschikbaar geko- oude New Orleans classical. men exemplaren. De kracht van de Paradise is naast een uit recente CBS c stuwende en swingende ritmesektie, rig jaar 1,227 iw il te danken aan de enorme inzet, men, tegen 1,45’’ ithousiasme en spontaniteit. )S cij fers blijkt dat er vo- mln. beschikbaar kwa men, tegen 1,453 mln. in 1980, schil van 15,5%. Het aandeel Nederlandse producenten op h Bezetting thuismarkt gaf en lichte stijging Jochen Biasing: trompet, cornet, bü- zien van 62% naar 63%. Onder invk gel, E-bas, vocals; Piet Kuipers: klari- net en tenorsax, fluit, vocals; Sally Ie de 1980 1 van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 19