ADRIATIK mccw A F Z Nieuw in Tilburg HEUVEL POORT JOEGOSLAVISCH RESTAURANT „ADRIATIK” De sterrenhemel in april B&W-besluiten- lijst w r x F"i I V j F 1 St. Denisschool Donderdag 1 april 1982 pagina 27 DETILBURGSE KOERIER pril 1982 pagina 26 RSÜ’! Uranus len in het temidden EXTIEL >6 Noord l GROTE BEER JACHTHONDEN I KLEINE LEEUW Piuto Zuid Del PNI Ener achteraf be- Ook 1e en ingWijkraadBinnenstad blijkt Tilburg - Heuvelpoort 315 - 316 - TeL 013 - 365200 Openingstijden: elke dag van 12.00 tot 23.00 uur. y// GENDRAGER I Oost WEEGSCHAAL" Kom eens een voorproefje op uw vakantie nemen of kom nog eens nagenieten Tot straks in Heuvelpoort bij Adriatik. GROTE HONL ’ACHTERSTELEN comité 1, 5003 tiderwe r Tilburg- m betaling gierekening -- bedrage door te ergingen. i deelne- te zien iten (plat in Satumus) i verrekijker of teleskoop Hu i, waai- mhemel Verlegen om geld? Snel 674998 gebeld 2e hypotheken (intermediair) Oost De sterrenhemel in april omstreeks planeten gelden voor het midden van ^VSCH tweelingen^ KLEISE HOND ««ovo'"00*- .°"OV •Jïüü.<_J— J West Kerk Broekhoven Naar aanleiding van bezwaarschrift kerkbestuur Broekhoven bij gedepu teerde staten tegen bestemmingsplan Stuivesant, toezeggen dat na overleg met bestuur huidige bestemming (bij- J. VAN NUNEN burgemeester v d' Mortelplein 124, (ook ‘s avonds) wordt dan in Tilburg-West gereden met een frequentie van 15 minuten. De BBA zal voor informatie zorgen, o.a. in de bussen en op de haltepalen. voo»or«r»oqv.-t\ Niet-begrote kredieten Richtlijnen vastgesteld voor de ambte lijke medewerkers, wanneer zij kredie ten willen aanvragen voor zaken, die niet in de meerjarenbegroting zijn goedgekeurd, dan wel financieel afwij ken van de in de begroting opgenomen raming. staat Mars vlakbij de ster Gamma van de Maagd. Deze ster is jiog goed met het blote oog te zien, maar toch is zij veel lichtzwakker dan de planeet. 5 11. uur 's avonds; de posities van de ingetekende an de maand. Specialiteiten restaurant „Adriatik” is een culinair trefpunt voor liefhebbers van originele Joegoslavische gerechten. U proeft de inheemse ingrediënten en kruiden. En vanzelfsprekend serveren we een selectie van uitgelezen wijnen uit de beste wijngebieden van Joegoslavië. is met een verrekijker te vindt sterrenbeeld Schorpioen, t van de dubbelster Omega van dat ster renbeeld. Uranus is begin april vanaf 2 uur ’s nachts boven de horizon en te gen hét eind van de maand al even na middernacht tot aan de ochtend. HAAR VAN BERENICE HAGEO.S D"^ SLANGE Verbouwing Dorefa Nieuw voorstel plus begroting van Krisj-Krasj-Kresj wordt afgewacht al vorens besloten wordt over de verbou wing van Dorefa ten behoeve van het slag van de vi kinderdagverblijf. Het voorstel zal ge- ri, gehouden baseerd zijn op inschakeling van het, voor de beeld Baanlozencentrum. Daardoor zouden Overleg met Stad: de kosten, nu begroot op ƒ456.000,- Sentrum kunnen worden teruggebracht tot de toelaatbare investering van ƒ155.000,-. Koestraat 89, Tilburg Telefoon: 43.21.35 -f^HERCULEs'^^ 7'°-’ x. z’*-.• CASSIOPEIA >Riehoek\ano,ou[da Tuincentrum l TEL. 013-421605 a? Financiering uitbreiding personeel Sociale Dienst Voor uitbreiding personeel Gemeente lijke Sociale Dienst met tien personen financiële dekking vinden in het opvoe ren van besparing t.g.v. inkrimping van gemeentelijk personeelsbestand van 60 naar 65 personen. Daar staat tegenover dat - indien de GSD t.z.t. personele ruimte krijgt via banenplan of via ver mindering werkzaamheden t.b.v. finan ciering huisvesting bejaarden - de als dan verkregen functies ingeleverd moe ten worden. niet in staat binnen het subsidiebedrag van ƒ60.000,- gebouw Monopole in de komende jaren te huren en te beheren. Dit was als voorwaarde voor medewer king gesteld. Dientengevolge wordt verzoek tot verhuur thans definitief af- T« gewezen. tenslotte moet met behulp van grote amateurteleskopen gezocht worden. Hij staat in het grensgebied van de sterrenbeelden Maagd en Boötes. Plu to is slechts een zeer zwak lichtpuntje, 500-maal zwakker dan de zwakste ster die nog met het blote oog kan worden waargenomen. Meer informatie over sterrenkunde als hobby kunt U gratis krijgen bij stich ting De Koepel, Nachtegaalstraat 82-bis, 3581 AN te Utrecht. Voor de liefhebbers zij er nog op gewe zen dat tegelijk met de opening van de Floriade (8 april 1982) het nieuwe pla netarium in Amsterdam wordt ge opend. Het bevindt zich op het terrein van de Floriade. Het is het enige pro- jektieplanetarium van ons land, waar in men kunstmatig de sterrer met al zijn bewegingen kan naboot- sen.U vindt de Floriade en het plane tarium in Amsterdam-Zuid-Oost, bij het eindpunt van het Metrostation Gaasperplas. Venus Dit keer is Venus weer ochtendplaneet: net vóór zonsopkomst is de planeet als y, een heldere ster vlak boven de oostelij- i vanaf 5,- ïmes- en LEEUw\ KREEFT Er zullen geen verdere pogingen wor den ondernomen om te komen tot de stichting van een school in Tilburg voor slechthorende en spraakgebrekki- ge kinderen, omdat Breda en Eindho ven al over dergelijke scholen beschik ken. Een derde school zal niet levens vatbaar zijn. De raadscommissie voor onderwijs c.a. en het T.O.O. zal hier omtrent geïnformeerd worden. Rapport sporttarieven Rapport sporttarieven zal niet bijge steld worden, omdat - hoewel het ver eiste quorum tijdens de besloten com missievergadering onvoldoende was - de aanwezige commissieleden zich in het rapport konden vinden. Hét rap port zal nu o.a. in het overleg met dè Tilburgse Sportraad gebracht worden. Aanschrijvingsbeleid in kader stadsvemieu- Aanbieding aan de raad van de nota «Het aanschrijvingsbeleid in het kader van de stadsvernieuwing». De overleg partners kunnen zich vinden in de hui dige.versie van de nota. Vooraf zal de commissie volkshuisvesting en stads vernieuwing gehoord worden. Jaarrekening 1980 Stichting Godsdienston derwijs De definitieve subsidie aan de Stich ting Godsdienstonderwijs over 1980, is vastgesteld op ƒ229.431,51. Bovendien zal de subsidie over 1979 in verband met de uitbreiding godsdienstonderwijs aan de school in de Eilenbergstraat aangevuld worden met een bedrag van ƒ228,75. Concept bestemmingsplan Gildestraat 2 Het ontwerp-bestemmingsplan Gilde straat 2, dat geheel in overeenstemming is met de wensen van de omwonenden, zal ter visie worden gelegd. De inspre kers worden via het Inspraakteam op de hoogte gesteld van dit ontwerp-be stemmingsplan. Zomerdienstregeling stadsdienst Van 3 juni tot 15 augustus vervalt de sneldienst lijn 66 van de BBA. Er zondere doeleinden) wordt gewijzigd in 4 financieel beter haalbare bestemming, indien bestuur geen mogelijkheden ziet voor aanpassing en verkleining kerkge- bouw en alsnog sloop wil. BH Mercurius is na 20 april te zien en wel op de vroe ge avond kort na zondsondergang, laag boven de westelijke horizon. Een verrekijker is een goed hulpmiddel voor het opsporen van deze planeet die veel dichter bij de zon zijn rondjes draait dan de aarde dat doet. In de laatste dagen van april en in de eerste I week van mei staat Mercurius relatief zeer gunstig: de schijnbare afstand tot de zon aan de hemel is groot (op 9 mei ruim 21°) en omdat het baanvlak van de planeet (dat globaal samenvalt met I het baanvlak van de zon, ofwel de ecliptica) een betrekkelijk steile helling maakt met de horizon. Op 24 april is de maan niet ver van Mercurius: hij staat dan zo’n 7° ten zuiden (ónder) de planeet. Tegengesteld fietsverkeer In de omgeving van de Edisonlaan wordt in een aantal straten met een richtingsverkeer, tegengesteld fietsver keer ingevoerd. Beeldende kunst Het college neemt kennis van het ver slag van de vergadering van 17 februa- - 1J-n door de adviescommissie eldende kunst Tilburg. s met Stadsschouwburg en Kultureel Agenda vastgesteld voor het halfjaar lijks overleg met stichtingsbestuur stadsschouwburg en Kultureel Sentrum op 31 maart a.s.: automatisering finan ciële administratie, onderzoek perso neelsinformatie, (rechtspositionele) sta tus van het stichtingspersoneel, (her-) benoeming leden stichtingsbestuur, consequenties van verdergaande bezui nigingen mogelijkheid van sluiting op zondagen. Oliemeulen In de Oliemeulen wordt een installatie voor inbraakbeveiliging aangebracht. Kosten van max. ƒ10.000,- binnen be groting Archief te vinden; aanleg op korte termijn. Bouw Auditorium De aanpassing van de bouw van het auditorium van het Brabants Conser vatorium op zodanige wijze dat ook het Brabantse Orkest daarvan gebruik kan maken, zou ƒ4 miljoen extra kosten. De gemeente kan hiervoor geen éxtra geld beschikbaar stellen en ook het rijk zal deze extra kosten niet betalen. Daarom voorlopig afzien van verdere initiatieven. 4EM Verzoek gemeenteraad Geertruiden- berg om te bewerkstelligen dat deze ge meente kwaliteitszetel krijgt in raad van commissarissen van de NV PNEM voor kennisgeving aan nemen. Verzoek is ook gericht aan raad van commissa rissen. Alleen die kan voordracht doen. ergiefonds Industrieterrein Oost Fonds voor aansluiting gas en electrici- teit Industrieterrein, bijna ƒ120.000,-, overbrengen naar saldireserve, omdat op fonds geen beroep meer wordt ge daan nu terrein nagenoeg vol is. Zwembad Friezenlaan Nu ondanks herhaalde pogingen bij de Dienst voor Sport en Recreatie geen mogelijkheden gevonden zijn tot een structurele besparing van ƒ200.000,- per jaar, rest geen andere mogelijkheid dan het zwembad Friezenlaan gesloten te houden. Een voorstel daartoe wordt aan de raad gedaan. Energierekening Woonwagenschap Het woonwagenschap zal om v gevraagd worden van energiei. over 1978, 1979 en 1980 ten 1 van' ƒ73.110,50, veroorzaakt hoge verwarmingsgraad in ber Verhaal kan plaatsvinden op mende gemeenten. horizon te vinden. De planeet staat il vrij ver ten westen van de zon (op iril maar liefst 46°) aan de hemel «ar verheft zich slechts weinig boven de kim als de zon opkomt. Op 20 april is de maan ten zuiden (ónder) de pla neet Venps te vinden. De maan is dan nog slechts een smalle sikkel. Als we Venus in een teleskoop bekijken, zien we dat de voor ons zichtbare kant van de planeetschijf ongeveer voor de helft door de zon wordt verlicht. Alle planeten zichtbaar! Behalve de aarde zijn er nog acht pla- neten in het zonnestelsel. Het komt maar maar zelden voor dat ze alle acht in één nacht boven de Nederlandse hori zon verschijnen. Eind april zal dat ech ter het geval zijn. De meeste zullen al met het blote oog te zien zijn, voor de verre buitenplaneten (planeten verder van de zon dan Satumus) is echter een nodig. Mars is de hele nacht zichtbaar als heldere, oranje «sterpunt» in het sterrenbeeld Maagd. De planeet Saturnus is ook in dit sterrenbeeld te vinden, een eindje naar het oosten (links). Mars is echter duidelijk helderder dan Satumus. Nog verder naar het oosten, op de grens van de beelden Maagd en Weegschaal is een zeer helder lichtpunt zichtbaar. Dat is de planeet Jupiter. Begin april In de week van 17 maart tot en met 23 maart jt 1982 Privacy Vooruitlopend op totstandkoming Wet op de Persoonsregistraties gemeentelij ke privacy-verordening opstellen. Daartoe registratiesystemen inventari seren, die waarschijnlijk onder werking verordening zullen vallen. Nadat com missie Algemene Beleidszaken over ge hele problematiek is gehoord, beslissen over instelling afzonderlijke registratie- commissie. m-1 -|akken en Uadden ïnanciële redenen eh gelet op ne gatieve ervaringen in andere gemeenten afzien van plaatsing openbare aanplak borden. In het verleden was tot plaat sing van deze borden bij wijze van proef besloten. Nu nieuw artikel opne men in Algemene Politie Verordening, dat iemand strafbaar stelt die stoffen of voorwerpen vervoert om illegaal mee te plakken of kladden. Illegaal aange brachte leuzen op gemeentelijke gebou wen verwijderen op kosten van de ge meente. Van gebouwen van particulie ren alleen op hun verzoek en kósten. Wijziging verordening in commissies algemene beleidszaken en openbare or de en veiligheid. Herbenoeming leden Raad voor de Inspraak Gelet op inspraakverordening en roos ter van aftreden de gemeenteraadvoor- stellen de leden van de Raad voor de Inspraak mevr. Van Amelsvoort en de heren Löwensteijn, Haans en Wijman te herbenoemen voor de periode 1 mei 1982- 1 mei 1984. Periodiek overleg met de Raad voor de In- Vaststelling verslag periodiek overleg college met Raad voor de Inspraak d.d. 12 februari 1982. In de week van maandag 4 oktober tot en met zaterdag 9 oktober vieren kin deren, leerkrachten, ouders en bestuur het 100-jarig bestaan van de St. Denis school gelegen aan de Oude Dijk 36, te Tilburg. Een ondc zijn, ling ierdeel van deze feestweek zal 1, het inrichten van een tentoonstel ling over de geschiedenis van de St. Denisschool. Iedereen kan hun daarbij helpen. U doet hun veel plezier, door foto’s, brie ven, anekdotes, schoolartikelen enz. die met de St. Denisschool te maken hebben, in bruikleen af te staan voor deze tentoonstelling. Materiaal kunt u zenden naar het vol gende adres: St. Denisschool, 10Ó-jarig bestaan, postbus 311 DC Tilburg. Ook kunt u materiaal afgeven op het adres: Bisschop Zwijgenstraat 45 A. Startsubsidie wijkraad Nieuw Jeruzalem De stichting SCOT heeft onjuist gehan deld niet de verstrekking in 1981 van 12.000,- «voorlopig op voorschotba- ‘“.aaioare mvestcrmg van jii^.uuu,-. sis», als startsubsidie voor de wijkraad Onderwijsprognose Tilburg-Noord Nieuw Jeruzalem. De wijkraad heeft de I*1 de raadscommissie voor onderwijs gemeente gevraagd de 12.000,- na- etc. zal op 25 maart het onderwerp mens de wijkraad aan SCOT terug te leegstand van schoollokalen in Tilburg- betalen. Het verleende voorschot mag Noord besproken worden. alsnog bij SCOT subsidiabel worden School voor slechthorende en spraakgebrek- gesteld als startsubsidie, maar het be- kige kinderen drag moet worden opgevangen binnen Fr zullen oeen verdere nncin de bestaande begroting 1981. Afwijzing subsidie Afwijzing subsidieverzoek van het Vrouwencentrum. Gevraagd was om een restantbedrag van 5000,- uit de post naschoolse vorming (emancipatie- pot), maar over 1981 resteert slechts ƒ200,-. Pollepel N.a.v. raadsbesluit tot eenmalige subsi die is thans besloten De Pollepel over 1982 te subsidiëren ten laste van het Fonds Werkgelegenheid. Daarna te be zien in het kader van de meerjarenbe groting. Nadelig saldo bevolkingsonderzoek Het nadelig saldo van het bevolkings onderzoek op baarmoederhalskanker worden voor het grootste deel ten laste van de deelnemende gemeenten ge bracht en voor een bedrag van 30.000,- ten laste van de GG en GD. Het nadelig saldo is 133.470,-. De GG en GD zal nader bezien of volgend jaar opnieuw een onderzoek gehouden moet worden. Rapport «welzijnsplanning schouwd» Het evaluatierapport «Welzijnsplan ning achteraf beschouwd» wordt aan geboden aan betrokken instellingen en Raad voor de Inspraak, die tot 1 mei schriftelijk kunnen reageren. In die maand wordt het rapport in de com missie voor sociale en culturele zaken behandeld. Een standpuntbepaling van het college volgt in juni. Op verzoek van de commissie komt er vöór behan deling een discussiebijeenkomst tussen commissieleden en instellingen. Beleid culturele minderheden Vaststelling uitgangspunten en proce dure voor een nota gemeentelijk beleid culturele minderheden. Tussentijds wordt de commissie sociale en culturele zaken geïnformeerd. Gebouw Monopole StichtingWijkraad Binnenstad blijkt Neptunus kunt U in de late nanacht in het grens gebied van Schutter en Slangedrager Illegaal plal opsporen. Een verrekijker of kleine te- Om fir leskoop is daarbij wel onontbeerlijk, oa"<,v<’ met het blote oog lukt het niet.Neptu- nus is op dit moment de planeet die het verst van de aarde verwijderd is. Een detailkaartje van de hemelstreek waarin Neptünus en Uranus zich - thansbevinden treft U aan in de Ster- rengids 1982(bij de boekhandel ver krijgbaar) of kunt U aanvragen bij de stichting De Koepel (adres zie verder). Willem II Bewindvoerder van Voetbalclub Wil lem II er aan herinneren dat er nog een schuld aan de gemeente bestaat van ruim 130.000,-. Nagaan welke even tuele andere vorderingen er zijn op Willem II. achtbaar in het s t Salu. vinde aks), dan West

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 27