MWHIIH Wij tonen U de nieuwste lenle-modellen 1082 AR ia e I s I 2 FILMS dia 1' Vakantieplannen de fiets hoort erbij 03 249 295 307 159 316 661 189 229 98 29.63 70$ 239 *“139 VLAG f Ij °°//Oj, 'eaer :SEL tV* )ed yvis Hpommels voor reumapatiënten Donderdag 25 maart pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER HEMELPOORT maart pagina 8 Continue amer Brevia ia k H 1.960,- Paaspfós nt 9S. I Louis Philippe- bankstel 3.295,- voor... 20098 Tilburg -hoging. 225,- lil I&VANIOOH Huur slechts w p. dag assen. ert nooit. cht. orgen. >en. DONDERDAG KOOPAVOND Stadsdienst stopt bijna voor de deur. >TE PLAAT snwerk uren Massief eiken slaapkamer oil de ouvu- die dan per ing zorgt. Speciale afdeling voor STEUN-EN GEMAKSCHOENEN Geverfde of parketvloeren worden weer als nieuw met onze PARKETSCHUURMACHINE Beton Breken of ken, een klein onze KANGO - HAMER 65 84 X - mogel ïetsen. T ie het lie s tars s tthie» Maui ïiaal I FILMLIGA Ambassade bioscoop «LE JUGE FAYARD, DIT LE SHERIFF» Frankrijk 1977. Regie: Yves Boissek tegels afbik- kunstje met ledikant nachtkast jes toilettafel met spiegel vraagd. Op e- w-- de langs de kust. Charles ziet een gestalte gevaarlijk dicht bij de branding staan op een pier. Hij waarschuwt haar, maar ont moet een koude blik van het meisje Sarah (Meryl Streep). Ze blijkt een verhouding ge- *»fe/ /akantie voorbereidt, vorden op een tweetal voorlichtingsboekjes in het bui Houthandel en verhuurbedrijf DE MEEUW X Piusstraat 325-319 - Tilburg Tel. 013-430707 - b.g.g. 424157 - in donker bruin antiek leder 3 1 1-zits LE JUGE FAYARD, DIT LE SHERIFF is een perfekt gemaakte, zeer spannende film met een zeer spektakulaire overval op een geldtransport in een lange tunnel (rook bommen, kettingbotsingen, thermiese lan sen, 8'/i miljoen gulden in postzakken hup, wegwezen - alles in 4 minuten) en een schitterend gefilmde bevrijdingsaktie van een bendeleider uit de gevangenis. LE JU GE FAYARD was in Frankrijk in 1977 de meest suksesvolle film. sta inlichtingenblad. Informatie over igementen in Nederland ;even door de V. V. V.-kanto- >r het Nationaal Bureau voor route mede bepaald. Maar dat wil vooral niet zeggen datje dan ook ver plicht bent grote toeristencentra aan te doen. SCHOENHANDEL GEDIPL SCHOENWINKELIER EN- HERSTELLER Hasseltstraat 174 Tel. 43 21 26. een i fiets-arranger wordt gegevv ren en door ht Toerisme. Wie een fietsva moet gewezen wor zeer nuttige voorlichtingsboekjes: «Fietsvakantie in het buitenland» (f 7,-) en «Goede raad voor fietstochten» (f 6,40); beide verkrijgbaar bij de ANWB-kantoren of door overmaking van genoemde bedragen op postgiro- vorks rekening nr. 234567 van de stich- dichti ting: fiets! in Amsterdam, omgaande voor toezending Eiken kast «Bernard» 250 breed 200 bBd^S,- 1-985,-j 198,- in echte bies 198,- in echt leder ïlijke arrangementen bestaan 1 voor Nederland als voor een ital andere landen. De keuze groot en de ervarin- hiermee blijken in het _„:meen zeer goed te zijn. Door de ANWB wordt jaarlijks een overzicht van het aanbod van de belangrijkste fietsevenementen in het buitenland uitgegeven in de vorm van Huur slechts 40,- P dag Dit is slechts een greep uit meer dan 100 artikelen. Stenen en tegels kunt u feil loos doorzagen met onze «CLIPPER» - STEENZAAG Huur slechts 40,- p. dag had te hebben met een Franse officier en nu door God en alleman verlaten. Charles is op «The French Lieutenant’s WO- slag verliefd en wil haar helpen weer een man» normaal leven te leiden. Hij beweegt Sarah het dorpje te verlaten en geeft zijn advocaat Deze film kreeg de Nederlandse naam «Het- opdracht haar geld te zenden voor haar on- liefje van de Franse Luitenant» en het see- derhoud. Hij ontvangt op zekere dag een nario is van de alombekende Harold Pinter. brief van haar. Charles gaat naar haar toe De productie verhaalt de geschiedenis van en betuigt haar zijn liefde. Hij verlaat zijn een niet aflatende liefde. Charles (Jeremy verloofde. Als hij naar Sarah terugkeert, is Irons) heeft'de knappe, verwende dochter ze vertrokken zonder achterlating van haar van een rijke koopman ten huwelijk ge- adres. Eerst na drie jaar ontvangt hij bericht vraagd. Op een stormachtige dag lopen bei- dat zij gevonden is. Hij zoekt haar op. Hij de langs de kust. Charles ziet een gestalte voelt zich beledigd en wil vertrekken als zij gevaarlijk dicht bij de branding staan op vertelt dat ze hem verliet om vrij te zijn. Sa- een pier. Hij waarschuwt haar, maar ont- rah houdt hem echter tegen met de woor- moet een koude blik van het meisje Sarah den: «Als je eens van me gehouden hebt en (Meryl Streep). Ze blijkt een verhouding ge- nog van me houdt, kun je me vergeven...» een ook het prestatievermo seek af te stemmen. Op- verslagen van f.^,^ weer blijkt dat de s- nen een groep groeit, bezig en dat schept een ook is een fietsvakant, een gezinsv*' vorm van s Een solide fiets onmisbaar Wie een fietsvakantie maakt, moet er voor zorgen over een goede fiets te beschikken, dat wil zeggen een fiets die in perfekte staat van onderhoud verkeert. Laat daarom door een fietsenvakman de fiets ruim vóór de vakantie nakijken. Hij kan dan man kementen herstellen en ervoor zorgen dat de kansen op pech onderweg tot i minimum worden beperkt. Geef voorkeur aan een sportieve fiets met versnellingen. Wie in de bergen nversnel- oagage mee- een fietskam- bij een super- Fayard en de politieinspekteur moeten de strijd opnemen tegen een machtig syndikaat van fabrieken over geheel Frankrijk, dat zich voor allerlei vuile zaken bedient van een misdadigersbende en dat gedekt wordt door enkele politici in parlement en rege ring. De procureur-generaal stelt alles in het werk Fayard te bewegen van de zaak af te zien. Zelfs Fayard’s vriendin (zelf al ver schillende malen ernstig bedreigd) zet hem soms in buien van wanhoop onder druk. Tenslotte wordt nog van hogerhand gepro beerd hem weg te promoveren. Als ook dat niet lukt, wordt Fayard domweg op straat neergeschoten. Zeer zware massief eikenstoel, zit in wollen mohair Fijn samen fietsen Een fietsvakantie biedt de mogelijk heid fijn samen te gaan fietsen. Na tuurlijk zijn er mensen die het liefst 5t voor een solotoer maken, niet gehinderd 'cholo- door anderen. Maar deze eenlingen wer- zijn ver in de minderheid. Samen van uit- het fietsen genieten, betekent dubbel persoonlijke genieten. Wel moet worden gewaar- nut van dit schuwd voor te grote groepen. Dat kan praktische bezwaren geven, omdat het dan veel tnoeilijker is om de wensen en 'j vermogen op elkaar Opmerkelijk is dat uit fietsvakanties steeds een samenhorigheid bin- de i roeit. Je bent samen met versnellingen. Wie in dt n band. Daarom gaat rijden heeft echt wel tien itie ideaal voor lingen nodig. Wie veel baga; isvakantie. Een bijzondere neemt, bijvoorbeeld bij sociaal verkeer. peertocht, moet vooral Op de foto in het middelpunt mevrouw J. Prince-De Kok uit Tilburg. Zij werd de gelukkige prijswinnares van een complete Raleigh-fiets, aangeboden door de firma Nand van Loon, ter gelegenheid van de landelijke Floryn Bingo Aktie. De heer J. Verbiesen van M. Dirkswager-Schiedam kwam naar Tilburg om mevrouw Prince geluk te wensen met de nieuwe, milieuvriendelijke aanwinst. De heer N. van Loon sloot zich hier graag bij aan. Regelmatig gaan fietsen moet aan reumapatiënten worden aanbevolen omdat hierdoor een betere door bloeding van het lichaamsweefsel wordt bereikt en omdat dit ook van belang is voor de gewrichten. In het zojuist in Nederlandse vertaling verschenen boek Reuma en homeopathie» van de Franse arts dr. E.A. Maury wordt daarom dan ook een speciaal hoofdstuk aan het fietsen gewijd. Dr. Maury schrijft hierin onder meer: «De gewrichtsvlakken, de slijmvlies bekleding, de gewrichtsbanden en de slijmbeurzen van de gewrichten zullen na flink oefenen en regelmatig bewe gen beter doorbloed worden. Het zuivere bloed zorgt voor een betere beweeglijkheid. De gewrichten zullen natuurlijk soepeler worden naarmate de weefsels van de omringende spierbundels zelf beter ontwikkeld zullen zijn. Deze herkregen soepel heid betreft vooral de gewrichten die het meest gebruikt worden tijdens het fietsen en die tegenwoordig ook het meest verwaarloosd worden ten gevolge van het zittende leven dat men vaak leidt. Het zijn die van de onderste lichaamsdelen, zoals van het bekken, de knieën, de enkels, maar ook die van de ruggegraat, wat van belang is voor de ademhalingsbeweging». Dr. Maury ziet nóg een voordeel in het fietsen. Naar zijn mening biedt dit de reumapatiënt de mogelijkheid van een minderwaardigheidsgevoel af te ko men. Hij blijft mobiel, wordt lichame lijk sterker en heeft het gevoel er nog volop bij te horen. Een psychische factor van betekenis om met deze ziekte te kunnen leren leven. lichte sportfiets zich goed vergewissen P van het draagvermogen, vooral ook dat van de bagagedragers). Zo’n fiets is lang niet altijd gebouwd om veel ge wicht te torsen. Beperk in ieder geval de mee te nemen bagage qua gewicht zoveel mogelijk, wantje moet dat ex tra gewicht zelf vooruit trappen. Ver deel de bagage zoveel mogelijk gelijk matig over de fiets, dus zowel boven en naast het achterwiel als boven het voorwiel en eventueel naast de voor- '«scheden. Gebruik sterke, water- w.~.ite fietstassen en denk erom: ba gage groeit onderweg, u koopt altijd streekgidsen, souvenirs e.d. Veel Nederlanders houden zich nu al bezig met hun vakantieplannen. Hoe zullen de vrije weken worden besteed? Waarheen en hoe? Het maken van de keus en de voorbereidingen eromheen, zijn al een deel van de vakantiepret. Je verheugt je op wat te wachten staat. Denk daarbij ook eens aan een fietsvakantie. Dat is anders dan u misschien gewend bent, maar het heeft wel een heel eigen charme. Wat zijn nu de voordelen van een fietsvakantie en waarom kiezen steeds meer mensen voor zo’n vakantie? Zo’n keuze wordt natuurlijk mede bepaald door persoonlijke voorkeur, maar er is ook een aantal algemeen geldende motieven. Reiswereld stapte in fiets-arrangementen Wie aan een fietsvakantie denkt en het zich gemakkelijk wil maken, kan kiezen voor een fiets-arrangement. Dat is wat anders dan zelf je route uitzetten en alle voorzieningen treffen die nodig zijn. Bij een fiets-arrange ment zorgt een reisorganisatie voor een geheel verzorgde fietsvakantie. Dat wil zeggen dat bijna alles is gere geld.. Er wordt dan gezorgd voor de overnachtingen en meestal voor de maaltijden. Je volgt uitgezette routes, vaak wordt ook voor een huurfiets ge zorgd en in vele gevallen wordt voor hel transport van de bagage gezorgd en is een bezemwagen in de buurt om bij pech onderweg deskundige hulp te kunnen bieden. Na een wat aarzelende start, een paar jaar geleden, is er nu een jaarlijks breder wordend aanbod van dergelijke fiets-arrangementen. Wel een bewijs dat fietsvakanties «in» zijn. Dergel zowel groot aant is echt gen alger Een fietser heeft de vrijheid, ervaart avontuur Je kunt als fietser letterlijk alle kanten uit. Je bent veel minder gebonden dan met andere vervoerswijzen. Dat geeft een gevoel van vrijheid en dat is een belangrijk motief ten voordele van een fietsvakantie. De fietser zoekt zijn eigen weg en komt dan op wegen en plaatsen, die je anders links laat liggen Fietsen wordt dan het maken van een ontdekkingstocht. Het spreekt vanzelf dat je als fietser grote doorgaande routes en drukke wegen vermijdt. ITipfcpri ie orkPfl Denk aan de voordelen die het volgen 1 van beek- en rivierdalen geeft. Je zult overigens bij voorkeur de rust en stilte zoeken. Dat is goed mogelijk, vooral als je van tevoren de moeite neemt om aan de hand van goede en voor fietsers bruikbare kaarten je route uit te zet ten. Je moet natuurlijk rekening houden met overnachtingsmogelijk heden en daardoor wordt de te kiezen Een fietsvakantie is een avontuurlijke, sportieve vakantie en dat blijkt velen aan te spreken. In de vakantie door breek je de alledaagse sleur. Om er echt uit te zijn, ga je iets heel anders doen en een sportieve vakantie is echt iets anders. Je neemt beweging en op een heel andere manier dan je normaal doet. Niet alleen je lichaam, ook je geest heeft dat nodig. Het is niet voor niets dat door verschillende psych gen is gewezen op de bevrijdende king van het fietsen. Lekker waaien en ook nog een prestatie leveren. Het laatste moet niet worden onderschat. Uit enquêtes die in de afgelopen jaren zijn gehouden onder mensen die een fietsvakantie maakten, komt stetua weer naar voren dat het leveren van een sportieve prestatie een kick geeft. Het is een vorm van zelfbevestiging. Je hebt hét toch maar geleverd: zoveel honderd of zoveel duizend kilometer op de fiets afgelegd. Je mag er met trots over vertellen en je neemt even tuele ongemakken als vanzelf- sprekendvoorlief.Doorvelenwordteer fietsvakantie als een uitdaging gezien. Dat verklaart misschien wel hoe het komt dat de mogelijkheden wel eens worden overschat. Daar moet je wel mee uitkijken. Vooral mensen, die nog niet veel fietservaring hebben, moeten hun dagafstand niet te groot plannen. Een ervaren fietser trapt zo’n honderd kilometer per dag gemakkelijk weg, maar wie die ervaring nog mist, zal zich met een kilometer of vijftig tevre den moeten stllen. En wie dan in het buitenland gaat fietsen moet beden ken, dat het niet overal zo vlak is als in Nederland. Fietsen in heuvelachtig of bergachtig terrein heeft een bijzondere bekoring, maar vraagt wel extra ener gie en uithoudingsvermogen. Daar moet je, met het vaststellen van de afstand die je wilt afleggen, terdege rekening mee houden. Bovendien, je wilt ook veel van de omgeving zien. Meubelfabriekencombinatie, Kerkstraat 29-31, Goirle Heuvelring 144-146, Tilburg (bij de grote oude kerk) telefoon 013-342039 (hoek Damstraat-Piusplein) telefoon 013-436119 Iedere dag geopend, vrijdags koopavond, 3000 m2 fabrieksruimte Gehele dag geopend. Koopavond geopend, propvol (3 grote hallen). Ook alle financieringen. 1100 m2 showruimte in het centrum y wi

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 9