b om het recht van de zwaksten ata oareeis Dat is de overgang, mevrouwtje» !h il* r- x e loenen Automarkt in het Autotron Het recht op kennis E >82 WIJK 1.998, Meebeslissen begint bij stemmen Brabant kiest op 24 maart nieuw provinciebestuur - - SANITAIR'—TEGELS sm. ALS AAIT r ’1»= ZEKERHEID DOOR KWALITEIT (X‘e“ X Receptenfolder «Anders eten» det’ilburgse koerier Donderdag 18 maart 1982 pagina 11 11982 pagina 10 :hten n hon ■Overzichtsfoto van de vergaderzaal van Provinciale Staten tijdens een zitting in het Bossche Provinciehuis. GRUNDIG 1.OOO,- voeten! <ei, antwoord- ■“1 Vishandel «PETER» Nu ook zondags open in BAARLE NASSAU met diverse soorten broodjes Ook 1e en 330670* BINNENKORT OOK IN DE HEUVELPOORT zelf: heid. audio-video week v graag af iten-aards 87 - Tel. 431489 Tec" 436100 «HOVEL» Tel. 345537 kleuren TV 66 cm met teletext verder r r de getr het of men. 'geheugen toets nieuwste model aansluiting cass. ree. en video slechts 68 cm breed Nederlands garantiebe wijs In noten- of metalic-uit- voering vincie mee? ïgint bij si< On' groi m dat ze waarin die in de medische oestroger larmoeder %en we «Om i». Opvallend niet f Kroo j staatshoofd. Nederlandse, Duitse en Belgische TELETEXT uitzendingen troep ge- uis of an- om hun Provin- Het paak veert vroL Prijs met teletext 2.998,- ■neente waarin tm prov kortwe I. Voor v n van de VIDO-groepen (Vrouwen In De Overgang) blijkt zelfs dat de meeste klachten helemaal niet met lossen. Vaak zelfs krijgen vrouwen er door die pillen (en r Verlegen om geld? Snel 674998 gebeld 2e hypotheken (intermediair) op andere Ie klachten (of 57,- per maand) r nog be- :meenten opstellen Inruil voor uw TV (n.o.d. 5 iaar) U betaalt volksgez de stads ziening, ning en i TILBURG, Besterdring GOIRLE, Winkelcentrum vooral aandacht is voor alles wat jong en mooi is, werkt mee aan dat gevoel, niet meer mee te tellen. 66 cm in-line beeldbuis 30 kanalen afstandsbediening 'aeheuaAn tnpts EN «VAKKUNDIGE» PLAATSING EN SERVICE ebruikt door vrouwen in de leeftijd van 45 tot 64 jaar. Niet toevallig valt een deel Ide leeftijd waar arkt terecht. zich voor het type onder een bepaald it je met zeurpiet Super aanbieding! Maar vroeger kregen vrouwen tot een hogere leeftijd nog daarmee gepaard gaan‘< aanmaak van hormoner klachten. En onze mar.iv anders. De openingstijden zijn: vrijdag tot en met zondag van tien tot zes uur. Inhakend op de grote J:‘ -ïbied is, wordt in I jaarlijks een antieke ai ening houdt de Dit door middel waarin alle wen- “j worden ge- ruimte voor worden (en Zo krijgen - industrie, openlucht- il hun eigen ens in onder- ijen zijn de ta- (olisvoorwaar- rioemd. Staten ;rtal van provincie. Noord- neer dan 2 miljoen Een provincie :n wo- ivincie is een inwoners van het grote belang zingen. Een cam- ie kracht van ons sbestel. Vandaar dat wij van harte met de provincie meezeg gen «Meebeslissen begint bij stem- «d op )g kinderen. De an'de verhoogde men, verlicht de mier van leven is «Old-timers» zijn ook in deze tijd nog zeer gewild. Verzamelaars dóen veel moeite om een wagentje naar hun dromen op de kop te tikken. Oude versle ten autootjes worden met veel liefde weer in goede staat gebracht en zij zijn daarna vaak de trekpleister op ruilbeurzen. pro- geen volledige komt het neer irovende - bij- ileden hebben minder dat vooral vrouwen I leren het huis uit zijn, gaan it kun Campagne Allemaal onderwerpen die de Braban der - hoe dan ook - raken. Evenzoveel redenen ook om op de 24e te gaan stemmen voor uw eigen Provinciale Staten. Het bestuur van de provi campagne gestart om de ii Brabant te wijzen op I van de Statenverkiezit pagne die wijst op dt demokratisch staats! gen nog steeds op deze mar' De standhouders bepalen z.v merendeel op een bepaald f deel of op onderdelen van et merk. ittenbandsluiting. lillende lontrastkleuren. elijk tot alternatief, zij vormen m stemmen op één van de poli- izingen van woensdag 24 maart die woensdag stappen enkele mil- iezen enzovoort, met hun opr< gymnastiekzaal, parochiehui» de lokaliteit binnen om h een beter zicht op wat er aan de hand is. Je angst, depressie en onzekerheid uiten, kan verlichtend werken. Maar ook samen lachen. Merken dat je klachten niet zomaar een z, bent. Milieu Tegenwoordig staan de kranten vol van de gevaren die ons milieu - en dat zijn heus niet alleen de planten en de dieren - bedreigen. Hier wordt een stortplaats ontdekt van gevaarlijke gif- stoffen, daar trekt een stankgolf over het land, weer ergens anders gaan op eens «door een onbekende oorzaak» massaal vissen dood. 79 Statenleden Wat is (of wat zijn) dat eigenlijk Pro vinciale Staten Provinciale Staten is de - thans wat Ouderwets aandoende - benaming voor de groep mannen en vrouwen die het (politieke) bestuur van een provincie vormen.«Statenle den» worden ze gewoonlijk gen< Hoeveel leden Provinciale S heeft, hangt af van het inwoner de dusbetrèffende p™' Brabant, met zijn mtvi inwoners, heeft er 79. Een pros als Utrecht, waar 800.000 menser nen. telt maar 49 statenleden. Overigens is dat besturen van de pr afleie voor statenleden geen volledi lagtaak. In de praktijk k >p een - behoorlijk tijdr taan; de meeste staten! laarnaast nog en gewoon of ewoon beroep. pedeputeërde Staten, het dagelijks be- I tuur van de provincie, hebben aan .erk wél een volledige dagtaak. Op dit I noment telt Brabant zeven «gedepu- eerden». die door en uit de statenle den worden gekozen en. net als deze laatsten. vier jaar lang zitting hebben. Voorzitter van Provinciale Staten èn Gedeputeerde Staten is de Commissa- is van de Koningin. In Noord-Bra- sant is dat de heer J.D. van der Har ten. De commissaris wordt overigens gekozen, maar benoemd door de on. Dat is de regering plus hét Belangrijke taken De meeste Brabanders hebben in het 1 algemeen meer directe bemoeienis met de gemeente waarin zij wonen, dan met hum provinciebestuur, in de wan- deling kortweg «de provincie» ge noemd. Voor veel mensen is de provin cie dan ook een vrij vaag begrip. Een niet gering aantal kent haar alleen als I litgiftebureau van paspoorten en rij bewijzen. Terwijl dat. op zich geno men. eigenlijk niet eens een taak van de provincie is. maar een van de taken I die in de provincie is «opgehangen» aan de Commissaris van de Koningin. Toch heeft de provincie nog tal van andere taken, die iedereen aangaan. En lang niet altijd zo zijdelings als men wel pleegt te denken. Zo’n enkele maal per week wijken we bij de warme maaltijd graag af van het vaste patroon groenten-aardappelen- vlees. Dan komt er nasi, bami, macaro ni, spaghetti of een stevige maaltijd soep op tafel. Best wel lekker, maar... door onze typi sche Hollandse manier van bereiden komt daar meestal veel ,te weinig groenten en fruit aan te pas, terwijl de voedingsdeskundigen nu juist advise ren meer plantaardige voedingsmidde len te gebruiken. Om te laten zien dat «Anders eten» met groenten en fruit ook completer en gezonder kan. heeft de Stichting Propaganda Groenten en Fruit een folder samengesteld onder de titel «Lekker anders eten». Daarin worden 17 mogelijkheden gegeven van hoe het óók kan. Behalve de genoemde gerechten vindt u er ook voorbeelden in van paella, tosti's, soepen, de pizza, omeletten e.d... De maaltijden zijn voorzien van beknopte receptuur en brengen u vast op ideeën. De folder is gratis te verkrijgen bij de groenteman. «Ik zal u onderwijzen, en u leren van de weg, die gij gaan zult; ik zal raad geven, mijn oog zal op u zijn.(psalm Onderwijs is voor ons zo vanzelfspre kend. Met 2,5 jaar naar de peuter speelzaal, met 4 jaar naar de kleuter school. Op 6-jarige leeftijd naar de ba sisschool en met 12 jaar naar het voort ge zet onderwijs. Als je 15 jaar bent mag je gaan werken. Voor die tijd moet je leren. Jawel, er is een leerplicht en die geldt voor iedereen, arm of rijk. Een goede honderd jaar geleden was dat nog heel anders. Onderwijs was voor de gegoede stand. Pas rond 1920 kwam de grote doorbraak. Dat is nog maar net 60 jaar geleden. En wat toen hier gold, geldt nu, wat wij noemen, de derde wereld. Kinderen van welgestelde ouders volgen middel baar en hoger onderwijs en worden zonodig naar westersedanden gestuurd om onderwijs te volgen. In deze Vastenaktie zeggen het recht van de zwaksten». is dat deze «zwaksten» niet alleen ar me mensen, maar ook onontwikkelde mensen zijn. Arm maakt onontwik keld, onontwikkeld maakt arm. In de ze vicieuze cirkel zijn deze mensen te recht gekomen door de komst van de «blanke mens» en zijn industrialisatie, waarvan zij afhankelijk gemaakt zijn. De nieuwe onafhankelijke landen zijn nog net zo afhankelijk gebleven van de grootmachten en de westerse bedrijven. De traditionele ontwikkelingshulp in de vorm van het sturen van voedsel en tractoren voldoet al lang niet meer. Het zwaartepunt moet verlegd worden naar de Volkeren van de derde wereld hen ontwikkelen tot zelfstandig- Onze hulp moet het verschaffen J. VAN NUNEN Burgemeester v.d. Mortelplein 124, Tilburg (ook 's avonds) Ruimtelijke ordening Nederland is een overvol land, waar men extra verstandig met de beperkte, ruimte moet omspringen. Ruimte voor woningen, voor wegen, voor rekreatie. voor industriële aktiviteiten en noem maar op. Van allerlei kanten worden er aanspraken op gemaakt. Vandaar dat er een instantie moet zijn om die ruimte zo goed mogelijk en rekening houdend met al die verschillende, niet zelden tegenstrijdige, belangen te ver delen en te ordenen. Met die ruimtelijke order provincie zich bezig, van «streekplannen», sen en behoeften op een rij zet en aangegeven welke r welk doel gebruikt mag voor welk beslist niet of houden - woningbouw, wegen, landbouw, natuur, rekreatie enzovoort allemaal plaats in het geheel. Die streekplannen zijn langrijk-, omdat zij voor de als richtsnoer dienen bij h van hun bestemmingsplanr En onze moeders, grootmoeders, alle vrouwen hebben door de eeuwen heen toch te maken gehad met de overgang, dus waarom zou je daar moeilijk over doen... ïzondhc isverni maatschappen-. wat al niet meer. Met jezelf leven Als de lichamelijke klachten veel hin- der veroorzaken, kunnen hormoonpre- paraten en andere medicijnen wel de gelijk zin hebben. Praten met andere vrouweh, al dan niet in een VIDO-groep, is wel degelijk belangrijk. Praten met je partner over wat je bezighoudt, ook. Maar uiteindelijk gaat het erom, dat je jezelf kunt aanvaarden zoals je bent. Begrip van anderen in je omgeving is wel zo prettig. Maar uiteinoelijk zal dat begrip er vooral kunnen zijn als je zelf ook open en eerlijk over je zelf kunt zijn. 10 tot 15 jaar De overgang kan 10 tot 15 jaar duren, met name de slaap- en kalmeringsmiddelen) een ^Sommige vrouwen beginnen er mee rond hun veertigste, anderen weer ja- ren later. En hoewel er veel gemeen schappelijke kenmerken zijn, ervaart elke vrouw deze periode op haar eigen manier. Daarvoor open staan, maar ook open staan voor alle andere facet ten van j- om ook po elk mens, tenslotte, c zelf en je kan veraangenamen. Thema-programma In het kader van de uitzendingen van Open School Tijd wordt op zondag 21 maart a.s. via de televisie van 15.00- 15.30 uur (Nederland 2) een thema programma verzorgd over dit onder werp, de overgang. De herhaling van deze televisie-uitzending vindt plaats op woensdag van 15.00-15.30 uur via Nederland 1. Een radioprogramma bij dit thema wordt verzorgd op vrijdag 12 maart a.s. van 21.40-22.10 uur op Hil versum 2. (Herhaling op zaterdag van 11.56 - 12.26 uur, ook op Hilversum 2). Marja Oosterman hier, op dit gebied is, wc onbe- in Drunen jaarlijl de zorg voor de markt voor houden. Deze ruilmarkt speelt zich van vrijdag 19 tot en met zondag 21 maart af op één van de binnenplaatsen en in de ge bouwen van het museum. Uit het feit dat de 80 plaatsen voor an tieke auto’s en de 125 stands voor on derdelen allemaal zijn volgeboekt blijkt, dat de belangstelling voor de «old-timer» nog steeds toeneemt. t gezicht van de ruilmarkt wordt be- dd door «old-timers» uit de jaren rti? en vijftig. Mercedessen, Che- Buicks en Citroëns voeren de toon. Desondanks kan ook dë vber van de echte klassieke wa- De meeste kalmeringsmiddelen worden gel van deze kategorie samen met de gemiddelde leeftijd waarop vrouwen te maken krijgen met de overgang. Vrouwen in deze leeftijdsfase, die met klachten bij hun huisarts komen, krijgen meestal te horen: «Ach mevrouwtje, het zal de overgang wel zijn» en krijgen dan een pilletje voorgeschreven. Inderdaad hebben veel lichamelijke problemen van vrouwen in deze leeftijdsgroep met de overgang te maken. Medisch gezien, is er ook wel het een en ander aan de hand met de overgang. Dat komt enerzijds, doordat er veranderingen optreden in de hormonenhuishouding. Dit kan o.a. opvliegers, transpiratie en hartkloppingen tot gevolg hebben. Doordat een van die hormonen, de z.g. oestrogenen, minder worden aangemaakt, treden ook blijvende lichamelijke verande ringen op. zoals: verkleining van de baarmoeder, dunner worden van de schede, verslapping van huid en borsten en ontkal king. Die veranderingen kunnen zoveel ongemak veroorzaken, dat het soms wel degelijk zin heeft de klachten medisch te behandelen, bijvoorbeeld door een hormoonbehandeling. Maar of die medische benadering alle problemen oplost, is maar zeer de vraag. Pillen lossen weinig op Uit de ervaringen pillen zijn op te 1c probleem bij. ''ngeveer 40 van de vrouwen, die in de overgang zijn, bezoekt een dokter. Maar minstens een derde daarvan, is o; onden dan de overgang onder medische behandeling. Angst, depressie, huilbuien, slapeloosheid zijn veel gehoorde van vrouwen in de overgang. Maar ze altijd rechtstreeks aan die overgang toeschrijven, is te simpel. Door het gebruik van kalmerings- en slaapmiddelen, voelen vrouwen zich wel vaak wat beter, maar de pillen zijn niet veel meer dan symptoombe strijding. Aan de werkelijke, dieper liggende oorzaken verandert vaak niets. De VIDO-groepen krijgen dan ook regelmatig te maken met vrouwen die aan het gebruik van die medicijnen vast zitten. behoefte die er het Autotron i «Voorjaars- lutomobielen» ge- Er verandert veel De leeftijd waarop vrouwen met de overgang tp maken krijgen, is vaak ook de periode waarin veel in het leven van een vrouw verandert. De kinderen heid, de volkshuisvesting, gaan het huis uit, de relatie met de lieuwing, de energievoor- partner verandert. De beleving van de itschappelijke dienstverle- sexualiteit wordt anders. En als de kin deren nog wel thuis zijn, hebben veel vrouwen het idee, zich koste wat kost «goed» te moeten houden. De over gang is ook wel degelijk iets, wat het hele gezin aangaat. Veel vrouwen ook, hebben moeite te aanvaarden ouder worden. Onze kuituur, Ze hangen er weer, in elke stad, in ieder dorp de verkiezingsbiljetten. Broederlijk naast elkaar op grote aanplakborden, in alle denkbare kleu ren. Maar ook, hier en daar, achter de ruiten van huizen. In een enkel ge val. als toonbeeld van waar democratisch denken, achter de ruiten van één woning - verschillende op woonkamerniveau de politieke voorkeur van de heer des huizes; een etage of wat hogerop - die van zijn dierbare zoon of dochter. Van welke kleur of richting ook, van redel evenzovele oproepen om binnenkort te gaar tieke partijen die deelnemen aan de verkiez aanstaande, de Statenverkiezingen. Op joenen Brabanders, Limburgers, Frieze wapend, ergens in hum gemeente een gy dere voor de gelegenheid omgetoverde ciale Staten te kiezen. Over jezelf praten Veel vrouwen in deze leeftijdsgroep zijn niet gewend om over zichzelf te praten. En over sex praat je dan al he lemaal niet. Doordat de schede dunner wordt, de slijmvliezen veranderen, kan echter gemeenschap zelfs pijnlijk wor den. En door allerlei andere verande ringen in je lijf, je psychische verwer king van het. ouder worden, kan de be leving' van de sexualiteit veranderen. Als je daar niet over kunt praten, sa men, kun je gaan neigen naar uitvluch ten verzinnen. Zo van, «ik voel me niet zo lekker, ik ben moe, heb hoofdpijn» enz. En dat, terwijl vrouwen in deze perio de vaak juist een hevige behoefte heb ben aan liefde en aandacht. Als je je hele leven plichtsgetrouw aan het huishouden en de verzorging van man en kinderen hebt gewijd, valt het soms moeilijk te verkroppen dat je daar ineens weinig zin meer in hebt. Er te weinig fut voor hebt of wat dan ook. Dat hoeft niet uitsluitend met de over- gang te maken te hebben, maar maakt de verwerking van de overgang er vaak niet eenvoudiger op. Veel vrouwen hebben last van schuldgevoelens als ze ontdekken dat ze zich niet meer zo van hun taak kunnen kwijten als ze ge wend waren. Daar komt bij waarvan de kinde graag iets anders zouden' willen doen. Maar hoe doe je dat en wat je dan, als je jarenlang je bezigheden iri huis had. Veel vrouwen zitten daar door ook in een isolement. Samen praten Veel vrouwen zijn nog onbekend met het bestaan van VIDO-groepen. Ook huisartsen weten vaak niet dat er in hun gemeente een VIDO-groep geves tigd is. Elke VIDO-groep is weer anders. Dat komt doordat de vrouwen in de groep zelf bepalen wat ze met de groep wil len. Sommige groepen doen samen gymnastiek of yoga. Of gaan samen uit. Of nodigen sprekers uit of wat dan ook. Maar alle VIDO-groepen hebben met elkaar gemeen, dat vrouwen er sa men ervaringen uitwisselen. Samen praten over wat ze bezig houdt. Door samen te praten, krijgen de vrouwen van kennis zijn, om hen in staat te stel len een onafhankelijke plaats te vero veren in deze wereld..Onderwijs is hier hard npdig. Vanuit deze achtergrond zijn een 2-tal onderwijsprojecten geko zen. In Ndoungué, Kameroen, staat een boerderijschool. Het voortbestaan van deze boerderijschool is erg belangrijk voor de ontwikkeling van de streek. Ndoungué is een belangrijk centrum van de Evangelische Kerk in Kame roen. Men vindt er een lagere school, een middelbare school, een technische school, een teologische opleiding, een ziekenhuis met een kraamafdeling en de reeds genoemde boerderijschool. De laatste werd in het leven geroepen in 1969. Sindsdien hebben zo’n 200 leer lingen een cursus van 11 maanden ge volgd. Het zijn jonge mensen tussen de 20 en 25 jaar, die in ieder geval inte resse hebben in de landbouw en kun nen beschikken over een stuk grond van ongeveer 2 hektare. Men volgt bij de opleiding heel sterk het principe dat deze jonge mensen moeten worden ge vormd voor het dragen van eigen ver antwoordelijkheid. Eén van de voor beelden daarvan is dat zij bij de aan vang van (le cursus een hoeveelheid ge reedschap in eigendom krijgen. Deze aanpak bevordert een goed onderhoud en een verantwoord beheer. Opmerkelijk bij deze scholing in Ka meroen is, dat er naast de boerderij school in Ndoungué een dienstencen trum in het leven is geroepen in Nkon- samba. Vanuit dit centrum worden de oud-leerlingen geholpen met adviezen over hel opzetten van een eigen land bouwbedrijf en met kredieten uit een speciaal kredietfonds. Bij de aanschaf van allerlei produktiemiddelen, zoals zaaizaden, plantmateriaal, kunstmest, bestrijdingsmiddelen, veevoer, kuikens en jonge biggen, wordt hulp geboden. Het ligt in de bedoeling om via dit cen trum ook de afzet van produkten steeds meer te bundelen. Afgezien van het direkte belang van deze opleiding voor de landbouw van Kameroen wordt hier een poging ge daan om de trek naar de stad tegen te gaan. Via deze jonge boeren wordt dui delijk gemaakt, dat een eigen bedrijf, - en daarmee een volwaardig bestaan buiten de steden -, mogelijk is. De Hervormde gemeente van Tilburg, Goirle en Riel zet zich in voor het voortbestaan van deze boerderijschool. De parochies Margaretha Maria (Ringbaan west) en St.-Maaien heb ben zich het lot aangetrokken van de jeugd en de vrouwen van Kabushi Township in Zambia. Ook hier staat het onderwijs, dat tot zelfstandigheid moet leiden, centraal. Onder de vrouwen komt nog heel veel analfabetisme voor. In het project is een cursus opgenomen om deze vrou wen te leren lezen en schrijven. Ook zijn er naaicursussen voor hen. Na de basisschool houdt voor menigeen het onderwijs op. Gerichte opleidingen voor meisjes en jongens zijn onmisbaar om deze jonge mensen een goede kans in de maatschappij te geven. Naast deze gerichte opleidingen zijn er ook vormende opleidingen zoals retrai tes voor de jeugd, vergaderingen voor de wijk-katechisten en leiders van de basis-gemeenschappen. In deze vastentijd worden wij weer eens met de nadruk gewezen op de op dracht van Jezus Christus om solidair te zijn met de arme en de zwaksten van deze aarde. Laat uw hart spreken. Bij de bestrijding van de milieuvervui ling heeft de provincie een aantal be langrijke taken. Zo zorgt zij bijvoor beeld, samen met de waterschappen, dat er voldoende waterzuiveringsin stallaties zijn. En geeft vergunningen aan bedrijven óm zich ergens te vesti gen of om een bestaande vestiging uit te breiden. Die vergunningen bevatten dan wel een. aantal voorwaarden. Voorwaarden, die’ een bedrijf bijvoor beeld binden voor, wat betreft de ma nier van produceren, de geluidsover last of de verwerking van zijn afval. Om een en ander te kunnen Controle ren, beschikt de provincie over meet- wagens, waarmee allerlei plaatsen in Noord-Brabant regelmatig worden be zocht om na te gaan of de voorschrif ten worden nageleefd en hoe het ge steld is met de bodem-, water- en luchtkwaliteit. Werkgelegenheid Ook bij de werkgelegenheid is de pro vincie nauw betrokken. Noord-Bra bant heeft helaas erg veel werklozen meer dan 85.000, waarvan alleen al 25.000 bouwvakkers. Om de werkloos heid terug te dringen, stelt de provin cie «banenplannen» op, voert allerlei akties (zoals de laatste aktie «Méér werk voor Brabant» en probeert zowel in binnen- als buitenland bedrijven te interesseren om zich in Brabant te ves tigen. Want al deze vestigingen beteke nen meer werk voor de Brabanders. Wegen en fietspaden Het moderne leven is praktisch on denkbaar zonder een soepel vervoer. Daarom is er in de provincie een goed wegennet nodig. Bovendien zijn er veel bedrijven die afhankelijk zijn van goe de vaarwegen voor het vervoer van hun grondstoffen en produkten. Met misschien wel het laatste grote kanaal dat er in Nederland ooit nog wordt ge graven, is de provincie momenteel druk bezig het Mark-Vlietkanaal, dat Roosendaal bereikbaar moet maken voor binnenschepen tot 1350 ton. De provincie beperkt zich overigens niet alleen tot het aanleggen van we gen en kanalen, maar heeft ook de zorg voor de verkeersveiligheid. Met name richt zij zich daarbij op het be schermen van de zwakkere verkeers deelnemers de voetgangers en fiet sers. Voor hen is het van belang dat er op veel plaatsen verkeerslichten ko men en dat er veilige fietspaden wor den aangelegd langs - en gescheiden van - alle provinciale wegen. Cultuur Noord-Brabanj is bij uitstek de vincie van de amateurmuziek- en neelgezelschappen. Voor dit soort cul tuuruitingen - en nog vele andere - staat de provincie op de bres. Wat zou Brabant zijn zonder z'n «hermenie- kes» Zoals al eerder gezegd, is dit maar een kleine greep uit alles waar de provincie voor staat. Allerlei zaken moeten 1 binnen deze beperkte ruimte, or sproken blijven zijn, op ha open staan, ;n staan voor alle andere i je leven, maakt het mogelijk positieve kanten te zien. Voor in elke leeftijdsfase geldt dat bewust omgaan met je- omstandigheden, het leven -en.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 11