JEVEIi QP boekhandel pillot P L x; Nieuwe boeken^ SANITAIR TEGELS ALSAAIT 18.00 z Minder bang zijn voor fobieën? Gemeente waarschuwt Thijssen Onderling contact 25 landen tonen hun nieuwe fietsen Gehandicapte sportvissers Gallery LUf i A LU Tweede Polen-transport is groot sukses Sluitingsbevel gemeente naar Roksnoer Peerke Donders ZEKERHEID DOOR KWALITEIT SOCIALE WONINGBOUW DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 18 februari 1982 pagina 7 bruari 1982 pagina 6 >IO°’X ERING wordt veel over MIEKE in, Hevig gevoeld Monte van Avonturen met Knubbe Cleopatra zijn Het wilde feest 6 Feörusr 19Ö2 Directorium ces Kr9nicenhauses Die Kirche von Kzt$z6w Verschijnt: maart 1982 De spion van Bilderberg i. Kr Prijs: f 25,-/Bfr 410 BESTELKAART led fried. Romuld Boékomlr Postzegel niet nodig Hierbij bestel ik een exemplaar van J.L.F. DANKELMAN, Peerke Donders Datum: Postcode. Naam: Plaats: Adres: V Liefde in de Oriënt- Expres Het dagelijkse leven in de 17e eeuw Invullen en in open envelop sturen aan: Pillot-Standaard Boekhandel - Antwoordnr. 312 - Tilburg die WC" programma voor dn waartoe daj beschikbaar j J.L.F. Dankelman CssR Schering en inslag van zijn leven oudei den: Ringbaan Oost 112 Tilburg 013-435010 1 bij ge- S: het jan van laarhoven bv tel 013 436033' ^Wilhelminapark 7 5041 EA Tilburg I Uitg. De Boekerij, paperback, 381 blz-, f27,50 ndag 21 februari st. Alle kinderen te mer- met een t is, pret- ringen uit onder de werking); Besterd 58 WW58 HAT, door SVW); Stuivest HAT, De Samenwerking); Koe de auto i der hai ïciale pre tscross - Omvang: 288 blz. Geïllustreerd met 12 pagina’s zwart-wit foto’s Formaat: 14x21,5 cm. louden. Tot iden, En- igde Sta- Flip Roksnoer Vleessnacks B.V. aan de te laten sluiten, als niet binnen de zes r de stankoverlast. Het college heeft Rok- omdat de voorzitter van de Afdeling Geschillen e geen aanleiding zag het besluit van de gemeente ackproducent een nieuwe hinderwetvergunning ctiviteiten van de metaal- t met de verbranding van dergelijke zal de gemeentelijke brandweer de kosten van Thijssen. auto raagt de het, ge- de kosten niet tot ergaat, moet tot een goed o is bekeken. Het tweede ses geworde is aangekt van dagen e De Stichtir werking me om kinderer Hollands vco naar het welvaartsland Blijf dus allen giro 895 te Goirle gedenken. De lezers van de „Tilburgse Koerier” worden regelmatig op de hoogte gehouden! ANWB rtparatie-advies De ANWB bereikt stelselmatig klacht dat de reparaties aan de a steeds duurder worden. Men vraag Bond steeds vaker wat men in 1 val, dat men vanwege de kos reparatie van de auto 'over doen. De ANWB kan pas t advies komen nadat de auto De Zwolse groep GALLERY is in deze samenstelling begonnen in het vootjaar van 1981. Vanaf het prille be gin heeft de groep uitsluitend eigen re pertoire gespeeld. In september van vorig jaar hadden burgemeester en wethouders de firma Thijssen bevolen het bedrijf gedeelte lijk te sluiten in verband met stank overlast, die het bedrijf met zijn ver- brandingswerkzaamheden veroor zaakt aan de zuidrand van Tilburg. Metaalhandel Thijssen ging tegen het sluitingsbevel van de gemeente in be roep bij de voorzitter van de Afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State. Dit beroep was vergezeld van een verzoek om het bevel van de gemeente op te schorten. De Raad van st voor iedereen, bal met orkest. 'AP en je bent zo Peerke Donders werd in 1809 geboren te Tilburg en stierf in 1887. Hij werkte als missionaris r 45 jaar in Suriname; vanaf 1860 tot zijn dood werkte hij vrijwillig als zielzorger en verpleger onder de volledig uit de maatschappij gestoten melaatsen in de kolonie Batavia aan de Coppename-rivier in Suriname. Al tijdens zijn leven werd hij wegens zijn onbaatzuchtige inzet voor zijn medemens als een heilige beschouwd. Dit boek is zijn levensverhaal, een moderne „hagiografie”, bewerkt naar een eerdere publicatie van N. Govers: „45 jaar onder de tropenzon”. Peerke Donders kent in Nederland vele vereerders. Nog dagelijks bezoeken tallozen zijn gedachteniskapel in Tilburg. Paus Johannes Paulus II heeft inmiddels zijn goedkeuring gegeven voor de zaligverklaring van Peerke Donders. Deze voor Nederland niet alledaagse gebeurtenis zal in mei 1982 plaatsvinden en zal ongetwijfeld de vraag naar deze levensbeschrijving in niet geringe mate stimuleren. Maar voor deger fobische klachten ze een echte en vj voelde angst. L kan er door beïm als het leven van de of haar naaste omgec Want om aan die an pen gaat de fobicus u lingen in eigenlijk /orden, zijn dit jaar ge- Adriaan van der Veen is een van onze grootste literatoren, wat wordt bevestigd door de vele literaire prijzen die hij al heeft mogen ontvangen. Zijn uit 1952 daterende roman «Het Wilde Feest» die een jaar na verschijning werd bekroond met de Lu cie B. en C.W. van der Hoogtprijs van de Maatschappij der Nederlandse Let terkunde is nu in Elseviers literaire serie uitgegeven en opnieuw blijkt dat dit boek nog niets aan kracht heeft verloren. Het boek speelt zich tijdens de Tweede Wereldoorlog af in de Verenigde Staten, waar een jonge Nederlander verliefd wordt op een gevlucht Joods meisje. Heel direkt en voor zijn tijd openhartig beschrijft van der Veen op ontroerende wijze een liefde onder de moeilijke omstandigheden van rassenhaat. Een waardevol boek Uitg. Elsevier Manteau, paperback. 160 glz., f 14,90 OLb LH Handtekening (Prijswijziging voorbehouden) Heuvelplein, Tilburg Telefoon 013-426252 425218 Burgemeester en wethouders hebben l Mascagnistraat laten weten het bedrijf maanden een oplossing gevonden is voor snoer een sluitingsbevel gestuurd, van Bestuur van de Raad van State g,. op te schorten, waarbij de vleessnacl is geweigerd. Burgemeester en wethouders hebben de firma Thijssen aan het Oude Beekse Pad een waarschuwing gestuurd over de verbrandingsact handel. Als firma Thijssen vanaf deze week nog doorgaat kabels, electromotoren en dergelijke zal de vuurhaarden zelf blussen. Op ie grote transport van „Tilburg e.o. helpt Polen” is weer een groot suk- ien. Hierbij afgedrukt het officiële dokument dat alles goed in Rzeszow tomen. De berichten uit Polen zijn onheilspellend. Kinderen en ouden i en vooral de zieken lijken nu helemaal tussen de wielen te raken. ing beraadt zich over nieuwe wegen. Waarschijnlijk zullen in samen net de Stichting uit Breda levensmiddelen en geld ingezameld worden en in Polen zelf een vakantieweek aan te bieden, tijdens welke zij met .oedsel goed kunnen aansterken. Dat lijkt beter dan Poolse kinderen .eLaartsland Nederland te halen (en na enkele weken terug te laten lm Hamen der Kirche naan Dr.C.V.Lafeber.Tilburg pKl'ge Polaco t. r HAT, dijstraat (31 HAT, werking); Doelenstraat Samenwerking); Piusstr Gesworen Hoek wel, Huibeven en kasteel niet in 1982 De 1200 woningen in de sociale sfeer die Tilburg zijn toegewezen voor 1982 zijn verdeeld over de bestaande plannen, die zoals bekend in 1982 de bouw van ruim 2200 woningen hadden moeten beteke; In Gesworen Hoek zullen de reeds ir gen en 25 HAT-woningen) normaal wor Hoek voor wat betreft de sociale wonin aldaar kan naar verwachting bij de sian van nci worden. Ook voor de overige voorzieningen zijn de In de Blaak en Reeshof komt het overgrote deel van de 244 premie A- koopwoningen die dit jaar gebouwd worden. Slechts 5 procent van dit aantal komt op locaties in de bin nenstad. De 82 premiehuurwoningen I komen op 2 stadslocaties en één Rees- I hoflocatie. Verder worden op de volgende lo caties nog woningwetwoningen en HAT-woningen gebouwd Stuivesant (49 WW, 6 HAT); Stevezandsestraat (8 WW); St. Sebastiaanstraat (7 WW); Piusstraat 26 (2 WW, 18 HAT) alle door De Samenwerking; Lanciers- kazerne (26 WW, door SVW); Van Hogendorp (70 WW, de Samen werking); Besterd (58 WW58 WW, 1 i - ;sant (29 ig); Koopvaar- De Samen- CO HAT, De traat/Bisschop llery heeft zeer zeker een geheel geluid. De nummers die in een rsoonlijke vorm naar buiten zijn emotioneel en span- De beroemdste trein aller tijden, die rij dende legende die nog altijd als een mythe voorheeft, is natuurlijk een achtergrond die menig schrijver heeft verleid tot verhalen vol romantiek en avontuur. De Franse auteur Pierre-Jean Remy heeft zich ook door de geschiedenis van deze trein laten inspireren en zijn boek dat in het Frans kortweg «Oriënt-Express» heet, was on middellijk een bestseller. Toch is het boek niet zoals de Nederlandse titel (helaas) misschien doet vermoeden een dames roman met uitsluitend romantiek en tra giek. Het is een boeiende roman die terecht alom lovende kritieken kreeg en die op knappe wijze zes vrouwenportretten te kent in de tijd tussen de beide wereldoor- logen zoals deze voortleven in de herinne ringen vanéén man. Een prima en plezierig boek dat het waard is om ook hier een suc ces te worden. Zuid-Hollandsche Uitg. Mij., paperback, 367 blz., f27,50 Fobieën, er wordt veel over gepraat de laatste tijd. De meeste mensen hebben wel eens gehoord over fobieën, kennen iemand die een fobie heeft, of hebben zelf fobische klachten. Wat is eigenlijk een fobie, en wat is het verschil met ’gewone angst. In dezelfde serie verscheen ook dit boek van Alexandre Dumas waarvan velen in het verleden wei eens de verkorte versie zullen hebben gelezen. Het is werkelijk een openbaring dit boek in de onverkorte uit gave opnieuw te lezen en met elke bladzijde groeit het respekt voor de kreativiteit, het sterke beeldende vermogen en de grote kennis van zaken waarmee Dumas de ach tergronden van het Frankrijk van na Na poleon weet te schetsen. Bijna duizend bladzijden land weet hij door zijn onge breidelde fantasie de lezer op meeslepende wijze te boeien met de spannende avontu ren van Edmond Dantès, de Graaf van Monte Christo. Een boek dat vele dagen leesplezier bete kent voor maar drie cent per pagina Uitg. Van Holkema Warendorf, gebonden, 937 blz., f29,50 De geschiedenis leert ons van vorsten en veldheren, van kardinalen en zeehelden, maar vaak weten we maar bitter weinig van het dagelijkse leven van onze voorouders. Wie wil weten hoe ze woonden en werkten, leefden en stierven, speelden en feestten, kan nu een kijkje in het verleden werpen en wel in de zeventiende eeuw, de tijd van Vondel, Rembrandt en Hugo de Groot. Niet op droog-wetenschappelijke, maar op een journalistieke wijze schildert Haye Thomas op een plezierige maar verant woorde wijze het leven van de burgerij in de tijd van de Republiek der Verenigde Ne derlanden. Geboren worden, spelen en leren, minnen en trouwen, slokjes, soopjes en eetge- jnten, markten en kermissen en nog j andere zaken waarmee onze voor ouders net als ieder ander van doen had- ze worden allemaal uitvoerig be schreven in dit prachtige plaatwerk met vele kleurenillustraties. Uitg. Elsevier, gebonden, 144 blz. Stel je niet aan Bij fobische angst is de oorzaak vaak niet zo duidelijk aanwijsbaar, of zo weinig belangrijk in verhouding tot de gevoelde angst, dat buiten staanders maar al te gauw zeggen het valt wel mee, even doorzetten - of stel je niet zo aan. Buitenstaan ders zien het niet in een bus of trein durven reizen wellicht als onlogisch, evenals niet in een winkel of op een hoge galerij van een flatgebouw dur ven, niet in een lift of op een roltrap durven, niet over een plein of veld durven gaan, niet het huis uit durven, niet alleen durven zijn of juist niet in een menigte mensen; en ga zo maar door allemaal soorten fobieën die voor anderen moeilijk te begrijpen zijn. Roksnoer had bij de gemeente een aanvraag voor een nieuwe vergunning ingediend, omdat de fabriek veran derd en uitgebreid is en daardoor niet meer voldoet aan de voorwaarden van de bestaande vergunning. Bur gemeester en wethouders hadden de behandeling van de aanvraag concludeerd dat er onvoldoende ranties zijn voor een doelmatige I strijding van de stankoverlast, die I bedrijf veroorzaakt. Het college heeft op 8 september vorig jaar besloten de vergunning te weigeren. Roksnoer ging tegen het besluit van de gemeente in beroep bij de Raad van State en vroeg tevens om het besluit van de gemeente op te schorten. Daarbij maakte het bedrijf onder meer melding van de onderhandelingen met de gemeente over mogelijke verplaat sing van het bedrijf en de financiële konsekwenties ervan. Onder de gege- Daarom hebben burgemeester en wet houders nu het sluitingsbevel laten uitgaan. Afhankelijk van de resultaten van de onderhandelingen gaat de ge meente over zes maanden al dan niet over tot sluiting van het bedrijf. Gewone angst voelt men als men in een bekende situatie terecht komt die men voorheen als naar, gevaar lijk of beangstigend heeft ervaren. Bijvoorbeeld voorbijsnellend ver keer bij het oversteken, een hond die grommend de lippen optrekt, dingen die naar beneden kunnen vallen, en zovoorts er is een duidelijk aan wijsbare reden voor die angst. Gaffe™ eigen g„. zeer pers komen i ningsvol geladen. De teksten zijn veelal een weerspiegeling van alledaagse ge beurtenissen. Een observatie van de werkelijkheid en de waanzin, of is de werkelijkheid niet waanzinnig A.s. zaterdag 20 februari in «Lieve Hemel», Hilvarenbeek. «Lieve He mel» is ook geopend op zondag, maandag en dinsdag maar niet voor carnaval saktiviteiten ;ne die van deze i last heeft vormen /aak heel hevig ge- lemands hele leven ivloed worden, even- mensen in zijn ;ving. angst te ontsnap- is die benauwende ven omstandigheden zag de voorzitter van de Afdeling Geschillen van Be stuur van de Raad van State geen aan leiding het besluit van de gemeente op te schorten. Daarbij maakte het bedrijf onder meer melding van de onderhan delingen met de gemeenteover moge lijke verplaatsing van het bedrijf en de financiële konsekwenties ervan. On der de gegeven omstandigheden zag de voorzitter van de Afdeling Ge schillen van Bestuur van de Raad van State geen aanleiding het besluit van de gemeente op te schorten. Hij ging ervan uit dat de gemeente zich terug houdend zal opstellen als het gaat on sluiting van het bedrijf, zolang beide partijen met elkaar in bespreking zijn. De gemeente wil op dit moment ook nog niet tot daadwerkelijke sluiting van het bedrijf overgaan, zolang Roksnoer meewerkt aan de sanering van zijn bedrijf. Echter voor het geval de onderhandelingen niet het gewen ste resultaat opleveren en dus geen maatregelen tegen de stankoverlast getroffen kunnen worden, wil de ge meente nu alvast maatregelen nemen. Fabrikanten en importeurs tonen in het RAI-gebouw in Amsterdam nieuwe fiet sen. fietsonderdelen en fietstoebehoren uit wel 25 landen, nl. tijdens de Tweewie- ler-RAI die van maandag 22 tot en met zondag 28 februari wordt gehouden die landen behoren onder andere Canada. Denemarken, de beide Duitslander geland. Frankrijk, Italië, India. Japan, Taiwan, de U.S.S.R. en de Verenig ten van Amerika. Het neemt een tentoonstellingsruimte van zo’n 22.000 vierkante meter in be slag. Bezoekers kunnen de nieuwste ontwikkelingen op fietsgebied zien. Er zijn heel veel nieuwe snufjes. Ook veel fietskleding, aanhangwagentjes voor de fiets en meevoerrekken om de fiets op de auto te kunnen meenemen. In een der hallen veel evenementen en speciale presentaties, zoals dagelijks fietscross - demonstratie, terwijl alle bezoekers kunnen deelnemen aan een miné techni-toer-wedstrijd. waartoe dage- te m lijks een fiets wordt beschikbaar ge- Ever steld. Er is een kinderfietsspeeltuin en tijdens de openingsdag zal het fietsen de muziekkorps „Crescendo” optre den. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 10 tot 17.00 uur en van 19 tot 22 uur; op zaterdag en zondag al leen van 10 tot 17 uur. De Graaf Christo State besloot het schorsingsverzoek van Thijssen slechts gedeeltelijk in te willigen. De metaalhandel kreeg tot uiterlijk 1 februari van dit jaar gele genheid om de hinder veroorzakende verbrandingen geleidelijk fe beëindi gen. Inmiddels is déze datum verstreken. Reden voor de gemeente om de firma Thijssen erop te wijzen dat deze geen kabels en dergelijke meer in de open lucht mag verbranden. Gebeurt dat wel, dan laat de gemeente het vuur op kosten van het metaalbedrijf doven. Omdat het bedrijf bovendien een strafbaar feit pleegt, wanneer het doorgaat met de verbrandingsactivi- teiten, zullen burgemeester en wet houders ook de officier van justitie hiervan in kennis stellen. De Bond heeft daarom besloten voor zijn leden een nieuwe loot aan de stam van de autokeuringen toe te voegen, t.w. het reparatie-advies. Dit advies richt zich op de veiligheid en de bedrijfszekerheid van de auto spitst zich toe op de direct noodza lijke reparaties. Alleen als Carrosserie of draaggedeelte op het punt van de veiligheid aanlei ding geeft tot aanmerkingen, wordt dit op het rapport vermeld. Aangegeven wordt welke onderdelen eenvoudig door de automobilist zijn te controle ren. Na dit (beperkt) onderzoek zal de ANWB aangeven welke reparaties on- Dm moet wel spannend zjjn, maar Ludlurn middellijk moeten worden uitgevoerd, of Forsyth is het nu niet direkt. Het cover Aangezien bij dit advies wordt ge- noemt het boek een monumentale roman streefd, de kosten van het auto-rijden, wat het zeker niet is, al is het beslist geen zo laag mogelijk te houden, kan het slechte thriller. D advies Ook luiden, dat men er verstan dig aan doet de auto te vervangen. Dit boek is het schoolvoorbeeld van een goed Zweeds jeugdboekeen land dat al een hele traditie heeft weten op te bouwen als het om goede kinderliteratuur gaat. Het is oorspronkelijk, geloofwaardig, levens echt en het sluit heel goed aan bij de ge dachtenwereld van ca. acht- tot tienjarigen. Schrijfster Maud Reutersward tekent een treffend beeld van het jongetje Knubbe dat omdat zijn vader ergens anders woont en zjjn moeder werkt de hele dag alleen is en dus zelf van alles onderneemt, al slaat zijn moeder en oma vaak de schrik om het hart daardoor. Een boek om aan een kind te geven en voor de prijs hoeft U dat ook niet te latende eenvoudige uitvoering zonder franje maar wel met een grote letter maken een prijs van f 12,90 mogelijk. Van Goor Jeugdboeken, paperback, 103 blz., f 12,90 Via het Infor maliehuis Gehandicap ten, is een vergunning binnengekomen van het Ministerie van Rijkswaterstaat, voor de aanleg van zeven invalidenvis- plaatsen langs het Wilhelmina-kanaal, in het plan -REESHOF». De stichting «DE DOBBERS» heeft in overleg niet het P.O.G. (Provinciaal Orgaan Ge handicapten), een metalen visplaats in produktie genomen, „waarvan een exemplaar geplaatst zal worden aan de Piushaven. Om tot een zo goed mogelijk inzicht te komen over de behoefte naar deze vissteigers ook buiten de «REES HOF», is het de bedoeling van het De Bilderberg-Conferentie bestaat echtze is genoemd naar Hotel De Bilderberg in Oosterbeek, waar sinds 1954 allerlei kop stukken uit vooral de financiële wereld zich buigen over de problemen van onze tijd, -ntiu Die conferentie heeft de, Britse auteur to en Derek Eambert geïnspireerd tot een span- nende thriller. De conferentie wordt in het eaKe' boek gehouden in een kasteel bij Parijs en onder de aanwezigen zijn een mooie wa- penleverancierster, een bijzonder laaghar tige rjjkaard, een verslaafde aan diamanten en de nodige staatshoofden, bankiers en groot-industriëlen. Buiten de kasteelmuren een groep meedo genloze terroristen, een krankzinnige moordenaar, een vastbesloten journalist en spionnen van zo ongeveer alle belangrijke landen. Dat moet v. of Forsyth -het I.H.G., om in maart een gespreksavond hiervoor te organiseren, waartoe wij gehandicapte vissers, WAO-ers en vis verenigingen uitnodigen aanwezig te willen zijn. Heeft u interesse in deze avond dan kunt u zich schriftelijk wenden tot Martin van Oosterhout, afd. sport en recreatie. Per adres, I.H.G. Leonard van Veghelstraat 2, 5014 HD Tilburg. Daarna wordt er telefonisch kontakt met u opgenomen. situaties vermijden. En laat zo mo gelijk huisgenoten, vriendinnen of familieleden de karweitjes doen die hij zelf niet (meer) durft. Omdat het erg moeilijk is zelf, al leen, te proberen iets aan die fobie te doen, gaat in Tilburg Noord bin nenkort een aantal aktiviteiten van start vóór, maar vooral mèt fobische mensen. Veel mensen Het plan is, wekelijks samen bij een te komen om te praten, ken dat er meer mensen zijn t fobie en dat er niets geks aan i tige en minder prettige ervarir te wisselen, elkaar een hart o riem te steken en zo mogelijk er sa men aan te werken. Hieraan voorafgaand is een avond belegd op donderdag 25 februari, om 20.00 uur in zaal 11 van wijkcentrum De Ypelaer aan de Corellistraat. Mevr. Middel-Bakker, psy chologe, zal een en ander vertellen over fobieën, de plannen voor vol gende aktiviteiten toelichten, en ook kunnen er vragen gesteld worden of overleg gepleegd. Deze avond is vrij toegankelijk voor fobici, familieleden en beken den en ieder die maar in fobieën geïnteresseerd is. Tilburgse Ontspanningsvereniging voor minder validen. Ieder minder va lide kan lid worden van deze vereni ging, leeftijd geen probleem, momen teel tussen 18 en 90 jaar. Contributie is zeer laag, maar daar wordt wel heel veel voor gegeven. Minstens iedere maand een ontspanningsavond in de vorm van muziek, cabaret, toneel enz. Maar het voornaamste van die avonden is het onderlinge contact, el kaar weer eens zien en even bijpraten, de onderlinge vriendschap. Naar die avonden kijkt elk lid weer uit, iedere maand. Rolstoelers of bedpatiënten worden gebracht en weer gehaald door het Rode Kruis, én ook de Jeugdafd. is zeer actief voor de leden, en dan de vrijwilligers niet te vergeten die de le den brengen, en na afloop weer naar huis brengen. Maar nu in augustus 1982 bestaat de vereniging precies 10 jaar. Een zeer heuglijk feit, dat gevierd moet worden. Maar dat kost wel veel geld, en de meeste leden hebben maar W.A.O. of A.O.W. Daarom is er nu een Feestcommissie samengesteld die gaat proberen voldoende geld bij el kaar te brengen om die dag voor de ...inder validen tot een onvergefelijke maken. enementen bureau Nederland heeft intussen al toegezegd haar medewer king te verlenen. Wil u een bijdrage leveren, dan kan dit bij Algemene Bank Nederland 522911420 of giro 31362774 ten n.v. Onderling Contact. Het secr. van de vereniging is Puccini- hof 668, 5049 G Z Tilburg, tel. 550651 Uitgeverij Van Holkema Warendorf heeft het initiatief genomen een aantal hoogtepunten uit de klassieke roman op nieuw uit te geven, met een accent op avonturenromans. Verschenen zijn nu Walker Scott’s «Ivanhoe», «De laatste der Mohikanen» van James F. Cooper, «Ben Hur» van Lewis Wallace. Stevensons «Goudeiland» en ook het voor het eerst in 1899 verschenen boek «Cleopatra» van H. Rider Haggard. Het is een uitstekend ver taalde uitgave en het is werkelijk een ple zier «Het verslag van de val en de wraak van Harmachis, de koninklijke Egyp tenaar, door hem zelf opgetekend» in de hoogdravende maar romantische mooie taal van Rider Haggard weer te lezen. Het boek hield de legende in stand dat Cleopa tra met haar oogverblindende schoonheid (in werkelijkheid was ze helemaal niet zo mooi) iedere man verliefd op haar kon laten worden. Ook Hermachis, een recht streekse afstammeling van de farao’s op wie de Egyptenaren hun hoop hadden ge zet, gaat ten onder aan de onweerstaanbare hartstochten van Cleopatra, maar bij zijn wraak sleurt hij haar mee in zijn val. Uitg. Van Holkema Warendorf, gebonden 235 blz., f29,50 men, die zoals betekenen. ingediende plannen (239 woning-wetwonin- orden afgewerkt. Dat houdt in dat Gesworen ingbouw is volgebouwd. De openbare school start van het volgend schooljaar geopend e plannen ongewijzigd. Zwijsenstraat (8 HAT, De Samen werking); Molenstraat (18 HAT, Unie). Vijfenzeventig HAT-wonir de Deken Sandersstraat, in 1983 gebouwd zouden bij het programma veer trokken. HAT-woningen in de pre- miehuursfeer worden gebouwd aan de Winkler Prinsstraat (54), de Var- kensmarkt (60) en de Nachtegaalstraat (60), alle door SSHT. Hoewel de bouwplannen zijn opge schoven, wordt binnenkort wel gestart met het bouwrijp maken van Huibe ven en Kasteel-Noord. Enige hoop heeft de gemeente nog gevestigd op bouwprogramma’s in andere steden die mogelijk niet gehaald worden. Dit zou eind 1982 kunnen betekenen dat alsnog enkele plannen kunnen worden uitgevoerd. Wir bastatigan den Smplang Kleldung una’ ichuhe Medlsln und Nahrungsmlttal Die Kirche »on Hsasziw trïgt Medizln und Nahrnngsmlttel ïber an das Kranfceniwua £5’

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 7