2 1 z FILMS Wandelbosbewoners wijzen wethouder weer op wensen I SALZBURG 8°° DINGEN vis V-A-G Adr. van de Ven Tilburg B.V. [>w Vanavond in Alleen voor vrouwen... en De Koerier in het zilver T Per Raptim-Koerier naar de Mozartstad De kring en educatieve 550 /f De betere occasions waar ik en mijn collega’s volledig achter staan 98 25 bfflNSSENS Kievitslaer vorming Donderdag 18 februari 1982 pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER ibruari 1982 pagina 2 Eigen reperatie-atelier st (GWD beten gerat volgens her en P.T.T. HARMONIE Lezersbrief Kompromis 2.24 RKT» 285 X 265 Nu 390 Nu HERIZ 240 x 170 NU 1250,- HERIZ 300x200 Nu nu 1950,- Nu unstmest, turf- n, klimplanten, naai geopend. Golf LD. I978 50-XK-04 11.500,- Golf D. 1979 DX-86-RP 13.750,- Golf D 1979 FL-84-FS 12.950,- a\\e Audi 100 GL5E 1979 FK-59-RH 19.750,- Monteur van Wanten Passat GLD 1981 GP-77-LT 17.750,- 17.750,- Passat GLD 1981 GS-16-GJ erdag Auto van de week Honda Accord 1980 FT-65-ZJ 15.250,- Honda Civic. 1979 FB-34-ZZ 9.750,- VW pickup dub. cab. 1980 59-XB-72 16.750,- VW transporter. 1980 55-UB-60 15.500,- Extra lage prijs all-in :s Reisorganisatie 1 Uw V AG dealer voor Volkswagen Audi: Peugeot 305 GL 1980FP-12-JS Wij wensen al 'e klanten een ettig carnaval LUUK EN LEONI ZEEGERS dat de beheer de de ■ciaal de van het De huurders van het Wandelbos pik ken het niet. VROUWENKAFEE TILBURG De V.W.-kever komt ter Neem nu kont de vredeskoerü week: Louis I DE ZEEUW TAPIJTEN /erkt. De een tien- igen aan reno- Al jaren het betere adres voor oosterse tapijten! Alle tapijten worden geleverd met certifikaat van echtheid. Bel 013-345761 teletours ge°p.nd >rge- rs maar ie huur- i van het vorige jaar verenig- ich in een huurderscomité en huurders maakten be- luurverhoging. CINEMA HEUVELPOORT Popeye" Erwtje en Olijfje vandoor met zijn schip, achtervolgd door Popeye. tingen Tilburgse ^H«rtvBrab»ntla«n731TUburt.O13-682358^ irdersverga- het huur- ingen met voor- en evels zonder huurverhoging :hten kwamen immers voort uit rhoud en ook bij het SVW- ïbben de huurders niets bij betalen voor de nieuwe g 259-261 slplein) - TILBURG 1754 Een gezicht op Salzburg, dat duidelijk laat zien hoe lieflijk de stad is gelegen in het lommer en hoe rijk zij is aan stedebouwkundig schoon van uiteenlopende bouwstijlen. Gezellige groepsreis naar zonnig Mallorca VOLKSDANS-KOFFIE- INSTUIF Op zondag houdt het si Terra Nova aar 46, weer een Vo voor de groep 4C van 11.00-13.00 nerberg er weer door Willibrorduslaan 27, Waalre. Voor info en boekingen 04904- 4858 en 6845 VAG g garantie fe Bij dit projekt heeft de groep de me dewerking van o.a. deskundigen van reclamebureau Team 2000 en twee stu dentes van de sociale academie Mar- kendaal in Breda die voor dit jaar Spe ciaal de open school werkwijze op het programma hebben staan. tburg vooral bekend, vanwegen de muziek de Salzburger :ldvermaard; in deze geboortestad van Wolfgang Amadeus jnde muziekcultuur te genieten, en zelfs het snoepgoed, de teert een beetje mee van het prestige van de geniale dom- Keuze uit 1000den 10 tot 30% lager dan elders Ruime sortering ambachtelijk tin gaat Venkelhof, Cruidenlaan /oninj ïl en helpt hem met Als blijkt dat het uur. waarop de aanslag moest gebeuren verstreken is. hitst Tunin zichzelf op tot een verschrikkelijke woede; hij heeft niet de anarchistiese held kunnen zijn die hij had willen zijn. Ziet hij een p. tie-patrouille naar het bordeel komen, dan wordt hij radeloos van angst. Toch bazuint hij rond dat hij Mussolini heeft willen do- ambtenaar van de GWD zelf gedaan voorstel. MOLENWIJK TANDTECHNIEK Ringbaan Noord 65, Tilburg, Tel.: (0131-321411 Audi ^0 YPELAER A.s. dinsdag 23 febr koffie-ochtend in de 1 de carnaval; dinsdag we een hobby markt. Perzische tapijten Korvelseweg (nabij Korvelf Tel. 013-4247 Als kompromis werd c dat de huurders een mochten aanwijzen dat onderzoeker van de geme tal panden zou onderze uit het onderzoek blijkt pen ondernomen moetet zou dit gebeuren, aldus In de kashal van de Middenstandsbank, St Tilburg exposeren Lui Zeegers, van 15-2 Ik ben 'n man en ’t geeft mij toch retariaatsadres is: de h. bepaalde wrevels wanneer ik in de Dun, Oude Kerkstraat 8, Koerier ’t artikeltje van ’t vrouwen café tegenkom en daar dan bij staat toegang alleen voor vrouwen. Mijn vraag aan deze vrouwen is (als lezer) waarom moet dat nou Wij zijn toch allen mensen Op deze ma nier krijg je toch een afvallige groep wat in een goeie maatschappij niet past. TREKHAKEN, UITLATEN, REMBLOKKEN 30 korting of gratis montage DE KNETTERPOT Accu’s scherpe prijzen Veldhovenring 41, tel. 433273 Je P.T.T. Harmonie heeft een nieuwe voorzitter gekozen. Het is géworden de h. J. Marcelis. Deken Botsstraat 15. Tilburg. Er is ook een nieuwe secreta ris gekozen, wat inhoudt dat er een nieuwe secret A.B.A. van L Goirle. Tel. 343165. bruidsmodeshow dag 9 maart a.s. eel uitverkocht, men u echter de plete voorjaars- zomerkollektie 'iletten en offen. vrijblij- ten in onze zaak cl u even een af- g 21 februari aanstaande sociaal cultureel centrum tan de Nieuwlandstraat Volksdans-kofFie-instuif 40 jaar en ouder en wel '3 uur. Nederlandsche Stationsstraat 14, Luuk en Leonie tot 9-4-’82. DE KLEERKRING Vrijdag 2 april gaat de Kleerkring open. De Kleerkring is een kamertje op Schipbeek 9. waar goede gebruikte kinderkleding en speelgoed te koop is voor de leeftijd van 0 - 10 jaar. De Kleerkring is open: donderdagmiddag van 2 - 5 uur vrijdagmorgen van 10 - 12 uur. Kleding en speelgoed inname: vanaf 1 maart iedere maandagmiddag van 2 - 4 uur op Schipbeek 9, (tegenover Sport hal de Blaak). Als op 5 maart a.s. de Tilburgse Koerier zijn vijfentwintigjarig bestaan viert, zal er hier en daar wat afgefeest worden. Voor u, de lezers van de Koerier, zal het feest hoofdzakelijk bestaan uit de vele aangenaam-inspannende uurtjes die u gaat besteden aan het oplossen van onze grote jubileumpuzzel. Met recht hebben wij dit een -grote» puzzel genoemd, want hij is niet alleen groot wat zijn omvang betreft maar vooral ook door de prijzen die u er mee kunt winnen alles bij elkaar kan er door onze lezers voor ruim dertienduizend gulden aan prijzen bij elkaar worden gepuzzeld. Alle prijzen bestaan uit reizen, geheel verzorgde reizen naar bijzonder aan trekkelijke bestemmingen, die worden georganiseerd door de co-sponsor van de «Koerier grote puzzelaktie» het tilburgse reisbureau Raptim, dat op zijn gebied al meer dan een halve eeuw ervaring heeft om uit te putten. Een van de exclusieve reisbestemmingen, waarheen winnaars in ons prijzen festijn als op wolken gewiegd naartoe worden gevlogen onder de zorgzame hoede van Raptim reizen is Salzburg. Salzburg, een allercharmantste Oosten rijkse stad, vlakbij de grens met West-Duitsland gelegen. Een plaats met onge veer evenveel inwoners als Tilburg - maar dat is dan ook zowat de enige overeenkomst. werd overeengekomen onderzoeksburo it samen met een leente een tien- zoeken. Mocht ten dat er stap ten worden, dan een door een Vanavond om 20.15 uur vindt er in het wijkcentrum Kievitslaer aan de Reinevaart- straat 55 een vergadering plaats van de 166 bewoners van de laagbouwwoningen in het Wandelbos die in beheer zijn bij de Gemeentelijke Woningdienst GWD De vergadering zal voornamelijk gewijd zijn aan de talloze klachten over de slech te staat van de huizen, zoals die al ongeveer tien jaar lang aan de orde komen. Omdat het hier gaat om gemeentewoningen zijn op deze bijeenkomst uitgenodigd wethouder van Hassel van Volkshuisvesting en directeur Weggeman van de GWD. De bewoners zijn inmiddels nogal ge- L aakt op de GWD, omdat er, .olgens hen, gesold wordt met hun be langen, met hun recht op goed en rede lijk tochtvrij wonen, ó.a. omdat, nog steeds volgens de bewoners, de GWD een aantal afspraken tot nu toe niet is nagekomen. Wat is er aan de hand? Welke afspra ken moet de GWD nakomen Om de ze vragen te beantwoorden, moeten we een stukje teruggaan in de geschiede- Het is diefstal uit onze portemonnee, roepen zij, want omdat de GWD niets doet, betalen wij ons blauw aan een extra hoge gasrekening. Bewoners kunnen niet wachten tot 1988 als de huizen 25 jaar oud zijn. Nu moet er iets aan gebeuren, daarom zullen zij van wethouder van Hassel en dhr. Weggeman eisen dat zij geld beschik baar stellen voor een onderzoek naar de kwaliteit van de woningen. Brutus vaart naar een eiland waar een schat begraven zou zijn en in de grotten volgen de nodige gevechten met Popeye, voordat de brute Brutus door hem wordt verslagen. Robin Williams als Popeye en Shelley Du vall als Olijfje. Régie is van Robert Altman. ?ruari is het geen Ypelaer vanwege ig 2 maart houden De GWD ging hiermee niet akkoord. Zij waren van mening dat zij goed on derhoud verrichten en zij wilden de huizen pas na 25 jaar - als zij subsidie krijgen van het rijk - opknappen en dan ook nog eens in het kader van re novatie zodat zij er dan extra huurver hoging voor mochten vragen. Het comité is hierop gaan zoeken naar een onderzoeksburo. Toen het comité er een gevonden had, kreeg men van de GWD te horen dat er geen geld was voor een onderzoek. Dat de huurders zo’n onderzoek maar zelf moeten beta len en dat zij het onderzoek voor steld hadden omdat ze anders moeilijkheden kregen met de ders... Extra service: er rijdt een bus naar Schiphol a 35,- pp. Garantie zekerheid Uitvoering onder 100% bankgarantie Woensdagavond 24 februari is er weer een thema-avond, die deze keer ver zorgd wordt door vrouwen van het C.O.C. Er zal o.a. gepraat worden over de geschiedenis van het C.O.C. en wat het tegenwoordig doet, de anti- diskriminatiewet en over persoonlijke ervaringen met lesbisch zijn. Daar naast is er gelegenheid tot diskussie. Aanvang 20.30 uur. Saase van IJs- seltstraat 16. Zaterdagavond 20 fe- brari, swingavond voor vrouwen vanaf 22.00 uur. Hout rot De huizen waarover het gaat aan het Alsemhof, Malvahof, Venkelhof, La- vendelweg en stukje Kruidenlaan zijn gebouwd in 1963. Om de woningnood op te lossen, moest er snel en goed koop gebouwd worden. Er werden slechtere materialen gebruikt en onder alle omstandigheden doorgewt gevolgen laten zich raden al e tal jaar waren de woningen vatie toe. Dit werd versterkt door het feit woningdienst, die de panden in heeft, zich volgens de bewoners nau welijks bekommerde om het noodza kelijk onderhoud. Loslatend stuck- i werk, wiebelende vloeren en vooral veel houtrot waren het gevolg. Enkele straten verderop staat zo’n zelf de komplex huizen, door dezelfde aan nemer in dezelfde tijd gebouwd. Deze huizen zijn in beheer bij de SVW. Hier kwamen precies dezelfde klachten voor als in de huizen van de GWD. Luuk en Leonie Zeegers zijn broer en zus, beide geboren en woonachtig te Tilburg. Zij laten collages zien, die samengesteld zijn uit een ver scheidenheid van materialen. De be langrijkste bronnen van inspiratie zijn gedroogde plantaardige materialen gecombineerd met bijv, keramiek, metalen, textiel etc. in de Tilburgse :rover worden Koerier, tel. In het kader van de verspreiding van methodes van de open school (de zg. in- sluizing van open schoolmethodes) is 1 groep Kokpit van vormingscentrum Kring gestart met een projekt rond reclame. In deze werkwijze wordt speci nadruk gelegd op deelterreinen v thema, de vragen die deelnemers daar bij hebben, het zelfstandig opzoeken en verwerken van de nodige informatie en tenslotte de presentatie van de re sultaten van elk deelterrein. De cirkelfoto van deze week werd zondagmorgen gemaakt bij het feest van „De Leuwegaopers”. De omcirkelde figuur kan op ons buro de volgende prijzen afhalen: f 7,50 van Plantenkas Groenewoud, Stappegoorweg; Kruikenzeiler Streek - VVV Hart van Brabant. Spoorlaan 416-A; twee kaartjes voor Poppentheater Sapperlipopet. Dionysiusstraat 11A; een waardebon voor 1 doosje barbecue-worstjes P.v. Amersfoort. Insulindeplein 19; waardebon voor jaarabonnement Openbare Bibliotheek, Koningsplein; waardebon voor ijstaart voor 12 personen. Ad Bertens, Ringbaan-Oost 16; een waardebon voor 4 broodjes van Jan van Broodje Jantje, NS-plein; waardebon t.w.v. f 7,50 Kadowinkel Wolbert, Besterdring 79; waardebon voor haarverzor- ging a f 10,-dameskapsalon Ter Rele, Bernardusplein 22; waardebon f 10,- voor noten of aanverwante art.. Mar. Notenshop in de Familia; waardebon f 10,- de Laat, Oerlesestraat 20; een waardebon voor het slijpen van een handzaag, gereedschap en profielslijperij GPS. Ringbaan-Oost 144A; een waardebon voor 1 doos openhaardblokken. Fa. Pekomy. Lovensestraat 10, Tilburg; 1 waardebon voor 1 jaar abonnement op de vredeskoerier; een waardebon van f 25,-, „De Kast” oude en antieke meubelen. Tuinstraat 34. De winnaar van de vorige week: Louis Hatters verpleeghuis St.-Elisabeth, Bergstraat 6. Goirle. Natuurlijk is Salzt Festspiele zijn werek Mozart is een verfijr Mozartkugel, profile ponist. Maar ook op andere gebieden mag Salzburg er zijnHet stedeschoon hebben wij al genoemd, een universiteit binnen haar muren houdt het intellectuele peil van de stad hoog en de vele theaters en musea staan borg voor dat de liefhebber van alle kunstuitingen in Salzburg ruimschoots aan zijn trekken komt. Ook wat betreft eigentijdse letterkunde blaast Salzburg zijn partijtje mee, immers, de bekende schrijver Thomas Bernhardt komt er vandaan. Prachthotel De geluksvogels, die de Koerier-Raptim reis naar Salzburg bij elkaar weten te puzzelen in onze grote jubileumaktie, zullen tijdens hun verblijf worden onder gebracht in Hotel Europa, een voortreffelijk, modem hotel in het hartje van de stad, waar u op alle mogelijke manieren in wordt verwend. Er kunnen nog advertenties worden geplaatst in het nummer var Koerier, waarin de jubileumpuzzel verschijnt. Inlichtingen hier graag verschaft door de advertentie-afdeling van de 013.43.07.83. FILMLIGA Ambassade „d'Amore e d’anarchia” (Liefde en anarchie) Lipg Wertmüller wil niet eens suggerei zij iéts toont wat waar gebeurd zou kunnen zijn, integendeel. Pure fantasie en dat ver- klaart enigszins Tunin, een onnozel man® J netje, dat besluit Mussolini te vermoorden, j omdat zijn beste vriend door de Carabinieri j werd gedood. Hij weet niets van politiek en is bang, maar de diktator moet dood. In een luxe-bordeel wordt hij verliefd op het hoertje Tripolina, en zij op hem. Popeye schuimt de zeven zeeën af op zode Salome, een hoer van middelbare leeftijd, naar zijn vader. Deze is verdwenen toen Po- helpt hem met de beraming van de aanslag, peye nog 'n kleuter was. r. waarop de aanslag Bij zijn omzwervingen belandt hij in Zoet- haven, waar hij bepaald niet hartelijk ont vangen wordt. Niemand wil hem een kamer innen verhuren, maar hij vindt tenslotte onderdak poli- bij de familie Olie. Dochter Olijfje, staat op dan het punt zich te verloven met Brutus, die uit -:-t naam van de Admiraal het dorp onder de duim houdt. Op het verlovingsfeestje ver schijnt geen Olijfje, die haar hart heeft ver loten aan de spinazie-zeeman Popeye. Sa men vinden ze Erwtje, een verlaten kind in een wieg. Popeye werpt zich op als pleegva- der. maar kan niet voorkomen dat het jon getje ontvoerd wordt. Brutus gailt er met Besterdring 1a hoek Veldhovenring Tel. 013-420504 Mooi De befaamde geleerde Alexander van Humboldt rekende Salzburg tot de drie mooiste plaatsen op aarde. De natuur heeft deze stad dan ook zeer bevoordeeld in een zachtglooiend bekken met gunstig klimaat ligt zij op 425 meter hoogte. Drie beboste heuvels bieden mooie panoramapunten de Mönchsberg, Kapuzi- m Rainberg. De rivier de Salzach verdeelt de stad in twee helften, die >r een groot aantal fraaie bruggen met elkaar worden verbonden. Muziek vooral bekend, vanwej laard; in deze geboor uziekcultuur te geniet Afdoende In 1979 zijn deze woningen na klach ten van bewoners onderzocht. Toen bleek dat er een soort schimmel in die huizen voorkwam. Deze veroorzaakte houtrot en de enige afdoende maatre gel daartegen is het vervangen van de gehele voor- en achtergevels. Anders blijft het doorrotten. De SW heeft dan ook het afgelopen jaar bij alle huizen de voor- en achter gevels vervangen. De bewoners van de GWD-woningen "zaten ondertussen nog met hun klach ten. Ook zij wilden een afdoende op lossing voor de problemen aan hun 'huizen. Eind juni den zij zie 118 van de 166 1 zwaar tegen de hi Huiirdersvergadering Na een goedbezochte huqrd dering in september opende I derscomité de onderhandelir GWD, met als eis: nieuwe achtergevels zonder de klacf slecht onderhoud en ook bij hi komplex hebben de huurders hoeven te betalen voor de niet voor- en achtergevels Vertrek op 7 en 17 maart: 1 'I2 week-verblijf Hotel - vliegreis, inbegrepen rechtstreekse retourvlucht, bus vervoer, volpension, goede keuken, royale kamers, badkamer, bal kon. Aan het strand. Ligging in het beschutte, zonnige Santa Ponsa. Ned. reisleiding, dagelijkse service en excursie-aanbod. Veel com fort. Laten we dan afspreken de vrouwen rechts, de mannen links, of zoiets. Wanneer 'n vrouw in 'n man nencafé komt wordt ze van A tot Z verwend. Wij hoeven geen inspraak maar waarom (moet dat nou zo nodig bij voorbaat De onderzoekers zijn al zover dat men ’n eicel van de vrouw kan splitsen waardoor er ’n kind gaat groeien, en als dat dan een man wordt, wat dan een stad met een eigen gezicht >erkt leverbaar, ons op. hart van Brabant

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 3