Verrassend mooi r f I s i aWWiWlÜ] sn 1450,- Literaire avond Herman Pieter de Boer I 4985,- BRESSON 3200 3195 3895, 2795, I i. 3985,- O' Wj 1985, «Orpheusin Heuvelkerk 1982 pagina 8 Donderdag 4 februari 1982 pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER Scrotum in ’t nieuw Disco-club Bold Brillen Verrekijkers Microscopen Barometers 123781 Ook 1e en W4 «Shalamarin The Talk of Town ie JUWELIERS - HORLOGERS 2.50 breed 2.00 m breed zijn onze modellen 1982 en enorm laag geprijsd Kijk en vergelijk, het maakt U honderden guldens uit. Kast «Bernadetto» bijna geheel massief s weer ibundel m. Hij f voor in wollen mohair extra Ook in licht rundleder in raad. 't model ig beige bruin voor- iaan komen, int het heel Heuvelring 144-146, Tilburg (hoek Damstraat - Piusplein Telefoon 013-436119 Eiken kast massief voorfront 130 breed 1 J. VAN NUNEN Burgemeester v.d. Mortelplein 124, Tilburg (ook 's avonds) Gehele dag geopend Koopavond geopend 1100 m2 showruimte in het centrum /elstraat 103 I 1-424333 I Verlegen om geld? Snel 674998 gebeld i 2e hypotheken (intermediair) illeen van de pen k werk, schreef Vanaf de maand februari gaat in de Houtstraat 116 disco-club Bold van start. Bold betekent vrij, luidruchtig en onstuimig waarbij vooral de nadruk Terug van weg geweest de Tilburgse rockgroep Scrotum. In een nieuwe be zetting begint deze band aan een reeks optredens in onze regio. «<’t Karrewiel in massief eiken met wildbuffel- leder Iedere dag geopend, vrijdags koopavond 3000 m2 fabrieksruimte propvol (3 grote hallen) Ook alle financieringen Heuvelhof - Heuvt Telefoon 013- tot 3 april) verschijnt verhalenbundel De div; zxu woruen, rw gedeelte zonder c kijkers. De doelst u is: vrij zijn in kledii e zelf wilt, vrij zijn in um. style naar eigen idee, Iding, lees onze advertenti de Tilburgse disco- :slist niet. Kritiek op lansstijl is er maar heel ge- grc ït tussen het rijtjes-volk of ;n je beperkt tot wat afge- ïwegingen waarvan geen waar ze vanda; -t een exploitar r de Lux stel in mo- vorm- xjn uai ia -men in uitgaanswereld bes kleding of danss woon als je niet gaat staan en je stompte bev mens weet w; Daarbij vindt tf)|lnïïllnjï][rüfllg i Meubelfabriekencombinatie, Kerkstraat 29-31, Goirle (bij de grote oude kerk) Telefoon 013-342039 17 februari 15.30 - 17.30 uur. Inleider: G. Heitink. Ie lezing. Thema: de eigen plaats van het pas toraat in de hulpverlening. De vijfde stelling bij het proefschrift van Dr. G. Heitink luidde: «Geeste- r lijke gezondheidszorg schiet als wordt. Hij geestelijke gezondheidszorg tekort, Theologische ns een veelzijdig muzikant, hij be delt drums, basgitaar en keyboards, iy Watley zingt solo en back- )und. Jeffry, Jody en Howard heb- 1 een hele show rond hun act ge bouwd. Zij brengen een geweldig stuk entertainment. Het is allemaal begon- rond hun album «Big Fun» en lamar laat iedereen gedurende hun ';n deze fantastische «Big Fun» leven. zondagmiddag, geopend uur, voorverkoop VVV- Op 3 februari zal het Kultureel Kaffee No90 weer een populair schrijver we ten te presenteren, ditmaal Herman Pieter de Boer. Een nieuw boek van Herman Pieter de Boer komt zonder horten of stoten in de boeken top tien, zoals kortelings bewezen werd met de verhalenbi De Nymfentrein. Herman Pieter de Boer werd op 9 feb ruari 1928 geboren in Rotterdam als zoon van een bankemployé en een doofstomme lerares. Als negenjarige debuteerde hij in het jeugdblad «Doe Mee» met het verhaaltje «Najok en de ijsvogel». Hij doorliep de Gooise HBS A te Bus- sum, voer als lichtmatroos, speelde Lezingencyclus Shjkhdd theologische faculteit Tilburg :n bij Theo „jioer. telefoon „».t--i.u, De bestelde kaartjes ;n betaling in Den taald. Herdenkingsmunt In het kader van 200 jaar ononderbro ken diplomatieke betrekkingen tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de Verenigde Staten van Amerika zal de regering van de Nederlandse Antillen een speciale herdenkingsmunt uitgeven met een nominale waarde van vijftig Antilliaanse guldens, welke waarde als zodanig ook door de Centrale Bank van de Nederlandse Antillen zal worden ge garandeerd. konden verenigen met de richting waarin de muziek zich ontwikkelde, zijn deze inmiddels vervangen door twee nieuwkomers Twan van de Heyden bas en Arthur Robbesom keyboards. Verder bestaat Scro tum uitWil de Boed leadgitaar, Frank Uyens zang en Peter Prince drums. De vele nieuwe nummers op het repertoire van Scrotum zijn te om schrijven als snel, swingend, kompakt en toch leuk. eens Jeffry Daniels, Jody Watley en Ho- spec ward Hewett vormen samen de groep Jodj Shalamar, een vocaal-dans trio, dat in grot Nederland doorbrak met de grote hit ben «The second time around», een single van hun album «Big fun». Er werden 2 LP’s opgenomen: «Uptown Festval» en «Disco Gardens». Gerald Brown verliet de groep en Howard Hewett .kwam in zijn plaats. Howard is een veelzijdig muzikant, hij bespeelt di verse instrumenten waarvan basgitaar zijn favoriet is. Jeffry Daniels is even- De historische betrekkingen tussen de Nederlandse Antillen en de Verenigde Staten vinden hun duidelijke basis in de persoon van Peter Stuyvesant I592-1672) die in 1646 officieel belast werd met het beheer van en het toe zicht op alle Nederlandse bezittingen in het toenmalige West-lndië, waartoe 'jS***^. ook die gebiedsdelen gerekend wer den die thans gevormd worden door de stad New York alsmede de Republiek Suriname. Enkele gegevens omtrent de munt Beeldenaar (voorzien van parelrand) De voorzijde draagt de beeltenis van ingin Beatrix naar een ont- I.C. Hekman, alsmede het Beatrix Regina - Neder- en het jaartal 1982. inden veren" aarin de muzi ,.i deze inmic “e nieuwkomer -.«./den bas er. A.s. zaterdag 6 februari speelt Scro-key'-J~ turn in «de Cammeleur», Hoge Ham 126, Dongen, aanvang 2lu.00, en op zondag 7 februari ’s middags in café «Verkocht», Magazijnstraat te Til burg, aanvang l5u.30. Aangezien en kele leden van Scrotum zich niet meer De cyclus pastoraat en vindt plaats in het gel Theologische Faculteit, Academielaan 9, Tilburg. Lokaal L-8. De lezingen zijn vrij toegankelijk voor alle belangstel lenden van binnen en buiten de facul teit. Kafee D’n Egelantier Zaterdag 6 februari CSCN Vanaf half negen zaterdagavond zal er Z" in D’n ,Egelantier «progressieve blaasmuziek» klinken. Wat dat pre cies betekent weten alleen de mensen die CSCN al eens eerder hoorden spelen, op acties en barricades. Dit weekend is het orkest van ruim tien muzikanten voor een zeer bijzondere gebeurtenis in Tilburg, waaraan met een een exclusief optreden in D’n Egelantier gekoppeld werd. X. hulpverlening wanneer zij in veel menselijke nood de ibouw van de religieuze dimensie onvoldoende on derkent». Is daarmee de eigen plaats van het pastoraat in het steeds bredere veld van hulpverlening aangegeven? En hoe realiseert zich dit dan in de prak tijk? Op deze en andere vragen zal Ger- ben Heitink proberen een antwoord te formuleren in zijn, inleiding. G. Heitink is auteur van het boek «Pastoraat als hulpverlening», een inleiding in de pastorale theologie en filosofie die op vele faculteiten als verplichte literatuur aangegeven vordt. Hij is verbonden aan de ie Hogeschool van Kam- Ons Super com fortabel bankstel in prachtig don kerbruin rundleder nen Shal; optreder meebele 7 februari, v.a. 14.00 kantoren. Super ban kst derrie geving. Zeer groot in prachtig rundleder pantomime, diende bij de luchtmacht, was filiaalhouder van een tegelhandel. Intussen schreef hij al kin- derhoorspelen en publiceerde hij in het legendarische tijdschrift «Mand ril!». Na ’54 leefde hij all deed journalistiek radio, theater en t In 1972 begon hij geïnspireerd door de geheimzinnige sfeer van het platteland (Giethoorn) verhalen te schrijven. Met zijn bundel De vrouw in het maanlicht kreeg hij meteen erkenning als litera tor, en een aanhankelijke lezerskring. Sinds 1976 heeft uitgeverij Manteau ruim 300.000 boeken van hem ver kocht, waaronder de verhalenbundels Het damesorkest, De Kellnerin, Het herenhotel. De Nymfentrein, de best seller Nederlands gebarenboekje H! (samen met Pat Andrea), de spot- novelle Waanzin en Moederliefde en het kijk-, lees- en lachboek Zalig zijn de schelen, dat hij samen met Betty van Garrel schreef. Tijdens de boekenweek 1982 (25 maart t zijn nieuwste wii.alenbundel De divanpop. Na al dit literair vuurwerk is Herman ook begaafd schrijver van teksten voor liedjes. Een paar suksessen van de laatste tijd: Lenny Kuhrs «Visite» en «Maar ja», verder «Kinderen voor Kinderenliedjes, «Ik heb zo waanzin nig gedroomd» en «Op een onbe woond eiland», uitgebracht door de Vara. Dus op 3 februari Herman Pieter de Boer in Kultureel Kaffee No90, het spektakel start om 20.00 uur, aan de Vloeiweg Oisterwijk. gewoon zijn tent vol tot overvol te stampen zodat van dansen al helemaal -geen sprake meer is. Laat staan voor disco-dansen. Onze klub heeft in de Houtstraat 400 m2 tot zijn beschikking waarvan 200 m2 voor disco-dansen gebruikt zal worden, hiervan het grootste gedeelte zonder omstanders „f pottekijkers. De doelstelling van onze club is: vrij zijn in kleding, dra gen watje zelf wilt, vrij zijn in dansen, disco-style naar eigen idee. Voor aanmelding, lees onze advertentie. H.M. Koninj werp van J.' omschrift landse Antillen Randschrift In de gladde muntrand zal worden ge graveerd Dios sea ku nos Pa piamento voor God zij met ons Keerzijde (met parelrand) Deze zijde is voorzien van een af beelding van Peter Stuyvesant en de gedrapeerde vlaggen van Nederland, de Nederlandse Antillen en de Ver enigde Staten van Amerika, de waarde aanduiding 50 g en het omschrift 200 jaar dipl. betrekkingen - Ko ninkrijk der Nederlanden - United States of America De keerzijde is ontworpen door de Antilliaanse kun stenaar Armando Ravelo. Bijzonderheden De wereldwijde max. oplage bedraagt 40.000 exemplaren in proofkwaliteit, d.w.z. gematteerde beeldenaar, af beeldingen en lettertekens tegen een spiegelglans achtergrond. Het ge bruikte meteriaal is sterlingzilver 925/ 1000. Het gewicht is 25 gram (fijn- zilvergewicht ca. 23 gr.) diameter 38 mm. De munt wordt geleverd in een blauw 20 x 2 etui voorzien van het Wapen van de Nederlandse Antillen. De bestelcode voor deze munt is MP 130. De prijs bedraagt f 124,80 (incl. B.T.W. en verzendkosten). Men kan als volgt bestellen a) door overmaking van het verschul digde op giro 3981195 t.n.v. Monu ment te Eist onder vermelding van de bestelcode MP13,0-3 b) schriftelijk bij Monument Manifes taties BV, Postbus 23, 6660 AA Eist (Gld). Men krijgt dan een acceptgiro- kaar toegezonden. c) telefonisch 08819-4249. W illem V ermandere te Waspik Op zaterdag 6 februari brengt het ak- tiviteitencentrum Den Bolder te Was- pik een Vlaamse avond met de Belgi- ligt Op vrij, sche liedjeszanger Willem Verman- Én dat is m dere. Geboren en getogen in de West hoek, het zuid-westelijk deel van Vlaanderen, begon Vermandere zijn carrière als troubadour op het festival van Heist in 1968 waar hij met de hoogste eer ging strijken. Sindsdien heeft hij zich ontwikkeld tot een van de produktiefste zangers van tegen woordig, want niet minder dan 6 Ip’s staan op zijn naam. Aanvang 20 uur op 6 februari in Den Bolder te Waspik. Plaatsbespreker tot 5 februari bestaat de mc— om plaatsen te reserveren Muskens in Den Bolder. 04168 - 1346. Dv b< kunnen dagelijks teger Bolder worden afgeh; Model Venustaire» schitterend nieuw model. Enorm fijne zit; massief eiken met safari - leder extra - - extra Zondag 7 februari a.s. zal de hoogmis in de Heuvelkerk worden opgeluisterd door de Tilburgse Koninklijke Har monie Orpheus o.l.v. dirigent Rinus van Hamond. De gastpredikant zal zijn dr. A. van Santvoort m.s.c., de Neder landse provinciaal van de Missionaris sen van het H. Hart, die thuis is in het klooster aan de Bredaseweg. De geschiedenis van de Koninklijke Harmonie «Orpheus» begint in sep tember 1864 en heeft naast sombere tijden ook heel wat roemrijke pres taties geleverd. De laatste jaren, sinds de komst van dirigent Rinus van Ha mond in 1975, is de harmonie opge klommen naar een ereplaats in de vaandelafdeling, de hoogste afdeling van de Koninklijke Nederlandse Fe deratie. In 1980 en 1981 heeft «Or pheus» met succes deelgenomen aan het topconcours van de KNF. Ook dit jaar is deze Tilburgse harmonie daar voor uitgenodigd en behoort dt)s tot de fine fleur van de Nederlandse musice rende amateurs. Dat is voor een deel te danken aan de Jr925/ beroepsmusicus. Rinus van Hamond, ze'f klarinettist van het Brabants Or kest. Het orkest van 65 leden werkt hard aan kwaliteit en aan de toekomst. Het corps telt veel jongere leden. Het bestaan van de eigen jeugdharmonie is daar niet vreemd aan. Zondag 7 februari zal «Orpheus» tij dens de hoogmis in de Heuvelkerk spelen de fanfare «La Peri» voor ko perblazers van Paul Dukas, Adagio uit «Treble Concerto» van Ted Huggens met Rien Coolen als klarinet-solist, «Nimrod» uit de «Enigma Variaties» van Edward Elgar, de «Pavane in Blue» van Ted Huggens en tot besluit de Huldigingsmars uit «Sigurd Jor- salfar» van Grieg. De hoogmis in de Heuvelkerk begint om half 12.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1982 | | pagina 9