IIS E Op wef/ naar rredt Lu T F BI SlJ ‘E J aG 9 ber 1981 pagina 36 :N an iine dIus ddWmtrr IHrektic en medewerkers Er is ons iemand voor gegaan op die weg: Christus. Net zoals iemand ongeveer tweeduizend jaar geleden koos om te leven en te sterven voor de vrede van de mensen. Hij maakte die keuze alleen en zo zult u ook die keuze alleen moeten maken. Anderen kunnen daarbij helpen, maar u kiest tenslotte. Het is Kerstmis en daarbij behoort dit soort gedachten. We staan er open voor als we ze lezen of horen. We praten erover met huisgenoten, vrienden en kennissen... Maar laten we dan nog eens denken aan die honderdenduizenden mensen op 21 november in Amsterdam. Die mensen die daar waren om te getuigen van hun vredeswil. Die kozen om de vredesweg te begaan, jong en oud, groot en klein, man en vrouw. Laten we ook eens denken aan al die mensen die ook getuigden van hun vredeswil in Brussel, Parijs, Bonn, Boekarest, Triest, Barcelona, Rome, Athene, Stockholm, Kopenhagen, Londen. Over de grenzen heen gaat de weg van de vrede, door de landen heen, omdat wij mensen vrede willen. En als wij dat kiezen, als wij dat willen dan zal er vrede zijn in plaats van oorlog en geweld, nu en in de toekomst. Wij mogen niet stil blijven staan op die weg. Vrede is iets wat telkens bevestigd moet worden. Zoals ons hart doortikt, zo zal de vredesgedachte in ons moeten leven: onvermoeibaar, onophoudelijk, eindeloos. Zoals Christus vanaf zijn geboorte tot aan zijn dood koos als mens van vrede voor de vrede, onvermoeibaar, onophoudelijk, eindeloos. itje oet We herdenken zijn geboorte met Kerstmis. Mogelijk denken we dan ook aan wat hij wilde, aan hoe hij leefde voor de vrede. Hij ging die weg en wij mensen zijn ook op weg. We bewegen ons van onze geboorte naar onze dood; een weg, een levensweg. Die gaan we allemaal en misschien kruist onze weg de weg naar de vrede. Naar die weg kunnen we zoeken en als we zoeken dan zullen we hem zeker vinden. We kunnen daar voor kiezen want wij mensen, u en ik, hebben een vrije wil. irriiseii ii allen een Aalitj Kerstfeest Kerstmis 1981: een spannend Kerstmis; Polen en nog steeds het Midden-Oosten, het land waar Christus geboren werd. Spanning, dreiging, onrust. Kerstmis 1981; een hoopvol Kerstmis, mensen, u en u en u, wij, op weg naar de vrede. «Misschien kruist Uw weg, de weg naar de vrede» ger ijs! Een vroege winter dit jaar, koude, donkere dagen. Om bij de kachel weg te kruipen, het vuur hoog, tijd genoeg om wat weg te zakken. Denkend aan Kerstmis toen we klein waren, een vredig Kerstmis toen. We maakten ons weinig zorgen, er werd immers voor ons gezorgd. Nu, volwassen of bijna volwassen, nu moeten we zelf zorgen voor een vredig Kerstmis. Wij zijn nu zelf verantwoordelijk voor de inhoud van dat woordje vrede, dat zoveel betekent. In ons huis, op ons werk, op school, op de club, in onze straat, in de stad, in ons land, wij zijn zelf verantwoordelijk voor de vrede op deze wereld, voor de vrede om ons heen. We hebben daar met ons allen voor te zorgen, voor ons allen, u en ik. Niemand kan zich daaraan onttrekken. Al geloof je in Christus of niet, of heb je het druk of niet, of ben je oud of jong, niets kan en mag een belemmering zijn om niet mee te stappen op de weg naar de vrede.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1981 | | pagina 1