?n en ©koppelmans X? tóboovsX 1 x Kwaliteit Europese bouwnijverheid bouwvallig? voor motorrijders Laserbuis leest Huisvrouw wast liever geen werkkleding ink Dansexpressie 1 ttruidstoiletten ran van banden Voor iedere Nederlander twee huisdieren van levensbelang De poppen van Thea Het dak lekt!! Aktiezon in de schoorsteen Pakjes maken voor zieken I .Psoriasvereniging— r X’ Meer oog voor Europees belang bij vervoersbeleid Hoe lang wilt u nog zo slecht slapen? lattapex Keukenspreuk beeldplaat. Een Europees beleid voor gehandicapten mber 1981 pagina 10 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 12 november 1981 pagina 11 estern. kreeg het niet 't best probere ook van de vangt pakje t de ledinj res Over twee weken verschijnt ver- niet, a hoc •R A.S. TILBURG F' n Naam: Adres: Postcode: Woonplaats Datum: siaapvoorlichters’ met me tralies. ger n ank- slaapwinkel schouwburgring 25, tilburg tel. 422122 best wat aan ir bestaat nog introduktie voor dit boek is het jws schreef in het nummer van 29 a roe te 1 r week vuile werkkleding te ig veelal de overall van len tel. verzendkosten) lit moet met de lid-staten U kunt postzec Eun beai SCHOLEN EN SCHOOLMEESTERS IN TILBURG 1532 - 1848 geschreven door C. Weijters i de het op- st.annaplein16 tel 430617 Tilburg - Heuvelstraat 52 - Telefoon 013-423224 «Eén< al wat i .oor een doeltref- /erse Ge- de bouwnij- ïn te helpen. atie) trfijn speelfilm nd beeld. y gericht -peler. ichiecentrum Tilburg. ring tegen re- i 30% t te verho teenschaf 0. Als irofessiont ;ert dat i treken ■evens- ier kan ■ag hem Jmatige Ondergetekende besteltex. SCHOLEN EN SCHOOLMEESTERS f 25,- Handtekening: Komt de bestelling na bericht ophak Wenst toezending per post (f 30,- int SCHOLEN EN SCHOOLMEESTERS omvat ca. 130 bladzijden met diverse illustraties, de prijs is f 25,-. uitgebreide artikel dat het oktober jl.: Europes deze sitt t bestellen door onderstaande bestelbon in een envelop zonder sgel te sturen naar antwoordnummer 145, 5000 WB Tilburg. baar is. Deze steun zou voldoende moeten zijn voor de tenuitvoerlegging van projecten die de nationale autori teiten niet in hun eentje kunnen be kostigen. Criteria rijst natuurlijk moeten, worder i vit ontvang va, -- ste||en Dat legertje wassende huisvrouwen is niet onverdeeld gelukkig met deze taak, getuige de volgende cijfers: 58% vindt beroepskleding lastiger schoon te krijgen dan de gewone was; 42% heeft er regelmatig en I3% zo nu en dan extra wasmiddel voor nodig42% HUMlestoffen Isxloffen txja ponnen n alle landen van veel te doen op ht istructuur en de O[ van 65 ad- pro- ont- rens. Het ,den of t de buurt Er zijn elf pr nu schrijft cent resfor ’ulden Tim 2,5 i ;n zou professioneel wassen 1. laatsen opleveren. De beste i Stadsnieuw «Een gelegenheid om kennis te maken met een man, die dorre feiten uit de Tilburgse geschiedenis in een begrijpelijk en zeer boeiend boek weet te presenteren: meneer Weijters geeft geschiedenisles waar je warm van wordt». Nederland telt niet alleen meer dan 3 miljoen katten en honden, het telt ook meer dan l'/i miljoen kanaries, 1 mil joen parkieten en 3 miljoen duiven. Kortom, wij Nederlander kunnen niet zonder huisdieren, leder van ons heeft er zelfs twee (althans gemiddeld). Ze ker als men er 10 miljoen aquariumvis sen bijtelt. Wie overigens trouwens tellen gaat, mist nog enkele miljoenen. Deze gaan naar vogèls. eenden. kip- Dieren. :ling van verbete naar nieuwe ïchnieken normen «Het is vooral ook een leerzaam werk over een stukje onbekende geschiedenis van onze stad». B Het is een uitgave van Boekhandel Gianotten en is ook in andere boekhandels verkrijgbaar. ese Gemeenschap 1 ituatie kan doen. Er iropese steeds behoefte aan woningen. tiëntenverenigingen zijn opgericht om morele, sociale en maatschappelijke hulp te bieden en om patiënten te in formeren omtrent behandelingsmoge lijkheden. I we dank z gaan besef dan ook aa 1 Zo heef’ I l commissa I sociale za I dat de Com over een nie L op 8 decc F ministers L Het gaat jl dellange II integratie 11 staat. I Aangezien de hulpverlening voor ge- I handicapten vooral op lokaal niveau plaatsvindt. Wil de Commissie met name hier de coördinatie verbeteren. Deze coördinatie omvat vele as pecten: gezondheidszorg, arbeids voorziening. onderwijs en be roepsopleiding. huisvesting, vervoer, voorlichting en de toepassing van nieuwe technologieën. Netwerk Het is ons plan -, aldus, Ivor Richard, «een netwerk van plaatselijke model- acties op touw te zetten die de gehele Gemeenschap moeten laten zien hoe il Comité hap heeft onlangs Jbliceerd waaruit 7 miljoen mensen sector verdienen litecten). Daarnaast valt er in Hertalen- Gemeenschap nog aanverwante gebied van de infras slag van energie. De Werkgroep Samenwerking Pso- nasisverenigingen Brabant-Zeeland en Den Bosch e.o.) organiseert don derdag 19 november a.s. een infor matieavond in Sociëteit De Harmonie, Stationsstraat 26 te Tilburg. De avond begint om 20.00 uur. lang wilt u nog 40 slecht slapen? Neem ons advies ter harte: een goed bed en een goede matras komen uw gezondheid en humeur ten goede! En wij hebben voor u het meest perfekte bed dat er is: Lattoflex. Een bed\dat. samen met de speciale Lattoflex- matras. uw lichaam in elke welving en holte de juiste steun geeft. Waar door uw slaaphouding al tijd echt ontspannen is. (jw wervelkolom in een juiste, rechte lijn (zie foto). Lattoflex is zo'n bijzonder bed. met zoveel unieke voordelen, dat u binnenkort beslist bij ohs moet kómen kijken en praten. Lattoflex. slapen zoals u plKgnog nooit geslapen heeft. gesteld wordt, op En dan het maar le- (04241-2061of ,2-83209). De Europese Gemeenschap heeft in het verleden reeds veel voor haar ge handicapten gedaan. In 1980 heeft het Europees Sociaal Fonds ongeveer 188 miljoen gulden besteed aan de leiding en revalidatie van gel dicapten. In 1981 was dit bedra; opgelopen tot 242 miljoen guldt Het Europees Sociaal Fonds een belangrijke rol bij de ontwik! van nieuwe strategieën voor gehan dicapten. Vooral op het gebied van de sociale integratie en het onderwijs van gehandicapten vervult het Fonds een pioniersfunctie voor de gehele wereld (Eurofocus). Bijna één miljoen vrouwen staan zo’n tweemaal per wassen. In 84% van die gevallen gaat het om de kleding hun man of van één van de andere gezinsleden. Er zijn namelijk ongeveer anderhalf miljoen Nederlanders die her uniformen niet meegerekend dragen en tweederde van die kledi..„ gewassen. Thuis doet in 92% van de gezinnen de vrouw de was, beroepskleding die tweemaal per week een wasbeurt nodig heeft. Zomaar ineens een plas water in de gang. Waar komt die nou vandaan? Niet van de hond, want die hebben we niet. Dan maar eens het dak op. Ja hoor. Enkele pannen verschoven. Uit hun gelid gerukt. Door de storm van de laatste dagen. En dan krijg je dat. Dan kan het dak gaan lekken. Ja, dat zeg gen UT dan. Het dak lekt. Maar het dak lekt niet. Dat is prima in orde. Alleen 'n paar pannen liggen dwars. s'6’’ Het Economisch en Sociaal van de Gemeenschap heeft een rapport gepubl’ blijkt dat ongeveer 7 hun brood in deze sector veu (metselaars tot en met archit* Met inbegrip van de bouwmat industrie en andere a™ sectoren, vertegenwoordigt bouwnijverheid 13% van het bruto binnenlands product van de Tien. Iedere Europese regering heeft een eigen vervoerbeleid waarbij wordt gestreefd naar de verbetering van het landelijk verkeersnet (wegen, spoorlijnen, water wegen). Maar als er op het gebied van de vervoerinfrastructuur een beslui worden genomen, houden de betrokken autoriteiten vaak slechts rekening nationale belangen. En dat terwijl het internationale verkeer tussen de lie van de Europese Gemeenschap de afgelopen twintig jaar aanzienlijk is toegeno men, veel sneller zelfs dan het nationale verkeer. Deze toeneming is niet alleen toe te baar is. Deze steun zou voldoende schrijven aan het groeiende han- moeten zijn voor de tenuitvoerlegging delsverkeer binnen de gemeenschap pelijke markt, maar ook aan de spec taculaire opmars van het toerisme. Hieruit blijkt wel hoe noodzakelijk het is een verkeersnet op te bouwen dat op iropese leest is geschoeid en Hierbij rijst natuurlijk de vraag welke antwoordt aan de behoeften van het criteria moeten worden aangelegd om communautaire verkeer. de aard en omvang van het Europees Het probleem is echter dat nationale belang vast te stellen. De Commissie belangen niet altijd samenvallen met stelt voor hierbij niet alleen rekening de Europese belangen. Een weg waar- te houden met overwegingen van ver- van de aanleg nationaal gezien niet keerskundige aard maar ook met de echt noodzakelijk lijkt, kan bijvoor- vraag in hoeverre een project bijdraagt beeld voor de overvolle wegen van de aan de algemene doelstellingen van de buurlanden een verlichting betekenen. Tien op bijvoorbeeld economisch, re- Zelfs al is een regering zich van dit gionaal en energiebeleid. Met het oog aspect bewust, dan zal zij toch niet hierop heeft de Commissie reeds een altijd bereid zijn aanzienlijke bedragen onderzoek laten verrichten naar de te investeren in een project waarvan zij gevolgen die de Kanaaltunnel voor de niet de meeste vruchten zal plukken, gehele Gemeenschap zal hebben. Uit En gezien de algemene begrotingspro- dit onderzoek is gebleken dat het Ver- blempn is dit zeer begrijpelijk. enigd Koninkrijk en Frankrijk welis- De Europese Commissie heeft de waar de meeste vruchten van deze Raad van ministers van de Tien on- tunnel zullen plukken, maar dat ook langs laten weten wat haar standpunt andere lidstaten er hun voordeel in deze kwestie is. Zij wil dat de Ge- mee kunnen doen. meenschap financieel bijdraagt aan Dergelijke onderzoeken zullen ook een klein aantal projekten waarvan het met betrekking tot andere grote pro- Europees belang duidelijk aantoon- jecten worden uitgevoerd. Als de werknemer voor zijn eigen be roepskleding moet zorgen, komt hem dat op ruim f 265 per jaar. Als de ?roepskleding werkgever de beroepskleding aan, ding wordt thuis schaft en de wasbehandeling uitbe- steëdt, komen de kosten op ca. f 220 per jaar en als die werkgever een lin- nenverhuurbedrijf inschakelt op ca. f 195 per persoon per jaar. Momenteel wordt van alle be roepskleding 30% professioneel ge wassen. Elke verhoging met 10% le vert de gemeenschap een besparing op van f 8.800.000. Als 80% van alle be roepskleding professioneel wordt ge wassen, resulteert dat in een besparing van ca. f 44.000.000 per jaar. Het Economisch Instituut heeft te vens berekend dat in dat geval wordt bespaardaan energiekosten bijna 30 miljoen guldenruim 4,5 miljard liter water; ruim 2,5 miljoen kilo fosfaten. Bovendien zou deze omschakeling naar 80% professioneel wassen 1.560 arbeidspk Maar uit het rapport blijkt ook dat er sinds 1974 500.000 banen in deze sec tor verloren zijn gegaan. Bovendien is de productiviteit van de woningbouw edaald. pen, hamsters, konijnen, enz. En dan tenslotte worilen er nog talrijke exoti sche dieren als huisdieien gehouden. Al deze dieren zyn te vinden bij drie en een half miljoen Nederlandse gezin nen. 1 Dat het huisdieren niet altijd goed gaat, blijkt uit de hoge sterfteper centages van bijvoorbeeld tropische vissen en siervogels. En het aantal verwilderde katten stijgt verontrus tend. Deze en nog veel meer gegevens. 1 vallen te lezen in een onlangs versche- nen rapport van de Nederlandse Ver- eniging tot Bescherming dat men kan aanvrager delijke Vereniging in De Het Tilburgs Danscentrum start 1 de cember een nieuwe cursus dansexpres sie. Aanvang van de lestijd is vrijdaga vond van 19.45 tot 21.00 uur. De cursus wordt gegeven door Bettv de Vroe. die haar opleiding dans expressie op het Brabants Con servatorium gevolgd heeft. Bij de dans expressie is de dans niet het doel, maar middel om tot expressie te ko men. Samen met de groep kom je tot een «eigen» dansbeleving. Informatie dagelijks tussen 14.00 en 17.00 uur op t Tilburgs Danscentrum. Technische of kwalitatieve gebn aan de motorfietsers houden let gevaarlijke risico’s in. De rijder nog zo goed zijn, de motorfiets mag niet in de steek laten. Een regelnu en nauwgezette inspectie van de motor is basisvoorwaarde. Het bekijken van de banden is even essentieel. Tenslotte bestaat het enige contact tussen de motorfiets en het Psoriasis is een hardnekkige huidziekte, ontstaan door een te snelle 6x sneller dan normaal) wisseling van de huidcellen. Aan deze hin derlijke, erfelijke maar niet besmet telijke kwaal lijdt naar schatting van deskundigen ongeveer 4% van de be volking. Vooral juist in het contact met medemensen ontstaan vaak frus traties. Een dertiental regionale pa- Maar die paar dwarsliggers knoeien wel heel de rest. Het dak lekt zeggen we dan. Heel het dak krijgt het dan op zijn dak. Hetzelfde heb je bij een koor. Of bij een orkest of bij een voetbalclub. Er hoeven maar een paar «krukken» bij te zitten en heel de club wordt er op aan gekeken. 't Was vanmorgen weer pet met het koor», zeggen we dan. Of «Het was weer goed waardeloos bij de AVO». Als er één orkestlid uit de toon valt, valt heel het orkest in het water. Ja toch!! Hoe zegt een oeroud spreekwoord dat ook weer? «Eén appel die bedorven is, schendt al wat in de korven is». Als u eens wist wat er ‘s nachtsj met uw lichaam gebeurt, in een te zacht, kuilend, slap bed. Of minstens zo slecht een te hard bed. zonder vering. Als u zelf eens kon zien hoe u op zo'n manier uw wervelkolom forceert, waardoor uw spieren niet kunnen (ontspannen. Hoe m teenisom uc piuuucuvncii van ue woning t/njd tussen 1974 en 1979 met 24% geaaaio. u r de» Het Comité wil de uitwisselt Djt percentage komt neer op 400.000 informatie tussen de lidstaten v individuele woningen. De woning- ren' het onderzoek naar bouw liep vooral terug in het Verenigd bouwmaterialen en -technieken be- Koninkrijk, Frankrijk en Italië. In de vorderen, de nationale normen har- laatste twee landen bleef de bouw van moniseren en alle obstakels uit de weg openbare voorzieningen echter sta- ruimen die bedrijven uit de ene lidstaat biel. In Duitsland en Nederland liep de beletten bouwcontracten in andere woningbouw niet noemenswaardig te- lidstaten af te sluiten. Tenslotte ver- rug. Het spréékt vanzelf dat deze meldt het Comité dat de Europese sector te lijden heeft gehad onder het bouwondernemers hun steentje kun- slechte investeringsklimaat, besnoei- nen bijdragen aan de ontwikkeling van ing van de overheidsuitgaven, de in- andere delen van de wereld. flatie en de economische crisis in het - algemeen. Maar het Economisch en Sociaal Comité is van mening dat de as--- -1:4-u tot eoncrete resultaten ...vil nog te vroeg om hierover een uitspraak te doen, de extra aandacht die er dit jaar aan de gehandicapt! en hoeveel er nog voor deze mensen getf ok aannemen dat er binnenkort nieuwe acties 1 iveft Ivor Richard, Europees ‘Asaris voor werkgelegenheid en iv zaken, onlangs aangekondigd tmmissie hhar voorstéllen i> hieuw gehandicaptenbeleid -■ember a.s.. aan de Raad v^n iiiinisters van de Tien 'zal voorleggen. Het gaat hier om een beleid op mid- termijn, waarbij de sociale ie van gehandicapten centraal Het Comité pleit dan ook voor betere coördinatie en een fender gebruik van de divt meenschapsfondsen om 1 verheid weer op de beer «Er is nog nooit 'n kok gevonden die koken kon naar alle monden Die spreuk hangt bij ons in de keuken. Tot troost van onze kokkin. Want als je toch aan alle smaken van de mensen moet voldoen!! Over smaken valtniet te redeneren zeggen we. De een houdt van zuur. De ander is een zoetekouw. De een eet tomaat met zout en peper. De ander zweert bij tomaten 'met suiker. Mijn vader moest de eieren al keihard gekookt hebben zodat dooier helemaal blauw zag. Zoveel mensen zoveel smaken. Dat geldt trouwens niet alleen maar van eten. Die keukenspreuk zou je best met» anderen kunnen aanvullen... Deze bijvoorbeeld: «Er is nog nooit 'n predikant geboren die preken kon naar alle oren Je kunt 't nu eenmaal nooit iedereen naar de zin maken. «Zoveel hoofden, 'zoveel zinnen». Zelfs Christus kreeg het niet klaar. Maar je mag het best proberen. Sommige lidstaten kampen met een grote woningnood. Zo moeten er in Italië en Griekenland 250.000 wonin gen worden hersteld die na de aardbe vingen van 1980 en 1981 ingestort zijn. Dat is juistHet is een zeer boeiend boek dat gezien kan worden als een bekroning van de arbeid van Weijters: meer dan 200 artikelen sinds 1940 in allerlei tijdschriften en vakbladen. Het is niets bijzonders als we een kind met een pop zien spelen, maar als een volwassen persoon dit doet, dan kij ken we wel even op. Zo gebeurde het ons ook tóen we op bezoek gingen bij Thea Kroot te Udenhout. We hadden haar ontmoet op een braderie te Zun- dert, waar ze samen met haar kollega Thea de Kort uit Öisterwijk. ex poseerde (het duo Thea Thea). Hoe kom je op het idee? vroegen we haar. In 1974 ben ik een kursus handvaar- digheidsleidster gaan volgen en heb ik zes jaar hobbyklub gedraaid. Na en kele jaren ben ik toen een tweede kur sus gaan volgen, eigenlijk om iets an ders te doen t$ hebben. Hier leerde ik o.a. de poppen maken. Dit heeft mij zo aangetrokken dat er verder op in ben gegaan op poppen maken, zoals boe ren en boerinnen, oude mannen en oude vrouwen, maar ook uitbeelding van oude beroepen. Een vraag die ons veel isHoe maak je zo’n po[ is ons antwoordKom ren bij Thea Kroot (04 bij Thea de Kort (04242- ervaart dat het nodig kan zijn de kle ding tweemaal achter elkaar te was sen 30% vindt het drogen ervan las tiger dan van de overige was; 27% vindt het strijken ervan lastiger dan van de overige was. Deze cijfers verstrekt de Stichting Doelmatige Beroepskleding aan de hand van een rapport van Lagendijk Opinieonderzoek. De SDB beschikt echter over meer cijfers. Zoals de uit komsten van een onderzoek van het Economisch Instituut voor de Textiel industrie. Daaiuit blijkt bijvoorbeeld dat het aanmerkelijk goedkoper is wanneer werkkleding in een profes sionele wasserij wordt gereinigd. wegdek uit die twee stukken zwart rubber. De kwaliteit beslist vaak over de vraag of je een ongeluk krijgt of nèt niet. Er wordt door de grote ban denfabrikanten veel onderzoek ge daan naar eigenschappen als bocht- vastheid, slipgevaar, enz. De Ita liaanse fabrikant Pirelli b.v. test tij dens de zware races voor het wereld kampioenschap haar banden uitge breid. Aan de hand van de daarmee opgedane ervaringen worden steeds meer nieuwe profiel-ontwerpen ont wikkeld. Onder dergelijke omstandigheden worden zaken als profielslijtage en bandenspanning nauwgezet gecon troleerd. Als een band nu eenmaal op uw motor is gemonteerd, moet u ook deze zaken goed in de gaten houden. Te weinig profiel bijvoorbeeld heeft onherroepelijk tot gevolg dat men bij een nat wegdek in de slip raakt. Meer nog dan bij een auto, brengt dit bij een motorfiets levensgevaarlijke risico’s met zich mee. op- Reeds vele jaren organiseert de natio- _:han- nale vereniging De Zonnebloem de drag al bekende Sint NicolaasaktieZon in de len. schoorsteen. Zij wordt daarbij gehol- speelt pen door KRO-radio en televisie. Ook tkeling dit jaar vindt deze aktie plaats en men verwacht zeer grote deelname. Vorig jaar waren er meer dan 80.000 Neder landers die voor een zieke, gehan dicapte of hulpbehoevende bejaarde medeburger een pakje mhakten. Het gaat niet om dure kadoos, doch om een pakketje, als het even kan met versjes of een leuk briefje. Als men een kort briefje schrijft naar De Zonnebloem, dan ontvangt men na I5 november naam en adres van een zieke of gehandicapte op een zoge naamd adresformulier. Hierop bevin den zich tevens enkele gegevens over degene voor wie u het pakje gaat ma ken. Dat is om te voorkomen dat men dingen stuurt waar de ontvanger niets aan heeft. Bijvoorbeeld als er staat: Ziet slechtdan weet de geyer, dat men beter geen lektuur kan zenden. provinciale posten. Als men .chrijft (graag postzegel v insluiten voor toezending irmuliernaar de post van de vincie waarin men woont, dan vangt men tijdig de gegevei pakje kan dan t.z.t. verzonde als de zieke/gehandicapte in c woont gebracht worden. De centrale post is voor Noord-Bra- bant: De Zonnebloem, postbus 300, 4880 AH Zundert. net vacht. wit, rood, blauw rkhofprljs 60 Waarom zouden we eigenlijk niet op grote schaal woningen en openbare voorzieningen bouwen om Europa uit het slop te halen? De sanering van krottenwijken en de bouw van moderne voorzieningen zijn in de meeste Euro™“ steden niet alleen broodnodig, maar zouden ook voor de bouwnijverheid een nieuwe impuls kunnen betekenen. Met de bouwnijverheid, één van de belangrijkste bedrijfstakken van de Europese Gemeenschap, gaat het de laatste Aardbevingen jaren niet zo goed. weg waar- tezien niet jl bijvoor- 1 van de ïkenen. ich van dit toch niet bedragen I waarvan zij vruchten zal plukken. Ifeemene begrotingspro- zeer begrijpelijk. iropese Commissie heeft de 1 ministers van de Tien on- ;n weten wat haar standpunt te kwestie is. Zij wil dat de Ge- bijdraagt aan irvan het De werkgroep biedt vanzelfsprekend ook buiten deze avond alle gewenste informatie. Correspondentieadres: Postbus 2167, 5600 te Eindhoven. De bijeenkomst op 19 november is niet alleen voor leden, maar voor alle be langstellenden toegankelijk. Medewerking aan deze avond zal verlenen: drs. J. de Korte, agoog-so- cioloog verbonden aan de afdeling Huidziekten van het Academisch Me disch Centrum te Amsterdam. De laserbuis maakt het mogelijk. Miljarden puntjes vastgelegd op een beeldplaat. Ze worden door een haarscherp gebundelde laserstraal afgetast. Dat levert een complete speelfilm op. De beeldplaat, die binnen een jaar ook in Europa op de markt komt, wordt op een beeldp'atenspeler afgespeeld, die op elke (klguren)TV is aan te sluiten. De plaat zelf, die 25 omwentelingen per seconde maakt, wordt door een laserstraal contactloos (dus slijtagevrij) vanaf de onderkant met de hoogste nauwkeurigheid afgetast. Siemens heeft daartoe een speciale laserbuis ontwikkeld (zie foto). Kleurenbeeld en stereogeluid zijn op de plaat als optische puntjes (in de vorm van digitale ja/nee-informatie) vastgelegd. Bijéén omwenteling ontstaat uit de vastgelegde puntjes een haarfijn spoor van slechts 0,4 duizendste mm breed) één compleet beeld. Een speelfilm van een uur bestaat uit 90.000 van zulke enkele beeldjes. Stilstaand 'tijdvertraging en -versnelling, zowel heen als terug, evenals «snelzoeken», zijn de bijzondere mogelijkheden van de beeldplatenspel stijgt el met ingsi tderlanc ■mg van gen bij de Lan- Den Haag. Heeft het Internationaal Jaar van Gehandicapten tot concrete resultaten geleid? Het is misschien nog te vroeg om hierover een uitspraak te doen, maar zeker is dat zij de extra aandacht die er dit jaar aan de gehandicapten is besteed, zijn «effen hoeveel er nog voor deze mensen gedaan moet worden. We mogen op touw zullen worden gezet, gehandicapten in een bepaalde streek een volwaardig maatschappelijk be staan kunnen opbouwen. Deze acties moeten worden uitgevoerd zonder grote financiële bijdragen omdat het anders onmogelijk is dezelfde me thoden elders toe te passen. In het eerste stadium zullen we vijftien a twintig gebieden nemen, ieder met een inwonertal van 250.000 Bn. delen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1981 | | pagina 11