KOERIER DE Een uitdaging: Locale Omroep Organisatie Tilburg Jongerenhuisvesting weer behoorlijk in het slop ,84^464' 20 november eerste uitzenddag j Afbouw SJHT nu officieel ingeluid a.s. weekend Spectaculaire ski-acrobatiek op het parkeerterrein van Famila I Tilburg helpt Polen ©koppelmans Jo Denissen denkt nog niet aan pensioen 11 WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT Oplage: 74.575 ex. Verschijnt in geheel Tilburg - Goirle - Riel - Loon op Zand - Udenhout - Berkel Enschot - Oisterwijk - Moergestel en Hilvarenbeek. Voor training, zie pagina 10. Nu vanaf p. stuk TOILETMATTEN k 99 cent de Zeeuw tapijten een jktober uit het t konseptaf NIEUW MICKEY-MOUSE kinderbehang en natuurlijk vele andere. Alleenverkoop J. Van Loon-Otten Hasseltstraat 178 Géén koopavond Let op nieuw adres Korvelseweg 259-261 tel. 013-424754 I 600,- BADMATTEN diverse maten van 4.95 voor BEHANGMARKT Smidspad 64-66 >rgens te tus- to’s ten ie rust ring •e be- creta- s Woningdienst en alle zal c huisi uitv Verbetert de woonsfeer Ook voor betrouwbaar tapijt st. annaplein 16, tel. 430617 BONTMANTELS Rechtstreeks van eigen farm naar klant altijd voordeliger Wij geven U een extra 300,- a 400,- ZOMERKORTING en een jarenlange garantie Wij verkopen ook kosmetika en schoonheidsmiddelen op basis van 60% zuivere nertsolie ver- Bij aankoop van een bontmantel uw reiskosten vergoed. NERTSFARM BRASPENNINCX IJpelaarstraat 38, Breda, tel. 076-652285 Vlakbij Motel Brabant (Heerbaan). U kunt alle dagen terecht. Donderdagavond tot 9 uur koopavond. ie ge it ge- Over- (met likt te piratenwezen, serieus wordt te kennen geven welke haar levisieomroep. En welke haar mv. Stuurgroep geen overeen: i de Stuurgroep v beter voorgoed lektanten leerlin- knut- >emma vlag- instu- UITGAVE: DE TILBURGSE KOERIER B V OPRICHTER: J.H. G. DE BEER DIR. T DE BEER-DOUWES REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: N S. PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1126745 Van 17. laatste u zo fhan- sonen, instellingen, verenigingen teit. belangengroeperingen uit de stad. tember 1981 pagina 2( Donderdag 24 september 1981 25e jaargang nr. 1229 Koestraat 89, Tilburg Telefoon: 43.21.35 Sluitpost E"^-»:;rts verwacht de gemeente dat .vuewerkers van de SJHT, ge- haar takenpakket, over des kundigheid beschikken op o.a. bouwkundig en beleidsbepalend ter rein en als maatschappelijk wer kenden. Subsidiëring geschiedt echter slechts op basis van administratief be heer van woonruimte. «De toestand van Hassel. Vreemd omdat hij dus niet -’•'t advies van zijn eigeni ngaat, maar ook omdat i de 30/70 verdeelsleutel van de vorige wethouder i. En het zittend kollege beweerd het beleid lege voort te zetten. :mming dus, z srs van de SJHT, tevoren pnaals weten dat BEZORGER GEVRAAGD 1 i Voor de wijk Oeverstraat - Transvaalplein i vragen wij voor donderdagmiddag een bezorger. Liefst wonende in of om deze wijk. Aanmelden NS plein 14 of telefoon 560593 EXTRA REKLAME DEZE WEEK wasbaar behang evenement, staat ons te wacl zaterdag 26 naast Barbara Kul ionaal bekende Gisteren, woensdag 23 september heeft mevrouw Jo Denissen haar zeventigste verjaardag gevierd. Dit gebeuren is niet zomaar gepasseerd: haar vele vrienden hebben Jo Denissen een prachtige avond bezorgd met eigengemaakt cabaret, zang e.d. Mevrouw Denissen is een van die figuren die zich door hun bijzondere karakter een vaste plaats in het Tilburgse sociale plaatje hebben verworven. Zij werd in 1911 geboren als dochter van de bekende stalhouder Denissen aan het Wil- helminapark. Met de veranderde omstan digheden veranderde ook de stalhouderij in een garage- en autoverhuurbedrijf, Garage Wilhelmina. (Garage Denissen in de Bur gemeester Jansenstraat wordt nog beheerd door een familielid van Jo Denissen. Tot 1963 heeft mevrouw Denissen het garagebedrijf mede gerund, om in dat jaar over te schakelen naar de inmiddels ruimschoots bekendheid verworven hebbende begrafenis onderneming, die nog steeds in hetzelfde complex aan het Wilhelminapark gevestigd is. Haar positieve bekendheid dankt Jo Denissen vooral aan de sympathieke en kiese wijze waarop zij haar beroep uitoefent. Al die jaren dat zij nu aan het hoofd staat van haar bedrijf, heeft zij zichzelf nog geen dag vakantie gegund. «Want», zo zegt zij dan altijd «de mensen moeten altijd op mij kunnen rekenen»Wij wensen deze geboren en getogen Tilburgse nog vele jaren in goede gezondheid. Toekomst SJHT Uit een andere affaire bli de Stuurgroep het pad SJHT zou moeten terugkei moet effenen. In het lai pre-advies over de t SJHT valt namelijk j'--jn dat ik )udt met afbom fing op termijn) van de SJHT over een jaar of twee. Een en ander v koppeld aan de mogelijkhei achterstandssituatie van jongeren dan opgelost zou zijn. De wens lijkt hier de vader van de gedachte en die is bij de SJHT dan ook behoorlijk in het ver keerde keelgat geschoten. Voorzitter Joss Boukens stelt in een scherpe reaktie op het pre-advies dat de gemeente blijkbaar naar een stok zoekt om een lastige hond mee te slaan. Geïllustreerd met diverse pas- 1 sages uit brieven van B en W zelve, om in bestuurlijk jargon te blijven, toont hij aan dat de gemeente in verband met ubdiëring van de SJHT geregeld j het moment achter In het middagblok van 14.00 tot 17.00 uur «Omroep om de hoek». Afgewis- ■~'d met muziek worden een aantal Jerwerpen, uitgespit middels kort documentaires. Over sociaal-cultureel werk, onderwijs, het verkeerscircula tieplan, sport en recreatie, de werk- legenheid, de gemeentelijke politiek en vult u maar in. Het ligt in de be doeling om de middag-uitzending een Tn karakter te geven, gedeeltelijke imte voor reacties van de Alle kleuren nu 1 0j“ p. stuk DE HOOGSTE PRIJS voor uw gebruikte meubelen bij aankoop van nieuwe meubelen Wij leveren elke gewenste meubelkeus «Teja» Meubelhoek Elzenstraat 51 Telefoon 357851 Achter Garage Holland Elke dag geopend Donderdag koopavond helaas, het gaat niet om spel maar om de realiteit. En die laat zien dat het Stuurgroep! met de jongerenhuisvesting nog steeds meer vallen dan opstaan is. dmdelijk ha De Tilburgse serie Volkshuisvestingsheisa ’81 heeft weer een nieuwe afle vering. Na de nummers Woonruimteverordening en Volkshuisvestings- alleen tegen het plan (VOP) is de nieuwste aflevering getiteld Jongerenhuisvesting. De ambtenaren ing; hoofdrolspelers zijn geen onbekenden wethouder van Hassel, een plot- "S’ lde^. v.an seling tot grotere taken geroepen figurant; de woningkorporaties, in wier *a°V“" spel van de toneelvernieuwing uit de jaren ’60 nog steeds weinig of niets te heeft toch ste(?ds t bespeuren valt; de SJHT tenslotte, die de laatste tijd niet meer van het Van het vorige kolk toneel lijkt weg te slaan. Geen overeenstemming dus, zodat Asl het nu om een echte tragi-komedie ging, dan zou het bovenstaande best vertegenwoordigers van de SJHT, die rdige inleiding van het programmaboekje kunnen vormen. Maar enige dagen tevoren alle het gaat niet om spel maar om de realiteit. En die laat zien dat het Stuurgroepleden nogmaals ^over- gebrek aan overeenstemming zeer hoog zouden opnemen, hun tassen in pakten en de vergadering verlieten. Helemaal definitief is de breuk nog niet, want in een naar aanleiding van de gebeurtenissen door de SJHT ge schreven brief aan het kollege van B en W wordt slechts gewag gemaakt van «opschorten»De heer Dul van de Unie betuigde ter vergadering ook nog zijn spijt met het vertrek van de SJHT in het licht van de volgens hem belang rijke en positieve rol die de SJHT in de Stuurgroep altijd had gespeeld. Dus wie weet... Bedenkingen Om een lang verhaal kort te maken: De Locale Omroep Organisatie Tilburg is een feit. In het verleden zijn er vanuit meerdere groeperingen en vanuit al lerlei politieke disciplines ook pogin gen gedaan om te komen tot een plaat selijk radio en/of televisiestation. Se rieus resultaat'is daar nooit geboekt, het piratenplezier even dar gela ten. De L.O.O.T. en haar uitzendingen zullen vanuit die hoek echter kritisch worden gevolgd. Andersom wil de L.O.O.T. dat de bewoners van Til burg hun betrokkenheid claimen bij hun eigen plaatselijke radio en televi sie! De cirkelfoto van deze week werd maandagmiddag gemaakt aan de Hoefstraat. De omcirkelde figuur kan op ons buro de volgende prijzen afhalen f 10,- van de Tilburgse Koerier; plantenbon t.w.v. f 7,50 van Plantenkas Groenewoud, Stappegoorweg; Kruikenzeiker Streek - VW Hart van Brabant, Spoorlaan 416-A; twee kaartjes voor Poppentheater Sapperlipopet, Dionysiusstraat 11A; een waardebon voor een slinger echte Tilburgse boerenworst, P. v. Amersfoort, Insulindeplein 19; waardebon voor een boeket of plant t.w.v. f7,50, Bloemensalon Flamingo, Hasseltstraat; waardebon voor jaarabonnement Openbare Bibiioteek, Koningsplein; waardebon voor ijstaart voor 12 personen. Ad Bertens, Ringbaan Oost 16; een waardebon voor 4 broodjes van Broodje Jantje, NS-plein; een blik antiekwas t.w .v. f 12,50 van De Kast»Tuinstraat 34, waardebon t.w.v. f7,50 Kadowinkel Wolbert, Besterdring 79; waardebon voor haarverzorging a 10,-, Dameskapsalon Ter Rele, Bernardusplein 22. Waardebon f 10,- voor noten of aanverwante art., Marius Notenshop in de Familia, waardebon t.w. v. f 10,- bij Ad en Elly Huybregts, Jupiterstraat 19, Tilburg. De winnares van de vorige week Anita Kemmeren, Schotse Hooglanderstraat 80. Waspik. (Foto van Aarle) bekommentariëren van het iktieplan, zoals opgesteld door eerdergenoemde werkgroep. Een maand later bleek echter dat alle moeite tevergeefs was geweest. Op drie essentiële punten bleken de me- ep ningen zo ver uiteen te lopen dat het te jongerenhuisvestingsaktieplan in ieder geval al beroofd werd van het woord aktie. Lidmaatschap Het lidmaatschap van de vereniging tot en met december 1982 kost f 10,- Voor rechtspersonen (stichtingen, verenigingen, etc.) bedraagt het lid maatschap aanzienlijk meer: f 200,- voor een heel jaar. U geeft zich op als lid door het bedrag over te maken aan de Rabobank, Pen ningmeester L.O.O.T., bankreke ningnummer 17.12.03.666. U kunt u ook aanstaande zaterdag aanmelden op de kruikenmarkt bij de stand van de L.O.O.T. Voor alle informaties kunt u schrijven naar de L.O.O.T., Postbus 555, 5000 M.B. Tilburg. U luistert naar de radio of u kijkt naar de T.V., u bent aangesloten op de kabel en bovendien bent u gevoelig voor het wel en wee bij u voor de deur, in onze stad, noteer dan op de kalender: vrijdag 20 november L.O.O.T. Lokale Omroep Organisatie Tilburg met een dag lang stadsradio en een uur lang Tilburgse televisie. En als u aan het noteren bent: op 27 oktober is in café Boulevard aan de Noordstraat de eerste openbare ledenvergadering. En als plaatselijke radio èn televisie, anders dan het genomen, dan zal die avond de Tilburgse bevolking I wensen zijn ten aanzien van een stedelijke radio- en telt bedenkingen daartegen zijn! Maar voorwaarde voor inspraak op de draad en de buis is wel dat er in beginsel positief moet worden gestaan tegenover deze nieuwe plaatselijke legale omroep. Die positieve instelling kunt u laten blijken door lid te worden van de Locale Omroep Organisatie Tilburg. Famila haakt in op het winterseizoen en organiseert donderdag 1 oktober een wer kelijk spectaculaire show met twee ski-ac- robaten op een heuse ski-schans van 7 me ter hoog en 20 meter lang. Famila heeft dit team van wereldkampioenen exclusief 8 voor Nederland naar Tilburg kunnen ha- 8 len. Het wordt dan ook een uniek gebeuren dat u beslist moet gaan zien. Vanaf ’s mon™* tot ’s avonds 9 uur worden met korte tus senpozen de dubbele- en schroefsaltc beste gegeven, terwyl Famila in de pauzes en ook nog op 2 en 3 oktober een modeshow organiseert met wintersport- kleding en mode voor het najaar. De aanleiding voor deze feestelijke dag vormt het gereedkomen van de nieuwe grootse aanpassing van de zaak aan de veranderde wensen van de consument. Een tiental gespecialiseerde winkeltjes binnen Famila maken het winkelen nóg pret tiger en vollediger. Diverse artikelgroepen zijn uitgebreid en de presentatie in de rekken is verbeterd, terwijl de winkelaankleding en sfeer zijn aangepast aan het wensenpakket van de consument voor de komende jaren. Famila opent het nieuwe seizoen daarom op een sportieve, feestelijke wijze, zowel buiten als binnen en nodigt iedereen uit die dag aanwezig te zijn. Televisie Het televisieprogramma zal uitgezon- J‘i worden van 19.00 tot 20.00 uur, een nog nader te bepalen kanaal. officiële opening door de Bur gemeester, een item over de L.O.O.T. en de Centrale Antenne Installatie Tilburg, een nieuwsrubriek, een cul turele agenda en een of twee thema’s nader uitgewerkt, dat is wat er tot op heden bekend is van het uurtje Til burgse televisie. Een experimentele uitzending. Met in het vervolg nog een viertal maande lijkse proefuitzendingen in januari tot en met april van het volgend jaar. Daarna ligt het in de bedoeling om eens in de twee weken uit te gaan zen den, misschien wel vaker. WINTERTENNIS 30 TE GOIRLE vanaf tl 013-341630 Oneens De drie punten betroffen de bouwpro- grammering, de flatsplitsing en de woonruimteverdeling. Over de te bouwen eenheden met eigen voor zieningen (keuken, douche en toilet) kon men het nog wel eens worden, nl. 10 van het Tilburgse woningbouw- programma wat neerkomt op 125 a 150 wooneenheden per jaar. Eenheden met gemeenschappelijke voorzienin- - - gen hebben echter bij de woning- aoPT *®zet korporaties nooit zo goed in de markt gelegen. Zij willen dan ook niet verder in dan een totaalprogramma van eenheden voor de komende jaren, terwijl de andere deelnemers het op 900 hielden. De flatsplitsing, 'er wordt gepra eekpunt. E irtst mogel De aktie Tilburg helpt Polen draait nu op volle toeren, en wij kunnen op dit moment het goede nieuws mededelen, dat er 10% van het streefbedrag (f 250.000,00) ruim is gepasseerd. Eén van de hoogtepunten uit de fes tiviteiten van de afgelopen weken vond plaats op 12 september jl. voor V. D. in de Heuvelstraat. Hier trad de Poolse zangeres Barbara Kubicka op, terwijl de dansgroep Krako- wia Poolse folkloristische dansen uitvoerde. Eenzelfde evenement, zij het nog grootser, staat ons te wachten, het a.s. weekeind, zaterdag 26 september. Dan zal naast Barbara Kubicka ook de internationaal bekende zanger Ire- neusz Kruszek optreden en zal de Poolse folklore dansgroep Syrena het geheel een fleurig aanzien geven. Uiteraard zal er een stand aanwezig zijn van Tilburg helpt Polen met kollektanten in klederdracht, verkoop van kalenders, stickers en toastjes, en verder een tombola. Diverse scho len zullen hun medewerking verlenen. Zo zal Willem II voor kollel zorgen, het Pauluslyceum zal j sturen om een aktieve k □vlstand te verzorgen en de Gei Gal-Gani school zal rood-witte getjes maken en een Pools liedje i deren. Dit is slechts een greep uit de vele aktiviteiten die plaats zullen vinden. Televisie Wat echter het geheel een extra charme zal geven, is het feit, dat de N.O.S.-televisie een reportage zal komen maken. Zij zullen tussen 11.00 uur en 12.30 uur opnames komen ma ken voor Panoramiek een aktua- liteitenprogramma dat op 4 oktober zal worden uitgezonden. Deze hele uit zending zal dan gewijd worden aan het onderwerp Polen, en ook de hulp- en steunakties van Tilburg helpt Po len zullen uitgebreid aan de orde komen. Stuurgroep HAT In de eerste plaats lijkt men in de, Stuurgroep Huisvesting Alleenstaan den en Tweepersoonshuishoudens een advieskollege voor Burgemeester en Wethouders, kortweg Stuurgroep HAT genoemd) nu in een impasse t zitten die dieper is dan ooit. Weliswaar heeft deze groep nooit blijk gegeven van vlot en slagvaardig zaken doen, maar de laatste maanden ging het dieptepunt zo diep dat de vertegen woordigers van de Stichting Jongeren Huisvesting Tilburg (SJHT) zelfs hun koffers hebben gepakt en zijn vertrok ken. Wat is er aan de hand In het eerder genoemde Volkshuis vestingsplan werd gesuggereerd om maar eens een samenhangend jon gerenhuisvestingsplan te maken. «Nee», zei de SJHT, plannen zijn er al genoeg gemaakt. Wel willen we een aktieplan maken, dus helemaal gericht op praktische uitvoering. Daarmee ging de rest van de Suurgroep akkoord en een werkgroep ging aan de slag, gaar Tegelijkertijd liet de SJHT weten dat 500 ze dit aktieplan wel zo’n beetje als laatste kans voor de Stuurgroep HAT zag. Als er weer geen overeenstem- flatspiitsing, waar a] sinds i978 nung kwam, kon de Stuurgroep wat de over WQrdt was het v0, ende SJHT betreft beter voorgoed naar breekpunt SJHT wilde dat op de Tijdens een Stuurgroepvergadering in deïoSSiesSsondeïd^Kan augustus bleek dat besluitvorming nog een prOgramrna Van 100 per jaar tot niet plaats kon vinden, omdat som- gesplitst zouden worden, de mige deelnemers, waaronder de Unje van Woningkorporaties wilde St'cht'ng Studenten Hmsvesting Til- eerst een onderzoek (het vierde, burg (SSHT), hun huiswerk met ge- h t vjjfd® maakt hadden. Dat huiswerk bestond J .- .j - Tenslotte de woonruimteverdeling, de subdienng van de SJ Aanleiding was het kompleks van 205 a1161’1.61 toezeggingen op eenheden waar Studentenhuisvesting suPreme met nakomt, aan het Wagnerplein onlangs mee be- gonnen is. Ambtenaren van de sekreta- ne, Gemeentelijke Woningdienst en Enerzijds SJHT willen dat alle (jonge) 1 en 2 de medev persoonshuishoudens hier een plek; zien kunnen vinden in de verhouding 30 werkende en 70 studerende jonge ren. De SSHT vindt dat alleen Hoge school- en HBO-studenten hier kun nen wonen. Vreemd genoeg worden zij hierin bijgevallen door Wethouder van de gemeentelijke schatkist is het zoveelste gelegenheidsargument, maar wij verzetten ons hevig tegen het feit dat de SJHT sluitpost van de meentelijke begroting wordt maakt», aldus Joss Boukens. igens schijnen dienstauto’s chauffeur) bij de SJHT niet gebrui worden... De SJHT betitelt het pre-advies met het woord dat wordt gevormd door haar eigen naam letterlijk uit te spre ken Zij stelt dat de verhouding tussen gemeente en SJHT vergelijkbaar is met die tussen huisjesmelker en wo ningzoekende. Mogelijk dat hier dan een kans op sukses ligt, want in de loop der jaren hebben diverse Til burgse huisjesmelkers, zoals laatste lijk Koot BV, ondervonden hoe ef- fektief de SJHT in samenwerking met anderen af en toe funktioneert. Zo goed als zeker staat het rijk de eerste experimentele uitzenddag. De gemeente heeft goedkeuring aan- seld gevraagd voor de 20e november en het onde «Ja» uit Den Haag kan ieder moment binnenkomen. Zeker omdat van de nieuwe minister van C.R.M., André van der Louw, bekend is, dat hij een gek voorstander is van lokale omroepen. Een nadrukkelijk beleid, ook door de gemeente Tilburg, moet nog gefor- open karakti muleerd worden, maar de eerste uit- live met ruit zending is dan al achter de rug. luisteraars. Van 17.00 tot 18.00 uur, in het voor- Radioprogramma laatste uitzenduur, een aantal thema’s Het programma is op dit moment vaag zo mogelijk vastgesteld door per- bekend. Het zal in grote lijnen afhan- sonen. instellingen, verenigingen of gen van de dan geldende actualiteit Het radioprogramma op vrijdag 20 no vember wordt uitgezonden op de 92.4 Mhz. en zal duren van 10.00 tot 19.00 uur. De officië|e opening wordt ver- den richt door Burgemeester Letschert. vja Tot 12.00 uur is er een indroductie- programma met plaatselijk kort eem nieuws, een activiteitenagenda en een felicitatierubriek. Van 12.00 tot 13.00 en eveneens van 18.00 tot 19.00 uur tweemaal een act- tualiteitenrubriek, afgewisseld met «amusement». Van 13.00 tot 14.00 uur een thema-uit- zending, waarin een klankbeeld over I de nieuwbouw van het St.-Elisabeth- I ziekenhuis en aandacht voor de plaat selijke gezondheidszorg. n andere affaire blijkt echter dat uurgroep het pad waarover de zou moeten terugkeren wel snel effenen. In het langverwacht toekomst van de slijk tussen de regels it het kollege ernstig jw ophef- „verc™ ««op Vooralsnog rekent men er bij de SJHT echter op dat de leden van de ge meenteraad zich niet zonder meer neer zullen leggen bij de manier waarop thans wordt geprobeerd de SJHT «kalt» te stellen. In hoeverre die verwachting niet te optimistisch is, juist gezien het verloop van de delen 1 en 2 van het Tilburgse schouwtoneel (Woonruimteverordening en VOP), de kommissievergadering volks- lisvesting op 24 september a.s. wel twijzen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1981 | | pagina 1