Ni *1 I Ta 5T r /2sept as) io-órióóÖÖQfóS’/Ól 'fyebers W 1 I"* 3l9 85 79 Afrikaanse cinema in ontwikkeling u ijzen. kunstwerk van de week esde vf- I ^HANDYMAN fSlfw) onderdelenshop Eigentijdse versie «Op hoop van zegen» 11 amber 1981 pagina Donderdag 10 september 1981 pagina 13 Jazz Meeting Tilburg ID Dixietocht Jazz-mis loven en de in Belkom. wo. 23 sept. 20.30 WW en is. Niet theater in melk Ekspositie Hans Lie in Galerie Onk Karavaan terug naar de oorsprong van het theater ien •len Filmhuis Kultureel sentrum wo. 16 sept. 20.30 Kunt van c 1 Het REPAREERT TOCH ZEKER ZELF UW sloten elstr.) •>6333 JAZZ BAND BALL ORCHESTRA shouden. kartikelen. Alphensebaan 14 Chaam, tel. 01619- Zeer keuze uit meer dan 200 modellen Juwelier - Horloger SCHOUW BURGRING27 Wethouder Miet van Puijenbroek kiest Jgf ZZsepZ a s) wkens- uittel f75 2septas) In de grote zaal van de Stadsschouv zal zondagmorgen om 11.30 uur we Nieuwe Komedie «De groeten uit Scheveningen» Ka-Theater presenteert «Don Kiesjot» 1 2sept a s.) Duo-konsert Gilius van Bergeyk en Luc Houtkamp uit het naburige worden en sa- Rosinante trek- i vele avonturen. Jafdaninde neer. Dat lingsgeest is het oude i, waar overigens het «ontakten met onze zuiderbu- Goudbeek) onderhoudt Luc vriendschappelijke betrek- de Engelse Company Improvi- Het bestuur van de Stichting Jazz Mei de organisatie van het komende festh Hieronder de laatste informatie over 1 de TILBURGSE KOERIER Streetparade traditionelejaz Ook het programma van de Streetparade Bijl, de Tilbt op zaterdag van 13.30tot 17.30 uur is nage- o.l.v. dirigent 1 noeg rond. Deze aktiviteit wordt georgani- South Jazz Bar seerd in samenwerking met de win keliersvereniging Tilburg-Centrum. Als looporkest werken mee Lamarotte, The Juggets Jazz Band, Brassband De Hoop en Glorie, Bourbon Street Paraders, de PTT- Harmonie en de Dixie Stompers. Als zitor- kesten zullen aanwezig zijn Schautermann Tillies, Cellartown Jazz Band, Dixie One Plus Seven en Cologne Dixieland Com pany. Alles zal zich af gaan spelen op de Oude Markt, het Stadhuisplein, de Heuvel straat, de Juliana van Stolbergstraat en op en rond de kiosk op het Heuvelplein. Op die kiosk zal rond 17.00 uur de jazz-muziek gekonsentreerd worden. 3 wordt hieraan meegewerkt door Bijl, de Tilburgse Operette Vi o.l.v. dirigent Frans van den Hov “ando.l.v. Henk van jitgebreide la stronomie en vak- n garant voor een kerij I rector Annissa. de dochter door haar vader gedw< een man. die zij niet k tie voor Si Tajeb een mogelijke verbetering i positie met zich meebrengt. Vanaf dat ment leidt Kemal twee levens. Hij rdt verliefd op Annissa en heeft met haar vel onuitgesproken verborgen ver- Aan de andere kant raakt hij meer betrokken bij ondergronds politiek Jazz-meeting Zaterdag 26 september zullen van 20.30 uur tot 03.00 uur in alle zalen en foyers elf or kesten uit binnen- en buitenland voor een tische jazz-avond gaan zorgdragen, ui mallen vier Tilburgse orkesten aantre den: Lamarotte, Wooltown Jazz Band. South Jazz Band en de Jobles Jivers. Uit Duitsland komen de Cologne Dixieland Company en Schautermann Tillies Jazz Band. Uit België verschijnt de Cellartown Jazz Band op het podium. Uit Engeland haalde de Stichting Jazz Meeting Tilburg ^^GROEIBRIIJANT CONSTANT SIERADEN Een ring met een "groei"briljant is er al voor f.219 Betaal gerust met «oud goud» JUWELIERS WAT KAN KAN KAN KAN ALLEEN Westermarkt 21 Tel. 673072 leeting Tilburg is hard bezig de laatste hand te leggen aan ival op vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 septem er de verschillende aktiviteiten. Vrijdagavond van 22.00 tot 02.00 uur vindt in de binnenstad de Dixietocht plaats. In middels zijn alle deelnemende horeca-be- drijven bekend: De Schouw, City Center, Bruin Kaffee, De Bar, Cabaret, Forty Five, Bobbie Bunt, The Talk of the Town, ’t Buitenbeentje en Royal. In al deze bedrij ven zullen swingende dixieland-orkesten voor de nodige sfeer gaan zorgen. Daar naast zal er op de kiosk dank zij de mede werking van De Korenbeurs, Royal en Den Heuvel ook een orkest geplaatst worden. Zoals gebruikelijk zal er weer een pen- delorkest alle cafés bezoeken om de sfeer te proeven en eventueel te verhogen. de Roy Kirby Parragon jazz Band. Voo zal optreden het zigeunerorkest Wa (Roemenië-België). Hoogtepunt van avond zal het optreden worden van l Jazz Band Ball Orchestra uit Polen. I orkest zal in de grote zaal een konsert v zorgen. Waarschijnlijk zal aan het pi gramma nog een optreden van een modet Tilburgse formatie worden toegevoegd. Toegangskaarten zijn vanaf 19 septeml verkrijgbaar aan de kassa van de Sta schouwburg. De toegangsprijs is (al enk jaren!) vijftien gulden. Koestraat 89, Tilburg Telefoon: 43.21.35 Stella jazz-matinee Zeer gezellig is altijd de Stella Jazz Mati nee. waarmee de laatste jaren de Jazz Meeting steeds afgesloten Wordt. Dit keer gaat dat zondagmiddaggebeureti van 12.30 tot 17.30 uur. Aan deze middag, die mede mogelijk gemaakt wordt door de Stella Artois-bierbrouwerij, zal meegewerkt worden door de uitstekende Tilburg Big Band o.l.v. dirigent Jan Nooijens (voor waar een prima opening van deze matinee), de Tilburgse formatie The Old Jazz Man, Roy Kirby Paragon Jazz Band, het Jazz Band Bail Orchestra, de New Orleans Clean Bags, het Grinnekende Ginneksche Flora Dora Verschijnsel (met een zeer biezondere dans- en muzieksfiow in dde stijl van de jaren ’20) en het looporkest Lamarotte. In de Studio-zaal zal 's middags ook weer de speciale Kinder Jazz Matinee plaatsvinden. Een happening met vele ver rassingen. De eerder aangekondigde voorstelling «Leo, de lift is lek» die door Jeugdtejater «Dubbeldwars» op woensdag 16 sep- :ember in de Studio-zaal gespeeld zou wor- ien, gaat niet door. Hiervoor in de plaats tal Poppentheater «De Trekwagen» een /oorstelling verzorgen. Om 14.30 uur i irengt dit poppentheater het spel «Kobus :n Kwibus». Een prachtig verhaal voorde jeugd van 4 tot en met lOjaar. dat gespeeld wordt met stokpoppen. De kabouters Ko bus en Kwibus gaan stiekum niet naar ichool. Ze willen niet naar school en gaan pelen in het bos. En daar in het bos ge leurd het. Ze worden opgeslokt door de oom van goed en kwaad en zo komen ze liep onder de grond. ■aHolland Electro Natuurlijk wel. want Handyman heeft alle onder delen van Holland- Electro in voorraad en geeft u graag advies. Stadhuisplein 271.5038 TG Tilburg tel 013-436877 In de galerie van de Stadsschouwburg Til burg worden van 11 september tot en met 4 oktober schilderijen tentoongesteld van de Tilburgse kunstschilder Hans Lie. De eks positie bestaat voornamelijk uit judo- schilderijen en enkele schilderijen met als onderwerp insekten. Hans Lie, Surinamer van geboorte, verbleef van .J3G iJÓJ voor studie aan verschille—J~ 1- mies in Nederland. Daarna keerde hij terug naar zijn vaderland maar in 1972 vestigde I Het KA Theater is een van de meest suk- hij zich definitief in Tilburg. sesvolle kindertheatergroepen van Neder- De galerie is open van maandag tot en met I land. Op zondag 13 september speelt de vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en tijdens I groep om 14.30 uur in de Studio-zaal de alle aktiviteiten in de schouwburg-zaal. I produktie «Don Kiesjot». Een prima fami- I lievoorstelling (vanaf 6 jaar) gebaseerd op het bekende «Don Quichotte» van Cer- mm Almeer dan 350 jaar geleden besloot Don Feestelijk Uit eten Kiesjot om ridder te worden. Hij ging op Gnpd vnnr Li. zoek naar avontuur. Hij had zoveel gelezen I over die goede oude tijd, over jonkvrouwen I die bevrijd en monsters die verslagen I moesten worden. I Sanco Panza, een boer I dorp, wil zijn schildknaap I men met hem en het paar I I ken ze erop uit. Ze beleven - I maar die lopen allemaal anders af dan in de I boeken stond, die Don Kiesjot gelezen had. L Arabische landen is zo schandelijk, dat dit naar buiten gebracht moét worden. Met openheid vertellen de vrouwen in de film over hun leven, hun huwelijk en scheiding, de sexualiteit en de discrimina tie in het land waar ze vandaan komen; het land waarin mannen en vrouwen voor de wet gelijk zijn. Maar ook Frankrijk is niet al te gastvrij. De moeilijkheden die de vrouwen gehad hebben voordat ze werk en een woning hadden, illustreren dit goed. Een stukje kommentaar uit de film: «Het is waar, we hebben oorlog tegen de Fransen gevoerd, we waren nuttig en moedig. We hebben ongelooflijke operaties uitgevoerd. Films zijn over ons gemaakt. Maar na de bevrijding van ons land, heeft men voor ons de deuren weer op slot ge daan. Zelfs de terrasjes zijn voor ons ver boden gebied... ja, er is een zieke relatie tussen mannen en vrouwen. De vrouwen zijn blijkbaar inferieur... De interviews in de film worden af en toe onderbroken voor opvoeringen van een vrouwentoneelgroep, die door middel van deze voorstellingen hun positie bekritise- ;r kunt u vanaf 20.15 deze sprankelende unent Loek Grootjans (1955) studeerde fotografie op de akademie voor beeldende kunst «St.-Joost» in Breda. Maakte daar kennis met het drukprcédé zeefdruk». Het centrale thema in zijn werk is «de mens in z’n omgeving». De zeefdrukken zijn een registratie van de werkelijkheid, zoals die ge zien wordt door de kunstenaar. De kleur is in het werk een be langrijk gegeven. istwerk van de week is een initiatief de Tilburgse Koerier en de Kunst- een. Wekelijks motiveert een lezer/ ^,.eres van de Tilburgse Koerier waarom een kunstwerk uit de kollektie van de Kunstuitleen zijn/haar speciale voorkeur geniet. Gilius van Bergeyk (saxen, hobo en piano) en Luc Houtkamp (saxen, kla rinet) openen op donderdag 17 sep tember 20.30 uur het nieuwe mu- ziekseizoen in het kultureel sentrum. beid is nodig bij alles wat ontstaat. Ik ben blij iets van deze gedachte in het werk te herkennen». Een plaatsje had mevrouw van Puijenbroek aan «Ar- beiders-hemden» al toebedeeld. Twee maanden zal de wethouderskamer op geluisterd worden met deze arbeid zame zeefdruk. Wethouder van Puijenbroek: «Ik ben benieuwd hoe be zoekers op dit kunstwerk reageren». «De Trekwagen» speelt «Kobus en Kwibus» Het is ruim negen jaar geleden dat «Op hoop van zegen» van Herman Heijermans voor het fantastist laatst in de Nederlandse theaters was te zien. Een groep, merendeels jonge toneelspelers is gr zu|]er speciaal voor dit toneelstuk bijeen gekomen om in een regie van Leo Hogeboom tot een eigentijdse en realististische voorstelling te komen. Het verhaal is bekend. De vissersvrouw Kniertje, aie al haar man en twee zonen op zee verloren heeft, ziet nu haar zonen Geert en Barendje een prooi der golven worden als deze op de niet zeewaardige schuit van de gewetenloze reder Bos op visvangst worden ge stuurd. Oe voorstelling wordt gebracht op vrijdag 11 september om 20.15 uur. Ballet SSg Folklorico de Mexico Het unieke folkloristische Ballet van Mexico komt met meer dan 170 medewer kenden (dansers, danseressen, koor en muzikanten) onder leiding en choreografie van Amalia Hernandez op vrijdag 18 sep tember naar Tilburg. Deze spektakulaire dansgroep brengt door middel van muziek, zang en dans de kuituur van bijna verdwe nen volkeren terug tot een tintelend en kleurrijk leven. Het is een levendig mu seum waar de kulturele en historische tra dities van Mexico te zien, te horen en te ervaren zijn. Dit geheel wordt in een oog verblindende kleurrijkdom, als een bruisend feest gebracht. Wat hier geboden dat mei niets anders Ie vergelijken is. Nlei Oud-Tl blirj. In deze stall zomaar een stuk folklore, maar theater in zeer interessante exposit de ware zin van het woord. over Ttlburgs historie. Op haar speurtocht door de Kunstuit leen van het Kultureel Sentrum, op zoek naar het kunstwerk van de week, viel het oog van mevrouw M. van Puijenbroek, wethouder van kuturele en sociale zaken, op «Arbeiders-hem- den» van de Bredase kunstenaar Loek Grootjans. Bepaald gemakkelijk werd haar de keuze niet gemaakt. Bijzonder verheugd was de wethouder over de aanwezigheid van veel stadsgenoten wier werk zij snel herkende en prees om technische en artistieke kwaliteiten. Lang bleef zij, in gepeins verzonken, staan bij een olieverf van de schilder Theo l’Herminez waarop een kind met wijd opengesperde ogen de wereld in blikt. Dit schilderij ontlokte haar de pessimistische opmerking «een kind dat vol verwachting de wereld inblikt, maar wat heeft de wereld het kind te bieden. Niets, als we zo doorgaan». Bij haar uiteindelijke keuze liet de wethouder zich voornamelijk leiden door haar maatschappelijke instelling. Niet de techniek of het kleurengebruik uitlee boeide haar, maar de uitbeelding van lezen eenvoudige arbeid. «Bepaalde een voudige arbeid wordt in onze maat schappij niet gewaardeerd, maar ar- «lees 2J9 Ischa Meijer en Jenny Arean Jenny Arean en Ischa Meijer spelen op Een vrolijk, bont en Hollands spektakel, geschreven doorJaap van der Merwe en gespeeld donderdag 17 september om 20.30 uur in de door de Nieuwe Komedie. Studio-zaal de muzikale komedie En God Wie heeft er geen herinneringen aan Scheveningen? Was het met op schoolreis of met pa zag dat het goed was... Een mini-musical en moe, dan toch zeker van horen zeggen en dat komt praktisch op hetzelfde neer. Dat met veel chansons, vlijmscherpe conféren- Scheveningen bestaat niet meer! Met een niet te stuiten ondernemi™™»»^ ces en sketches. Een merkwaardige, op- Scheveningen weggevaagd en is een mondaine badplaats ontstaan, merkelijke mengeling van toneel, kabaret oude standsverschil op subtiele wijze in stand gehouden wordt. en show. De sjofele entertainer Izzy M. zit De Nieuwe Komedie speelt dit toneelstuk op zaterdag 12 september om 20.15 uur. volledig aan de grond. Van zijn laatste spaarcenten kontrakteert Izzy een heuse diva: Jopy A. Op haar heeft Izzy, in meer dan één opzicht, zijn hoop gevestigd: Jopy is niet alleen een ster, een publiektrekker, maar ook en vooral de belichaming van een volmaakte vrouw. Izzy kan en mag Jopy en het publiek niet teleurstellen. Izzy stelt een ambitieus programma samen: niet minder dan drie stukken van het we- reldrepertoire moeten op één avond door zijn medespeelster en hem ten tonele ge voerd worden: Hamlet, Faust en Romeo Julia. Wij zijn getuige van de repetitities, tijdens welke Izzy zijn verkorte versies van de drie klassieke toneelspelen aan Jopy probeert uit te leggen en te «verkopen». Deze werk situatie grijpt diep in. gestuurd en moet werk zoeken. Via een oom vindt hij dat bij Si Tajeb, die een druk kerij heeft. Hij krijgt een baantje als cor- Annissa, de dochter van Si Tajeb, wordt seinane door *laar vader gedwongen te trouwen met een man, die zij niet kent, maar welke rela- De handeling van de film speelt zich af in tje voor Si Tajeb een mogelijke verbetering Tunesië in 1952, de tijd van de laatste van positie- L-- stuiptrekking van het Franse kolonialisme moment le aldaar. Kemal Cherif is student op het ly- wordt verlie ceum Sadiki en wordt op een dag uit de klas een vrijwel gehaald. De directeur en zijn grootvader houding. Ai wachten hem op en vertellen hem dat zijn en meer bet vader overleden is, dat wil zeggen, ver- werk, moord door De Rode Hand, een terroris tische Franse organisatie van kolonisten. Kemal begint zich vragen te stellen over de 22 politieke situatie in Tunesië. Hij wordt na een demonstratie op school van de school Larmes Ot NaHg (tranen van bloed) De film laat Algerijnse gescheiden vrouwen aan het woord, die in Frankrijk wonen en werken. Autissier en Akika hebben hun film in Frankrijk gemaakt, omdat een openhartige interview-film over Algerijnse vrouwen in Algerije niet te maken is. Of zoals zij zelf zeggen: de situatie van de vrouwen in de Goed voor U. «Grill Room» Ambassadeur van de Turkse keuken. Waar de Nederlander nog echt kan genieten. geopend vanaf 18 uur, maandags'gesloten TELEFOONSTR. 33 (zijstraat Hcuvelstr.) tel. 426333 Tets vieren in specialiteiten-restaurant ALBERTVILLE voor tafels in gezellig familiever band zakenlunch, diner recepties, bruiloft familiediners enz. Want onze zeer ui carte-kaart, gasti manschap staan geslaagd geheel. Tam konijn en vele andere specialiteiten aam, tel. 01619-1586/2113 »r ruime parkeergelegenheid Gilius van Bergeyk speelt eigentijdse, al of niet geïmproviseerde muziek waarin di verse, ook oudere stijlen in een bonte rij collageus verwerkt worden. Rond 1965 maakte hij deel uit van de Nederlandse Avant garde. Hij speelde o.a. met Willem Breuker, in het blazersorkest De Vol- haring, met Herman de Wit en het ICP (In stant Composers Pool) van Misha Men gelberg en Han Bennink. Van Bergeyk is ook een verdienstelijk komponist; hij schrijft muziek voor zijn workshops en een aantal van zjjn geesteskinderen vormde tot voor kort het vaste repertoire van zijn Haagsche Hofje. Gilius van Bergeyk is één van die zeldzame Hagenaars die een lans breken voor de mo derne muziek in de Hofstad. Als docent aan het Koninklijk Conservatorium en work- shopleider is hij niet alleen muzikaal in de weer maar ook op organisatorisch terrein uiterst aktief. Zo zijn de konsertseries, jam sessies en workshops in het Theater a/d Haven in Scheveningen door zjjn stimule rende aanpak tot stand gekomen. Zijn favo riete altsaxofonisten zijn Rudy Williams, Earl Bostic, Erny Henry en Johnny Hod ges. Vooral in zijn vaste stukken zijn de stijlcitaten onmiskenbaar beïnvloed door deze oude lyrische meesters. Luc Houtkamp is evertals van Bergeyk komponist, werkte mee aan de workshops voor Jeugd en Muziek in Den Haag en akte zich op organisatorisch terrein ver- i door uitstekende muzi- Co- de Belgische groep Logos en (uiter aard) veel met Gilius van Bergeyk. Hij maakte deel uit van het Rumoera-kwartet, eens winnaar van het N.O.S.-Festival. Naast veel kontakten met onze zuiderbu- Onk Theater Overal keert met «Onk F vaan» terug naar de oorsprong van theater: akrobaten. jongleurs en pot senmakers beoefenen van oudsher hun kunsten om de aandacht te trekken voor hun koopwaren. De tandarts, de kruiden dokter en de potten- en pannenhandelaar bespelen hun publiek als akteurs. Zo komt ook de «Onk Karavaan» in de Studio-zaal van de Stadsschouwburg langs. Op zondag 20 september Een grote grijze wagen, die er uitziet als u getuige zijn van de gigantisch uitvergroot stuk kin- show, vol bruisend tem ren Houtkami kingen sators. Brasil «St Tropical Het ensemble «Brasil Tropical» zorgt ieder jaar opnieuw wéér voor een suksesvolle voorstelling in de schouwburg. Deze «meest exotische show ter wereld» komt natuurlijk ook dit seizoen weer naar Til- u-zxial burg. Op zo Karavaan» in de schouwburg langs --^jjze wagen. v.- u ^j,. vall ucic »plallRClclluc --- een gigantisch uitvergroot stuk km- show, vol bruisend temperament met de maakte zich op orgar derspeelgoed. stopt op de uitverkoren bronskleurige meisjes en de spektakulaire dienstelijk. Houtkan plek. De grote houten deur schuift open. sprongen van de akrobatische dansers, die Martin van Duynhov De standwerkers komen naar buiten met begeleid worden door uitstekende muzi- Co’ de Belgische hun materiaal en installeren zich op en om kanten. Kleurige kostuums en dekors. aard> veel met Gili de wagen. Voorbijgangers blijven staan en „Het «Carnaval in Rio». het grootste feest maakte deel uit van 1 er vormt zich geleidelijk een kring van op aarde, vormt natuurlijk weer de grote eens winnaar van mensen om het gebeuren. De voorbe- finale. Naast veel kontakte reidingen zijn op zichzelf al een levende ren (André Goudbe gebeurtenis. Houtkamp Onk-theater is een voortdurend theatraal kingen met proces. Onk brengt geen theater mee, het rw,.,. kreëert theater ter plekke. Het spel ver- Open dag Oud- 1 llburg beeldt niets, wat niet werkelijk daar had Zondagmiddag a.s. fungeert de Kas kunnen gebeuren. teelhoeve als een volwaardig infor- ïr,J‘"‘e »«1«™™i>> -er de wijk Oud-Til- burg. Oude en nieuwe wijkbewoners kun nen er hun licht opsteken over alles wat er in hun wijk leeft, van jeugdwerk tot bejaardenzorg. In informatie stands en door middel van demon straties geven de twintig deelnemers een beeld van hun aktiviteiten. Om het geheel nog aantrekkelijker te maken voor de bezoekers is er een gevarieerd programma van optredens door een aantal deelnemers voorzien. Vanaf één uur ’s middags staan de deelnemers achter hun stands gereed om de bezoekers-alle gewenste infor matie te verschaffen. Zo kan men er alles te weten komen over o.a. jeugdwerk, zangkoren, culturele ak tiviteiten, hobby en sport. Op de Graanzolder vindt men de afde ling Voorlichting van de Gemeente Tilburg met allerlei wijkgerichte in formatie, zoals bijvoorbeeld de plan- /an de braakliggende terreinen in ind is ook een itie ingericht mud-Til zeer int over 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1981 | | pagina 13