35 F op lis Hannover Messe: blik op de jaren ’80 fancy fashion Meubels: tijdloos of toe aan vervanging E’ TIVOLI MEUBELEN TILBURG 2.395, Zo lang we nog te leven hebben “i 2en sport - sport jrote wij u Kom bij ons eerst foto’s bekijken voor u uw schotels bestelt Broodje Jantje X deze door ■h MANOU-MEUBELEN Donderdag 16 april 1981 pagina 11 pril 1981 pagina 10„ pg TILBURGSE KOERIER R.Z.V.U. Eindelijk ook lente bij 22 :nd Igens >rieke Californische wijnen „wij Zijn rriuur uib uiu- de wind ritselend langs ^T^bijna niet prijzen HEILE SCHOORSTRAAT 82 TOONKAMERMODELLEN - VERKOOP Basketbaltornooi Stadssporthal Heidehoeve - kompetitie Dammen bij T.D.V. lag )0 uur Speciale actieprijs Lijkt ons leven niet een beetje op dat van die drie mieren??? i in de wind en wat de wind weet zul len wij nooit weten daarom: voor we elkander weer vergeten laten we zacht rdag )0 uur lag )0 uur Na 50 jaar nog modern Als 3 - 2 - combinatie Kasten - bankstellen - eetkamers - slaapkamers - fauteuils - kleinmeubelen - verlichting - enz. enz. Bouwstenen voor interieur Speciaal voor uw kommuniefeest Opgemaakte schotels met ’n leuke attraktie voor uw kommuniekantje NS-Plein 32 Tel. 425165 Bij aankoop van min. f .500,- aan Manoumeubelen, 5-delige rijstmandenset GRATIS chester-t" citeit on MB. De hele gesteld te april. Op 0—5 ir—4 met geti die kunt ding cursus ;eds op t Rode jaratuur >F over .000 lektie en Over beté Parkeerpr niet, dus houden. i balpen- en ïvallen lie ident die door akademi nauwket een exj In het mu inktatlas, vervalsing catie mogel Kent U dit verhaal? Van die drie mieren. Op de neus van een reusach tige reus? En ze praatten en ze lachten. En ze voelden zich heel veilig en gerust. Totdat de reus zich even in zijn slaap bewoog. Hij tilde even zijn hand op. Even maar! Hij veegde even langs zijn neus. En met één veeg waren de drie mieren verdwenen. Zo vertelt de Libanese denker en dichter Kahlil Gibran in zijn boek „De Dwaas” 10.00 I0.00 I0.00 n.oo n.oo II.oo 12.00 Het veldvoetbalelftal van H.v.H. ROHDA moest het opnemen tegen Albert Hein. In deze wedstrijd waarin beide partijen elkaar niets toegaven bleef de beginstand de ge hele wedstrijd gehandhaafd zodat de einduitslag 0-0 werd. een reusachtige exi les was samengeb. van informatieverw reaukommunikatie, king, kopieertechniel X postverwerking en 5 rieel voor hedendaagse adminis tratie. Tel. 432526 (Sacramentsparochie) via Pelgrimsweg of J.P. Coenstraat, ter hoogte van het Elisabethziekenhuis. EIKEN BANKSTELLEN Massief eiken met zware rundlederen kuipkussens in diverse kleuren en modellen halve niet korter kunnen, worden ze, weer langer en als ze met de zoom over het trottoir slepen, worden ze weer korter... ti de broekspijpen van de heren pantalon zo wijd dat je er bijna over struikelt, dan worden ze weer nauwer 'at die krap bemeten pijpen pro- uivi.ien gaan geven, want dan worden ze vanzelf weer wijder. Dat is een van de kenmerken van mode. Snel al gemeen en kort van duur. Meubels die door prijs, vormgeving en een gering deel van >reken, worden nooit Op de zaterdagen 18 en 25 april organiseert B.C. Paulus een basketbaltornooi in de Stadssporthal met deelname van maar liefst 34 teams. De organiserende vereni ging is met 12 teams present, er zijn 22 gastverenigingen. Er is in de verschillende poules een sterke bezetting, onder meer door de komst van enkele buitenlandse teams bij de heren doen Lörrach (Duitsl.) en Hlyhead (Enge land) mee en bij de jongens juniores heeft een selectieteajn uit Belgisch-Limburg en Mechelen ingeschreven. De seniores spe len op 18 april vanaf 10.Ö0 uur, de juniores de zaterdag daarop eveneens vanaf 10.00 Uur. Hamers Van Hooff mIR Rohda nieuws Vrijdag 10 april werden de laatste voorron-' en des gespeeld in het' bekerprogramma van v„_ de Sub. Com. Tilburg. r- Voor Hamers van Hooff ROHI kende dit de wedstrijd tegen Ma moest trac nederlaag H.v.I ders Zaterdag a.s. wordt de laatste ronde gespeeld van'de voorwedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van Noord-Brabant, niet minder dan 5 Til burgse dammers hebben nog kans op een halve finale en een finaleplaats zo dat het er aan spanning niet zal ont breken in het clublokaal van T.D.V. café Boulevard, Noordstraat 49, aan vang 12.00 uur. aan het pi het best; nvt publiek »rote kastwar f weer dressoirs, losse :nkasten. Staan de t zware, donkere :ubels, dan wordt het tijd voor licht tinte, speelse modellen en zo gaat afwisseling maar steeds door. We nnen dit vergelijken met de kle- tijdloos meubel is, dat het eigenlijk "y "f- j» ,igmode. Als de rokken fatsoens- nooit ouderwets kan worden genoemd zVn voor elkaar: kina Onze bekende aanbiedingen van eerste klas kwaliteitsmeubelen tegen fabrieksprijzen: eiken kasten - toogkasten - zilverkasten - eetkamers - bankstellen - gestoffeerde bedden met spots klokradio. Voordelige grenen meubelen. Een unieke kans om voordelig uw interieur te vernieuwen. >r dr. Neudert, lid van de Britse nie van Wete eurig worden bestuc— cpert op dit gebied. museum is ook een F o, waarmee in geva ing en chantage snelle ogelijk is. Het museum is uits lijk voor juridische studer nologen en strafrechtgelee vragen bij dr. Suppanz tisches Institut der Unn tel. 09-4331631581. In de Amerikaanse staat Califomië, iets ten zuiden van de vulkaan St. He lena, niet te verwisselen met de St. Helens (de berg die in de laatste jaren <--1::1. zijn ujt. igen zoveel stof heeft doen op waaien) ligt het dal van de Napa. Een rivier waarvan de oevers volgebouwd zijn met wijnranken. Hier komt de Ca- lifomische wijn vandaan. Een van de bekendste soorten, althans de soort waarop men alle hoop heeft gevestigd, is de Cabernet Sauvignon, die zijn naam te danken heeft aan de gelijk- druivensoort. Deze wijn is bijna niet tenzij je een echte kenner bent te onderscheiden van zijn Franse broertjes. Hij heeft veel bouquêt en karakter. Xt He. is toch ook onberekenbaar onzeker. Je hebt het niet in handen, wel?? Met één slag of veeg is het weggevaagd. Ja toch!! HAVEP- kompetitie De uitslagen van zaterdag 11-4-1981 zijn als FVC-FC Bagatel Havep-FC Lions FC BNA-Breti Snacks de Leeuwtjes-’t Kelderke Programma voor zaterdag 18-4-1981 (Daar beide velden bespeelbaar zijn, gewij zigde tijden). 14.15 de Leeuwtjes-Havep 14.15 FC Bagatel-FC RNA 15.30 Breti Snacks-FCV 15.30 Breti Snacks-FVC 15.30 ’t Kelderke-Red Star FC Lions vrij Veel modellen van de in het begin ge noemde ontwerpers zijn in musea voor moderne kunst terechtgekomen, maar zover hoeven we niet altijd te gaan. Een hedendaags meubel, strak en eer lijk van vormgeving en materiaal, zonder overbodige tierelantijntjes, kan wat het uiterlijk betreft ook een mensenleven mee. Zelfs als het niet in een museum staat en de ontwerper onbekend is. Door de opvallende een voud krijgen we weleens het gevoel dat zo’n bescheiden meubel nogal ar melijk aandoet. Dat kan best, want het gaat nu niet om deftige pronkmeubels, maar om nuchtere gebruiksvoorwer pen, die straks een bescheiden rol spelen in het interieur. Het zijn eigen lijk bouwstenen, waaruit we een inte rieur opbouwen en die beslist gaten op zichzelf staande kunst- of siervoor werpen zijn. We moeten ons dan ook In de Heidehoeve-kompetitie hebben de koplopers verliespunten geleden. F.C. Telleman verloor een punt aan een goed verdedigend Eikenhoeve. Ook F.C.K. moest een punt afstaan én wel aan de Woutini Boys. F.C. Heidehoeve had ook al de grootste moeite met F.C. de Laat, uit slag 22. F.C. Huijsmans is op de goede weg terug, want na 2 nederlagen volgde nu de tweede zege. Met 61 werd F.C. de Knalpot afgedroogd. R.B.O. won met overtuigende cijfers van Timmerfabriek Marcelis 41. F.C. Kerkzichj speelde gelijk tegen Gebr. v. Dooren 1—1 en de Tegelhal won in een leuke wedstrijd met 31 van Kreitemolen. Programma 20-4-1981 Woutini Boys - Kreitmolen Eikenhoeve - F.C. de Laat R.B.O. - F.C. Kerkzicht F.C. de Knalpot - v. Dooren Tegelhal - F.C.K. Timmerfabr. Marcelis-Heidehoeve F.C. Telleman - Hijsmans Gezondheids- informatie Rode Kruis Op woensdagavond 22 april zal door het Rode Kruis in haar nieuwe be huizing aan de Leonard van Ve- chelstraat 2 een start worden gemaakt met een reeks van informatieavondten. Verschillende Tilburgse instanties zullen inleidingen houden over uit eenlopende onderwerpen: de hulp van de huisarts, de kruisvereniging, het medisch opvoedkundig buro, het welfarewerk, de telefooncircel en eerste hulp bij ongelukken. Men kan zich voor deze gehele van ongeveer 8 avonden (stee woensdag) opgeven aan het Kruisgebouw, tel. 42.52.63. Op 22 ap ril begint de avond om 20.00 uur. BASF onderscheidt zich door zijn specialisatie in de fabrikage van produkten gericht op de solftware van verschillende kon- strukteurs. Maar ook zijn eigen apparatuur kende sukses in 1980. In 1981 werden een reeks nieuwe produkten aan het arsenaal toe gevoegd. We citeren: een snel- drukker(kapaciteit 1.250 regels per minuut), gelijkaardig aan de IBM- drukker 3203/1; nieuwe kompati- bele tape units van hoge kapaci- teit en een grote bedrijfszeker heid; een uitbreiding van het mikrocomputersortiment BASF 7100, te weten de 7130. Deze computer is uitgerust met nieuwe vaste minidisks van het Win- -type van 5,25". De kapa- n line hiervan bedraag 10 apparatuur werd voor- Hannover van 1 tot 10 de Stand werd even wel niet het hele sortiment gepre senteerd. zoals bijv, de kompati- bele centrale eenheden. Dit pro- duktengamma omvat drie groepen van basismodellen: de 7/60, de 7/70 en de 7/80, in ’t totaal zeven nieuwe centrale eenheden, waarvan de kapaciteit loopt van 1,2 tot 15 Mips. De apparatuur kende al een ruim sukses van bij de introduk- tie. Tegen het einde van 1981 zullen in Europa 40 van die een heden geïnstalleerd zijn. Op de Belgische markt werd deze app- ratuur in september 1980 geïntro duceerd. BASF Chemie heeft hiervan tot nog toe al een eenheid geïnstalleerd die momenteel operatief is; verdere eenheden worden binnenkort in bedrüf ge nomen. Op gebied van magnetische informatikadragers heeft BASF haar aanbieding uitgebreid. In de Bondsrepubliek overtreft het marktaandeel 25 procent. In West-Europa wordt dit aandeel op 15 procent geschat. Bovendien heeft BASF een licentieovereen komst afgesloten met Canon waardoor deze onderneming voor de Japanse markt BASF-mini floppy disks bouwt. Anderzijds, wat de randapparatuur aanbe langt, heeft BASF over de hele wereld meer dan 8.000 eenheden geïnstalleerd. Bij perskonferenties georgani seerd door Siemens en BASF heb ben we een blik kunnen werpen op de bekende Hannover Messe, de grootste industriële tentoonstelling jn West-Europa. Dit was dit jaar o.tn. kenmerkend voor de ontwik- I keling van het hele beheers- en bu reauwerk in de jaren ’80. Onlangs hebben we nog de vooruitzichten van Amerikaanse konstrukteurs aangehaald waar die stelden dat dit decennium zal gekarakteriseerd worden door de ontplooiing van de gecomputeri- administratie, elektroni- entie en aanver- Klassemode voor de jonge vrouw, die weet wat ze wil! Fancy Fashion betekent een prima kollektie, samengesteld uit natio nale en internationale topmerken. Zullen we er een paar noemen El- kont, Miss Lagotte, Tandem, Mayon, Ddores, I.N. Wear, Rosner, Positiv, Mandarine, Passport en Maria Kroll. Zoals U ziet, een uitstekende kol- i nog te betalen ook! talen gesproken, xoblemen kennen wij hier i dat geld kunt U in uw zak gekai ontpl seerde administratie sche korresponderiLi. wante dingen. De stevigste brok op de Han nover Messe was inderdaad ook expo-hall waar al- ebracht op gebied ^verwerking, bu- tekstverwer- sk, mikrofilm, 'divers mate- als het samenstellen van het interieur kan teerd en spelen. Dat is even wennen, want we t. Strikt zÜn gewoon om elk meubel apart te bekijken en te beoordelen, maar dat doen we toch ook niet met een raam kozijn of een baksteen. Dat zijn ook onderdelen waarvan we pas plezier ~bben als ze aan ons huis verwerkt want het is helemaal niet ier ergens te lezen of te horen dat die i te duur om elke verandering op de laar alle verwachting een lang leven itten te wachten op De grootste kollektie (honderden modellen) en de laagste ga j wedstrijd tegen Marieaux, dat „achten H.v.H. ROHDA zijn eerste tsluitend toegange- nederlaag toe te brengen. 'enten, crimi- H.v.H. ROHDa I dacht daar duidelijk an- eerden. Aan- ders over en won deze wedstrijd dan ook iz, Kriminalis- verdiend met 7-2. liversitat Graz A.s. vnJdag worden de wedstrijden ge speeld di$ de poulewinnaars op moeten le veren die op 24 april uitgaan maken wie dit jaar bekerwinnaar wordt. Het 3e team van H.v.H. ROHDA moest zijn laatste bekerwedstrijd spelen tegen de Toppers. Doordat het 3e team deze wed strijd met 5-4 wonnen, eindigde zij als goede 2e in de poule. lateriaal slechts nvt publiek aanspr algemeen. Ze blijven daardoor exclusief, niet iedereen heeft ze en dat is voor velen een pluspunt. En dan de vormgeving. De bekende ontwerper Mies von der igner om er ROhe heeft van een overigens geslaagd emen.Alsu model eens gezegd: «Minder ware j meer geweest». Hij bedoelde toen dat het betreffende meubel net iets teveel van alles had. Hetzelfde model, maar dan soberder uitvoering, zou beter zijn geweest. T, v Tiimvn vut terug in het bekende gezegde: «Eenvoud is het kenmerk van het ware». Is een meubel erg eenvoudig van vormgeving en uitvoering, dan loopt een groot deel van het publiek eraan voorbij. Er zit geen mooi beeldhouwwerk aan en alles is even strak, kantig en «ongezellig». Geen sierlijke lijntjes en geen details die de aandacht boeien. Alleen mensen die geleden heeft ontwor- oog hebben voor goede verhoudingen rlijk is om te relaxeren, en eerlijke eenvoud, kunnen” warm lopen voor zo’n meubel. In dat geval maakt de vormgeving het meubel meer exclusief. Een meubel kan gemaakt zijn van een nogal kwetsbaar materiaal. Als voor- ’beeld noemen we een bankstel be- -j wit leer of een lichtgetint platweefsel. Als je er naar kijkt, wo het al vuil.... Denk ook aan hooggl«»- zend gepolitoerde meubels. Elk krasje zie je en is vrijwel niet meer te werken. Iemand met een smalle cvu.o loopt met een grote boog om dergelijke meubels heen. Niet aan be ginnen, want na een paar jaar is het brandhout, aldus het kommentaar. Voor anderen zijn dergelijke meubels juist het toppunt van exclusiviteit. V7TOV..T/W.. u.L «lies met prijs te maken kan hebbenexclusieve meubels zijn over het algemeen duurder gaat dit niet altijd op, want de eerder ge- litgeke- noemde hoge stoel van verchroomde :n, ko- buis van Mart Stam kost bijna de helft van een houten model met roy-'* stoffering. Een tijdloos meubel hGv,, dus niet altijd duurder te zijn. Nooit ouderwets Het grote voordeel van een werkelijk tijdloos meubel is, dat het eigenlijk Daarom schreef A. Roland Holst: „Wij zijn maar als bla ren in i de zoom van oude wouden en alles is onzeker en hoe zouden we weten, wat alleen de wind weet, kind? >yale yeej uefde ging verloren /ijk-de-zo- r •g te bran- f,_. els die het mat maar de het Stam in nog da- De «viticulture» in de Napa Valley dateert uit 1823 toen George Yount er de eerste druiven plantte. 1 er sindsdien heel wat verar oude druivensodrten werden vervan gen door betere Franse soorten, de cultuur is in omvang toegenomen en men is naar het buitenland gaan ex porteren. Misdaadmuseum in Graz ,rge Yount er ,n^et Meerscheinschlössl aan de Mo- Natuurlijk is ^artgasse m de Oos ennjkse stad Graz eranderd De (Stiermarken) is het Knminalmuseum ■rdpn v^rvane ondergebracht. De grondlegger van het museum is dr. Hans Grosz, een schrijver van detec tives, die 84 jaar geleden bij het ge rechtshof een klein museum van mis- daadfenomenologie stichtte. Later werd het een onderdeel van de univer- v siteit. De meeste voorwerpen herinneren aan misdrijven moordwapens, pro- jectielen, allerlei soorten falsificaties. M brandstichtingsapparatuur, ge- heimschriften, vergiften e.d. Veelal M waren het bewijsstukken in straf- processen. Nu worden ze voor onder wijsdoeleinden gebruikt, want het Kriminalmuseum van Graz staat pri mair ten dienste van justitie. Het mu seum is ook actief met onderzoekwerk om misdrijven te voorkomen. Sinds kort is het museum een or J— deel van het Instituut voor strafreent, Hotel Inter strafprocesrecht en criminologie van prirr de universiteit. Tot de specialiteiten van het 12 v van het museum behoren allerlei ge- heeft ujtslui schriften. Handschriften van alcoho- •listen en geesteszieken bijvoorbeeld. Westerse landen in de jaren tachtig Te midden van alle nieuwig heden gedemonstreerd bij een gelegenheid zoals de Hannover Messe worden belangrijke vragen waarmede iedereen rondloopt extra geaksentuuerd. Men staat daar te midden van de sterk door gedreven automatisering, ultra snelle berekening en uitwerking van plannen, eindeloze soorten kopijen in een minimum van tijd (zoals o.m. het reproduceren van dia’s in kleur en zwart-wit in en kele sekonden bij Polaroid) di- rekte kommunikatie tussen in dustrieën, administraties eh klanten. Het hele werkmidden wordt er door omgewoeld. De aktiviteit van de mens verandert grondig. Wat houden de toekomst- pe'rspektieven in? Enkele zichten daarop werden uiteengezet door de heer ir. Karlheinz Kaske, voorzitter van de raad van beheer bij Siemens tijdens een zeer druk bijgewoonde perskonferentie. Belangrijk is wel even een blik te werpen op het beleidslijn die .een van de grote concerns zal volgen in de jaren tachtig, vooral wat betreft research en ontwik keling. Dr. Kaske stipte - twee hoofdobjetieven aan: verhoging van de produktiviteit en het ver helpen van het energietekort dat dreigt. Daarin liggen de enige kansen voor de geïndustriali seerde landen. De voorzitter van Siemens zette uiteen hoe die verhoging van de produktiviteit vooral kan ge zocht worden op het vlak van de studie, de uitwerking en de plan ning in de ondernemingen en dat veronderstelt dus een doorgedre ven gebruik vdn de informatika en direkte kommunikatie. Natuurlijk zullen de robots een grotere rol gaan spelen in de produktie maar volgens de heer Kaske zullen de fabrieken nooit volledig gerobot- sieepd worden. Wel voorziet hij een verschuiving van werk krachten en steeds zal de mens een groter werkterrein vinden in de nieuwe studie-, ontwikkelings- en beheersfunkties. Dat wordt nu reeds een feit. In de jaren '80 zul len voortdurend meer elektroni sche werkposten met diverse funkties in dienst komen maar dat veronderstelt dan wel een kom- munikatienet met brede banden. Wat het andere middel voor de industrie-landen betreft name lijk de energievoorziening achtte de heer Kaske het gebruik van kernenergie een noodzaak omdat de wereld ook in de ko mende tijden moet beschikken over fossiele brandstoffen. An dere bronnen zoals zonne-energie kunnen hulpelementen zijn, maar meestal toch voor de landen die in een zonnig klimaat liggen. De heer Kaske konstateerde een zekere vrees bij een deel van de bevolking tegenover nieuwe technieken,alhoewel peilingen erop wijzen dat men daarbij niet mag overdrijven. Hoe langer hoe meer zal men inzien dat een af remming van de ontwikkeling voor de Westerse landen een nog grotere ekonomische en politieke krisis zal veroorzaken. el lang zullen meej daag meubels te I ....jbels hun t’, voet te volgen, hebben. Of mis het allernieuw' Weens hotel met etage voor niet-rokers Oostenrijks hoofdstad Wenen heeft sinds kort een hotel met een etage voor niet-rokers. De asbakken zijn zelfs vervangen door bloembakken. Ook het bedienend personeel op deze >nder- rookvrije verdieping rookt niet, recht, Hotel Inter-Intercontinental Vienna imeur. De zesde verdieping 2 verdiepingen tellende hotel heeft ui.slui.end kamer, voor uie.-m- kers. De hoteldirectie haakte daarmee aanVan 19.00 uur in de stadssporthal. in op de actie «Ohne Rauch geht s Zaterdag 18 april veldvoetbal Mari- auch» van het Oostenrijks ministerie nos-H.v.H. ROHDA B.Z.A. 2 aanvang van Gezondheid. 17.00 uur. U hebt in meubeladvertenties ongetwijfeld weleens de kreet «tijdloos» gelezen, en zo gezien een veel 1: Men wil daarmee aangeven dat het gaat om meubels die wat het uiterlijk betreft bruiksduur heeft dan een uitgesf heel lang zullen meegaan. Dit is een pluspuntje, want het is helemaal niet leuk om modieus meubel dat vandaag vandaag meubels te kopen en een halfjaar later ergens te lezen of te horen dat die allernieuwste wordt gepresente meubels hun tijd hebben gehad. Meubels zijn te duur om elke verandering op de morgen in de opruiming staat. -■—n, dus zoeken we modellen die naar alle verwachting een lang leven genomen zijn dergelijke meubels veel isschien niet, want er zjjn ook lieden die gewoon zitten te wachten op duurder dan we denken. Ze verliezen rnieuwste en die van veranderen houden. hun waarde niet door slijtage en on verwachte mankementen, maar door dat ze snel verouderen. Gek dit minder problemen dan een jurk na het seizoen. Die kan je met goed fatsoen niet meer dragen, maar tegen over meubels staan we heel anders. Dit komt omdat een meubél goed be keken geen echt mode-artikel is. ieuwste wordt gepr :n in de opruiming dergelijke met dan we denken. Ze arde niet lankementen, maar door- lukkig geeft hebb ;en jurk van 'zÜn- -en. Die kan je met goed Combineren met meer dragen, maar tegen- :ls staan we heel anders, antiek Een aardige bijzonderheid is, dat de tijdloze meubels van de in het begin genoemde ontwerpers het als contrast heel goed doen bjj echt antiek. Dit kan beslist niet gezegff worden van veel hedendaagse klassieke meubels, die bij geen enkele stijl thuishoren en er alleen maar een beetje antiekerig uit zien. Een zitje, dat Marcel Breuer in de ja ren twintig heeft ontworpen, ver draagt best een boerendekenkist of een Drentse notariskast. Goede oude dingen hebben zoveel gemeen met het tijdloze meubel, dat ze elkaar geen kwaad doen, maar het maken van der gelijke combinaties vraagt wel veel smaak en inzicht. Gelukkig zijn er voldoende inte- rieurverzorgers die op dit punt van wanten weten. In de eerste divisie won ’t Zolderke overtuigend met 51 van Groenstraat-Latenzo. Van Keulen won met 85 van Ad van Buren en Kreitenmolen versloeg Aral met 42. Opvallend in de tweede divisie was de winst van de drie laagstgeklasseerde ploegen. Zo won Ramp met 32 van POV-2 en moesten de Zwervers de meerdere erkennen (21) in POV-1. Achterhoeven-Wit won met 21 van Juysmans. Er wordt weleens gezegd, dat het zo- £jjn geheten klassieke meubel tijdloos is en pantalo dat modern meubels wat stijl aangaat struik*1 een kort leven hebben. Waar en niet totdat waar. Wie heeft er nog Old Finish biemen meubels? Juist dat klassieke genre is verdwe nen, maar de meeste Lodewi;1 J veelste stoelen zijn niet weg den. Er zijn moderne meubels i nog geen twee jaar uithouden, n chroombuisstoel die Mart St 1926 heeft ontwórpen, wordt gelijks gemaakt en verkocht. Dit geldt ook voor de meeste modellen van Marcel Breuer, Bertoie, Thonet, Carles Eames en Hans Weg"'”’ar maar eens een paar te noet een halve eeuw geleden Vergelijke I «moderne» meubels hebt gekocht, zit I u nu nog tussen moderne meubels. De bekende aanbouwmeubels, van nu, zijn ontworpen in de jaren twintig en van uitvoering, begin dertig. Ze zijn natuurlijk wel een \ye vinden dit beetje veranderd, maar het idee van - 1 naast en op elkaar te zetten, is geble ven. Dit geldt ook voor aanbouwban- I ken en tal van andere zaken op woon- I gebied die we intussen als vanzelf sprekend zijn gaan beschouwen. Exclusieve vormgeving Het wereldbekende ligmeubel «Grand Comfort» dat Le Corbusier meer dan een halve eeuw - - pen en dat heerlijk is om te relaxeren, staat bepaald niet in elke meubel- winkel, maar deze ligfauteuil van zo veel jaren geleden is nog steeds te koop. Eigenlijk geldt dit voor alle «tijdloze» meubels. nogal komt vanzelf de vraag, wat ’beeld meubels dan wel hebben waar- kleed mej w ze «bij de tijd blijven». Het is platweefsel. nooit van te voren met zekerheid te zeggen of een meubel werkelijk «tijd- I loos» is of niet. Meestal moet de tijd dat leren. Maar er zijn wel enkele weg te w I aanwijzingen te noemen. Een meubel beurs 1c dat razend snel algemeen wordt en dat dergelijl I na een paar jaar in bijna elk huis staat, ginnen, I verliest na korte tijd de belangstelling van het publiek. Dan wordt het tijd dat er iets anders komt en ontwerpers en juist het toppunt fabrikanten gaan aan het werk om dat Ofschoon dit alk «andere» te vinden. En op het moment kan hebben dat het nieuwe meubel aan het publiek over het alger I wordt getoond, gaat het bestaande niet altijd op, I verouderen. Als het publiek uitgeke- noemde hoge stc ken raakt op grote kastwanden men er- vanzelf weer dressoirs, vitrines en boekern J kamers vol met Is, dan wordt speelse ïling vergeli Als de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1981 | | pagina 11