.v. 59, DE >EN: 20 PUT Ontmoetingen met een pure Zuidamerikaan Igj Haarmode Henk van Mierlo OPHEFFING - UITVERKOOP THEO TUERLINGS Nederland Oké presenteert ideeën voor plaatselijke activiteiten ST Een kern waar pit in zit De luchtdichte kachel gevaar voor schoorsteenbranden Kijk op Maastricht Donderdag 9 april 1981 pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER 9 april 1981 pagina 1( SCHOENENHUIS mijn genot, geleden de 5 Peter Knegjens Vuil storten en Tilburg Vrijwilligers gevraagd... f 175, NU KORTING dat nu in de stad is of in een dorp (wijk, buurt). HONDERDEN EXTRA KOOPJES Bruidsjaponnen v.a. f 100,- Avondjaponnen HALVE PRIJS binnenhuisarchite kunstnijverheid verlichting Wij denken strikt privé met u mee 'VAN gorp-bolsius BV Super-caravans voor oliesheiks Veelzijdigheid en maatwerk, van Hülsta. op onze NIEUWE voorjaars- en zomerkollektie De-eerste-keus-is-de-beste Leren herenmocassin in zwart en bruin Coupon- prijs schijvens interieurs f Voltstraat 43 - Postbus 3075 Tilburg - Tel 013-43 5930 J ■kachel. seizoen de is wel het 188, 92, 139, 185, 209, 180, 185, 375, 409, 659, 529, 375, 329, 456, 509, 415, 205, 515, 349, 339, 439, 609, 679, 749, 569, 175, /kledinc ly kado-i het Korvelseweg 108C TILBURG iet ir. atg «set 1.990, 2.199, 249, Damesmode - Bruidsboetiek Heuvelstraat 77, TILBURG laat stip voor in br«. Dor 9 sprietjes aren een i de heer i. Als je «nt, isje om- .k op “*emde 'roeger slierten ‘laar snd vreten. In de loof iigaar tussen de tai naderend einde. varez oj de werek nicaanse mond e acht di Verenig., fondsen. vergen heid, VOOR BETAALBARE ra BABY-KINDERKLEDING tot maat 164 f hülsta El w-H maar hopen, in A me soort k waar™ gemaar Maar t allerlei verd impen (4 edenken, s uitvoe- eding en vetenschappe- ever mdheid in Ne- ruitr len er WALITEIT: iALE ■RGAVE. blijven echte xhte kleuren VR2020. Voorzichtigheid is dus geboden! Er is niets op tegen om voor verwarming gebruik te maken van een kachel, iren beek geeft u ervice. nimmer stegen, t van het Het zal dat ik op over deze ve Santo Domingo i verrassing in de Het was een zomerdag laat gerealiseerd, dat stip van hetj voor de e mi ïrige hc t vakantiewerk kunt u terecht op van 4 tot 6 uur en op vrjjdag van 4 Het bevorderen van de leefbaarheid in uw eigen woonomgeving is een goede zaak, dus haast u, want de inschrijf termijn sluit op 15 april a.s. Als u de informatiefolder nog niet hebt kunt u deze afhalen bij alle vestigingen van de Rabobank of aanvragen bij het secretariaat van «Een kern waar pit in zit», Lovinklaan 1,6821 HX Arnhem, tel. 085-778363. Die bevindt zich op de eerste ver dieping aan de Westermarkt 20. De dames van het Zand en het Wandel bos, maar evengoed van ver daar- vd met dat idee zijn De Westduitse firma Mikafa uit Min den en het caravanbedrijf Grochtdreis hebben een zestal bijzondere caravaift afgeleverd die door Arabische op drachtgevers waren besteld. Het zijn caravans met een lengte van 20 meter die getrokken worden door 26 ton- kkers met een vermogen van 320 «pk. Alleen reeds de trekkers kosten stuk ongeveer DM 150.0000; de js van de caravans is niet bekend grote «salon heeft een meter en biedt zitruimte rsonen. Op de uiterst luxueuze zijn kosten noch moeite ap- “e badkamer meet 2,3 apkamer zijn alle lefonisch bere’, L GESPECIALISEERD IN Kinderbovenkleding Babykleding Kinderonderkleding Baby kado-artike'en Baby-uitzettenl LI FRA Lijnsheike 9, TILBURG Tel. 55.42.75 Een onverstaanbaar gevloek maakte zich los van het veelkleurige hoofd deksel van Senor Jaime Carlito do Al varez, want zo bleek het bejaarde ge stel te heten. Ik besefte alras, dat ik Het ophalen van overtollige medicijnen, het doen van de drink-ik-tevee)-test, oprichten van een amateur dieet club, het houden van een speurtocht n onveilige produkten. Deze en andere acties zijn te vinden in het Doe-Mee-Dossier van de Stichting Nederland Oké, die dit jaar voor de eerste keer een Nationale gezondheidsactie organiseert. Dit dossier bevat een groot aantal suggesties voor allerlei activiteiten in groepsverband. Draaiboeken en materialen voor alle acties kunnen worden aangevraagd bij het secretariaat van Nederland Oké, Postbus 520, 3700 AM Zeist. ’t Vloeike A.s. zaterdag 11 april zal Ossian, de Schotse akoestische folkgroep, optre den in ’t Vloeike te Oisterwijk. Het afleveren van twee schitterende elpees en de vele buitenlandse toer- nees hebben er mede toe bijgedragen, dat Ossian binnen wel zeer korte tijd gerekend kan worden tot een van de meest succesvolle Schotse folkgroe pen. Ook aan voorbijge pers we. king van Wi den er 1 derlands tredens heeft men gemaakt zonden. Speciale acties Voor bedrijven, clubs en scholen zijn er speciale activiteiten bedacht. Bij voorbeeld het opzetten van een fietsclub, het presenteren van gezonde snacks in kantines, een tekenwedstrijd en een enquête naar voeding en vrijetijdsbesteding van scholieren. Verder zitten er in het Doe-Mee-Dos sier een aantal thema-stickers, een poster, een speciale editie van de Oké- krant, het Doe-Mee-Cahier voor in formatie en aantekeningen en de Oké- balpen. wore sneL o zorgt wneste, door airconditioni temperatuur en vochtigt van in plaats van een kt Middagje-uit De Westermarkt. Je zou er haast een middagje-uit van kunnen maken. Een bloeiend winkelcentrum met alle mo gelijkheden. En om wat te bekomen van de boodschappen - vermoeienis sen is het prettig om even binnen te wippen bij Haarmode Henk van Mierlo. Zowel voor dames als voor heren. Deze laatsten moeten dan wel een afspraak maken maar dat betekent dat u bij binnenkomst meteen gehol pen wordt. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag van half ne gen tot zes en op zaterdag van acht i tot half vijf. Het telefoonnummer 671803. De leefbaariieidswedsirljd -Een kern waar pi. In zit. georganiseerd door de anan^rtroSwd vereniging Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij, is op 5 januari jl. van adres Maar j,et zou geen gek start gegaan. De voorlichtingsavonden zUn achter de rug en het organisatiecomité als ze hun mannen eens tipte zit klaar voor de inschrijvingen van deelnemers. Op dit moment hebben zich al 70 deeinemersgroepen aangemeld. Evenals bij de eerste competitie, gehouden in de periode 1978-1980, is er een grote verscheiden heid van projecten. Enkele voorbeelden: het aankleden van de eigen wijk, het maken van speelgelegenheden, het renoveren van de buurt, het inrichten van buurthuizen. een sigarenrepubliek stuit ik geen enkele weerstand. De geten flos bevalt mij in hoge mate. Vroe„ was ik erg verknocht aan de slierten van de ongetemde, wilde flos. Ma sinds de rustieke villa van een vrier via zo’n ontvlamde wilde flos tot as verging, zweer ik bij de geschoren flos. Mijn stelling is: men keert altijd terug naar zijn eerste liefde! Zo ben ik eens begonnen met een bescheiden formaat sigaar en ik keer ook weer terug tot zo’n funktionaris. “n ons land is dit niet ongemerkt ijgegaan. Nadat Ossian door de verd uitgeroepen als de ontdek- vinterfolk ’77 festival, volg- toernees langs bomvolle Ne- ise clubs, van één van deze op- de AVRO radio-opna- die later werden uitge- viteiteng roeien toe Gezondheidsweek met 6 sep- :k is er een boden als in de oude fletse tterdam, worden Voor oude boerengereedschappen is ïneens een apart plaatsje inge- .jimd, terwijl ook oude ambachten zullen worden gedemonstreerd. vrijdag 10 april is de beurs geopend van 20.00 uur tot 22.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 18.00 uur. Goed gezelschap In een licht gehouden, fantasievol aangeklede ruimte is er plaats voor vier, waarbij u zich meteen al verze kerd weet van een goed gezelschap: Brigitte Verhoeven is van de dames- kapsalon uit, een plaatsje naar boven geschoven en zal daar met vaardige hand het herenkapsel in model leggen. Bruno Reymakers is speciaal door Henk van Mierlo aangetrokken om u uit eerste hand gewend te maken aan een modieuze, goed zittende haardracht. Waarbij u als klant na tuurlijk koning bent. «Wij merken», Zegt Henk van Mierlo «dat de mensen steeds duidelijker en bewuster weten te kiezen vooreen passend model. Dat - De Hulpcentrale SOS-dienst zit drin gend verlegen om 2 vrouwelijke en 5 man nelijke centralisten voor haar 24 uurs hulp dienst. U moet - niet jonger zijn dan 22 jaar - gemotiveerd zijn voor vrijwilligerswerk - bereid zijn deel te nemen aan een toerus ting tot centralist - bereid zijn de volgende diensten mee te draaien: per6weken: I dagdienst(3 ‘/2a4 uur); I avonddienst (4 uur); 1 nachtdienst 10 uur); 2 weekenddiensten (afwisselend dag-, avond- of nachtdienst). - Voor diverse vakantie-aktiviteiten worden vrijw. gevraagd: a. St. Mens en Samenleving organiseert vakantieweken voor 60 plussers van ap ril t.m. september. De vrijw. begeleidt, krijgt reiskostenvergoeding en is verze kerd. Minimumleeftijd 30 jaar. b. Rekreade organiseert kinderkan t.m. 12 j.). De vrijw. moet meet voorbereiden en programma’s ren. Je krijgt onkostenvergoec De één voelt zich aangetrokken tot je never, de ander tot een gepolijst vrouwmens. Ik doe een gevaarlijke confidentie: als ik op stap ben, laat ik liever mijn vrouw thuis dan mijn Al varez sigaren. Men hoeft natuurlijk niet de ganse dag als een schoorsteen te roken of als een fabriekspijp stoom af te blazen. Men rookt een sigaar in een oase van rust en bedachtzaam heid. De lucifer, die je tot ontvlam ming brengt, laat je bedaard uitzwa velen; je zuigt voorzichtig de vuurmond in de sigaar, laat hem draaien en snuift dan met afgepaste teugjes het bouquet van de sigaar op. Voor mij is het een Godsgeschenk om in een woud van bolknakken, sp~; en moeilijk te identificeren sigar***1 bolwerk des kwaliteits als van dv J.C. do Alvarez aan te treffen. tegen zo’n blaadje tabak aanloopt, levenspad door een randje goud zoomd. Zo op het eerste gezicht een sigaar die mij wel staat. Goed-,J - ligt mooi in de hand, een blaadje tabak dat tot diepe tevi vUv»»v.u Een wilde Havana, zo’n werkelijke cigarro puro, brokje nostalgie van een klassiek niveau. Een stuk sigaar, dat het waard is om er je handen devoot voor te vouwen. Voor het entremet of het met kaarslicht verlicht souper: .«Here, zegen deze rookwaar». Een sigaar vormt een uniek relikwie in een mensenleven. Het is bewezen dat een blaadje tabak onder barre omstandigheden meer uitkomst bracht dan gevouwen handen of een hap verantwoord vreten. In de loopgraven staken de frontsoldaten van het laatste uur een sigaar tussen de tanden en zagen met berusting en verlangen uit naar het puros aan. Sedert die dag zijn de blaadjes tabak uit de stal van senor Alvarez dagelijkse blijmakertjes bin nen handbereik. Het doet me denken aan jaren, waarin de versobering spij kerhard toesloeg. In het laatste jaar van de oorlog heb ik voor mijn al lerlaatste tientje op de zwarte markt één sigaar gekocht. Vóór de oorlog kwam ik op voor mijn nummer. Als militair nam ik het niet altijd even nauw met de voorschriften. Als we dan moesten aantreden op de ap pèlplaats, kwam ik steevast aanlopen met een eindje sigaar tussen de tan den. Riep ik: «Geeft acht!» dan spuwde ik die laatste centimeter sigaar op het grauwe plaveisel. Tijdens de oorlogsjaren ben ik nog vaak met ge mengde gevoelens langs die kazer- neplaats gereden. «Daar», sputterde ik dan. «lagen eens kostbare staartstukjes sigaar; stukjes die nu zijn vergaan, die nu zijn weggeblazen door de wind, tot stof zijn weergekeerd». Daar kan iku mededelen word je niet vrolijker van. Als ik vandaag zo’n jongen van Al- tpsteek, sta ik een stuk blijer in eld. Bij zo’n sigaar uit de Domi- Republiek in de volks- een bananenrepubliek, maar ik fit een misvatting: ik noem het Wie, waar en hoe? Sinds juli 1980 is, naar bekend geacht mag worden, het verwerken van afval (huishoudelijk en grof afval) niet meer een zaak van iedere gemeente afzon derlijk. Het Stadsgewest hééft deze taak overgenomen. Minder bekend is misschien, dat iedere particulier binnen dit stads gewest ook zelf afval kan gaan bren- n naar de gewestelijke stortplaats, i^eze is gelegen aan de Bos- en Beemdweg, bij de waterzuiveringsin- stallatie-noord in Tilburg. Men bereikt die vanaf de Kraaivensestraat en de Stokhasseltlaan (afslag Loon op Zand- Waalwijk). Hier wordt de richting met borden aangegeven. Men kan het vuil gratis storten als de hoeveelheid niet meer is dan 1 m3 en niet zwaarder weegt dan 1 ton. Daarna moet men f 5.- per ton betalen met een minimum van f 9,85 per vracht idgevulde jongen, noemde zijn handwerk dan ook naar vredenheid stemt, het familiegeslacht Alvarez, waar hij prat op ging. Sindsdien kon ik dit his torisch ogenblik niet meer uit mijnl herinnering wegbranden. Ik bleef de naam Alvarez volgen en konstateerde tot mijn grote voldoening, dat het hem voor de wind ging. Waar ik ook ter wereld aan land ging deed ik mijn best de produkten van mijn vriend Alvarez te bemachtigen. Wie schetst dus mijn genot, toen ik nog niet zo lang geleden de verruk- kelyke vruchten van zijn noeste arbeid in een klein tabakszaakje in de Am sterdamse Jordaan aantrof. Ik aar zelde geen moment en schafte mij on middellijk een kubieke meter cigarros Algemeen uitgangspunt bij het stoken van haarden, ook open haarden, en ka chels is, dat het rookkanaal aan de normen voldoet. Dat is van belang voor een goede afvoer van de rookgassen en voor de zogeheten «trek» van de I Tenminste één maal per schoorsteenveger bestellen minste wat men kan doen De kneep Maar ook als er wat dat betreft, geen vuiltje aan de lucht is, dan is het nog van het grootste belang, dat men enige elementaire kennis bezit van stoken. En daar zit hem de kneep. Je kunt wel zeggen, dat we dat intus sen zijn verleerd. Onze huizen zijn trouwens in het algemeen niet meer gebouwd op het gebruik van vuur. Dat was ook niet nodig, toen olie en aardgas de centrale verwarming van zelfsprekend maakten. Nu wat dat betreft het tij keert, willen we wel weer terug, maar met het plaat sen van een kachel uit grootmoeders tijd zijn we er niet. Er moet, zoals al opgemerkt, een goede schoorsteen Bij de nu gestarte wedstrijd, die duurt tot en met maart 1983, draait het weer helemaal om de zelfwerkzaamheid van de bewoners. Indien men erin slaagt een project te realiseren, wordt dat beloond met een predikaat, waar aan tevens een geldprijs is verbonden. Op de wedstrjjd kan worden inge schreven door bewonersgroepen die tot een zogenaamde «kern» behoren, dat wil zeggen bewoners, die op grond van de ligging van hun woning bij een bepaalde gemeenschap behoren, of sporen achtergelaten als juist in Maastricht aan de voet van de Pietersberg. De bisschops- en koningsstad van weleer met haar verstilde schoonheid is de trotse en dynamische hoofdstad van Limburg. In KIJK OP MAASTRICHT (een nieuw deel in de serie Kijk op Steden) doen Frans van Pol n woord en Tonny Stronken in beeld het relaas van deze minst Nederlandse stad van Nederland, ooit één der sterkste ves tingen in Europa, en van haar bewoners, waarin de Bourgondische levensstijl die eeuwenlang op de golven van de Maas de stad kwam binnenspoelen, zo goed be waard is gebleven. Immers, in Maastricht glimlacht ons land naar het verre, warme zuiden. Uitg- Elsevier, De noodzaak om ook in het huishoudelijke budget energiebesparende maatregelen maar vergeet de zuurstof niet. Het is te te treffen, heeft o.a. geleid tot de terugkeer van de kachtel. Maar er is intussen wel hopen, dat het hier niet zover komt als een hele generatie van mensen, die deze oude verwarmingsbron alleen kent uit in Amerika, waar nu al een speciaal verhalen, die zich afspelen in grootmoeders tijd. En dan blijkt ineens, dat het soort koord met kit in de handel is stoken van zo’n kachel een vaardigheid vereist, die in de meeste gevallen, waarmee allerlei kachels luchtdicht begrijpelijk genoeg, niet meer aanwezig is. Met als direkt gevolg: onoordeelkundig gemaakt kunnen worden. spelen met vuur, in de letterlijke betekenis van het woord. En dan mag het geen Maar tegelijkertijd worden dan ook wonder heten, dat het aantal schoorsteenbranden de laatste jaren toeneemt. allerlei chemische middelen bijgele verd waarmee getracht wordt zijn: een kachel aansluiten op een creosootafzetting in de schoorsteen te pijpje van de centrale verwar- voorkomen. mingsketel van 12 cm doorsnee kan Er is echter maar één goede manier om écht niet. En tóch komt dat voor het gevaar van schoorsteenbranden Nu ook de zogeheten regelbare ka- tot een minimum te beperken: koop chels weer op de markt komen, doet een haard of kachel van een gereno- zich een groot probleem voor. meerd merk en luister naar de advie- Deze «luchtdichte» kachels vergen zen van de vakman. een zekere kennis en vaardigheid, Want een luchtdichte kachel kan elke waarbij het belangrijkste gegeven is, smid voor u maken, maar een mérk dat voor verbranding zuurstof nodig bestaat er nauwelijks van dit soort re is. Anders kan de brandstof niet vol- gelbare kachels. En als u een kachel ledig opbranden met als gevolg, dat neemt, is het niet alleen van belang dat allerlei deels onverbrande kwalijke u zélf iets van stoken weet, maar van stoffen in de rook worden meegevoerd nog groter belang is, dat de fabrikant/ die zich voor een deel vastzetten op de leverancier van de kachel weet wat binnenwand van het rookkanaal. Het stoken is. gevaar van een schoorsteenbrand wordt daardoor bedenkelijk groot. Creosoot De grootste boosdoener in dit verhaal is creosoot. Dit teerprodukt komt vrij bij onvolledige verbranding van hout, maar ook van andere brandstoffen, zoals afval. (In de regelbare kachels waarover het hier gaat kan vrijwel al les worden gestookt). Creosoot wordt meegevoerd in de rook en zet zich als eefi dikke, bruine drab af tegen de bin nenwand van de schoorsteen. Dit proces doet zich vooral voor bij het «temperen» van de kachel. Want be halve dat er dan te weinig zuurstoftoe- voer is daar het een «luchtdichte» ka chel betreft met een onvolledige ver branding van de brandstof, wordt in zo’n geval ook de temperatuur van het rookkanaal lager. Creosoot-afzetting in de schoorsteen is dan ook meestal het gevolg van het samengaan van die twee faktoren: on volledige verbranding door gebrek aan zuurstof én te lage temperatuur van de schoorsteen. Nu is creosoot een ui terst brandbaar goedje. Het vliegt in brand bij grote verhitting. En dat is dus :ies wat er gebeurt als ons zo pret- regelbare kacheltje, na bv. ’s stvvi lachts op zijn laagste stand te hebben gen ioorgesmeuld, ’s morgens even lekker Dez rdt opgestookt om de kamer weer 1 op een behaaglijke temperatuur te brengen. Verantwoord stoken Verlegen om geld? Snel 674998 gebeld Ook 1e en 2e hypotheken (intermediair) J. VAN NUNEN Burgemeester v.d. Mortelplein 124, Tilburg (ook 's avonds) verspreiding Antiekbeurs XSE ÏÏÜSltt Pellikaanhai land Oké, alle gemeenten, de kruisver enigingen en andere gezondheids- zorginstanties, de sportraden, het ge hele lager en voortgezet onderwijs, een aantal bedrijven en alle wijk- en buurtcentra. De Stichting Nederland Oké hoopt met het Doe-Mee-Dossier een extra stimulans te geven voor ac tiviteiten in vele gemeenten. Uit de contacten met de plaatselijke actie comités blijkt dat veel mensen in di verse gemeenten ook zelf druk doende zijn acties op te zetten in het kader van de Nationale Gezondheidsactie. Nationale breidt uit met herenkapsalon naar de Nationale Gcz«..«. van 28 augustus tot en i tember a.s. In deze weel gezondheids-manifestatie AHOY’ hallen te Rott de resultaten van een we lijk onderzoek naar gezondheid ii derland gepresenteerd en vinde dagelijks congressen plaats. De woonwanden van Hülsta vormen een klasse apart. Modul 16 is een programma waarmee u uw zeer persoonlijke woon- tsen kunt realiseren. 2 nillSta Wij verschaffen u gaarne j meubelmakers alle informatie. o dmaenseweg t - hilvar geldt ook voor i voor de jeugd. II ons daarop te richten. Vanc dat we elk voor- en najaar inhaken op de levendige «markt» aan modellen. Waarbij we natuurlijk ook de wat klas siekere haardracht niet over het hoofd zien» Te Maastricht moet de tijd meermalen hebben stilgehouden. Midden op het Vrijthof, waar Sint-Servaas nog immer zijn handen zegenend over de stad uitspreidt, moet de tijd zich behaaglijk aan zijn verleden hebben gespiegeld. En even zovele malen moet hij goedkeurend hebben geknikt naar de pittoreske gevels, de schilderachtige straatjes en de vrolijke en vriendelijke Maastrichtenaren, die soms niets van hem schijnen te weten. In de serene stilte van de kerken moet hij tot rust zijn gekomen van zijn eindeloos verstrijken. Hier, in het Rome van het Noorden, vermaakt de tijd zich. Maastricht, stad van kerken, kloosters, cafés en karnaval, is dan ook een bijzon dere stad. Ontstaan in het begin van de jaartelling, toen het prehistorisch duister over ons land amper was opgetrokken, maar hier reeds een Romeinse rivierover- gang was Mosa Trajectum. Rondom deze brug groeide Maastricht uit tot een rijke staalkaart van de kuituren die in het kielzog der vele veroveraars hier de Maas over trokken. Het lijkt wel of de stad met haar vele Gotische en Romaanse torens als een zwvende godslamp van de hemel omlaag hangt schrijft Bertus Aafjes over de stad met het fraaiste profiel van Nederland. In geen ander oord hebben het rijke roomse en protestantse leven zo nadrukkelijk hun JNKTIONELE VING. ar de Philips tra aandacht ie vormgeving, sche styling, k interieur en schuin geplaatst el, zijn hiervan video-machine ekomst. één van de strengste geboden had overtreden en wel op de meest schan delijke wijze: men stoort een sigaren roker niet in het diepst van zijn passie. «Maar», zo dacht ik, «de nood breekt wet» en daarom was ik zo vrij de hoed van de daaronder gedrapeerde gestalte te verwijderen. Het tamelijk bejaarde baasje dat eronder had postgevat, keek mij vertoornd aan. Ik begreep dat snel handelen geboden was, nu meer dan ooit. En dus sprak ik de oude snurker aan over de uitzonderlijke kwaliteit van zijn rookwaar. Zijn aan vankelijke woede maakte plaats voor een meer dan innemende glimlach, die men voornamelijk bij sigarenrokers aantreft. Wat was nu het, door de voorzienigheid gestuurde, toeval? De oude sombrerodrager bleek een uiterst begaafd sigarenmaker bent verzekerd. Min. leeftijd 18 j., aan melding vóór 15 mei. c. Bond voor motorisch gehandicapte kin deren (BOSK) organiseert vakantiewe ken voor kinderen van 2-16 j. De vrijw. krijgt zakgeld, reisgeld. Leeftijd vanaf 17 jaar. d. St. Rekreatiewerk Prov. Utrecht traint en begeleidt vrijw. voor rekreatiewerk en kampings. (27 juni - 25 augustus). De vrijw. krijgt zakgeld, onkostenvergoe ding en is verzekerd. Min. leeftijd 18 j. Vóór 15 april aanmelden. Voor bovenstaande vormen van vrijwil ligerswerk moet u kontakt opnemen met de vrijwilligerscentrale, Spoorlaan 320, tel. 434572. Voor het maandag v tot 6 uur. Voor opgave als centralist moet u vragen naar Guus Bruggemeyer. Zij is elke dag, behalve woensdag aanwezig van 9 tot 5 uur. voor de ge- oning gestuurde ’heid. Een cara- karavaan? Ik was zo’n jaar of 16, 17 toen ik met strakke regelmaat sigaren begon te verstoken. Mijn vader was een nauwelijks te kloppen sigarenroker. Hij had altijd drie kwaliteiten sigaren in huis: een eerste kwaliteit voor nota belen in de prijsklasse van tien cents, een tweede kwaliteit die hij zelf tot ontbranding bracht voor de prijs van zes cents en een derde kwaliteit die hij uitdeelde aan chauffeurs en personeel met ongeregelde dienst, die niet in staat waren een betrouwbare sigaar van een bedrieger te onderscheiden tegen de prijs van vier cents per stuk. Sinds het ogenblik, dat ik mijn eerste stappen op het pad van de sigaren roker zette, zag ik een paar generaties lang sigaren en illusies in rook opgaan. Toen ik mijn sigaren gedurende een aantal jaren terzijde schoof, bracht ik elke sigaar die mij werd aangeboden naar mijn vader. Als dankbetoon. Maar ik besef nu dat ik hem ernstig tekort heb gedaan. Mijn genot zou r tot uitzinnige toppen zijn ge- als ik niet door het toverstafje noodlot was aangeraakt, een jaar of tien geleden zijn, één van mijn zwerftochten verdrietige bol in het verre mingo raakte, een tropische Je Caribische Archipel. --dag en ;k had me te seerd, dat er rond dit tijd- t jaar weinig te beleven was eenzame wandelaar, die zich n het middaguur op pad begaf in de troeierige hoofdstad. Maar in Santo 2 jmingo bleek ik opnieuw een zon dagskind. Na een kwartier, waarin ik meer vocht had verloren dan ik mijzelf de vorige avond in een herberg had toe laten dienen, werd het mij droef te moede. Ik zocht op een zonvergeeld plein naar een lommerrijke plaats, maar vond er geen. Toen viel mijn oog op een vrij forse sombrero, waaronder het tanige lijf van een niet al te jong manspersoon uitstak. Toen ik naderbij kwam bleef ik staan, als door de hete bliksem getroffen. Mijn gevoelig reukorgaan werd aangenaam getroffen door het aroma van een verfijnd si gaartje. Kleine rookkringeltjes maak ten zich althans los van het medite rende hoofd onder de sombrero. Ik hoefde niet lang na te denken. En ter wijl ik op martiale wijze een flinke stap voorwaarts deed, sprak ik de som brero met krachtige stem toe: «Welaan vriend, toon mij uw sigaar! En vlug wat!» Op verzoek van zo’n twintig Tilburgse antiekhandelaren, organiseert Organi- satieburo v/d Heijden BV voor de eerste keer een antiekbeurs in de Pellikaanhai te Tilburg. De beurs wordt gehouden op vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 april en er zullen ongeveer 150 stands te zien zijn. De bemanning van die stands zal voor het grootste gedeelte uit Tilburgse handelaren bestaan. Het unieke van gems deze beu rs is volgens de organisatoren lengt dat de organisatie af wil van het «dure aan 2 sfeertje», wat een antiekbeurs vaak kenmerkt. De bedoeling is dat er ook «leuke» zaken te koop worden aange- s koetsen, oude motoren en sen. Dat Parijs het Mekka is voor alles wat met mode te maken heeft is bekend. Ook in de haarmode stromen de kappersvaklieden elk jaar in Parijs samen, om nieuwe toonaangevende modellen te ontwerpen. En elke kap per met eer voor zijn vak haakt voor- en najaar in op de moderne ontwikkelingen. Zo ook Henk van Mierlo. Hij vertoefde dit jaar al enkele dagen in Parijs, maar wat nog belangrijker is, hij vertoeft inmiddels al zo’n 20 jaar op de Westermarkt! Want het zou toch wat overdreven zijn V(J om voor een uw passende haardracht een retourtje Parijs te boeken. Terwijl u voor de laatste snufjes ook bij Henk van Mierlo terecht kunt. In Televisie de dameskapsalon en sinds deze week ook in een zojuist geopende heren- De NOS-televisie zal op de werkdagen sa|on in de gezondheidsweek van uit een studio en de AHOY’hallen dagelijks 20 mannen en met name minuten zendtijd wijden aan de aktie Ik vind het een taak om Nederland Oké tussen het richten. Vandaar ook jeugdjournaal en het journaal van ze- >or- en najaar inhaken op ven uur 's avonds. «markt» aan modellen. Hierbij zal ook aandacht worden be steed aan de diverse thema’s tijdens de week: roken, voeding, alcohol, medi cijngebruik, veiligheid, bewegen en stress. Acht landelijke organisaties werken samen De Stichting Nederland Oké is een samenwerkingsverband van de Ko ninklijke Algemene Vereniging Volksbond tegen Drankmisbruik, het Kontaktorgaan landelijke Organisa ties van Ziektekostenverzekeraars, de Nationale Kruisvereniging, de Ne- omst meteen gehol- derlandse Sport Federatie, de Stich- mingstijden zijn van ting Volksgezondheid en Roken, het Veiligheidsinstituut, het Voorlich- :uur tingsbureau voor de Voeding en de ;r is Vereniging van Nederlandse Zieken naar ir hij this- mijnf ;ef d< :eerdt gevallen, eelkundig mag toeneemt. strek! DINj per prijs smaakt! De g’ gte van 9 mt aan 29 pers inrichting zijn kosten noch moeite ge spaard. De badkamer meet 2,3 x 2,5 m. Vanuit de slaapkamer zijn alle overige vertrekken telefonisch bereikbaar. In gebouwd werd een watertank van 3.000 liter terwijl de bewoners tevens be schikken over een voorraad van 200 li- - ter warm water. Op Vk

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1981 | | pagina 9