KULTUREEL SENTRUM I.75 si KffiWöiMi I I Centrum speelt 5.95 >.95 5.95 5.95 >.95 I.95 1.95 >.95 >.95 1.25 L45 1.90 L50 L50 .95 .00 STmSSCHOUbJBURG TILBURG «Een moeder» 1.981 L 581 45° 2.90 1 2 3 4 8 9 BOB® 11 12 15 Unieke geuren tentoonstelling 23 24 25 29 TILBURG Mime-special in Tilburg 22 woensdag 22 april 14.00 uur Donderdag 26 maart 1981 pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER maart 1981 pagint nstraat 151 Grafisch werk van gat staai Gradus Verhaaf Mekanie met AGENDA APRIL 1981 THEATER, FILMHUIS, PERFORMANCES Haagse Comedie: driestuiversopera «gen oede voor een 20 30 april open van 13.00 - 16.30 uur 19 april gesloten Koningsplein 1, Tilburg (013) 436756 IJZEN!! taart Beeldende Kunstenaars Regeling ig 29 april 22.30 uur der Nacht», Clemens Klopfenstein, BRD 1978. een vrijdag 24 april 20.30 on 22.30 uur filmhuis Baxter, Vera Baxter, van Marguerite Duras, Frankrijk 1977 arkensvlees lieronder eurt in eer iding van van Cor van Geffen weer neembaar. irg. 013-431770 r die misschim I beeld van c Roointruffels 250 gram voor Rumbonen 100 gram voor Alles uit eigen*atelier Monumentenstraal 4 (zijstraat v.d. Heuvelstr.) Tilburg woensdag 22 april 20.30 en 22.30 uur filmhuis «News from home» van Chantal Akerman, België, 1976 vrouw van van haar kin, u*te leiden botst :n moet werken in de Regie Til- Sjaalman is de literaire alter ego van Multatuli alias Edward Douwes Dekker, «een vat vol tegenstrijdigheden», bekend Restaurant «Grill Room> 10 jaar Op 27, 28 en 29 maart serveren wij een feestlijk jubileummenu ^oor 25,- met gratis wijn. Alleen op reservering T.l.foonstraat 33 - Tal. 428333 irengt theater- 'nan.een Cultureel Het programma is een verzameling v korte acts die in elkaar overlopen. De druk vordt gelegd op de pantomime, waor enkele clowneske tintjes en een muzikale ondersteuning door gitaar en dwarsfluit er voor zorgen dat het geheel een niet al te TENTOONSTELLINGEN t.e.m. 3 mei Te Geur Te Keur, een tentoonstelling over de g- de geurmaker als kunstenaar en het kreatieve get t.e.m. 26 april Gradus Verhaaf, grafiek en tekeningen vrijdag 3 april 20.30 uur theaterzaal Theatergroep Carrousel met «Sneeuwwitje»; een vrolijk programma met een knipoog naar het bekende sprookje zaterdag 4 april 19.30 uur theaterzaal Theatergroep Carrousel met «Sneeuwwitje», een familievoorstelling, toegankelijk voor de jeugd vanaf 12 jaar woensdag 8 april 14.00 uur kinderfilmhuis «Tsjetan. de indianenjongen» van de Duitse cineast Hark Bohm, voor de jeugd van 8 t.e.m. 12 jaar Donderdag 2 april brengt tt groep Splien het stuk -Sjaalmt spel rond Multatuli»in het Ku Sentrum. Aanvang 20.30 woensdag 8 april 20.30 uur filmhuis «De hopelozen» van Miklós Jancso Hongarije 1965 geschiedenis van de geur, jebruik van verse geuren. donderdag 23 april 20.30 en 22.30 uur «Aurelia Steiner, Melbourne, Aurelia Steiner. Vancouver» van Marguerite Duras. Frankrijk 1980 Alphenaabaan 14 Chaam, tel. 01619-1586/2113 Zeer ruim» parkeergelegenheid vrijdag 17 april 20 30 uur 1 theaterzaal B Dansstudio Pauline de Groot zondag 12 april 14.30 uur theaterzaal v.h. Stampkonsert rond komponist Wim de Ruiter met het programma «Reliëf, een beeld- en klankstruktuur» i Pauline de Groot met «Yellow Whale»; een produktie van vijf twee musici waarin gestruktureerde improvisatie in dans en een belangrijk element is. donderdag 23 april 14.00 uur kinderfilmhuis «En toch spring ik weer op de balk» van Karei Kachyna, Tsjecho-Slowakije, 1970; voor kinderen van 8 t.e.m. 12 jaar. d op deze tentoonstelling, waarin reuk», de nadruk vooral op de Tot en met 26 april zijn in de Ont moetingsruimte van het Kultureel Sentrum grafiek en tekeningen te zien van Gradus Verhaaf. De verbeelding speelt een belangrijke rol in de tekeningen en etsen van Gradus Ver haaf. Zijn goed gekozen beelden zijn, in de -;ling, eigenlijk tot te voeren de zo- «net- <Ver- eld over het menseljjk doen en icht hij het natuurlijke tegenover het onnatuurlijke af te zetten. Met zijn «netten» probeert hij meer de geestelijke gebondenheid van de mens uit te drukken. Beide beelden protesteren tegen de huidige samenleving die alles wil ordenen in regels en wetten om zo het leven in vaste banen te leiden. woensdag 15 april 20.30 uur filmhuis «Electra» van Miklos Jancso Hongarije, 1974 4 C donderdag 16 april 20.30 uur I Q theaterzaal Dansstudio F dansers en t muziek e «Moeder de lynx Is los», van Agasy Babajan, Rusland 1971. Voor kinderen van 5 tot 12 jaar donderdag 2 april 20.30 uur theaterzaal Theatergroep Splien met «Sjaalman»; een spel rond Multatuli. Een portret van de schrijver op basis van Max Havelaar, De Minnebrieven en Woutertje Pieterse. woensdag 29 april 20.30 uur filmhuis «India-Song» van Marguerite Duras. 1975 zaterdag 25 april 14.00 uur kinderfilmhuis Een aantal slap-sticks van Stan Laurel Oliver Hardy filmhuis 20.30 uur «Jeanne Dielman 23 Quai du Commerce - 1080 Bruxelles» van Chantal Akerman. België, 1975 de Stadsschouwburg Til- et 5 april werken van leden (Vereniging van Beroeps ars Zuid-Nederland) te ling zal geheel bestaan s» (grafiek, tekeningen, SI vrijdag 24 april 14.00 uur kinderfilmhuis Een middag korte films o.a «Zandkasteel» van Co Hoedeman (Ned «La Linea» van Osvaldo Cavandoli (It.), «De Stoelendans» van Norman McLaren (Canada) en «Surprise, Surprise» van Thijs Ockersen( Ned), voor kinderen van 8 tot 12 jaar. woensdaj filmhuis «Geschichte i dokumentaire Studio Sylphide De afdeling ballet van Studio Sylphide zal op zondag 29 maart om 14.30 uur in de schouwburg-zaal een bal letvoorstelling verzorgen. Wegens het sukses van de uitvoering in 1979 heeft men besloten dit seizoen twee keer een voorstelling te brengen. Aan deze uit voering wordt meegewerkt door onge veer 300 leerlingen en de choreogra fieën werden gemaakt door Nelly van Oers van Poppel en Anniemie Hor- Voor de pauze zullen de dansen groten deels door de jeugd vanaf 4 jaar verzorgd worden. Alle dansen voor de pauze zijn geënt op het thema Frankrijk: dansen als Follies Bergères, Michel Fugain en de can can zullen u geheel in de Franse sfeer bren gen. Het programma na de pauze bestaat afwis selend uit klassieke, jazz- en folkloredan- sen welke door de wat oudere leerlingen verzorgd zullen worden. Ah Kiou De mannen van den Dam, voortgekomen uit de Internationale Nieuwe Scène, brengen op ->g maart om 20.15 uur in de rburg-zaal de zeer bijzondere pro duktie Ah Kiou» een 17e eeuwse Chinese tragedie, die in het seizoen 1975-1976 voor het eerst werd opgevoerd. Het is een verhaal over de mens bezit, geen vrouw, gee zelfs geen naam. De r» namelijk meneer X. vertelt Lu Xun hoe identiteit en hij toont heid, hoe in het sociale g»»™' tijdens de revolutie van 1911 Ah bewust wordt van zijn niets zijn. Iets vieren In speciellteiten-resteurant ALBERTVILLE voor tafels in gezellig familiever band zakenlunch, diner recepties, bruiloft familiediners enz. Want onze zeer uitgebreide d la carte-kaart, gastronomie en vak manschap staan garant voor een geslaagd geheel. Tam konijn en vele andere specialiteiten «I __s die niets Zuide geen geld, geen identiteit, maart »n de Studio-zaal het tone )e naam Ah Kiou betekent cilé» van Mia Meijer. De regie X. Niet zonder humor van Paul Vermeulen Windsant e Ah Kipu zoekt naar it Ak Kiou’s opstandig- gevaar van voor en i 1911 Ah Kiou zich e zaterdag 11 april 20.30 uur theaterzaal Performance van beeldend kunstenaar Harry Kroon Toneelgroep Centrum speelt op maandag 30 maart om 20.15 uur het toneelstuk «Een moeder» van Josine Simons-Mees, een Nederlandse schrijfster die misschien ten on rechte in het vergeetboek is geraakt. Het stuk geeft een treffend beeld van de symbioti sche band die mensen aan elkaar kan kluisteren. VBBKZNin Schouwburggalerie groot als Stichting Mimeteatergroep van de VBBKZN (Vereniging van Beroeps Kier met «trying it OUt» Beeldende Kunstenaars Zuid-Nederland) te zaterdag 28 maart 20.30 uur zien. De tentoonstelling zal geheel bestaan stadsschouwburg uit werk «achter glas» (grafiek, tekeningen, Hoewel mi-- enz.). groep s Het is de eerste keer dat de VBBKZN zich er veel Het stuk speelt zich af rond de eeuwwisseling, tijdens de kerstdagen, in de omstreken van naar buiten toe presenteert. gingsget AMSTERDAM. Het gaat om een groot gewin, waarvan de kinderen, die op het punt staan Op de ekspositie zal werk hangen van de Shinto er t maatschappelijk een eigen leven te gaan leiden, gekonfronteerd worden met een nieuwe volgende kunstenaars: Lily van der Stok- nieuwste moeder. Die moeder, mevrouw van Elpen, bestiert niet alleen haar huishouden met vaste ker, Joop van Rijsbergen, Henri Titselaar, volgende hand, maar ook de wil van haar kinderen. Zij regisseert als het ware hun geluk, maar de Rudi van Dijk, Bart van Belkom, Henk van j— plicht haar zoons en dochters te leiden botst met de zucht hen voor zich te behouden der Heyden, Antony van Lieshout, Mieke en geen «afstand» te willen doen. Burgers-Witteveen, Ruud Harmsen, Wy- nand van Lieshout, Tonny Landsdaal, Hans Lie, Joop Liesker, Cor van der Eynde, Ottoline Neyburg, Ben van Rooy, Riki Schellart en Niels van Spaendonck. heer met een diamant zo een thriller. Splien met Sjaalman, een spel rond Multatuli als schrijver van de «Max Havelaar», het intrigerendste boek dat de Nederlandse li teratuur heeft opgeleverd. De keuze van de titel is kenmerkend. Sjaalman loopt er sjo fel bij in tegenstelling tot Droogstoppel, die korrekt blijft tot vele cijfers achter de komma. Maar Sjaalman doet in Ideeën en Droogstoppel in koffie. Uitgaande van de Max Havelaar, de Minnebrieven en Woutertje Pieterse geeft regisseur Rob Scholten een portret van Edard Douwes Dekker, een portret waarin zijn non-kon- formisme, vrijheidsdrang, rechtvaar digheidsgevoel en scepticisme het volle pond krijgen. Het stuk beoogt geen gedra matiseerde levensbeschrijving te zijn. Het probeert door middel van elementen uit zijn leven en zijn werk juist een beeld te geven van een belangrijke en konfliktvolle periode. Het stuk veroorlooft zich daarom ontoelaatbare vrijheden ten opzichte van de historische realiteit om des te beter naar de essentie van het konflikt te zoeken dat Multatuli, zijn vrouwen, zijn kinderen, zijn kunstenaarschap met elkaar in botsing bracht. Sjaalman wordt gespeeld door Ad van Kempen, Henk van Loenen, Tatiana Radier, An de Donderen René Verhe.ezen. Juliette Gréco De kleine donkere Juliette Gréco met haar zwarte, melancholieke ogen en haar indruk wekkende stem heeft in de loop der jaren miljoenen toeschouwers in vervoering ge bracht. De liefhebbers van het Franse chan son kunnen ook nu weer aan hun trekken komen, want op zondag 29 maart om 20.15 uur geeft Juliette Gréco en haar ensemble een konsert in de schouwburgzaal. X Roombonbon- boetiek „Tosca” Speciale aanbieding Roombonbons 95 gesorteerd 100 gram M Globe speelt Cécile» lelijk Toneel Globe speelt op vrijdag 27 irt in de Studio-zaal het toneelstuk «Cé- van Mia Meijer. De regie is in handen van Paul Vermeulen Windsant. Dit toneelstuk is gebaseerd op het leven van Cécile Goekoop de Jong van Beek en Donk. Zij schreef de sensationele 19de eeuwse «feministische» roman «Hilda van Suylenburg»Het leven van Cécile de Jong is erg interessant voor een toneelstuk, om dat het raakt aan een ingrijpende maat schappelijke ontwikkeling: de laat 19de eeuwse industriële revolutie, de opko mende emancipatie, het anti-katholicisme, het literaire verzet van de Tachtigers. Deze ontwikkeling weerspiegelt zich in het leven van Cécile de Jong als een voortdu rend konflikt tussen ideaal en werkelijk heid. Opera Lucia di Lammermoor Met maar liefst 140 medewerkenden zal het zaterdag 28 Nationaltheater Bratislava op vrijdag 27 schouwburg-: maart in de Stadsschouwburg de opera «Lu- *u 1 cia di Lammermoor» van Donizetti brengen. Dat gebeurt in een regie van Pavol Bagin en onder leiding van dirigent Ondrej Lenard. Muziek piek Eind maart en begin april zijn er weer korte konserten in de serie -Muziek voor een piek» Deze korte konserten voor de aan vang van de voorstelling zullen plaatsvin den op vrijdag 27 maart en vrijdag 3 april steeds van 19.30 tot 20.00 uur in de foyer van de schouwburgzaal. De konserten zullen verzorgd worden door het Brabants Hobdtrio en het trio maakt een keus uit werken van Mozart, Badings. Jacob en Bresden. Toegang: vrijwillige bijdrage (b.v. één piek). van Leer en p van Dijk Liesbeth List, Thijs van Leer en het Trio Louis van Dijk met Jan Hollestelle (bas) en Louis Debij (slagwerk). Een unieke kom- binatie in een speciaal voor theater samen gesteld programma, dat de toepasselijke titel «Muziek om ook naar te kijken kreeg». «De Driestuiversopera» was het eerste grote publiekssukses van Bertolt Brecht. De Haagse Comedie zal dit vijftig jaar oude toneelstuk op woensdag 1 april in de Stads schouwburg spelen. Dat gebeurt in een regie van Eddy Habbema. Hoofdpersoon is Mackie Messer, op 't eerste gezicht een echte «gentleman», maar in werkelijkheid een straatboef van ongekende allure, die zelfs op goede voet staat met de hoogste politiechef in Londen. Deze heet Brown en wordt door de onderwereld Tiger Brown» genoemd. Hij is voor Mackie Messer de garantie, dat hem meestal niets ten laste wordt gelegd. En als hij dan eens een keertje wordt ingerekend, is er altijd wel een lieftallige, die «haar Mackie» uit het gevang bevrijdt, want alle Londense meisjes zijn dol op hem. Onder hen is Polly, de dochter van de koning der bedelaars, Peachum. Mackie trouwt met Polly, tegen de zin in van Peachum, die Polly liever voor zijn zaak had willen behouden. Na een geweldig huwelijksfeest, vooral opgesierd door de komst van Tiger Brown, is Mackie’s eerste gang naar de hoeren, waar hij door het zoveelste verraad meteen wordt gegrepen. Deze keer lijkt er geen uitkomst meer om de galg te ontlopen. Op donderdag 2 april om 20.15 uur zijn ze te horen met een repertoire, dat zowel klas sieke muziek, als chanson, evergreens, popmuziek en jazz omvat. In het verleden hebben Liesbeth List, Thijs van Leer en Louis van Dijk al veel met elkaar ehad, bij zeer uiteenlopende ar tistieke gebeurtenissen als theaterprogram ma’s, platenprodukties en radio- en tee- veegebeurtenissen. Ze hebben elkaar nu op nieuw «gevonden» en wel zo, dat de elemen ten van het brede muziekgebied, dat door alle drie wordt bestreken, samen zorgen voor een zeer interessante programmavorm, waarbij aan het toneelbeeld grote aandacht wordt besteed. el mime de beweging binnen de steeds het uitgangspunt blijft wordt el inspiratie geput uit andere bewe- ebieden, met name uit het Japanse en de Chinese T’ai chi. In hun e produktie «trying is out» staat de volgende vraagstelling centraal «Wens en 11011^331*86 verlangen erbij te horen. Waar laat je je bepalen door de anderen, de massa en 1x3080(116 611 wanneer bepaal je zelf wat er gebeurt, be- Allegro Barbaro Het filmhuis Kultureel Sentrum vertoont op woensdag 1 april 20.30 uur een tweeluik van de Hongaarse regisseur Miklós Jancso. «Hongaarse Rapsodie» en «Allegro Bar baro» zijn de eerste twee delen van een geplande trilogie van Miklós Jancsó. In zijn bekende uitbundige stijl, met virtioos ca merawerk en honderden figuranten die met enorme choreografieën in alle hoeken van het beeld opduiken, zien we hier een stukje Hongaarse geschiedenis uit de eerste helft van deze eeuw. De hoofdpersoon van «Hongaarse rapsodie», Istvén Zsadanyi is geïnspireerd op Endre Bqjcsy - Zsilinsky (1886-1944), een politicus wiens carrière langs dezelfde lijnen verliep als die van Jancsó’s held. Btycsy - Zsilinsky kwam uit een voorname familie met een reactionaire achtergrond. Regie Miklós Jancsó; scenario Gyula Hernadi, Miklós Jancsó; CameraJanos Kende; met György Cserhalmi, Lajos Balazsovits, Gabor Ksncz, Bertalan Solti, Udo Kier, e.a. totale lengte 175 min. 1979, Hongarije. De openingstijden zjjn dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur; bovendien op woensdag-, donderdag- en vrijdag avond van 19.00 tot 21.30 uur; zater- dag van 10.00 tot 16.30 uur; zondag van 13.00 tot 16.30 uur; maandag gesloten. Ie paasdag gesloten; 2e paasdag en 30 april geopend van 13.00 tot 16.30 uur. woensdag 1 april 20.30 uur filmhuis «Hongaarse Rapsodie» en «Allegro Barbaro» van Miklos Jancso Hongarije 1979 Van 27 maart tot en met 3 mei is in het kultureel sentrum Tilburg een tentoonstelling te zien met de titel TE GEUR TE KEUR, waarin informatie over het geeksposeerde de bezoekers vooral door de neus zal bereiken. Haast alles wat met geur te maken heeft komt aan bod naast een informatief gedeelte over «wat is geur - r. geurstoffen zelf ligt. donderdag 9 april 20.30 uur theaterzaal Theatercompagnie Waste of time met de produktie «Palmolive Sunlight»; /een mime muziekprogramma. 4 vrijdag 10 april 20.30 uur theaterzaal De Engelse fringe-theatergroep Sheer Madness met hun nieuwe produktie «The Edgar Allan Poe-show». een montage van de meest griezelige fragmenten uit het werk van de schrijver. «Vreemd Vuur» «Vreemd Vuur» is de titel van het nieuwe programma van muziektheatergroep «De Rode Kapel» dat op woensdag l april om 20.30 uur gebracht zal worden in de Studio- zaal van de Stadsschouwburg. «Vreemd llaaB„ Vuur» handelt over een muzikale fantasie- schouw samenleving, waarin zich een «macht- Hoofd) hebber», een beijveraar voor welzijn en een ordeverstoorder aftekenen. Het eigenzinnige spel dat de ordeverstoor der speelt, oogst eerst afschuw en harde tegenstand, vervolgens medelijden en zelfs bewondering. Hij sleept zijn omgeving mee in zijn ondergangen eindigt in een toestand van totale lethargie, waarbij alle frustratie van de mensen om hem heen en alle uit- zichtsloosheid van een ieders situatie bloot is komen te liggen. Muziek vormt in het geheel een soort para- verhaal, waarin het vasthouden aan kontra. het breken met tradities en afrekenenmet LjSt, geldende opvattingen over muziek en klank voor de goede verstaander doorklinkt. y—1 Maandag 30 maart a.s. om 8 uur ’s i avorids vindt in de bovenzaal van café Voskens, Heuvel 5, een diskussie- avond over de Beeldende Kun stenaars Regeling (BKR) plaats. Deze avond wordt georganiseerd door de Midden Brabantse Kunstenaars Vereniging (MBK). Met ingang van november 1980 heeft I de staatssekretaris enkele wijzigingen r - aangebracht in déze Beeldende Kun- L stenaars Regeling. In de BKR moet nu I vooral de nadruk komen te liggen op de opdrachtverlening. Hoe de BKR werkt er gaat veel kunstenaars i burg aan. Op de agenda van deze diskussie- avond staan o.a.: Het BKR-experiment in Tilburg. Standpunten vande kunstenaarsver enigingen. BKR-expositie. Tilburgs Beeldend Kunstbeleid. De avond is vrij toegankelijk voor iedereen; gebruikers, toekomstige ge bruikers en belangstellenden. Diverse BKR-kommissieleden zullen aanwezig zijn. Poppentheater Musquit Jeanette Kalb van Poppentheater Musquit komt op woensdag 1 april om 14.30 uur in de Studio-zaal met de solo-voorstelling «Wat nu, nanou». Het is een poppenspel over kinderen, over het onbegrip van oudere mensen ten op zichte van het spel van kinderen en over de van dierenliefde bij kinderen. De voorstelling is te maken Keha geschikt voor de jeugd van 5 tot en met 11 tistieke gebeur jaar. •- -■-* Van donderdag 26 maart tot en met zondag 29 maart 1981 vindt in de Stads schouwburg en het Kultureel Sentrum Tilburg een mime-special plaats, die de ver scheidenheid in de mime-vandaag zoveel mogelijk wil laten zien. Uiteraard is het niet mogelijk om de rijke schakering volledig recht te doen. Echter binnen de normale programmering van beide instellingen wordt zowel de traditionele als de avant-gar- distische ontwikkeling op de voet gevolgd. bouwhogeschool in Wageningen zijn een groot aantal geurende planter) en snij bloemen aanwezig, met vaak zelden ver moede geuren die talrijke mogelijkheden aangeven voor het ontwerpen van geurtuinen, die behalve voor blinden voor iedereen een waar genoegen zullen zijn, de parfums Door middel van een katalogus met de Cologne geurstrips zullen de bezoekers van deze sitie met de gratis toegankelijke tentoonstelling ook nog thuis kunnen nagenieten van een aantal geuren. In het onderdeel «De geschiedenis van de geur» kan de bezoeker bijvoorbeeld kennis nemen van de geur van heilige zalfolie waarvan het recept in de bijbel (Exodus 30) wordt gegeven en wat de geurmaker van nu moeiteloos kan namaken. Of van de historische geur van Mirre, Cas sia en Civet, terwjjl ook beroemde p—r' uit de geschiedenis van Eau dc tot Chanel no. 5 op de eksposk- neus te «proeven» zijn. De nadruk ligt op het kreatieve werk van de geurmaker en op de tentoonstelling wordt «ruikbaar» gemaakt dat deze door de juiste kombinatie van een aantal van zijn 300 a 400 grondstoffen niet alleen in staat is de lekkere luch(jes voor parfum, zeep of schoonmaakmiddel te maken, maar ook de geur van bos, zee, schoenmakerij of paar- destal moeiteloos kan imiteren. Een ander belangrijk onderdeeel van de tentoonstelling zijn de verse geuren. Dank zij de medewerking van o.a. de Land- Mimeteater Termiek met Het klein pantomimetheater kultureel sentrum kultureel sentrum Termiek probeert het akteren en bewegen Halma Witek, de leidster van het klein harmonisch in de mime bijeen te brengen. pantomimetheater, wil meer naar de bewe- De gerichte bewegings-techniek van gmgskant toewerken en verder weg van de Etienne Decroux wordt door de groep wel Pantomime. Beeldende kunst is een es als uitgangspunt genomen, maar zij wil sentieel element, vooral de estetische as- persé de akteerinvloed niet verliezen. Dit pekten. Een belangrijk onderdeel van «Het blijkt onder andere uit de summiere ver- rode masker» vormen dan ook de poppen; haallün van hun nieuwste produktie «Ca- z'J hebben de funktie van akteur, maar zyn fetaria de Regenboog» 8een marionetten. «Het rode masker» is «Het loopt niet storm in Cafetaria de re- geïnspireerd op een verhaag van Edgar Al- renboog. De soep staat nog altijd klaar, tot >an P°e «Het masker van de rode dood» uw dienst, phiiiipe, de bonte eigenaar. Mime-speler Cor van Geffen Mimeteater rxe."'b“"!,4JOuut /aarby theatervorm verder ontwikkelen door ten„ In zijn «kastjes>> wordt een «y S5SSS2 sieke pantomime, die eigenlijk een beetje mime is, dat het «karakter» van mime meer aan het uitsterven is, is in het programma omvattend wordt en daardoor meer moge- duidelijk waar- lijkheden tot herkenning geeft. Het over dragen van wat bedoeld wordt (het drama) - ziet Mekaniek als haar eerste streven.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1981 | | pagina 13