sBcwmKj F F dxtUoovst CC 30 2.90 i nU~’~=L-nUUk¥&Unï? i H^unu_ Kabaret Nar 450 Opera «Lucia di Lammermoor» Mime - special Hebt U wel eens volmaakt geslapen Isioflex Leids Poppenteater Donderdag 19 maart 1981 pagina 13 laart 1981 pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER Het Brabants Orkest Studio Sylphide jeën Oers l uur i rnish Nelleke Burg 4 aanj Ik Empelen. slaapwinkel schouwburgrlng 25, tilburg tel. 422122 beide '-3 29 -zaal ^rstel- ülms een Expositie Tot en met zoir tureel sentrum projek. kunster Op de «vrije. landse I Roomtruffels 250 gram voor Rumbonen 100 gram voor Alles uit eigen atelier Moimmentenstraat 4 I (zijstraat v.d. Heuvelstr.) Tilburg ..onsert ques Me vorden l Dar- geba- burgzaal ktie «Ah inese tra- /1976 «Pascal Duarte Het leven van een Castelliaanse boer, zijn vroege jeugd aan het begin van deze eeuw; de belevenissen uit die tijd waarin hij op groeit tot een volwassen man, de vijandige onverschilligheid van het land waarop hij leeft. De gebeurtenissen in het leven van Pascal Duarte geselen hem als de slagen van het lot en hij aanvaardt dit met een tweede wereldoorlog blind fatalisme. Politieke beroeringen doet trok Joris Ivens uit f Vu:: i. «1. om van daarujt vja d des naar Barcelona Onder leiding van de Israëlische dirigent kest. Masuko Ushioda speelt hierna het volksmuziek. Yoav Talmi geeft Het Brabants Orkest op Eerste Vioolkonsert van Max Bruch. Vanaf 19.30 1 vrijdag 20 maart om 20.15 uur een konsert Bruch, die in 1920 overleed, zette de tradi- schouw1- in de Schouwburgzaal met als soliste de tie van de grote romantische konserten in konser violiste Masuko Ushioda. Op het pro- de vorige eeuw nog voort in deze eeuw. gramma staan de volgende werken «Sym- Antonis Dvorak was een Tsjech, die zijn fonie no. 9 voor strijkorkest» van Badings, landsaard met al zijn folklore en volks- Eerste vioolkonsert» van Bruch en «Acht- melodieën en -ritmen in al zijn werken ken- ste symfonie» «Die Englische» van Dvorak. baar maakt. In deze thans uit te voeren Dirigent Yoav Talmi opent het konsert met Achtste Symfonie vindt men de ongekom- het werk van een Nederlander de negende pliceerde muzikant terug, genieten van zijn Symfonie van Henk Badings voor Strijker- eigen invallen, geïnspireerd op «zijn» burg. OrB-. Hans Magnc^ ue voorstelling. het groot- torische feitenmateriaal en 1 tot die tijd over de Titanic met de onder„ en verging, die dachten op het revolutionai kbaar werd nieuwe en betere wereld te lnende red- bouwen. Deze torteelbey-’4'" «Spanish Earth» Deze dokumentaire gaat over de strijd om de weg tussen Valencia en Madrid tijdens de Spaanse burgeroorlog. Het drama be gint bij een vreedzaam dorpje - Fuente- duena - waar op de velden tot nog toe nor maal gewerkt wordt. De oorlog bedreigd de rust. m In 1936, toen inl Spanje het begin vai -- -in tweede wereldoorlog zich aftekende, blind fatalisme. Politieke beroeringen doet - hem iets. Hij is ongeveer tien jaar als in 1909 de anarchist Francisco Ferrer en zijn kameraden in Barcelona worden gefusil leerd. Pascal Duarte schijnt niet in staat te zijn na te denken over de situatie waarin hij zich bevindt. Lijdzaam ondergaat hij de slechte verstandhouding met zijn ouders, de gewelddadigheden van zijn, aan de drank verslaafde vader, de tyrar_:- grootgrondbezitter. Hij tolereer zin het vertrek van zijn zuster naar de grote stad en doet alsof hij niet weet dat haar aktiviteiten daar allesbehalve kuis zijn. De opstandigheid die in hem opwelt vindt geen uitweg in een politiek engagement en kan alleen tot uitbarsting komen in onbeheerste gewelddaden die even zovele daden van zelfbestraffing zijn. rmen samen de kabaretgroep zij het nieuwe programma burg. terig, betweterig en zeker, ra mm a «Zonder Twijfel» te Feestelijk uit eten Goed voor U. «Grill Room» Ambassadeur van de Turkse keuken. Waar de Nederlander nog echt kan genieten. geopend vanaf 18 uur. maandags gesloten TELEFOONSTR. 33 (zijstraat Heuvelstr. tel. 426333 Juliette Gréco De kleine donkere Juliette Gréco met haar zwarte, melancholieke ogen en haar indru kwekkende stem heeft in de loop der jaren miljoenen toeschouwers in vervoering ge bracht. De liefhebbers van het Franse chan son kunnen ook nu weer aan hun trekken komen, want op zondag 29 maart om 20.15 uur geeft Juliette Gréco en haar ensemble een konsert in de schouwburgzaal. De afdeling ballet van Studio Sylphide zal zondag 29 maart om 14.30 uur in de schouwburgzaal een balletvoorstelling verzorgen. Wegens het sukses van de uit voering in 1979 heeft men besloten dit seizoen twee keer een voorstelling te bren gen. Aan deze uitvoering wordt meege werkt door pngeveer 300 leerlingen en de choreografieën werden gemaakt door Nelly van Oers van Poppel en Annemie Horsten. het huidige theater stelling ats in. De mime in- Kultureel groep - Stadss voorst ■m «10 maart om afge- Cor van Gc door ling- Voora geïso- worden getc en uit- belangrijk b< en registratie lingen. Kinderfilmhuis Op woensdag 25 maart wordt «Bamboehek» van de Iranees Ar- salan Sasani om 14.00 uur in het Kultureel Sentrum vertoond. Voor afgaand aan de hoofdfilm zal een kort filmpje over pantomime worden gedraaid. In dit filmpje vertelt Dar- san Parizek door middel van ren verschillende verhaaltjes. Na afloop van de «Pascal Duarte zal om 22.30 uur de inmiddels klassieke film «Spanish Earth» van de Neder landse cineast Joris Ivens in het Kul tureel Sentrum vertoond worden. Met maar liefst 140 medewe maart in de Stadsschou brengen. Dat gebeurt ir Ondrej Lenard. haar laars. zichTf. Een Lattoflex bed is dan ook veel méér dan alleen maar mooi om te zien. Het is het enige bedsysteem wat zorgt voor een korrekte slaaphouding. Wij demonstreren u graag de werking van het unieke Lattoflex bedsysteem. Kom even langs. Dan kunt u ook zien dat gewicht en de Lattoflex bedden maakt voor elk 1 de slaper. interieur, in elke stijl. 4' Al tecmsom Tejater kaffee Het maandelijkse tejaterkaffee op zondag 22 maart om 15.00 uur in de Studio-zaal wordt ditmaal helemaal gevuld door een optreden van het Breda's Toneel, dat de komedie «De Polyester Polka» van Dimitri Frenkel Frank zal spelen. Onder leiding van de Tilburgse regisseur Jace van de Ven. heeft het Breda's Toneel «De Polyester Polka» voort varend aange pakt. De tekst van Dimitri Frenkel Frank hebben zij zo goed als ongemoeid gelaten, maar uitgaande van die tekst hebben zij I naar een eigen situering van de ge.beurte- nissen gezocht. Waar die over gaat Over de komponist Varenheid, die binnen 24 uur een dzingle moet komponeren voor de reklameman Hemelsbreed. Door het feit dat alle relaties in het st springen staan en omdat iedereen t„ renheid binnenloopt, ontstaat er een weer galoze chaos. Een spel waarin niet bij de pakken (in dit geval de kisten) wordt neergezeten. De toegang is gratis. J Roombonbon- boetiek „Tosca” Speciale aanbieding Roombonbons 95 gesorteerd 100 gram M rk, details i kamers en int voor de zaal van isheike 8 in Tilburj Veel gevarieerde 1 hore worden gebra Big Band. Als twee Wooltown Jazz zal een speciaal accordeonist is op voor tango’s, walst Kaarten voor eerkoop; enkele keer een bepaalde spanning in het raaruje en mj beeld extra benadrukt. De film is daardoor fanclub, Kruis goed te volgen voor kinderen 6-10 jaar. Regie: Arsalan Sasani, Iran. van de o h aftekende, ver- Joris Ivens uit New York naar Parijs van daaruit via de internationale briga des naar Barcelona te vertrekken. Daar meldt hij zich met z’n kamera bij de infor- lijnt niet in staat te matiedienst van de republikeinse regering situatie waarin hij krijgt een plaats in een konvooi dat naar im ondergaat hij de Madrid vertrekt, en ziet de weg; de histori- met zijn ouders, Sche weg van zijn in New York uitgedachte zijn, aan de scenario. Er sukkelen vrachtwagens langs, grannie van de er wordt geschoten, er branden huizen, er ;rt tegen zijn |open vluchtelingen. Maar in de velden, laar de grote liggen boeren geknield op de grond, de eet dat haar grond die zij eindelijk hun eigendom kun- nen noemen. En Ivens verscheurt zijn New Yorkse scenario over de geschiedenis van ft de beroemde weg. Hij heeft mensen gezien e die, terwijl de wereld brandt en de kanon- 1 nen donderen, hun aarde bewerken. Ivens maakt Spaanse aarde. Blijspel «Wat doen we met Jenny «Wat doen we met Jenny een dolle ko medie geschreven door D.R. Wilde, die op zaterdag 21 maart om 20.15 uur in de Schouwburgzaal gespeeld wordt met in de hoofdrollen Josephine van Gasteren en Enny Meunier. Het stuk zit vol humor, puntige, soms wrange dialogen en kern achtige uitspraken. Het stuk is gebaseerd op de eskapades van een vrouw, die de strijd tegen het ouder worden heeft aangebonden. Weduwe, twee dochters, goed achtergelaten, eigen huis... nu wil ze wel eens alles doen wat ze in haar leven als vrouw en moeder niet heeft ge kund. Ze schildert naaktdoeken, drinkt champagne, neemt een minnaar, haalt een jazz-band in huis, leert tap-dansen en slag werk bespelen, veroorzaakt burengerucht, is al gauw de schande van de omgeving en Jt zelfs gearresteerd. Ze lapt het aan Wat moeten we aan met Jenny twee konservatieve dochters Youp van ’t Hek, Aletta de Nes en Hans van Gelder vorr «Nar». Op vrijdag 20 maart om 20.30 uur brengen «Zonder Twijfel» in de Studiozaal van de Stadsschouwburg. Wat is een kabaretprogramma zonder twijfel Is het drammerig, t zonder humoren relativering of is het juist ironie om je programma ie neemt in f bijzondere plaats m. numv in sert de andere theatervormen en irwijl zij zelf door deze laatste pireerd en beïnvloed is. Tegen- lig wordt mime beschouwd als ilfstandige kunst, die zeer a~ I en tot op zekere hoogte üw, idigheden van buitenaf, g haar bijzonderheid en un- leid. en ont ie de la Filmhuis Op woensdag 25 maart om 20.30 uur zal in het Kultureel Centrum «Pascal Duarte» van de Spaanse filmer Ri cardo Franco vertoond worden. De jeugdteater-voorstelling van woensdag 25 maart zal om 14.30 uur in de Studiozaal verzorgd worden door het Leids Poppenteater. Dit gezelschap brengt nog het onvervalste, ouderwetse poppenspel, waarin Jan Klaassen en Katrijn hun tijdloze, maar nog steeds aktuele avonturen beleven. Het Leids Poppenteater speelt «De eigenwijze Jan Klaassen». Katrijn is het lanterfanten van Jan Klaassen de keel uit gaan hangen en zij vindt dat hij nu maar een werk moet gaan zoeken. Maar dat is natuurlijk niet zo eenvoudig in deze tijd. Uiteindelijk besluit Jan Klaassen samen met het publiek een cirkus te beginnen. Dat loopt helemaal fout en de clowm moet aan het eind alles weer oplossen. Bij dit spel, dat geschikt is voor de jeugd van 4 tot en met 12 jaar, wordt het publiek zeer aktief betrokken. Een bed moet er niet alleen mooi uitzien. Ook moet het uw lichaam, vooral uw wervelkolom en spieren, de mogelijkheid geven om te kunnen ontspannen. Veel bedden zijn daar te zacht voor. Of te hard. Alleen Lattoflex maakt bedden waarvan de vering volledig kan worden iangepast aan het gewicht en de ichaamsbouw van de slaper. Globe «Cécile» Zuidelijk Toneel Globe speelt op vrijdag 27 maart in de Studiozaal het toneelstuk «Cécile» van Mia Meijer. De regie is in handen van Paul Ver meulen Windsant. Dit toneelstuk is gebaseerd op het leven van Cécile Goekoop de Jong van Beek en I Donk. Zij schreef de sensationele 19e I eeuwse «feministische» roman «Hilda van I Suylenberg»Het leven van Cécile de Jong I is erg interessant voor een toneelstuk, om dat het raakt aan een ingrijpende maat schappelijke ontwikkeling. Deze ontwikkeling weerspiegelt zich in het I leven van Cécile de Jong als een voortdu- rend konflikt tussen ideaal en werkelijk- I heid. Centraal in het stuk staat de ver houding tussen Cécile en haar zuster Eliza beth en hun beider tegengesteld verlo pend huweljjk. De mime een bijzc getnspu woord ig een zek bakend omstanc leerd is in I zonderlijkhc De herleving en ontwikkeling van mime gedurende de laatste 40 jaar is niet los te denken van de vernieuwers Etienne Decroux, Jean Louis Barrault en Marcel Marceau. Deze ontwik keling heeft van de zijde van de theatermakers begrip én twijfel on dervonden, van de zijde van de toe schouwers enthousiasme én onbegrip. De aanvankelijk streng afgebakende stijl heeft verscheidenheid gekregen en zich ontwikkeld tot onverwachte scheppingsdaden. De differentiatie verdiept zich nog steeds. Voortdurend worden nieuwe technische en esteti- sche standpunten geformuleerd, waarbij de generatieverschillen en de verschillende mimescholen een rol spelen. De hedendaagse patomime leeft en is aan het doorbreken; de belangstelling van een breed publiek, het bestaan van een reeks mimegroepen en solisten, de internationale festivals zijn tekenend. De mime - special die van 26 t.e.m. 29 maart in de Stadsschouwburg en het Kultureel Sentrum plaatsvindt wil de hedendaagse verscheidenheid in de mime zo veel mogelijk laten zien. Uiteraard is het niet mogelijk om de huidige rijke schakering volledig recht .te doen. Echter binnen de normale programmering van beide instellingen wordt zowel de traditionele als avant - gardistische ontwikkeling op de voet gevolgd. Het progr donderdaj stelling van Emmerik in Avonds om 20.30 theater Termiek z boog» en vrijdag 2', Mime - theater «Prisma.» Zaterdag Het Klein Pantomimi «Bamboehek» Deze Iranese film gaat over de zevenjarige Dansavond All die samen met zijn ouders en broertjes op het platteland woont, in een bosrijke en P Fl d 11 h moerasachtig gebied. Ali’s vader leeft van Tilburg Big Band gaat met hem mee vissen. Op een dag vindt hij langs de waterkant een hongerige De Fanclub Tilburg Big Band organi- zwerfhond met een nest jonge hondjes. Ali seert op 21 maart een gezellige dans is er verrukt van en gaat er elke dag wel avond in de zaal van 't Wit Paardje, even naar kijken. Als er ook andere kinde- Lijnsheike 8 in Tilburg. Veel gevarieerde muziek zal ten ge- van de jonge hondjes probeert hij thuis zelf ^ore worden gebracht door de T ilburg .in een schuurtje te houden maar zowel de “tg Band. Als tweede orkest treedt de moederhond als hetjong proberen dat weer Wooltown Jazz Band op. Daarnaast te veranderen. Een sfeervolle film, waarin zal een speciaal ensemble, waarin een de natuuren het ritme van kleine alledaagse accordeonist is opgenomen, zorgen dingen in Ali’s bestaan een belangrijke rol Voor tango’s, walsen e.d. spelen. Kaarten voor deze avond zijn in de «oor-«rkoop verkrijgbaar bij WH enkele keer een bepaelde .pennies In hel bij hel secrelanaa! van de ------ Fanclub, Kruisvaarderstraat 45 m Til burg (in de namiddag). Telefonisch re serveren kan via nummer 420118. 0 uur zal in de foyer van de twburgzaal een toelichting op het t verzorgd worden door Drs. Jac- laassen. BKT-teater uit Brussel brengt op dinsdag 24 maart een zeer biezondere voorstelling in de Studiozaal van de Stadsschouwburg. Opgevoerd wordt dan «De ondergang van de Titanic- van de Duitse s schrijver Hans Magnus Enzensberger. Het is een moeilijke, maar zeer mooie en goed gespeelde v Op 14 april 1912 liep de Titanic,1 ste luxe passagiersschip, dat tc gebouwd was," op een ijsberg en verging. Omdat deze oceaanreus onzinkbaar werd geacht had men niet vool voldoend dingsmateriaal aan boord gezorgd, door 1517 passagiers verdronken. De dichter en kritikus van onze moderne samenleving, Hans Magnus Enzensberger, symboliseert in zijn episch werk al het his- verkenden zal het Nationaltheater Bratislava op vrijdag 27 tuwburg de opera «Lucia di Lammermoor» van Donizetti in een regie van Pavol Bagin en onder leiding van dirigent Nelleke Burg is in ons land al lang geen onbekende meer door haar op tredens naast «grote namen» als Ro bert Long en Rients Gratama en door haar radio- en T.V.-optredens. DIT seizoen staat ze voor het eerst alleen op de planken. Op zaterdag 21 maart om 20.30 uur brengt zij haar eerste one-woman-show in de Studiozaal van de Stadsschouwburg met mede werking van een kombo o.l.v. Henk Spranger. Persiflages en imitaties, mooie liedjes en konferences zijn de ingrediënten van haar eerste solo-programma, waarin de toe schouwer verrast zal worden door onaan gekondigd «bezoek» van internationale en nationale kofyfeeën als Nina Hagen, Diana Ross, Kate Bush, Jasperina de Jong e.d. VBBKZN In de galerie van dé Stadsschouwburg Til burg zijn tot en met 5 april werken van leden van de VBBKZN (Vereniging van Beroeps Beeldende Kunstenaars Zuid-Nederland) te zien. De tentoonstelling zal geheel bestaan uit werk «achter glas» (grafiek, tekeningen, enz.). Het is de eerste keer dat de VBBKZN zich naar buiten toe presenteert. «Troilus en Cressida» «Troilus en Cressida» van William Shakespeare is een kwasi-historisch spektakel over liefde en oorlog. Het Zuidelijk Toneel Globe speelt dit to neelstuk op woensdag 25 en don derdag 26 maart om 20.15 uur in de schouwburgzaal van de Stads schouwburg in een regie van Ge- rardjan Rijnders. Als «Troilus en Cressida» begint, wachten de Grieken al zeven jaar voor de tot dan toe onneembare stad Troje. Het Griekse leger is een puinhoop. De grote generaal Achilles is in staking en weigert verder nog aan de oorlog deel te nemen. Bijna alle Griekse generaals, zoals de domme Ajax, de geile Diomedes, de sluwe Odysseus en de suffe Menelaos hebben ru zie met elkaar. In Troje is de situatie iets overzichtelijker. Troilus, de broer van Pa ris is verliefd op Cressida. Zij ook op hem, maar het duurt even voordat z dat wil toe geven. Hector, een andere broer van Paris, daagt een Griek uit voor een tweegevecht. Een tweede plotlijn wordt aangezet door dat Cressida, nadat ze voor het eerst met Troilus heeft geslapen hem eeuwig trouw heeft gezworen, aan de Grieken wordt uit geleverd in ruil voor een Trojaan. Cressida wordt Troilus onmiddellijk ontrouw. «Lucia di Lammermoor» speelt in Schot land aan het eind van de 17e eeuw. De mooie Lucia heeft een verhouding met Sir Edgardo di Ravenswood. Dit tot groot on genoegen van Lucia’s broer Lord Enrico Ashton. Edgardo moet als diplomaat naar Frankrijk en Lucia belooft hem eeuwig trouw. Enrico en zijn vrienden onder scheppen alle brieven die Edgardo vanuit Frankrijk naar Ludia stuurt. Lucia krijgt wel een vervalste brief te lezen, waaruit blijkt dat Edgardo haar ontrouw is. Enrico dwingt haar met zijn vriend Lord Bucklaw te trouwen, maar op het moment dat dit huwelijk gesloten wordt, verschijnt Edgardo, die haar dan vervloekt. Enrico daagt Edgardo uit tot een duel. Als hij staat te wachten op Enrico wordt Edgardo mee- uu|| gedeeld dat Lucia zelfmoord heeft ge- ^men''’'' pleegd en hij doorsteekt zich dan met zijn «Nar„ za| jn programma, onder regie van ex-Don Quishocking pianiest Pieter van eigen zwaard. Empelen. borg staat voor een avond scherp en gedegen kabaret. Konsert door Flaick Een kombinatie van zowel artistiek als kommercieel sukses komt in de muziekwe reld niet zo vaak voor. Toch is er sinds twee jaar een groep in Nederland die op beide terreinen zeer hoog scoort het en semble Flairck. Op zondag 22 maart geeft dit unieke en semble, dat bestaat uit Sylvia Houtzager, Hans Visser, Peter Weekers, Annet Visser en Eric Visser, een konsert in de schouwburgzaal van de Stadsschouwburg. De vier jonge musici wisten nagenoeg alles te bereiken wat er in muzikaal-Nederland mogelijk is. Zjj ontvingen van Conamus de Zilveren Harp als aanmoedigingsprijs en voor hun eerste langspeelplaat «Variaties op een dame» dé produktieprijs van één- TA J van de omroepen met daarnaast de hoogste OC Oïiaergang onderscheiding voor platenartiesten in Ne- van de Titanic- 'gramma ziet er als volgt uit: lag 26 maart een lunchvoor- Jean Couprie en Wim de Studio - zaal, ’s 30 uur speelt Mime - «Café De Regen- 27 maart 20.30 uur ,r Mekaniek met 28 maart brengt imetheater de voor- Iets vieren in specialiteiten-restaurant ALBERTVILLE voor tafels in gezellig familiever band zakenlunch, diner recepties, bruiloft ■ir familiediners enz. Want onze zeer uitgebreide la carte-kaart, gastronomie en vak manschap staan garant voor een geslaagd geheel. Wild- en vele andere specialiteiten Alphensebaan 14 Chaam, tel. 01619-1586/2113 Zeer ruime parkeergelegenheid -1 verzinsels lergang van hen maire Cuba een nieuwe en betere wereld te kunnen op bouwen. Deze toneelbewerking geeft ge stalte aan een deel van eigentijdse wereld problemen, door middel van een Titanic die als het ware nog niet is vergaan, maar tus sen de ijsbergen van vandaag, als een spookschip nog steeds onderweg is. jndag 22 maart zijn in het kul- m de tentoonstelling Keramiek en de presentatie van de ie fase van het «Het rode masker» in het projekt Ruimte - Objekten van beeldende :1 Sentrum en speelt theater- kunstenaar Paul Kuipers te zien. 5 Kier in de Studio - zaal van de Op de Keramiek - tentoonstelling is zgn. sschouwburg. Aanvang beide «vrije» keramiek van hedendaagse Neder- stellingen 20.30 uur. Zondag 29 •«ndse keramisten te bewonderen: doosjes, 14.30 uur in de Studio - zaal vaze" en “halen *a" aaydewerk, porselein jeffen met een solovoorstel- raf en na afloop zullen hints Het p,.ojekt Rujmteobjekten bestaat voor ■•'toond, waarin mime een het grootste gedeelte uit fotowerl v.. bestanddeel is; slapstickx vanarchitektonischruimtenzoal.sk straties van mime - voorstel- gangen die dienen als uitgangspun 2e en 3e fase van het projekt. Ah Kiou De mannen van den Dam, voortge komen uit de Internationale Nieuwe Scène, brengen op zaterdag 28 maart om 20.15 uur in de schouwburgzaal de zeer bijzondere produktic Kiou», een 17e eeuwse Chinese gedie, die in het seizoen 1975/1 voor het eerst werd opgevoerd. Het is geschreven door de Franse auteurs Bernard Chartreux, dramaturg bij het I Théatre National de Strasbourg en Jean Jourdheuil, dramaturgen regisseur bij het- zelfde teater en «Petit-Odéon», naar een novelle van Lu Xun (1881 - 1936). Het is een verhaal over de mens die niets I bezit, geen vrouw, geen geld, geen iden- I titeit, zelfs geen naam. 1 De naam Ah Kiou betekent namelijk me neer X. Niet zonder humor vertelt Lu Sun i hoe Ah Kiou zoekt naar zijn identiteit en hij i toont Ah Kious .opstandigheid, hoe in het sociale gevaar van vóór en tijdens de revo- lutie van 1911 Ah Kiou zich bewust wordt van zijn niets zijn. Juwelier - Horloger SCHOUWBURGRING 27

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1981 | | pagina 13