I .95 .45 .95 .95 .95 .95 .95 AANMELDING 1e KLAS DAGSCHOLEN VOOR .95 MAVO - HAVO .75 GOIRLE EN HILVARENBEEK .45 .90 .25 .75 .98 .95 .95 .95 .90 .99 49 VWO IN TILBURG, toit AANMELDINGSTIJDEN BRESSON 1 R.-K. Scholengemeenschap mavo-meao, afd. mavo R.-K. Hart van Brabant-mavo R.-K. Sint-Jozefschool voor mavo R.-K. mavo-school J.B. De La Salie Sint-Pauluslyceum Cobbenhagencollege R.-K. Aloysius-mavo R.K. Canisiüs-mavo R.-K. Heuvelse Maria-mavo R.-K. Norbertus-mavo R.-K. Stefanus-mavo R.-K. Sint-Jozef-Mavo R.-K. mavo St.-Jan Mill - Hillcollege Theresialyceum R.-K. Angela-mavo Prot. Christelijke Prinses Beatrix-mavo MAVO - HAVO - VWO-school Rijksscholengemeenschap Koning Willem II LBO - MAVO-school Scholengemeenschap Quirijn HAVO - VWO - SCHOLEN Sint-Odulphuslyceum Vormings- en vakantieweek voor gehandicapten en niet - gehandicapten B W besluiten van 18 t.e.m. 24 februari Donderdag 5 maart 1981 pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER maart 1981 pagina ij Brillen I I Verrekijkers I 1 Microscopen I Barometers I raties ingediendi werpplan d 2OO 13. speel- )uder- G. Witlox Bierconsumptie 2,5 maal zo hoog dinsdag 10 maart A t/m K en donderdag 12 maart L t/m Z. Beide dagen van 15.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. v. Trouwboekje en test (indien reeds aanwezig) meebrengen. JUWELIERS - HORLOGERS Goirkestraat 72a, 5046 GL Tilburg Eikstraat 11, 5038 ML Tilburg Oude Dijk 3, 5038 VM Tilburg Lourdesplein 4 (Koningshoeven), 5015 AK Tilburg Wandelboslaan 1, 5044 RP Tilburg Brittendreef 5, 5012 AE Tilburg Molenbochtplein 24, 5014 EJ Tilburg Korvelseweg 187, 5025 JE Tilburg Hoogvensestraat 128, 5017 CH Tilburg H. v. Tulderstraat 4, 5046 NC Tilburg Wandelboslaan 155, 5042 PC Tilburg Ypelaerstraat 2, 5081 BS Hilvarenbeek Haastrechtstraat 16, 5051 VD Goirle Venneweg 42, 5051 BP Goirle Prof. Cobbenhagenlaan 5, 5037 DA Tilburg Postelse Hoeflaan 332, 5042 KS Tilburg Prof. Gimbrèrelaan 9, 5037 EE Tilburg kop van alle Europese landt prognose van genoemd burea lië ging Dent bierverbr der de en 42 parels. Bril bruin lendoosje er waarschijn! Tatraweg 80, 5022 DS Tilburg Gershwinstraat 10, 5012 AR Tilburg jvelhof - Heuvelstraat 103 Telefoon 013-424333 jnd, gelegen aan de al op erfpachtbasis ‘1 t.b. v. de realisering - Beide initiatieven l J uit de Stichting E zijn Jacq van opgeld voor de praktische rede- 'eden, heeft de Kerk ge waar meer. Haar voor in naar de traditionele ir ieder is vrij in zijn jende keer meer over Noordhoekring 99, 5038 GC Tilburg f Tuincentrum 1 L TEL. 013-421605 J i Zomerweken, die ontstaan is Noord - Brabant. In Tilburg -ticf «Er bij horen of niet.Kiezen of delen. Onder dit motto wordt er in de zomer van zaterdag 27 juni tot vrijdag 3 juli een vormingsweek georganiseerd. Voor wel en niet gehandicapten in de leeftijdsgroep van 17 tot en met 30 jaar. In de laatste week van augustus is er tevens een vakantieweek gepland voor wel en niet - gehandicapten in dezelfde leeftijdsgroep. J-' initiatieven komen op naam van de Werkgroep Za igen voor Revalidatie van Zeeland en Nc de Pas en Jos Mutsaers voor deze werkgroep actief Nu meer dan 600 soorten BLOEM- EN GROENTEZADEN in voorraad Ondanks dat in 1979 de b minder bier dronk, (per hc bevolking was dit in 1978 85,11 in 1979 84,95 liter) ziet een En. derzoekbureau genaamd Fros livan toch nog heel wat mogelij voor de industrie in ons lauw. een door hen uitgevoerde marktst, zal het bierverbruik in Nederland nen de tien jaar met maar liefst 56% stijgen. Wij lopen met dit cijfer aan wel voor de vakantieweek in een drietal bungalows bij het plaatsje Nieuwvliet in Zeeland (Zeeuws Vlaanderen). De bungalows zijn vol ledig aangepast en liggen in een uitge- j mag strekt recreatiegebied aan de kust, met ioen en mag ieder- speciale duinovergang. De begeleiding en leiden, als dat tijdens deze week is in handen van Jos Mutsaers en U kunt hem bellen op de Stichting voor Revalidatie, Pius haven 1, tel. 355.255. 12. Een perceel gronc, Westermarkt zal worden uitgegeven t. van een winkelunit. Het uitwerkingsplan «De Blaak Ila» is goedgekeurd door Gedeputeerde Sta ten. Daarmee is de omzetting van halfvrij staande woningen in 43 scha- kelwoningen een feit. Voor deze wo- leggt ningen kan thans bouwvergunning derir worden afgegeven. 14. Er zal een bestemmingsplan worden ontworpen voor het gehele gebied ten zuiden van Rijksweg 58. Aan de Raad voor de Inspraak zal verzocht worden een aangepaste en eenvoudige in spraakprocedure te starten. aantal ambtelijke disciplines en niet - ambtelijke belanghebbenden, dat in deze sfeer zijn inzet levert, leidde tot de keuze van een organisatie - struc tuur, waarin alle disciplines gezamen lijk, en niet meer na elkaar, plannen ontwikkelen en bezien op welke wijze behoeften en mogelijkheden op elkaar kunnen worden afgestemd. Besloten is tot instelling van de «Pro- jectieorganisatie Volkshuisvesting» die zich met het probleemveld in de toekomst zal bezighouden en zal zorgdragen voor een geïntegreerde ad viesverlening. Nadat in een bepaalde vorm van pro jectorganisatie zal worden gestart zal een periode van circa twee jaar nodig zijn om deze organisatie, die groten deels wordt bemand door diegenen, die nu reeds in het gebied van volkshuis vesting werkzaam zijn, zijn uiteinde lijke vorm te geven. 5. Aan S.S.K. zal medegedeeld worden dat het college instemt met de aankoop van het pand 5. Aan S.S.K. zal dat het college in_. van het pand Ka] «De Nachtegaal» Nederlander kop van alle Europese landen in de noofd van de prognose van genoemd bureau. In Ita- blauw, 1 wit-zwart, 1 18 liter en lië voorziet Frost Sullivan een stij- breid, blauw-rode-witte i Engels on- ging van 50% en in Engeland 18%. In beige etui, g Frost Sul- Denemarken en in Frankrijk zal het sleutelbossen. Divers» nogelijkheden bierverbruik ook nog iets toenemen en z^.art bruin rood hal' landVolgens in Duitsland is de markt al bijna verza- ",el; reu’ i°ng J -studie digd. Dit taste is niet zo verwonder- bin- lijk als men bedenkt dat de gemiddelde -- - Beier bijvoorbeeld over de 200 liter bier per jaar drinkt. 1. De onderwerpen vastgesteld die be handeld zullen worden in de eva luatienota drughulpverlening, die is toegezegd aan de raad. 2. Het rapport inzake «droge» sport accommodaties wordt als richtsnoer aangehouden voor het te voeren beleid t.e.m. 1988. Het rapport zal voor be langstellenden verkrijgbaar worden gesteld. 3. Aan de raad zal voorgesteld worden de ingediende bezwaren tegen het ont werpplan «Textielplein» (plaatsing Speelgoedbeurs Open Hofschool Goirle Na het succes van de eerste speel goedbeurs in juni 1980 zijn de Oven vereniging en het team van de C Hofschool in Goirle begonnen me voorbereidingen voor een herhaling van deze gebeurtenis op 29 maart a.s. crs Het doel is duidelijk: zoveel mogelijk egei geld verzamelen voor die groep van de zal bevolking in Noordoost-Brazilië. De onvermoeibare Zr. Bernadette pro beert de levensomstandigheden van deze mensen te verbeteren en heeft daarvoor financiële steun hard nodig. Op 29 maart zullen allerlei «gebruikte, bruikbare» artikelen verkocht wor den, zoals: speelgoed, boeken, platen, kleine voorwerpen, e.d. Verder kan men zich amuseren met een aantal ac tiviteiten, waarvan de opbrengst ook voor dit goede doel bestemd is. Hebt u zelf spullen die u af wilt staan voor deze actie, bel dan even 343315.’ Ze worden graag bij u opgehaald. van 20 wisselvormingen op een deel van het plein) ongegrond te verklaren. De maximale instandhoudingstermijn van de wisselwoningen wordt bepaald op 5 jaar. De commissie RO en PW zal gehoord worden. 4. Zowel de beleidsvorming als de be leidsuitvoering m.b.t. volkshuis vesting verdienden, in verband met de hoge prioriteit die aan dit zorggebied is toegekend, een organisatorische aan pak, die sneller en effectiever werken mogelijk maakt. Met name het grote Peuterspeelzaal De K wekkertjes zoekt 1 vrijw. voor de woensdag- en vrijdag ochtend van 8.30 - 12.00 uur. De pastoor Vromansgroep zoekt 1 ka- bouterleidster voor de zaterdagmorgen van half 11 - half 1 Buurthuis ’t Vogeltje zoekt 7 a 8 vrij willigsters die taalles willen geven aan buitenlandse vrouwen die in de omge ving van het buurthuis wonen. De vrij- willigsters hebben onderling kontakt ?n door een met elkaar over aanpak etc. Het taalles- ^het id'e 1 klinken. Het nen en vrouwen gebruiken voor het ge- willigersv ven van taalles aan buitenlandse man- kontakt nen en vrouwen. Ook meestal 's avonds centrale, of op zaterdagmiddag. Op St.-Anna zoekt men nog 5 10 vrijw. voor het geven van taalles aan vrouwen, evenals kluphuis Korvel en buurthuis Boomstraat. OLEjZZIQCZ Werkgroep Alfabetizering zoekt een ij JS onbeperkt aantal vrijw. die willen leren lezen en/of schrijven aan mensen die geheel of gedeeltelijk analfabeet zijn. Les aan huis. Vaak individueel. De Buitenlanderskrant van het Intern. GEVONDEN VOORWERPEN VANAF 25 Komitee voor buitenlanders zoekt 1 FEBRUARI TOT EN MET 3 MAART 1981 vrijw. die wil meewerken aan de abon- inlichtingen hoofdbureau van politie, nements- en financiële administratie en Noordhoekring, geopend vanaf 9.30 uur tot kopijverzorging. Dit zal geschieden op 18,oo uur maandag tot en met vrijdag, tel. dinsdagavond van 19.001- 21.30 uur en 438438, toestel 115. bij voorkeur een ochtend of middag per Portemonnaie, klap, met geld en naam J.v.d. week voor de periode van 1 jaar. Sanden en cons, bon revolution. Portemon- De PPR-afdeling Tilburg zoekt 3 vnjw. naie, knip, Ucht brujn, met geid. cons. bon. De werkzaamheden zullen bestaan uit de hoefsepot, kath. hogeschool. Portemon- verkoop en informatie geven over o.a. naie, bruin, oud met geld. Geld, t.w.v. f PPR, Strohalm, Milieudefensie etc., ar- 300>. Portefeuille, t.n.v. N. Boutaibi, Til- chiefwerk. Vrijwillig(st)ers moeten burg. Betaalpas, rabo, t.n.v. A.v.d. Broek, sympatizeren met PPR-ideeën. Aanwe- Betaalpas, giro, t.n.v. J. Kneteman, Hil- zigheid gewenst op de middagen van varenbeek. Betaalpas, giro, t.n.v. G. Cruco, 14.00 - 17.00 uur voor februari - juni Tilburg. Studentenpas, J. Berkien, Tilburg. 1981. Bibliotheekpas, t.n.v. C. Amras, Tilburg. Er zijn diverse aktiegroepen die vrijwil- Girobetaalkaart t.n.v. M. Malherbe, Til- lig(st)ers kunnen gebruiken, zoals daar burg. Buskaart t.n.v. J.v.d.Ven, Tilburg, zijn de werkgroep Leef-, Woon- en Paspoort t.n.v. M. Moehamad. Parelsnoer werkgemeenschappen, Energieburo De 42 parels. Armband zilver, herenschakel. Knijpkat (energiegroep Kalkar), de Bril bruin gevlamd heren. Bril en pil- Brabantse Milieudefensie en Amnesty lendoosje en autosleutels. Leesbril, zilverkl. International. waarschijnlijk kinderbril. Horloge, Quartz heren merk Delsta. Horloge dames zilver. Informatiecentrum ’t Zand zoekt 1 a 2 merk Memphie. Filmprojektor, Bel en vrijw. voor journalistiek werk (ar- Houwel, in zwarte tas. Fototoestel Yashica tikeltjes schrijven over het wijkgebeu- t n.v. Tilburgs Tilburg. Fotocamera, merk ren, goed grammatikaal inzicht). Het Agfa isomat Rapjd (foto Jans). Rode siera- werk kan ook thuis gebeuren. dendoos met girokaart 1439457. Tas, plas- tic met rijbewijs e.t.c. t.n.v. W. Wortel schouten. Tas, dames bruin envelop, make up spullen en sleutels Ford. Tas blauw da mes. t.n.v. Prins Jonkers Vught. Tas, nylon, groen met boormachine en hamers. Net met mazen 6x6 cm. Bromfiets verz./plaat (81) FLG.702. Rokken, 4 st. dames, 1 zwart, 1 blauw, 1 wit-zwart, 1 wit-rood. Muts ge tij* breid, blauw-rode-witte streep. Zonnebril in In beige etui, goudkl. montuur. Diverse --11- Diverse rijwielen. Bastaard 1 iLsbandje. Zwarte Spa- Bouvier, 1 jaar. Ierse likk. halsband. Pauw. Boxer, bruin, reu. Fox, bruin-wit-zwart. Herder, zwart, reu. Mechelse herder, Duitse herder, reu. Bastaard klein hondje, bruin met zwarte snuit. Vrijwilligers gevraagd... Bij De Pollepel, de eetdienst die zater dag geopend wordt, zoekt men nog mensen die willen koken op de mid dagen voor mensen die zelf om welke reden dan ook daar niet in kunnen voor zien. De Hulpcentrale/SOS-dienst vraagt, met het voorjaar in het vooruitzicht (een drukke tijd), vrijwillig(st)ers voor: koken, wassen; babysit (minimumleef tijd 16 jaar); gastgezin, huishoudelijke hulp; vervoer per auto; boodschappen doen en klusjes opknappen. Voor alle bovenstaande vormen van vrij- swerk kun je het best eerst even opnemen met de vrijwilligers- centrale, Spoorlaan 320, tel. 434572, wij bekijken dan of de vakature nog open is en maken eventueel een afspraak voor jou. Tot ziens... a De vormingsweek is mede een ini- tiatief van Jacq van de Pas. Hij denkt hardop over «Er bij horen of niet»: Er bij horen of niet E «Volgens onze maatschappij iedereen zijn zegje doen en mag E een zijn eigen lever. Lkk.., J maar niet afwijkt van de geldende K normen. Er wordt ons zelf geleerd om E slim te zijn, om op het juiste moment ■JJ iets te zeggen, weloverwogen en tegen E de juiste persoon. Maar als dat botst E met je gevoel, dan ga je jezelf als een BJJ buitenbeentje beschouwen. Je wordt E dan voor de keus gezet: of je gedraagt f* je zoals het hoort of je zoekt het zelf maar uit. Zeker in de ontmoeting tus- K sen gehandicapten en niet - gehan- I dicapten is zo’n gevoel van «Er bij I horen of niet» voor de hand liggend. I Voor deze vormingsweek streven wij I naar een aantal deelnemers van twin- tig. Ideaal zou zijn als de verhouding - I niet gehandicapten in evenwicht zou E zijn. Met elkaar wordt er in de week I van 27 juni tot 3 juli in vormingscen- I* trum Het Zilveren Schor aan het H I Veerse Meer in een ontspannen sfeer I over het thema gepraat. En, zegt Jacq, I «Kom met vakantie.» Voor inlich- I tingen kunt U bellen naar Jacq van de B Pas (Kruisstraat 64), tel. 42.403. Vakantieweek «Ik ga een weekje met vakantie» geldt medegedeeld worden instemt met de aankoop Kapelstraat 9A waarin -gevestigd is, ten einde door verbouwing en uitbreiding een meer toereikende huisvesting te creëren. De bouwkosten zullen een li miet van f 500.000,- niet mogen over schrijden. 6. Ten behoeve van de inrichting van het vrouwentrefcentrum aan de Sasse van Ysseltstraat 16 - dat door de gemeente voor 1981 gratis ter beschikking is ge steld - wordt een eenmalige subsidie verleend van f 13.500,- t.l.v. de stel post naschoolse vorming 1980. T.a.v. subsidiëring in exploitatiekosten zal afweging plaatsvinden in kader van meerjarenbegroting 1982-1985 tegen andere prioriteiten. 7. Het bezwaaarschrift van de eigenaar tegen de voorgenomen plaatsing van het pand Spoorlaan 404, op de ge meentelijke monumentenlijst wordt gegrond verklaard. Plaatsing op de lijst zal niet plaatsvinden. 8. Er is besloten tot aanstelling van een coördinator culturele minderheden ter voorbereiding van een geïntegreerd minderhedenbeleid. In de aanvang ligt het accent op beleid t.a.v. Surinamers. Vooruitlopend op Rijksbijdragereg. ling bestuurskosten minderheden za. ministerie van Binnenlandse Zaken voorfinanciëren. 9. Bouwvergunning is verleend tot reali sering van 23 HAT - woningen en een winkel aan de Hoefstraat, hoek Mo lenstraat. 10. Ter uitvoering van een raadsbesluit d.d. 2-2-1981 zal de voordracht plaatsvinden van een perceel grond aan het Burg, van de Mortelplein, waarop een tandtechnisch laborato rium, een architectenkantoor en een accountantskantoor gerealiseerd zul len worden. 11De bestemmingsplannen «Hasselt» en «Groeseind» zullen herzien worden. Denkcursiefje Crematie I Crematie is eigenlijk een al gemeen woord; je kunt het van vele dingen zeggen. Het woord op zich, van Franse oorsprong, betekent «ver branding», maar dit algemene woord is nu gekozen om aan te duiden, wat vroeger meer rechtuit «lijkverbran ding» werd genoemd. Misschien was dit veranderd woordgebruik een ge volg van het verlanger vreemd en algemeen woor wat schappelijker te laten kL,^d. komt niet cru over. De crematie is zeer aktueel. Ze wint steeds meer terrein op de van ouds gebruikelijke beaarding. Ruim een derde van onze doden wordt ge cremeerd. Dit is mede het gevolg van het veranderd standpunt, dat de kato- lieke kerk tegenover de crematie is gaan innemen. Misschien rijst nu de vraag: waarom mocht vroeger van de «Kerk» niet, wat nu wel mag? De crematie is toch hetzelfde gebleven? Dit geval leent zich goed om uit te 'jgen, waarom sommige veran- u^. ingen in het beleid kunnen worden ingevoerd; het princiep is niet veran derd, de omstandigheden wel. Het motief waarom vooral in de vorige eeuw de lijkverbranding werd gepropageerd, was het verlangen een duidelijke demonstratie te houden tegen het geloof in het eeuwig leven. Dood is dood, zei men en dat moet maar eens duidelijk worden gedemon streerd. Het lichaam moet ineens ver gaan. Punt, uit is het leven. Sindsdien dit motief geen opgeld meer doet in de propaganda vo< crematie, maar meer praktische nen zich aanbiet )uder- zegd: geen bezw Open keur blijft uitgaan net de begrafenis, maai u„i. keUze. Een volgt deze kwestie.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1981 | | pagina 13