SnDSSCHOIiüBUHG TIlBlff® Cf 30 düXUoovsX 'fyehers 7e Koffie-concert Festival do Brasil 2.90 Tentoonstelling kleine plastieken in Galerie Theatergroep Kaktus speelt Kaktus Ballade T De Humorist» 450 Karnavalsshow met bal Historische «Wooltown Jazz Band» in studio KW-isr Hebt U wel eens volmaakt geslapen Donderdag 19 februari 1981 pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER februari 1981 pagina V. In koi 24869 Bij 8 Koffiekonsert Mom Jazzkonsert 1 424738 s 35 Kom kijken bij Filmhuis The blue sounds Kinderfilmhuis Juwelier - Horloger Schouwburgring 27 Muziek voor een piek üe - 9aS aimatten - al ieur) met n U weer jtian, r het ir afloop EN KOOP» die door een lag 22 februari toernee die de Roomtruffels 250 gram voor Rumbonen 100 gram voor Alles uit eigen atelier Monumentenstraat 4 (zijstraat v.d. Heiivelstr.) Tilburg slaapwinkel schouwburgring 25, tilburg tel. 422122 .Haiiisi is hij de theater- Ter opening vt samenwerking i Vanaf 20.15 uur t artiesten, waarom geworder Tilburg Teater «De Muze» FEESTELIJK UIT ETEN GOED VOOR U Turks-restaurant -Grill Room» Waar de Nederlander noch echt kan genieten. geopend vanaf 18 uur, maandags gesloten TELEFOONSTR. 33 (zijstraat Heuvelstr.) tel. 426333 KAKTUS BALLADE Een bejaarde man besluit om alle energie die het hem zou kosten om nog jaren een vegeterend bejaardenbestaan te leiden, op te maken op <én dolle avond. Deze laatste avond verandert de man zijn verleden en vertelt hij hoe hij zichzelf baarde in de vorm van een gedrocht en als puber in'het warenhuis zijn liefde zocht. Aan deze muziekproduktie werken mee Peter Jan Rens, Andries Mok en Aran Kohier. lier ger ïntair SX' ■DE MUZEB lil PRESENTEERT naf f 189- ,af f 1OO,~~ 3erd hoge is het iedere dag klokkenshow pend j materiaal uitgebreide la istronomie en vak- garant voor een Kiss speelt drie Griekse tragedies Toneelgroep Kiss speelt op woensdag 25 februari om 19.30 uur in de Stasschouw- burg de drie Griekse tr?2“',Uc non», «Elektra» en «Orestes». In overleg met het gezelschap zijn de eerder aange- kondigde voorstellingen op maandag 23 en ziek: dinsdag 24 februari komen te vervallen. De jarer voorstelling vindt plaats in de schouwburg- mingsteater aanb zaal, het publiek dient gebruik te maken Voor informatie van de hoofdingang. André van den Heuvel, Kitty Janssen, Joan Remmelts, Ansje Beentjes en Peter Römer spelen op vrijdag 20 en zaterdag 21 februari in de Stadsschouwburg het toneelstuk »De Humorist» van de belangrijke Engelse auteur John Osborne. Een voorstelling met de nodige humor, maar ook de nodige ernst. Als de muziek inzet voor het eerste variété-nummer, zien we een eenvoudige humorist met een zouteloze mop en een even zouteloos liedje. Daarvoor heeft het publiek al kennis kunnen maken met de achtergrond van zijn privéleven. En als het doek voor de laatste maal valt, valt dat ook voor de humorist. Het is dan gedaan met een uitstervend geslacht van variétéartiesten, die probeerden op té boksen tegen de televisie, dancings, revues en wat er al niet in de plaats gekomen is voor «het goede oude». porting korting 1 499,. /ej*9’' 1495,. geeft een afgelopen jaren aan het begrip plastiek in- i er in Ne- houd, vorm en soms ook nieuwe betekenis werd gegeven. Beeldjes van mensenfigu ren, dieren, bloemen of andere herkenbare vormen uit onze zichtbare werkelijkheid zijn er niet meer bij. Zulke afbeeldingen vormen niet mee de problematiek van de moderne beeldende kunst. De bezoeker van deze tentoonstelling wordt gekon- fronteerd met abstrakte, drie-dimensionale vormen. Ze verbeelden uiteenlopende be grippen als «spanning», «veerkracht», «evenwicht», «geslotenheid» en «illusie». De galerie van de Stadsschouwburg (in gang hoofdhal) is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en tjjdens alle aktiviteiten in de schouwburg zaal. ïster svan met de ar- te maken waarin op persoonlijke wijze realkrerrle van zeer eigentijdse gegevens als Hoog- s Veme on taw Automatisering - Kernenergie - De Oost - West - verhouding wordt uitgegaan. Een belangrijk gespreksonderwerp bij op tredens van de dan inmiddels opgerichte vereniging Probeer het leven hoorbaar te maken is het volgende Om als mens op te vallen moet je zo langzamerhand buite nissige dingen gaan doen. Vooral als je iemand bent, die zich wil uiten. Je moet dit o.xvr>on uit puur egoïsme doen om als mens komen aan de grijze middelmaat, wat zelen zoiets afschuwelijks is Ook de performance zaterdagavond moet in het licht van bovenstaande gezien worden. voor de ontvreemding. Zijn 'speurtocht is aanleiding tot een kat en muisspel, waar zijn direkte chef het slachtoffer van wordt. DRUNKEN ANGEL Voor kritici is Drunken Angel in de Japanse cinema wat Paisaof Fietsendieven voor de Italiaanse film geschiedenis heeft betekend. Het is Kuro- sawa’s evokatie van het na-oorlogse Japan, rfiet al zijn ellende. De film speelt zich af in een krottenwijlyondom een smerige mod derpoel. De wijk wordt beheerst door maf fiosi en een goedwillende dokter probeert hier zijn werk te doen; hij is de dronken engel. Naast hem staat een jonge gangster centraal. De arts herkent veel van zichzelf in de jongeman en doet zijn uiterste best om hem uit het gangsterwereldje te krijgen. Iets vieren in sp*cialit«it»n-r«staurant ALBERTVILLE voor tafels in gezellig familiever band zakenlurich, diner recepties, bruiloft familiediners enz. Want onze zeer carte-kaart, gasti manschap staan geslaagd geheel. Wild- en vele andere specialiteiten Alphensebaan 14 Chaam, tel. 01619-1586/2113 Zeer ruime parkeergelegenheid Vrijdag 27 februari brengt theatergroep Kaktus in het Kultureel Sentrum de nieuwe produktie Kaktus Ballade De voorstelling begint om 20.30 uur. Roombonbon- boetiek „Tosco” Speciale aanbieding Roombonbons 95 gesorteerd 100 gram M Uit Rio de Janeiro gezelschap van zo’n om 20.15 uur in door Nederland voorstelling nog meer glans zal geven. Met veel vaart brengt de groep liedjes kostuums en op een exotische v.lj— temperamentvolle Brazilië aan kunt treffer hun wezen aan te tasten, zijn grootse b« kunnen evenaren. Vanzelfsprekend ont warmbloedige show. Donderdag 26 februari om 20.30 uur zal in het Kultureel Sentrum een jazzkonsert ge geven worden door Jimmy Raney (gitaar), Doug Raney (gitaar) en Jesper Lundgaard (bas). Daarna zal Kakafonische noti ties vertoond worden een film van het stadsjoumaal kollektief over geïmprovi seerde muziek met o.a. Gilius van Be- rgeyk’s Haagse Hofje, de BIM-workshop en de Oktopedians o.l.v. Herman de Wit. Een van de hoogtepunten tijdens het zilveren jubileum van The Wooltown Jazz Band was ongetwijfeld het optreden van die formatie, die jarenlang in de beginperiode van het orkest, met elkaar zijn opgetrokken. Tournees door België, Duitsland. Denemarken, radio en TV-opnames, het kon niet op. Het sprak het enthousiaste publiek in de schouwburg ontzettend aan de ouwe bekenden samen weer op het podium te kunnen begroeten. Thieu Scheepens de leider van het orkest samen met Jan Schepens op trompetten. De «Saily» Kox op trombone, Jack Stouten op clarinet, Henk Hujjsmans uiteraard op piano, Domien van Vugt op slagwerk, Fer Damhuis achter de bas en Piet Vriens op banjo. Op veler verzoek a.s. zondag in de Studiozaal van de Stadsschouwburg wederom een optreden van deze nostalgische Wooltown Jazz Band. De toegang is gratis. Aanvang 15.00 uur. Ook de huidige Wooltown is uiteraard present met zang van Hanneke Dirven. Breng gerust uw kinderschaar mee want in een van de zalen van de Schouwburg worden leuke kinderfilms vertoond, alles in het kader van het door de direktie maandelijks gehouden theatercafé. In de galerie van de Stadsschouwburg is tot en met 22 februari de tentoonstelling «Kleine Plastieken» te zien. Dege ekspositie van de Nederlandse Kunststichting bevat objekten van 29 verschillende kunstenaars. De kollektie «Kleine Plastieken» overzicht van de manier waarop derland door beeldende kunstenaars in de es end ansen uit Brazilië. Dat gebeurt in nrachtice wijze, die je alleen maar in het mooie en reffen. Zonder de oeroude folkloristische tradities in »«e balletten gemonteerd die dé modernste revues ontbreekt het karnaval van Rio niet in deze Ter opening van het karnaval 1981 organiseert Theaterbureau René Fr|jters Variété in met de stasschouwburg Tilburg op vrijdag 27 februari een grote feestavond, treden in de schouwburg-zaal voor u op enkele zeer bekende populaire ider Freddy Breek, Dennie Christian, Vader Abraham en Jan Zwaan, how wordt muzikaal omljjst door het inmiddels in ons land zeer populair en Belgische orkest «De Sunny Boys». Na afloop van deze karnavalsshow is er in de Studio-zaal nog een groot karnavalsbal tot 03.00 uur. Woensdag 25 februari sluit de Kuro- sawa-special af met Stray dog uit 1949. Deze film zal om 20.30 uur ver toond worden en Dronken Angel uit 1948. Deze film van Akira Kuro sawa zal om 22.30 uur gedraaid wor den in het filmhuis van het Kultureel Sentrum. ntgen, Jan Odé) en behaalde in Prix d’Excell ence. Naast zijn als concertpianist is pianist en componist - "oëzie Hardop. voor een vrij willige bijdrage te beluisteren om 12.30 uur in de pauzefoyer van de stadsschouwburg. Voor de kleintjes is er een crèche. Expositie Paul Kuipers Van 22 februari tot en met 22 maart presenteert Paul Kuipers in de Ont moetingsruimte van het Kultureel Sentrum de le fase van het projekt Ruimte Objekten. Het projekt Ruimte Objekten van Paul Kuipers bestaat uit drie fasen. De le fase bestaat uit het fotograferen van details in gegeven ruimten. In fase 2 worden deze details en uitsneden van overzichten van deze ruimten verwerkt tot ruimtelijke pro totypen en schilderijen. In de derde en laatste fase krijgen de objekten hun uit eindelijke vorm. In deze tentoonstelling wordt uitsluitend de le fase van het projekt gepresenteerd. Zelf zegt Paul Kuipers over zijn werk Een lijn in mijn werk is de weergave van een idee met minimale middelen strak, sober, onderkoeld, geen franje. Wit, in wat voor vórm ook, reflekteert licht kleur en speelt een grote rol Het 7e Koffie-concert van de Stichting Muziek Evenementen Tilburg wordt verzorgd door de solocellist van het Concertgebouw Orkest Harro Ruijsenaars en zijn vaste begeleider, de pianist Antoine Oomen. Zij spelen tijdens dit koncert «Variaties op een oud-Engels kinderliedje» van Paul Hindemith, de Sonate nr. 2 in D majeur van Ludwig van Beethoven en de «Suite Italienne» van Igor Strawinsky (op een thema van Pergolesi). woensdagmiddag 25 februari om 14.00 uur vertoont het kinderfilmhr' van het Kultureel Sentrum duivelse uitvinding van de chische filmer Karel Zeman. Toegan kelijk voor kinderen van 8 jaar en EEN DUIVELSE UITVINDING De fantasieën van Jules Veme, de mees van de science-fiction, vormen de basis t deze film. Toen Zeman zich bèzig hield r tistieke konseptie van de film, r hij zich dat de wereld van Jules Veme on verbrekelijk verbonden is met de illustra ties van Bennet en Riou o.a. van de onder zeeër Nautilus, het luchtschip Albatros en de raket naar de maan. De eigen aard van deze illustraties werd weer grotendeels be paald door de techniek waarin ze werden uitgevoerd, nl. die van de gravure. Zemans film maakt inderdaad de indruk een gigantisch tot leven gewekte gravure te gewoon 1 zijn. De fijne horizontale lijnen over het teontkor doek verhogen het efifekt en de illusie wordt v00r 'Ce*' versterkt door de stijl van belichting, de- de Pen°r kors en kostuums. licht van rtflfuvooruw -o komt de wervelende, bruisende show «Festival do Brasil», o’n 25 dansers, danseressen en musici gebracht wordt op zonds de schouwburgzaal van de Stadsschouwburg. Speciaal voor deze l is de Braziliaanse zangeres Maria de Cestro aangetrokken. «Teater waarin vorm en inhoud hand in hand gaan en kwaliteit het trefwoord is»zo schreef «De >Muze» in haar oprich- tingsaankondiging. Intussen ziet het er naar uit dat het de ambitieuze stichting nog gaat lukken ook. Met name de cursussen teatrale vorming zijn zeer goed bezet en lopen prima; eind mei kunnen we de eerste produkties tege moet zien. Onlangs sloot «De Muze» een geslaagd v nnc projekt af met een groep studenten maat- ;?1KA’ Voor tet volgende .eizoen slaan er meer «»l gestolen is. H|j wil het iemg hebben en tragedies «Agamem- Kortom het gaat «De Muze» goed. <Orestes». In overleg Zou ze nu ook nog een eigen werkruimte .ir. oanoA. hebben, dan heeft Tilburg naast de mu ziekschool en de St. Musische Vorming na en eindelijk ook een volwaardig vor- Voor informatie over «De Muze» kun je bellen naar Peter van Meel, tel. 631466. Een Lattoflex bed is dan ook veel méér dan alleen maar mooi om te zien. Het is het enige bedsysteem wat zorgt voor een korrekte slaaphouding. Wij demonstreren u graag de werking van het unieke Lattoflex bedsysteem. Kom even langs. Dan kunt u ook zien dat Lattoflex bedden maakt voor elk interieur, in elke stijl. teenisom Een bed moet er niet alleen mooi uitzien. Ook moet het uw lichaam, vooral uw wervelkolom en spieren, de mogelijkheid geven om te kunnen ontspannen. Veel bedden zijn daar te zacht voor. Of te hard. Alleen Lattoflex maakt bedden waarvan de vering volledig kan worden aangepast aan het gewicht en de lichaamsbouw van de slaper. Het maandelijks koffiekonsert op zondag 22 februari om 12.30 uur in de foyer van de schouwburg-zaal zal verzorgd worden door de cellist Harro Ruijsenaars en de pianist Antoine Oomen. Er is een kin- derkresj aanwezig. In 1977 volgde Harro Ruijsenaars (toen 32 jaar oud) Tibor de Machula op als solo-cel- list van het Concertgebouworkest. Daar voor was hij jarenlai|ig solo-cellist van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Antoine Oomen, evenals Ruijsenaars jaar oud, behaalde in 1969 de prijs van uit nemendheid als leerling van Jan Odé. 1 Daarvoor had hij gestudeerd bij Johannes I Röntgen en Nelly Wagenaar. Naast zijn werkzaamheden als konsert-pianist is hij tevens pianist-komponist bij - Poëzie Hardop». programma van dit koffiekonsert staan «Variaties op een oud-Engels kin derliedje» van Paul Hindemith, de «Sonate in D majeur opus 102 nr. 2» van Ludwig van Beethoven en de «Suite Italienne d’apres Pergolèse» van Igoor Strawinsky. Toegang gratis. ’u de maand februari zijn er weer korte Konserten in de serie «Muziek voor een Piek». Dit is een initiatief van het Buma- fonds. Op een groot aantal vrijdagavonden wordt voor aanvang van de voorstelling in de foyer van de schouwburg-zaal een kort kon- sert verzorgd door ensembles van het Bra bants Conservatorium. Op vrijdag 20 feb ruari zal het Valerius Trio deze konserten van 19.30 tot 20.00 uur verzorgen. Het Valerius Trio wordt gevormd door Erna Melis (piano), José Backhuys (cello) en André Kerver) klarinet). De leden van het trio zijn studenten van het Brabants Con servatorium. Tentoonstelling hedendaagse keramiek Van 22 februarizot en met 22 maart is in het Kultureel Sentrum de tentoon stelling Keramiek te zien. KERAMIEK Klei, het basismateriaal voor keramiek, kan op uiteenlopende manieren worden toegepast; gevormd met de hand, gegoten in een mal. gedraaid op een draaischijf of enkele van deze methoden gékombineerd. De diverse soorten klei, op verschillende temperaturen gebakken en geglazuurd met vaak door de kunstenaars zelf samen gestelde glazuren, leveren uiteenlopende resultaten op. Keramiek blijkt niet louter ambacht. Een keramisch objekt kan ook in de eerste plaats een idee vertegenwoordi gen. De overvloedige demonstratie van ambachtelijke vaardigheid zou daar maar afleiden van de eigenlijke bedoeling. Tus sen een puur verfijnd keramisch objekt en een zo eenvoudig mogelijk aangegeven Zaterdag 21 februari om 20.30 uur idee liggen vele mogelijkheden. Het uit vindt in het Kultureel Sentrum een gangspunt bij de samenstelling van deze performance plaats van The blue kollektie was dé omsloten ruimte. Op de sounds, oftewel, Paul Taylor Carlo tentoonstelling wordt enige informatie ge- Vrassy. geven over klei-en glazuurgebruik door de THE BLUE SOUNDS diverse kunstenaars. Met werk van o.a. Iet Carlo Vrassy en Paul Taylor zijn de per- Cool, Petra van Heesbeen, Gijb Zaalberg, formers deze avond. Beiden werken nu al Kees Hoogendam, Johan van Loon, Jan zo’n tien jaar intensief samen. Zij leerden Van der Vaart, Paul van Leeuwen; elkaar kennen op de Stedelijke Mu ziekschool in Breda en speelden in Imhuis jeugdorkesten die muziek maakten in de Een toen heersentje Pop-Art-sfeer. Later werd Tsie' meegewerkt aan muziek in de jazz-sfeer met optredens in België, Frankrijk en Duitsland. Later bezochten de blue sounds verschillende Science-Fictions congressen in binnen- en buitenland en begonnen on der invloed daarvan met het geven van er- formances o.a. de blauwe mens en in januari 1980 Proberen het leven hoorbaar te maken waarin op persoonlijke wijze Ruijsenaars (35 jaar) studeerde na zijn nes Röntgen, conservatorium-periode in Am-1 ’69 de Prix d’Exceuvuw sterdam bij de befaamde Franse cellist werkzaamheden als ''nn' Maurice Gendron, Janos Starker en hij verbonden als p.- Tibor de Machula, die hij in 1977 op- aan de Werkgroep Poëzii volgde als solocellist van het C.Ó. Het Koffie-concert is vt Daarvoor was hij werkzaam in het Re sidentie Orkest en was vanaf ’68 solo cellist van het Rotterdams Philharmo nisch Orkest. Ruijsenaars heeft met zijn veel zijdig repertoire van soloconcerten opgetreden met de be langrijkste Nederlandse orkesten, maakte tournees door de USA, het Verre Oosten, de Sovjetunie en Mexico, o.a. ook met zijn vaste bege leider. Antoine Oomen (ook 35 jaar) studeerde aan het Amsterdams Con servatorium (Nelly Wagenaar, Johan-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1981 | | pagina 9