Grate I ey zen. Radio Elisabeth 2990 De magie van de dans 98 98 houdt open dagen 98 98 69 15 95 50 45 50 95 50 00 53 98 BRESSON 1 Teleac-project Sociale Verzekering Gratis reklame- spreekuur Studio Glas maakt uw reklame weer gezond. Prof. Dondersstr. 19,5017 HG Tilburg, 013-320526/351452 Minkfarm «Het Sparrendaal» DE TILBURGSE KOERIER istus 1980 pagina 18 Donderdag 28 augustus 1980 pagina 19 '- 17.30 uur Deze week: mooie kwaliteit Velours gordijnen LS p. mtr. Voor alle belangstellenden Nieuwe kursussen Terra Nova )rden kijkje I Brillen I Verrekijkers I I Microscopen Barometers DENKCURSIEFJE OPENBARE BIBLIOTEEK TILBURG Koningsplein 1 telefoon 433000 Weekoverzicht st. >p de We- STANDPLAATSEN VAN DE BIBLIOBUS Dinsdag ssenen) 160 Donderdag Heikant Stelaertshoeve, Brahmsstr. 51, tfl. 551292 8.45-11.45 Vrijdag G. Witlox JUWELIERS - HORLOGERS VOS-groepen van start Waarom de dokter wel, en wij reklame-adviseurs niet? Tenslotte is een degelijke diagnose van uw reklameproblemen nodig om te weten wat voor reklame-”medicijn” u nodig hebt. Daarom houdt Studio Glas aanstaande donderdag van 2 tot 4 reklame-spreekuur. Kom eens vrijblijvend praten over uw reklame. Glas weet er raad mee. En: Onze raad is gratis. Van Herwaarden’s gordijnen altijd goed voor een aanbieding worden uitgezien die werd lire opslag- atst en u verliest i dan een werk- cZizi tmmy Heuvelhof - Heuvt K Telefoon 013- Maandag Besterd Jeruzalem Woensdag Ringbaan-Oost Groenewoud II Groenewoud 1 Gratis ge m aakt igd en volwassenen) ilwassenen) 9.00-11.45 14.00-15.00 15.45-17.00 18.15- 19.00 19.15- 20.00 14.00-15.30 16.00-17.00 17.15-18.00 9.00-11 0Ö 14.00-14.45 15.30- 17.15 18.30- 20.00 Zaterdag Groeseind Reit Blaak Zorgvlied Wandelbos Groenewoud II Wandelbos Stokhasselt Stokhasselt Van Herwaarden’s Gordijnen b.v. Korvelplein 211, Tilburg Tel. 013-68.30.97 Centrum Noord hoek Wandelbos Wandelbos AUTOSCHADEBEDRUF BV. voor totaal schade-herstel t er ien. erdplein (volwassenen) ar Houbenstr. (jeug dn (jeugd en volv Verzekering sre jongeren stempel iledingen). 8.45-H.I5 I4.OO-I5.3Ö I6.00-I7.30 antische ballet. Don- iber, 22.10-23.10 uur. Onder de titel «De magie 7 oktober een uit zes deler prima - ballerina Margot Fonteyr BBC in samenwerking met Time 9.30-10.15 10.45-11.45 13.15-14.30 15.00-16.3Ö’ ies en de /an een weder- i» Caspar H Kerkpleir ikfarm «Het Sparrendaal» is vanuit •«■■rg het snelst te bereiken via de weg naar de Efteling. U moet dan .lag Loon Op Zand nemen en en. St.-Franciscus zet de bloemetjes buiten agenda en verzoekplaten. 13.15 uur eucharistieviering. 21.45 uur avondoverweging en dagsluiting. van de dans- zal de NOS-televisie tussen 11 september en en bestaande serie bespiegelingen over de dans van en met *~yn uitzenden. De reeks programma's werd door de ime-Life en RM-Productions vervaardigd. speciaal voor vrouwen tooi en eventueel 1 of 2 Dus voor getrou' deren,jo..0 velkor komende weken starten bij h al cultureel centrum «Ter •-lwe Iq St. Pietersplein (jeugd en volw.) Academielaan (jeugd en volwassenen) Weteringlaan (jeugd en volwassenen) Burg. v.d. Mortelplein (jeugd en volw.) wordt een kledingstuk gereinigd bij een volle kaart elke keer dat u pen kledingstuk laat reinigen ontvangt U weer een stei- ^behalve reklameaanbi€ï...9_ Bij inlevering van een volgestempelde kaart wordt gratis jumper, trui, kolbert of jurk Een deel van de pelsen van «Het Spar rendaal» komt weer terug naar de farm, waar ze verkocht worden als jassen, hoeden, corsages en sleutelhangers. oneel verandert. Don- ;mber, 22.10-23.10 uur. in eerst dat I bijst i? samenwonen heeft dat dan in- van de uitkering? Wordt ook gekort als je wat bij tot 6 uur, ingang Groeseindstraat 33. I De leden staan klaar om U te ontvan- I gen en speciaal voor deze gelegenheid gemaakte bloemstukken zullen her en der in de tuin te zien zijn. Er is hard gewerkt en het is aan U om van de resultaten te genieten. er voor nieuws? Dins- nber, 22.10-23.10 uur. Te beluisteren in Elisabeth ziekenhuis. Maria ziekenhuis. Bejaarden centr.. Antonius van Padua. Verz. centrum de Heikant. Verz. centr. de Kievitshorst. Verpleeghuis de Hazelaar. «Belt u maar» Speciaal op maandagavond een telefonisch verzoekplatenprogramma, waarin uw vrienden en kennissen platen aan kunnen vragen en tevens de groeten kunnen doen. Bel op maandagavond tussen 20.30 en 21.30 uur tel. 392389 of 392628 S gCZ-ICll CC1I LICUllgC 111- tden. Vooral de weken- VrOUWdl snode heeft geen goed .n tuinen, maar ondanks j is men er toch in ge ut planten tot een redelijke brengen. Het wisselende na- zomerweer kan nog voor verrassingen maar zij zijn vol goede moed zon, op het ■-* -'veten. uur service De VOS is er speciaal voor vrouwen een avond in een wijk-of buurthuis in met lagere school en eventueel 1 of 2 uw omgeving. jaar voortgezet onderwijs. Dus voor Zo wordt er in Noord al een infor- vrouwen, ongetrouwd of getrouwd, matieavond gehouden op 10 sep- gescheiden, wel of geen kinderenjong tember om 20.00 uur in Wijkcentrum of oud, al deze vrouwen zijn welkom. de Schans, de Schans 123. De eerste Gemiddeld wordt er een 12 keer bij bijeenkomst is op woensdagavond 17 elkaar gekomen, op een ochtend of het is moei- - -.„en leven te leiden, eigen jv.delijkheid te dragen, want Open dag gewoon veronderstelt, datje bij ^w^/^eoiinie» Hazennest -yrf misschien ligt .k zou hier graag - zien. n- Op maandag 13 oktober a.s. begint een nieuwe serie uitzendingen van Teleac: Sociale Verzekering. Sociale Verzekering is bestemd voor mensen met of zonder baan, schoolverlaters en andere jongeren, vrouwen voor wie soms weer speciale regels gelden, zelf standigen en gepensioneerden, kortom voor iedereen die op een of andere manier met sociale verzekering te maken heeft. En wie heeft dat niet? De minkfarm «Het Sparrendaal» in Loon Op Zand houdt het komend weekend twee open dagen, voor iedereen die geïnteresseerd is in wat er nou precies gebeurt op zo’n farm en in alles wat met nerts te maken heeft. Het Sparrendaal zit pas sinds enkele maanden in Loon Op Zand, na eerst vijftien jaar in het Limburgse Mill gevestigd te zijn geweest. Wegens ruimtegebrek moest naar een andere behuizing worden uitgeziei gevonden aan de Loon Op Zandse Bergstraat 55, tegenover de militai plaats. from op verschillende plaatsen in ongeveer 15 vrouwen en twee eving. Naar eigen keuze kan moeder-zijn, kinderopvoeding, je als vrouw alleen verken, heeft het zin geen autobiografisch dokument ook, maar een persoonlijk getinte kaleidos- koop geen lezing met lichtbeelden, maar een mozaiek, dat vóór alles on derhoudend moest zijn. Een en ander leidde er toe, dat Dame Margot zelf het basis - skript ver zorgde en tevens de rol van presen tatrice vervulde in een filmproduktie die, onder leiding van regisseur/pro- ducer Patricia Foy, al met al driejaar heeft gevergd. In «De magie van de dans» neemt Margot Fonteyn de kijker mee achter de coulissen van de danswereld in verleden en heden. Zij onderzoekt wie de dansers en choreografen zijn ge weest die de grote balletten hebben gecreëerd en duikt in de levens van deze legendarische figuren. Zij onthult iets van de geheimen van het dan- sersleven, van de ijzeren discipline en de dagelijkse routine die, sedert het ballet is ontstaan, nog nauwelijks zijn veranderd. Op vele historische loka- ties in Europa, China, Rusland en Amerika volgt Fonteyn het spoor van de magie, die de dans al eeuwen ken merkt. Klassieke balletten en oudere dans vormen, zowel als hedendaagse wer- doktersromanseninformatieveboeken over allerlei onderwerpen zoals reizen, geschiedenis, hobbies, mu ziek. meistraat 103 1-424333 jrd(jk 68. tel. 434237 /assenen) -1 en volw.) De bibliobus van de openbare biblio- teek, die ongetwijfeld niet meer weg te denken is uit het stadsbeeld in Tilburg, bezoekt wekelijks zo’n 20 standplaat sen. waarvan vier basisscholen en vijftien standplaatsen in die wijken die ver van de centrale biblioteek en de filialen verwijderd liggen. Vanaf 28 juli zijn er een aantal stand plaatsen gewijzigd of uitgebreid, waardoor er ruimte is gekomen voor standplaats in de Blaak o[ .viniglaan, hoek Rissebeek. De bibliobus bevat ±3500 boeken. Vóór de volwassenen zijn er detec tives. familieromans, streekromans. DAMESGYM Op dinsdagmorgen biedt het pro gramma van Terra Nova twee dames- gymklubs. Er wordt grondgymnastiek o.l.v. een docent m.o. gymnastiek ge daan. Het is de bedoeling dat de dames zich fit (gaan) voelen, waarbij oefenin gen met veel variatie worden toege past. De start is op dinsdag 9 sep tember. Hoewel de belangstelling voor de dans vooral de laatste tien jaar in de gehele wereld (en zeker ook in ons land met zijn choreografen en ensembles van wereldfaam) op spektakulaire wijze is gegroeid, kan niet bepaald worden ge steld dat deze kunstvorm de gunst van de grote massa’s heeft veroverd. Zoals een Londense recensent het naar aanleiding van de uitzending van de serie in december van het vorig jaar stelde: «De gemiddelde pilsdrinker heeft waarschijnlijk nog nooit van zijn leven een balletvoorstelling gezien en is daar trots op. Ballet daar is men het over eens is vervelend, ontoe gankelijk en onmannelijk. Laatst hoorde ik iemand Rudolf Nurejev be schrijven als «de kleine communist die in z’n ondergoed wat op en neer staat te springen». Het was er Margot Fonteynonlangs zestig jaar geworden en althans of- :ieus van haar troon gestapt om te t haar laar veelzij- tan de niet - ien te demonstreren, toen zij idee (wam. isch overzicht. Regio Top Tien 1 2) The winner takes it all - Abba. 2 3) Upside down - Diana Ross. 3(1) Xanadu - Olivia Newton John and E.L.O. 4 8) Underwater - Harry Thumann. 5 0) Rockin the Trolls - BZN. 6 0) Use It Up and Wear It Out - Odyssey. 7 9) More than I can say - Leo Sayer. 8 5) D.I.S.C.O. - Ottawan. 9 (10) Late in the evening - Paul Simon. 10 4) Peter Gun - Emerson Lake Palmer. De Elpee Top Vijf 1(1) Xanadu - Original soundtrack. 2 (3) Diana Ross. 3 (4) Uprising - Bob Marley and the Wailers. 4 (0) The very best of - Trini Lopez. 5 (5) Emotional Rescue - The Rolling Stones. De REGIO TOP TIEN en de ELPEE TOP VIJF zijn beide Radio Elisabeth Producties samengesteld door Rex Van Den Broeck uit de gegevens van de platenzaken: Vroom Drees- mann, Rossmeisel, Capi-Lux, Van Leest, Peeters, Frans De Klok, Nico Van Helfteren en Beekmans uit Oisterwijk. De ELPEE TOP VIJF en DE REGIO TOP TIEN worden iedere zaterdagmorgen uitgezonden bij radio Elisabeth tussen 10.00 uur en I 1.00 uui In de komende weken starten bij het sociaal cultureel centrum «Terra Nova» allerlei nieuwe kursussen. Men kan zich bij de administratie van Terra Nova Nieuwlandstraat 44, daarvoor opgeven (tel. 426269). Op een farm mogen ze vier jaar 'i worden, voordat ze in november v den afgepelsd. De pelsen worden >rote internationale veilingen ver- ivuvut om verder bewerkt te worden. Op de farm worden uitsluitend nertsen gefokt. De dieren zijn oorspronkelijk afkomstig uit Canada en erg gewild vanwege hun pels. Daarom worden ze ook in grote aantallen gefokt. Op «Het Sparrendaal» zitten enkele duizenden nertsen, die verschillen in kleur en leeftijd. Bloemenciub St.-Franciscus gaat ook dit jaar traditiegetrouw haar poorten openen. Op zondag 31 augustus is het zover en van 11 tot 6 uur is dan ook elke bloemenvriend of belangstellende op de tuin Mozartlaan van harte welkom. Hoewel het slechte zomerweer duide lijk sporen heeft achtergelaten, heeft men toch kans gezien een fleurige in druk te behouden lange regenperii gedaan aan hun alle tegenslag L slaagd de plant bloei te brengen. Het wisseler 3 voor verrasaiu; zorgen, maar zij zijn vol goede mc dat de zon, op het laatste moment, het niet laat afweten. Naast enkele kleine attracties mogelijkheid tot het gebruik vt drankje zal de heer Heesbeen r om met zijn draaiorgel «de Octavius> met feestelijke klanken voorde nodige sfeer zorgen. Op ’n andere tuin, even eens van deze vereniging zal de open dag zijn op zondag 7 september van 11 Het zijn dergelijke vragen die in Sociale Verzekering behandeld worden. De ant woorden zijn helder, begrijpelijk en op de dagelijkse praktijk gericht. Dat is het uit gangspunt geweest van Teleac en het Voorlichtingsbureau Sociale Verzekering. Stap voor stap geeft de serie aan wat uw mogelijkheden zijn, wat u niet moet verge ten, hoe u het moet aanpakken. Hoe ziet het projekt eruit? Sociale Verzekering bestaat uit dertien lelevisie-uitzendingen plus een handig en overzichtelijk boek. De televisieserie be gint op 13 oktober en wordt elke maandag avond om vijf voor half zeven uitgezon den. Voor wie dit tijdstip niet zo schikt, is er een herhaling op elke zondagmiddag van kwart over vier tot kwart voor vijf. De tele- visie-uitzendingen geven u veel praktische informatie vanuit herkenbare situaties. Maar u hebt daar natuurlijk meer aan, wan neer u ook het bijbehorende boek bij de hand hebt. Het boek geeft méér informatie en u kunt alles nog eens rustig nalezen. Ook later, wanneer u of iemand in de familie of kennissenkring met een bepaalde vraag of probleem zit. Het boek Sociale Verzekering kan U later nog vaak van pas komen. De prjjs is, mede door subsidies, zo laag mogelijk gehouden: f 14,75. U hoeft géén verzendkosten te be talen. Dat is niet veel, als u bekijkt hoe het boek er uit ziet en is uitgevoerd. Stevig, fors van formaat, ruim 200 pagina's, in spi raalband met veel foto’s en illustraties, tal van voorbeelden van brieven aan officiële instanties en een uitgebreide lijst van adressen en telefoonummers van alle denk bare instanties. Wilt U meedoen? Maak dan f 14,75 over op giro 544232 ten name van Teleac, Utrecht. Vermeld op uw girokaart «Sociale Verzekering». Wilt u er zeker van zijn dat het boek tijdig vóór de start van de televisieserie in huis is? Wacht dan niet langer, maar bestel meteen. Duidelijk wat hij bedoelt: ht lijk een eigen leven te leiden, eigen verantwoordelijkheid te dragen, want er wordt gewoon veronderstelt, datje «ergens» bij hoort, je mag niet op je eigen staan. L-. vind ik niet zo geslaagd, het aan de vertaling, ik het woord «persoon» zien. «Persoon» betekent aanvankelijk «masker», het meest gedragen bij het oude toneel en moest een karakter uitbeelden; die mens is zus en die ander zo. Ieder heeft zijn eigen gezicht en zijn eigen romp stand. «Karaktertistiek» geeft altijd aan: echt iets van hem, van hem al leen. Een echte «persoonlijkhe zeggen we c altijd bij een groep, een kudde, een partij laten indelen. Je moetje eigen niet voor ieder karretje laten spannen door een ander, zoals de scherpe zlKa£ schrijver W.F. Hermans het noemt: lu|st{ «Een paard is voor mij het symbool Pel- van robuuste domheid, die zich even gelijkmoedig voor een vuilniswagen, een begrafeniskoets als een kanon laat spannen». Met zo iemand kun je alle kanten op. Er is één gevaar: het hoog hartige, het gezocht buitenissige, het persé anders willen zijn, het niet mee willen doen. Je niet willen samenvoe gen tot één zinnig geheel van ver schillende onderdelen, d.i. jezelf blij ven maar best genegen zijn tot inpas sing en medewerking. Wie zich ver heft zal worden vernederd en wie zich vernedert zal worden verheven». Als je géén kanten óp wilt, heb je geen klagen, als mensenje in de steek laten. Persoon in één geheel! In De Overgang Niet in een hoek, maar samen in een groep!!! VIDO is onstaan uit de nood van vrouwen in de overgang, die met hun lichamelijke en geestelijke problemen geen weg wisten. VIDO probeert vrouwen in de over gang met elkaar in kontakt te brengen, inzicht té geven in hun eigen situatie en het isolement te doorbreken. VIDO is een zelfhulpgroep en moet gezien worden als een voorziening naast de huisarts en maatschappelijk werk. HOE DOET VIDO DAT IN TIL BURG? Er zijn gedurende ca. 10 weken weke lijks gespreksgroepen. Elke dinsdagmorgen is er een open koffie - ochtend in het SONO-gebouw, Paduastr. 3. Hier is elke vrouw die met ken worden in de originele decors en de overgang bezig is welkom kostuums en met in de hoofdrollen Op 2 september om 9.30 u. wordt sterren als Rudolf Nurejev, Michael een informatie - ochtend gehoude Barysjnikov, Natalia Makarova en ook Paduastr. 3. Margot Fonteyn zelf, geheel of ge- We geven dan informatie over de ac- deeltelijk uitgevoerd, terwijl een schat tiviteiten in de groep, aan archiefmateriaal herinneringen Informatie: tel. 67.54.20. aan oude glorie oproept: Anna Pa- vlova, Galina Ulanova, Isadora Dun can, Ruth St. Denis maar ook Jeanmaire, Fred Astaire en San Davis Jr. The Dance Theatre of Harlem. The A 1 Royal Ballet, de Dansakademie van Peking, The London Contemporary Dance Theatre en de Koninklijke Deense en Zweedse balletten. De zes delen, die elk een uur duren, worden op de volgende data en uren uitgezonden: Deel 1: Het tor derdag 11 septen Nederland 1. Deel 2: Eb en Vloed. Donderdag 18 september, 22.10-23.10 uur, Neder land 1. Deel 3: Wat is er dag 23 septembw. Nederland 1. Deel 4: Het romar derdag 25 septemb Nederland 1. Deel 5: Het schitterend begin. Dinsdag 30 september, 22.10-23.10 uur. Ne derland 1. Deel 6: Stralend in de schijnwerpers - naar huis in de regen. Dinsdag 7 ok- op grc tober, 22.25-23.25 uur, Nederland 1. kocht Het tuinpark de Hazennest houdt zondag 31 augustus op haar terrein aan de Zuiderkruisweg/Hazennest een open dag voor alle belangstellenden. De 180 leden hebben voor deze gele- een s genheid hun percelen in topkonditie terinj gebracht en bovendien gezorgd voor een aantal nevenattrakties. Bijenhou- w.s vu„ nC„., vun U.- deT& van St.-Ambrosius zullen U graag echte «persoonlijkheid» 'nfor" verstrekken evenals de dan. Je moetje eigen niet dierenliefhebbers van de en groep, een kudde, een Vriendschap, die U graag het resultaat van bun goede zorgen willen laten is een leuke prijsvraag en mu- al het geheel worden opge- uwvi uv i rins Johan Frisoka- Armhoefse akker. Spoor Juralaan (jeugd en volwa Pater v.d. Elsenplein (jeugd er DUITS EN FRANS Er komen twee kursussen Duits één voor beginners en één voor gevor derden. De kursussen Frans bieden mogelijkheden voor de mid dengroepen en de gevorderden (de ;e beginnersgroepen zijn al vol). de taalkursussen staat de spreek vaardigheid vooral in de aandacht. Het is de bedoeling dat de kursisten de taal snel proberen te gaan spreken. En natuurlijk hoort de schriftelïjke toe passing er ook bij. Elke kursus telt 25 lesavonden onder leiding van docen ten. De groepen starten op dinsdag 9 en donderdag 11 september a.s. School «St. Denis». Oude Dijk 36. T. 431498 Hart v. Brabantlaan (volwassenen) Kamillehof (jeugd) Paletplein (volwassenen) «Enkeling» De uitzonderlijke Deense denker Kierkegaard heeft eens geschreven: «Wie met lichte zo merkleding in een winterstorm terecht komt, is niet zo slecht af als iemand, die als enkeling in deze wereld wil ven. Want in de we rel VOLKSDANSEN Terra Nova heeft niet minder dan 6 volksdansgroepen, plus maandelijks de volksdansinstuiven. De kursussen volksdansen tellen 30 lesavonden. De start van de kursussen is op maandag 8 en woensdag 10 september a.s. HANDENARBEID VOOR KINDEREN-VOLW ASSENEN Terra Nova heeft vijf kurussen «Handenarbeid». Er zijn groepen voor kinderen van 2-5 jaar met een ouder; kinderen van 9-13 jaar; jonge ren van 13-16 jaar; volwassenen. Elke kursus telt 30 lessen. <ej^rette westarmarkt 90 winkelcentrum, Wagnerplein, Tilburg Noord J. Ligthartschool. Meerkoldreef 12. t. 670809 Juralaan (volwassenen) Hoflaan (jeugd en volwass Verdiplein (volwassenen) Mozartlaan (volwassenen) In de loop van de maand september gaan weder Tilburg de VOS-groepen van start. In groepen van onj begeleiders oriënteren vrouwen zich op de samenlevl. gepraat worden over bijv, «vrouw, huisvrouw, moeder-zijn, wat gebeurt er op de school van de kinderen? wat te doen als j komt te staan?, wat gebeurt er in de buurt?, het buitenshuis we om te stemmen?» iavond er om J* Schans, de jijeenkomst is september. In Tilburg-West een informatiemor- gen en wel op de ochtend van woensdag 3 september om 9.30 u. in Wijkcentrum ’t Sant, Beneluxlaan 74. Ook voor de belangstellenden in dit deel van de stad is de eerste bijeen komst op 17 september. Voor inlichtingen over de VOS- groepen bij U in de buurt kunt U bellen .ld is alles partij». fJnbachstr 2) te|efoon 555380. Voor de jeugd zijn er leesboeken voor de verschillende leeftijdsgroepen, stripverhalen en informatieve boeken. Daar de kollektie regelmatig wordt j aangevuld, zijn ook de nieuwste boeken in de bibliobus aanwezig. Daar, zoals reeds vermeld, enkele standplaatsen van de bibliobus zijn gewijzigd en/of uitgebreid volgt hier onder een overzicht van de stand plaatsen vanaf 28 juli 1980. zaterdag 30 augustus: 7.45 uur morgenoverweging. 10.00 uur De Regionale top tien. 11.00 uur Weekendwerk een zeer gevarieerd programma met ondermeer de weekendagenda en aandacht voor vrije tijdsbesteding van mensen in en om Til- burg. 13.00 uur Country-side met Ag and Kate waarin de Blue Grass old music aan bod komt. 14.00 uur Van Eigen Bodem - i Nederlandse grammofoonplatenproducties. 15.00 uur Spor- tualiteiten - sport uit stad en regio met reportages, verslagen, I interviews en muziek. 17.00 uur Muziek op verzoek. 18.15 uur i Eucharistieviering. 21.45 uur avondoverweging. zondag 31 augustus: 8.00 uur Dag zondag - een gevarieerd programma. 10.15 uur Eucharistieviering vanuit de kapel van het St. Elisabethziekenhuis met muzikale medewerking van Ella en Wim Arts. 11.10 grammofoonmuziek. 11.30 uur Bloemen voor u - verzoekplaten. 13.00 uur sluiting. 14.00 uur Sportualiteiten Extra - rechtstreeks verslag van de voetbal wedstrijd Willem H-Sparta vanuit het Sportpark in Tilburg. 21.45 uur avondoverweging en dagsluiting. maandag 1 september: 7.45 uur morgenoverweging. 10.45 uur muziek op verzoek. 16.00 uur Bakerpraatjes - een programma speciaal voor de kraamafdelingen van het Maria - en St. Elisa bethziekenhuis. 18.15 uur eucharistieviering. 19.00 uur Plaat jes Zonder praatjes. 10.30 uur REMAS - Radio Elisabeth maandagavondshow met van acht tot half negen De Neder landse top vyf en vanaf half negen tot half tien telefonische groeten. 21.45 uur avondoverweging door d.s. J.A. van Bo ven. dinsdag 2 september: 7.45 uur morgenoverweging. 10.45 uur Muziek op verzoek. 17.00 uur Muziek uit de jaren ’50. 18.15 uur eucharistieviering. 21.45 uur avondoverweging en dag sluiting. woensdag 3 september: 7.45 uur morgenoverweging. 10.45 uur Muziek op verzoek. 16.00 uur Van Eigen Bodem - Neder landse grammofoonplatenproducties. 18.15 uur eucharistie viering. 21.45 uur avondoverweging. donderdag 4 september: 7.45 uur morgenoverweging. 10.45 uur v Muziek op verzoek. 18.15 uur eucharistieviering. 21.45 uur avondoverweging en dagsluiting. Vrijdag 5 september: 7.45 uur morgenoverweging. 10.30 uur Radio E Weekendjournaal - met de Rubriek «Stadsvizier» - waarin aktualiteiten en informatie uit de regio, een culturele Net als bij een eerder project van Teleac: Vrouwen wijzer, staat praktische infor matie voorop, hoe zit het in elkaar, wat moetje doen, bij wie moetje zijn, wie kun je om advies of hulp vragen. Hieronder volgende hoofdstuktitels waaraan u met een kunt zien welke onderwerpen allemaal worden behandeld. De Ziektewet In de WAO Ontslagen worden Werkloos De Werknemersverzekeringen Kinderbijslag De AOW Weduwenpensioen De Vrouw in de Sociale Schoolverlaters en ander De Zelfstandige De Ambtenaar De Bijstand Ziekenfonds en bijzondere ziektekosten In Beroep In deze serie is uitgegaan van vragen en problemen waarmee mensen kunnen zit- Een paar voorbeelden: 1. Wat, te doen bij ziek worden? Bij wie en op welk moment moet je je ziek melden? Ben je verplicht de hele dag thuis te blijven en in bed te liggen? Of zijn er speciale uren waarop controle verwacht kan borden? Stel dat de huisarts zegt: blijf nog: maar thuis. Maar de controle-arts denkt daar anders over en stuurt je weer aan het Werk. Wat moetje dan doen? 2. Wat moetje doen als je ontslagen wordt? Wabzijn de rechten van iemand die wordt ontslagen? Wat moet je in zo’n situatie doen? En vooral: wat kun je beter niet doen? En hoe zit het met ontslag op staande voet? 3. Hoe regel je je werk als je een kind ver wacht? Is bet mogelijk vóór de geboorte langer te blijven doorwerken, zodat u daarna extra weken bij uw kind kunt blijven? Bent u gebonden aan de periode van tweemaal zes wé|ten? En als je eerder met werken wilt ophouden, hoe regel je dat dan met zo’n vrjwillige verzekering? 4. Uw man wordt overgeplaat daardoor uw baan. Krijgt u i loosheidsuitkering? Man en vrouw werken alle twee buitens huis. De man wordt overgeplaatst, het gezin méet verhuizen. De vrouw kan daardoor haar baan niet aanhouden. In de nieuwe woonplaats is het niet zo gemakkelijk werk te vinden. Krijgt zij dan een werkloos heidsuitkering? Wat moetje in zo’n situatie s. Blljrtvrouw in hoi rieken. hlwr Iraoïi geslap"—o meeviel g»i.' d“Ui' meeverzekerd met hun man in het zieken- 'Yoren t°reaL e..^a'en.en ^aar vee I fonds. Als zij nu gaan scheiden, blijft dat zo dtge aantrekkelijkheden aan de n of moet zij een vrijwillige verzekering af- mgewijcien te demonstreren, toet I sluiten? En hoe zit het met de kinderbij- enkele jaren geleden met haar slag? Wordt die rechtstreeks aan de vrouw voor een dansserie bij de BBC kw uitbëtt&ld of krijgt de man dat geld? Ze wilde geen historisch overzi 6 Hoe vraag je bijstand aan? Wanneer kom je daarvoor in aanmerking? Waar en hoe moet je bijstand aanvragen? Wat zijn de voorwaarden? Als je een eigen huis bezit of nog wat op je spaarbank hebt staan, moetje dan eerst dat bezit opmaken? 7. Verandert de bijstandsuitkering als je gaat samenwonen? Als je gaat samenv vloed op de hoogte er bijvoorbeeld gaat werken? Op de ogen dagen kunt U wor c rondgeleid op de farm en een kijkje twee nemen in showroom. Er wordt die da- Bij gen een prijsvraag gehouden en voor r oud alle dames is er een verrassing. Uiter- wor- aard wordt er gezorgd voor een n dan drankje en een hapje. De precieze data van de open dagen zijn 30 en 31 augustus en U bent van harte welkom van 11.00 tot 18.00 uur. van hun zien. Er is zikaal zal het gehe terd door de Prii irgen e prijs Mini Tilburg snelweg de afslag Loon Op 2 richting Dongen rijder be rei ling. I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1980 | | pagina 19