Ha 0 10 5, rianna oomEslm 1 - - Lk >EEL Inschrijving open voor Salon Culinaire op 17e Horecavakbeurs Brabant vervoersbehoefte bébèl Tilburgse busnet voldoet niet aan Tijdelijke veiligheidsvoorzieningen Chr. Huygensstraat DE ZEEUW ICHT p9 |ejn boeken O juli 1980 pagina 2 Donderdag 10 juli 1980 pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER VOOR RECHTS- half 3 Deskundige voorlichting Jrdag 23.30 iters 16 jaar terkel- dentenzaken, erking 662135 of 6622 icentrum tsheuvel BEDANKT van... Een man X Vleesschotel Snelheid van de auto’s afremmen Lijn 8 elegant voor )e in- met de :woners Rondom hart !l. 3228.70 T.b.x satie een uitr va. 49,50 auteuil .30 uur Dus... toch een bril of contact lenzen OENEN IN rVOERINGEN i vanaf 16?° tot 35r DIV KLEUREN A J 9 REGEN EN "j H08BYLAAR2EF SOPHIA S OUD-PAPIER AKTIE EXPOSITIE CANISIUS MAVO ZOMERCONCERT STADSBEIAARD HEIKESE KERK OMBUDSWINKEL THERESIA houden in de studio van de stads schouwburg. een tweede jrde prijs van lam- etc. elen los baar uteull 129,50 een I en ge- Er wot bracht inset 2 laag VAKANTIEAANBIEDINGEN IN OOSTERSE TAPIJTEN met kortingen van 10 tot 30% VANAF 10.- :TOT 16- MATEN 22-46 De betere zaak voor Perzische tapijten Nieuwstraat 172 (hoek Trouwlaan Tel. (013) 424754 INDUSTRIEBOND F.N.V. -J-de ...n op de maandag- juli en 4 augustus vakantieperiode. aandacht voor de waarvan het telbrand gedwon- ledrijven. Samen ntiika, droomt i een .V. deze manifestatie is de organi- atie op zoek naar oudere mensen die en bijzondere, niet-alledaagse hobby itoefenen. bewoner® de snelhvn bij te drag maat. Val wordt I opnieux elten» Eigen atlier voor alle reparaties. Wij geven vooraf prijsopgave. vrouw ge- uur. nde it Nederpop tivo. groep, n de zo angevuld ïderland. in de de Paleisring. De omdrkeide figum kan aan ons een waardebon voor een slinger echte Tilburgse plant t.w.v. f. 7,50, Bloemensalon mingsplein; waardebon voor ijstaart uction A Fikn-byPad Schrader Produced by trader A Paramount Picture (NATIONAL COWOBAI1ON 4 :sia, gehuisvest eresia, Nijver- met de vakantie- zijn van lOjuli tot voor de beste schotel zal be- t de Jan Smit-trofee met een van f. 1.000,-; i f. 750,-; een der Alle tapijten worden geleverd met certifikaat van echtheid TS '5,- hond, maar voor het zover is, moet I maar eens zien echt aan boord te I Als dat is gelukt, maakt hij diver dingsavonturen mee als ’zeuntje’. Uitg.: van Goor, f 8,90 p. deel. Elke kandidaat krijgt dezelfde mid delen en tijd om van het gebodene een zo fraai mogelijke schotel te maken. Schalen voor eenieder staan ter be schikking. Baby- en kindermode Besterdring 61 - Tel. 013-431795 ^Tilburg september tot 2 lanzien krijgen, met de heren Meulen- >evonden als sponsor op sens, tafelkleed parasol 995.— in bruin 1075. 1 verza- to’s, por- ook aan ..ouwers, tie al» viuv schaamr— van zonde i biografie. «Mijn leven als Amerikaanse madam» is niet alleen een boek over bordelen en hoe ren, gokkers en speeltafels, plaatselijke corruptie en politie. Het is een boek dat een treffend beeld geeft van geheel Amerika in het begin van de 19e eeuw, vanaf St. Louis via New York, New Orleans en Florida naar San Francisco in Califomië. Een lu cide maatschappij-kritisch boek; een com pleet beeld van het ’crime’-effect van het leven in de V.S. zelf verko- Uitg. Zuid-Holl. Uitg. Mij., f27,50. Mijn leven als Amerikaanse madam Nell Kimbal werd in 1854 geboren als het elfde kind van uiterst arme boeren. Haar vader leed aan godsdienstwaanzin, wat niet inhield dat hij broederschap, liefde en har monie in zijn leven zocht, integendeel zou je haast zeggen. Een zuster van haar moeder, tante Letty, woonde bij de familie in; vroeger was ze prostituee in een bordeel van betere klasse. Tante Letty werd uitgescholden en ver vloekt door haar zwager, maar getolereerd vanwege de klinkende munt waarmee ze haar kostgeld betaalde; het was vaak het enige geld dat de familie had. Tegen Nell zei ze«Ieder meisje zit op haar fortuin, als ze het maar wist». Nell Kimbal kiest bewust voor de prostitu tie als vlucht uit de armoede, maar zonder irood op haar kaken, ieder gevoel nde is haar vreemd. Dit is haar auto meet' informatie hebben over manifestatie en s satie bekijken of i en kunt doen, bei; het diensteneer «De Baselaer», Trekhaken, uitlaten, remblokken 30 korting of gratis montage DE KNETTERPOT Veldhovenring 41, tel. 43.32.73. Op zondag 13 juli a.s. vindt er op stadsbeiaard in de toren van Heikese kerk weer een concert plaats in de reeks «Zomerconcerter beiaard Tilburg 1980». Dit dat duurt van 16.00 tot 17. wordt dan verzorgd door ferson, beiaardier te Berkely, nië. K. Norels jeugdromans De romans van Norel zijn altijd vol avon tuur en uit elk boek blijkt dat de auteur wist waarover hij schreef. In de branding is een boek over het red- dingswezen rondom de Nieuwe Waterweg: in Hoek van Holland en Ter Heyde. De beide hoofdfiguren, twee jongens, maken de oefentochten met de reddingsboot mee. Als een van de jongens per vliegtuig vanuit Amerika terugkeert, moeten zij een nood landing op zee maken doordat geheim enten hebben getracht een Pools echtpaar overmeesteren. in komt er op zee een reddingsactie op ng zoals de jongen vroeger vanaf een ddingsboot had meegemaakt. Behalve een getrouw relaas van de reddingen bevat het boek tevens het spannende verhaal van de belevenissen van de vluchtelingen. Vanglijn over is de roman over de Ter- schellinger jongen Doeke, die naar zee wil. In zijn dromen ziet hij zich als zijn oom op de Terschellinger bergingsboot De Zee hond, maar voor het zover is, moet hij eerst maar eens zien echt aan boord te komen. Als dat is gelukt, maakt hij diverse red- De cirkelfoto van deze week werd afgelopen maandagmiddag buro de volgende prijzen komen afhalen f. 10,- van de Tiibur boeren worst O. v. Amersfoort, Insulindeplein 19; Flamingo, Hasseltstraat; waardebon voor jaarabonn voor 12 personen, Ad Bertens, Ringbaan-Oost 16; t waardebon voor een koude schotel t.w.v. f. 20,-, Caterin' broodjes Jantje van Broodje Jantje, NS-plein; een blik am Tilburg, Porterstraat 2, Tilburg, autowasbeurt t.w.v. f. 1 Gorpstr. 18, Goit pen. dan k Er zijr ofwel U komt pen; daarvoor men beschikba ofwel haald en brengst is Hoewel h De prijs hiervoor is de bekende Zilve- geheimzir ren Garde met een geldprijs van f. 400,-; tweede prijs f. 175,-; derde prijs f. 50,-. De jury zal best; heren P.A. N.C.C.K.. Beurten, sterdam' bylon la.1 raar Hor Als orgar dat met dit t project, de anin linaire in Tiibur jaren groter g Wij hopen d; eerste kee mers moge Inlichtinge worden u graag ve A. Klomp-Alber 5616AHEii Deelnemers aan dit gebeuren moeten een visschotel voor 6 personen maken met de door de organisatie verstrekte middelen en ingrediënten. Een voor dit gebeuren aparte ruimte is op de beurs beschikbaar gesteld. De prijs staan uit geldprijs van prijs van f. 7! f. 250,-. Er wordt hierbij gedacht aan melaars van bijv, munten, foto’ selein, treinen, etc., maar oo schilders, tekenaars, beeldhot enz., enz. Het gaat hier om tijdelijke voorzienin gen. Uitgaande van de opvatting dat de snelheid van de auto’s afgeremd moet worden gaan ze het volgende doen de straat krijgt een smaller aan zien (zoals dat bijvoorbeeld ook in de Lange Nieuwstraat is gedaan). Er wordt op het te berijden weggedeelte op verschillende plaatsen een doorge trokken streep getrokken. Dat heeft in de Lange Nieuwstraat als resultaat gehad dat de gemiddelde snelheid omlaagging; en ook de hoogste snel heid daalde. Sluizen Initiatiefgroep Tilbus Wilt u >rtVerbeterdebus van de initiatiegroep Tilbus. In deze r openbaar vervoer ganist ing van het busnet. wilt er Hoe komt een jonge academicus ertoe om zich als callboy te verhuren? Waarom zou vrouwen niet zijn toegestaan wat voor mannen al sinds eeuwen vanzelfsprekend is? Dit zijn de thema’s van de nieuwe roman van Henry Jaeger. De hoofdpersoon van het verhaal is een aantrekkelijke jongeman, die zijn huwelijk ziet stranden en zijn studie mislukken. Op zijn eigen manier onttrekt hij zich aan de fatsoenlijke bur- germaatschappijsamen met zijn vriend nuneren richt hjj een op waar hij zjch naar ue neer believen aan vrouwen verhuurt. Hij raakt verzeild in de meest avontuurlijke verwik kelingen, in de meest absurde, komische en tragische situaties. Hij wordt gecon fronteerd mét onthutsende voorbeelden van menselijke eenzaamheid en al gauw wordt het hem duidelijk dat de relatie tus sen man en vrouw zo op drift is geraakt dat de gebruikelijke normen onherkenbaar zijn geworden. Uitg.: De Boekerij, f 19,90. gemaakt op d- irgse Koerier; een waardebon voor een slinger echte Tilburg waardebon voor een boeket of plant t.w vf. 7,50, Bioemensal inement Openbare Bibliotheek, Koningsplein; waardebon voor waardebon voor een transistorradio Uni-Sales, Stadhuisplein 341; •ing Service Veldkamp, Esdoornstraat 12; een waardebon voor 4 intiekwas t.w.v. 7,50 van De Kast Tuinstraat 34; Autocleaning 10,-. De winnares van de vorige week mevr. v. lersel, Burg. v. lirle. Foto van Aarle. «ZINGEND - ZAND» In de Aula van het bejaarcencentrum, Vredeburcht, Dr. Ahausstraat 2, zal een koffïekoncert gegeven worden door de bejaardenzanggroep «Zingend - Zand», op zondag 13 juli om 11.00 uur. v.m. Tevens zal. met medewer king van deze zanggroep, om 9.15 uur (je 2-stemmige mis van Jaspers ten ge hore gebracht worden. Voor iedereen i verse gratis toegankelijk. it elke Tevens zal door b.g. Zanggroep een reis georganiseerd worden naar Mar ken en Volendam, op dinsdag 2 sep tember. Ook niet-leden zijn van harte welkom; er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Kosten f 18,per per soon. Aanmelden: Neptunusstraat 1, tel. 676020. Meneer Abel Meneer Abel, van Demouzon, is een be daagd en eerbiedig ingezetene van een kleine provinciestad en is op een avond getuige van de ontvoering van een meisje. Meneer Abel had de politie kunnen waar schuwen. maar om persoonlijke redenen wil hij zelf het onderzoek op zich nemen, "--vel hij achtervolgd wordt door geweld, o-...zinnige verdwijningen en moord, trekt de amateur-speurder. die zijn taak ziet als een,bijna goddelijke missie, verder op zijn dwaalspoor dat rechtstreeks naar een catastrofale ontknoping leidt... Uitg.: Elsevier, f 17,90. ’T TORENHOEKSKE De Stichting Jeugdbelangen Be Enschot organiseert in samenwero met gemeenschapshuis De Schalm op zondag 13 juli, 20.00 uur, een koncert met medewerking van de inmiddels le gendarisch geworden formatie Gruppo Sporti Terug van vakantie toert deze bestaande uit de harde kern van suksesvolle oude formatie. aar« met nieuw fris talent, door Necv Voor plaatskaarten: 332904 of aar zaal. Op zaterdag 11 oktober zal er grote manifestatie «Gezondheid Vrijetijdsbesteding» worden Familieperikelen In «Familieperikelen» van Utta Danella worden situaties beschreven die zeer le vensecht en herkenbaar zijn; de korte, briljante verhalen geven stuk voor stuk weer hoe ’t er in 'n familie werkelijk aan toe kan gaan: momenten van droefheid, van onenigheid, maar ook van intense vreugde en geluk... Op onnavolgbare wijze weet Utta Danella in een paar woorden de per sonen met zo’n directheid te typeren dat de lezer hen als het ware voor zich ziet. «Familieperikelen» bevat een reeks kleurrijke verhalen, bestemd voor ieder een. Want familie heeft eenieder. Uitg.: Zuid-Holl. Uitg. Mij., f28,50. AVOND VOOR ALLEENSTAANDEN Wanrieer U alleenstaand bent en ouder’ dan 23 jaar, dan bent U van harte welkom op zaterdag 12 juli vanaf 20.30 uur in zaal «Het Molentje». Rosmolenplein te Tilburg. Daar ver zorgen Jan en Peter disko «For All». Hebt U drempelvrees? Voor opvang wordt gezorgd. Wilt U meer inlich tingen, bel gerust 553295. De jongens van de Drumbar Kon. Harm. Sophia’s Ver Loon op Zand, die iedere zate._„= U aan huis het oud-papier komen halen, gaan met vakantie. Zeer bej pelijk en wel verdiend. Die vakantie begint a.s. zaterdag 12 juli en duurt tot en met 2 augustus. Zaterdag 9 augustus a.s. zijn zij weer Van de partij. Zij zouden het zeer op prijs stellen als U tot dan het oud-pa pier voor hen wilt bewaren, waarvoor bij voorbaat dank. Zij wensen verder alle vakantie- gangsters in Loon op Zand heel veel vakantieplezier. De bewoners van de uitvindersbuurt zijn in afwachting van de verbetering van hun art. In afwachting van definitieve veiligheidsvoorzieningen wordt er op ver- u<i( er nogal wat maatregelen zijn te nemen ten behoeve van de veiligheid van de buurt. In afwachting van definitievere veiligheidsvoorzieningen wordt er op ver zoek van enkele bewoners uit de Chr. Huygensstraat door de mensen van de afdeling Verkeer van Publieke Werken een aantal verbeteringen aangebracht. bestaan uit de volgende l. Haak, vice-president K., jury-voorzitter; B.C. van U! SS'vtsïTbërïl^ heeft zijn prijs n Den Haag; R. Paardenkoper, Ie- Hoe komt een jonge a >reca Vakschool Eindhoven, anisatie hopen wij natuurlijk, geheel anders opgezette inimo bm met de salon cu- Iburg mee te doen, met de gaat worden. Jan ook dat we voor de ;er een groot aantal deelne- gen verwachten. jen en inschrijfformi mno verstrekt door c ert, Julianastraat 27, indhoven. Tel. 040-436291. KREEFTEN FESTIVAL Inde weekvan7t/m 13 juli, dus nog tot en met zondag, organiseert Hotel Ibis een kreeftenweek. Alle bezoekers worden in deze week in de gelegenheid gesteld om voor de eenheidsprijs van f25,van deze specialiteit te ge nieten zoveel men maar wil. En x- kreeft wordt gegarandeerd, want elke dag komt er vanuit Canada kreeft overgevlogen naar Schiphol. De echte (sterrebeeld) kreeften onder ons ge nieten het gerecht voor een sym bolisch bedrag. Zij dienen zich dan wel via wettelijke legitimatie te onder scheiden van de niet-kreeften. Het ligt in de bedoeling dat deze indi viduele hobbyisten tijdens de mani festatie aan andere ouderen laten zien welke vormen van vrijetijdsbesteding zoal mogelijk zijn. Namens de zieken van de Stokhasselt een «bedankt» aan het adres van be stuur, helpers en helpsters van de Zonnebloem voor de gezellige middag die zij deze zieken in «De Elzenhof» bezorgd hebben. ROMMELMARKT traat. Het maandagavondspreekuur van de De Hogeschool Introtjuktie Kommis- t Vrij afdeling zal vervallen op de maandag- sie organiseert op maandagmiddag 25 avonden 21 juli, 28 juli en 4 augustus augustus een rommelmarkt, in het ka- a.s. Dit i.v m. de vakantieperiode. der van een huisvestings-manifestatie >udt Tevens vragen wij aandacht voor de voor eerstejaarsstudenten. ;ani- Schouwburgcyclus waarvan het pro- Heeft U nog oude spullen, die U toch gramma is aangekondigd aan het kan- al weg wilde doen, zoals stoelen, 1 toor Spoorlaan 67. U kunt zich hier pen. tafels, radio’s, keukengerei, ook opgeven tot 1 augustus a.s. Het dan kunt U bij hen terecht. kantoor is. met uitzondering van de da- Er zijn dan twee mogelijkheden gen van Tilburg-kermis tijdens de ofwel U komt uw spullen ochtenduren van dinsdag tot en met pen; daarvoor zijn er een aantal kra- ravonden ge- vrijdag bereikbaar. men beschikbaar; >elfilms zoals ofwel de spullen worden bij u opge- «enmetgos- haald en gewoon verkocht; de op beginnen brengst is dan voor de Hogeschool. oeginnen Voor meer informatie: bel Buro Stu- K.H.T., telefoon: ’211. viermaal Je dalu- uur. Tilbus bere kent dat uitgaande van het huidige materieel drie extra bussen nodig zijn om dit plan te verwezenlijken. Al eer der werden in de gemeenten Apel doorn, Dordrecht, ’s-Gravenhage en Utrecht goede ervaringen opgedaan met een dergelijke ringlaan. rNaast deze ringlijn pleit Tilbus v langrijke vervoers-. betere overstapmogelijkheden. De in- jekten, zoals de deling van het busstation Spoorlaan moet dan wel worden veranderd, zo dat de bussen aan weerszijden van één perron hun halten hebben. Een derge- lijke cross-platform situatie funk- Er worden eveneens sluizen aange- tioneert al enige tijd met sukses in bracht hekwerken van palen met Delft. Te lange loopafstanden (meer rood-witte planken, ongeveer 1 meter dan 400 meter) moeten verdwijnen, hoog. Enkele bewoners zagen liever Vooral bewoners van bejaardenhui- drempels aangelegd, maar als tijde- zen zouden hier erg mee geholpen zijn, lijke maatregel gaat dat teveel geld In de kashal van de Nederlandse Mid- denstandsbank N.V.. Stationsstraat 14. Tilburg, wordt van 1 juli tot en met 8 augustus 1980 een expositie ge- houden van tekeningen en schil- derwerken van leerlingen van St. Ca- nisius Mavo. De tentoongestelde werkstukken zijn van leerlingen van klas 1 t/m 4 in leeftijd variërend van 12 tot 17 jaar. Tevens moet iedere deelnemer een vleesschotel inzenden voor 6 pers., die een inkoop vanf. 100,- niet te bo ven mag gaan en die kan dienen als onderdeel van een koud buffet. Doorzichtige dingen De hoofdpersoon in «Doorzichtige dingen» van Vladimir Nabokov is Hugh Person. Hij is het geestesprodukt van Nabokov, die zowel commentariërend als parodiërend aanwezig is. Voor een Amerikaanse uitgever brengt Hugh Person een bezoek aan een auteur in Zwitserland. Hij ontmoet daar Armande, die later zijn vrouw wordt. Op hun huwe lijksreis is hij door een hotelbrand gedwon gen, geveltoerisme te bedrijven. 2_. met zijn vrouw terug in Amerika, dro hij dat een meisje uit het raam van brandend huis springt. Uit alle macht beert hij haar tegen te houden.. Hij wordt wakker en vindt zijn wurgd op de grond. Na een periode van psychiatrische zorg keert hij terug in de wereld en bezoekt verschillende lokaties om de wat verkeerd uitgevallen combinatie van 'droom en werkelijkheid’ te onder zoeken. Talrijke voorbeelden van wat Nabokov 'het incomplete toéval’ noemt, ontmoet Hugh Person op zijn weg die uiteindelijk zal leiden tot een tragische climax. Uitg.: Elsevier - Manteau. f 14,90. BURO HULP In verband met de vakantie zijn de spreekuurtijden van het Buro voor Rechtshulp in de Noordstraat gewij zigd. Vanaf 14 juli vervalt het don- derdagmorgenspreekuur. Van 4 tot en met 8 augustus is het Buro in zijn ge heel gesloten. Voor het overige zijn de spreekuurtijden op maandag-, dinsdag en vrijdagmorgen van 9.00 tot 12.30 uur en op woensdagavond van 16.30 uur tot 18.30 uur. Na 1 september weer de normale re geling. VAKANTIENUMMER ENERGIE KRANT Met enige vertraging is zojuist het ju- ninummer van de Zuidnederlandse Energie Krant van de milieuvriende lijke pers gerold. Met deze periodiek van de Zuidnederlandse Energiebe- weging, die haar zetel heeft aan de Nieuwlandstraat 39, wordt de vijfde jaargang ingegaan. Speciale aandacht in nummer 23 en 24 voor «Hoogspanningsleidingen... ’n gevaar?», «Stadsverwarming. De les van Brabant», «Manifestatie in Mol», «Werken in een kerncentrale.Bezint eer gij begint!», en «Nederlandse Waterkracht» ZOMERKRUIS- TOCHTEN Van 10 tot en met 18 juli a.s. zal er op het terrein van de Dage Witsie Baan. Ringbaan West, Reitse Hoevenstr een grote tent van de St. Jong staan. De St. Jong Vrij is een interkerke lijke organisatie die zich beziehorJ* met schoolevangelisatie. Deze organ. PAARDENRAM satie wil nu aan de jeugd van Tilburg Ook dit jaar zullen bij Lips Autotron in laten zien dat er in deze wereld van de vakantieweken (van 12 juli tot 3 wanorde, honger, oorlog, werkeloos- augustus) de twee Belgische trekpaar- heid nog een rustpunt is: God. Deze den weer hun beste beentje voorzet- St. Jong Vrij doen dit onder de ten. leder uur vertrekt de paardentram naam Kruistochten, vanaf de binnenplaats van het auto- Er zullen open koffiebarax museum. De tocht van ongeveer 30 houden worden met gospemnuo minuten voert zowel door de dorps- Kruis in de Asfaltjungle» en met gos- kern als door hel prachtige Brabantse pelgroepen. De optredens beginnen landschap fofidom Drunen. elke dag ’s avonds om 20.00 uur. ^9 v.a. 55,00 ats aanwezig en parasols Tijdens de Horecabeurs Tilburg die gehouden zal worden van 29 oktober 1980, zal de gebruikelijke culinaire salon een heel ander as De afd. Brabant van de N.C.C.K. heeft in samenwerking i broek en Heerkes, Zeevishandel Jan Smit uit Veghel bereid ge te treden voor dit evenement. kosten. Een drempel kost ongeveer f 6.000,Een kleine drempel is te gevaarlijk. Op de hardop uitgesproken gedachte dat kinderen de hekwerken misschien gaan benutten als klim- werktuigen was het antwoord dat ter plaatse van de sluizen het verkeer langzamer rijdt. Alleen paaltjes zon der latten zijn niet effektief genoeg de hekwerken zijn door kleur en vorm beter herkenbaar. Als de voorzieningen zijn aangebracht gaat de dienst Verkeer van Publieke Werken meten of het resultaat heeft gehad. Het is in eerste instantie aan de weggebruikers, waaronder toch ook iets uit de Uitvindersbuurt, om Iheid aan te passen om daarmee igen aan een beter woonkli- alt het resultaat tegen dan het overleg met de bew-'"'*1-' iw geopend. band van de Ombudswinkel TheresJ ïremging uit jn jher zaterdag bij straat 42, jn verband r-» °F’ periode gesloten zal zij.. ;gnj‘ en met 25 augustus. Vanaf 25 augustus zijn wij weer geopend op maandagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur, donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. vrijdag van 16.00 tot .17.00 uur, en elke eerste za terdag van de maand van 11.00 tot 12.00 uur. Het telefoonnummer van Ombudswinkel Theresia blijft ge handhaafd en is 013-355949. Onlangs verscheen het rappor het kort wordt daarin de huidige situatie in het Tilburgse o geschetst en worden een aantal suggesties gedaan voor verbeterir D Belangrijkste hiervan is wel het voorstel om een lijn 8 in te voeren. Deze zou het woonwerkverkeer naar de industrieterreinen noord en oost en de verbindingen tussen een aantal woonwijken op een aanzienlijk beter peil brengen. De initiatiefgroep Tilbus is een groep sluit op de aanwezige vervoersbe- mensen die regelmatig van bus en trein hoeften. gebruik maakt en zich inzet voor ver betering van het openbaar vervoer. Lijn 8 Ti!bus is daarom ook aangesloten bij Een ,ijn 8 dje over een aanta, de landelijke reizigersorganisatie Ro- wijkenJ en industriegebieder ver (Stichting Reizigers Openbaar Vervoer), die vooral bekendheid kreeg door geslaagde acties voor het behoud van een aantal spoorlijnen in Groningen, Friesland en Groningen Niet aansluiten Het rapport konstateert dat bij verge lijking met de andere Nederlandse steden, het gebruik van de bus in Til burg ver beneden de maat blijft. Be langrijkste oorzaak is de ruimtelijke struktuur van Tilburg. In plaats van één echt centrum, kent Tilburg ver scheidene kleinere centra, verspreid over de hele stad. Hun aantrek kingskracht is wel zo groot dat een fors aantal Tilburgers die centra prefereert boven de city. Het rapport vermeld hierover Zo konstateert de B.B.A. zelf, dat 70% van de busreizigers in Tilburg niet naar het centrum reist, maar naar een andere bestemming in de stad. In andere steden van verge lijkbare grootte ligt dit percentage stukken lager. Belar^ ’J’ aantrekkende objekten, zoals uc ziekenhuizen, de Katholieke Hoge school en de industriegebieden liggen bovendien ver van de Tilburgse city Andere problemen die zich voordoen zijn de soms te grote loopaf standen naar de halteplaatsen en vooral de grote loopafstand vanaf en kele bejaardenhuizen. Dit alles maakt dat het Tilburgse busnet nog niet aan- samen met de or- f u eventueel mee ;lt u dan even naar centrum voor ouderen, tel. 421207. il woon wijken en industriegebieden zou moeten lopen, kan volgens Tilbus de problemen voor een groot deel uit de wereld helpen. Het trajekt zou de vol gende routen moeten volgen Cen traal Station - Hogeschool - Wes- termarkt - Hoflaan - Zevenheuvelen- weg - Busstation Noord - Jules Ver- neweg - Centraal Station. Gedeeltes buui van deze route vallen samen met de dat e huidige routes van de lijnen 66 en 33. Als deze zouden vervallen zou vrijge komen materieel op de nieuwe lijn in kunnen worden gezet. In de spitsuren zou de bus x per uur moeten rijden en in de ren tweemaal per dat uitgaande ïrieel drie extra jit plan te verwe "'erden in de Dordrecht, t goede ervt der - msSs- Oudere mensen en hun hobby 7.00 uur’ Ann Jef- y, Caiifor- van Brabant

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1980 | | pagina 3