d! IS T ie EIJCK O0 te. I tr Nikko, opvallend geprijsd en geprezen! Brabantse openlucht theaters bieden deze zomer 55 voorstellingen Belgische folk in Vikon Parelpopfestival Oisterwijk Persoonlijke schoonheidsver zorging bij Salon Maaike •IS In 1972 -platten- «Euro- zijf eeuwen» Holland festival 1980 in Tilburg Zaterdag 7 juni, aula Hogeschool Prima kwaliteit dakvensters vanaf225,- 7r n Eerste pianoconcert en Derde Symfonie «Eroïca» douwe moestuin speciaalzaak voor groenten en fruit Mexicaans Zoetzuur samenstelling: doperwten, augurk, maïs, cocktailuitjes, paprika, bieslook, peterselie. V eiligheidscampagne voor jonge automobilist DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 5 juni 1980 pagina 19 uni 1980 pagina 18 Izijdig re I ig 21.00 t Recht tegenover parkeerterrein Korvel Ik, zo uit HBO - Beethoven-cyclus 1980 Actie op Beekse Bergen IN 19,- o art I tl. Parkeren recht voor de deur Deze week voordelig bij: HOELANG BENT U AL OP ZOEK BIJ TIVOLI BOETIEK VINDT U HET WEL! VANZELFSPREKEND KUNT U VRIJ RONDKIJKEN Tien openlucht-toneelgroepen met een uitgebreid repertoire Op T.V.: Waal wij kse zangeres in ’t Hart van Brabant Dromen kunnen we allemaal In ’n bed van Groenendaal 5 JAAR GARANTIE even op 15 uur; v 5 JAAR GARANTIE - eksklusieve in een grote ’ische foil Iburg. Lc of schoonheidsver- iemand met make-up begint, inlucht-toneelgrc Openlucht-t< mode met 7 allure 324031 maandag t/m .00 tot 18.00 Tilbu Amst stadhuisplein 320 tel. 013-431380 tilburg TIVOLISTRAAT 51, TILBURG Tel. 423476 - 100 meter van de heuvel Elke week het laatste nieuws uit Parijs Koestraat 89, Tilburg Telefoon 432135 llllll llllll NT 790 tuner AM/FM Gevoeligheid 0.7 jzV Adviesprijs f 425,- Bij ons f 365.- is om Rijen gra- irde Korenblot tel. 6 ipantalons isregenmantels gelegt een Ie (Finland, Eenhe.v. uit het Frans, Verscheider king wellicht Stock- 50 is hij aspect. Een goede schoon- Vandaar die nadruk op het programma fan Brabant daar wel even tijd en bijzetmeubel, eer se gezant Beetho- werk te nementen ten op vond m Freetime huizen. C een uitvc een mis i onder de naam Salon Maaike, op het persoonlijke a i tot persoon anders. Vi Maten: 54 X 78 cm, 54 X 98 cm, BOUWSTOFFEN BV >emstraat 121 >1. 68.33.81 Tilburg ••••••••••••••••••••a Cf in.nelte.n Ook vindt U bij ons een grote i wandgobelins - reprodukties - hoeveelheid kado’s uit bijna de n stukadoors naar Van is niet ver is ubedenkt er op dat >p is, zo uit In onze 500 m2 grote showroom hebt U d genheid om een idee op te doen voor eer leuk kado. i er terecht voor al- het gebied van de autoafval- tk, die ver- onder de be- vordt de auto- ling te houden Kaarten voor dit concert zijn te ver krijgen bij muziekhandel Spiero en voor de aan vang van het concert. Men kan van mening zorging wel of niet nodig is, r dat het dan wel goed moet Met dat uitgangspunt beg“ cursus schoonheidsverzor De passende fauteuil, lektuurbak of wijntafel; het stereomeubel kan, of zomaar een dekenkist, secretaire, miniset, barton of I voor nodig. Een unieke sn interieuridee of zomaar 3. iweg 22, 14 34. i die in de even zovele tellingen zullen geven. ■"en zullen tesamen een uitgebreid scala toneelstukken irijvers als Heijermans, Claus en Molière. Vier van de tien sn zich niet tot het oudere publiek, maar presenteren zich duktie van het or de eerste op 21,22. dling in het voorstellii der van h Festival c einde plaatsv In het gen» irey, onder regie De toneelgroep Van Eijck Bouwstoffen BV Havendijk 45, Tilburg Telefoon 013-324031 74 X 138 cm, 138X 118 cm. Wees er snel bij, op is op ijs f 525,- 445,- HiFi-studio WCw Korvelseweg 85 Tilburg Horloges Klokken Gouden en Zilveren sieraden juni treedt de Belgische folkgroep De Snaar op in het jongerencentrum harstraat 77 in Tilburg. De groep brengt een veelzijdig repertoire op een gevoelige manier over op het publiek. Aanvang 21.00 uur. Zaterdag 7 juni zendt de N.C.R.V.- televisie ’s avonds een special uit rond de Waalwijkse zangeres Sari Martin. Dit 25 minuten durende werd geheel in «Het Hart v« “"■■enomen. iH- opnamen zijn Oisterwijks ven, Oisterwijk, het ka Zand en het Kaatsheuvel. NA 590 versterker 2 x 38 watt Adviesprijs Bij ons f 4 EQ II Equalizer 2x6 banden Adviesprijs f 525,- Bij ons f 445,- 1 gemaakt rond een het vogelpark in casteel van Loon Curiosahuys 4 N,,,er*,r^t;^ A Berkdijksestraat S3. Tilburg. 013-674689 (bi) Korvelple.nl sortering oosterse tapijtjes - verlichting - porselein - miniaturen - koper en tin er gehele wereld. Het aantal Brabantse openluchtspeelgroepen, verenigd in de Sektie Openluchttoneel van het Brabantse Centrum voor het Amateurtoneel (BCA), is ten aanzien van vorig jaar met een openlucht-toneelgroep uitge breid. Door de toetreding tot deze speciale Sektie Openlucht-toneel van het BCA door de vereniging Roosendaals Toneel» uit Roosendaal kent deze sektie de komende zomer tien aktieve speelgroepen openluchttheaters in de provincie in totaal 55 voorste Deze voorstellingei beslaan, met schriji groepen beperker. ook met kinder-produkties. .Chu naar die bij uw interieur waar alle apparatuur in flessenrek? Misschien zoekt U een T.V.-meubel, kapstok, vitrinekastje, klokken of Manau-meube- len? Daarnaast doceert hij aan de J holmer Musikschule. Sinds 195( artistiek leider en dirigent van Zweeds Radiokoor en vernieuwde repertoire evenals de zangstijl, werd hem de Duitse Schall-f Preis toegekend voor de serie pese koormuziek van vijf eeuv In de periode van 6 tot en met 13 juni, van 18 tot en met 27 augustus en op 29,30 en 31 augustus zal het Mobiel Informatie Centrum van Veilig Verkeer Nederland present zijn op het Strandpark Beekse Bergen. Deze goed geoutilleerde informatie- en tentoonstellingswagen is speciaal geschikt om ingezet te worden bij evenementen waar standbouw onmogelijk is. De inrichting van de wagen is variabel en kan naar wens aangepast worden. Gedurende de tijd dat dit MIC op Beekse Bergen present zal zijn, kun nen bezoekers hieraan een audio-vi- suele presentatie volgen die geheel in het teken staat van de lopende ver- keersveiligheidscampagnes van Veilig Verkeer Nederland. Deze campagnes richten zich volledig op de jonge automobilist en de jonge motorrijder en wijzen deze groepen op de grote co’s van overmoed, onervarenheid slechte voertuigbeheersing. Veel ’evallen met jonge bestuurders zijn :volg van deze omstandi; laast w< Van Eijck Bouw stoffen kocht een grote partij f DAKVENSTERS in f: voor zeer speciale f prijzen. Dat betekent J een prima stuk f kwaliteit voor een j uiterst lage prijs 10.00 tot 15.00 Anjercollecte Tilburg Ook dit jaar wordt in Tilburg een an jercollecte gehouden. De opbrengst van deze collecte, die op landelijk ni veau wordt georganiseerd, komt gro tendeels ten goede aan het Provinciaal Arijerfonds. Deze stichting heeft ten doel de zelfwerkzaamheid van het Nederlandse volk op het gebied van wetenschap, volksontwikkeling, kunst, natuurbehoud en andere tot de Nederlandse cultuur te rekenen ge bieden, te bevorderen. Om de actie wederom tot een succes te maken, gaan van 9 t/m 22 juni 17 Til- burgse verenigingen op pad. Er is een regeling getroffen, dat deze verenigin gen 40 van de opbrengst zelf mogen houden. De overgebleven 60 gaat naar het Provinciaal Anjerfonds. De collecterende verenigingen zijn: Majorettenpeloton «Hop Mar- jannekke». Harmonie Heikant, kin derkoor «De Hoevezangers», Man nenkoor «LaRenaissance». Tilburgse Koraalvereniging, Drumband De Jantjes». Bejaarden zangvereniging «Zingend Zand», Drumband Prins Jo han Friso, Sportvereniging «St.-Dio nysius». W.S.V. «Brabants Glory». Groep Showkabinet, Gemengd koor «Bel Canto», Zuidnederlands Kamer koor. Harmonie Tilburg, H.V. We- re-Di, Volksdansvereniging «Mie Katoen», Tilburgse Watervrienden. nemen en men kan lerlei adviezen op het geb., verkeersveiligheid. Met presentatie volgen die geheel in zakjes vporzien van opdrul :ken staat van de lopende ver- spreid zullen worden ond zeiligheidscampagnes van Veilig zoekers van het MIC wc-J er Nederland. Deze campagnes mobilist gevraagd rekening te houden ten zich volledig op de jonge met de motorrijder in het verkeer. automobilist en de jonge motorrijder In de wagen zelf kan men deelnemen en wijzen deze groepen op de grote aan een vakantieverkeerskwis, waar- risico’s van overmoed, onervarenheid bij aan het eind van elke dag prijzen en slechte voertuigbeheersing. Veel worden verloot onder de juiste oplos ongevallen met jonge bestuurders zijn singen. De prijzen hiervoor worden het gevolg van deze omstandigheden. beschikbaar gesteld door Beekse Ber- Daarnaast wordt ook voorlichting ge- gen. geven over de wijze waarop men veilig In de maand augustus zal het accent aan het vakantieverkeer KAN deel- van de inrichting en de presentatie van het MIC liggen op de zichtbaarheid van fiets en bromfiets van met name de schoolgaande jeugd. Dit onderwerp is van belang voor de vele schoolkinde ren die in deze vakantiemaand op de Beekse Bergen worden verwacht. Het opgei MIC van Veilig Verkeer Nederland De o staat opgesteld bij het jeugdverkeers- land. De openingstijden zijn gelijk aan die van het Strandpark, dus dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. De aktiviteiten in de dikwijls zo sfeer volle Brabantse openluchttheaters be ginnen op de eerste zondag in juni. De laatste voorstelling vindt plaats op de tweede zondag in september. Het is de speelgroep Hoessenbosch uit Ber- chem die in haar natuurtheater «Hoessenbosch» zowel voor als voor de laatste voorstelï...0 seizoen zorgt. De speelgroep bijt de spits af op zondag 1 juni met een op voering van «De heer van Pourceaugnac» van Molière in een re gie van A. van Pinxteren-Emmerich. Zij sluiten het openlucht-toneel- seizoen af met de opvoering van de jeugd-musical «Een speeltuin?» van Tom Brugman en Emile Koelink, in een regie van M. Moors-den Brok. «De heer van Pourceaugnac» wordt na 1 juni nog opgevoerd op 8, 15, 22 en 29 juni. «Een Speeltuin??» wordt ge speeld op 7, 13 en 14 september. De openluchtspelgroep «Oosterhout» speelt de produktie «Jungle Opera», geschreven en geregisseerd door Jaap van de Merwe op 13, 14, 20 en 21 juni in haar Theater «Het Paterserf» in Oosterhout. Dezelfde groep brengt op 15, 22, 28 en 29 juni onder regie van Ton Biemans hun groeps-jeugdpro- duktie «Grijs is niet wijs». In het vorig jaar in gebruik genomen nieuwe openluchttheater in Uden pre senteert «De Speelgroep Openlucht spel Uden» op 15, 22 en 29 juni hun produktie «De zonderlingen» van Ro bert Merle in een regie van Wim Bur- kink. Onder leiding van de schrijver zelf. Theo van den Boom, speelt de groep op 3 en 10 augustus hun jeugd- produktie «De betoverde kussens». Mooi Weer In hetzelfde theater speelt op 16, 23 en 30 augustus de groep «Les Come- diens» de produktie «Mooi weer van daag» van David Stor van Ton Stevens. I Einde Rijense jazz- seizoen De Rijense Jazz Stichting vraagt op een wel zeer bijzondere wijze voor de laatste maal de aandacht in dit seizoen. Als afsluiting staan twee eve- op het programma, te we- 5 zaterdagavond 7 juni de slota- met een optreden van The me Old Dixie Jassband uit Enk- 1 Op zondagmorgen 8 juni is er zoering van de Emmausmis, in dixiestijl. De aanvang van het optreden van The Freetime op zaterdagavond 7 juni is om 21.00 uur. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal Tivoli, Stationsstraat 83 te Rijen en via het secretariaat van de Rijense Jazz Stichting (01612- 3410). Donderdag 12 juni om 20.15 uur in de aula van de Katoiieke Hogeschool al weer het derde concert uit de Beetho ven-cyclus van het Brabants Orkest. Onder leiding van dirigent André Van- dernoot en met solistische medewerking van Malcolm Frager (piano) zullen het Eerste pianoconcert en de Eroica-sym- fonie worden vertolkt. Het derde en tevens laatste concert in J de Beethoven-cyclus van dit seizoen begint met het Eerste Pianoconcert in C opus 15, gespeeld door Malcolm Frager. In dit werk komt weer een van Beethovens zonnige stemmingen naar voren. Hier slechts vreugde om de vreugde zelf, muziek om de muziek zelf en plezier om de moeilijke materie van het klavier in zijn macht te heb ben. Na een lichtvoetig en energiek eerste deel volgt een al echt Beethovc-'- innig Largo, met af en toe al zijn latere persoonlijke gevoel voor romantiek, maar het de hem eigen abruptheid laat hij dit lyrische middendeel volgen door een speels en briljant Rondo, dat tintelt van levenslust. Na de pauze zijn heroïsche Derde Symfonie, die dan ook als bijnaam de «Eroïca» kreeg. Deze naam heeft echter ook vele twijfels opgeroepen. ND 490 cassettedeck geschikt voor metal tapt (medio mei) Adviesprijs f 525,- Bij ons f 449,- In het kader van het Holland Festival 1980 brengt het Nederlands Kamerkoor o.l.v. de beroemde Zweedse koordirigent Eric Ericson een programma met als thema: eenheid en verscheidenheid. De uitvoeringen worden gegeven op 7 juni in >urg in de aula van de Katholieke Hogeschool, aanvang 20.15 uur; verder in sterdam, Den Haag, Leeuwarden en Meppel. «Eenheid en verscheidenheid»;. Een heid staat voor de beide programma- helften met in het eerste deel de schijnwerpers op de Italiaanse koor- cultuur en in het tweede gedeelte aan dacht voor de noordelijke ’landen eeuw en, na de late romantiek van Verdi, de 20ste eeuw: Een hommage aan de a cappella koor zang; een feest voor fijnproevers! Het programma ziet er als volgt uit: Claudio Monteverdi (Sestina voor gemengd koor), Giuseppe Verdi (Pater Noster voor 5-stemmig koor),- Luigi Dallapiccola (Due Cori); na de pauze Lars Edlund (Gloria voor gemengd koor en tenor solo), Lars Johan Werle (Canzone voor gemengd koor). Rudolf Escher (Ciel, air et vents voor kamer koor) en Einjojuhani Rautavaara (Lorca-Saija voor gemengd koor). Eric Ericson werd in 1918 geboren en begon zijn loopbaan als dirigent in 1945 met het door hem opgerichte Zweedse Kamerkoor. Hij speelt een zeer belangrijke rol in het Zweedse koorwezen en inspireerde vele heden daagse, vooral Zweedse componisten tot het schrijven van koorwerken. Emmausmis Zondagmorgen 8 juni wordt dan een uitvoering gegeven van een mis in dixiestijl de Emmausmis. Er zijn nogal wat medewerkenden, te weten The South Jazzband uit Tilburg o.l.v. Henk van Belkom, vocaliste Hanneke Dirven die de solopartijen voor haar rekening neemt, verder het Gemengde koor «Euterpe», het parochieel zang koor «Maria Magdalena». het jeugdkoor en het gemengde koor van de parochie «Maria Boodschap» en als extra gaste de Amerikaanse vocaliste Janice King, die enkele gospels zal zingen met begeleiding van The South Jazzband. De aanvang van de Emmausmis 11.30 uur in de «nieuwe kerk» in aan de Nassaulaan. De toegang is j tis met een vrijwillige bijdrage voor bestrijding van de onkosten. Bijna wel zeker is dat de Franse te Wenen, Graaf Bernadotte, ven opdroeg een heroïsch schrijven voor Napoleon. Beethoven droeg zijn Derde Symfonie dan ook aan Napoleon op, maar toen deze zichzelf tot keizer kroonde, werd Beethoven zó woedend, dat hij de op dracht verscheurde en er boven schreef: «Ter herinnering aan een groot man»in het midden latend of hij Napoleon bedoelde die nu voor hem «dood» was, of een geliefd generaal, die net overleden was. Hoe het ook zij, al deze verhalen heb ben niets met de grandioze muziek te maken, die voor zichzelf spreekt. Wèl is het eerste deel zeer heroïsch, en het tweede deel een treurmars. Het laatste deel behelst een geniale vondst: na melijk variaties op het pizzicato bas thema van zijn eigen Prometheus mu- loveniaans zjek. Afgezien van gewoon muzikaal zijn latere genieten kan men deze symfonie als —i. een a]gemeen heldendicht beluisteren. verschillen over het antwoord op de vraag i maar een feit is wei dat als iemand m< t gebeuren. «gon mevrouw M. Mommers met het opzetten van een irging, or J nadruk in deze cursps ligt i heidsverzorging ligt van persoon persoonlijke. Wat moet er nu precies verstaan wor den onder schoonheidsverzorging? Mevrouw Mommers legt het een en ander uit. «Het meest belangrijke in een goede schoonheidsverzorging is een goede huidverzorging. Pas als de verzorging van de huid goed is en de huid in een optimale conditie is ge bracht kan er verder gewerkt worden met make-up. Daarom ga ik in de cursus in op wat de huid nu precies is en watje ermee kunt en mag doen. Reiniging en stimulering van de huid spelen hierin een grote rol. Daarna wordt begonnen met de eigen lijke schoonheidsverzorging. Ach tereenvolgens komen dag- en avond- make-up, oog-make-up, manicuren en epileren ter sprake. Dat zijn zo’n beetje de onderwerpen die op de cur sus behandeld worden». Gezellig Overigens moet het woord cursus in dit verband niet al te nauw worden genomen. Er is geen sprake van strakke lesschema’s en huiswerk. Alle stof wordt gewoon thuis bij mevrouw Mommers behandeld. «Die bijeen komsten hebben vaak wel eens meer weg van een gezellige bijeenkomst dan van een cursusklas. Er wordt wat ge praat en gedronken en ondertussen wordt de stof behandeld», aldus me vrouw Mommers. Op zondag 8 juni viert jongerencentrum De Sponz zijn éénjarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan komen 4 popgroepen op het festival nl. The Meteors», «Braak», The Street Dukes», en The Urban Heroes (foto). Het festival zal plaatsvinden op de speelplaats van de Johannes de Doper-school op de hoek van de Baerdijk en de Kerkstraat. De school ligt vlak bij het centrum van Oisterwijk. De aanvang is 12.30 uur en het duurt tot 20.00 uur. «Maet hout staet» uit Hilvarenbeek zal zich presenteren met de produktie De wijze kater» van Herman Heijer mans, geregisseerd door Jan Naay- kens. De speelgroep brengt hun pro- op de sfeervolle binnenplaats 5t Hilvarenbeekse gemeentehuis 28en 29juni. De laatste twee lingen vinden plaats in het ka- het Interland Total Theater dat tijdens het laatste week- van juni in deze gemeente tsvindt. <4 natuurtheater «De Hunnenber- in Luyksgestel speelt de speelgroep van «De Coördinatie van toneelverenigingen in de Zuid-Oost Kempen» de productie «Tijl Uilen spiegel» van Hugo Claus, onder regie van de provinciale toneeladviseur Ad van de Ven. De groep «De Verenigde Oisterwijkse Spelers» uit Oisterwijk speelt op 6, 13. 20 en 27 juli het toneelstuk «De Huza ren» van P.A. Bréal, in een regie van Jan Jaspers. In het grote natuurtheater in Heeswijk-Dinther presenteert de speelgroep «De Kersouwe» op 3, J0, 17,24en 31 augustus de produktie «De bende van Jan de Lichte», naar het boek van Louis-Paul Boon, in een be werking van Antoine Uitdehaag en onder regie van Edgar Danz. De speelgroep «De Speledonkers» uit Someren spelen in hun natuurtheater «De Donk» de produktie La Casima» ofwel «Een wit hemd» van Layra Olmo. geregisseerd door Wim Gras veld. De produktie wordt vertoond op 10,12,14.16 en 17 augustus. Dezelfde vereniging speelt op 12, 14 en 15 juni hun jeugdvoorstelling «Tijl Uilenspie gel» van Kaspar Afman onder regie van Ben Oude Nijhuis. In Mariahout, gemeente Lieshout, speelt de Toneelvereniging «Ma riahout» de productie «Het won derbaarlijke dorp» van Gaston Mar tens, in een regie van Kees de Jong op 24, 30 en 31 augustus in het openluchttheater in het centrum van het dorp. De nieuwe loot aan de stam van de Sektie Openluchttoneel van het BCA, het Roosendaals Toneel uit Roosendaal, presenteert zich enkel met een kinderproductie. Deze ver eniging bepeelt het openluchttheater «Vrouwenhof» in Roosendaal op 31 augustus met hun productie «De won derbaarlijke uitvinding van professor Filarsky», van Erik Vos. onder regie van Piet Thielen. De ene voorstelling die de vereniging hiervan geeft is op 31 augustus te bezoeken. De Sektie Openluchttoneel van het BCA geeft een brochure uit waarin alle aktiviteiten, die in de Brabantse Openluchttheaters worden geboden, staan vermeld. In deze brochure staan ook beschrijvingen van de producties die door de diverse openlucht speelgroepen worden gebracht. Zij draagt er overigens wel zorg voor dat de behandelde stof goed over komt. Iedereen krijgt een persoonlijk advies over de make-up die beter wel of beter niet kan worden gebruikt en hoe dit het best kan worden aange bracht. and, Nederland en Zweden), leid ook in het gebruik van tek- t romaanse taalgebied (La- Italiaans en Spaans), rnheid en contrastwer- tussen de vroege 17de sten tijn. Mm

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1980 | | pagina 19