e' Tilburgs Bedrijfsleven in Beeld, 1945-1980 tullen wij met gedeelte van het materiaal overgedra- Tilburgse be- gen aan de gemeentelijke archief gemakkelijk, dienst, alwaar de retour-foto’s zullen inzendingen worden gereproduceerd en u zullen worden teruggestuurd. 'fyebers Juwelier - Horloger Filmhuis Tentoonstelling Ineke Calis Balletvoorstelling Tilb. Muziekschool Herhalingsprogramma met Fassbinder, Leon de Winter en Tengis Aboeladse j DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 29 mei 1980 pagina 13 I mei 1980 pagina 12 heh I Jl. Festival of Fools in het Kultureel Sentrum en op de Heuvel Mu- 1945-1980» TAM KONIJN Loek Dikker Kwartet en Theo Loevendie Consort Jazz-konsert door het JDe ig naar FEESTELIJK UIT ETEN Restaurant “Grill Room» Eig. N. Kortan iu Wijdemans, Hart van ill ilburgse Tilburg, indien nog niet dus, c Itevree 123, boven i ibll Oeverstraat 56 Geux-Antonis, Spelregels «Tilburg in Beeld Inzender: de heerJ. Wijdemans, Hart van Brabantlac werkzaamheden van de Tilburgse waterleiding in de z aanleg van de transportleiding vanaf het pompsta Baroniebaan. aan 511. Deze foto is van de zomer van 1949, tijdens de tation Gilzerbaan naar de bereid op grootmoederswijze en vele andere specialiteiten Restaurant ALBERTVILLE Alphensebaan 14, CHAAM. Tol. 01619-1586 Keuken open van 12 tot 21 uur Tijdig reserveren gewenst weer eén aantal voorstellingen in Tilburg die ook onderdeel zijn van het gelijknamige festival in Amsterdam. Vrijdag 30 mei om 20.30 uur komt het Groenlandse Tukak Teatret in het Kul tureel Sentrum met aansluitend daarop een voorstelling van Katie Duck, Tristan Hon- singer en Sean Bergin. Zaterdag 31 mei: Laura Segal. Woensdag 4 juni: Schroeder Road Show. Donderdag 5 juni: Frusstraat Theater. Vrijdag 6 juniMagick Circus. Laat voor mij de keuring „mu, dan dank ik u voor de goede wijnen van de stoomlocomotief tats. In einem Jahr mil dreizohn Monden R.W. Fassbinder vertelt in deze film over Erwins/Elvira’s ontmoetingen in de laatste vijf dagen van zijn/haar leven. Erwin/El- vira Weishaput is een transseksueel die zich ooit ten behoeve van een andere man tot vrouw heeft laten «ombouwen». De film probeert aan de hand van deze ont moetingen na te gaan of de beslissing die Elvira op de vijfde dag neemt, geen andere mogelijkheid biedt, of deze verwerpelijk is, minstens te begrijpen of misschien zelfs ac ceptabel is. De verwording van Herman Dürer Deze Nederlandse film van het trio Leon de Ballet en muziek in één huis, een ideale bekeken wordt vanaf de vroege ochtend tot kombinatie, die zich ook manifesteert in de late avond. Afwisseling dus genoeg, deze uitvoering. De balletafdeling kan een maar wel één geheel. Om die totaliteit mede te bewerkstelligen, zorgt de mimespeler Cor van Geften, die ook leerling is van de dansafdeling, voor de rode draad. Uiteindelijk houdt de speciaal aangetrokken regisseur Titus Muizelaar alle touwtjes in handen. Kaartverkoop aan de Tilt ziekschool, Tivolistraat 6 te Van 30 mei af aan de kassa (it uitverkocht). F russtraat theater Donderdag 5 juni om 19.30 uur op de Heuvel de Nederlandse groep Frusstraat- theater met «Straatvinders». Een pro gramma waarbij een groep jonge mensen besluit samen de «Straatvinders» op te richten. Met behulp van spullen die ze op straat vinden bouwen ze hun kampement. Onverwachte konfrontaties met de buitenwereld blijven niet uit en bovendien houden de gebeurtenissen binnen de groep de gemoederen bezig. 1. Iedereen kan fotomateriaal insturen. Als de foto’s maar op de één of andere manier een beeld geven van Tilburg en zijn bevolking in de periode 1945-1980. 2. Voorzie uw foto van het meest belang rijke commentaar. Wanneer en waar is de foto gemaakt Wie of wat staat erop Wie heeft de foto gemaakt Mocht u iets over de foto niet weten, dan kunnen wij daar, via plaatsing, misschien wel ach terkomen. 3. Stuur uw materiaal met uw eigen naam en adres in naar de Tilburgse Koerier, N.S.-plein 14, Tilburg. Vermeld in de linkerbovenhoek van de envelop «Tilburg in Beeld 1945-1980». Zet ook op de foto uw naam en adres. 4. Na mogelijke bespreking in de krant wordt het materiaal zorgvuldig bewaard op het gemeentearchief. Er wordt van uitgegaan dat u het materiaal afstaat aan het gemeente-archief. Als u de foto’s terug wilt kan dat natuurlijk. Er wordt een kopie van de foto’s gemaakt en u krijgt uw eigen materiaal teruggestuurd. U moet dan wel in uw schrijven vermel- Foto’s retour». 5. Vanzelfsprekend dragen wij d zorg voor het goed behouder ingezonden materiaal. Wij niet aansprakelijk stellen v< verlies of beschadiging. 6. Gelieve zo weinig mogelijk telefonisch te reageren. Op schriftelijke reacties krijgt u zoveel mogelijk antwoord via de Tilburgse Koerier. Dit om organisatori sche redenen. ongeveer 12.00 e is gevestigd in t op zolder. Op zaterdag 31 mei om 20.30 u. in de Studio-zaal van de Stadsschouwburg een konsert door het Loek Dikker Kwartet en het Theo Loevendie Consort. Dit konsert vindt plaats in samenwerking met het Buma-fonds. Hieronder wat gegevens over de leiders van deze twee formaties, waarvan de exacte bezettingen nog niet vast staan. Loek Dikker is pianist, arrangeur en vooral komponist. Autodidakt. Had de volgende eigen groepen: trio met Martin Duynhoven en Viktor Kaihatu 1965-1969), Loek Dikkers Muziekgroepje met strij kers 1970-1972), Loek Dikker’s Improvisator’s Guild 1973-1974), een eigen kwintet, het Waterland Ensemble, het Waterland Trio met Pierre Courbois en Leo van Oostrom 1974- 1976), de Waterland Big Band (1979) en een kwartet met de Amerikaan Keshavan Maslak waarmee begin 1980 een toernee door de USA werd ondernomen. Speelde verder o.a. bij Theo Loevendie-Nedly Elstak, Gunter Hampel en begeleidde buitenlandse solisten zoals Don Byas, Julian Adderley en Jo en John Tchicai. Heeft veel belangstelling voor aktueel teater. Theo Loevendie speelt sopraansax en altsax, klarinet, basklarinet en piano. Behoort tot de belangrijkste Nederlandse komponisten. Leraar aan het Rotterdams Conservatorium vanaf 1970), had van 1955 tot 1960 les aan het Amsterdams Conservatorium, waar hij diploma’s behaalde voor klarinet en kompositie. Won de Edison (1969) en de Wessel llckenprijs 1979). Sinds 1950 eigen groepen waaronder het Rainbow Quintet met Nedley Elstak), het Theo Loevendie Consort sinds 1968en het Kwartet sinds 1974Leidde van 1966 tot 1968 Boy’s Big Band. geopend vanaf 18 uur. maandags gesloten TELEFOONSTR. 33 (zijstraat Heuvelstr.) tel. 426333 Nog een enkele keer zi foto’s komen over het drijfsleven. Dat kan want de stroom van inzendingen neemt nog nauwelijks af. En er zitten nog steeds foto’s bij die de moeite van het bekijken waard zijn. Een teken dat de foto-geschiedschrijving van Til burg langzaam op gang begint te ko men. Intussen hebben we al een groot Ronald Peeters toonde zich bij het zien van de foto’s erg enthousiast en deed ons de toezegging dat er zeker al een aantal foto’s tussen zitten die voor plaatsing in het foto-geschiedenisboek «Tilburg in Beeld, 1945-1980» in aan merking komen. Wij gaan rustig vt om alsnog eens te voor 1945-1 hande y**1 keling vi 5"*"*' bachtslie BMP meubelnu de uiterste „den van het j kunnen ons voor mogelijk Winter, René Seegers en Jean van de Velde gaat over een 17-jarige jongen die in de gevangenis «Aus dem Leben eines Tauge- nichts» leest en daar zo van onder de in druk raakt dat hij, evenals Taugenichts naar Italië wil, omdat daar de mensen altijd vriendelijk zijn. De boom der wensen nt- In Aboeladses film treden vele personages J’e op, ieder met een eigen thema, dat een deel -re van het totaal is. Het zijn Zizikore, de on- *s> gekozen maar door allen erkende «leider en leraar» van het dorp; de rebel Loram, die vol vuur over revolutie en anarchie spreekt, de kinderen om zich heen verza melt en voor hen vurige redevoeringen houdt; de historicus en filosoof Boembala; de stipe en halfidiote Elios, die met behulp van een toversteen, een goudvis of een wonderboom, die al zijn wensen vervult, een uitweg uit de ellende meent te kunnen vinden; de zonderlinge vagebond Foefala; dochter van een edelman die in haar bij- I zondere kleding van dorp tot dorp trekt om de mensen haar wijsheden te vertellen; het mooie jonge paar Marita en Gedia, wier gesmade liefde en schokkende dood de ba sis voor het onderwerp van de film is en de schilderachtige andere dorpsbewoners. De film is een collage van oude volks verhalen uit Georgië, waarin sprookjes achtige en maatschappelijke elementen door elkaar heenlopen en die wijzen op de komst van een nieuwe tijd. De toegang is gratis. van vorige wbek lieten we zien van de loodgieters- 1 Erve aan de Gast- derschrift werd ene Adje genoemd. De heer van Schilt, de inzender, heeft zich vergist. Het is niet Adje, maar Cor van de Sanden die op de voorgrond geknield zat. Op vrijdag 30 mei tree Weltevree de Engelse r Mazlyn Jones op. Nigel wordt be schouwd als een van de beste 12-sna- rige gitaristen en tekstschrijvers. Behalve gitaar speelt Nigel sitar mondharmonica. Daarbij maakt gebruik van elektronische effekten instrumenten. Zijn repertoire i eenlopend van dwaze r sprookjes en semi taarstukken. Nigel heeft er al een uitgebreide muzi kale loopbaan opzitten, onder andere met zijn band N.M.J. Hij heeft drie elpees op zijn naam staan. De Engelse kriticus Alison Feist schreef over hem «Nigel roept een fantastische sfeer op met een kombinatie van prima mate rieel en uitstekend muzikaal vak manschap» Vrijdag. 30 mei uur. Huisje Welt de Schans L Oranjestraat 4-6 5038 WC Tilburg telefoon 013-434512-674394 Stadscentrum is de titel van het avondvullend dansgebeuren. dat op zondag 31 mei door de Tilburgse Muziekschool in de Stadsschouwburg wordt gebracht. Voor deze voorstelling, die onder leiding staat van Els Mulders, worden choreografieën gemaakt door Tonny As- selbergs, Jos Brekelmans, Marina Dees, Josephine Gelderblom. Margaret van Ierland, Leonie van Outheusden, Monique Sanders. Carlo, Sakko en Agaath Verspeten. De muziek wordt voornamelijk verzorgd door docenten en leerlingen van de muziekafdeling. De klank- regie is in handen van Ernst Bonis. Kom kijken bij Schouwburgring 27 i gaan rustig verder en nodigen u uit alsnog eens te kijken of u foto’s Tilburgs Bedrijfsleven in Beeld, ■1980 in huis hebt. Foto’s over idel en nijverheid, over de ontwik- ino van de middenstand, over am- -nLciieden, fietsenmakers, lakers, koperslagers, hoefsmeden, de markten, enz. enz. Wij verwijzen graag naar de spelregels J en willen u erop attent maken dat ook recente foto’s van harte welkom zijn. Voor de goede orde nog twee opmer- I kingen over eerder gepubliceerde fo- I to’sIn de editie van 14 mei is gespro- I ken over de archeologische gebouwen I van voorheen C. Mommers en Co. Dat I moet zijn «de voormalige gebouwen I van C. Mommers en Co», want deze I wollenstoffenfabriek is nog wel dege- I lijk in bedrijf, zij het in modernere ge- I bouwen. In de editie’- Inzender: de heer F.J. van Hees, Piusplein 67. Een foto, gemaakt rond de een beeld zien var oorlog. Zo hingen de stoomlocs aan het plafond in de Centrale Werkplaats van ?e' kP|aats varl Va" de Nederlandse Spoorwegen. De heer van Hees was van 1913 tot 1955 JC u werkzaam op de werkplaats en was als ploegbaas lange tijd verantwoordelijk voor het gereedmaken van de locs die weer de sneltrein of de goederenwagons moesten trekken. De heer van Hees heeft heel wat proefritjes met de locomotieven gemaakt. Dat gebeurde dan op het Beis lijntje via een retourtje Baarle - Nassau. Het was zwaar werk, zegt de heer Van Hees. «Niet alleen omdat de machines met olie en vet in elkaar werden gezet. Vooral vanwege de 'T’ll-x periode dat er nog aan de band moest worden gewerkt. Toen heb ik 's nachts iDZeDQCrS 111 DU Tg over de beddenplank heel wat machines zien lopen lik heb er hard gewerkt maar T» J ben in ’55 met vervroegd pensioen gegaan .Ik ben, toen de elektrische trein kwam1U D v tl Cl naar mijn chef gegaan en heb hem gezegd: Ik ben hier nu 42jaar en mij kunt u i Q J. C 1 QQfl nier meer ombouwen van stoom op elektriek. Laat voor mij de keuring maar 1 schieten en geef me maar eenjaar extra loon, dan dank ik u voor de goede Wollenstoffenfabriek C. Mommers samenwerking. En met het langzaamaan verdwijnen van de stoomlocomotief Co. b.v. verdween ook de heer van Hees uit de werkplaats. Dhr. C. van de Sanden, Mevr. M.M. Transvaalstraat 14 Dhr. F.J. van Hees, Piusplein 67 Dhr. C.W. Pigmans, Kruisherenstraat Dhr. J.L.E. Brabantlaan 51 Vanaf 29 mei tot en met 28 juni zal er in de ontmoetingsruimte van het Kultureel Sentrum een ekspositie van de Rotterdamse kunstenares Ineke Calis plaatsvinden. Zij eksposeert 15 zeefdrukken die te koop worden aangeboden voor f 230,— per stuk. Deze indrukwekkende zeefdrukken hebben als onderwerp de bewegwijzering en verkeerstekens in bepaalde verkeerssituaties. Zij heeft dit gegeven uitgewerkt omdat het zo duidelijk de dwang en de regels aangeeft, die worden opgelegd en vaak zonder vragen worden opgevolgd. Daarnaast lenen verkeerstekens zich uitstekend voor het maken van «stille» prenten zoals blijkt uit de 15 zeefdrukken die te zien zijn in het Kultureel Sentrum. Evenals vorig jaar heeft het Tilburgs Filmhuis Kultureel Sentrum weer een herhalingsprogramma samengesteld van belangrijke films uit het afgelopen seizoen. Achtereenvolgens zullen worden gedraaidwoensdag 4 juni om 20.30 uur In einem Jahr mit dreizehn Monden» van R.W. Fassbinder; donderdag 5 juni om 20.30 uur De verwording van Herman Dürer» van Leon de Winter, René Seegers en Jean v.d. Velde; vrijdag 6 juni om 20.30 uur: «De boom der wensen» van Tengis Aboeladse. kombinatie. die zich ook manifesteert in deze uitvoering. De balletafdeling kan een beroep doen op de muziekafdeling, niet al leen als het gaat om de uitvoering van be paalde werken, maar ook als er speciale muziek voor een dans moet worden ge maakt. Vooral de geïmproviseerde muziek komt aan bod in een workshop-achtig gebeuren, waarin zowel de musici als de dansenden improviserend te werk gaan. De dansen van deze voorstelling zijn allemaal afge stemd op het tema «Stadscentrum», dat is het iedere dag klokkenshow Inzender: de heer Van Thillo, Rossinistraat 168. De centrale werkplaats (de machinefabriek) van de Volt - Zuid aan de Voltstraat. De foto dateert uit '50-'51. In deze werkplaats waren zo'n 200 man werkzaam, als draaiers, frezers, slijpers, stempelmakers en stempelreparateursbankwerkers, etc. Vroeger was het de elite-afdelingDat wilde zeggen dat er gewerkt werd door mensen die na de lagere school nog gestudeerd hadden aan de Lagere Technische School of bij Philips. In verhouding tot de mensen die aan de lopende band werkten, was dat een verschil. Op deze afdeling werden de machines gemaakt die vervolgens op de verschillende afdelingen kwamen te staan waar vervolgens het handwerk werd verricht. en hij 'naam eten en Jango Edwaï cpcrUi.’e is uit- "iet geheel rag-time gigs tot Duitse variant cDeentrSgnegret zin, satire, de ■.aura Segal Zaterdag 31 mei om 20.30 uur komt in het Kultureel Sentrum de Amerikaanse mi- mespeelsster Laura Segal met haar solo- produktie «Proustway», een programma geïnspiteerd op het leven en werk van de Franse schrijver Marcel Proust. De struk- Huisje Weltevree met 12-snarige gitaar ■a Segal visualiseert met ..„•.-j->n ee(jt jn Huisje 'mime, dans, beelden en geluid de visies van musicus Nigel Proiist, zijn gevoeligheden, zijn jaren van igel wordt be- eenzaamheid en zijn zelflijdzaamheid. Sehroeders Roadshow Woensdag 4juni om 19.30 uur op de Heuv de Duitse groep Schroeder Road Show. I alleen al legt een verbinding Edwards Friends Road Show, onterecht is, may d^n i 11 is bij deze voorstelling een even met daarom heen de on- »u.«, de grappen en grollen. teste 1 irijver

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1980 | | pagina 13