20 |aar -ALZON F 5, Ook dit jaar weer groot nationaal Truck-Drivers Tournooi Golden Earring en BZN naar Tilburg caarls optiek Schouwburgring 142 (tegenover Nettorama) Telefoon 013-420196 Windsurfclub Beekse Bergen begint aan nieuw seizoen Die Auferstehungs-Historie van Heinrich Schütz Brabants Blazers Ensemble in Moergestel - 5,00 PRIJSTIP van The Damned in de Harmonie Belgisch toneel in Vikon Avant-garde programma XESJEü1al'vervan8er va”Jan m 9e koffieconcert Mare de Vos maakt, wat het akoesti sche gedeelte betreft, ongeveer de zelfde muziek als Philip Catharine. Hij speelt persé zich alleen tot het s~ sche en semi-akoes Zijn repertoire bes gedeelte uit eigen nummer speelt hij nummers ponisten (o.a. Steve Howe). Trappaf speelt «Jan Rap en zijn maat» ’ll 1980 pagina 10 Donderdag 10 april 1980 pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER VAN HERWAARDEN’S GORDINETTE p.m. verdienen p.m. p.m. p.m. A A irige ental Het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Ivan Fischer (O' lek- 94.- 97.- v.a. ats aanwezig. Dit concert is het 4e uit de serie Ka- merkoorconcerten, georganiseerd 150 hoog 180 hoog 210 hoog Het asociale orkest in baanlozensentrum ntalon waar u mee op kunt! ichterzakken met klep. f89,- elen los baar uteuil 129,50 inset 2 laag zwart, wit, beige rood. plein 54, irg 322870 Van Herwaarden’s Gordinette b.v. Korvelplein 211, Tilburg Tel. 013-68.30.97 is die Winkel Showroom Tilburg Goirkestraat 26 tel 013-425.180 Breda Haagdijk 52 tel 076-133.332 puur katoen. f57,50 Voldoende parkeer gelegenheid Prijs 42.- Mooi meegenomen, eventjes lam, duurt l uur. I00 140 150 140 co OQ essentieel on- is, verzoeken aanwezig te blij- ir verwacht de vereniging etting van die spektakulaire 55,00 Windsurf' lub Beekse Bergen is dit jaar weer van start gegaan. In het vorij verenigingsjaar en tevens eerste jaar van de windsurfvereniging is het ledenu gegroeid van 0 tot 160 leden. uniek optreden, voor jlden Earring is ooit al- ïginstadium in Tilburg door- ïstom :ge de gebeu- icert of the cello jrium :nen. In prijs c~ :nt de waar aan vooraf wordt met ;r de sens, tafelkleed parasol 995,— in bruin 1075,— AUTOSCHADEBEDRIJF BV voor totaal schade-herstel RICHARD Mobilae in Trefsentrum Moergestel '5,- Enkele prijsvoorbeelden: Breedte Hoogte 80 140 180 200 en aan dit unieke evenemer :rop binnenkort i het evenemententerrein 't Laar gec «le feesttent staat opgesteld. elegant door de Stichting Muziek Evenemen ten. Kaarten zijn voor de aanvang van het concert aan de kerk te krijgen. ïk als Philip Catharine. Hij niet elektrisch en beperkt spelen van akoesti- >estische nummers. istaat voor een groot ;rs, maar ook van andere com- van de Yes-gitarist ALUMINIUM ZONWERING v RECHTSTREEKS VAE/AFDEFABRIEK In de grote hal staan 10 bars opgesteld en er is ruime gelegenheid tot dansen, dus men hoeft niet op zijn plaats te blijven zitten. Op zondagavond gaat het dan ren; ofwel het Tilburgs conc year: The Golden Earring. Het Nederlands Kamerkoor is een onafhankelijk, professioneel ensemble, wat zich vooral gespecialiseerd heeft in de a cappella-zang van de 15e en 16e eeuw. Het is dan ook voor dit koor met zijn grote internationale bekendheid een kolfje naar de hand geweest samen met Ivan Fischer het Opstandingsverhaal in te studeren. In de week na Pasen zal het koor dit werk 4x uitvoeren, in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en op zondag 13 april, 20.30 uur, in Tilburg, in de Ned. Herv. Pauluskerk aan de Heuvelstraat 141. aanstaande «De Lege rlandse or- op. Deze atig op de pro- <Hoe De leiding probeert met een minimum aan middelen en ondanks alle tegen werking van buitenaf een «thuis» op te bouwen voor hun jongeren. De uitvoeringen worden gegeven in de zaal van de Kunstkring, Stationsstraat te Oisterwijk. Op dinsdag 15 april zal een speciale uitvoering worden gegeven voor de Oisterwijkse Havo-Mavo. Donderdag 17 en vrijdag 18 april is eenieder van harte welkom in de Kunstkring. Aanvang 19.45 uur. En trée gratis. is een vrij nieuwe groep die desondanks al een aardige bekendheid heeft weten op te bouwen. Het repertoire bestaat uit Afro-rock (Santana e.d.), Rock and Roll en Funk. v.a. 49,50 luteuil Wij leveren tevens: Aluminium ialoezieën| voor binnen en buiteni Vertikale jaloezieën Rolgordijnen! Zonneschermen! Aluminium raam- en deurhorren AHe maten - Vele kleuren - 5 Jaar garantie - Gratis meten - Snelle levering K f 8,50 lakstift f alle wagens in voor- itoshop De Tijger, ing 49. Goede kwaliteit open geweven GLASGORDIJN met loodveter 9,95 11,95 13,95 KOM SNEL, VOOR HET TE LAAT IS Dirigent Ivan Fischer studeerde c en compositie aan het conservator in Boedapest en directie in Wer oktober 1976 won hij de eer*- - het dirigentenconcours van Foundation, wat l)em vele a“’ gen van o.a. het Royal Philharmon Orchestra opleverde. Daarnaast heeft hij Nikolaus Harnoncourt geassi steerd tijdens de Monteverdi-cyclus, die in de afgelopen twee jaar in Zürich en Wenen is gerealiseerd. Tijdens J! :-Je heeft hij ook reeds e laatste in scheidene keren Het Nederlands Ka- ,.^.i van dit jaar verschenen is on- merkoor geleid in bijzondere projec- historie der de titel «Het Asociale Orkest». ten, die in samenwerking met het in sHing Regelmatig zijn de liedjes van deze LP historische uitvoeringen gespeciali- - an de op de radio te horen. Bekende num- seerde ensemble Musica Antiqua jaar later, mers zijn Stem Op Mij, De W.W., We Köln. aid die z(jn zijn zo |uj en de Kinderbijslagwet. Dit orkest begint om 20.30 uur te spe len. erwee nisatie getracht programma te moeten it men is nu eenmaal ge- ;n groots aan te pakken. alvast het programma op de vrijdag en zondag uit Op woensdag 16 april a.s. organiseert Posjet een konsert van de Engelse groep The Damned in zaal Harmonie, Stationsstraat 26 te Tilburg. Voorprogramma Sam- mie America’s Gasphetti. Aanvang 22.00 uur, zaal open 20.30 uur. De eerste formatie van The Damned werd gevormd in 1976. Na een woelige I vol veranderingen van samenstelling, managers en platenlabels wordt de instell van de groepsleden duidelijk ze weigeren zich te schikken naar de regels van uc muziekindustrie. Glamour en glitter verdoemend spelen zij nu, 4 j muziek die gerapt is tot een krachtige, dynamische sound. Een gelui oorsprong vond in Liverpool, een naargeestige industriestad, waar elke generatie een voedingsbodem vindt voor een nieuwe popmuziek. Ook dit jaar e^r',“,,ineï“‘‘iespekukulaire Exhibit in ÏXSS» ’t Kijkhuis Beekse Bergen wordt er op het strand een bijzonder mooi klubgebouw ge- Exhi realiseerd, dat naar verwachting eind zieki mei betrokken zal kunnen worden. Bij dit nieuwe klubgebouw wordt een berging geplaatst die ruimte biedt voor 168 windsurfplanken. Ieder lid van de vereniging heeft recht op een bergplaats in deze berging, die vlak bij het water komt. Op 15 mei, Hemelvaartsdag, organiseert wind- surfklub Beekse Bergen een landelijk mement waar een deel- I van 200 windsurfers in uni-beige. stzakken met moopsluiting. 2rd- f 119,- Op donderdag 17 april treedt in het trefsentrum Spoel» het bekende Neder! kest Het A sociale Orkest 4-mans formatie is regelmatig op T.V. te zien, onder andere bij pr gramma’s van de VARA, zoals «II. bestaat het?» Het repertoire bestaat uit Nedt landse liedjes, die meestal geschreven zijn door Kees Korbijn, en de teksten :n over het algemeen over de wetgeving. De groep heeft reeds twee LP’s op periode hun naam staan, waarvan de laatste in scheidene kerer februari van dit jaar verschenen is on- merkoor gelu.^ der de titel «Het Asociale Orkest». ten, die in f Rej op «De mannen van den Dam» is een Belgische toneelgroep die het een uitdaging vindt om ondanks de institutionalisering van het theater in Vlaanderen vormend en experimenteel toneel te brengen. Dit laten ze duidelijk merken in het stuk «het satirisch kabaret» van Karl Valentin, dat ze op vrijdag 18 april spelen in Jongerencentrum Vikon, Leharstraat 77 in Tilburg. Aanvang 20.30 uur. Studenten van het Brabants Con servatorium zullen twee werken uit voeren. Van David Bedford (geb. 1937): Uit «Music for Albion Moon light» Poems I en III, uitgevoerd door Toos Severens (sopraan), Karin Broekhuis (fluit), Maarten Jense (kla rinet), Myra Van Groenendael (viool), Derek Jan Littel (cello), Ronald van Overbruggen (accordeon) en Ben Weynand (piano). 1 Het 2e werk is van Witold Szalonek (geb. 1927): Improvisations Sonoris- 1 tiques, uitgevoerd door Amo van Houtert (klarinet), Huub Priist (trom bone), Maria van de Meijs (cello) en Gert-Jan Vermeulen (piano). Het 3e werk is muziektheater, uitge voerd door leden van het Brabants Orkest èn de sopraan Anne Haenen. Dit 9e concert van de serie Koffie-con- cert staat weer in het teken van de nieuwe muziek. Tweemaal per seizoen wordt er een avant-garde concert door de Stichting Muziek Evenementen Til burg georganiseerd in samenwerking met Het Brabants Orkest en eenmaal wordt ook de medewerking gevraagd van het Brabants Conservatorium. Dit laatste is ook het geval met het concert op zondag 13 april. Mare de Vos in Utopia Zaterdagavond 12 april a.s. vindt er in Utopia in Udenhout een solo-optreden plaats van de Belgische gitarist Mare de Vos. Mare de Vos is hier in de omgeving bekend geworden door zijn optredens in Lieve Hemel, Huisje Weltevree en «De Barak» (toen Utopia nog de «Ba rak» heette). Hij heeft vele malen sa- nog een blauwe maandag in Focus ge- e Het wordt dus een echte avond voor de fanatieke gitaarfreaks. Aanvang 20.00 uur in Trefcentrum Utopia. Vrijdag a.s. 11 april, 20.30 uur in de R.K. kerk van Moerkestel. Entree f 2,50. Het Brabants Blazers Ensemble o.l.v. Martien van Woerkum geeft vrijdag avond 11 april om 20.30 uur in de R.K. Kerk van Moergestel een lentecon- cert. Dit concert is het eerste van een aantal concerten die in Brabant gege ven zal worden ter presentatie van hun grammofoonplaat die onlangs is uitge bracht en ter voorbereiding op een voorgenomen concerttournee naar de Verenigde Staten in oktober a.s. Het Brabants Blazers Ensemble, be staande al drie jaar, heeft zich toege wijd aan het ten gehore brengen van minder bekende werken voor blazers. Bekende werken zijn ook in hun re pertoire opgenomen. Het programma in Moergestel is als Op zaterdag 24 mei a.s. vindt er in Tilburg het grootste evenement plaats voor de beroepschauffeurs, een en ander zal allemaal plaats vinden op het sportcomplex de Heidehoeve en terrein ’t Laar. Dit evenement, dat vorig jaar ook al veel opzien baarde, zal dit jaar zo groot worden opgezet, dat het zijn weerga niet meer kent. Omdat de organisatie de Stichting Nationaal Truck Drivers Tournooi druk doende is de laatste hand te leggen aan dit unieke evenement, en men het programma nog even geheim houdt komt men hierop binnenkort nader en uitvoerig terug. Wat men alwel wil vrijgeven is dat op het evenemententerrein 't Laar gedurende die evenementen een zeer grote speciale Op de zaterdag zullen daar nl. de ver- Op vrijdagavond 23 mei gaat de grote schillende onderdelen en ’s avonds de feesthal voor de eerste keer open en is prijsuitreikingen enz., plaatsvinden, er een optreden van niet minder dan de Omdat het dan pinksterweekend is. George Baker Show en B Z N, een heeft de organisatie getracht een zeer compleet avondvullend programma, spectaculair programma te moeten brengen, want men is nu eenmaal ge- Voor BZN momenteel nr. 1 in de wend de zaken groots aan te pakken. vaderlandse hitlijsten en jongstleden Daarom nu alvast het programma nog in Tilburg voor promotie, is het de zoals het er op de vrijdag en zondag uit eerste keer sinds hun grote doorbraak komt te zien. dat zij live in Tilburg spelen. Deze fantastische show van twee grote na men uit Volendam, begint ’s avonds om 20 uur en duurt de gehele avond door tot 01.30 «Miss Donnithomes Maggot» van Peter Maxwell Davies (geb. 1934), door Robert Szreder (viool), Gyözö Harsanyi (cello), Hanneke Zwart (fluit), Clement van den Bulck (klari net), Peter de Vries (slagwerk) en Deirdre Hars-nyi (piano) uitgevoerd. Dirigent is Herman Olij en de regie heeft Ton Lutz. Dit werk gaat over een waar gebeurde geschiedenis van een wonderlijke vrouw uit de 19e eeuw, excentriek geworden door een droevig voorval: op haar bruiloft kwam de bruidegom niet opdagen. De koffie-concerten zijn voor een vrijwillige bijdrage bij te wonen; er is zelfs voor de kleintjes een crèche. De Oisterwijkse toneelgroep Trappaf gaat wederom een aantal toneel uitvoeringen op de panken brengen. Voor dit seizoen is onder regie van de Oisterwijkse regisseur Wim Rooth het toneelspel «Jan Rap en zijn Maat» van Yvonne Keuls in studie genomen. Het toneelspel naar het gelijknamige boek van Yvonne Keuls speelt zich af in een opvangcentrum voor dakloze jongeren. Elk van de jongeren heeft zijn eigen problemen en voor som migen is het centrum het zoveelste te huis waar ze in terechtkomen. Proloog op bezoek bij nx, een comet Marion ÜC VFOUWCHF330 Verbruggen), 2 trombones bespeeld De Vrouwenraad Tilburg, organiseeert door Harry Dieterman en Leo Meilink donderdag 17 april a.s. van 13.45-17.00 (dubbel) een fagot door Frans Robert Uur in wijkcentrum «de Ypelaar», Cor- Berkhout en de continuo door de in- relüstraat 10, een toneelvoorstelling. strumenten fluit en orgel, bespeeld De toneelgroep «Proloog» laat ons naar door resp. Jacques Boogaart en Ber- ons zelf kijken met het stuk «Spiege- nard Winsemius. Er zal gebruik maakt worden van eer Schütz gebruikte voor zijn Aufer stehungs-Historie (1623) oude tek sten, maar zijn muziek was voor die tijd modem te noemen. Hij gebruikt uiteraard solisten uit het koor een dubbelkoor wat ook stereo wordt opgesteld, 4 gambisten t.w. Anneke Pols, Freek Borstlap, Rigter van der Meer en Rienk Jiskoot; 2 blokfluiten bespeeld door Marion Verbrugge" J Leo Meilink, een cornet (ook Ma. speeld Meilink s Robert in- speeld n Ber- zal gebruik ge- ling». ;n kistorgeltje. Kwart voor twee precies oper voorzitster deze bijeenkomst, een korte jaarvergadering a— zal gaan. Na de voorstelling leden van Proloog nagepraat over erste prijs op inhoud van dit stuk. m de Rupert Omdat de discussie een es e aanbiedin- derdeel van deze middag is ‘hilharmonic wij U dringen daarbij Q!*"’ ven. Voor degene die niet precies weten wat de vrouwenraad is, even het vol gende: De vrouwenraad bestaat uit een groep van 20 dames, (afgevaardigden van, tot nu toe, 12 vrouwenverenigingen) die, in gezamenlijkoverleg.debelangen willen behartigen van de Tilburgse vrouwen in het algemeen. Wie over de vrouwenraad nader geïnformeerd wil worden neemt even kontakt op met de secretaress, mevr. J. Visser-Alderlieste, Kasteel Mont- foortstraat 30, Tilburg. Tel.: 673609. Uniek optreden Dit wordt een uniek optreden, Tilburg. De Golden Earring is oc leen in hun beginstadium in TL geweest, maar sinds hun wereld braak is het altijd moeilijk gewees ze te contracteren, ook vanwege de hoge kosten, die hier aan zijn verbon den. Maar nu komen zij dan toch! En wel op zondagavond 25 mei, in die grote feesthal op terrein ’t Laar. De tent is hiervoor dan wel speciaal aan gepast, wat betreft podium, hoogte en kleedkamers en stroomvoorziening. Het dak wordt dan nl. met ruim 3 me ter omhoog gebracht, vanwege de grote lichtinstallatie die zij meebren gen (alleen al twee wagens). Op het extra grote podium begint men op 25 mei al vanaf ’s middags met het op bouwen van de installaties, door maar liefst tien mensen! Om ongeveer 17 uur is er dan een soundcheck, en dan kan vanaf 19 uur de hal open voor het publiek, dan staan er ookJO bars opgesteld voor de drankvoorziening. Golden Earring treedt op na een compleet voorpro gramma van een op dit moment nog niet bekend zijnde groep. De optre dens van de Earring zelf zal zeker een spektakel op zich worden. Hiervoor zijn ook nu al kaarten te verkrijgen, want ook hier is maximum aantal be schikbaar. De voorverkoop hiervoor begint vanaf maandag 14 april bij de ,VVV aan de Spoorlaan en bij van Leest in de Heuvelstraat. Daar is ook de voorverkoop voor de optredens van B Z N en George Baker. Alle tel. inl. via 013-322511. ribit is een groep met heldere mu- c en dicht-bij-de-mens-staande tek sten die iedereen zal aanspreken. Het repertoire bestaat volkomen uit eigen komposities. De muziek, zelf om schreven als melodiese pop. bevat al lerlei swingende en melodieuze num mers. De groep heeft een flinke ge schiedenis achter de rug. Ivaartsdag, organiseert wind- Het concert in de Melkweg in Am- surfklub Beekse Bergen een landelijk sterdam en optredens in voorpro- Windsurf-evenement waar een deel- gramma’s van o.a. Solution, Jan Ak- nemersaantal van 200 windsurfers kerman, Gruppo Sportivo en Kayak wordt verwacht. bewezen inmiddels wat deze bezetting Iedere windsurfer kan zich voor dit kan. Sinds kort heeft men ’n zangeres rekreatieve evenement opgeven. die met haar inbreng de muziek nog Inlichtingen over dit evenement èn beter tot haar recht laat komen. over de windsurfvereniging zelf kun- a.s. donderdag in ’t Kijkhuis, nen worden opgevraagd bij het se- Koestraat 168; aanvang 22 uur. kretariaat: de heer Christ Libregts, A.s. zaterdag de groep Neighbor, Brahmsstraat 72, 5011 DC Tilburg, ker swingende rock uit Zeeland. Even- Tel. 013-56.01.15. eens om 22.00 uur. volgt W.A. Mozart, Serenade KV 388; A. Rosetti, Partita in D; R. Strauss, Serenade Für Blaser op. 7; J. Rongen, Serenade op. 14. Julius Röntgen (1855 - 1932) is een voorbeeld van een minder bekende Nederlander, die na zijn Duitse vor ming een belangrijke rol heeft ge speeld in het Nederlandse muziekle ven van zijn tijd als conservatoriumle- raar en componist. Wanneer hij zich uitspreekt (wordt hij) het sterkst gedreven naar de trant van Brahms. En alles klopt, zit goed in elkaar; ver gissingen zijn uitgesloten». (Citaat uit Het Muziekleven in Nederland sinds 1880 door Sam Dresden, 1923). Toegangskaarten zijn verkrijgbaar vrijdagavond aan de kerk vanaf 20.00 uur. Koffie wordt in de pauze geser veerd. RAYMOND JEFFREY PETER JOHNNY

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1980 | | pagina 11