Mr.us 1 FISHER VIDEO: hop Werkgroep «Via sloop naar nieuwbouw» kijkt uit naar bestemmingsplan fabriekscomplex S.I.G. gaat toegankelijkheid van openbare gebouwen in Tilburg onderzoeken Miss Kor vel verkiezing 1980 299,- caarls optiek Schouwburgring 142 (tegenover Nettorama) Telefoon 013-420196 «Van Opstal-Atlanta» Al 5 jaar leegstaande fabriek ontsiert de buurt Dankbetuiging a j] ©koppelmans b» Eerste uitvallers in Willem II - Laddertoto Donderdag 3 april 1980 pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER april 1980 pagina 12 uit voorraad leverbaar Wensen Een paar voorbeelden van de Fisher video9 Soberheid FISHER Redenen genoeg om nu uw Fisher video te laten demonstreren en een G. Witlox :rlijk man te zijn in woord en in Oisterwijk taar; le-Ce ins:l drut eet Tilburgs kampioenschap dammen Onderzoek Noord- "I r Inschrijfformulier Th. van Looy sr. voor de MISS KORVELVERKIEZING 1980 op 11 mei in de Studiozaal van de Stadsschouwburg. Naam: Adres: Woonplaats: de bijgevoegde foto’s retour ontvangen. Leeftijd: Hobby’s: Eigen technische dienst met door de fabriek opgeleide video-technici Bisschop Romero deed het Christus na: Ook de huidige directie van Drog. Part, van Eijsden B.V. dankt U zeer. Deze dag was voor hen een teken, de toekomst vol ver trouwen tegemoet te kunnen zien. Th. van Looyjr., G. van Looy, J.B. van Dijk Drog. Parf. van Eijsden B.V. Heuvelstraat 57 5038 AB Tilburg muziekhuis JULIANA VAN STOLBERGSTRAAT 7 - 25 TILBURG - TEL. 013-420986 Reeds meer dan vijftig jaren een begrip van vertrouwen en service Na a held geno co’s i de groe[ i er een Life St ist op zich gela- roep Jessica. Za- i optreden van de >toutband. In het paasweekeinde worden er aan de Vloeiweg in Oisterwijk twee concerten gegeven. Op 4 april begint om 21.00 uur kwaad, Christus, ergaat». - «Jessica» in Dat is het schone, dwaze I waar, na ons Here Jesus de sterkste man aan onder Baby&Kjndermode KORVELSEWEG 259 TILBURG Tel.013-351933 «de Sponz» en «Celebrated Rat Life Stoutband» in «’t Vloeike» tig kunt onder sloop hiervan door ntstaat waterover- buurt zich bij de zo snel m< toeganke.. dan nog I of twee duren want het i tan is natuurlijk afhankt sidietoewijzing. Het adres van de is, Postbus 313, Tilburg, tel. het concert van terdag 5 april is Celebrated Rat I «dat schone dwaze kwaad»: hoe schoon is het zich voor anderen in te zetten. NIEUW PARADE PARLANDO BERRER-TAPIJT Hoogwaardige wol 400 cm breed, p. mtr. gelegd De S.I.G. hoopt z« starten met het onderzoek. Dat zal maand c' doorgaat de subsid S.I.G. is 686155. nieuw probleem voor de buurt staat een illegale vuilstortpk alle kwalijke gevolgen hier stank, ongedierte, on 11 mei ook het publiek de kandidaten beoor delen op verzorgd uiterlijk, kleding en presentatie. dat echte n jezelf, leven. Maar nu iets anders; ik zou willen beginnen met een gedicht van Marnix Gijsen, een ode aan een gestorven vriend, bijzonder raak in deze Goede Week: «Hij was rechtvaardig! Hij had den zwaren las den, een eer daad. Door het s.. in de buurt, daken alsme :he afbraak lood-liefhebl nogelijk te I telijkheids- I wel een 1 al of niet telijk van slechte onderhoud aan de mede de sl ubbers. ont last, waarover de b Ook voor betrouwbaar tapijt St. Annaplein 16 - tel. 430617 j Soberheid om de zaak zelf, zichzelf zomaar plagen hebben we afgewezen. Klachtenlijst Het gebouwencomplex is een ont siering voor de buurt en werkt ver paupering in de hand. Doordat het slecht afgesloten is, is het een werkter rein van vandalen geworden, met bijv, alle risico’s van brandstichting, waar door mogelijke schade aan de eigen dommen van de bewoners in de buurt. Regelmatige en systematisch--- door opgroeiende jeugd schept een irganisaties gst dat een j worden op- .G. Volgens Ger- demand daar bang 1 ons bezig dan de be- De overweldigende belangstelling en sym pathie die ik op mijn afscheidsreceptie als directeur van Drog. Parf. van Eijsden B.V. te Tilburg mocht ontvangen, in de vorm van persoonlijke felicitaties, brieven, kado’s, bloemen, telegrammen etc. etc. maken het mij onmogelijk U allen persoonlijk te bedan ken. Ik hoop dan ook, dat U deze annonce als zodanig wilt accepteren, omdat U allen er voor gezorgd hebt dat deze dag voor mij de kroon op mijn werk was. Hopende nog lang, in goede gezondheid aan deze heuglijke dag terug te mogen denken, wens ik ook U het allerbeste voor de toe komst toé. Voldoende parkeer gelegenheid Wenst deel te nemen aan de Miss Korvelverkiezing 1980 en zal graag de Inzenden vóór 27 april 1980 aan: Secr. Korvel Vooruit, Korvelseweg 55. en goed van me en ik fat in. - iltijd in dank worden 5 april De Celebrated Rat Life Stout Band komt met eigen muzikaal materiaal. De groep is al verschilldende keren op de Britse televisie geweest en was re gelmatig het hoofdprogramma op folk festivals. Ze komen met drieën met gitaar, banjo, mandoline, keyboards, trekzak en acoustisch. Aanvang 20.30 uur. eigenaresse diverse malen heeft be- klaagd. Zor fabriekscomplex van de voormalige catonnagefabriek «Van De op de gel semafleider- bouwhoc worden met alle Een waslijst van klachten en het leek de werkgroep alleszins redelijk dat de problematiek bij B en W. zo snel mo gelijk op de agenda komt. Die kan zich dan buigen over de wensen van de werkgroep «Via sloop naar nieuwbouw». "ezonden brief in «De Tilburgse ■■validen van Charlotteoord sprak ‘•'-in aantal rolstoelplaatsen niet ■uié van Duin. Teleurgesteld op maar ook omdat zij weer eens met bare instellingen zijn toch niet zo ikkelijk toegankelijk zijn als voor Onlangs werd in de wijk Goirke - Hasselt de werkgroep «Via sloop naar nieuwbouwopgericht. Deze werkgroep spant zich in voor de woon- en leefsituatie in de buurt en ze heeft als voorlopig werkterrein het gedeelte gekozen, dat begrensd wordt door de Kasteeldreef, Oude Kapelstraat, Wittebollestraat, Goirkestraat en Van Hogéndorpstraat. Mikpunt van de positieve activiteiten van de werkgroep is het leegstaande (en deels reeds gesloof - Opstal >nder succes. ;ebouwwen aanwezige blik- r-installatie, die voor deze )Ogte beslist noodzakelijk moet geacht, is onklaar geraakt, i risico’s vandien. U kijkt op het ene net naar het nieuws terwijl u op het andere net uwfavonete programma opneemt Alsuvisiteknigt.zetudeTVuit U kunt dan metuw Fisher video toch het programma opnemen dat u met wilt missen U moet naar een vergadering of een verjaardag Geen probleem, want met de programmeerbare tijdklok kunt u elKe willekeurige uitzending tóch opnemen »e kado’s. Elke deel- cenen op een exclusieve tuurlijk een leuke Voorop gesteld dient te worden dat op het vrijkomende terrein in een nieuw op te stellen bestemmingsplan, sociale woningbouw alsmede huisvesting n moeten worden ge- larbij een maximale juwlagen niet te boven ge- mag worden gegaan. Ook moet in de :nde nieuw te maken opzet gedacht worden aan ruime parkeergelegenheid in de vorm van garageboxen (die mede door de huidige bewoners van de buurt kunnen worden gehuurd dan wel ge kocht) en parkeerhavens». Aldus letterlek de wensen van de bewo ners, die met meer dan normale belang stelling uitkijken naar de reacties van het college. «De eigenaresse moet op zeer korte op te stellen bes termijn het geheel goed afsluiten. Bij woningbouw ingebreke blijven hiervan moet een en t.b.v. bejaarden ander door de gemeente opgelegd c.q. realiseerd, waa door deze worden uitgevoerd. hoogte van 3 bot Een spoedige aankoop door de ge- mag worden gej meente van het gehele braakliggende nieuw te maken terrein zou zeer gewenst zijn. Hierna aan ruime park zou in overleg met de omwonenden een nieuw bestemmingsplan moeten worden vastgesteld. Na aankoop zou de sloop van het ge hele complex ter hand moeten worden genomen om alle reeds genoemde risi co’s voor de omwonenden zo snel mo gelijk weg te nemen. I999r? HM werkgroep een aan- en rijtje gezet en in illege van B. en W. cn geven op zyn bonden ;e toestand voor etc. plezierig is. 4 april Jessica is ontstaan in januari’78, toen Jan Bakers (gitaar) en Rene-Cees Ver hees (conga’s) werden toegevoegd aan de reeds bestaande formatie, toen nog Agony genaamd. Agony was regionaal bekend en maakte jazz-rock muziek, die puur instrumentaal was. De groep heeft toen nog bij de Bovema studio- opname mogen maken. De bezetting was toen: Hein Mandos: piano; Jan Bakersgitaar; Hein Offermansbas gitaar; Rene-Cees Verhees: Conga’s, percussie; Wil Ofifermansfluit en sax; Toep van Kemenade: drums. Sinds januari ’78 is de muziek van Jes sica swingender geworden, met meer funk, jazz, en latin-invloeden. De percusionist Neppy Noya gaf laatst de volgende kritiek op Jessica«Het is als een mooie, stevige plant, die nog wat extra aarde en water moet hebben Daarna zal hij groeien en bloeien» Daarvoor heeft de werkgr tal argumenten op eer een brief naar het College i gestuurd. Die argumenten minst aan dat de huidige t de bewoners allerminst p' EMAROM HEEFT MINUSNUALEEN PAASBESTE Collectie baby KinderMode in huis! prijs. Het mee-doen aan deze gezellige ver kiezing is een leuke ervaring. Steeds weer blijkt hoe enthousiast de deelne mende dames zijn. Voor de 5e Miss Korvelverkiezing U zich heden aanmelden door c staand inschrijfformulier in te vullen en in te zenden aan: Secr. «Korvel Voor uit», Korvelseweg 55, Tilburg en ver- ;nde foto’s bij te sluiten! Er zijn aardige par en de prestaties dit Dat Willem II tegen i verwachten. Ondanl de eerste laddertoto- zijn geweest. Door de royaal uitgevallen nederlaag niet goed te voorspellen zijn zij op een te grote achterstand van de koplopers gekomen, om nog in aanmerking te komen voor een van de prijzen. Met nog 6 wedstrijden voor de boeg is het verschil van meer dan 60 punten niet meer in te halen. Er rest hun een schrale troost. Het is op een moment gebeurd dat niemand van de honderden deelnemers in staat bleek een juiste voorspelling te doen. Voor het eerst in de laddertoto - com petitie deze week geen 10 punten. Voor de stand betekent het dat de lijst aanvoerder van vorige week de heer Knibbeler nu in het gezelschap ver keert van Jaap Touwen, die deze week 5 punten bij elkaar wist te sprokkelen. Gezamenlijk staan zij aan kop met 145 Na 2 ronden staan alle titelkandidaten _i- jon derdag jl. enkele favorieten moeite ge kost om tot winst te komen. A.v. Til burg, V.D. Meerendonk, R. de Brouwer, Kuistermans en E. v/d Ac ker maken de aanspraak op de titel. Een van de outsiders M. van Dijk heeft al moeten afhaken, omdat hij een ver rassende nederlaag leed tegen W. van Geloven. Wilt U de spannende wedstrijden meemaken of bent u geïnteresseerd in de damsport, dan bent u van harte wel- gedu- kom in café Hoog Ardie, Gasthuisring 61. Elke donderdag 20 uur. irter ont- tortplaats met hieraan ver- ontsiering, Rechtvaardigheid zijn: dat is bezig zijn met recht en reden van anderen. Dat kost kruim en moeite, dat vraagt inzet, pijn, beperking van eigen mogelijkheden, dat begrenst mijn eigen bestaan en on bekommerde vrijheid; een ander vraagt tijd van me en die is me zo dierbaar; hij vraagt geld en bind me maar wa. Het zal me niet al afgenomen. Voor recht en reden bereid zijn kan levens eisen. singsmoeilijkheden van gehandicap ten in de maatschappij, zijn vaak te wijten aan de onwetendheid van die maatschappij, van de problemen die een gehandicapte op zijn weg kan vin den. Informatie op dat gebied aan overheid en architecten zal een be langrijk deel van de S.I.G.-activiteiten uit gaan maken. Soberheid om eigen welzijn, beperking tot het noodzakelüke ruime gezelligheid erbij, is alleszins aan te bevelen, want eigen welzijn is een zinnige zorg voor de mens. - In het klublokaal van damklub D.A. V.O. is de strijd om de Tilburgse nog bovenaan, al heeft het vooral dc damtitel begonnen. Er wordt zoals elk derdagjl. enkele favorieten moeitej jaar gestreden om de van Nunen- Boes-trofee. Buiten deze fraaie wis- selbeker is door van Nunen -Boes ook nog een wedstrijdklok beschikbaar ge steld. Wat het aantal inschrijvingen betreft, hebben de drie Tilburgse damvereni gingen het dit jaar niet laten afweten. Een ongekend groot aantal dammers speelt om de te vergeven titel. Er wordt voor het eerst gespeeld vol gens het Zwitsers systeem en dit rende een achttal ronden. weer worden bedolven onder de vele prijzen, die dit jaar bestaan uit geld prijzen en nuttige neemster kan reken In verband met de voorselectie heeft de herinnering en nati jury gevraagd of de aspirant-missen voldoende foto-materiaal willen bij voegen bij hun inschrijving. Dit is nodig omdat er slechts een beperkt aantal dames in de finale kunnen komen. Deze verkiezing staat open voor alle on gehuwde dames vanaf 16 jaar. De or ganisatie door «Korvel Vooruit» staat borg voor een fijne avond zowel voor de deelneemsters als voor de overige aan wezigen. De winnaressen zullen ook nu geet niet voldoer Deze week geen enkele goed geraden uitslag aralellen te trekken met het verloop van Willem II in de competitie lie geleverd worden door de deelnemers aan de laddercompetitie. i een van de topklubs nog eens over de knie zou gaan was wel te nks alle optimistische prognoses. En mét Willem II zijn nu ook >-deelnemers bekend die in hun voorspellingen al te optimistisch punten. Op de tweede plaats drie deel nemers met 140 punten, de heren Schouwenaars en de heer F. Kete laars. Op 10 punten achterstand van de koplopers Sabine van Riel en Leon van de Rijt met 135 punten. Maarliefst 12 deelnemers hebben 130 punten. Ook zij maken nog alle kans. In theorie kan iedereen die op 85 punten of hoger staat nog in aanmerking komen voor de eerste plaats. Dat betekent dat met 75 punten zijn uitgeschakeld: H. Voetman, P. de Rooy, J. Meurs, E.H.A.G. Kroese, J.A. Ketelaars en Wil van Gils en mevr. Damen. Met 80 punten zijn uitgeschakeld P. v.d. Vel den, A. Touwslager, R.M. Schoorl, Zr. Martana, W.v.d. Heuvel, W. v. Eek, mevr. M. v. Dooremaal en T, Buster. Tot de volgende keer. Wij mogen er niet in». Dat stond boven een ingea Koerier van donderdag 20 maart jl. Een groep inva haar teleurstelling uit, omdat zij door een te klein aanwezig kon zijn bij een voorstelling van André eerste plaats omdat zij zo de voorstelling misten, mi de neus op de feiten werden gedrukt. Deze openba openbaar, dat zij voor gehandicapten even gemak, niet -gehandicapten Sinds enkele maanden is in Tilburg de tot doel gesteld om zo volledig moge Stichting Integratie Gehandicapten lijke integratie van de invaliden in de actief. De S.I.G. met afdelingen in alle maatschappij mogelijk te maken, grote steden in Nederland heeft zich D.w.z. dat de stichting onderzoekt •pte) il - Atlanta aan de Kapelstraat 22AHet gebouwencomplex verkeert in volkomen vervallen staat en wordt, ondanks herhaald aandringen van buurtbewoners, in het geheel niet onderhouden. Het gebouwencomplex, in eigendom bij Bouwbank Stok BV te Tilburg, dient derhalve, zo vindt de werkgroep, te worden gesloopt, zo vindt de werkgroep. Liever nog heeft ze dat de gemeente tot aankoop en sloop overgaat, in het kader van de rijksregeling stadsvernieuwing. Het aan de Van Hogendorpstraat ge legen parkeerterrein, alsmede de par- keerstrook langs de bebouwing aan de Kapelstraat zijn praktisch on bruikbaar voor de omwonenden, door het regelmatig loskomen van stenen van de gebouwen. waar het invaliden door bijv, obstakels in een gebouw of bepaalde voor schriften, onmogelijk wordt gemaakt om hetzelfde te doen als gezonde mensen. Zij maakt de betreffende in stantie dan opmerkzaam op zo’n ob- stakel en adviseert eventueel hoe zo’n obstakel in gebouw of voorschrift het best kan worden opgeruimd. Officieel niet Officieel bestaat de Stichting in Til burg nog niet. «We zijn nog steeds in r overleg met de gemeente over de sub- gankelijkl sidietoewijzing», vertelt voorzitter Stichting) Gerbrand Bloks, «maar we hopen dat dat over een maand of twee allemaal rond is.» Dat weerhoudt het bestuur er echter niet van druk bezig te zijn met plannen voor de toekomst. Traditiegetrouw zal op zondag a.s. in de Studiozaal van de Stads schouwburg de nieuwe miss Korvel worden gekozen. Een zeer begerens- waardige titel, die bekroond wordt met grote prijzen. Het geheel zal worden gepresenteerd door de zeer bekende T.V.-persoon lijkheid Herman Emmink. Voor de af wisseling in het grootse programma zorgen de Nederlandse zangtalenten Imca Manna en Benny Nijman, die zullen worden begeleid door het fa meuze orkest de Sonny Boys. Evenals voorheen zal de speciale jury en hoe dwaas is het in veler ogen: «je lijkt wel gek...», hoe «kwaad» is het, want het kan je opbreken, ten dode toe «na ons Here Jesus Christus». - De vreugde om dat schone dwaze kwaad: zijn voor de ander, zal binnen in je zijn, diep oprecht en hartelijk, «zalig pasen»; vrij te zijn je een opening naar nieuw lc Voorlichting Als een van de voornaamste taken ziet de S.I.G. voorlichting. Inpas- Speciaal op Tilburg gericht, is het toe- gankelijkheidsonderzoek dat de in de komende maanden gaat uit voeren. Hoe makkelijk kunnen in validen de openbare gebouwen in Til burg binnenkomen en kunnen zij zich ook binnen het gebouw zonder hulp redden? «We zullen dat zelf onder zoeken maar ook vooral aan Tilburgse invaliden vragen, of zij klachten heb ben over de toegankelijkheid van openbare gebouwen. Daar zijn en- quêteurs voor nodig en het liefst zouden we daar ook invaliden voor gebruiken. Zij zijn van zichzelf ook meer °P de hoogte van de problemen» -TlFimn- ver,elt Gerbrand Bloks. «Als er dus mensen zijn die graag als enquêteur fk M i 'ivó aan d*1 onderzoek mee zouden willen ILJULU LIULjOIT’ werken, dan kunnen ze zich bij mij - opgeven.» Deze enquête is maar een Gevonden voorwerpen vanaf 24 maart deel van het onderzoek. Instellingen 1980 t.e.m. 30 maart 1980 zoals Piusoord en ’t Hoge Veer zullen Inl. hoofdbur. v. politie, Noord- worden aangeschreven met het ver- hoekring, Tilburg zoek om hun kijk op de zaak te geven. Zw. portemonnee, env. mod. met Bovendien zal ook contact worden geld. Bruine portemonnee met rits en opgenomen met al bestaande belan- geld. Zwarte portemonnee met speci- genbehartigingsorganisaties voor in- men-pasje. Rode portemonnee t.n.v. validen. Ester Menne. Geld t.w.v. 30,-. Geld t.w.v. 575,-. Geld t.w.v. 225,-. Hoor- Bij een aantal van deze or apparaat. Wit gouden ring met leefde aanvankelijk de angs steentjes. Horloge merk Ciby, met deel van hun subsidie zou zwart bandje. Herenhandschoen, gelokt door de S.I.C rechts, grijs, skay. 1 pr. heren- brand Bloks hoeft nfc handschoenen, bruin, glacee. 1 heren- voor te zijn, «wij houden handschoen, zw. skay, met rits. 1 met een heel ander terrein pechlamp, oranje. 1 rechter laars, da- staande organisaties.» mes, zwart. 1 gitaar, merk Egmond. Zijden damessjaal, zacht roze. 1 trouwboekje t.n.v. j. Klasen. Blauw etui met ballpoint en vulpen. Schop met rode verf beschilderd. Console met autoradio Ford. Etui, groen, t.n.v. J. Kosters. Diverse honden en katten. Diverse sleutels. Nog niet af gehaalde spullen. IK

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1980 | | pagina 13