"\DE KOERIER 2? Aantal SPARTDANS-LOOS bewoners presenteert eigen Buurtplan Stuivesant Trefcentrum Posjet niet Speelvoorzieningen welkom in een woonbuurt 79, RUTONELLEN □HUFIMA Volvo is in de buurt Opmerkelijk batig saldo in vergelijking met gemeenteplan peugeot super show nefkens Overleg met bewoners nauwelijks mogelijk WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT Oplage 72.280 Verschijnt in geheel Tilburg - Goirle - Riel - Loon op Zand - Udenhout - Berkel Enschot - Oisterwijk - Moergestel en Hilvarenbeek. f 26.500,- 3000,- korting lüï Als heet hangijzerde Piushaven f21.800,- f 23.500,- het Te koop gevraagd: '79 f 14.850,- Euro Munt Tilburg v.a. f 12.400,- f 9.450,- >ben zij net op tijd f.a. f 23.000,- buur wed ij VAN DAL jzen Tel. 42.' Zie pagina 22 I DENISSEN onan tilburg Zie pagina 26 Tel. 42.55.25 b.g.g. 43.33.70 KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN JULES VERNEWEG 104 TEL. 426041 - 426042 INTERIEURVERZÓRGING 4.000 m2 SHOWROOM f 8.550,- Hogeschool wil kortgeding aanspannen het j i in te in ruggt dfstandig de j Bui Voorjaarsaanbieding Sisal keuken i karpetten v.a.' 135 x 165 cm praak had in niet een zijn bir lur ho< :rleg PLAATWERKER LEERJONGENS Gevraagd: aluminiummonteur LASSER Oost 10,-, Catt »n. lie VanTiel’s Autobedrijf MiddelbeersB.V. Oranjestraat 47-49 Middelbeers, tel. 04244-1752. J VOLVO ©koppelmons b» Ook veer betrouwbaar lapiii st annaplein 16 tel 430617 f30,- J.Vollenhovenstraat 16 5012 AD Tilburg Tel. 013-553849 sociëteit :elzij er- van een - de stad. dat het niet leent Hoefstraat 9 Tilburg PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING tegen™, leiding blieke dan wordt de buurtpk het is op CENTRUM VOOR BETER WONEN I Meelstraat 31-33-35, Paterstraat 39. Tel. 013-42.15.13 - 43.38.60, Tilburg Lift aanwezig Eigen parkeergelegenheid Stuivesantse middenstandsverte aantal bewoners en Publieke Wei grote lijnen gevonden in het bestemming de provincie in studie is en dat daarna al 1 gemeenteraad zal worden aangenc jurtplan Stuivesantis in een toelicht gaan. Maar het is zo dat een toelichting niet juridisch bindend is. Het gemeenteplan (kaarten en voor schriften) heeft die van het ike Wer) gedeelt j onrnid- opgeno- iets over nnen ver ve de kans ander uit van de COMMUNIEJURKJES natuurlijk j HAPPEL BRUIDSMODE Wilhelminapark 100 - 101 TILBURG Handgeknoopte BERBERS KARPETTEN PERZEN Ook natuurzijden kleden Salonkleden Tafelkleden Halkleden VLOERBEDEKKING Keuze uit duizenden stuks parkeer- bewoners HIFi-studio WWW Korvelseweg 85 Tilburg Bij 'n overlijden in uw familie, zowel 's nachts als overdag, belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over BEGRAFENISONDERNEMING bruari 1980 pagina 32 Donderdag 6 maart 1980 24e Jaargang nr. 1153 y/// UI FGAVE: DE TILBURGSE KOERIER B.V. OPRICHTER: J.H. G. DE BEER DIR. T. DE BEER-DOUWES REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: N.S. PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1126745 :t gemeenteplan de bewoners- van de be- gaat om de zuidelijke ar in het t voor jrleden kritit te. Nog gemeente lar het tapijtengroothandel Enschotsestraat 238, nabij N.S.-Plein Tel. 42.19.04 b.g.g. 32.04.39 donderdag KOOPAVOND verkgroep: -Nooit meer oiets meeZoveel aktivi- teiten zijn er binnen de wijk al doodge- bloeid. Wanneer men bedenkt dat al deze activiteiten een verlammende tegenwerking van de inspraakbege- en de afdeling Verkeer en Pu- Werken hebben ondervonden, ;rdt de lijdensweg duidelijk. Het ,ilan alleen mee als toelichting, oplichten zilveren guldens zilveren rijksdaalders zilveren tientjes Verleden De gesprekken over het te voeren be leid zijn binnen Posjet afgerond. Het bestuur hoopt dat er van een verder overleg met de buurtbewoners sprake kan zijn. «Zeker als er steeds meer dagprogramma’s gaan draaien, hoeven ze per se niet bang te zijn vöor overlast. Maar misschien zijn de be woners bang geworden door wat er in het verleden gebeurd is met de Olof- sociëteit of met de sociëteit van de sportacademie in de Anna-buurtal dus een woordvoerder van Posjet. Overleg Als de informatie juist is. zal er bin nenkort door wethouder Driessen en wethouder van Puijenbroek kontakt opgenomen worden met de bewoners. Dan zal er gekeken worden in hoeverre de betrokken partijen nader tot elkaar kunnen worden gebracht. De slechte ervaringen uit het verleden zal de bewoners er zeker toe aanzetten om van de gemeente de uiterste ga ranties te vragen. Zo het nee ten minste niet definitief is. Als ze er een keer in zitten, wordt het bij overlast ik persoonlijke lening permanent krediet hypotheek invloed uit konden oefenen op de plan- ontwikkeling. De uiteindelijke be sluitvorming ligt bij de gemeenteraad. B. en W. heeft gesteld dat er maar een p’.an aan de raad mag voorgelegd wor den. Dat is het gemeenteplan gewor den met in de toelichting buurtplan. De bewonerswe- doen we aan zoit >ebouw aan de Academiclaan jsjet op straat te staan. Juist nu er binnen Posjet belangri jke beleidswijzigingen voor handen zijn, waarvoor ook de gemeente inmiddels haar waardering heeft uitgesproken, komt dit gedwongen in de openlucht vertoeven aan als een donderslag bij heldere hemel. Waar moet Posjet naar toe? De gemeente, die zeker niet onsympathiek tegenover de (studen ten )sociëteit staat, denkt aan het oude Rex-theater. thans winkelpand, van de firma W ijdemans aan de Thomas van Kempenstraat. Op initiatief van Posjet is er al een avond geweest, waarop de bewoners geïnformeerd werden over de activiteiten van Posjet en over de mogelijke rol die Posjet ook voor de buurt kan gaan spelen. Maar de bewoners geven geen thuis. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders hebben zij net op tijd hun bezwaren kenbaar gemaakt om een definitieve beslissing over de nieuwe bestemming van het pand op zijn minst uit te stellen. voor ons helemaal onmogelijk om ze eruit te krijgen zo zegt een van de bewoners. Wij willen in alle opzich ten tegemoet komen aan de wensen van de buurt, maar dan moet er v ’I redelijk gepraat kunnen worden», zegt een woordvoerder van Posjet. die hoopt met de bewoners tot over eenstemming te komen. Voor baby vindt u bij BABY-HOME alles wat uw hartje begeert. Een verant woorde baby-uitzet, grappige modieuze schoentjes, baby - kindermeubeltjes, de nieuwste kinder-wandelwagensv bug gy’s, kinderstoelen, boxen en naast goedgekeurde autostoelen nu ook baby- kinderspeeltjes. ja, inklusief, bij BABY-HOME een vakkundige en vriendelijke begeleiding. Komt u gerust vrijblijvend kijken naar al dat liefs op meer dan 450 m2 bedrijfsruimte. BABY-HOME Alleen Willem ll-straat 88-90 TILBURG De dupe De heer Wijdemans. eigenaar van het door de gemeente te kopen pand, lijkt inmiddels de dupe te .worden van de mogelijke vestiging van Posjet. Nu de bewoners zich zo fel keren tegen de komst van Posjet. kan ook de heer Wijdemans blijkens de sterk terug lopende verkoop, nog nauwelijks goed doen in de buurt. Waarmee het belang van een spoedige beslissing wel is aan getoond. In het belang van niet alleen de bewoners, zeker ook in dat van Posjet en dat van de heer Wijdemans. Als de post het met de stakingen bij heeft kunnen benen, hebben gisteren alle gemeenteraadsleden het Buurtplan Stuivesant, febr. '80 in hun bus gekre gen. Met dat Buurtplan Stuivesant hopen een aan tal bewoners zich een plaatsje veroverd te hebben in de finale van de al 2,5 jaar lopende inspraakprocedure Stuivesant. Die finale zal nog dit voorjaar gespeeld worden, als de gemeenteraad het definitieve bestem mingsplan gaat bepalen. In die finale zijn nogal aar dige prijzen te verdelen, zoals de bestemming van de Piushaven en het Stuivesantplein, daarmee samen hangende woningbouwlocaties, speelvoorzieningen en groenplaatsen en de verkeers- en parkeeroplossingen Maar het is de vraag of de bewonerswerkgroep, di zijn handtekening onder het plan heeft staan, wel als volwaardig finalist zal meedoen. Daarvoor zijn er per slot van rekening nog genoeg andere kandidatende gens het bewonerszelfonderzoek maximaal 3 lagen hoog. Liefst wonin gen in de woningwetsfeer of in de goedkope premiehuurcategorie. Meest omstreden gebied binnen de bouwlocaties is de St. Sebastiaanstr. en het bedrijfje van Euro Hair. In het gemeenteplan kan dat bedrijf blijven dien verstande dat de Sebas- riraat uiteindelijk toch een ^stemming zou moeten krijgen, Euro Hair mogelijkerwijs izen. Dat kan het hele gebied ebied in aanmerking komen, jjf zon- schouwd. lts te ma- inswonin- Racebaan Een laatste heet hangijzer is de con frontatie tussen het gemeenteplan (waar, het zij vermeld, een aantal be woners zich zeker wel in hebben kun nen vinden), en het buurtplan, betreft de verkeersoplossingen. Het zwaartepunt van de inspr gerust mogen liggen op al dan verbindingsweg tussen de Ringbaan Oost en de Piusstraat. Met uitgebreide argumentatie is die verbindingsweg (door de bewoners aangeduid als ra cebaan) zonder meer afgewezen. De gemeente heeft die verbindingsweg buiten de inspraak gehouden. Daar mag Hoogvenne straks over mee gaan denken. Mensen met verstand van ge/d- zaken, adviseren U een krediet op maat, voor auto, caravan, boot, verbouwing of isolatie het verleden kritiek geweest op de ge- ()p f februari is het Trefcentrum Posjet door de Hogeschool de huur opgezegd. Het gel ge meente op^hurJhand te krijgen moet gemaakt worden voor de nieuwe Theologische Faculteit. Daarmee komt Pos waar het ging om groenvoorzieningen. -v» ».n ««v a speelgelegenheid, wensen van ouder- commissie of pleingroep. Nu dan wordt er gevraagd om speelvoor zieningen voor met name kleuters en jeugd, waarbij veiligheid en loopaf stand belangrijke normen zijn. Deze bezwaren hebben vooral betrek king op de volgende punten Het pand staat in een rustige en dichtbevolkte buurt en bovendien in de directe nabijheid van scholen en kloosters. Geluidsoverlast in de ruimste zin van het woord. Parkeerproblemen. De mogelijkheden voor de zijn ai miniem. De reële mogelijkheid van toene mend vandalisme in de buurt. Positieve funktie De werkgroep buurtraad Westeind i.o.. die de brief heeft ondertekend, stelt met klem in de brief dat ze geen bezwaren hebben tegen de sociëteit Posjet als zodanig. Integendee kennen de positieve funktie open jongerencentrum voor Zij zijn echter van mening leefklimaat in de buurt zich n vr>or bestemmingen als Posjet. dringen er tevens op aan om hun zwaren terdege bij de besluitvor- ing over al dan niet Posjet in de Thomas van Kempenstraat, in over weging te nemen. Zij besluiten de brief met er hun verontwaardiging over uit te spreken, dat de gemeente de buurtbewoners als direct betrok kenen. niet bij het overleg over de toe komstige bestemming van het pand heeft betrokken en zij verwachten dat dit in de toekomst wel zal gebeuren. f 9044,- Waar het verschil tussen het gemeen teplan en het buurtplan zich nog het meest duidelijk laat zien, hebben we het over de economische uitvoerbaar heid. Qua aantal ontlopen de wonin gen elkaar niet zoveelwel in prijs. In het gemeenteplan z fictieve woning vr>1' deberekening f BTW. In het buurtp per fictieve woning BTW. Nooit meer Zoals in de aanvang van het artikel al gesteldstraks krijgt de inspraakpro cedure rondom Stuivesant zijn finale in het «ja» dan «nee» tegen het ge meenteplan. De ene helft van de in- spraakgroep zegt «ja». Een andere helft, die zich verenigd heeft in de be wonerswerkgroep, zegt «nee». Dat nee is ondersteund met een door des kundigen opgemaakt alternatief plan, gepresenteerd als Buurtplan Stuive sant Zegt de heer Korst, inspraakbege- leider van de gemeente tijdens de in spraakprocedure Inspraak' bete kende in dit geval dat de bewoners De cirkelfoto van deze week werd maandagmiddag gemaakt in de v. Haestrechtstraat in Goirle. De omcirkelde figuur kan aan ons buro de volgende prijzen komen afhalen: f 10.- van de Tilburgse Koerier; een waardebon voor een slinger echte Tilburgse boerenworst O. v. Amelsfoort, Insulindeplein 19; waardebon vooreen boeket of plant t.w.v. f7,50, Bloemensalon Flamingo, Hasseltstraat; waardebon voor jaarabonnement Openbare Bibliotheek. Koningsplein; waardebon voor ijstaart voor 12 personen. Ad. Bertens. Ringbaan-Oost 16; waardebon voor een transistorradio Uni-Sales, Stadhuisplein 341; waardebon voor een koude schotel t.w.v. f 10,-, Catering Service Veldkamp. Esdoornstraat 12, een waardebon voor 4 broodjes. Jantje van Broodje Jantje, NS-plein; een blik antiekwas t.w.v. f 7,50 van De Kast Tuinstraat 34; Autocleaning Tilburg, Porterstraat 2, Tilburg; autowasbeurt t.w.v. f 10,-. De winnaar van de vorige week: Johan Wilborts, Jan de Witstraat 25, Tilburg. Foto van Aarle Kortgeding In de tussentijd zit Posjet dus zonder ruimte. Volgens de laatste berichten wordt er door de hogeschool zelfs een kortgeding tegen Posjet aangespannen omdat ze officieel per I februari er uit zouden moeten zijn. Achter de scher men wordt er bij Posjet druk verga derd over hoe het verder zou moeten. Ze waren vol hoop over het door de gemeente aangeboden pand maar ze zijn erg geschrokken van het verzet dat er van de bewoners uitgaat. Vooroordelen Een woordvoerder van Posjet daar over: Op ons initiatief hebben wij i dellijk met de buurt contact o men. We hoopten dat we iet onze werkwijze zouden kunn< tellen, maar ik vind niet dat we hebben gekregen om een en te leggen. Door sommige buurtbewoners en ook door de pastoor werden we aangezien voor een stel linkse jongeren, die een gevaar zouden vormen voor de daar opgroeiende jeugd. Verder zou er in het centrum drugs gebruikt worden en met al die popconcerten zou het helemaal niet te genieten zijn. Hoe kunnen wij de be woners duidelijk maken dat de so ciëteit volledig drugvrij is Er komt bij ons geen druggebruiker binnen. Zo dat in het verre verleden het geval zou zijn geweest, nu is dat per se niet zo. Wat betreft de popconcerten: het nieuwe beleid is er juist op gericht om de con certen steeds meer van de agenda te schrappen. Op den duur streven we naar hoogstens één groot concert in de twee maanden. Misschien zelfs wel helemaal niet meer. Contact met wet houder Driessen heeft als resultaat opgeleverd dat er met het grootste ge mak voor goede isolatie gezorgd kan worden. Maar nogmaals, de concerten maken nog geen 5 procent uit van ons programma. We willen er juist een be stemming aan geven die ook past bin nen het wijkgebeuren. Mits het na tuurlijk niet aan de doelstellingen van Posjet voorbijschiet. Bewonerswerkgroep Voor zeker de helft van de in- spraakgroep was er niet veel tijd nodig om zich in het gemeenteplan te kunnen vinden. Dat kwam goed uit, want voor de inspraak was een jaar uitgetrokken, dus een en ander zou binnen de tijd rond kunnen zijn. Ware het niet dat een ander gedeelte van de in- spraakgroep in de bres sprong voor, zo zeiden zij, de bewoners. Zij bom bardeerden zichzelf tot bewoners werkgroep, waren het niet eens met de plannen van Publieke Werken en lieten de inspraakklok anderhalf jaar doorlopen. Die tijd hadden ze hard nodig om tegenover het gemeenteplan een tweede plan in te dienen. Als aparte groep zouden ze, in ruggespraak met de bewoners, zelfstandig gaan opere ren. Twee studenten van de Akademie voor Bouwkunst waren graag bereid de bewonerswerkgroep te begeleiden en gezamenlijk werd een bestem mingsplan opgezet. Voor de twee stu denten als afstudeerproject voor hun opleiding. Voor de bewoners als evenwichtige tegenhanger van het gemeenteplan. Inhoud In dat plan is, naast de kritiek op de gevolgde inspraakprocedure, een de finitieve versie van een buurtplan te rug te vinden, compleet met inge schatte mogelijkheden tot economi sche uitvoerbaarheid, een verslag van het onderzoek ten behoeve van het buurtplan, een plankaart wonen, een plankaart verkeer/parkeren, en een toelichting op het buurtplan. In het buurtplan komen de volgende uitwerkingen aan de orde recreatieve bestemming van de Piushaven en het Stuivesantplein alle woningbouwlocaties de woonomgeving en speelvoor zieningen I het verkeersplan en het parkeren. Haven en plein Het verschil tussen het en het plan van Gv werkgroep ten aanzien stemming van de Piushaven, wel of geen dempen van d arm van de haven. Waar in het ge meenteplan gekozen wordt voor het dichtgooien van de zuidelijke arm ten behoeve van een onder- of boven aardse parkeergarage, daar wordt in het alternatieve plan gepleit voor een recreatieve functie. Vissen en spele varen. een losse pier, het accentueren van de Piushaven als belangrijk ver bindingsgebied tussen twee woonwij ken, te weten Hoogvenne en Stuive sant. In de bestemming van het Stuivesant plein kiest Publieke Werken in haar plan voor een gedeeltelijke be bouwing. Het gaat hier om 7 %vanhet plein. De bewonerswerkgroep pleit voor het Stuivesantplein als groenplaats. Barakken moeten ver dwijnen. een viertal woningen kan blijven staan, maar verder zouden ze het Stuivesantplein moeten bestem men als wijkpark, zoals nadrukkelijk in het struktuurplan staat vermeld. Bouwlocaties Wat betreft de bouwlocaties is er in het buurtplan gedacht aan een zestal ver schillende gebieden, in totaal o^ed voor een kleine 4 ha waarop 391 wo ningen gebouwd kunnen worden. Vol- YOGA-CURSUS voor beginners te Tilburg Dinsdagnamiddag van 17.30 tot 18.30 uur en donderdagnamiddag van 13.30 tot 14.30 uur De cursus start in maart en omvat 16 lessen. De cursus wordt geleid door een ervaren yoga-lerares (ge schoold door de stichting Yoga en Vedanta o.a.v. Rama Polderman, (arts te Baarn) Inlichtingen bij Willie Deiman Tel. 553462 (alleen 's morgens) leefklin wC, .,,p,1js. *n voorb£ zijn de kosten per ^jj c volgens de eindwaar- f23.955,- exclusief lurtplan zijn de kosten Th 1 “:ng f 14.891,- excl. ïging 1 et er hun spreken. tribes tegenwoordiging, een erken hebben elkaar in igsplan dat bij 1 dan niet door wmen. Het iting meege- liet juridisch emeenteplan (kaarten en juridische zeggingskracht wel. «Dus», zo zegt de bewonerswerkgroep, «van een ge lijkwaardige behandeling van de plannen is geen sprake. De inspraak is een farce. Toen in ’77 de inspraakprocedure voor Stuivesant werd opgezet, werd er van uit de bevolking een vertegenwoordi ging gekozen, die representatief heette te zijn. Vijfentwintig wijkbewoners zouden met elkaar en in overleg met de gemeente het bestemmingsplan gaan bezien. Jongere bewoners waarvan er inmiddels enkele zijn verhuisd, oudere met autochtone bewoners en middenstand, tiaanstra woonbes zeker als zou verhuiz als woongebied in aanmerking ko In het buurtplan wordt het bedrijf der meer als ongewenst bescho Het moet verhuizen om plaat ken voor een 16-tal eensgezin gen en 8 meergezinswoningen. Aan de Sebastiaanstraat kunnen moeiteloos 6 eengezinswoningen gerealiseerd wor den. Irijf blijv< de Seb£ toch ten krijger mogelijkerwi. het hele ge

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1980 | | pagina 1